Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k "Aktualizace 27.2.2018: Celosvětové mistrovství IV a změna cookies"

black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
Milí hráči,

níže můžete diskutovat k obsahu další aktualizace. Tentokrát nás čekají změny v celosvětovém mistrovství, nová turnajová sezóna a změna v cookies.

Oficiální oznámení najdete zde:
https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/174062/aktualizace-27-2-2018-celosvetove-mistrovstvi-iv-a-zmena-cookies.

váš BF tým
«134

Komentáře

  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    Výborně , tak jsem si šetřila na draka a je to na draka , nevím jestli potřebuji starý pařez nebo co to je ,takže Mistrovství začne upadat , jen tak dál  ,jde vám to od deseti k pěti :smiley:
  • sona26 (CZ1)sona26 (CZ1) CZ1 Komentářů: 271
    upraveno 26.02.2018
    no super,ale doufám že pro ty co draka mají tyto výhody zůstávají nebo to bude taky změněno ? tak ted nějak ztrácím motivaci na co dál šetřit abych pravdu řekla :smiley: No snad na něco přijdu :smile: Jinak by to šlo udělat uplně jednoduše a to dat tlačítko využit tuto odměnu jen 1 x,aby se dostalo na všechny,tohle je moc drastický teda :-)
  • luigy7 (CZ1)luigy7 (CZ1) Komentářů: 2
    hezký den, tak to opravdu nechápu  :# takže jste čekali až si všichni velcí hráči pořídí velikou zásobu těchto předmětů a teď jste menším hráčům znemožnili, aby si mohli pořídit třeba alespoň jednoho dráčka??  :# a jak teď ostatní hráči budou moci dohnat tuto výhodu?  :) myslím, že toto se opravdu moc nevyvedlo !!  :(
  • Ijmeno (CZ1)Ijmeno (CZ1) Komentářů: 295
    Mám ve zprávách ještě nevyplněnou tu anketu... teď nastal ideální čas ji vyplnit.
  • mrzinka (CZ1)mrzinka (CZ1) Komentářů: 5
    takže ti to šetří uz pres pul roku (třeba i rok) treba jako ja tak ma smulu. co to je sakra za spravedlnost. začíná mě ta hra těžce štvát jaký blbosti ti tu pořád vymýšlíte jak to lidem stížit ale hlavne naštvat. :s
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    @sona26 (CZ1) 
    Již zakoupení draci budou fungovat i nadále, tam se touto aktualizací nic nemění.

    @luigy7 (CZ1)
    Proto bylo podstatné tomu dát stopku co nejdřív, nějaký limit měl být nastaven již od začátku, bohužel se tak nestalo. Stejně tak dotaz, zda a jaký tam je limit, padal od vás hráčů opravdu velmi často. Protože šlo stěží uvěřit, že by toto bez limitu bylo, tak teď ho tady máme v této podobě.

    Dohnat výhodu? Upřímně např. co se týče draků, tam po nich šly zejména top spolky, nemyslím si, že ty byly normálně dohnatelné i bez draků, protože do soutěží dávají dost zlatých apod. Takže z mého pohledu to je spíš nástroj pro boj na top pozicích než pro běžné farmáře, ale jak říkám, tak to vidím já. Minimálně ostatní je nekupovali v takových množstvích, čili vlastně poděkujte za tuto změnu těm, kteří kupovali a kupovali a kupovali.. 

    Jak jsme však již v poslední době psali, náš současný produkční tým chce nové prvky lépe testovat a více promýšlet do důsledků, zde se jedná již o relativně starší událost a tuto chybu bylo třeba řešit co nejdříve, dokud nepovede k opravdu velkým rozdílům ve výkonnosti při událostech. Věřím, že když se nad tím zamyslíte, pochopíte naše důvody, které nás k tomuto kroku vedly. Nezřídka si stěžujete na velkou míru soutěživosti mezi hráči a vzrůstající nerovnováhu danou různými výhodami. A toto by byla rozhodně jedna z nich, pokud by ke změně nedošlo. Tomu jsme chtěli a museli zamezit.

    Věřím, že i tak se pustíte do celosvětového klání a něco zajímavého si u obchodnice vyberete. Já třeba šetřila na bedny, nakonec jsem se rozhodla šetřit dál na tematické budovy, které bych jindy neměla šanci získat (např. velké kachní výběhy, tropický kravín.. budov je tam docela na výběr). Holt obchodnice změnila nabídku, tak se jí přizpůsobím. Konkurenci nemá, takže budu vybírat, co u ní bude. Odměn tam je spousta a že nějaká vypadne, kvůli tomu se můj farmářský svět nezboří, prostě si vyberu něco jiného, z čeho stejně budu mít radost, protože to je ve výsledku jen odměna zadarmo za úplně normální farmaření :)

  • Borgia (SK1)Borgia (SK1) SK1 Komentářů: 455
    tých krabíc je mi ľúto. práve toto podľa mňa nie je žiadna megavýhoda, akurát nemusím furt ísť predávať veci, keď chytro zbieram(zbierala som) žetóny na zverokruh. to točenie tam je nekonečné v tom kolese šťastia, tak mi bola každá sekunda drahocenná, aby som nazbierala všetky potvory.
  • sona26 (CZ1)sona26 (CZ1) CZ1 Komentářů: 271
    upraveno 26.02.2018
    no tak furt je to super akce o tom žádná  :) ano na ty bedny sem si ted taky chtěla našetřit,no holt změním strategii a budu šetřit na něco jinýho :-) 
  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    Nebudu šetřit na nic  a ta hra je taky na nic , jedině mě upokojí když  se ztratí všechny draci  nebo chci svého draka :neutral:

  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    henriette (CZ1) napsal(a):
    Nebudu šetřit na nic  a ta hra je taky na nic , jedině mě upokojí když  se ztratí všechny draci  nebo chci svého draka :neutral:
    No to by rozhodně ti, co na jejich získání vydali tuny zlatých, měli opravdu radost! Ne, nebojte, toto opravdu není v plánu ;)

    Pardon, nemyslím to zle, ale tvá reakce mi připomíná malé dítě v hračkářství, kterému maminka nechce koupit hračku. A když ji nemůže mít on, ani nikdo jiný. Jen podotknu takovou maličkost - zatímco draka využiješ pouze během spolkovky, většina ostatních odměn u obchodnice (vzhledy nebudu počítat) ti nějakou výhodu dává pořád. A dokonce i během spolkovky, protože z tematických chovů máš oproti běžným výhodu, jenže navíc i při projektech, výzvách, tematických událostech a při každodenním farmaření... To není zrovna k zahození. Prostě si rozhodně myslím, že je z čeho vybírat, pokud středobod tvého farmářského vesmíru není soutěž pro spolky.
  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    jak lze získat draka za zlato ? nejsem malé dítě ,je to spíš naopak  ,ale neni dobré hru pořád měnit a myslíš ,že GGS je v pořádku ?  prostě dali nějaké podmínky my s nima hrajeme a když zjistí ,že jsme si nedej bože přilepšili  tak honem změna ,prostě se mi to nelíbí ....na draka kašlu ,určo bez něj vyžiju 
  • Lara003 (CZ1)Lara003 (CZ1) CZ1 Komentářů: 29

    bez draka též dokáži žít, ale štve mě, že my, kteří ho nemáme a měli jsme v úmyslu si ho koupit a dlouho jsme  šetřili mistrovské mince , jsme náhle bez možnosti nákupu draka.nechápu, proč to úplně sebrali , mohli to tedy nějak kusově omezit  :-)

  • GoodStenly2 (CZ1)GoodStenly2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 9,495
    Sákryš a já si tak pracně šetřil na draka a teď skutek utek - skvělé...  :cry:
    Mimochodem "spolkovky" jsou nám předhazovány jako velmi důležitá část hry a najednou je to jinak, směšný...
    Páni programátoři opět zaspali, jako u počátku prodeje ryb, no aspoň ušetřím fůru času (nehraním celosvětového mistr.), za to palec nahoru.  :lol:
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Sákryš a já si tak pracně šetřil na draka a teď skutek utek - skvělé...  :cry:
    Mimochodem "spolkovky" jsou nám předhazovány jako velmi důležitá část hry a najednou je to jinak, směšný...
    Páni programátoři opět zaspali, jako u počátku prodeje ryb, no aspoň ušetřím fůru času (nehraním celosvětového mistr.), za to palec nahoru.  :lol:
    Asi jsi to vůbec nepochopil... kdyby draci ve hře takto zůstali, nezvětšovala by se tak ještě víc propast mezi top spolky a ostatními? Právě proto, že je spolkovka (zejména pro GGS z důvodu výdělků) důležitá, tato možnost ve hře nemohla zůstat neomezeně. Firma potřebuje, aby událost hrálo co nejvíce hráčů a spolků a ne jen aby koukali, jak ostatní nemají nikdy šanci dohnat, protože mají tunu draků, tak jim nezbývá než se na událost vykašlat. Nějaké řešení muselo přijít - lépe dříve než později. Nejlépe samozřejmě kdyby limit byl nastaven od začátku, to se ovšem nestalo a do minulosti už se nevrátíme. Tak je fajn aspoň zavést opatření do budoucna.

    Programátoři rozhodně nezaspali, jen se producenti hry snaží napravit přešlapy týmu předchozího (ano, i toho, který stál za tak nešťastným nastavením mořského rybolovu). Pokud začne nad hrou více přemýšlet, je to podle mě jedině dobře :+1:
  • Miirka (CZ1)Miirka (CZ1) CZ1 Komentářů: 186
    Mohli by přemýšlet víc a dát limit - od každého jeden kus. Kdo chtěl tunu draků už ji má a ostatní spláčí nad výdělkem. Ale já draka, nechtěla, já chtěla ty bedny. :-(((( Aspoň jedny :-((
  • -rika1974- (SK1)-rika1974- (SK1) SK1 Komentářů: 546
    ja osobne mám jedného a dopriala by som ho každému veru. čiže nechápem, prečo by nemohol ostať v limite
    1 kus. tým by sa žiadna rovnováha predsa nenarušila.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Protože tak teď bylo rozhodnuto, nastavit limit není tak rychlá záležitost, proto byla zvoleno toto řešení.
  • 8WHISKY8 (CZ1)8WHISKY8 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,366
    Ať se jdou bodnout! Čím, pokud vůbec, přemýšlí? Silní hráči jsou ještě silnější a ty chátro drž... pec. Jako ze života.  :D
  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    black-.-angel napsal(a):
    Protože tak teď bylo rozhodnuto, nastavit limit není tak rychlá záležitost, proto byla zvoleno toto řešení.
    Chtěli nápady na rybolov  ,zdali tam má jukat žralok či co .Ted se nám nelíbí ,že obchod předělali ,tady zpětná vazba nefunguje ?

  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    Pěkný večer.
    Skoro se bojím sem napsat, abych nepíchla do vosího hnízda. Patřím k těm, kteří si draky nakoupili a nevím proč, ale chtěla bych vám říct svůj důvod. Jsme malinký spolek - rodina 4 dospělí a 3 děti. Poslední dobou jen já mám na hru trochu více času, alespoň občas a tak když přišla možnost koupě draků, využila jsem jí, abych byla schopná při spolkových soutěžích v čase, který hře mohu věnovat, nahrát více bodů  aniž bych musela stále dokola zlatit a zlatit a tak pro svůj spolek získat více odměn, aby se jim lépe jejich farmy budovaly.  Rozhodně nemám ambice konkurovat velkým spolkům :-). Sílu množství hráčů, žádní draci nenahradí. Pravdou ale je, že by časem zřejmě došlo k velké nerovnováze. Je mi  ale také líto, že možnost  koupě draků byla ze hry úplně odebrána a také si myslím, že mohlo dojít k méně drastickému kroku. Pokud jde o bedýnky navyšující kapacitu skladu, tam tomu nerozumím vůbec. 
    Někoho jsem možná pobouřila, někoho třeba pobavila, ale chtěla jsem svými slovy říct jen to, že nákup draků nemusí vždy znamenat honbu za předními příčkami v žebříčku.
  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    Nechtěla jsem dělat konkurenci ve spolkovce  ,jen jsem si šetřila na draka ,tak jak sbírám jiné dekorace 
    a jsem tu vyhlášena za rozmazlené děcko ....možná nepotřebuju vůbec nic  :smiley: a třeba by to bylo lepší 
  • mojda_micka (CZ1)mojda_micka (CZ1) Komentářů: 394
    Tak tohle fakt bomba. Takže já jako prašivý upocený klikač strávím čtyři měsíce tím, abych nasbíral dost mincí na jedinou zajímavou věc, která ze tímhle blázincem (MS) stojí a dozvím, se že se někdo splet (po milionté páté) a zase je všechno jinak. Naštěstí mě přepadlo pomatení smyslů, vybočil jsem ze své ulity a posledních 1.500 chybějících mincí, jsem vyžebral z kola štěstí. Takže jednoho draka mám, ale ani chtěl jsem jich víc... Ne proto, abych se honil za top spolky, ty mám na háku, ale abych přežil to zcestné tempo spolkovek probíhajících prakticky neustále.
    Takže za mě je výsledek téhle vychytávky jasný - jediná spolkovka ode mne neuvidí jedinou zlatku, jedinou řasu. Tu akci nenávidím z celé duše a jediné ulehčení, které mi ji mohlo zpříjemnit mi někdo sebral.... Strčte si celou soutěž spolků za klobouk.
    A Mistrovství? V tuto chvíli je to pro mě akce bez motivace. Pokud se mi GGS rozhodne nacpat tuny odměn zadarmo (jo, za běžné sbírání jich tam je kila a kila), je to jejich boj. MS jako takové mi je totálně ukradené a nedovedu si představit, že bych jakkolilv změnil svůj přístup k hraní jen proto, abych získal do MS víc bodů.
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    Zajímavé. Jelikož jako spolek nemáme ambice posunout se do vyšší ligy, v zásadě nám ta naše vyhovuje, o drakovi jsem nikdy ani neuvažoval. Pokud ale sebrali z mistrovství největší tahák, možná bude o fousek snazší se lépe umístit. Ta akce se mi líbí, ty stovky průběžných odměn jsou super, a pokud se umístím o pár příček výš, mohu získat lepší dekoraci, což by nebylo marné (držím se kousek pod 50. místem vždycky) :)

    Čili změna je to nemilá, ale v zásadě mě ani můj spolek nijak nepoškodila. Ty bedýnky, to je ovšem jiná věc. Ty 1x mám, a jsem za ně rád, a přál bych je každému. Skladová kapacita navíc je z mnoha důvodů nesmírně užitečná, a to nejen při plnění časově omezených zakázek v trhu, ale i v darovacích částech běžných tématických akcí. To považuji za mnohem větší tragédii než odebrání draka.
  • Rothen (CZ1)Rothen (CZ1) CZ1 Komentářů: 167
    musim uznat že odebranim draku i tech automatu me nepřekvapili ani trochu, ale s tou dekoraci na zvětšení skladu tu si myslim mohli klidně nechat
  • helimajda (CZ1)helimajda (CZ1) CZ1 Komentářů: 328
    Ja si na draka poctive setrila,a po skonceni mistrovstvi mi chybelo cca 200 minci.Pak jsem je ale nastesti vytocila v kole stesti a mam jej.Nemyslim si,ze by bylo zavratne mnozstvi z cele akce,a to jsem byla v top 20,ale prave v kole stesti,kde se dalo pak za hodne penez vytocit potrebna mnozstvi minci na dane dekorky.Kazdeho vec,ta moznost tu byla,ale je i lito tech,co na ne setrily a maji smolika....a malem jem ho mela i ja.

    A souhlasim,ty bedny na zvetseni skladu ohli nechat,trebas omezene...
  • samby2 (CZ1)samby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 92
    S tím drakem je to nespravedlivé.Ti co ho mají mohou jeho výhodu nadále využívat nebylo by spravedlivější když se zrušil ho sebrat i těm co ho již mají a vrátit jim mince za nákup.Budou nadále pořád zvýhodněný a ostatní jsou o to ochuzený.Vůbec se mi to nelíbí když se do hry něco dá a pak se to sebere.Při dodávání prvků do hry by to chtělo více přemýšlet a ne to řešit takto.
  • LeňďuleMull (CZ1)LeňďuleMull (CZ1) Komentářů: 25
    black-.-angel napsal(a):
    Sákryš a já si tak pracně šetřil na draka a teď skutek utek - skvělé...  :cry:
    Mimochodem "spolkovky" jsou nám předhazovány jako velmi důležitá část hry a najednou je to jinak, směšný...
    Páni programátoři opět zaspali, jako u počátku prodeje ryb, no aspoň ušetřím fůru času (nehraním celosvětového mistr.), za to palec nahoru.  :lol:
    Asi jsi to vůbec nepochopil... kdyby draci ve hře takto zůstali, nezvětšovala by se tak ještě víc propast mezi top spolky a ostatními? Právě proto, že je spolkovka (zejména pro GGS z důvodu výdělků) důležitá, tato možnost ve hře nemohla zůstat neomezeně. Firma potřebuje, aby událost hrálo co nejvíce hráčů a spolků a ne jen aby koukali, jak ostatní nemají nikdy šanci dohnat, protože mají tunu draků, tak jim nezbývá než se na událost vykašlat. Nějaké řešení muselo přijít - lépe dříve než později. Nejlépe samozřejmě kdyby limit byl nastaven od začátku, to se ovšem nestalo a do minulosti už se nevrátíme. Tak je fajn aspoň zavést opatření do budoucna.

    Programátoři rozhodně nezaspali, jen se producenti hry snaží napravit přešlapy týmu předchozího (ano, i toho, který stál za tak nešťastným nastavením mořského rybolovu). Pokud začne nad hrou více přemýšlet, je to podle mě jedině dobře :+1:
    aha a takhle na to koukat nebudou teda jo :D když draci budou fungovat těm co už je mají a ostatní si je pořídit už nemohou...hmmmmm....ta moudrost je z čí hlavy?..
  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    Takže  je nutné nové hračky okamžitě zakoupit za zlatky  potom už nebudou :smiley: nebo jim už žádnou zlatku nevěnuju a můžou měnit hru jak se jim zlíbí :smiley:
  • samby2 (CZ1)samby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 92
    Podle mého názoru když se do hry dává nějaký prvek tak je pro všechny a když se ze hry odebírá tak by se měl odebrat všem a ne ty co ho již mají tak těm zůstane se všemi výhodami.Psalo se tu,že draka kupovali a kupovali top spolky.Takže jsou zase jen a jen zvýhodněný a to mě připadá více nespravedlivé vůči ostatním a zase ve spolkovkách  jsou jen znevýhodněný ostatní spolky a to se vývojářům nezdá nespravedlivý?Draka by měli nechat a dát k němu limit aby měl možnost si aspoň jednoho každý pořídit a ne aby někdo jich měl plno a ostatní neměli už možnost si pořídit ani jednoho.
  • Ruffus (CZ1)Ruffus (CZ1) CZ1 Komentářů: 160
    upraveno 27.02.2018

    Krásný mrazivý den,přeji všem.Osobně si myslím,že Mistrovství je úžasná akce.Už jenom proto,že mám k dispozici časový plán akcí:-)))Vzhledem k soutěživosti některých spolků,by to asi dříve nebo později dopadlo tak,že na farmách těchto spolků by vláli jenom dráčci akrobati:-)))Touto chybou GGS vytvořilo propastnou mezeru mezi spolky,to je bez debat a spolková soutěž se navždy stala neférovou událostí,ale tou byla koneckonců vždycky.Naštěstí ta opravdová rivalita koluje jen mezi pár předními spolky a pro ostatní je pořád o co hrát a užít si soutěžení i když četnost spolkovek je víc na škodu,než k užitku.Samozřejmě,že jediným,kdo z toho má fakt profit je GGS .....dojná kráva bučí a bučí,ale na druhou stranu to aspoň financuje tuto hru.Každopádně jsou mi nějací dráčci ukradení,né že bych nějakého vyloženě nechtěl,jako spestřující dekorku a je velká škoda,že tato odměna odpadla z otročiny,ale dokážu si poradit i bez nich a moc chuti do hry mi jejich stažení nebere.Co mně mrzí je fakt,že odpadla možnost navýšení skladových prostor a vůbec ,že chybí nějaké další možnosti na navýšení skladů, aniž by do toho musel hráč vrážet zlaté.Teda nedávno přišel kamión a doufám,že se zase něco objeví.Ve hře se už objevilo spoustu přehmatů, na kterých vydělala jen určitá skupinka hráčů,tomu se asi nejde vyhnout...i dobře míněná věc,se může stát objektem zneužití.Já osobně si myslím,že nový tým GGS to vůbec nedělá špatně,že odpadla tuna chyb,hra už není tak problematická,ale chápu,že někdo může mít opačný názor.Myslím,že se zbytečně vztekáte pro dráčky,rozdíly mezi hráči jsou i bez nich obrovské.Pokud chce člověk patřit do top skupiny,musí investovat a to hodně,Ti šikovnější možná zvládnou nějaký ten hek:-))))Dráček sem,dráček tam, to už moc neovlivní...stejně si je obstarávali hlavně hráči,co už tak boří rekordy této soutěže.Přeji všem klidné a pohodové hraní a nalezení soutěživého ducha i bez dráčků:-)))))

Sign In to comment.