Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k "Aktualizace 15.8.2018: Vítejte na vesnické slavnosti, račte vstoupit!"

139

Komentáře

  • jarozde (CZ1)jarozde (CZ1) CZ1 Komentářů: 42
    Ahoj všem,

    byl bych rád o zpětnou vazbu,kterému spolku se spustila ta samá výzva,kterou měl včera,aniž by to někdo ze spolku spustil.

    děkuji Jarozde
  • sona26 (CZ1)sona26 (CZ1) CZ1 Komentářů: 271
    no tak doufám že když se to vydupalo u ligy aby to bylo vidět na chatu tak se to zavede i do tehle vesnické slavnosti a to že se po 10 minutách po skončení to muže zapnout kdokoliv ze spolku se mě taky moc nelíbí teda.
  • LadyDark (CZ1)LadyDark (CZ1) CZ1 Komentářů: 18
    upraveno 17.08.2018
    Za mě (i když na některých bodech se s ostatními ve spolku shodneme):

    PLUSY:
    - nooo...je to aspoň trochu změna, proti věčným spolkovkám
    - osobní odměny jsou aspoň částečně podle snahy jednotlivců, kdo víc hraje, má jich víc (i když to zas trochu rozevírá nůžky mezi nižšími a vyššími levely)
    - i když nedokončíme, zůstane nám aspoň to, co jsme zvládli nasbírat (ovšem dělat je schválně nedokončitelné je podle mě dost zvláštní způsob nastavení)

    MÍNUSY
    - množství jsou nereálná, a to i u zdaleka ne nejvyšších výzev, takže nejdou dokončit... tedy aspoň pokud: A) nechceme prozlatit a profialkovat majlant, B/ nemáme všichni všechny budovy upgradované na max a jakousi náhodou vše předchystané a nejsme zrovna všichni online (a kdo ví, jestli by to dalo i tak), což je pro většinu spolků samozřejmě naprostá utopie
    - že nejsou vidět plodiny je nepříjemné, protože nějakým náhodným výběrem klidně naskočí něco, co roste déle, než je celkový čas výzvy, to se mohu snažit jak chci a bez zaltek nebo hafa řas s tím nic nenadělám, když nemám všechny budovy vylepšené na max
    - sekání hry je extrémní i na poměry BF
    - bonusy POUZE za zlaté (a jejich výše) mi přijdou... hm, jak to říct... sprosté
    - nikde není vidět, kolik já mám za sebe celkově nasbíráno (i bez členských žebříčků by nějaké počitadlo snad být mohlo, abych viděla aspoň svůj pokrok), nebo je to šikovně ukryto, vidím pouze své skóre v aktuální výzvě
    - nezobrazuje se "uděleno" u odměn, které už jsme dostali, je to nepřehledné
    - u běžící výzvy bohužel není vidět, jaký měla původní čas, pouze zbývající
    - když běží výzva, nelze se juknout na seznam všech dalších výzev, aby se člověk mohl podívat na další údaje a porovnat (nevěřícně kroutě hlavou)

    No, tak to by bylo aspoň zatím, na prvních několik výzev zkušebních...
  • eerikaa3 (SK1)eerikaa3 (SK1) SK1 Komentářů: 12
    upraveno 17.08.2018
    takto sa nam to zobrazuje.Vcera sme spravili dve vyzvy a tam to bolo vsetko v poriadku.Tato dnesna vyzera takto.Je mozne ,teraz som prepocitavala,ze mame ked spocitam mnozstvo nazbieranych produktov ,sme niekde 0,3 a preto stale to %.Tak asi to bude v poriadku.
  • Bojenka (CZ1)Bojenka (CZ1) CZ1 Komentářů: 109
    Musím se vyjádřit také,protože po zjištění,že nás jiný spolek vyzval a my o tom vůbec nevěděli,jsme se fakt dost bavili.Další spolek nám napsal,jestli jsme jim dali výzvu a my jim žádnou nedali.Tohle je celkem zajímavé ,tak teď nevím,jestli si z nás děláte srandu,nebo to takhle má opravdu být..To se zase něco povedlo a my se tak těšili.Je to další zbytečnost,která akorát dělá farmu nehratelnou.Jsme jak slimáci na sluníčku.Chvíli se plazíme,než chcípneme úplně.
    Hezký víkend všem.
  • kleali (SK1)kleali (SK1) SK1 Komentářů: 48
    no,za náš spolok ...LadyDark to asi popísala presne aj za nás..absolútne nereálne množstvá,veľa vecí neprehľadných,ako,bola by to dobrá zmena voči neustálym MS,ale stráášne veľa chýb má...a ešte,po včerajšej výzve sme mali mať bonus na vylepšeniaa nič sa nedeje..tak som obetovala nejakú zlatku a spustila som zas vylepšenie a zas žiadny efkt!!!!!koľko som zbierala pred tým,toľko aj zbieram :) no,vydarená akcia zas :)
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 17.08.2018
    black-.-angel napsal(a):
    ...
    ale na hlavní straně to ukazuje odměny pro bronzovou (a to bych dle barvy erbu hádala spíš stříbrnou ligu).. takže kdo ví, kde vlastně jsme..
    Stačí použít šipky po stranách



    Přidáno:
    Ale docela by mě zajímalo jak to s tím žolíkem za zlatky.
    Nic jsem nekupovala a přitom - viz obrázek


  • honzik2009 (CZ1)honzik2009 (CZ1) CZ1 Komentářů: 8
    upraveno 09.09.2018
    ahoj vypada to ze i nam - nikdo se k tomu nehlasi Honzik radnateys

    teda spustila se ta sama vyzva ….

    edit: sloučení příspěvků (black-.-angel)
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • monca78 (CZ1)monca78 (CZ1) Komentářů: 21
    Tak to mi vůbec nechytilo - po jedné hře mi to stačí. Nic nového, obnova vesnické ligy, kterou moc spolků nehrálo, tak se to snaží asi "zdokonalit", ale hra hrůza.

    monca78
  • slussy (CZ1)slussy (CZ1) CZ1 Komentářů: 9
    To nás jako jiný spolek nemůže vyzvat? Potom se nám už dvě výzvy spustily sami od sebe
  • Ruffus (CZ1)Ruffus (CZ1) CZ1 Komentářů: 160
    upraveno 09.09.2018
    Děkuji za odpovědi i shodu v mnoha názorech.Upřímně, vesnickou soutěž jsem původně s nadšením přivítal ( to jsem ještě nevěděl o co vlastně půjde. ) hlavně s ohledem na snížení frekvence spolkovky.Zatím v tom ještě nejsem úplně doma,ale už mám pocit,že mé nadšení bylo předčasné.Spolkovky možná budou méně často,ale vesnická soutěž bude zřejmě dost vysávat kapacity farem a tak se mi zdá,že jsme přešli z děště pod okap.No jsem hodně zvědavý, jak rychlá bude reakce GGS na připomínky hráčské komunity.

    black-.-angel napsal(a):
    jarozde (CZ1) napsal(a):

    bohužel u nás to je tak,že spouští pouze zakladatel nebo vedoucí spolku ,takže bohužel nikdo jiný nespustil
    To upřímně tvrdí vždycky všichni, dokud to není černé na bílém. Všichni to hrozně hlásili u vesnické ligy, jak se spouští výzvy samy, ale jakmile se to začalo objevovat na chatu, překvapivě nebylo hlášení ani jedno. Prostě se někdo nepřizná, zvlášť když to "po.." a spustil výzvu, kterou by vedení zřejmě nespustilo.

    No myslím,že kdyby se v aktivitách ukazovalo,kdo spouští výzvu či bonus,taky by to nebylo na škodu.Těžké to budou mít hlavně spolky s mnoha členy......všem přeji,aby se u nich nenašel někdo,kdo se škodolibosti jedním kliknutím vymaže zlaté konto:-((

    edit: sloučení příspěvků (black-.-angel)
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    upraveno 18.08.2018
     Tak zatím jsem stále nezmoudřela. Může mi prosím někdo říct, co musím udělat, abych dostávala tyto odměny ? Koupě  žolíků  za osobní zlaté na to nereaguje. Tak co ? Nákup za spolkové ? To ještě zkusím, ale pak už nevím :-)
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    upraveno 18.08.2018
    Tak jsem dal ještě jeden pokus a šanci na tento paskvil. Tak jak jsem pochopil od BA,  hraješ si vlastně sám. Bezva, ale fakt nv, na co ty výzvy vlastně jsou? Jak mi může pomoci spolek s malejma levlama, kterej nemá ani rozvinutou KF, když mám 3 produkty z této farmy? Nemožnost zvolení produkce, nemožnost ani něco předpěstovat je tu jasná, produkce generovaná zase nějakým algoritmem, který se ani neřídí průměrem levlů ani rovnoměrným rozdělením na možné dostupné farmy. Otázka je, na co jsou všechny ty žebříčky spolků, když si najdu spolek, na který se chci zaměřit, ale ve výzvách ho ani nedohledáš(jedině listováním přes 5 stran). Strategie za 0 bodů, hraješ sám, pro spolek to přinese nějaké body, jsi v nějakém nic neříkajícím žebříčku, tak proč to má mít nějaký nádeh a prezentaci jako akce spolková?
    Též filtr je tak všeobecný, kdy se něco prezentuje jako výzva krátká,a paradoxně může trvat až 60h! Takže ještě musíš zkoušek, kterej spolek má na výzvu nějakej slušnej čas, a tak už vůbec nezáleží na tom, jestli jsi chtěl dát výzvu na spolek Karel(když ho najdeš), protože krátká výzva je na 6 hodin, ale ty máš čas max. na hodiny 2 a malé lv ti fakt moc nepomůžou. Takže je to vlastně Canastoprší, pominu odměny a žolíy za zlaté, ale nic mne nemotivuje, abych střílel do tunelu a hledal alespoň nějaký záblesk na konci.Okrasná složitost celého projektu mne akorát irituje, stará SS je alespoň o něco lepší a ligu jsme stejně nehráli, pro nesmyslné pěstování něčeho, co nepotřebuješ Na to máme s odměnamii ulítlé TP.
    Hra je určena pro spolky rozvinuté, zlatící a s Napoleonským komplexem. (Doc.Chocholoušek nevylučuje i absenci některého aspektu)
    "Hraj si, tu máš Vesnickou slavnost" "Buch, bác" a Slavnost letí do kouta.
  • LadyDark (CZ1)LadyDark (CZ1) CZ1 Komentářů: 18
    upraveno 09.09.2018
    Tak zatím jsem stále nezmoudřela. Může mi prosím někdo říct, co musím udělat, abych dostávala tyto odměny ? Koupě  žolíků  za osobní zlaté na to nereaguje. Tak co ? Nákup za spolkové ? To ještě zkusím, ale pak už nevím :-)
    Jednoduše sbírej plodiny, které jsou v dané výzvě.
    Za to dostáváš body na "osobní skóre" a podle toho dostáváš ty odměny v oddílu "podpora výzvy" (asi že podporuješ svým sběrem výzvu celého spolku).
    Také ti přiskakují odměny "za vlastní tvrdou práci" kde se (pravděpodobně, jestli to chápu správně) sčítají osobní skóre ze všech výzev, které jste hráli.

    Bonusy také dobře nechápu, hlavně i když by tam byl nějaký automaticky, vyprší na začátku dřív, než si všimnu, že je nová výzva rozjetá. A za zlaté nikdo kupovat nechce, 100 zlatých za 1 minutu je přemrštěná ujetost (to jsem slušná, co? :D)

    JZDman (CZ1) napsal(a):
    Jak mi může pomoci spolek s malejma levlama, kterej nemá ani rozvinutou KF, když mám 3 produkty z této farmy?
    vybírej výzvy se dvěma hvězdičkami, tam je jen HF a GF (nebo s jednou, kde je jen HF)
    JZDman (CZ1) napsal(a):
    Otázka je, na co jsou všechny ty žebříčky spolků, když si najdu spolek, na který se chci zaměřit, ale ve výzvách ho ani nedohledáš(jedině listováním přes 5 stran).
    Na spolky kašli, nemají s těmi výzvami nic společného, jsou to jen názvy těch výzev, ale žádný spolek přitom skutečně nevyzýváš.
    V seznamu hledej pouze typ výzvy, podle bodů, času, počtu farem nebo druhů plodin (ty čtyři značky, sběr buďto z polí, budov, sadů nebo chovů), různé výzvy mají různé kombinace.

    edit: sloučení příspěvků (black-.-angel)
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 18.08.2018

    My spouštíme výzvy na 30 minut nejčastěji. Cca polovinu z nich splnit zvládáme, dělá nás na tom průběžně 3-6 naráz. Tak každou 4. či 5. splníme dokonce celou. Bodově 1500-5000 na výzvu se nám daří zskat. Podotýkám, že nás je ve spolku přes 20, z toho aktivních asi 15. Polovina vyšší levely. Chápu, že malé spolky mohou mít problém, ale nejnižší výzvy jsou o množství 1-3 tisíce, to se dá i v jediném hráči. Plníme je skoro bez řas a zcela bez zlata. Podstatné je se ve spolku domluvit, aby někdo držel krmiva, někdo hnojivo, někdo pšenici a podobně... Chce to se trošku koordinovat, aby nesklidili všichni vše a pak nikdo neměl nic.

    Že tam jsou i dlouhé plodiny mi přijde skvělé. Takové mandle, pšenice, aloe - konečně k něčemu jsou, i když jich mám plné sklady a většinou jen visí na stromech či loukách a sklidí se bez užitku.

    Bonusy neřešíme skoro ani u spolkovky, takže nás tady nevzrušují.

    Svůj pokrok sleduji u osobních odměn. Jinde mě to stejně nějak ani nezajímá. K čemu to je dobré?

    U těch odměn (nezobrazuje se "uděleno" u odměn, které už jsme dostali, je to nepřehledné) nějak nechápu, jaké odměny myslíš. Průběžně se přidělují jen osobní odměny (ty vidět jsou) a podpora výzvy. Celospolkově se přidělí na konci události.

    LadyDark (CZ1) napsal(a):
    - u běžící výzvy bohužel není vidět, jaký měla původní čas, pouze zbývající
    - když běží výzva, nelze se juknout na seznam všech dalších výzev, aby se člověk mohl podívat na další údaje a porovnat (nevěřícně kroutě hlavou)
    U těchto dvou věcí nějak nechápu, k čemu by byly


    Ale jinak mně vadí, že filtry jsou nespolehlivé a mám často problém je použít. Třeba se dá vykliknout gurma a nechat květinku a hlavní. Když to ale uděláte, budou ve výzvě i věci z gurmy. Někdo to nedomyslel.
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    upraveno 18.08.2018
    Ale víš že jsem to pochopil, hurá na čučkaře(pardon), Akorát že celé je to zase rozděleno totál na hlavu jako v TP(lv 150-999), tím pádem neexsistuje něco jako střední třída a omezeno na hvězdičky 3, prakticky všudypřítomné a 2,a tedy abys pohledal, ani filtr mi to nevzal(ha,  teď jsem našel 1 , s jednou hvězdou 0), Fakt mi uniká smysl celé hry, nějaké žebříčky totálně na nic, pokud nedojde k jemnějšímu rozdělení spolků(alespoň 5 hvězdiček), a tak k volnějšímu a reálnějšímu přístupu pro výzvu, co se týká požadovaného množství produkce a času.Zatím je to o vrtěti psem.
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    LadyDark (CZ1) napsal(a):
    Tak zatím jsem stále nezmoudřela. Může mi prosím někdo říct, co musím udělat, abych dostávala tyto odměny ? Koupě  žolíků  za osobní zlaté na to nereaguje. Tak co ? Nákup za spolkové ? To ještě zkusím, ale pak už nevím :-)
    Jednoduše sbírej plodiny, které jsou v dané výzvě.
    Za to dostáváš body na "osobní skóre" a podle toho dostáváš ty odměny v oddílu "podpora výzvy" (asi že podporuješ svým sběrem výzvu celého spolku).
    Také ti přiskakují odměny "za vlastní tvrdou práci" kde se (pravděpodobně, jestli to chápu správně) sčítají osobní skóre ze všech výzev, které jste hráli.

    Bonusy také dobře nechápu, hlavně i když by tam byl nějaký automaticky, vyprší na začátku dřív, než si všimnu, že je nová výzva rozjetá. A za zlaté nikdo kupovat nechce, 100 zlatých za 1 minutu je přemrštěná ujetost (to jsem slušná, co? :D)
    A tobě to funguje ? Já už jsem toho sebrala hodně, ale odměnu z podpory výzvy nemám ani jednu. To je divné, ne ?
  • -rika1974- (SK1)-rika1974- (SK1) SK1 Komentářů: 546
    upraveno 18.08.2018
    Ahoj alča. Podľa mňa tento obrázok je len informatívny.  Ten kde vidíš, čo si dostala ako podporu výzvy je tu.


  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    Už mě to trklo :-) Je sice divné, že se to neposouvá, ale je to jak říkáš. Dostaneš tolik bonusů, podle toho jaké výzvy děláš. Díky za reakci.
  • -rika1974- (SK1)-rika1974- (SK1) SK1 Komentářů: 546
    áno presne tak.  ;)
  • hana92 (CZ1)hana92 (CZ1) CZ1 Komentářů: 12
    ahoj,chci se zeptat,taky se někomu sama od sebe spustila slavnost??Nám ano někde kolem půlnoci,ještě nevím přesný čas.Do konce máme nějakých 6 hodin a tolik tisíců co prý máme nasbírat je neuvěřitelné.:(((Prý jsme vyzvali spolek pod slamákem,což mě taky zaráží.A ještě jedna věc mi není jasná,jak funguje filtr.Zatím jsem se od vás nedočetla žádný komentář k tomuto.Zadala jsem co chceme sklízet (dle výběru z polí ,chovů....)a ve finále to jaksi vůbec nefunguje.Co se týče času,píší 60 hodin atd.přitom výsledná čas byl 60 minut.
  • sweet1 (CZ1)sweet1 (CZ1) CZ1 Komentářů: 6
    filtr podle mne vůbec nefunguje
  • hana92 (CZ1)hana92 (CZ1) CZ1 Komentářů: 12
    vidím to úplně stejně:(((

  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    hana92 (CZ1) napsal(a):
    ahoj,chci se zeptat,taky se někomu sama od sebe spustila slavnost??Nám ano někde kolem půlnoci,ještě nevím přesný čas.Do konce máme nějakých 6 hodin a tolik tisíců co prý máme nasbírat je neuvěřitelné.:(((Prý jsme vyzvali spolek pod slamákem,což mě taky zaráží.A ještě jedna věc mi není jasná,jak funguje filtr.Zatím jsem se od vás nedočetla žádný komentář k tomuto.Zadala jsem co chceme sklízet (dle výběru z polí ,chovů....)a ve finále to jaksi vůbec nefunguje.Co se týče času,píší 60 hodin atd.přitom výsledná čas byl 60 minut.
    Rozhodně stejně jako se řvalo u ligy, tak i tu by bylo na místě oznámení v chatu, kdo výzvu pustil a stejně jak se zde psalo, chybí starovací údaj o čase trvání, nejen odpočet.
  • hana92 (CZ1)hana92 (CZ1) CZ1 Komentářů: 12
    jenže já si jsem na 100 pro jistá,že to nikdo v mém spolku nepustil.Měla jsem v té době spoluhráče buď spící,nebo kdo byl přítomen to zapnout nemohl.Není zástupce.Jak by to potom šlo??Za své lidi dám ruku do ohně a když mi řeknou,že to nikdo z nich nezapínal,opravdu jim věřím.Hrajeme spolu už tak dlouho,nemám sebemenší důvod pochybovat a přítomní nikoho ze zástupců ani připojeného neviděli.
  • Bobby2 (CZ1)Bobby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,664
    Nemusí být zástupce, aby výzvu pustil. Deset min po skončení předešlé výzvy může další pustit kdokoliv.
  • hana92 (CZ1)hana92 (CZ1) CZ1 Komentářů: 12
    upraveno 09.09.2018
    ale u nás se žádná nejela.O těch deseti minutách vím.Nejeli jsme nic od dopoledne

    už tu někdo psal,že se jim něco spustilo.Nejhorší je,že v tom má big pěkný binec a třeba v jiných spolcích se pak neprávem osočují a obviňují.Absolutně si neuvědomují,co to má pak za následky a řetězové reakce naprosto zbytečně a bez důkazů.Prostě to pak člověk nepochopí,proč tak škodí spolkům a lidem:((

    nevím jak vy,ale já bych za tuhle práci,kterou předvádí měla už dávno výpověď a ještě flastr,že jsem neschopná.

    edit: sloučení příspěvků (black-.-angel)
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • LilianaVanGoth (SK1)LilianaVanGoth (SK1) SK1 Komentářů: 53
    Uvítala by som keby opäť bolo zverejnené kto tú výzvu spustil. Aj v našom spolku sme si kedysi boli určite istí že to nikto od nás nebol pokým to nebolo pekne vidno. Ak u nás nestraší nejaký zlý škriatok chcela by som vedieť kto nám spustil výzvu na 13 hodín ktorú by sme nezvládli dokončiť ani za 5 rokov rada by som mu stručne a jasne dohovorila :angry:
  • Coborka (SK1)Coborka (SK1) SK1 Komentářů: 46
    neviem ako ostatným ale mne teda vadí, že nevidím konkrétne čo budem pestovať vo výzve pretože väčšinou sú to veľké množstvá a čas len cca hodina, takže keď dostaneš čerešne tak máš smolu pokiaľ nepoužiješ zlato...takže je to len pre tých čo používajú zlato???a my obyčajní čo??
  • Mandril (CZ1)Mandril (CZ1) CZ1 Komentářů: 136
    hana92 (CZ1) napsal(a):
    ahoj,chci se zeptat,taky se někomu sama od sebe spustila slavnost??Nám ano někde kolem půlnoci,ještě nevím přesný čas.Do konce máme nějakých 6 hodin a tolik tisíců co prý máme nasbírat je neuvěřitelné.:(((Prý jsme vyzvali spolek pod slamákem,což mě taky zaráží.A ještě jedna věc mi není jasná,jak funguje filtr.Zatím jsem se od vás nedočetla žádný komentář k tomuto.Zadala jsem co chceme sklízet (dle výběru z polí ,chovů....)a ve finále to jaksi vůbec nefunguje.Co se týče času,píší 60 hodin atd.přitom výsledná čas byl 60 minut.
    Ohledně času to mají špatně jsou tam napsané hodiny, ale je to vždy v minutách.
    Nejdelší výzva je 14 hodin což je 840 minut.
    Ohledně filtru zatím nám funguje výběr na krátké výzvy nebo dlouhé výzvy a z kolika farem chceme sbírat (to určuje počet hvězdiček). I když vyřadíme výrobu stejně se nám u výzev zobrazí to jim asi moc nefunguje.
    Nezapomeňte si překlapávat stránky, je tam na výběr 5 stran a filtr vybírá jen z té vybrané.

Sign In to comment.