Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k "Aktualizace 5.9.2018: Aktivní sklízeč"

black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
Milí hráči,

níže můžete diskutovat k naší nové aktualizaci.

Oficiální oznámení najdete zde:
https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/182551/aktualizace-5-9-2018-aktivni-sklizec

váš BF tým
Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
«1

Komentáře

  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 29.08.2018
    Další tlačítko za zlatky, už nám je štosují za sebe. Jen se mi nezdá, že znovusetí po remízku zaseje automaticky na stejné pole zase i s remízkem, a tudíž úroda nanic. A pokud už tu funkci někdo použije, asi se bude divit, až zjistí, že to naplánoval blbě, ale i přesto bude muset čekat nebo urychlovat, než vše proběhne. Jen by mě zajímalo, co to udělá, pokud sklízím něco, co je do dřiny či jiné události. Započte se automaticky, nebo jen pokud jsem online, či vůbec? Protože proč jinak platit zlatem, když úrodu mohu koupit za dolary?

    Ale jedna změna se mi líbí - to řešení volby z více možných odměn. Zdá se mi výrazně jednodušší. Méně klikání.

    Jinak chápu tu změnu (nový prvek) teď před mistrovstvím. Je jen otázka, započtou se za takovou vyzlacenou vícenásobnou sklizeň body do mistrovství?
  • Bobby2 (CZ1)Bobby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,664
    Na takovéhle kraviny maj času dost. Kdy opraví chyby??????
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Další tlačítko za zlatky, už nám je štosují za sebe. Jen se mi nezdá, že znovusetí po remízku zaseje automaticky na stejné pole zase i s remízkem, a tudíž úroda nanic.

    Jen by mě zajímalo, co to udělá, pokud sklízím něco, co je do dřiny či jiné události. Započte se automaticky, nebo jen pokud jsem online, či vůbec? Protože proč jinak platit zlatem, když úrodu mohu koupit za dolary?

    Jinak chápu tu změnu (nový prvek) teď před mistrovstvím. Je jen otázka, započtou se za takovou vyzlacenou vícenásobnou sklizeň body do mistrovství?
    Ano, remízek se zasadí automaticky znovu, pokud ho na pole dáš před použitím aktivního sklízeče. Takže je na tobě, jestli bude i další sklizeň s remízky, nebo remízky nezasadíš a budeš bez nich.

    Sklizeň se bude započítávat úplně stejně, jako bys sklízel ručně, i předměty/padátka/body atd. budou padat jako obvykle.
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    Ahoj.
    Jestli to správně chápu, tak po sklizení pole s remízky je pole poškozené a každá další následná sklizeň plodiny i remízku je přiměřeně zmenšená. Trochu mi uniká, proč by to kdo tak chtěl  a ještě za to platil? To je přece nevýhodné. Chci tím jen říct, že  mi možnost opakované sadby na pole s remízky přijde tak trochu "mimo mísu" :-)  Jasně že je to moje volba, ale myslím, že se pro něco takového asi těžko rozhodnu :-) Raději to nepoužiji :-)  Ale  to je pak spíš kontraproduktivní ne ?
  • Siena (CZ1)Siena (CZ1) CZ1 Komentářů: 70
    Kdybyste raději opravili chyby namísto vymýšlení kontraproduktivních funkcí. Já ty vaše trubosklízeče nemohu ani vidět.
  • Bobby2 (CZ1)Bobby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,664
    Ahoj.
    Jestli to správně chápu, tak po sklizení pole s remízky je pole poškozené a každá další následná sklizeň plodiny i remízku je přiměřeně zmenšená. Trochu mi uniká, proč by to kdo tak chtěl  a ještě za to platil? To je přece nevýhodné. Chci tím jen říct, že  mi možnost opakované sadby na pole s remízky přijde tak trochu "mimo mísu" :-)  Jasně že je to moje volba, ale myslím, že se pro něco takového asi těžko rozhodnu :-) Raději to nepoužiji :-)  Ale  to je pak spíš kontraproduktivní ne ?
    Také jsem přemýšlel, zda chci za zlatky sázet na "špinavá" pole. A že jich nebudou chtít málo.
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 30.08.2018
    Ahoj.
    Jestli to správně chápu, tak po sklizení pole s remízky je pole poškozené a každá další následná sklizeň plodiny i remízku je přiměřeně zmenšená. Trochu mi uniká, proč by to kdo tak chtěl  a ještě za to platil? To je přece nevýhodné. Chci tím jen říct, že  mi možnost opakované sadby na pole s remízky přijde tak trochu "mimo mísu" :-)  Jasně že je to moje volba, ale myslím, že se pro něco takového asi těžko rozhodnu :-) Raději to nepoužiji :-)  Ale  to je pak spíš kontraproduktivní ne ?
    Ono to jasně ukazuje, že do hry přenesli mechaniku ze hry jiné, kde nic jako remízky není, aniž by na ní provedli nějakou podstatnou změnu. Zřejmě se jim to v jiné hře vyplácí, hráči ochotně platí, tak to hodí i sem. A možná za rok dva pochopí, že remízky tu mechaniku degradují natolik, že bude třeba udělat koncepční změnu a umožnit hráči plánovat o něco rafinovaněji a v každé druhé setbě remízek vynechat. Podle mě prostě zkoušejí, jak to uspěje, a spoléhají na mistrovství, kdy hráčům bude jedno, že si mrší sklizeň, hlavně když do mistrovství padají body za pěstování remízků, zlato nezlato.

    Na druhou stranu v závoslosti na tom, kolik to bude stát, bych to možná zvážil třeba u sila při výrobě hnojiva. Tam vyrábím pořád dokola to samé, tak pokud to nebude příliš drahé, silo a kompost by to snesly. Stejně tak třeba dlouho rostoucí sady.
  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    Turbo sklízeč nikdo nepoužívá tak přidáme turbo tlačítko ,snad ho někdo klikne alespoň omylem :smiley: měli by si najmout psychologa ,třeba by poradil po čem prahne  dušička farmáře  nebo by přečetl zdejší diskuze ,já bych uvítala předělat louže na moři ,čekat 14 dní než udělám 1 kontrakt je opravdu dlouhé 
  • Bobby2 (CZ1)Bobby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,664
    Nemáš ráda humry? - Už je posílám do Somálska :-)))
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 30.08.2018
    henriette (CZ1) napsal(a):
    Turbo sklízeč nikdo nepoužívá tak přidáme turbo tlačítko ,snad ho někdo klikne alespoň omylem :smiley: měli by si najmout psychologa ,třeba by poradil po čem prahne  dušička farmáře  nebo by přečetl zdejší diskuze ,já bych uvítala předělat louže na moři ,čekat 14 dní než udělám 1 kontrakt je opravdu dlouhé 
    Turbo sklízeči se dá vyhnout snadno, prostě ho schováš a je to. Ale tohle je hned vedle tlačítka urychlit produkci a tam to neschováš. Ukliknout se bude mnohem snazší :D

    Teď je otázka, kolikrát to budou muset během mistrovství opravovat, než to začne fungovat správně. Nové mechaniky GGS nikdy nefungují napoprvé bez chyb.
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Ahoj.
    Jestli to správně chápu, tak po sklizení pole s remízky je pole poškozené a každá další následná sklizeň plodiny i remízku je přiměřeně zmenšená. Trochu mi uniká, proč by to kdo tak chtěl  a ještě za to platil? To je přece nevýhodné. Chci tím jen říct, že  mi možnost opakované sadby na pole s remízky přijde tak trochu "mimo mísu" :-)  Jasně že je to moje volba, ale myslím, že se pro něco takového asi těžko rozhodnu :-) Raději to nepoužiji :-)  Ale  to je pak spíš kontraproduktivní ne ?
    Ono to jasně ukazuje, že do hry přenesli mechaniku ze hry jiné, kde nic jako remízky není, aniž by na ní provedli nějakou podstatnou změnu. Zřejmě se jim to v jiné hře vyplácí, hráči ochotně platí, tak to hodí i sem. A možná za rok dva pochopí, že remízky tu mechaniku degradují natolik, že bude třeba udělat koncepční změnu a umožnit hráči plánovat o něco rafinovaněji a v každé druhé setbě remízek vynechat. Podle mě prostě zkoušejí, jak to uspěje, a spoléhají na mistrovství, kdy hráčům bude jedno, že si mrší sklizeň, hlavně když do mistrovství padají body za pěstování remízků, zlato nezlato.

    Na druhou stranu v závoslosti na tom, kolik to bude stát, bych to možná zvážil třeba u sila při výrobě hnojiva. Tam vyrábím pořád dokola to samé, tak pokud to nebude příliš drahé, silo a kompost by to snesly. Stejně tak třeba dlouho rostoucí sady.
    :-))) no, já vím, že v nějaké hráčské euforii hráči mohou " pustit chlup " , ale tomuhle se mi opravdu věřit nechce :-))). Že by na tom byli někteří už opravdu tak zle :-))) ?
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 30.08.2018
    No to právě ukáže mistrovství. Uvidíme. Myslím, že GGS má v plánu si po něm udělat analýzu a zjistit, jestli ten nástroj v aktuální podobě funguje nebo ne :) Když to hráči nebudou používat, asi se dočkáme změn. Ale pokud budou...
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    Ono to jasně ukazuje, že do hry přenesli mechaniku ze hry jiné, kde nic jako remízky není, aniž by na ní provedli nějakou podstatnou změnu. Zřejmě se jim to v jiné hře vyplácí, hráči ochotně platí, tak to hodí i sem. A možná za rok dva pochopí, že remízky tu mechaniku degradují natolik, že bude třeba udělat koncepční změnu a umožnit hráči plánovat o něco rafinovaněji a v každé druhé setbě remízek vynechat. Podle mě prostě zkoušejí, jak to uspěje, a spoléhají na mistrovství, kdy hráčům bude jedno, že si mrší sklizeň, hlavně když do mistrovství padají body za pěstování remízků, zlato nezlato.
    Na druhou stranu v závoslosti na tom, kolik to bude stát, bych to možná zvážil třeba u sila při výrobě hnojiva. Tam vyrábím pořád dokola to samé, tak pokud to nebude příliš drahé, silo a kompost by to snesly. Stejně tak třeba dlouho rostoucí sady.
    Ahoj. Jak to myslíš "když do mistrovství padají body za pěstování remízků" - to snad bylo i dříve, ne? Produkce byla na farmách vždy ohodnocená nějakým bodem.
  • Rothen (CZ1)Rothen (CZ1) CZ1 Komentářů: 167
    ahoj tohle si Mineasi vychytal naprosto :smiley:
    jinak tleskam dalšímu supr tlačit a jen budu doufat, že pujde schovat
  • vybehzlesa (CZ1)vybehzlesa (CZ1) Komentářů: 13
    Pokud to bude za pár dolarů, proč ne ? Ale za zlatky to určitě používat nebudu.
  • Vlník (SK1)Vlník (SK1) Komentářů: 39
    Tak dost záleží jak to bude reálně zpoplatněno a kolik těch opakování reálně bude. Ona hlavní výhoda je, že to ušetří čas hlavně u rychlých plodin. Ovšem pokud to bude obdobné jako na příkladu 4 opakování kukuřice za 10 zlata, tak to rovnou můžu za pár zlatek navíc urychlovat. Na druhou stranu pokud by to za tu cenu zvládalo pěstovat kytky aspoň hodinu v kuse (pokud možno s možností přerušení), tak už to hlavně při slavnosti a možná i tom mistrovství, pokud se bude bojovat o pozice, stojí za zvážení. 
    Velké naděje tomu nedávám, ale nechme se překvapit :-)
  • vybehzlesa (CZ1)vybehzlesa (CZ1) Komentářů: 13
    Ještě mě tak napadlo, že toto nové tlačítko by mělo být spíše jako dárek ( zdarma ) za trpělivost a ochotu hrát dál hru, která spoustu nových hráčů svou složitostí spíše odrazuje a pro letité hráče by přestala být druhou šichtou.
  • annnna (SK1)annnna (SK1) Komentářů: 2
    a zase niečo pre  ggs,  hamti, hamti budeme mat plné  gamby.
  • JOSEFINA2 (CZ1)JOSEFINA2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 4
    tak nám aktualizaci odložili na příští týden,musí vychytat nějaké mouchy chtějí aby to fungovalo na 100%,tak pokud to myslí upřímně tak to snad ani nespustí,místo vymyšlení nějakých novinek tak ať opraví to co nefunguje na 100% to bych měla větší radost
  • michaelaJ (CZ1)michaelaJ (CZ1) Komentářů: 2
    upraveno 02.09.2018
    by úplně stačilo, kdyby ta *** hra začala zase fungovat

    edit: smazání vulgarity (black-.-angel)
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Na druhou stranu v závoslosti na tom, kolik to bude stát, bych to možná zvážil třeba u sila při výrobě hnojiva. Tam vyrábím pořád dokola to samé, tak pokud to nebude příliš drahé, silo a kompost by to snesly. Stejně tak třeba dlouho rostoucí sady.
    Na zpracovatelské budovy to ale fungovat nebude - vzhledem k tomu, že se tam mohou lišit dávky atd.

    Viz oficiální oznámení - fungovat má na pole, sady, chovy, pekařství, obchod, skleník a zahradnictví.

    henriette (CZ1) napsal(a):
    Turbo sklízeč nikdo nepoužívá tak přidáme turbo tlačítko ,snad ho někdo klikne alespoň omylem :smiley: měli by si najmout psychologa ,třeba by poradil po čem prahne  dušička farmáře
    Co naplat, oni tuhle funkci farmáři opravdu chtěli ;) Jak po zavedení turbo sklízeče, tak i před.

  • Helena123 (CZ1)Helena123 (CZ1) CZ1 Komentářů: 133
    No a to si někdo přímo řekl, aby to fungovalo za  zlatky?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Helena123 (CZ1) napsal(a):
    No a to si někdo přímo řekl, aby to fungovalo za  zlatky?
    Jakékoli urychlení a zjednodušení hry je za zlatky.
  • The Lonely Farm (CZ1)The Lonely Farm (CZ1) CZ1 Komentářů: 342
    Helena123 (CZ1) napsal(a):
    No a to si někdo přímo řekl, aby to fungovalo za  zlatky?
    No tak přece nám to nezpříjemní zadarmo, ne? :lol: Co by na to manyžer hrabivý řekl? :lol:
  • Rothen (CZ1)Rothen (CZ1) CZ1 Komentářů: 167
    kdyby aspon hra byla plynulejší, ale takhle věřím že to bude mit někde i využítí......
  • farmarka116 (CZ1)farmarka116 (CZ1) Komentářů: 74
    Rothen (CZ1) napsal(a):
    kdyby aspon hra byla plynulejší, ale takhle věřím že to bude mit někde i využítí......
    proti temhle "vylepsenim" v zasade nic nemam, proste je jenom nemusime pouzit, ale myslim, ze naprosto vsem hracum by udelalo velikou radost, kdyby se hra dala konecne "klikat" plynule bez pravidelnych znovu nacinacitani ... dobre si pamatuju dobu, kdy se dalo pohodlne hrat na slabem CPU i3 ,, dnes potrebujete alespon i5 nebo i7 s hromadou pameti a ke vsemu hra nevydrzi dele jak 30 minut nez se zacne sekat -- tohle prece neni normalni, tohle by mel byt hlavni zajem vyvojaru ... !!
    Dalsi zasadni vecí je prechod na HTML5 , ktery je taky v nedohlednu ... :( .... pokud mi GGS misto toho doporuci, at radeji pouzivam jiny prohlicec a nebo proste musim pri kazdem spusteni hry souhlasit s pouzitim flash playeru ....,, no mazec :(
  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,812
    Rothen (CZ1) napsal(a):
    kdyby aspon hra byla plynulejší, ale takhle věřím že to bude mit někde i využítí......
    proti temhle "vylepsenim" v zasade nic nemam, proste je jenom nemusime pouzit, ale myslim, ze naprosto vsem hracum by udelalo velikou radost, kdyby se hra dala konecne "klikat" plynule bez pravidelnych znovu nacinacitani ... dobre si pamatuju dobu, kdy se dalo pohodlne hrat na slabem CPU i3 ,, dnes potrebujete alespon i5 nebo i7 s hromadou pameti a ke vsemu hra nevydrzi dele jak 30 minut nez se zacne sekat -- tohle prece neni normalni, tohle by mel byt hlavni zajem vyvojaru ... !!
    Dalsi zasadni vecí je prechod na HTML5 , ktery je taky v nedohlednu ... :( .... pokud mi GGS misto toho doporuci, at radeji pouzivam jiny prohlicec a nebo proste musim pri kazdem spusteni hry souhlasit s pouzitim flash playeru ....,, no mazec :(
    Ahoj
    Není to při každém spuštění hry. Pokud se odhlásíš ale nevypneš prohlížeč tak to znovu souhlas nechce.
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    Tak cena za opakovanou produkci u pekárny na jablečný koláč za 100 zlatek mi přijde jako špatný vtip :)
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    Tak nevím, jestli jsem to nesprávně pochopila, ale myslela jsem si, že si mohu zvolit kolikrát chci produkci opakovat. K čemu je mi opakování 4x, když potřebuji třeba jen 2x ? Dělám něco špatně ?
  • GoodStenly2 (CZ1)GoodStenly2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 9,495
    Zkusil jsem to u vepříků a nabízí jen jedno opáčko, u polí jakbysmet. Asi mám zakletou farmu...  :lol:
    Co se týká cen za opakování, u sběru třešní 50 zlatek je nářez, o pekárnách za 100 zlatých nemluvě (pekárny se budou hodit, až "někdy" opět zprovozní novou vesnickou událost, ale jen pro TOP spolky - ty nebudou tolik řešit zlatky), u polí 10 zlatých - to lze použít na dlouhé plodiny i pro ostatní "nemajetné"...
    Celkově za mě, není to tak tragické. :)
    PS: Doufám, že to pro rychlost hry nebude ten příslovečný "poslední hřebíček do rakve"...
Sign In to comment.