Domů Czech Otázky ke hře

Otázky a odpovědi: Gurmánská farma

149

Komentáře

  • joudaboudajoudabouda Komentářů: 171
    upraveno 09.04.2014
    Jak vydělat na gurmánu na to má asi každý svůj recept a určitě ten správný :-).
    Mi se osvědčil jako základ vodárenská v 3. nebo lepe v 4., pět polí mlýn v5. pak 8 sadu mandlí a 2 broskvové stačil by jeden stejně tak by stačili po jenom kachny uživím 2 a kozy taky1 uživím 2, jen kvůli bodům xp stejně jako silo a kompost a nejlépe mít 5 oslíku mlýn to zvládá i bez zlatek. A když chybí ječmen tak ho za dolary koupím. Je to nejlevnější způsob jak přijít k hnoji na uživení sadů mandlí které mi vydělávají nejvíce a doplňkově broskví. Pekárnu stačí v 3 tam už peče 228 mafínu a to už pak vychází lepe než prodávat suroviny. Využívám taky silo na gurmánu, proste jej nastavím na 24 hodin což ve 4. je asi 260 hnojiv a na hlavní pouštím silo pokud je potřeba tak doplňkově. V tomto poměru se mi to nejvíce osvědčilo a dokonce si umí i sám na sebe a své vylepšování vydělat.
    Zdraví Myšák :-)

    Akorat ne kazdy ma zlatky na vodarnu, ale je jasne, ze ta hodne pomuze, mam ji na hlavni na 3ce a je to hodne znat, vubec nevim co s krmivem :-)
  • mirik23 (CZ1)mirik23 (CZ1) Komentářů: 37
    upraveno 11.04.2014
    ahoy chci se zeptat, kdyz pustim projekt na vejce nebo na mleko, jestli se mi vejce a mleko pripocitava do projektu z Gurmanske farmy? nebo pouze z hlavni jako to bylo doted? diky za vase postrehy :)
  • MinkoSedemsto (INT1)MinkoSedemsto (INT1) Komentářů: 1,112
    upraveno 11.04.2014
    mirik232 napsal: »
    ahoy chci se zeptat, kdyz pustim projekt na vejce nebo na mleko, jestli se mi vejce a mleko pripocitava do projektu z Gurmanske farmy? nebo pouze z hlavni jako to bylo doted? diky za vase postrehy :)
    Ahoj, počíta sa to aj z gurmánskej :)
  • Mamyna30Mamyna30 Komentářů: 14
    upraveno 13.04.2014
    citam priebezne forum, asi som si nevsimla info, prosim vas
    do pekarne, ktora je v cinnosti, sa neda presuvat suroviny?
    asi sa budem opakovat a bude to tu tisici raz,ale gurmanska sa neda hrat, myslim to vazne, to je utrpenie ako je nastaveny rast plodin a mlyn. jedny kozy malo a dvoje vela? pocet zahrad zvysit, ja viem, ja viem. no je to na hlavu. ja fakt neviem co robim zle, skusam vsetko mozne a uz tyzden co som kupila gurmanku nemam proste ani na kukuricu 50 dolarov a kde este davat do spolku dolare, vy nas likvidujete :(
  • joudaboudajoudabouda Komentářů: 171
    upraveno 13.04.2014
    Podle mne to jde presouvat kdykoliv, zatim se mi nestalo, ze by to neslo ani pri produkci.

    Jinak zakladem je mit dobre rozjetou hlavni a pripadne kvetinku a pak az se venovat vic gurme, ale gurmu mit s nejakym zakladem a nejlip uzivis kachny, tak treba zkus jet jen ze zacatku na kachny a pak pomalu kozy a osla nejlepe zbourat, na toho se dela krmivo nejhur, kozy jsou stred a krmivo pro kachny nejlepe.
  • Mamyna30Mamyna30 Komentářů: 14
    upraveno 13.04.2014
    joudabouda napsal: »
    Podle mne to jde presouvat kdykoliv, zatim se mi nestalo, ze by to neslo ani pri produkci.

    Jinak zakladem je mit dobre rozjetou hlavni a pripadne kvetinku a pak az se venovat vic gurme, ale gurmu mit s nejakym zakladem a nejlip uzivis kachny, tak treba zkus jet jen ze zacatku na kachny a pak pomalu kozy a osla nejlepe zbourat, na toho se dela krmivo nejhur, kozy jsou stred a krmivo pro kachny nejlepe.

    vdaka, skusim zburat kozy. 2 kozy a 2 zahrady na zaciatok mi akosi nefunguje. nedobieha sa plynula vyroba.
    suroviny do pekarne kadial davat? cez sklad? ja skusam cez pekaren a pise ze budova je zaneprazdnena, mozno to pojde cez sklad. diky
  • Desidia2Desidia2 Komentářů: 469
    upraveno 13.04.2014
    joudabouda napsal: »
    Podle mne to jde presouvat kdykoliv, zatim se mi nestalo, ze by to neslo ani pri produkci.

    Jinak zakladem je mit dobre rozjetou hlavni a pripadne kvetinku a pak az se venovat vic gurme, ale gurmu mit s nejakym zakladem a nejlip uzivis kachny, tak treba zkus jet jen ze zacatku na kachny a pak pomalu kozy a osla nejlepe zbourat, na toho se dela krmivo nejhur, kozy jsou stred a krmivo pro kachny nejlepe.
    Proč radíš zbourat oslíky? Už několik hráčů psalo, že dávají nejvíc hnoje, tak je to škoda bourat.
  • helaras (CZ1)helaras (CZ1) CZ1 Komentářů: 966
    upraveno 13.04.2014
    Já mám zatím jeden chlívek s oslíky a jeden s kačenkami a tři s kozami (ty jsou ještě ze staré gurmánky) políček mám 6, ale zvedám jen tři, protože počítám, že nějaké ubourám a kačenky přidám (možná i oslíky). Zatím pekárnu jedu, ale prodávám jen mufíny. Mlýn zatím stíhá s mírným přebytkem. Pokud s ním něco neudělají, tak ty další kačenky budu mít problém uživit.
    Zatím však čekám na to, až pekárna pojede v plném provozu, pak budu dolaďovat, aby vše navazovalo..
  • joudaboudajoudabouda Komentářů: 171
    upraveno 13.04.2014
    Desidia2 napsal: »
    Proč radíš zbourat oslíky? Už několik hráčů psalo, že dávají nejvíc hnoje, tak je to škoda bourat.

    Sice dava hodne hnoje, ale to je tak vsechno. Jinak nevydelava, nehodi se do projektu a krmivo pro osly delas hodne dlouho.
  • Evullinka007Evullinka007 Komentářů: 21
    upraveno 15.04.2014
    Ja si myslím že táto nová gurmánská je lepšia lebo:
    Zarobíme tam viacej peňazí
    Sú tou aj kačky a tie nám dávajú vajíčka takže podlo mňa je táto super
  • MinkoSedemsto (INT1)MinkoSedemsto (INT1) Komentářů: 1,112
    upraveno 15.04.2014
    Ja si myslím že táto nová gurmánská je lepšia lebo:
    Zarobíme tam viacej peňazí
    Sú tou aj kačky a tie nám dávajú vajíčka takže podlo mňa je táto super
    Ahoj Evullinka :)
    So svojim názorom som na tom rovnako :) Na WWW sa na nového gurmána sťažovať nemôžem. Na sk som si ho včera kúpil, a myslím, že je super :rolleyes:! To, že kozy dávajú mlieko a kačky vajíčka mi naviac umožňuje to, že nemusím mať toľko kurníkov a kravínov, takže môžem mať miesto na dekorácie, sady, ...
  • 4roba4 (CZ1)4roba4 (CZ1) CZ1 Komentářů: 2
    upraveno 21.04.2014
    Proč jsme si měli postavit a vylepšit silo a kompost na gurmánovi když je ted bytečnzý,Na hry ( vylepšené a jednotvárné) použít nejde a k výrobě stačí na hl. farmě. Nevím jestli nad
    vylepšením
    
    her vůbec někdo přemýšlel. Doufám že se nad tím někdo zamyslí a není to napořád.
    Post edited by 4roba4 (CZ1) on
  • HančaP (CZ1)HančaP (CZ1) Komentářů: 245
    upraveno 15.04.2014
    A tobě někdo držel nůž pod krkem, že si musíš silo a kompost na gurmě postavit?
    Je to přece tvoje hra, stavěj si co chceš a co se ti zdá zbytečné, tak nestavěj.
    Pak tu nebudeš muset remcat.

    Nehraješ přece tuto hru jenom ty, jsou tady určitě hráči, kterým se to tak líbí.
  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    upraveno 16.04.2014
    Silo a kompostér na gurmánu jsou nastavený jinak.. silo tam zpracovává menší počet hnoje, ale za delší čas než to na hlavní. kompostér zas víc listí, ale za kratší čas... máme tedy na výběr, co nám víc vyhovuje. Určitě není nutný držet obojí...
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 16.04.2014
    Já osobně bych byla hrozně ráda, kdyby bylo při sázení osivo i na gurmánce seřazené podle doby růstu.. Takhle jsem se už kolikrát překlikla. Já vím, že je to spíš maličkost, ale bylo by to milé, kdyby to šlo změnit ;)
  • Kacirek (CZ1)Kacirek (CZ1) CZ1 Komentářů: 413
    upraveno 17.04.2014
    Já osobně bych byla hrozně ráda, kdyby bylo při sázení osivo i na gurmánce seřazené podle doby růstu.. Takhle jsem se už kolikrát překlikla. Já vím, že je to spíš maličkost, ale bylo by to milé, kdyby to šlo změnit ;)

    Opravdu se přiznám, že tohle neřeším. Na Gurmánu buď pěstuji pampelišky nebo polníček. V přehledu mě to nezajímá, protože mám zatím dost. A až bude zajímat, tak vím, kde to najít...

    Ale pravda je, že každý jsme prostě jiný... A hlavně každý máme prostě jiný styl farmaření :-)

    Já bych spíš měla radost z jiné věci. Když už se při událostech počítá sběr vajíček a nakrmení koz, tak by mohli ze zahrat a chovů padat i další věcičky na splnění úkolů - kousky ufa, hawaiské kytičky a tak... :-)
  • laura99 (SK1)laura99 (SK1) SK1 Komentářů: 491
    upraveno 17.04.2014
    Kacirek2 napsal: »

    Já bych spíš měla radost z jiné věci. Když už se při událostech počítá sběr vajíček a nakrmení koz, tak by mohli ze zahrat a chovů padat i další věcičky na splnění úkolů - kousky ufa, hawaiské kytičky a tak... :-)

    No ja sa obávam, že ak by padali tie vecičky aj tam, tak by zase padali s menšou pravdepodobnosťou, takže výsledný efekt by bol asi taký istý, oni nám to len tak nedarujú! ;)
  • Kacirek (CZ1)Kacirek (CZ1) CZ1 Komentářů: 413
    upraveno 17.04.2014
    Já osobně bych byla hrozně ráda, kdyby bylo při sázení osivo i na gurmánce seřazené podle doby růstu.. Takhle jsem se už kolikrát překlikla. Já vím, že je to spíš maličkost, ale bylo by to milé, kdyby to šlo změnit ;)

    Já až dnes pochopila jak to myslíš ;) Podle mě je to docela logické. Nejdřív je pampeliška a potom polníček, tedy rostlinky na krmivo pro kozy a kachny. Řekla bych, že je to proto, protože oslíci jsou pouze na prodej ( hnůj nepočítám ), ale od koz a kachen jsou produkty, které se dále zpracovávají a tím se předpokládalo, že jich bude na farmách více, než oslíků ...
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 19.04.2014
    Kacirek2 napsal: »
    Já až dnes pochopila jak to myslíš ;) Podle mě je to docela logické. Nejdřív je pampeliška a potom polníček, tedy rostlinky na krmivo pro kozy a kachny. Řekla bych, že je to proto, protože oslíci jsou pouze na prodej ( hnůj nepočítám ), ale od koz a kachen jsou produkty, které se dále zpracovávají a tím se předpokládalo, že jich bude na farmách více, než oslíků ...

    Na hlavní farmě taky nemáš zelí až poslední, protože jsou prasata na prodej, ale je to seřazeno od nejkratších po nejdelší časy.. Což podle mě logické je a tak by to mělo být i na gurmánce. A ne někde tak a někde tak...
  • masbetka (CZ1)masbetka (CZ1) Komentářů: 1,407
    upraveno 19.04.2014
    Na hlavní farmě taky nemáš zelí až poslední, protože jsou prasata na prodej, ale je to seřazeno od nejkratších po nejdelší časy.. Což podle mě logické je a tak by to mělo být i na gurmánce. A ne někde tak a někde tak...

    Ono to máš těžký. Na hlavní koresponduje seřazení podle časů jak u chlévů, tak u zpracování krmiva i u délky růstu plodin. U gurmány je sice ječmen vypěstovaný dřív, ale déle trvá, než se zpracuje ve mlýně. I když já bych ho teda taky uvítala jako druhé políčko, je to matoucí. (A kromě toho jsou oslíci dřív, než kachny..:)
  • Milii (CZ1)Milii (CZ1) Komentářů: 21
    upraveno 19.04.2014
    Prosím udělejte něco s mlýnem na gurmánce,vubec se nestíhá dělat krmivo,proč se musí dělat krmivo pro kačeny a osly tak dlouho..
  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    upraveno 19.04.2014
    Maňka2 napsal: »
    Já jsem vylepšila výběh pro kachny na 5,ale žádné kachny se mi tam neobjevují. Vše funguje normálně,je to chyba grafiky a já se těšila kolik kačenek tam bude.

    Po velikonocích nahlásím.
    Milii napsal: »
    Prosím udělejte něco s mlýnem na gurmánce,vubec se nestíhá dělat krmivo,proč se musí dělat krmivo pro kačeny a osly tak dlouho..

    Možná je 12 kachních líhní prostě moc... Před stavbou nových budov není na škodu spočítat si, kolik toho zvládneš utáhnout. ;-)
  • masbetka (CZ1)masbetka (CZ1) Komentářů: 1,407
    upraveno 19.04.2014
    wolfka napsal: »
    Možná je 12 kachních líhní prostě moc... Před stavbou nových budov není na škodu spočítat si, kolik toho zvládneš utáhnout. ;-)
    A že se tak blbě ptám (už asi popátý, já vím, pardon) ví už něco Rose, jestli ten mlýn tak zůstane? Naposledy o tom tady padla zmínka někdy tuším o minulém víkendu, kdy Rose říkala, že se o tom zmíní ve středu (i když nevím, jestli to znamenalo zmínit se programátorům nebo nám:)). Jenom jestli náhodou nevíte už něco víc:)
  • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
    upraveno 19.04.2014
    masbetka napsal: »
    A že se tak blbě ptám (už asi popátý, já vím, pardon) ví už něco Rose, jestli ten mlýn tak zůstane? Naposledy o tom tady padla zmínka někdy tuším o minulém víkendu, kdy Rose říkala, že se o tom zmíní ve středu (i když nevím, jestli to znamenalo zmínit se programátorům nebo nám:)). Jenom jestli náhodou nevíte už něco víc:)

    Ahoj, zatím nic nevíme a Rose tu od čtvrtka do pondělí není :) Ve středu měla meatink, ale jestli se něco nového dozvěděla,nevíme.
  • masbetka (CZ1)masbetka (CZ1) Komentářů: 1,407
    upraveno 19.04.2014
    hanah napsal: »
    Ahoj, zatím nic nevíme a Rose tu od čtvrtka do pondělí není :) Ve středu měla meatink, ale jestli se něco nového dozvěděla,nevíme.

    Moc dík, to jsem chtěla vědět.:) Jsem si říkala, že asi myslela přednést na schůzi, ale když jsem blbej, tak se radši zeptám:)
  • Kacirek (CZ1)Kacirek (CZ1) CZ1 Komentářů: 413
    upraveno 19.04.2014
    Jednoduše řečeno ... každý farmaříme jinek a tím nám více či méně vyhovují jiné věci. :)
  • MinkoSedemsto (INT1)MinkoSedemsto (INT1) Komentářů: 1,112
    upraveno 29.04.2014
    Ahoj. Áno, toto už na fóru je. Ale chcel by som sa viac zazrieť na to, že oslíci sú vlastne nanič. Totálne prodělační. Za 3,5 hod. vyrobím 78 oslov, ktorých predám za 780. Má to zmysel za tie 4 hodiny, ak naviac "žerú" peniaze... Uvítal by som nasledujúce:
    -Cena za 1 ks oslíkov by sa zvýšila z 10 na 35.
    -Výskum na 30% by dával miesto 13, 45 dolárov.
    -Výskum na 60% by dával miesto 16, 56 dolárov.
    -Výskum na 90% by dával miesto 19, 66 dolárov.
    -Výskum na 120% by dával miesto 22, 77 dolárov.
    -Výskum na 150% by dával miesto 25, 88 dolárov.
    Takto by som 78 predal za (aspoň) 2 730 dolárov, a plný sklad (1 050) za 36 750, miesto 10 500.
    Rád by som tiež zvýšil produkciu hnoja a oslíkov:
    1. úroveň- 78 O, 102 H - 85 O, 250 H
    2. úroveň- 85 O, 113 H - 100 O, 280 H
    3. úroveň- 90 O, 127 H - 125 O, 300 H
    4. úroveň- 95 O, 144 H - 145 O, 315 H
    5. úroveň- 100 O, 160 H - 170 O, 340 H
    6. úroveň- 105 O, 180 H - 180 O, 360 H
    7. úroveň- 112 O, 213 H - 200 O, 400 H
    A tiež by som aspoň o 35% uvítal zníženie cien oslíkárne.
    Ako návrh to nepodávam - tento týždeň som jeden už podal, ale proste píšem príbeh "O oslí prodělačnosti." ;)
    Post edited by MinkoSedemsto (INT1) on
  • MinkoSedemsto (INT1)MinkoSedemsto (INT1) Komentářů: 1,112
    upraveno 19.04.2014
    Jéé, a čo takto príručka na osly??
  • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
    upraveno 19.04.2014
    Minko - oslíci jsou výděleční, pokud máš výzkumy prodáváš oslíka za větší částku.
    Upřímně - oslíci jsou spíše na hnůj, než na zisk dolarů. Podle mě mají stejný význam jako na hlavní prasata.
  • MinkoSedemsto (INT1)MinkoSedemsto (INT1) Komentářů: 1,112
    upraveno 19.04.2014
    hanah napsal: »
    Minko - oslíci jsou výděleční, pokud máš výzkumy prodáváš oslíka za větší částku.
    Upřímně - oslíci jsou spíše na hnůj, než na zisk dolarů. Podle mě mají stejný význam jako na hlavní prasata.
    No, ak si to spočítaš, aj peňazí, aj hnoja dávajú prasiatka viac :)
Sign In to comment.