Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k "Aktualizace 15.8.2018: Vítejte na vesnické slavnosti, račte vstoupit!"

179

Komentáře

  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    OK. Zmizelo někomu něco? Kompenzaci jsem dostal, a nemohu přijít na nic, co by mi vzali...
  • jarka1953 (CZ1)jarka1953 (CZ1) CZ1 Komentářů: 594
    mě nic nevzali ale taky nedali ,ve spolku někdo kompenzaci dostal a taky nevědí co vzali tak že zase hádanka....třeba nám to BA osvětlí až se tady ukáže
  • katarin (SK1)katarin (SK1) SK1 Komentářů: 57
    u nas v spolku niektori nedostali pandu a niektori nie,, ja som tiež nedostala, ako to teda je?
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 24.08.2018
    OK, ti co dostali splnili všechny osobní úkoly nebo někdo ne? Já splnil všechny a kompenzaci mám, hráč co se nedostal k poslední odměně kompenzaci nemá.
  • ondra1234567 (CZ1)ondra1234567 (CZ1) Komentářů: 85
    Ahoj, já jsem všechny osobní úkoly splnil, ale kompenzaci jsem nedostal :/
  • Bobby2 (CZ1)Bobby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,664
    Třeba dostali rozum. Nebo nám strčili Panďáka a pak nám potichu seberou vše :-)))
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 24.08.2018
    Na anglickém fóru hráči psali, že přišli o různé věci od věcí z řas až po stavební žetony. Začíná to na mě působit tak, že nějakým záhadným způsobem vybrali náhodné hráče z těch nejaktivnějších a "něco" jim vzali. Snad aby se neřeklo, když už slíbili, že budou věci odebírat.
  • Helena123 (CZ1)Helena123 (CZ1) CZ1 Komentářů: 133
    Mě by ještě zajímalo, proč nebyl spatřen výsledný žebříček po skončení slavnosti. A taky, že nazvali tu slavnost "testovací" a poděkovali nám za účast v testování. To jsem viděla hodně rudě.
  • darinka3 (SK1)darinka3 (SK1) SK1 Komentářů: 73
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    OK. Zmizelo někomu něco? Kompenzaci jsem dostal, a nemohu přijít na nic, co by mi vzali...
    mne zmizelo 13 tisic zlata som sklamana
  • Kopruš (CZ1)Kopruš (CZ1) CZ1 Komentářů: 8
    upraveno 09.09.2018
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    OK, ti co dostali splnili všechny osobní úkoly nebo někdo ne? Já splnil všechny a kompenzaci mám, hráč co se nedostal k poslední odměně kompenzaci nemá.
    ahoj: tak já skončila na 19 osobní odměně  a pandáka jsem dostala tak to by mě fakt zajímalo jakým klíčem to dělali a myslím si že mě nic nesebrali akorát nemám urychlovací hnojiva bohužel jsem nebyla přítomna tak jsem si poznámky co mám a nemám neudělala:(((((

    opravuji urychlovací hnojiva mám taky omlouvám se špatně jsem hledala:-))))

    edit: sloučení příspěvků (black-.-angel)
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    Bobby2 (CZ1) napsal(a):
    Třeba dostali rozum. Nebo nám strčili Panďáka a pak nám potichu seberou vše :-)))
    Já bych jim na oplátku poslal krtečka. Že děláme testovací krysy už dlouhou dobu je všeobecně známo.
    kokoskaa (CZ1) napsal(a):
    Přišli na to, že někteří dokázali získat všechny odměny, a to se v této hře nesmí!!!!

    (tak jak nově stanovili body na baličce, že by hráč musel jet 91 rychlostí, tak prostě musejí nastavit hru tak, aby na ty nejvyšší odměny nikdo nedosáhl)

    Bohužel si však neuvědomují, že pokud je něco nedosažitelného, tak hráči na to budou kašlat nikoliv zlatit jak oni si myslí. 
    Tady lze jen souhlasit. A pak si nezapomeňte vyplnit dotazník Průzkumu spokojenosti a hluboce se zamyslete nad otázkami, kde figurují slova SPRAVEDLNOST, SOCIÁLNÍ PRVEK, HERNÍ PRVEK, STABILITA, SPOLEHLIVÝ VÝVOJÁŘSKÝ TÝM, ROZUMNÉ CENY - no nepřipadá vám to jako obšlohnuté z nějakého vládního prohlášení?
    Leta staré, nic nového ani konkretního.

  • katarin (SK1)katarin (SK1) SK1 Komentářů: 57

    tiež som splnila všetky ulohy, dokonnca sme ako spolok boli na prvom mieste

  • bedru (CZ1)bedru (CZ1) CZ1 Komentářů: 523
    no to je divné protože u nás dostali i ti co nahráli  trochu a já co nahrála  vše sem nedostála nic haha.

  • tanu (CZ1)tanu (CZ1) CZ1 Komentářů: 36
    Všechny odměny splněny, spolek na 1. místě ve skupině, nic nezhabali, ale ani pandu nedali :-)

    Takže bych vlastně měla být spokojena … a přesto nejsem, protože mi chlapci pijou krev, jací jsou to machři ve svém oboru .. 
  • Dagmar111 (CZ1)Dagmar111 (CZ1) CZ1 Komentářů: 52

    Po x dnech jsem se vrátila domů, pročítám informace a podle příspěvků tady se mi ani nechce přihlásit na farmu. Budu doufat, že tam nečekají zmatky a rozladění farmaříci, případně ti, kteří s hrou zase chtějí skončit pro její náročnost.

    Jak je možné, že GGS stále nechápe, že když udělá nějakou chybu, má za ni nést odpovědnost jako v každé práci? Člověk by předpokládal, že se omluví, chybu opraví, s nadhledem nechají farmářům vše získané a přidají "odškodné" za způsobený nekomfort. Cokoli jiného je neprofesionální.

  • Coborka (SK1)Coborka (SK1) SK1 Komentářů: 46
    Takže to bolo k ničomu presne ako som predpokladala. Už nebudem nič hrať čo tu tí mudráci vymyslia.
  • darinka3 (SK1)darinka3 (SK1) SK1 Komentářů: 73
    mam otázočku
    kedy začne vesnická slávnosť už sa neviem dočkať veľmi ma to zabavilo aj keď boli chyby , ale ako sme si zvykli všetko nove z chybami to je normalne .Už sa tu nudím zbieram a nič s toho. jarmok mi chyba s toho aspoň niečo bolo rada súťažím a teraz klikám do blbá   :))  

  • Bobby2 (CZ1)Bobby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,664

    Drazí farmáři,

    naše první vesnická slavnost se chýlí ke konci a vy, stejně jako my, jste si asi všimli několika problémů s událostí. Jsou některé části události, které zmátly některé hráče, což je způsobeno zejména tím, že některé tyto věci nefungují tak, jak jsme očekávali. V důsledku toho, jakmile událost skončí, nemáme v plánu událost spouštět znovu až do příštího měsíce, abychom měli nějaký čas pro práci na některých z problémů. Sbíráme vaši zpětnou vazbu a předáváme ji celému týmu a máme pocit, že mnoho problémů, se kterými jste se setkali, má řešení, pokud na nich ještě trochu zapracujeme.

    Stačí také číst, ne jen psát :-))))
  • kleali (SK1)kleali (SK1) SK1 Komentářů: 48
    no neviem,či tento problém súvisí s tým,že sa snažíte opraviť "Vesnickou udalost" alebo čo sa deje.Dali ste uťp a doteraz mi išlo..mala som ísť do mlieka,aj tak bolu vonku na sile ukázané,začnem zbierať a nič sa nedeje..rozkliknem silo a tam som mala zrazu všetky zbery prehádzané a mala som zbierať kvaku !!!!!no super zas :(
  • Vlník (SK1)Vlník (SK1) Komentářů: 39
    Tak, konečně jsem se nějak dostal na fórum, je čas se vyjádřit :-)
    Co jsem zatím měl možnost číst, zdá se, že je slavnost brána spíše negativně. Není to nic překvapivého vzhledem k sekání hry a k tomu, že je akce evidentně hodně nedoladěná a hůře pochopitelná, přesto si myslím, že nápad je to velmi dobrý. Líbí se mi systém žolíků, zaměření na osobní odměny, které docela i stojí za to a docela dobrý nápad by do budoucna mohla být urychlující hnojiva jako pomoc v akci, pokud se ovšem změní bodování sadů. V neposlední řadě je fajn i využití i jiných budov a farem než při soutěžích. 

    Nicméně problémů má akce, snad jen zatím, taky dost. Asi nejzásadnější (když pomineme sekání hry :D ), co už se tu párkrát objevilo je možnost vyhlašování výzev pro všechny členy spolku. Mluvilo se o tom nechat tuto možnost jen vedoucímu spolku a zástupcům, to ale nepovažuji za úplně šťastné. Jistě je třeba zamezit tomu aby si kdejaký nováček anonymně hodil výzvu na 13 hodin a nikdo s tím nemohl nic dělat, stejně tak ale považuji za nutné, zvlášť uvážíme-li, že většina odměn je za osobní skóre, aby hráči měli zaručenou možnost hrát, i když zrovna nikdo z vedení není přítomný. 
    Alternativních řešení by se nabízelo více, nicméně tím podle mě nejlepším a s nejmenším zásahem do akce samotné by bylo omezení (spíše globální nebo to může někde zapnout vedoucí), jaké výzvy může běžný člen vyhlásit. Zásadní je omezení z hlediska délky trvání, jestli se přidá něco navíc, to už je na GGS. 

    Další podstatný problém je bodování jednotlivých produktů. Nejvíce podhodnocené jsou sady, úplně nejvíce jablka s 0,06 body za kus, to je pro nejvyšší úroveň sadu a běžné hnojivo úžasných 42 bodů za 3 hodiny, naproti tomu na většině produktů polí jde udělat přes 1000 bodů (v průměru u mě 100 na pole) za půlhodinovou výzvu. Chápu, že je třeba u polí ocenit více času, který je tomu třeba věnovat nebo investici speciálních semen, nicméně takovýto rozdíl je hodně přehnaný. Docela zajímavé je, že jablka jsou z hlediska průměrných bodů za čas a budovu dost v nevýhodě i oproti mandlím. Možná protože mandle potřebují víc lidí? Kdo ví...

    Poslední věc, která se mi úplně nezamlouvá, jsou produkční budovy: mlýn, palírna, obchod, nejsem si jistý, jestli pekárna. Bodované jsou celkem slušně, ale je tu jiný problém. Všechny ostatní budovy mají buď jen jeden hlavní produkt nebo jich můžete vlastnit více, u těchhle ale máte jedinou budovu na více produktů, některé, zejména u palírny, se dělají dost dlouho a více z nich se objevuje ve výzvách (dokonce se nám ke konci stalo, že bylo v jedné výzvě současně krmivo pro krávy a prasata :-D ) , takže můžete akorát tak něco náhodně zadat a doufat ve štěstí. Dá se argumentovat, že jde o spolupráci ve spolku a každý má být připravený na něco jiného, možná je to účel, nevím, každopádně to osobně nepovažuji za moc šťastné :-) 
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    Tak jen zajímavost k vesnické slavnosti: podle moderátora anglického fóra nebudou ve Vesnické slavnosti zahrnuty body do mistrovství. Je to informace z druhé ruky, ale mělo by jít o spolehlivý zdroj, tak třeba vám to udělá radost (na anglickém fóru to hráče potěšilo).


  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 06.09.2018
    Navíc koukám, bonusy k výzvě ztratily se seškrtáním výzev s více položkami podpory výzvy smysl. Když splníme třeba vajíčka na 200%, máme k další výzvě na chovy základních +10% na 15 minut. Bonus se nezvyšuje, i když ukazatel u vajíček deklaruje, že by měl (o 0,25%). Kvůli 10% asi nikdo zlato utrácet nebude.

    Pokud nepůjdou kloudně zvyšovat bonusy u zpracování, sadů ani chovů, zůstávají jen pole (kde máme naštěstí 2. položku podpory výzvy) a náhodně situace, kdy někdo sklidí něčeho opravdu hodně (tak se nám asi zvedla trošku hodnota bonusu u sadů).

    Tipuju, že GGS se chce vyhnout situaci z minulého běhu, kdy některé spolky měly bonusy v řádech desítek tisíc procent, a vyřešili to tak, že omezili šanci na jejich navýšení jen na podporu výzvy z 2. položky (0,25% k půdě na hráče, co získá alespoň 120 bodů z výzvy) a na bonus za splnění určitého množství jedním hráčem (což si nejsem jist, jestli musí být 200% požadovaného množství od jediného hráče, a nebo 100%? s tím jsme ve spolku měli vždy trochu problém, není úplně jasné, jak to má fungovat). Zkrátka tentokrát bez kvanta zlata asi nikdo na nejvyšší odměny nedosáhne, GGS zřejmě dosáhlo svého původního cíle - udělat událost těžkou.
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    Je to divné - proč by měl hráč používat zlato, když jede mistrovství a nechat farmy dělat něco jiného jen s ohledem na VS se mu projeví na celkové výši skóre i mistrovských bodů - ostatní soutěže mají alespoň vějíře, které se započítají do mistrovství. Souhlasím, že minulá verse byla i s problémy alespoň nějakým přínosem pro spolky, tohle není přínosem ani pro jednotlivce, ani pro spolky.
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    Ahoj všichni.
    Jsem ráda, že jsme si VS zahráli napoprvé, i když  s tím sekáním se to bylo jen pro silné nervy :-)
    Nám, jako malému spolku, krátké výzvy vyhovují, neb na dlouhé nemáme sil a v noci raději spíme :-), ale motivace ke hraní chybí. Pokud nehraje člověk o hlavní ceny, pak není o co hrát. Abych si vyprázdnila sklad fialových krmiv a hnojiv proto, abych dostala třeba 10 chlebníků, tak to mě opravdu nemotivuje :-)  O zlatě ani nemluvím :-). Je to stejné, jako u ostatních soutěží. Odměny by měly být opravdu zajímavé, aby hráč měl chuť vůbec hrát ať je jakkoliv silný a vždycky měl pocit, že něco vyhrál. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale já také nepovažuji za odměnu něco, co si snadno a rychle bez větší námahy na farmě vyrobím. Tohle asi tvůrci této hry nikdy nepochopí a tak je pro nás tato událost až do případné obměny odměn, zase nezajímavá.
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    bodové ohodnocení je zvláštní :
    5123 l mléka za 812 b., 3534 jablek za 211 b., 2870 loukového kvítí za 680 b., 240 l olov. oleje za 525 b.
    nevím kdo to vymýšlí, ale když vezmu do úvahy jen jak dlouho se který produkt vyrábí, bez ohledu na vstup( polotovar, resp. osivo) tak to prostě nesedí
  • bedru (CZ1)bedru (CZ1) CZ1 Komentářů: 523
    upraveno 06.09.2018
    mě spíše fascinují ty 4 odměny  z podpory výzev které se pořád střídají dokola( růžové hnojivo, žolík na půdu, obyčejný humus a žolík na sad) at mi někdo řekne za hodinu tyhle 4 odměny které mám za 5 minut splněné jestli je to normální. V té první sekající vesnické slavnosti jich bylo aspon 100 samozřejmě podle delšího času vyzvy ale větší možnost získání něčeho.tohle  je veliký šláp do h....
  • samby2 (CZ1)samby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 92
    Ahoj všem když pominu tu pomalost hraní a to je síla jen a jen restartuji abych vůbec něco nahrála  tak mám jeden problém který jsem měla i při první slavnosti a to,že mám vždy čas na událost o 7 minut delší než má být.Příklad dáme půl hodinovku a mě naskočí čas ne 30 minut ale 37 to je o 7 minut déle.I když počkáme pokud neskončí můj čas tak při dalším spuštění mi zase naskočí čas o 7 minut delší než ostatním a to znamená,že nemůžu nikdy spustit událost pořádně ani nevím jak a co protože není možnost si to prozkoumat aktivní výzva skončí ale mě ještě stále běží a když někdo hned spustí další tak mi nová naskočí ale zase o těch 7 minut delší.Nepsala jsem problém hned u první slavnosti myslela jsem,že třeba podruhé to bude srovnaný a bohužel mám to opět.Asi by bylo dobré kdyby se na chyby vývojáři podívali a snažili se to opravit do té doby bohužel mám asi smůlu.
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    Všecho souvisí se vším.
  • samby2 (CZ1)samby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 92
    JZDman (CZ1) napsal(a):
    Všecho souvisí se vším.
    Ahoj já ale nemyslím Aktivní sklízeč ale Vesnickou slavnost u té mám špatný čas pokud tedy ta odpověd patřila mě.
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    Odpovídal jsem Alče, A jak píšeš, slavnost má pořád svoje podivné mouchy. Já už na ni dlabu :-)
Sign In to comment.