Domů Czech Podněty, pochvala a kritika

Zpětná vazba - vaše nápady k mořskému rybolovu [PŘEDÁNO]

black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044

Je to už nějaký čas, co jsme s vámi naposledy diskutovali o mořském rybolovu, ale tomu už je konec! V posledních týdnech probíhala velká diskuze o různých tématech ve hře, nejen o problémech a chybách, ale o všem včetně prvků, událostí, designu a rovnováhy. Jedním z mnoha bodů na seznamu věcí, kterými by se tým rád zabýval, byl mořský rybolov, který se na seznamu také umístil velmi vysoko. Cítíme, že tato událost byla zábavným a zajímavým přidáním do hry, které přidalo vaší zkušenosti určitou hloubku. Nicméně jsme si také vědomi, že trpí několika problémy a nenaplňuje potenciál, který má. Zároveň také víme, že vám na tomto prvku záleží a že ho také chcete vidět v jeho plné síle!

Z toho důvodu bychom vám rádi věnovali nějaký čas představení některých hlavních bodů diskuze k této události, kde cítíme, že jsou problémy, a některé obecné návrhy, které bychom k jejich vyřešení rádi provedli. Změny mohou zabrat nějaký čas a energii, ale brzy tyto změny začneme plánovat a chceme, abyste byli u toho! Prosím, podívejte se na body níže a pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více, jak nám pomoci:





Mějte prosím na paměti, že jde o jednoduché návrhy a některé z bodů, které si myslíme, že s tímto prvkem souvisí. V žádném případě nejsou pevně dané a chceme slyšet, co si myslíte! Souhlasíte s těmito body? Myslíte, že jsou větší problémy, které jsme neuvedli?

POZNÁMKA: Ačkoli to není uvedeno na našem seznamu, jsme si vědomi toho, že byla požadována a slíbena nová rovnováha kontraktů a rybolovných oblastí. Na tento seznam nebyly zařazeny, protože se s nimi už počítá a mají být součástí změn, které provádíme. Protože požadujeme nové nápady, bylo by zbytečné navrhovat změnu rovnováhy, protože už to je něco, o čem víme a tato zpětná vazba bude předána automaticky s nápady, které zde představíte jako klíčová témata.


Kromě toho chceme vědět, jestli vy sami máte pro nás nějaké konkrétní nápady. Zatímco jsme si vědomi věcí, jako je přepracování kontraktů a rybolovných oblastí a na které se podíváme, jakmile bude na jejich přepracování čas, chceme také vědět, co si myslíte, že by bylo dobré jako součást tohoto prvku. Možná jste měli nápad, že se příležitostně vynoří kouzelná velryba, která vám předloží nějakou výzvu navíc, ale i s hezkou odměnou, pokud ji splníte. Nebo byste možná chtěli více druhů ryb nebo vybavení, které můžete použít. Ať už jde o velký nebo malý nápad, podělte se o něj s námi! Moc rádi vaše nápady uvidíme. Nemůžeme zavést všechny z nich, ale může nám to nastínit, co si přejete a kam bychom dále měli s tímto prvkem směřovat.


Pokud máte nějaký nápad nebo jen chcete okomentovat diskuzní body zmíněné výše, prosím, učiňte tak. Pokud uvidíte něčí nápad nebo názor, se kterými souhlasíte, označte prosím příspěvek tlačítkem "To se mi líbí"! Když dostane příspěvek více než 10 hlasů, bude přímo předán dále naším místním přátelským moderátorským týmem. Je nám líto, že nemůžeme zavést úplně všechny nápady, které představíte, ale hledáme nápady, ze kterých budou těžit všichni naši hráči, čili se domníváme, že toto je nejlepší způsob, jak se poprat s vaší zpětnou vazbou ohledně tohoto tématu. Vidíte příspěvek, který už má dostatek hlasů? Stejně ho označte. Čím více označení mít bude, tím spíše budeme vědět, že se jedná o pro vás důležité téma! A hlasy udělené multiúčty se samozřejmě nebudou počítat a jsou proti pravidlům, takže se jim prosím vyhněte ;)

Takže zde prosím zanechte svoje myšlenky, od malých a prostých po divoké a neobvyklé! A nezapomeňte se také zapojit do hlasování o vašich oblíbených nápadech. A rada na závěr, jakkoli víme, že jsou věci, které v tomto prvku nemusíte mít rádi, je vždy vhodné vedle problému nabídnout také řešení. Např. pokud si myslíte, že Olegova bunda je až příliš žlutá, je lepší nám také sdělit možné návrhy změn a říci, které barvě byste raději dali přednost. Samozřejmě si ceníme veškeré vaší zpětné vazby, ale brát zpětnou vazbu v potaz je často jednodušší, pokud také navrhnete možná řešení, takže na to prosím myslete ;)

Jako vždy vám děkujeme za vaši neutuchající vášeň pro hru a za vaši oddanost!

váš BF tým

Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
«1

Komentáře

  • sylvia140178 (SK1)sylvia140178 (SK1) SK1 Komentářů: 437
    uz teraz sa desím toho, aké to bude komplikované. Napr. tá posádka a jedlo zo zalivu sirén, teraz si napr. vyrábam vzácne filé a ked daju do hry toto, budu nas nutit kmit ich hodinovými a dvojhodinovými jedlami. 
  • sona26 (CZ1)sona26 (CZ1) CZ1 Komentářů: 271
    upraveno 09.02.2018
    Ahojky návrhy sou super,já bych určitě pro nějaké soutěže byla ohledně ryb,ted je to opravdu nuda a byla bych taky pro kdyby se oleg objevoval na liště,jak tam není tak na něj kolikrat zapomenu,díky :-) 
  • lutanela (CZ1)lutanela (CZ1) CZ1 Komentářů: 273
    já osobně vítám,že rybolov není zas tak propojen a nevyžaduje takovou pozornost.V chrlení spolkovek a dalších *akčních* soutěží je celkem přijemné ztrávit aspoň někde jen chvilku a ono to fachčí beze mě.V restauraci vyrábím jídla dost dlouho,je tam hodně druhů a dost dlouho trvá,než to člověk trochu nasbírá.Představa jak to pořád do něčeho cpu mě moc nenadchla.Stejně jako nějaké potíže,které bych měla řešit na moři.Celkově bych shrnula-tak jak to je ,tak mi to vyhovuje.Beru rybářskou oblast jako malé doplnění.Jsem především farmářka..Koně také nejsou nijak akční a neva.
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    upraveno 09.02.2018
    V současné době vnímám mořský rybolov jako relativně klidovou součást hry, která pomáhá zajistit více výdělku na rozvoj a chod všech ostatních farem a nemám s tím žádný problém. Myslím, že tak je to dobře, protože o dolary je stále nouze :-) Až dosud jsem se domnívala, že za tímto účelem byl zřízen.
    Z ryb, které takto ulovíme, alespoň některých, vyrábíme jídlo v Zálivu sirén. Toto jídlo, ale kromě přímého prodeje nemá žádné uplatnění a tam vidím prostor pro úpravu. Pro začátek bych se spokojila s tím, kdyby toto bylo zařazeno třeba do rybího trhu, který by nebyl jen o tupém prodávání ryb. Námořníky bych s tím tedy nekrmila, leda by to byla alternativa oproti nákupu za dolary. Nakrmíš, nemusíš kupovat :-).
    Stejně tak bych na farmách nevyráběla předměty pro mořský rybolov, protože už teď je kapacita výroby pro pokrytí farem myslím naplněna.
    Mořským rybolovem kromě ryb, žádné předměty nezískávám, tudíž nevím co a jak bych měla použít na farmách. Co se tak kromě ryb dá na moři získat ? Že by třeba poklad ?
    Všemi deseti hlasuji pro zajištění dostupnosti všech druhů ryb a lépe vybalancovat požadavky na jejich prodej, abych nemusela čekat týden, než nalovím třeba mušle, abych dokončila kontrakt, ale mezi tím mi "sklad s humry" praská ve švech. 
    Pokud jde o případné potíže, které bych měla řešit během cestování lodi k lovišti, či zpět myslím, že k tomu slouží ochranné prostředky, které by mi měly zajistit, že žádné potíže nebudou. Na co by tam tedy jinak byly ?
    Buď je použiji a nemusím mít obavy, nebo ne, ušetřím, ale přijdu o část nákladu a mohu tedy víc prodělat. To je myslím dostatečné.
    Možnost opakovacího tlačítka pro umístění předešlé výbavy do lodi bych uvítala.
    Pokud jde o Olega, rovněž bych uvítala, kdyby si mohl pronajímat loď z každé z farem.

    Můj názor je ten, že by mořský rybolov měl zůstat jen součástí - doplňkem a nesnažit se z něj udělat samostatnou jednotku, bez níž se na ostatních farmách neobejdu. Chápu, že hra se musí vyvíjet, ale tento rozvoj by neměl způsobit  chaos. Domnívám se, že je třeba brát v úvahu , že ne všichni hráči mají na hru potřebné množství času a  i pro takové by měla být hra zvládnutelná bez toho, aby museli některé části třeba ignorovat, což by jim pak ale mohlo působit potíže jinde. To by pak mělo spíš opačný účinek :-)


    Post edited by Farmářka Alča (CZ1) on
  • Kajula5 (CZ1)Kajula5 (CZ1) CZ1 Komentářů: 677
    upraveno 09.02.2018
    U mořského rybolovu bych uvítal pouze dvě věci:
    1. - mít šanci si nějak předvolit něco jako šablonu vybavení a posádky lodi, stejně používám prakticky pořád to samé a mít šanci navolit to jedním klikem by bylo super
    2. - zajištění dostupnosti všech druhů ryb - je dost otrava, když začne třeba soutěž těžce pracujících a den a půl čekáte na loviště s mušlemi, což se mi už stalo. Také na trhu chtějí prakticky do všech kontraktů mušle a spol. a množství stoupá.
    Jinak jsem proti jakémukoli zavádění komplikací do poměrně jednoduché součásti hry. Když pominu vagón chyb, které by to přineslo, nemám opravdu ani čas ani chuť nastudovávat další instrukce ke hře, které by podobné úpravy přinesly. Když jsem začínal tuhle hru hrát, byla to jednoduchá, vcelku intuitivní oddechová hra. Chodil jsem se sem odreagovat a pokecat si se spoluhráči hlavně ve spolku, ale i na fóru. Dnes je hra tak překombinovaná (a chybová), že už hraju spíš ze setrvačnosti a komunikovat najednou ani nemám chuť. To jsou mé důvody proč bych nerad aby se hra zaplácávala dalšími vazbami. 
    Post edited by Kajula5 (CZ1) on
  • drobec9 (SK1)drobec9 (SK1) SK1 Komentářů: 196
    upraveno 09.02.2018
    s Alčou súhlasím,
    a ešte vec trh pýta od 500 do  1200  garnatov, lovište dava od 29 do 80.  A objednávok takýchto mám 8, čiže to je tak na dva mesiace lovenia. Raz ponúkli udice, a od vtedy nič.Tak to by sme určite všetci prijali, aby boli častejšie.

    každa zmena je vždy pre farmara zla nevýhodna, len pre ggs vyhodna.
  • mojda_micka (CZ1)mojda_micka (CZ1) Komentářů: 394
    Asi už jsem opravdu starý...... Upřímně jsem se zděsil, co za strašnosti hoši vymýšlejí. Je to složité, složité, složité, už teď se to dá ovládat jen s trvalým rizikem zánětu šlach a někdo bude trávit kýble času tím, aby vymyslel jak to ještě zesložitit. Ne. Vše, co je uvedeno jako koncept rozvoje považuji za totální úlet do pekel, pravda s výjimkou dvou věcí - uploadu stejné(nebo typické) posádky a zavedení prodeje jídel ze zálivu na trhu - což by mohlo pomoci rozmělnit tu hroznost s trojbojem mušle/ústřice/garnáti.

  • veverka55 (CZ1)veverka55 (CZ1) CZ1 Komentářů: 781
    Ahoj,úpravy mě už předem děsí.Jsem pro, mít více lovišť na mušle a větší množství,dále upravit kontrakty,třeba zařadit i výrobky z rybí restaurace,hlavně méně mušlí a zjednodušit vybavení lodí.To si myslím po čem hráči volají.Už tak je hra složitá,překombinovaná a zavádět další prvky z rybářské oblasti by bylo jaksi moc.Děkuji
  • Czistoslava (CZ1)Czistoslava (CZ1) CZ1 Komentářů: 125
    Alča to napsala pěkně, ale o větší propojení s dalšími farmami stojím. Další věc s rybolovem spojená je rybí akce těžce pracujících. Pokud budou ceny pořád jaké jsou, neodpovídají odměnami vybavení hráčů, kteří už mají všechny nejlepší lodě a vylevelené. K čemu jsou pak posádky, které nevyužijí nebo lodě, kterými už přístav nevybaví?
    Pak je tu asi největší problém, který se týká celé hry a nejen rybaření. Toho klikání už je strašně moc. Než hráč obejde všechno co má, uplyne moře času a musí pořídit novou myš, která tolik kliků už mechanicky nevydrží :-).
    Chtělo by to nějakou možnost, jak klikání umenšit. A to má přijít ještě sopečná farma ...
    Možná přiřadit k výrobně nebo chovu nebo poli či zahradě pracovníka, který pokud je dostupné krmivo, semínka, plný sklad, obstaral na stanovený čas všecko automaticky?
  • murbella (CZ1)murbella (CZ1) CZ1 Komentářů: 243
    Hlavně ať upraví rotaci lovišť, místo s mušlemi, ústřicemi a garnáty jsem neviděla už skoro týden. Kontrakty stojí a na dřinu jsem musela za zlato posunout na humra, jinak bych jen seděla a čuměla.
  • ladan (SK1)ladan (SK1) SK1 Komentářů: 4
    vzhľadom na to, že v udalosti ťažko pracujúceho pri rybolove sú odmenou aj dve lode bolo by možno dobré zvýšiť povolený počet lodí. Hlavne hráči s vyššou úrovňou majú už všetky povolené lode vylepšené na maximum a lode získané v udalosti ťažko pracujúceho nemajú ako využiť. Ak by sa to podarilo bolo by však potrebné zvýšiť aj denný počet lovíšť, aby lode mali kde loviť. Možno pridať aj ďalšie druhy rýb. Alebo aspoň dať možnosť prebytočné predmety získané v horeuvedenej udalosti rozložiť na diely ako je to pri ostatných darčekoch a potom ich použiť na vylepšenie spokojnosti.


  • bedru (CZ1)bedru (CZ1) CZ1 Komentářů: 523
    murbella (CZ1) napsal(a):
    Hlavně ať upraví rotaci lovišť, místo s mušlemi, ústřicemi a garnáty jsem neviděla už skoro týden. Kontrakty stojí a na dřinu jsem musela za zlato posunout na humra, jinak bych jen seděla a čuměla.
    a to jsou rybařské bedny, já si ustřce schovávala na to 2 dny dopředu protože  kdybych měla spolehat že mi dají oblast dopadla bych zle
  • cooldan (SK1)cooldan (SK1) Komentářů: 1
    Už ma to nebaví, mam úlohu chytať mečiare a nemám kde už som vychytal veľa jazierok ale vždy mi dá také ktoré nepotrebujem. Malo by byť s každého druhu jazierko a rýb by tam malo byť neobmedzene aby bolo čo chytať. Už som aj preskakovaním a skracovaním časov minul okolo 10 000 zlata. Príde mi to ako by ste chceli aby si hráči míňali zlato zbytočne, lebo ani tak mi nedá jazierko s rybami čo potrebujem. A nechapem ani to ako je možné ze mi dáva 10 bodov za sekundu som na 49 mieste a za hodinu som na 51 mieste. Tak ako je možné ze keď limit je 10 bodov ako ma môže niekto predbehnúť. Príde mi to ako neférové mali by ste s tým niečo už začať robiť. Ďakujem
  • Borgia (SK1)Borgia (SK1) SK1 Komentářů: 455
    cooldan (SK1) napsal(a):
    A nechapem ani to ako je možné ze mi dáva 10 bodov za sekundu som na 49 mieste a za hodinu som na 51 mieste. Tak ako je možné ze keď limit je 10 bodov ako ma môže niekto predbehnúť. Príde mi to ako neférové mali by ste s tým niečo už začať robiť. Ďakujem
    Hento predbiehanie/obiehanie tu bolo riešené pred časom. je to preto, že keď je niekto offline, hra mu neprirátava body do toho rebríčka. po prihlásení sa do hry, sú mu pridelené body, ktoré nahral(počas toho, že bol offline) všetky naraz, takže to vyzerá, že ťa predbehol. Je to zrejme na odľahčenie serverov(nejako tak to bolo vysvetlené vtedy).
  • liloja (SK1)liloja (SK1) SK1 Komentářů: 193
    Treba riešiť aj obojživelníka  aby sme to mohli využiť na 100% .Ked totiž zistite napr. na kvetinovej farme že Oleg sa vrátil z rybolovu a chcete zvýšiť  množstvo chytených rýb tak musíte na hlavnú farmu do garáže a aktivovať  obojživelník ,potom sa vrátiť na kvetinovú aby ste opätovne mohli vybrať lod z požičovne a poslať Olega na more. Neviem ako ostatných ale mňa to teda riadne otravuje . Hned som dala obojživelníka vybudovať ked nám to pridali do hry  ale niekedy cely týždeň neaktivujem lebo  bud sa mi nechce preklikávať alebo zabudnem  to zapnuť.Ked Olegovi môžeme dávať chytať na každej farme a aj zbierať nachytané ryby tak aj obojživelníka  mali k tomu prideliť.
  • Ijmeno (CZ1)Ijmeno (CZ1) Komentářů: 295
    upraveno 11.02.2018
    Zaujalo mě (a zatím to nikdo nekomentoval), že se do výčtu návrhů vloudily dva, které jsou výhodné pro majitele hry, ale nepříjemné pro hráče:
    1) "Není žádné propojení se systémem spokojenosti ve hře" - a to je dobře. Který hráč stojí o to, aby měl na moři menší úlovek, protože má zrovna např. na květinové farmě menší spokojenost?
    Pokud by to bylo řešeno jiným způsobem, než přenesením spokojenosti z květinové farmy, např. zmíněným krmením posádky jídly ze zálivu sirén, tak to už předemnou hezky okomentovala sylvia140178 - velmi pravděpodobně bychom je museli krmit základními jídly, co se vyrábí po půl hodině nebo po hodině, což by znamenalo, že bychom je museli vyrábět na úkor delších výhodnějších jídel a museli bychom se častěji vracet k PC :-(.
    2) "... zahrnuje několik kliků a pak dlouhou dobu čekání - ... potíže, které bude možné řešit..." - já v tom čtu, že se GGS nelíbí, že pošleme loď na 5 hodin a mezi tím nic a byli by radši kdybychom museli k lodím chodit častěji.

    Nesouhlasím s ani jedním, protože se mi nelíbí snaha nutit hráče chodit na hru 20x za den, pokud chtějí, aby farma jakž takž šlapala.
  • Ijmeno (CZ1)Ijmeno (CZ1) Komentářů: 295
    Líbí se mi návrh zatraktivnit rybářskou minihru (tu co je na třech farmách)

    S "Přídat nějaké kratší procesy... aby mohly být zahrnuty rybářské soutěže" bych souhlasila, ale za předpokladu, že to neovlivní již existující dlouhé procesy. A také za předpokladu, že se z těch rybářských soutěží nevyloupne něco ála rybí spolkovka každé dva týdny :s .

    (Prosím Black-Angel, aby mi tentokrát neslučovala příspěvky, protože tu o jednotlivých názorech probíhá hlasování).
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    Pokud jde o propojení se spokojeností na farmách :
    Určitě jsou hráči, kteří na spokojenost dbají a takovým by propojení nejspíš nevadilo.  Naopak jsou hráči, kteří spokojenost neřeší a těm se to líbit nebude. Propojení se spokojeností by asi neznamenalo snížení úlovku, ale spíš nákladů na koupi posádky a ostatních potřebných pomůcek. Vzhledem k tomu, že dolarů není nikdy dost, je to  pro hráče způsob jak ušetřit a zvýšit si zisk z lovu. O tom nejspíš rozhodne poměr obou skupin hráčů. Doufám jen, že nám k obyčejné a vesnické spokojenosti nepřibude ještě rybářská a celý kolotoč s dekoracemi nezačne znovu dokola. V takovém případě jsem rozhodně proti. Najde-li se jiný způsob, jsem pro.
    Minihrou bych rozuměla něco podobného, jako je u koní, kde také probíhají "soutěže" v podobě koňských sezon. A pokud by to bylo stejně tak nezávislé na ostatních farmách, jako koně, tak proč ne. Každý by se mohl rozhodnout, jestli se zapojí a získá třeba zajímavé odměny, nebo ne. Nemyslím, že někomu vadí dlouhé časy lovu a tedy nečinnost hráče, vždyť je to obdobné zase jako u koní. Trénuješ 4 hodiny a mezi tím koukáš :-) Spíš se hledá další možný způsob, jak rybolov něčím obohatit. Když už ten Oleg ty ryby loví, tak může i zasoutěžit s ostatními Olegy  :-)  hráčů jednotlivců. Spolkových akcí je myslím už dost. To si ale se dvěma druhy ryb opravdu nevystačí :-)

    Zatím se vedou jen akademické debaty a já doufám, že tomu tak bude ještě dlouho. Vzhledem k tomu, v jakém stavu se hra nachází, jsou priority někde jinde. Až hra bude šlapat jako hodinky, pak můžeme dumat nad tím, co dál :-)
  • mojda_micka (CZ1)mojda_micka (CZ1) Komentářů: 394
    Ijmeno (CZ1) napsal(a):
    Zaujalo mě ....., že se do výčtu návrhů vloudily dva, které jsou výhodné pro majitele hry, .....
    Já budu drzý (omloluvám se, že jsem Ti to takhle zkrátil) a pokusím se výše uvedené ješt trochu rozvinout.... Obávám se, že jsi totiž jediná, která to celé začíná číst správně..... Rybolov páni diletanti nasadili tak blbě, že málem celou hru zabili. Za cenu drastických opatření a velkého vzteku hráčů fungování (výdělečnost) rybolovu brutálně osekali - o čem jiném je trojboj garnát/mušle/ústřice - jen o minimalizaci možných prodejů (zisků). I tak je ovšem volné moře nejvýdělečnější částí farmy a GGS se celý podzim snaží o to, vymámit z nás vydělané dolary zpět (nové úrovně budov, nové pozemky,....vše za luxusní ceny)...
    Celá tato zpětná vazba není nic jiného než dopředu zakamuflované varování, že se chystá další utahování šroubů, které bude výhodné jedině pro GGS. Zpětná vazba jako taková nikoho nezajímá, vždyť jediné co se tu píše, jde přesně proti zájmům GGS (méně klikání, efektivnější /výdělečnější/ trh) a to nám nikdo nedá. Takže vážení pokud teď má někdo pocit, že lépe už bylo a hůř s rybami být nemůže, mýlí se. Bude hůř. A o dost.

    P.S. Strávil jsem dost času na ENG foru a nota znějící tam odtud je zcela stejná - nechte to být, cokoliv s tím uděláte, bude jen horší. To píši pro ty, kdož si myslí, že Češi umí jen nadávat.

  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    Jestli mohu - jednu osobní poznámku, i když toto vlákno k tomu úplně neslouží.
    Více než měsíc jsem nevylovila ani čudlu. Nějak mě rybolov přestal bavit a při tom jsem zjistila, že se mé dolarové konto plnilo mnohem lépe. Nepatřím k těm co hrají hru s kalkulačkou v ruce, ale bez rybolovu se mi dařilo docela dobře :-) Ať se s ním stane cokoliv, zařídím se podle toho :-) Očekávat, že provozovatel bude dělat cokoliv a nebude při tom sledovat prvotně svůj zájem, to snad ani nikdo nemůže :-) Znát názor hráčů znamená, zjistit, kam až může zajít, aby hru někdo hrál :-) To je snad už zbytečné komentovat.
  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    Mořský rybolov  je celkem v pořádku nechápu nač zase dělat změny , za mě stačí vylepšit trh ,garnáty už nemůžu ani vidět  a jinou rybu trh nezná , takže :  víc garnátů v rybníčkách a více kontraktů bez garnátů.Budu spokojená
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 13.02.2018
    V současné době vnímám mořský rybolov jako relativně klidovou součást hry, která pomáhá zajistit více výdělku na rozvoj a chod všech ostatních farem a nemám s tím žádný problém.

    ...  Pro začátek bych se spokojila s tím, kdyby toto (jídlo) bylo zařazeno třeba do rybího trhu, který by nebyl jen o tupém prodávání ryb. Námořníky bych s tím tedy nekrmila, leda by to byla alternativa oproti nákupu za dolary. ...

    Stejně tak bych na farmách nevyráběla předměty pro mořský rybolov, protože už teď je kapacita výroby pro pokrytí farem myslím naplněna.

    Mořským rybolovem kromě ryb, žádné předměty nezískávám, tudíž nevím co a jak bych měla použít na farmách. Co se tak kromě ryb dá na moři získat ? Že by třeba poklad ?

    Všemi deseti hlasuji pro zajištění dostupnosti všech druhů ryb a lépe vybalancovat požadavky na jejich prodej, abych nemusela čekat týden, než nalovím třeba mušle, abych dokončila kontrakt, ale mezi tím mi "sklad s humry" praská ve švech. 

    Pokud jde o případné potíže, které bych měla řešit během cestování lodi k lovišti, či zpět myslím, že k tomu slouží ochranné prostředky, které by mi měly zajistit, že žádné potíže nebudou. Na co by tam tedy jinak byly ?

    ... Pokud jde o Olega, rovněž bych uvítala, kdyby si mohl pronajímat loď z každé z farem.

    Můj názor je ten, že by mořský rybolov měl zůstat jen součástí - doplňkem a nesnažit se z něj udělat samostatnou jednotku, bez níž se na ostatních farmách neobejdu. ... ne všichni hráči mají na hru potřebné množství času a  i pro takové by měla být hra zvládnutelná bez toho, aby museli některé části třeba ignorovat, což by jim pak ale mohlo působit potíže jinde. To by pak mělo spíš opačný účinek :-)
    Alčo, naprosto souhlasím s tím (zvýrazněno tučně), co jsi napsala (dovolila jsem si text drobet zkrátit)
    Farmářka Alča (CZ1) napsal(a):
    ... Nějak mě rybolov přestal bavit a při tom jsem zjistila, že se mé dolarové konto plnilo mnohem lépe.
    Znát názor hráčů znamená, zjistit, kam až může zajít, aby hru někdo hrál :-) To je snad už zbytečné komentovat.
    Na mořských rybách jsou náklady na vysílání lodí horentní a 
    prodejem ryb vydělávám hlavně na další kupování posádek a vybavení

    doplněno:
    cca. 130 ryb (ústřice, garnát, mušle)
    náklady na rybolov = 99 750
    volný prodej (ne tržnice):
    ovšem při maximu 1.500 (za ústřice) = 195.000 dolarů (za 130 ks ústřic)
    čistý výdělek =  95.250

    K návrhům za mě  zde:



    mojda_micka (CZ1) napsal(a):
    ... nechte to být, cokoliv s tím uděláte, bude jen horší. 
    mojda_micka
    SOUHLASÍM 
    Post edited by Huhouš (CZ1) on
  • Jane91 (SK1)Jane91 (SK1) Komentářů: 15
    upraveno 12.02.2018
    Nesúhlasím so skracovaním procesov a vlastne ani s tými efektami, som pracujúci človek a na týchto rybách a rybárskej udalosti ťažko pracujúceho ma potešilo práve to, že tam sú také dlhé časy zberu, takže ma to nenúti sedieť pri pc. A ak by sa pridali efekty behom cesty, zase by som z toho nič nemala, lebo počas dňa tu môžem byť max. cez víkend (aj to nie vždy). S rybolovom som až na plnenie/pripravovanie lodí momentálne spokojná tak ako je. 

    Huhouš, ďakujem za info o "shift+click" pri naplňovaní lodí, o tom som nevedela.
    K tomuto bodu - prijala by som keby sa dalo nastaviť niečo ako "obľúbené kombinácie".

    Ešte k téme lode. Z udalosti ťažko pracujúceho získavame ako odmenu lode, ale predpokladám, že tak ako ja, veľa ďalších ľudí má "plnú flotilu", za normálnych okolností sa teda nedá dostavať ďalšia loď. Mám to vyriešené tak, že vždy 1 loď postavím a hneď zbúram, ale zbytočne to brzdí výstavbu na farme. Tak by som povedala, že buď dať v odmenách na výber alebo pridať možnosť priameho predaja lode z inventára. 

    Čo sa týka Olegovej minihry - páči sa mi nápad s výzvami. ALE neviem koľko ďalších ľudí má s týmto problém, no na "obyčajnom pc" (ktorý nie je herný) je s minihrou dosť problém, takže by určite veľa ľudí potešilo keby sa to vôbec dalo hrať. U nás v spoločenstve viacero ľudí hovorí, že im minihra seká tak, že je to nehrateľné. Osobne mám herný pc a nesťažujem si, ale skúšala som hrať minihru na bežnom pc a skoro ma pri tom kleplo, vypla som to.

    Neviem, akým spôsobom by sa mali kombinovať Olegove člny a morský rybolov, ale trošku ma to desí, aby to nebolo príliš a zbytočne prekombinované. 

    Edit: Ešte mi napadlo, čo sa týka prepájania so "systémom spokojnosti na farmách". So spokojnosťou na niektorej z fariem alebo v kombinácii spokojnosti všetkých fariem alebo ako je to myslené? Nedávalo by veľmi logiku, keby rybárska oblasť bola závislá od spokojnosti ľudí napr. na hlavnej farme. Alebo je tým "prepojením" myslené len to, že by sa mal pridať podobný systém a fungovalo by to napr. na tom jedle pre posádku? Je to dosť všeobecne podané, takže by som do tohto tiež išla opatrne (resp. radšej nešla).
  • jarozde (CZ1)jarozde (CZ1) CZ1 Komentářů: 42
    Přestože nemám tak dobře vybavené farmy jako někteří hráči, nebo hráčky, kteří už tu psali přede mnou, dovoluji si nesouhlasit s názorem, že rybolov je prodělečný. Naopak, náklady na vyslání jedné lodě na 6 úrovni jsou zhruba 190 000 dolarů, ale doveze náklad min. za zhruba 400 000 dolarů. Pochopitelně, pokud ji pošlu pro menší náklad, dám přiměřeně menší vybavení, takže poměr mezi náklady a ziskem je stále stejný. Samozřejmě, že pokud se mi podaří prodat na rybím trhu je zisk podstatně větší. Ale rybí trh potřebuje opravdu zásadně přepracovat.
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    jarozde (CZ1) napsal(a):
    Přestože nemám tak dobře vybavené farmy jako někteří hráči, nebo hráčky, kteří už tu psali přede mnou, dovoluji si nesouhlasit s názorem, že rybolov je prodělečný. Naopak, náklady na vyslání jedné lodě na 6 úrovni jsou zhruba 190 000 dolarů, ale doveze náklad min. za zhruba 400 000 dolarů. Pochopitelně, pokud ji pošlu pro menší náklad, dám přiměřeně menší vybavení, takže poměr mezi náklady a ziskem je stále stejný. Samozřejmě, že pokud se mi podaří prodat na rybím trhu je zisk podstatně větší. Ale rybí trh potřebuje opravdu zásadně přepracovat.
    Pokud jde o mě, nenapsala jsem, že rybolov je prodělečný :-), Možná to tak vyznělo. Tedy opravuji. Prodělečný není, ale i bez něj mohu žít a daří se mi dobře :-)
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 13.02.2018
    Jane91 (SK1)  napsal(a):
    ... Huhouš, ďakujem za info o "shift+click" pri naplňovaní lodí, o tom som nevedela....
    Klávesová zkratka shift + klik na předmět by měla být zřetelně ve hře vidět
    Málokdo to ví a sama jsem to dlouhou dobu nevěděla :(
    jarozde (CZ1) napsal(a):
    Přestože nemám tak dobře vybavené farmy jako někteří hráči, nebo hráčky, kteří už tu psali přede mnou, dovoluji si nesouhlasit s názorem, že rybolov je prodělečný. Naopak, náklady na vyslání jedné lodě na 6 úrovni jsou zhruba 190 000 dolarů, ale doveze náklad min. za zhruba 400 000 dolarů. Pochopitelně, pokud ji pošlu pro menší náklad, dám přiměřeně menší vybavení, takže poměr mezi náklady a ziskem je stále stejný. Samozřejmě, že pokud se mi podaří prodat na rybím trhu je zisk podstatně větší. Ale rybí trh potřebuje opravdu zásadně přepracovat.
    Jen příklad:
    cca. 130 ryb (ústřice, garnát, mušle)
    náklady na rybolov = 99 750
    volný prodej (ne tržnice):
    při maximu 1.500 (za ústřice) = 195.000 dolarů tj. za 130 ks ústřic
    čistý výdělek =  95.250

    liloja (SK1) napsal(a):
    Treba riešiť aj obojživelníka  aby sme to mohli využiť na 100% .Ked totiž zistite napr. na kvetinovej farme že Oleg sa vrátil z rybolovu a chcete zvýšiť  množstvo chytených rýb tak musíte na hlavnú farmu do garáže a aktivovať  obojživelník ,potom sa vrátiť na kvetinovú aby ste opätovne mohli vybrať lod z požičovne a poslať Olega na more. Neviem ako ostatných ale mňa to teda riadne otravuje . Hned som dala obojživelníka vybudovať ked nám to pridali do hry  ale niekedy cely týždeň neaktivujem lebo  bud sa mi nechce preklikávať alebo zabudnem  to zapnuť.Ked Olegovi môžeme dávať chytať na každej farme a aj zbierať nachytané ryby tak aj obojživelníka  mali k tomu prideliť.
    Tohle už tu bylo jako (podobný) podaný návrh a nic se stejně nestalo :(


    Post edited by Huhouš (CZ1) on
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
     @Huhouš (CZ1) To bude minimálně tím, že ten návrh nikdy nebyl předán, viz vyjádření u návrhu. Stejně tak tě i zde žádám, pokud máš nějaký nápad na změnu, přidej ho, nesouhlasíš-li s něčím příspěvkem, nevadí, souhlasíš, přidej mu hlas. Opětovně i zde své příspěvky neustále měníš, nepřipadá ti to poněkud jako manipulace s případnými hlasy? Prosím, v rámci nějaké fair play, odpusť si to.


    :star::star::star:
    A ostatním bych ráda připomněla jednu věc :) V úvodním příspěvku uvádíme, že s přepracováním kontraktů na rybím trhu a rovnováhy rybolovných oblastí počítáme bez ohledu na toto vlákno. Slíbili jsme vám to již v minulosti a slib hodláme dodržet :) Proto není třeba toto stále zmiňovat, opravdu jsme si tohoto tématu vědomi a budeme jej řešit.

    Zkuste být ve svých nápadech kreativní, věřím, že byste našli něco, co by vám rybolov zpříjemnilo. Zatím zde padly samé nápady, které už v minulosti předány byly, nebo spíše jen kritika toho, že se po vás nějaká zpětná vazba vůbec vyžaduje. Považuji za vhodné zde nicméně připomenut, že ke skutečně velkému množství úprav ve hře došlo právě na základě zpětné vazby. Proto se nebojte přijít s novými návrhy, fantazii se rozhodně meze nekladou! Chcete, aby vám k rybolovu místo řevu racků hrála hudba z Čelistí? Chcete třeba více úrovní lodí? Nové druhy bonusů pro ještě vyšší úlovek? Vzhledy na lodě, jaké? Námořnickou školu pro trénování zkušenější posádky? Nikdy vám třeba v hlavě nevrtalo, co je to za obří rybu na mapě světa u rybolovné oblasti? Nemohla by mít nějakou funkci? Chcete třeba Olega oženit s mořskou pannou? Nebo jsou na vás naše mořské vody příliš klidné a měli by se tam prohánět hladoví žraloci? Nebojte se jít vstříc i těm nejbláznivějších nápadům, naopak budou vřele vítány :) Hra má být přece zejména pro zábavu, zatím spíš rybolov každý řeší s kalkulačkou v ruce :) A není třeba i to důvod pro nějakou změnu? Přednastavené vybavení už tady padlo, nešlo by to třeba ještě nějak? Zkuste pozlobit své mozkové závity, věřím, že něco zajímavého vymyslíte :)

    A v poslední řadě díky všem, kteří se do tohoto našeho projektu zapojují, moc si toho vážíme :)
  • marek ruza (CZ1)marek ruza (CZ1) Komentářů: 320
    upraveno 13.02.2018
    Dobra dok at ma vetši kapacitu ne jen 14 ,Oleg muže mit mladistvi vzhled a jezdit na vodnim skutru , uvitam i vetši lod jako Titanic co funguje jako dul a vozi zlataky muže to vypadat jako truhla s pokladem, a i toho žraloka chci nekdy potkat + třeba zvuk bouřky ;)
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    Jak se zdá přepracování kontraktů a rovnováha rybolovných oblastí je pro hráče problém zatím nejpalčivější a proto se asi také i přes upozornění o něm opakovaně zmiňují. Odráží se v tom určitá skromnost, jak málo by stačilo ke spokojenosti :-). Skutečnost, že hráči berou rybolov jako prostředek pro výdělek je asi také snadno pochopitelná. Jednak byl takto rybolov uveden do hry, mimochodem velmi nešťastně a jednak ceny ,které jsou požadovány pro různá vylepšení na farmách, jsou tak velké, že není divu, že hráči nejvíc přemýšlí o tom, kde nebo jak na ně peníze získat, protože své farmy  budovat chtějí.
    Slibované úpravy se vlečou , chyby přibývají a to  vše dohromady jen přispívá k určitému rozčarování ze hry jako takové. V takovém rozpoložení se fantazii moc nedaří :-) Je to těžké. Na jednu stranu se po nás žádá  vznést třeba i ty nejbláznivější nápady a požadavky, na druhou stranu nemáme ani to nejzákladnější a to je hra v pohodě a bez problémů. Možná, že s touto zpětnou vazbou přišel tým jen v nevhodnou dobu.

    Z Tvého příspěvku cítím snahu poradit, ale i výtku a proto , i když se má slova žádného nápadu netýkají, chtěla jsem se nás hráčů  trochu zastat. Nemáš to lehké, ale ani my :-)
  • samby2 (CZ1)samby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 92
    Co mě by se líbylo že by v rybí oblasti mohli chodit Návštěvníci jako chodí na třech hlavních farmách.Tam chodí a my prodáváme jim  co žádají a v rybářské oblasti by to mohlo být naopak oni by chodili nabízet ryby  k prodeji a my si je od nich kupovali .Samozřejmě by nabízeli všechny ryby a ne jen humry a ty co jich je dostatek.To by byla možnost jak se dostat i k nedostatkovým rybám.
Tato diskuze je zavřená.