Domů Otázky ke hře Oficiální návody
MODERATOR WANTED

image
Are you a fan of Big Farm? Do you enjoy helping out your fellow players and community? Do you have regular time you can spend speaking directly with the Community and Game teams to help support your community? Then red through the recruitment form and apply HERE to be considered to join the team :)

Fotbalová horečka 2018 (pouze pro čtení)

black-.-angelblack-.-angel Moderator, Announcement_Rights_CS, ModDarkGreen Komentářů: 19,045
upraveno 26.07.2018 v Oficiální návody
Milí hráči,

k příležitosti Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku máme ve hře novou událost. Můžete vyhrát spoustu cen nejen za farmaření, ale i za sázení na reálné fotbalové týmy! Oficiální oznámení k události najdete ZDE.

 Diskuzi k události najdete ZDE.

 Dotazy k události můžete pokládat ZDE.

 Termíny zápasů, výsledky a tipy najdete ZDE.
Post edited by black-.-angel on

black-.-angel @ cs 1

Komentáře

 • black-.-angelblack-.-angel Moderator, Announcement_Rights_CS, ModDarkGreen Komentářů: 19,045
  upraveno 20.06.2018
  Informace o události  Kliknutím na stánek události za plotem farmy se otevře přehled události:  Zde vidíme přehled počtu koučovacího vybavení. V horní části také zbývající čas do konce události.
  Během události budeme sbírat tři druhy vybavení, každý druh má jinou funkci:
  • píšťalky - ty jsou určeny pro koučování týmu, tedy sázení na vstřelené branky během utkání
  • trofeje - podle jejich počtu je sestaven žebříček hráčů, kde podle umístění můžeš získat odměny pro svou farmu
  • fotbalové míče - jejich sběrem získáváš odměny za aktivitu

  Koučovací vybavení vypadává náhodně z veškeré činnosti na farmách - ze sklízení a výroby na všech farmách a ve vesnici, z rybaření, soutěží i závodů s koňmi. Od každého druhu vypadává najednou stejné množství, vybavení je zobrazeno následující ikonkou:
  Koučování týmů

  Na další záložce můžeme koučovat všechny týmy, které se účastní letošního světového šampionátu, jinými slovy zde sázíme na reálné výsledky skutečných utkání mistrovství:  Pro koučování týmů jsou potřeba píšťalky - ty získáme v rámci sběru koučovacího vybavení při hospodaření na farmách i jako odměny za aktivitu v události. Jejich počet je zobrazen také v pravém horním rohu okna.

  Píšťalky pak můžeme darovat jednotlivým týmům podle toho, jak si myslíme, že si na mistrovství povedou. Pojďme si fungování ukázat na příkladu:  Zde máme darováno 20 000 píšťalek, které jsme přidali kliknutím na zelené tlačítko - dokud bude tým Uruguaye stále ve hře (tj. nebude vyřazen), za každý gól, který skóruje, dostaneme v určitém přepočtu trofeje a fotbalové míče. Přepočet je u každého týmu jiný a odráží jeho šance na vítězství, slabší týmy mají lepší poměr (tj. vyšší počet trofejí i míčů). Tento poměr zůstává stejný po celou dobu turnaje a je stanoven dle cca posledních 20 let výsledků týmů a jejich světové pozice. Za 1 píšťalku zde dostaneme 5 trofejí, na 54 věnovaných píšťalek dostaneme 1 fotbalový míč. Na příkladu 20 000 píšťalek je tedy odměna za každý další vstřelený gól Uruguaye 20 000 × 5 = 100 000 trofejí a 20 000 ÷ 54 = 370 fotbalových míčů. Nezáleží, zda tým utkání vyhraje, záleží pouze na počtu vstřelených branek.

  Darované píšťalky zůstanou i po odehraném utkání, pro odměnu za konkrétní zápas se ale počítají pouze píšťalky věnované do zahájení utkání. Vše je počítáno v reálném čase skutečného mistrovství světa. Termíny a výsledky utkání najdete ZDE.

  Po utkání dostaneme tabulku s výsledky a s odměnou:  Tým Uruguaye vstřelil 1 branku, za kterou jsme dostali oněch 100 000 trofejí a 370 fotbalových míčů. Jejich počet by se pak násobil podle počtu vstřelených branek, kdyby se týmu dařilo lépe.
  Týmu Egypta se nepodařilo skórovat, darovaná 1 píšťalka však zůstává do příštího utkání. Pokud tým dá v budoucnu gól, dostaneme za něj 10 trofejí (za předpokladu, že už týmu žádné píšťalky nedáme).

  Je vhodné přemýšlet také nad tím, jak dlouho se tým může udržet ve hře, jaké soupeře má ve skupině apod. Na počátku turnaje jsou státy rozděleny do 8 základních skupin po čtyřech (A-H), až se utká každý s každým v rámci dané skupiny, dva nejlepší týmy z každé skupiny (za výhru tým získá 3 body, za remízu 1 bod, za prohru 0) postoupí do osmifinále (ostatní tedy budou ze hry a darované píšťalky už nic nepřinesou), pak se postupně týmy eliminují přes čtvrtfinále, semifinále až finále. Rozpis skupin i jejich výsledky najdete rovněž ve vlákně s termíny utkání.


  Trávník na stadión  Na další záložce události máme informace o možnosti navýšení počtu koučovacího vybavení. V této události máme nový druh osiva - je jím trávník na stadiónu.

  Trávník nám v události pomůže pro zvýšení počtu koučovacího vybavení, které vypadává ze sklizně (netýká se tedy odměn za výhry v zápasech). Čím více trávníku sklidíme, tím se zvětšuje efekt bonusu z trávníku (viz obrázek nahoře). Efekt zůstává zachován po celou dobu události.

  Celkem máme k dispozici 3 druhy osiva trávníku - 1 za dolary a 2 za zlaté. Trávník můžeme sázet na polích, zahradách a loukách. Najdeme je v menu na zvláštní záložce:  Prémiová semena kromě trávníku jako vedlejší produkt nabízejí také fotbalové míče. Množství obojího lze navýšit také použitím humusů. Lze je získat jako odměny za aktivitu a pokud nemáme žádné na skladě, také nakoupit za zlaté.

  Nezáleží na tom, kde trávník pěstujeme, na všech typech půdy má stejné výnosy a stejnou dobu růstu. Závisí pouze na úrovni dané budovy:  Vypěstovaný trávník pak můžeme prodat skrze správu farmy - najdeme ho na záložce polních plodin:  Žádné další využití trávník nemá.


  Žebříček události

  Na další záložce vidíme žebříček hráčů a konečně také odměny v této události:  Žebříček hráčů je sestaven podle počtu nasbíraných trofejí. Ty lze získat především koučováním týmů, dále také hospodařením na farmě.

  Podle pozice pak můžeme dosáhnout na odměny za umístění, pokud se na konci události umístíme mezi 100 nejlepšími hráči v dané skupině (pro zvětšení obrázku na něj klikněte):


  * hodnoty dekorací se liší dle levelu hráče, podle nějž jsou rozděleni do několika skupin, pro různá umístění se ale hodnoty v rámci jedné kategorie neliší

  Dekorace za umístění dle skupin:
  Dále zde vidíme odměny za tvrdou práci - ty dostáváme za nasbírané fotbalové míče. 1 míč = 1 bod. Ty můžeme získat hospodařením na farmě, sklízením prémiových osiv trávníků a za úspěšné koučování.
  Tyto odměny obsahují různé potřeby pro farmu, ale také odměny unikátní pro tuto událost - prémiová semena trávníku rychlého i dlouhého růstu, píšťalky a 3 nové dekorace:
  • Zimostráz kapitána Úžasňáka (3×3, 30 BS, 9 VBS, kvalita 6)  • Zimostráz hattrickového hrdiny (3×3, 34 BS, 11 VBS, kvalita 7)  • Zimostráz skvělého brankáře (3×3, 60 BS, 20 VBS, kvalita 9)


  Post edited by black-.-angel on

  black-.-angel @ cs 1
Tato diskuze je zavřená.