Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k "Aktualizace 20.9.2018: Oktoberfest už se blíží!"

black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
Milí hráči,

níže můžete diskutovat k naší nové aktualizaci - hlavním obsahem je nová verze Oktoberfestu.

Oficiální oznámení najdete zde:
https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/183513/aktualizace-20-9-2018-oktoberfest-uz-se-blizi.

váš BF tým
«13

Komentáře

  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 20.09.2018
    No, koukám, že GGS si zdůvodnilo (pravděpodobností), proč nemusí většině hráčů kompenzovat ty nefunkční bonusové otáčky - jelikož hádám, že většina hráčů poté, co jim to poprvé nefungovalo, dál už netočila. To je... na jednu stranu statisticky elegantní, na druhou tak trochu sprosté :) Hlavně že si to umí zdůvodnit (a ignorují při tom, že u bonusové otáčky hráč získá alespoň něco vždycky).

    Kravín zajímavý. Jinak ale OKtoberfest běží v době spolkovky a vesnické slavnosti. Ta akční osiva nám ale zablokují pole - čili technicky si musíme říct, jestli chceme dělat Oktoberfest, který se bez polí neobejde, a nebo běžné akce. Slavnost do mistrovství nic nedává (Oktoberfest dává nebo ne?), takže tam se dá oželet, i když to je škoda, ale zabije nám to asi spolkovku, ne?

    Opravdu to nešlo dát až po mistrovství nebo tak, aby se to nekrylo s touhle akcí? Když už se dá zajímavá nová akce, musí se nutně krýt s jinými kolektivními akcemi celospolkového charakteru? Vybírat, co budu nebo nebudu hrát sám za sebe je jedna věc, kazit to spolku v době mistrovství... Je dost blbý. A to i v případě, že víme, že tím, kdo za to může, je GGS a ne chudák hráč, který chce zkusit událost, co se koná 1x do roka ;-(

    Další otázka: v polské, anglické i německé novince se píše, že stánek dvojčat se do konce roku u farmy neukáže a nebude tedy možno nakupovat dárky. Týká se to i jeho Haloweenské obdoby? To se týká podle informací z anglické novinky i ostatních podobných událostí (takže i Výhodné nabídky, Skvělé nabídky, nebo Trick or Treat). Je naděje, že se objeví nějaká možnost, jak sehnat alespoň malé štěstí, nebo třeba bude rozšířena šance na jeho získání v odměnách?
    Post edited by Mineas (CZ1) on
  • Bobby2 (CZ1)Bobby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,664
    Tak honem s tou aktualizací. Nebo jste bto blbě spočítali a vyjímečně nám neporůžíte konec dřiny???
  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,812
    velké krávy : 16x10, výrobní čas 3 hodiny 30 minut normální krmení a 6 minut se siláží 
  • darinka3 (SK1)darinka3 (SK1) SK1 Komentářů: 73
    po aktualizácii a oktoberfest nevidím bude alebo nie

  • jarka1953 (CZ1)jarka1953 (CZ1) CZ1 Komentářů: 594
    darinka3 (SK1) napsal(a):
    po aktualizácii a oktoberfest nevidím bude alebo nie
    v kalendáři je datum až 21.9.

  • darinka3 (SK1)darinka3 (SK1) SK1 Komentářů: 73
    jarka1953 (CZ1) napsal(a):
    darinka3 (SK1) napsal(a):
    po aktualizácii a oktoberfest nevidím bude alebo nie
    v kalendáři je datum až 21.9.

    jaj ja nevedela ja že po aktualizacii tak ďakujem
  • helimajda (CZ1)helimajda (CZ1) CZ1 Komentářů: 328
    A zmizly ze skladu produkty z lnskeho Oktobru,kde mame transparentne nahradu?

    Nelze sazet jine nez posledni plodinu na cukrovce....
  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,812
    helimajda (CZ1) napsal(a):
    A zmizly ze skladu produkty z lnskeho Oktobru,kde mame transparentne nahradu?

    Nelze sazet jine nez posledni plodinu na cukrovce....
    Ahoj. Pokud hraješ na flashi možná bude stačit vymazání historie prohlížeče a pak se znovu přihlásit.
  • helimajda (CZ1)helimajda (CZ1) CZ1 Komentářů: 328
    pexi (INT1) napsal(a):
    helimajda (CZ1) napsal(a):
    A zmizly ze skladu produkty z lnskeho Oktobru,kde mame transparentne nahradu?

    Nelze sazet jine nez posledni plodinu na cukrovce....
    Ahoj. Pokud hraješ na flashi možná bude stačit vymazání historie prohlížeče a pak se znovu přihlásit.
    Vymazano,nelze....
  • nela97 (CZ1)nela97 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1
    taky nemůžu sázet na cukrové farmě, někomu to jde jinému ne

  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    Nikdo, kdo se ve spolku ozval, nemůže na dočasce sázet nic krom toho, co sázel poslední.
  • Mařena (CZ1)Mařena (CZ1) CZ1 Komentářů: 44
    Mám ten sám problém na cukrové farmě nelze sázet než to co jsem sázela poslední.
  • Ruffus (CZ1)Ruffus (CZ1) CZ1 Komentářů: 160
    Také mám problém s cukrovou a sázením posledního.....každej den,nějaká nová chyba....a před náma něco,co určitě zase bude fungovat na půl.Že já to vůbec hraju.
  • farmarka116 (CZ1)farmarka116 (CZ1) Komentářů: 74
    Ahoj vsem, jsem na tom stejne, na cukrovce zasadim pouze posledni sazene a je zcela jedno zda v HTML nebo v puvodnim FLASH :( ,, ach jo, proc to vsechno sijou tak horkou jehlou :( ?
  • liloja (SK1)liloja (SK1) SK1 Komentářů: 193

    Prosím vás poradí  mi niekto kde nájdem  údaje o novom kravine ? V odmenách  pre spolkové súťaže nič som nenašla.

  • Miirka (CZ1)Miirka (CZ1) CZ1 Komentářů: 186
    liloja (SK1) napsal(a):

    Prosím vás poradí  mi niekto kde nájdem  údaje o novom kravine ? V odmenách  pre spolkové súťaže nič som nenašla.

    U nás ve spolku psali: 10*16 velký, produkce 3,5 hodiny, ale kolik dává nevím :-)
  • Mařena (CZ1)Mařena (CZ1) CZ1 Komentářů: 44
    sázení na cukrové farmě ..vysadila jsem všechny semínka trávy co jsem měla a už můžu sázet vše i na cukrové
    farmě.
  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,812
    dočasnou farmu už opravili
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    upraveno 21.09.2018
    Ještě se vrátím k dárkům a dvojčatům. Nevím, která hlava to vyplivla na svět. Nesouhlasím, že by se nevyužívaly. Každý nový příchozí do spolku byl obdarován. Aby se malé levly dostaly k penězům a plnění dodávek na trh a farmu rozvíjely, bylo dobrým zvykem, kdo potřeboval a napsal, dostal(a to všeobecně každý při SS nebo TP) Nedostatek garnátů byl alespoň částečně eliminován pruty. Nikdy nedošlo ve spolku k nějakým hádkám, jak píše BA. Kdo byl na chatu a byl vznesen od jiného hráče požadavek, tak se tak stalo(kolikrát jsme se tam i přebíjeli, kdo bude rychlejští). Dárky škodící se ale opravdu zdají zbytečné.
    Tak fakt nechápu, kde je problém, dárky jsou v rámci akcí i tak začleněny (ano, tak po 200ks pomyjí se pak můžeš radovat ze 2 malých 4lístků)a vymejšlet dalšího obchodníka?(předpokládám, že pouze za zlatky).
    Navíc teď opravdu v rámci šetření dárky vzniknou spory nové, a to podle oblíbenosti jednotlivých členů spolků, zatím to bylo jedno. Tak to jste to zase pěkně vymňoukli.
    Post edited by JZDman (CZ1) on
  • helaras (CZ1)helaras (CZ1) CZ1 Komentářů: 966
    souhlasím...dárky se využívali. nikdy se mi nestalo, že by někdo škodil, ani já nevyužila žádný žert, i když uznávám, že by se to dalo zneužít v soutěži. Proč jednoduše nezrušit rošťáka a nenechat jenom slušňáka.
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    Já myslím, že to je způsobeno nepřesnou formulací. Podle mě narážejí na to, že se nevyužívaly žerty, a když ano, byly s nimi jen problémy, hádky a spory. Což se snaží (jak nám tvrdí) tímto vyřešit. Dárky se s tím svezly nevinně, ale účelně - omezením přístupu k dárkům nás nutí víc se snažit při získávání odměn - v mistrovství je totiž na vyšších odměnách dárků docela hodně. Řekl bych, že dlouhodobý problém vyřešili radikálním řezem ve chvíli, kdy se jim to opravdu hodně hodí do krámu (totiž před koncem roku, kdy se počítá každá zlatka, kterou hráči utratí, při počítání odměn pro management za roční výsledky). Hráči začnou o to víc pokukovat po odměnách v podobě dárků a třeba do konce roku ještě o fous stoupnou tržby za mimořádné nabídky, pokud do nich naházejí nějaké dárky...
  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    tak jde o to pozlatit a ne podárkovat , s tím se asi vyrovnáme,dřív kluci taky nebyli nebo se dárek platil zlatem ....ted mě zajímá slavnost ,už máme nějakou informaci ?  spolek čeká nesbírá farmu  
  • Bobby2 (CZ1)Bobby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,664
    ráda bych vám oznámila dobré zprávy, že nedošlo ke ztrátě produktů z loňského Oktoberfestu, ale že byly tyto položky pouze schovány, aby se nepletly s novými letošními produkty.

    Jak ohleduplné od GGS. Pouze mám obavu, že si nenapsali, kam je schovali a už je nikdo nikdy nenajde.
  • mamka1 (CZ1)mamka1 (CZ1) CZ1 Komentářů: 321

    tak marně čekám na novou akci OKTOBERFEST = kampak se nám zase zatoulala ?? toulavé botky jsou v téhle hře už banalitou a snadné zboží  a  doufám až se nám tahle akce rozběhne , že problémy jako vždy nastanou

    kdyby ne byla by to změna a z té bychom mohli mít taky infarkt

  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Já myslím, že to je způsobeno nepřesnou formulací. Podle mě narážejí na to, že se nevyužívaly žerty, a když ano, byly s nimi jen problémy, hádky a spory. Což se snaží (jak nám tvrdí) tímto vyřešit. Dárky se s tím svezly nevinně, ale účelně - omezením přístupu k dárkům nás nutí víc se snažit při získávání odměn - v mistrovství je totiž na vyšších odměnách dárků docela hodně. Řekl bych, že dlouhodobý problém vyřešili radikálním řezem ve chvíli, kdy se jim to opravdu hodně hodí do krámu (totiž před koncem roku, kdy se počítá každá zlatka, kterou hráči utratí, při počítání odměn pro management za roční výsledky). Hráči začnou o to víc pokukovat po odměnách v podobě dárků a třeba do konce roku ještě o fous stoupnou tržby za mimořádné nabídky, pokud do nich naházejí nějaké dárky...
    henriette (CZ1) napsal(a):
    tak jde o to pozlatit a ne podárkovat , s tím se asi vyrovnáme,dřív kluci taky nebyli nebo se dárek platil zlatem ....
    Jsem byl rád, že i malé lv ve se spolku naučili dávat dárky, pochopitelně, že na nějaké odměny v akcich nedosáhnou. Tím, že jsme jim pomáhali s produkcí se dostali k nějakým bodům karmy, což bylo dobré a pochopitelné. A teď už vidím, jak by měli dárkovat za zlatky, hehe, levlové a sociální rozdíly se prohloubí ještě více, systém hry opět narušen(jak už bývá v poslední době zvykem). Celý oktoberfest mne může poškrabat na zádech(pěstovat vodu je stejný nesmysl jako vařit oheň  :D ) stejně jako slavná slavnost. Ti kteří jsou zakleknuti na startu, čekejte. Já si hodím 24h handicap a počkám si na reakce na foru, co zase nebude fungovat.
  • lll123 (CZ1)lll123 (CZ1) CZ1 Komentářů: 206
    upraveno 21.09.2018

    ke schovaným produktům  z minulého oktoberfestu:
    schované produkty z minulého oktoberfestu budou na konci tohoto oktoberfestu odebrány a těm hráčům, kteří byli aktivní v posledních 90 dnech je vymění za dolary.
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/comment/3953062#Comment_3953062


    Post edited by lll123 (CZ1) on
  • Babička Verunka (CZ1)Babička Verunka (CZ1) CZ1 Komentářů: 214
    Tak mohli je vyměnit za dolary rovnou... nebo napsat ať je prodáme. Takhle mám zase prdlačku :-(
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    upraveno 21.09.2018
    A koukám, že zase kachna, co tam dělají u kontraktů ty staré výrobky:-))))))))))))))))))))))) Pardon, zmátlo mne to, ale zmrzlinu z řepy bych si fakt nedal.Bych ještě pochopil, kdyby byly suroviny rozděleny a každá se pěstovala zvlášť (GF KF)nebo se dali pěstovat všechny 3 všude. Zablokovat pole vodou na 2h................a prasata budou žrát co? ("Zlaté mince, Rejpale")
    A ještě jedna poznámka, upgradování stánků - je tu architekt, od rána zvedám krávy, což je 28h. Proč nelze zvedat stánky v okně pro spolkovou vesnici?("Urychly upgrade na HF za zlatky, Rejpale.")
    Post edited by JZDman (CZ1) on
  • murbella (CZ1)murbella (CZ1) CZ1 Komentářů: 243
    upraveno 21.09.2018
    Kde je ten spící paznecht? Jsem asi úplně slepá, ale na farmě, kam mě to přesměruje, prostě není. Jo a už mi to asi 5x spadlo a to funguje oktoberfest tak hodinu. To je radost hrát, fakt.
  • murbella (CZ1)murbella (CZ1) CZ1 Komentářů: 243
    JZDman (CZ1) napsal(a):
    A koukám, že zase kachna, co tam dělají u kontraktů ty staré výrobky:-))))))))))))))))))))))) Pardon, zmátlo mne to, ale zmrzlinu z řepy bych si fakt nedal.
    Cukrová řepa je snad na cukr, ne? Máš k tomu mléko, vejce a vanilku. 
Sign In to comment.