Domů Czech Podněty, pochvala a kritika

Zpětná vazba - vaše nápady k mořskému rybolovu [PŘEDÁNO]

black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Komentářů: 19,044

Je to už nějaký čas, co jsme s vámi naposledy diskutovali o mořském rybolovu, ale tomu už je konec! V posledních týdnech probíhala velká diskuze o různých tématech ve hře, nejen o problémech a chybách, ale o všem včetně prvků, událostí, designu a rovnováhy. Jedním z mnoha bodů na seznamu věcí, kterými by se tým rád zabýval, byl mořský rybolov, který se na seznamu také umístil velmi vysoko. Cítíme, že tato událost byla zábavným a zajímavým přidáním do hry, které přidalo vaší zkušenosti určitou hloubku. Nicméně jsme si také vědomi, že trpí několika problémy a nenaplňuje potenciál, který má. Zároveň také víme, že vám na tomto prvku záleží a že ho také chcete vidět v jeho plné síle!

Z toho důvodu bychom vám rádi věnovali nějaký čas představení některých hlavních bodů diskuze k této události, kde cítíme, že jsou problémy, a některé obecné návrhy, které bychom k jejich vyřešení rádi provedli. Změny mohou zabrat nějaký čas a energii, ale brzy tyto změny začneme plánovat a chceme, abyste byli u toho! Prosím, podívejte se na body níže a pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více, jak nám pomoci:

Mějte prosím na paměti, že jde o jednoduché návrhy a některé z bodů, které si myslíme, že s tímto prvkem souvisí. V žádném případě nejsou pevně dané a chceme slyšet, co si myslíte! Souhlasíte s těmito body? Myslíte, že jsou větší problémy, které jsme neuvedli?

POZNÁMKA: Ačkoli to není uvedeno na našem seznamu, jsme si vědomi toho, že byla požadována a slíbena nová rovnováha kontraktů a rybolovných oblastí. Na tento seznam nebyly zařazeny, protože se s nimi už počítá a mají být součástí změn, které provádíme. Protože požadujeme nové nápady, bylo by zbytečné navrhovat změnu rovnováhy, protože už to je něco, o čem víme a tato zpětná vazba bude předána automaticky s nápady, které zde představíte jako klíčová témata.


Kromě toho chceme vědět, jestli vy sami máte pro nás nějaké konkrétní nápady. Zatímco jsme si vědomi věcí, jako je přepracování kontraktů a rybolovných oblastí a na které se podíváme, jakmile bude na jejich přepracování čas, chceme také vědět, co si myslíte, že by bylo dobré jako součást tohoto prvku. Možná jste měli nápad, že se příležitostně vynoří kouzelná velryba, která vám předloží nějakou výzvu navíc, ale i s hezkou odměnou, pokud ji splníte. Nebo byste možná chtěli více druhů ryb nebo vybavení, které můžete použít. Ať už jde o velký nebo malý nápad, podělte se o něj s námi! Moc rádi vaše nápady uvidíme. Nemůžeme zavést všechny z nich, ale může nám to nastínit, co si přejete a kam bychom dále měli s tímto prvkem směřovat.


Pokud máte nějaký nápad nebo jen chcete okomentovat diskuzní body zmíněné výše, prosím, učiňte tak. Pokud uvidíte něčí nápad nebo názor, se kterými souhlasíte, označte prosím příspěvek tlačítkem "To se mi líbí"! Když dostane příspěvek více než 10 hlasů, bude přímo předán dále naším místním přátelským moderátorským týmem. Je nám líto, že nemůžeme zavést úplně všechny nápady, které představíte, ale hledáme nápady, ze kterých budou těžit všichni naši hráči, čili se domníváme, že toto je nejlepší způsob, jak se poprat s vaší zpětnou vazbou ohledně tohoto tématu. Vidíte příspěvek, který už má dostatek hlasů? Stejně ho označte. Čím více označení mít bude, tím spíše budeme vědět, že se jedná o pro vás důležité téma! A hlasy udělené multiúčty se samozřejmě nebudou počítat a jsou proti pravidlům, takže se jim prosím vyhněte ;)

Takže zde prosím zanechte svoje myšlenky, od malých a prostých po divoké a neobvyklé! A nezapomeňte se také zapojit do hlasování o vašich oblíbených nápadech. A rada na závěr, jakkoli víme, že jsou věci, které v tomto prvku nemusíte mít rádi, je vždy vhodné vedle problému nabídnout také řešení. Např. pokud si myslíte, že Olegova bunda je až příliš žlutá, je lepší nám také sdělit možné návrhy změn a říci, které barvě byste raději dali přednost. Samozřejmě si ceníme veškeré vaší zpětné vazby, ale brát zpětnou vazbu v potaz je často jednodušší, pokud také navrhnete možná řešení, takže na to prosím myslete ;)

Jako vždy vám děkujeme za vaši neutuchající vášeň pro hru a za vaši oddanost!

váš BF tým

Post edited by black-.-angel (FormerMod) on

black-.-angel @ cs 1
«1

Komentáře

 • sylvia140178 (SK1)sylvia140178 (SK1) SK1 Komentářů: 436
  uz teraz sa desím toho, aké to bude komplikované. Napr. tá posádka a jedlo zo zalivu sirén, teraz si napr. vyrábam vzácne filé a ked daju do hry toto, budu nas nutit kmit ich hodinovými a dvojhodinovými jedlami. 
  sylvia140178 @ sk 1
 • Czistoslava (CZ1)Czistoslava (CZ1) CZ1 Komentářů: 125
  Alča to napsala pěkně, ale o větší propojení s dalšími farmami stojím. Další věc s rybolovem spojená je rybí akce těžce pracujících. Pokud budou ceny pořád jaké jsou, neodpovídají odměnami vybavení hráčů, kteří už mají všechny nejlepší lodě a vylevelené. K čemu jsou pak posádky, které nevyužijí nebo lodě, kterými už přístav nevybaví?
  Pak je tu asi největší problém, který se týká celé hry a nejen rybaření. Toho klikání už je strašně moc. Než hráč obejde všechno co má, uplyne moře času a musí pořídit novou myš, která tolik kliků už mechanicky nevydrží :-).
  Chtělo by to nějakou možnost, jak klikání umenšit. A to má přijít ještě sopečná farma ...
  Možná přiřadit k výrobně nebo chovu nebo poli či zahradě pracovníka, který pokud je dostupné krmivo, semínka, plný sklad, obstaral na stanovený čas všecko automaticky?

  Pod slamákem

  Plánovač na uspořádání farmy (zase hraju a postupně upravuju)
 • ladan (SK1)ladan (SK1) SK1 Komentářů: 4
  vzhľadom na to, že v udalosti ťažko pracujúceho pri rybolove sú odmenou aj dve lode bolo by možno dobré zvýšiť povolený počet lodí. Hlavne hráči s vyššou úrovňou majú už všetky povolené lode vylepšené na maximum a lode získané v udalosti ťažko pracujúceho nemajú ako využiť. Ak by sa to podarilo bolo by však potrebné zvýšiť aj denný počet lovíšť, aby lode mali kde loviť. Možno pridať aj ďalšie druhy rýb. Alebo aspoň dať možnosť prebytočné predmety získané v horeuvedenej udalosti rozložiť na diely ako je to pri ostatných darčekoch a potom ich použiť na vylepšenie spokojnosti.


 • bedru (CZ1)bedru (CZ1) CZ1 Komentářů: 450
  murbella (CZ1) napsal(a):
  Hlavně ať upraví rotaci lovišť, místo s mušlemi, ústřicemi a garnáty jsem neviděla už skoro týden. Kontrakty stojí a na dřinu jsem musela za zlato posunout na humra, jinak bych jen seděla a čuměla.
  a to jsou rybařské bedny, já si ustřce schovávala na to 2 dny dopředu protože  kdybych měla spolehat že mi dají oblast dopadla bych zle
 • cooldan (SK1)cooldan (SK1) Komentářů: 1
  Už ma to nebaví, mam úlohu chytať mečiare a nemám kde už som vychytal veľa jazierok ale vždy mi dá také ktoré nepotrebujem. Malo by byť s každého druhu jazierko a rýb by tam malo byť neobmedzene aby bolo čo chytať. Už som aj preskakovaním a skracovaním časov minul okolo 10 000 zlata. Príde mi to ako by ste chceli aby si hráči míňali zlato zbytočne, lebo ani tak mi nedá jazierko s rybami čo potrebujem. A nechapem ani to ako je možné ze mi dáva 10 bodov za sekundu som na 49 mieste a za hodinu som na 51 mieste. Tak ako je možné ze keď limit je 10 bodov ako ma môže niekto predbehnúť. Príde mi to ako neférové mali by ste s tým niečo už začať robiť. Ďakujem
 • Borgia (SK1)Borgia (SK1) SK1 Komentářů: 455
  cooldan (SK1) napsal(a):
  A nechapem ani to ako je možné ze mi dáva 10 bodov za sekundu som na 49 mieste a za hodinu som na 51 mieste. Tak ako je možné ze keď limit je 10 bodov ako ma môže niekto predbehnúť. Príde mi to ako neférové mali by ste s tým niečo už začať robiť. Ďakujem
  Hento predbiehanie/obiehanie tu bolo riešené pred časom. je to preto, že keď je niekto offline, hra mu neprirátava body do toho rebríčka. po prihlásení sa do hry, sú mu pridelené body, ktoré nahral(počas toho, že bol offline) všetky naraz, takže to vyzerá, že ťa predbehol. Je to zrejme na odľahčenie serverov(nejako tak to bolo vysvetlené vtedy).
  Borgia SK1 ... Borgia CZ1

 • Ijmeno (CZ1)Ijmeno (CZ1) Komentářů: 295
  Líbí se mi návrh zatraktivnit rybářskou minihru (tu co je na třech farmách)

  S "Přídat nějaké kratší procesy... aby mohly být zahrnuty rybářské soutěže" bych souhlasila, ale za předpokladu, že to neovlivní již existující dlouhé procesy. A také za předpokladu, že se z těch rybářských soutěží nevyloupne něco ála rybí spolkovka každé dva týdny :s .

  (Prosím Black-Angel, aby mi tentokrát neslučovala příspěvky, protože tu o jednotlivých názorech probíhá hlasování).
 • Jane91 (SK1)Jane91 (SK1) Komentářů: 15
  upraveno 12.02.2018
  Nesúhlasím so skracovaním procesov a vlastne ani s tými efektami, som pracujúci človek a na týchto rybách a rybárskej udalosti ťažko pracujúceho ma potešilo práve to, že tam sú také dlhé časy zberu, takže ma to nenúti sedieť pri pc. A ak by sa pridali efekty behom cesty, zase by som z toho nič nemala, lebo počas dňa tu môžem byť max. cez víkend (aj to nie vždy). S rybolovom som až na plnenie/pripravovanie lodí momentálne spokojná tak ako je. 

  Huhouš, ďakujem za info o "shift+click" pri naplňovaní lodí, o tom som nevedela.
  K tomuto bodu - prijala by som keby sa dalo nastaviť niečo ako "obľúbené kombinácie".

  Ešte k téme lode. Z udalosti ťažko pracujúceho získavame ako odmenu lode, ale predpokladám, že tak ako ja, veľa ďalších ľudí má "plnú flotilu", za normálnych okolností sa teda nedá dostavať ďalšia loď. Mám to vyriešené tak, že vždy 1 loď postavím a hneď zbúram, ale zbytočne to brzdí výstavbu na farme. Tak by som povedala, že buď dať v odmenách na výber alebo pridať možnosť priameho predaja lode z inventára. 

  Čo sa týka Olegovej minihry - páči sa mi nápad s výzvami. ALE neviem koľko ďalších ľudí má s týmto problém, no na "obyčajnom pc" (ktorý nie je herný) je s minihrou dosť problém, takže by určite veľa ľudí potešilo keby sa to vôbec dalo hrať. U nás v spoločenstve viacero ľudí hovorí, že im minihra seká tak, že je to nehrateľné. Osobne mám herný pc a nesťažujem si, ale skúšala som hrať minihru na bežnom pc a skoro ma pri tom kleplo, vypla som to.

  Neviem, akým spôsobom by sa mali kombinovať Olegove člny a morský rybolov, ale trošku ma to desí, aby to nebolo príliš a zbytočne prekombinované. 

  Edit: Ešte mi napadlo, čo sa týka prepájania so "systémom spokojnosti na farmách". So spokojnosťou na niektorej z fariem alebo v kombinácii spokojnosti všetkých fariem alebo ako je to myslené? Nedávalo by veľmi logiku, keby rybárska oblasť bola závislá od spokojnosti ľudí napr. na hlavnej farme. Alebo je tým "prepojením" myslené len to, že by sa mal pridať podobný systém a fungovalo by to napr. na tom jedle pre posádku? Je to dosť všeobecne podané, takže by som do tohto tiež išla opatrne (resp. radšej nešla).
  Jane91 @ sk 1
 • jarozde (CZ1)jarozde (CZ1) CZ1 Komentářů: 42
  Přestože nemám tak dobře vybavené farmy jako někteří hráči, nebo hráčky, kteří už tu psali přede mnou, dovoluji si nesouhlasit s názorem, že rybolov je prodělečný. Naopak, náklady na vyslání jedné lodě na 6 úrovni jsou zhruba 190 000 dolarů, ale doveze náklad min. za zhruba 400 000 dolarů. Pochopitelně, pokud ji pošlu pro menší náklad, dám přiměřeně menší vybavení, takže poměr mezi náklady a ziskem je stále stejný. Samozřejmě, že pokud se mi podaří prodat na rybím trhu je zisk podstatně větší. Ale rybí trh potřebuje opravdu zásadně přepracovat.
 • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
  jarozde (CZ1) napsal(a):
  Přestože nemám tak dobře vybavené farmy jako někteří hráči, nebo hráčky, kteří už tu psali přede mnou, dovoluji si nesouhlasit s názorem, že rybolov je prodělečný. Naopak, náklady na vyslání jedné lodě na 6 úrovni jsou zhruba 190 000 dolarů, ale doveze náklad min. za zhruba 400 000 dolarů. Pochopitelně, pokud ji pošlu pro menší náklad, dám přiměřeně menší vybavení, takže poměr mezi náklady a ziskem je stále stejný. Samozřejmě, že pokud se mi podaří prodat na rybím trhu je zisk podstatně větší. Ale rybí trh potřebuje opravdu zásadně přepracovat.
  Pokud jde o mě, nenapsala jsem, že rybolov je prodělečný :-), Možná to tak vyznělo. Tedy opravuji. Prodělečný není, ale i bez něj mohu žít a daří se mi dobře :-)
 • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
  upraveno 13.02.2018
  Jane91 (SK1)  napsal(a):
  ... Huhouš, ďakujem za info o "shift+click" pri naplňovaní lodí, o tom som nevedela....
  Klávesová zkratka shift + klik na předmět by měla být zřetelně ve hře vidět
  Málokdo to ví a sama jsem to dlouhou dobu nevěděla :(
  jarozde (CZ1) napsal(a):
  Přestože nemám tak dobře vybavené farmy jako někteří hráči, nebo hráčky, kteří už tu psali přede mnou, dovoluji si nesouhlasit s názorem, že rybolov je prodělečný. Naopak, náklady na vyslání jedné lodě na 6 úrovni jsou zhruba 190 000 dolarů, ale doveze náklad min. za zhruba 400 000 dolarů. Pochopitelně, pokud ji pošlu pro menší náklad, dám přiměřeně menší vybavení, takže poměr mezi náklady a ziskem je stále stejný. Samozřejmě, že pokud se mi podaří prodat na rybím trhu je zisk podstatně větší. Ale rybí trh potřebuje opravdu zásadně přepracovat.
  Jen příklad:
  cca. 130 ryb (ústřice, garnát, mušle)
  náklady na rybolov = 99 750
  volný prodej (ne tržnice):
  při maximu 1.500 (za ústřice) = 195.000 dolarů tj. za 130 ks ústřic
  čistý výdělek =  95.250

  liloja (SK1) napsal(a):
  Treba riešiť aj obojživelníka  aby sme to mohli využiť na 100% .Ked totiž zistite napr. na kvetinovej farme že Oleg sa vrátil z rybolovu a chcete zvýšiť  množstvo chytených rýb tak musíte na hlavnú farmu do garáže a aktivovať  obojživelník ,potom sa vrátiť na kvetinovú aby ste opätovne mohli vybrať lod z požičovne a poslať Olega na more. Neviem ako ostatných ale mňa to teda riadne otravuje . Hned som dala obojživelníka vybudovať ked nám to pridali do hry  ale niekedy cely týždeň neaktivujem lebo  bud sa mi nechce preklikávať alebo zabudnem  to zapnuť.Ked Olegovi môžeme dávať chytať na každej farme a aj zbierať nachytané ryby tak aj obojživelníka  mali k tomu prideliť.
  Tohle už tu bylo jako (podobný) podaný návrh a nic se stejně nestalo :(


  Post edited by Huhouš (CZ1) on
 • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Komentářů: 19,044
   @Huhouš (CZ1) To bude minimálně tím, že ten návrh nikdy nebyl předán, viz vyjádření u návrhu. Stejně tak tě i zde žádám, pokud máš nějaký nápad na změnu, přidej ho, nesouhlasíš-li s něčím příspěvkem, nevadí, souhlasíš, přidej mu hlas. Opětovně i zde své příspěvky neustále měníš, nepřipadá ti to poněkud jako manipulace s případnými hlasy? Prosím, v rámci nějaké fair play, odpusť si to.


  :star::star::star:
  A ostatním bych ráda připomněla jednu věc :) V úvodním příspěvku uvádíme, že s přepracováním kontraktů na rybím trhu a rovnováhy rybolovných oblastí počítáme bez ohledu na toto vlákno. Slíbili jsme vám to již v minulosti a slib hodláme dodržet :) Proto není třeba toto stále zmiňovat, opravdu jsme si tohoto tématu vědomi a budeme jej řešit.

  Zkuste být ve svých nápadech kreativní, věřím, že byste našli něco, co by vám rybolov zpříjemnilo. Zatím zde padly samé nápady, které už v minulosti předány byly, nebo spíše jen kritika toho, že se po vás nějaká zpětná vazba vůbec vyžaduje. Považuji za vhodné zde nicméně připomenut, že ke skutečně velkému množství úprav ve hře došlo právě na základě zpětné vazby. Proto se nebojte přijít s novými návrhy, fantazii se rozhodně meze nekladou! Chcete, aby vám k rybolovu místo řevu racků hrála hudba z Čelistí? Chcete třeba více úrovní lodí? Nové druhy bonusů pro ještě vyšší úlovek? Vzhledy na lodě, jaké? Námořnickou školu pro trénování zkušenější posádky? Nikdy vám třeba v hlavě nevrtalo, co je to za obří rybu na mapě světa u rybolovné oblasti? Nemohla by mít nějakou funkci? Chcete třeba Olega oženit s mořskou pannou? Nebo jsou na vás naše mořské vody příliš klidné a měli by se tam prohánět hladoví žraloci? Nebojte se jít vstříc i těm nejbláznivějších nápadům, naopak budou vřele vítány :) Hra má být přece zejména pro zábavu, zatím spíš rybolov každý řeší s kalkulačkou v ruce :) A není třeba i to důvod pro nějakou změnu? Přednastavené vybavení už tady padlo, nešlo by to třeba ještě nějak? Zkuste pozlobit své mozkové závity, věřím, že něco zajímavého vymyslíte :)

  A v poslední řadě díky všem, kteří se do tohoto našeho projektu zapojují, moc si toho vážíme :)

  black-.-angel @ cs 1
 • marek ruza (CZ1)marek ruza (CZ1) Komentářů: 320
  upraveno 13.02.2018
  Dobra dok at ma vetši kapacitu ne jen 14 ,Oleg muže mit mladistvi vzhled a jezdit na vodnim skutru , uvitam i vetši lod jako Titanic co funguje jako dul a vozi zlataky muže to vypadat jako truhla s pokladem, a i toho žraloka chci nekdy potkat + třeba zvuk bouřky ;)
  marek ruza @ cs 1
 • samby2 (CZ1)samby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 92
  Co mě by se líbylo že by v rybí oblasti mohli chodit Návštěvníci jako chodí na třech hlavních farmách.Tam chodí a my prodáváme jim  co žádají a v rybářské oblasti by to mohlo být naopak oni by chodili nabízet ryby  k prodeji a my si je od nich kupovali .Samozřejmě by nabízeli všechny ryby a ne jen humry a ty co jich je dostatek.To by byla možnost jak se dostat i k nedostatkovým rybám.
Tato diskuze je zavřená.