Domů Czech Místo pro setkávání hráčů a spolků farmářů

Strategie do začátku

Zdravim.
Pořád váhám, jaká je nejlepší strategie na nízkých levelech? Řekněme okolo lvlu 20.
Měl bych jen plnit úkoly nebo stavět víc chovů, polí a sadů? Např. zjištuji, že mám pořád nedostatek mléka a třešní po kterých je pořád velká poptávka v lodi nebo na trhu. Takže přemýšlím o dalším kravíně a sadu(buď jablečným nebo třešnovým). Vyplatí se to takhle brzo takhle rozšiřovat farmu se zaměřením na profit? Jasně, nedostatek místa a pracovníků je problém, ale pár objektů navíc bych tam při dobrý vůli ještě nacpal na úkor dekorací.

Tak by mě zajímaly vaše názory ohledně začátků.
Díky.

Komentáře

  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    Ahoj. Nejsem žádný odborník, ale já bych Ti poradila, pokud nechceš používat zlaté, aby sis nejprve postupně budoval farmu. Plnil kontrakty a úkoly, které jsou pro tebe přijatelné a tak získával dolary. Osobně vím, že není řešení donekonečna stavět sady či krávy, protože máš velký požadavek. Tím to nevyřešíš.Čím více jich máš, tím větší jsou požadavky :-) Všelijaké události, které ve hře běží si zhodnoť podle sebe a plň je jen do té míry, aby Ti byly ku prospěchu. Na ostatní nehleď. Stále se více méně opakují a do těch se třeba pustíš až bude Tvá farma silnější. Jde to pomalu, ale jde to :-) Spokojenost na farmě si hlídej ať nemáš vysoké náklady na provoz. Nestav zbytečně domy, naopak postav dílnu a vodárenskou věž, pokud to ještě nemáš :-) Přeju hodně úspěchu a zábavy :-)
  • Bastet (CZ1)Bastet (CZ1) CZ1 Komentářů: 443
    Rozhodně bych nestavěla na úkor dekorací. Málo dekorací = málo spokojenosti = podstatně vyšší výrobní náklady. Takže nakonec to, co by ti vydělal třeba kravín navíc, ti nakonec ty zvýšené náklady sežerou. Začátky jsou holt těžké, ty nízké levly musíš "přežít". Nikam nespěchej a nestav bezhlavě podle momentálního úkolu. Spíš bych si budovala farmu tak nějak vyváženě, teprve ve vysokých levlech si pak vyber, které úkoly ti připadají zajímavé a chceš se na ně soustředit. A pokud to jde, tak si postupně vylepšuj dekorace, mají pak vyšší spokojenost a nemusíš stavět další.
  • marek ruza (CZ1)marek ruza (CZ1) Komentářů: 320
    mužeš stavet jak chceš stejne pak budes předelavat at pujdeš do spolku nebo ne pravda je že baraky jsou zatež na spokojenost takže nejdrive vydelavej
  • Kacirek (CZ1)Kacirek (CZ1) CZ1 Komentářů: 413
    Přesně...úkoly tipu: měj na své farmě x toho a toho na x-té úrovni...jsou opravdu na dvě věci. Spíš se zaměř na úkoly tipu: posbírej to a to, použij humus ...prostě úkoly, které budeš plnit farmařením tak jako tak a ještě za ně získáš dolary. A to co vypěstuješ nebo vychováš, tak použiješ dál nebo prodáš a máš další dolary. 
    Čím větší budeš mít spokojenost, tím menší budeš mít náklady...takže spíše místo věnuj dekoracím. Klidně si našetři dolary na rozšíření farmy a potom místo zastav dekoracemi...a budeš-li se cítit, tak se zaměř na rybáře...prodejem ryb se taky dají vydělat slušné sumy...musíš investovat do vybavení ale ta investice se Ti vrátí rychleji, než na farmě...
    A až se Ti budou postupně odemykat další farmy - Gurmánka a Květinka, tak je buduj opatrně. Rozhodně do začátku na Gurmánce vůbec nepotřebuješ silo a hromadu hnoje. Já je při svém lvl používám až teď kvůli mistrovství :-)
  • marek ruza (CZ1)marek ruza (CZ1) Komentářů: 320
    noooooo gurma nebo kvetinka je zatež na postaveni pokud nemaš dolary nemužeš nic stavet plus to uživit ja casem pořad bouram a předelavam podle toho zda to zvladam nebo ne:-(
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    marek ruza (CZ1) napsal(a):
    noooooo gurma nebo kvetinka je zatež na postaveni pokud nemaš dolary nemužeš nic stavet plus to uživit ja casem pořad bouram a předelavam podle toho zda to zvladam nebo ne:-(
    Tak to chce asi taky jinou strategii ;) Je lepší jít zvolna, než toho někde vystavět moc (rozuměj jeden typ budovy), musíš pořád hledat rovnováhu. Do květinky se určitě vyplatí investovat, protože vydělává nejvíc, nicméně od ní je Fat Joe ještě daleko.
  • marek ruza (CZ1)marek ruza (CZ1) Komentářů: 320
    upraveno 27.11.2017
    jasan Fat ma fakt daleko ja jen buduju podle toho co potrebuju a vyrabim jen krem a file ;)

    a snažim se udřžovat spokojenost + cca 500 mega na konte ;)

    edit: sloučení příspěvků (black-.-angel)
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 27.11.2017
    Já začínal několikrát na testu a když člověk nemá chuť vypracovávat se pomalu, je strategie celkem jasná. Potřebuješ dolary a postup je irelevantní, pokud nepřinese peníze. Čili v úkolech jsem se zaměřil na věci, co měly v odměně vyšší částky nebo mě popohnaly rychleji k další úrovni. Řídil jsem se při tom těmito pravidly:
    1. loď musí být naplněna zcela - čili na skladě se vždy nechává alespoň 600 od všeho, co může poptávat (čili úplně od všeho) a musí se adekvátně vybudovat skladová kapacita
    2. chci uživit 1 třešeň a 2 jabloně - potřebuji adekvátní přísun hnojiva -> potřebuji alespoň 2 kravíny + 2 vepříny a 4 pole, abych je uživil, + mlýn na maximální úrovni, dostupné na daném levelu, stejně tak silo
    3. vydělané peníze se cpou do získávání rybářských zkušeností, dokud se rybář nedostane na lvl 10, a pak se s pomocí lodi, kterou mohu posílat rybáře na ryby, splní celá linie rybářských úkolů, potřebná pro otevření doků a umožnění rybolovu na širém moři (slýchám argumenty, že hráč nemá ještě květinku - nijak to nevadí, na testu jsem splnil všechny rybářské úkoly a otevřel loděnici na 23. úrovni hráče, 15. úrovni rybáře, jelikož jsem se soustředil na rybáře a ne na budování farem)
    4. jakmile se otevře loděnice, může se začít budování ve velkém, jelikož už posílání rybáře lodí vydělá za den statisíce, loděnice vydělává od první chvíle denně miliony, zvlášť jakmile se trošku rozjede rybí trh a objeví se na něm 4, a později 6 zakázek.

    Čili tohle je taktika pro lidi, co chtějí získat vysoký příjem co nejdřív - existence rybolovu ve hře představuje prostě obrovský přísun dolarů a je to efektivní zkratka - v podstatě odpadá pracné a zdlouhavé budování gurmy a květinky, jelikož ty jsou pomalé protože jsou drahé, ale investice se vrací zpátky postupně - získání loděnice je ještě o něco dražší, ale investované prostředky se vrátí téměř okamžitě a hráč získá k dispozici miliony, které pak může dle libosti rozházet při budování farem a za den dva je zase vydělá zpátky. Počáteční investice je ale v dolarech vysoká, čili počítejte s tím, že rozvoj ostatního se zbrzdí či zastaví, dokud se rybolov nerozjede. Což může trvat 2-3 týdny.

    Kdo dává přednost pozvolnému a postupnému budování a rozvoji, tomu radím zaměřit se na farmy a rybolov odložit na později.

    Ps: na květince doporučuji nic nebourat, stavby jsou tam drahé a zdlouhavé, cokoliv na ní bourat je vyhazování prostředků a času z okna. Raději ji pomalu rozšiřujte a zaměřte se na vylepšování. Taktiku bourání a přestavby jsem používal jen na hlavní a jen cca do nějaké 40. úrovně, později už moc ne.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Což nicméně není žádná rada pro de facto začínajícího hráče, vždyť ani já o cca 200 levelů výš nemůžu vyrábět filé. A ke krému jen to, že to není nejvýdělečnější produkt v obchodě.

    To mi připomíná tabulky, které by se mohly hodit i @Fat Joe (CZ1) k výdělkům na farmách:

    Nuž dobrá, na žádost přikládám i výdělky na hlavní, gurmánce a květince. Může se hodit třeba, když máte všeho přebytky a nevíte, co se vám více vyplatí pěstovat :) Opět platí, že barevně odlišená políčka si můžete uzpůsobit vlastním hodnotám dle výzkumů, příruček atd. Bílá políčka jsou pro všechny stejná nebo se vám automaticky přepočítají.

    HLAVNÍ FARMA


    GURMÁNSKÁ FARMA


    KVĚTINOVÁ FARMA

    K výdělkům v pekárně, obchodě a rybí restauraci (ok, ještě bez nejnovějších receptů) jsou tabulky zde:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/comment/3407474/#Comment_3407474.

    Shrnu tedy několik rad do farmářského života hráče na nízkém levelu:

    1. Stále platí, že v začátcích je nejpodstatnější spokojenost - konkrétně počet bodů spokojenosti na čtvereček. Proto se snaž postupně květinové záhony obměňovat za lepší. Výhodnější jsou dekorace např. z tematických událostí (Hurá do přírody, Havaj atd.), za danou spokojenost stojí méně peněz než dekorace ve stálé stavební nabídce.
      S tím souvisí i výstavba domů - spíš domy vylepšuj místo stavění nových, v tomto se neřiď úkoly, splníš je časem. Zbytečně si tím ubíráš spokojenost, navíc na úkor místa.
      Nezapomínej také na vylepšení plotu a brány.
      Důležité je mít ukazatel spokojenosti co nejvíce vpravo v zelené části.
    2. Další vhodné doporučení - neprodávej přímo sklízené produkty, ale zpracovávej je, dostaneš tak za ně více, viz tabulky výše.
    3. Nesnaž se v budování být napřed, ty úkoly jsou docela návodné (jen ty o rozšiřování pozemků a vylepšování domů ignoruj, stav, až pokud si to situace už vyloženě nežádá). Sám ale časem uvidíš, jestli něčeho budeš mít výrazný nedostatek, ale zároveň si napřed zkus propočítat, jestli to dalšími budovami uživíš (např. jestli pro další sad budeš mít dostatek hnoje).
    4. Dobrým příjmem je také nakládání lodi - ta poptává vždy podle toho, jaké množství můžeš na svém levelu uskladnit, proto si hlídej i vylepšení stodol. Ale zde naprosto zásadní věc - zanedlouho budeš mít možnost hrát dočasné farmy. Jedná se o dlouhodobé události, kde sypeš peníze a na konci je vše zbouráno (ve stručnosti řečeno). Pro nízký level je to neudržitelné. Proč o tom ale zejména mluvím - loď má ještě poslední dva sloty, právě na ovoce, které získáš ve skleníku díky hraní dočasných farem. Jakmile jednou takovou farmu otevřeš, poslední dva sloty v lodi se odemknou a budeš je muset plnit, jinak loď bude čekat v přístavu. A věř, že není snadné ji plnit pořád, takže by tam čekala neustále. S tím radím počkat ještě o několik desítek levelů výše a dočasné farmy zatím ignorovat.
    5. Pak je spousta událostí, kde lze i ledabylým hraním přijít k pěkným odměnám, ať už je to hledání předmětů v okolí farmy (které tě stojí jen čas a občas i zrak :D ), nebo i různé krátkodobé události, zde tedy pár tipů k těm, které budeš relativně často potkávat a na nízkých levelech pomůžou:
      Kolo štěstí (tedy klasická verze, ne ta vánoční, kterou máme zrovna teď) - šetři si žetony, abys měl vždy 8 na jackpotové kolo, za běžné otáčky získáš také pěkné odměny, které ti pomohou s farmařením, vyplatí se ale počkat i na bonus v jackpotu.
      Tematické události - to jsou ty týdenní, tam je fajn připravovat se na úkoly předem, odměnou jsou dobré dekorace, ale i pokud nedojdeš až na konec, odměny za jednotlivé úkoly rozhodně nejsou k zahození, plus opět připomínám dekorace z těchto událostí se vyplatí více než obyčejné ;), ještě malý tip k úkolům na padající předměty z polí - na ty jsou fajn akční osiva (růže, ibišek atd.).
    6. Ještě pár tipů k snadným výdělkům - aneb kde dostat něco ideálně zadarmo:
      Omar - obchodník s desetiminutovými nabídkami nabízí i dolary zcela zadarmo, pak zlatou licenci do dolu za 1 500 zlatých (pozor, ještě je třeba kromě nich mít na kontě alespoň 2 000 zlatých na zahájení výroby v dole!), čistý zisk tedy 500 zlatých
      Dobročinná kampaň pro sirotčinec - stačí vložit 1 dolar, získáš dekoraci s 1 BS, ale zbouráš za 1 000 dolarů
      Úspěchy - aneb album nálepek dole na liště, za jejich plnění taky přijdeš k mnoha odměnám
    7. A nelze vynechat další podstatný prvek - členství ve spolku.
      - v něm budeš mít díky výzkumům vyšší prodejní ceny mnoha komodit, takže budeš vydělávat rychleji
      - budeš dostávat dolary za zalévání spolkového stromu
      - budeš mít kolem sebe další hráče, kteří ti mohou kdykoli poradit a také věnovat dárky na budovy, tj. opět zvýšit výdělky
      - budeš se moci účastnit např. soutěže pro spolky, kde i za běžné hospodaření na farmě můžeš získat spoustu odměn
    8. Je toho prostě hodně :) V zásadě nějaké tipy existují ke všemu. Nicméně poznatky výše jsou uzpůsobeny tomu, jak hraje hráč v začátcích, aneb čím jsem se i já sama řídila na nízkém levelu na jiných serverech - podotýkám v poslední době, začátky všech zde diskutujících (i moje) byly úplně jiné. Největším nakopávákem tedy pro mě určitě byla loď, kolo štěstí a organický trh, kde je spíš ale lepší ignorovat sousedy a věnovat se kontraktům. Ale všichni se shodneme na jednom - nepodceňovat spokojenost.

    Tímto končím svůj monolog, amen :innocent:
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 27.11.2017
    Jestli byl ten komentář, že to není rada pro začínající hráče, na mě, tak to ne úplně chápu. Poradil jsem to spoluhráči ze spolku a začal rybáře lodí posílat na 25. úrovni, na 31. už buduje flotilu. Přijde mi, že hráč na 31. úrovni je ještě stále relativně začínající hráč :) Ale je fakt, že budování je větší výzva, když má hráč peněz spíše méně. Tento hráč už na své 30. vložil z přebytků do spolku přes milion dolarů, aniž by to po něm kdokoliv chtěl :)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Jestli byl ten komentář, že to není rada pro začínající hráče, na mě, tak to ne úplně chápu. Poradil jsem to spoluhráči ze spolku a začal rybáře lodí posílat na 25. úrovni, na 31. už buduje flotilu. Přijde mi, že hráč na 31. úrovni je ještě stále relativně začínající hráč :) Ale je fakt, že budování je větší výzva, když má hráč peněz spíše méně. Tento hráč už na své 30. vložil z přebytků do spolku přes milion dolarů, aniž by to po něm kdokoliv chtěl :)
    Ne, byl na @marek ruza (CZ1), věř, že ten příspěvek jsem nepsala 5 minut, tj. abych stihla vidět i ten tvůj. Začala jsem ho psát hned po sloučení toho nad tebou :D Jenže jsem ten začátek svého už nechtěla editovat, protože naše milá vanilla občas editem pokoní spoilery.

    Já se k rybaření nevyjadřovala vůbec, protože mně osobně dost zkazilo hru, to jen pro vysvětlenou. Takhle si totiž člověk vydělává a vydělává a buduje, jak mu co přijde pod ruku, ale už u toho neřeší tu vyváženost farmy, kterou právě pomalejším budouváním pocítí. A to je podle mě chyba.
  • marek ruza (CZ1)marek ruza (CZ1) Komentářů: 320
    upraveno 27.11.2017
    vim vim ja psala jen podle sebe a chapu že nizky lvl  nema vse otevřeno ale kupodivu nekoho potkam v souteži a hele asi nekouka na spokojenost ma  furu kravinu a blabla :-)

    a na druhou stranu klidne vemu do spolku pokud bude zajem a tam poradime:-))

    edit: sloučení příspěvků, multiposty jsou zakázané, příště prosím uprav svůj příspěvek kliknutím na ozubené kolečko (black-.-angel)

    aha dik ja ješte ani nevim co mam mačkat:-))

    edit2: opět sloučení, mě z tebe jednou trefí, fakt :D (black-.-angel)
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • Fat Joe (CZ1)Fat Joe (CZ1) Komentářů: 12
    Díky moc za vaše názory, rozhodně mi to pomohlo si udělat širší obrázek.
    Budu muset přehodnotit svojí taktiku a vybrat si na co se zaměřit.

    Ohledně ryb, je pravda, že na těch se dá vydělat mnohem víc, než na všech produktech dohromady (myslim začáteční produkty jako vejce, prasata atp.), to už jsem si taky všimnul.

    Taky např. přemýšlím o tom, že zreguluju extra chovné budovy a postavim víc polí, protože hodně eventů se točí kolem sklizně. No, to už si budu muset vyšpekulovat podle sebe :).

    A black angel, tvůj návod je super, přesně něco takovýho jsem tady hledal, to by se mělo připnout do návodů nebo do tipy a triky. Hodně užitečný info. :)

    Ono jde v podstatě o to najít si vlastní rytmus a nepřemýšlet nad každou maličkostí tak do hloubky, což je někdy těžký, pokud už máte takovou povahu :D.

    Každopádne, ještě jednou dík všem za zajímavý postřehy, rady a informace.
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    Bacha při případné redukci budov na to, ať si neohrozíš šance v týdenních tématických a podobných akcích. Chce to mít farmu trochu vyváženou, jinak můžeš přijít o možnost získávat některé odměny. Nebo je budeš mít horší. To má smysl, když už máš farmu fakt velkou a rozhodneš se, že třeba vepříny nepotřebuje vůbec, nebo kuřata. Ale ne u hráče pod dejme tomu 60. level bych řekl.
Sign In to comment.