Domů Czech Podněty, pochvala a kritika

* PARK * [BUDE ZVÁŽENO]

2

Komentáře

  • Kacirek (CZ1)Kacirek (CZ1) CZ1 Komentářů: 413
    Návrh to není špatný a rozhodně s ním souhlasím. Ale je opravdu lepší rovnou navrhnout i místo. Pokud se má předat dál, je lepší rozvést návrh do nejmenších detailů. I nejen proto, aby zaujal.
    V okolí farem je podle mě místa dost...ano, mohlo by se třeba i zmenšit letiště :-) Mohly by se rozmístit 4-5 ploch do okolí. Označili by se třeba vlaječkami...kdo by tyto místa chtěl pro vystavení dekorací použít, tak by klikl na vlaječku a místo si koupil...za nějakou rozumnou částku. Kdo by nechtěl, měl by okolí takové jaké má. Jen by tam byla ta maličká vlaječka...
    Tím, že by dekorace nabyly na farmě, nezvětšovali by spokojenost. 
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 21.10.2017
    Nejde o kompletní návrh ale (zatím) o diskuzi k nápadu, může se zde vyjádřit každý
    s nějakým nápadem i na další funkce.

    Protože moderátorka black-.-angel  je obeznámena s požadavky GGS a má zkušenosti,
    mohla by nám také pomoci s případným dalším využitím parku (?)
    …………………………………………………………………………………………………
    edit / doplnění / upřesnění - je následně kurzívou
    editovat první příspěvek prostě (s mřížema) nelze
    ………………………………………………………………………………………………… 

    Malé prozatímní shrnutí k úvodnímu příspěvku:


    Protože farma se stala čistě komerční záležitostí, kde se staví pro splnitelnost soutěží (a nezbytný výdělek)
    desítky kravínů, kachníků apod.  a na ploše je těsně nacpáno hromady (vzhledově neladících) dekorací kvůli nutné spokojenosti – chybí ve hře jednoduchý relaxační prvek, kde se nestřídají jedny akce za druhou a nehoní nás čas.

    Jde podle názvu o park tj. zpřístupnění nové plochy (dále park), např. jako je rybářská oblast.
    Park obr. 1, by mohl být ale i rozdělej potokem s můstkem apod.
    Stejně jako si někdo nechce aktivovat rybářskou oblast, dočasné farmy ... nemusí aktivovat ani pakt.

    Park by byl odpočinkovou částí (pro pracovníky farmy) tj. relaxační část pro hráče,
    kde by nešlo o honění se za ziskem a bez nutné spokojenosti pracovníků (tj. vložené dekorace
    by neměli v parku žádnou funkci - spokojenost).

    Aktivace parku by mohla být (dle volby GGS) např.:
    po dosažení určitého levelu nebo
    nasbíráním xx ks nějakých předmětů nebo
    výběrem za dolary nebo zlatky, jako je to při zpřístupnění gurmánské a květinové farmy.

    Přístup do parku by byl z hlavní farmy (třeba kliknutím na přidanou bránu, altán nebo ukazatel do parku ...).

    Park by si každý pojmenoval
    Na pozemku parku by byla vyznačena mřížka (jako je to u farem, kam by si každý stavěl
    podle libosti své vlajky a dekorace (sbírku), které již nepoužívá na farmách, má je
    v inventáři ale nechce je rozebírat (protože se mu líbí).
    Asi by už po umístění do parku nešli vrátit na farmy, kde byly původně postavené (?), ponecháno na GGS  httpmedia0webgardenczfilesmedia059ea170c8bd45pngupl5xvykC599iC48DnC3ADkpng
    pak by park měl mít svůj vlastní inventář a každá dekorace by šla rozebírat (na díly).

    Velikost plochy (mřížky) pro tvorbu parku by mohla být rozdělena do větších částí,
    které by se dál zpřístupňovali plněním určitých úkolů (obr. 2)

    V parku by mohl stát mimo mřížku altán (obchod), kde by bylo možné dokupovat různá
    příslušenství / vybavení k parku jako:
    kompletní vzhledy podkladu pozemku s různou tématikou (roční období apod.)
    pozadí (jako horizonty)
    ploty a cesty (které by se skládali dohromady po částech tj. rovné díly, zatáčky),
    tj. formou dekorace, které by šli umístit do vlastního inventáře parku a použít později na nový díl pozemku v parku.
    lavičky, lucerny i nové dekorace … (šlo by otáčet)

    Další případné funkce / využití / propojení s farmou - ponecháno na GGShttpmedia0webgardenczfilesmedia059ea170c8bd45pngupl5xvykC599iC48DnC3ADkpng
    Z parku by mohl plynout výdělek v podobě vstupného tj.
    čím větší plocha a počet dekorací, tím více návštěvníků, tím větší výdělek ...
    Nebo výdělek za občerstvení - v okolí parku by mohlo být umístěno několik stánků s občerstvením pro návštěvníky
    Obdoba stánků při Oktoberfestu (při kterém nás hlavně tlačil čas, kapacita a spotřeba surovin)
    tj. výroba z dostupných surovin z našich farem, formou tržnice nebo volným prodejem (bez přidávání do soutěží).

    Přínos hráčům: vlastní kreativita, využití vlajek a dekorací (o které nechtějí přijít), oživení hry ...
    Přínos pro GGS: nová motivace hráčů k nákupům dalších (i starších) dekorací, motivace k nákupu zlatek ...
    ............................................................
    Vycházíme z toho, že farmu hraje převážná většina žen (doufáme, že i děti)
    a je dost hráčů, kteří tráví hodně času u hry + vlastní hodně vlajek a dekorací, které nerozebírají
    Proto by uvítali plochu, kde by se vyřádili v době mezi sklizní 
    a uplatnili by tím i vlastní tvořivost pomocí svých sbírek dekorací

    Příklad - postupné odkrývání plochy parku (možné stánky s občerstvením):

    httpmedia0webgardenczfilesmedia059eb61bdbed4agifuplgifgif
    Post edited by Huhouš (CZ1) on
  • Laiena (CZ1)Laiena (CZ1) CZ1 Komentářů: 399
    To je vcelku super napad.
    Park bych vyuzivala v dobe, kdy cekam na sklizen a nemam co delat. 
    Rozhodne by to stalo za zamysleni se :)
  • filip00009999 (CZ1)filip00009999 (CZ1) CZ1 Komentářů: 256
    upraveno 19.10.2017
    mě napadlo  že by o bylo od levelu 30 stálo by to 500 000 dolaru a byo by to VEDLE farmy uprostřed by byla fontána jinak klasický park se stromy a.t.d ale dávalo by to 30 spokojenosti pracovníkum i zákazníkum. občas by se jako na trhu objevil někdo kdo by chtěl něco koupit/prodat park by šel vylepšit aby dával víc spokojenosti zákazníku a lidem na farmě čím víc zákaznické spokejnosti ím menší ceny při koupě a vyší při prodejy.
    EDIT: už je halsovaní? protože by mi to mě to dalo duvod tu hru zas hrát, i přes ty kočky.
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 19.10.2017
    filip00009999
    Stavět uprostřed plochy parku fontánu asi není to, co by každý chtěl
    Kdo by si chtěl park pořídit, chtěl by si plochu sestavit sám, podle svého a z vlastních dekorací. Fontánu každý má jako dekoraci nebo si ji může koupit (např. kašna 35.000 dolarů)
    Např. by se i fontána nehodila do zimního tématu a nešla by přendat, když by byla nastálo součástí podkladu.

    Aby park přidával sám od sebe spokojenost ?
    Od toho jsou dekorace na farmách, zahradní architektka k jejich vylepšení nebo Lestrova tajná skrýš pro zakázky ...
    Post edited by Huhouš (CZ1) on
  • sova xxx (CZ1)sova xxx (CZ1) Komentářů: 17
    Já osobně bych spíš řešila systém spokojenosti jako takové. Nepletla bych dohromady dekorace s BS a VBS. BS bych nechala striktně na jednotlivých farmách a VBS bych řešila pouze ve spolkové vesnici. Dala bych to jako samostatnou budovu, kde by se na vesnické spokojenosti podíleli všichni členové spolku stejně tak jako je to u továren.
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    sova xxx

    Možná tomu co píšeš nerozumím ?
    Dovedla bych si v parku víc představit třeba zmíněné stánky s občerstvením,
    kde by se na výrobě podílel celý spolek (jako to je v továrnách ve vesnici).
    Nebo Výzkumný ústav / Botanickou zahradu (protože továrna se k parku nehodí),
    kde by všichni členové spolku měli přístup k nějakému zkoumání a následném vyprodukování něčeho,
    co by pak každý dostal. Přitáhlo by to třeba více lidí do spolků.
    Ale určitě ne tam vyrábět další dekorace s hodnotou BS nebo VBS.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Miirka (CZ1) napsal(a):
    jako naprosto zbytečnej prostor mi přijde letiště, tam by byl hezkej parčík :-)
    Před časem jsem se na letiště ptala, bylo mi řečeno, že časem využití mít bude.

    Huhouš (CZ1) napsal(a):
    1.) Protože moderátorka black-.-angel  je obeznámena s požadavky GGS a má zkušenosti, mohla by nám také pomoci s případným dalším využitím parku (?)

    2.) ...kam by si každý stavěl podle libosti své vlajky a dekorace (sbírku)... Asi by už po umístění do parku nešli vrátit na farmy, kde byly původně postavené (?), pak by park měl mít svůj vlastní inventář a každá dekorace by šla rozebírat 

    3). ploty a cesty (které by se skládali dohromady po částech tj. rovné díly, zatáčky), lavičky, lucerny i nové dekorace … (šlo by otáčet)

    4.) Z parku by mohl plynout výdělek v podobě vstupného tj. čím větší plocha a počet dekorací, tím více návštěvníků, tím větší výdělek ... + výdělek za občerstvení.
    V okolí parku by mohlo být umístěno několik stánků s občerstvením pro návštěvníky. Obdoba stánků při Oktoberfestu - výroba z dostupných surovin z našich farem.

    5.) Vycházíme z toho, že farmu hraje převážná většina žen (doufáme, že i děti)
    a je dost hráčů, kteří tráví hodně času u hry + vlastní hodně vlajek a dekorací, které nerozebírají
    Proto by uvítali plochu, kde by se vyřádili v době mezi sklizní 
    a uplatnili by tím i vlastní tvořivost pomocí svých sbírek dekorací
    1.) Co mají být "požadavky GGS"? Proč já bych měla pomáhat s něčím návrhem, který já jako hráčka nechci, protože nemá žádnou funkci a pouze zatíží servery a načítání hry bude ještě horší? Prosím, nestav mě do pozice, která s moderováním nemá nic společného. Moderátor nemá za úkol za jiné vymýšlet návrhy, to zas pardon... Ten má pouze ty ucelené předat.

    2.) Bezva, takže já si udělám parkoviště vlajek a dekorací a pak o všechny vlajky přijdu a už si je nikdy nebudu moct postavit na žádnou z farem? No super, hlavně že je tolik možností, jak ke starším vlajkám přijít :-1: Dekorace jakbysmet.

    3.) Hmmm skládání cest a plotů do zatáček mi nemálo připomíná jinou hru. Nicméně.. proč takové dekorace jako lavičky spíše nemáme na našich farmách? Protože mezi vysokými budovami a dekoracemi v okolí se ztratí.

    4.) Ahá! A tady už vidím úplně kopii jiné hry. Krom toho taky odklon od původního návrhu "nebude to mít funkci, bude to jen pro oko (= jako sbírka dekorací.. pro klid duše)". A najednou už se tam začíná rozjíždět byznys? Pochopitelně nehledě na to, jak byl Oktoberfest prodělečný a mezi hráči ne zrovna pozitivně přijatý, protože z farem odčerpával až příliš surovin.

    5.) Osobně jsem nikdy neviděla žádné výsledky průzkumů, kde by bylo zjištěno, že hru hraje více žen. Jestli ty ano, tak mě prosím naveď. A snad netřeba opakovat, že děti hru dle smluvních podmínek ani hrát nesmějí.
    Mezi sklizní jako "výplň" de facto slouží ruční rybaření u Olega, to je k vyplnění času, kdy čekáme na sklizeň.


    A mimo body - osobně nevidím jediný důvod, proč by GGS mělo vyvíjet úsilí a věnovat čas něčemu tak velkému, co nemá funkci (námět stánků z Oktoberfestu ignoruju, to trošku považuju za úlet a plácání do vody, pardon). Nemyslím si, že by to donutilo hráče koupit si dekorace. Nebo přemýšlí někdo tak, že si řekne "jé, pěkná dekorace, ale má nízkou spokojenost, to ji na farmě nevyužiju".. a nově: "jé, pěkná dekorace, tak si ji koupím za ty peníze a dám ji někam.. kde ji taky nevyužiju?" Tam už to jsou úplně hozené peníze do luftu. Takže osobně bych to viděla spíš jako odkladiště získaných dekorací, ne jako motivaci pro nákup dalších. Z čeho GGS pochopitelně vůbec nic nemá. Jako motivaci už x let předávám opakovaně návrh, ať je za naplněná patra ve sbírce dekorací nějaká odměna. Když ne přímo, ať je to oklikou formou úspěchů, to je jedno. Každopádně jednu "plochu", kde máme vystavené dekorace a která nemá jinou funkci, už máme. Potřebujeme další? Jen nestavíme do výšky, ale do šířky. A .. stavíme? Tj. zaneprázdníme ten náš jediný stavební slot?

    A poslední věc (protože tu předposlední už jsem během psaní předchozího odstavce stihla zapomenout :D ), osobně momentálně udržuju mezisklad dekorací víceméně plný. Zanedlouho má přijít další farma a tam si moje zásoby rozhodně najdou místo (za předpokladu, že farma bude fungovat stejně jako předchozí).
    S čímž ještě odbočím k myšlence dekorace z "parku" (nějak si pod tím slovem nic kromě parkoviště dekorací neumím představit... přece plocha plná hradů jako park zrovna nevypadá) nenávratně smazat, jinými slovy by se už nedaly nikdy použít zpětně na žádné z farem. V tom případě prosím tedy o přidání varování s pěti rudými olbřími vykřičníky, že hráč o dekoraci přesunem do parku přichází. Nehledě na to, že když už si to někdo uvědomí a bude podle toho konat, moc hezký "park" si nevytvoří. Třeba takové halloweenské zakoutí, fajn, halloweenské dekorace patří dle mého k těm nejhezčím, co naši grafici vytvořili. Ale jelikož o ty dekorace opravdu nechci přijít, tak bych si je ani nikam nevystavila. Osobně když si chci udělat někde pěkné místo s dekoracemi, tak to udělám na farmě. Oblíbené dekorace nezavírám do šuplíku, naopak, vylepšuju je u Grety.

    Huhouš (CZ1) napsal(a):
    sova xxx

    Možná tomu co píšeš nerozumím ?
    Dovedla bych si v parku víc představit třeba zmíněné stánky s občerstvením,
    kde by se na výrobě podílel celý spolek (jako to je v továrnách ve vesnici).
    Nebo Výzkumný ústav / Botanickou zahradu (protože továrna se k parku nehodí),
    kde by všichni členové spolku měli přístup k nějakému zkoumání a následném vyprodukování něčeho,
    co by pak každý dostal. Přitáhlo by to třeba více lidí do spolků.
    Ale určitě ne tam vyrábět další dekorace s hodnotou BS nebo VBS.
    Není to o tom, že by nerozuměla, ale problém dekorací vidí jinde a má jiný návrh... Zkus prosím respektovat názory ostatních a nesnažit se je mermomocí přesvědčit, že jedině ten tvůj je správný ;) Na každého, kdo nesouhlasí, se sesypeš na fóru nebo přes SZ, to mi nepřijde zrovna jako konstruktivní a kreativní prostředí.

    A ještě k citovanému příspěvku, teď už je z toho najednou ještě spolková věc? Já nevím, ale ať se bavím pomalu s kýmkoli, každý je názoru, že hra pro ně ztratila kouzlo po přidání vesnice. A teď budeme budovat někde další továrny, jen jim dáme nějaký víc bio název?
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 20.10.2017
    black-.-angel napsal(a):

    Huhouš (CZ1) napsal(a):
    sova xxx

    Možná tomu co píšeš nerozumím ?
    Dovedla bych si v parku víc představit třeba zmíněné stánky s občerstvením,
    kde by se na výrobě podílel celý spolek (jako to je v továrnách ve vesnici).
    Nebo Výzkumný ústav / Botanickou zahradu (protože továrna se k parku nehodí),
    kde by všichni členové spolku měli přístup k nějakému zkoumání a následném vyprodukování něčeho,
    co by pak každý dostal. Přitáhlo by to třeba více lidí do spolků.
    Ale určitě ne tam vyrábět další dekorace s hodnotou BS nebo VBS.
    Není to o tom, že by nerozuměla, ale problém dekorací vidí jinde a má jiný návrh... Zkus prosím respektovat názory ostatních a nesnažit se je mermomocí přesvědčit, že jedině ten tvůj je správný ;) Na každého, kdo nesouhlasí, se sesypeš na fóru nebo přes SZ, to mi nepřijde zrovna jako konstruktivní a kreativní prostředí.

    A ještě k citovanému příspěvku, teď už je z toho najednou ještě spolková věc? Já nevím, ale ať se bavím pomalu s kýmkoli, každý je názoru, že hra pro ně ztratila kouzlo po přidání vesnice. A teď budeme budovat někde další továrny, jen jim dáme nějaký víc bio název?
    Dovolím si tě jen upozornit na první větu 
    Psala jsem, že jsem tomu nerozuměla JÁ a doufala jsem, že svůj nápad sova xxx ještě rozvede
    Názory druhých respektuji a promiň, na nikoho jsem se nesesypala. Navíc je sova xxx členka našeho spolku
    a nápad s parkem ve spolku probíráme, sama jsem jí psala, aby svůj nápad taky uvedla.

    Že jsem to shrnula s uvedením ještě nějaké funkce propojené s farmou je výsledkem debat nad dalším využitím.
    Víc nemá asi cenu už dál rozvádět. Sama jsi psala (o hlasování):
    "Až z toho jednou bude něco obdobné pochopitelnému konceptu, který se nebude s každým příspěvkem měnit, pak možná".
    Pokud tato rubrika má název Podněty .... tak se zde snad může diskutovat a něco rozvíjet dál.
    Post edited by Huhouš (CZ1) on
  • megera (CZ1)megera (CZ1) CZ1 Komentářů: 30
    black-angel, nechci se tě nijak dotknout, ale z tvých slov jsem měla pocit, že plníš funkci zprostředkovatele mezi hráči a GGS. Park byl tolikrát tady přeprán, že je to v podstatě ucelený koncept, to, že se stále něco připisuje - jsou to podněty, které můžou pomoct, jestli by GGS vůbec něco schválila.Že se ti park nelíbí, v pořádku, nemůže se líbit všechno všem, že si vyjádřila svůj názor, taky v pořádku, od toho je to diskuze, ale snad by měla rozhodnout GGS, jestli je to k ničemu. Psala jsi, že to zatíží a zpomalí hru, a další farma a další pozemky k již stávajícím farmám ne? Ale to vymysleli jiní, ne hráči, tak je to v pořádku, za takových podmínek nevím, k čemu fórum je - podněty, připomínky, kritika- je psané, ale podněty a kritiky jsou nepřijatelné, odbočím- každá aktualizace přinese něco špatně, viz. spolková dřina a taky se nad tím nikdo nerozčiluje jak ty nad parkem, promiň, že jsem tu zatáhla druhé vlákno
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Já se rozčiluju nad parkem? Za to mi s prominutím nestojí nejen park, ale ani tato hra :) Jak jsem psala, ráda předám něco, co bude vypadat jako návrh. Ne něco, co se každých pět minut mění jak chameleon (obrazně řečeno). Napřed to má být "rozpláclá" sbírka dekorací, pak se tam má vyrábět, do toho se má jednat o spolkovou záležitost a ve finále vystavením v parku o dekorace přijdeme? Neřekla jsem, že nic z toho nepředám, jen že se mi celý ten nápad nelíbí. A to s moderováním nemá nic společného, jsem hráčka, která by to musela mít na farmě ;)
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 20.10.2017
    Na své farmě bys rozhodně park mít nemusela. Pokud by se zpřístupnil / aktivoval plněním úkolů, od určitého lvl koupí nebo jakkoli jinak, dělat něco co nechceš tě přeci nikdo nenutí
    Pakt by ani nebyl "rozpláclá" sbírka dekorací  ;) 
    .....................................
    A ještě odpovědi k tvému předešlému komentáři

    1.) Když si neumíš nějaký nápad představit ve hře nebo ho vysloveně nechceš,
    pak nic, stačí jen nezaujatě napsat, co by reálné mohlo být nebo co by tam být už nemělo.

    2.) Vlajek vyhráváme dost a postavit na farmy jdou jen 3. Můžeš je sice měnit, ale stejně ti jich desítky
    zůstávají v šuplíku. Jako podnět od tebe k parku jde vypustit část, že by nešli už vrátit zpět na farmy,
    nebo ponechat tuto volbu na GGS.

    3.) Koupí cestiček a plotů bylo myšleno to, že části parku by se otevírali postupně a cestičky, ploty by si každý jen dokupoval podle velikosti pozemku.
    Dekorace v podobě laviček nebo lamp ve hře jsou, kdo je nemá, k tomu by byl právě obchod v parku. Že si je nestavíme na farmy ? Asi proto, že nemají dostatečnou hodnotu spokojenosti, kterou potřebujeme – proto je nekupujeme.

    4.) Neznám jinou hru s takovým prvkem. Proč by se přidal výdělek jsem uvedla u komentáře nad tímto (… výsledkem debat nad dalším využitím.). Oktoberfest byla krátkodobá akce, která nutila (tlakem času) hráče k výrobě a tím k rychlému odčerpání mnoha surovin. V parku by naopak každý vyráběl dle libosti tj. ve svém „tempu“.
    5.) Bráno podle složení spolku a hráčů, kteří spolkem prošli – převážná většina žen.

    Odstavec 1.)
    Velká je např. i rybářská oblast a loví se tam ryby na ploše xxx, časem přibyla tržnice, pak otročina (jako i zde přibývají další podněty). Dle komentářů by si jistě někdo dekorace dál koupil (teď nemají důvod, i když jsou pěkné mají malou spokojenost a zůstali by nevyužité zase jen v šuplíku). Nákupem do parku pro někoho vyhozené peníze, pro jiného pořízení se něčeho, co se mu líbí + oživení prodeje, výdělek pro GGS). S dekorkama ve věži nelze hýbat (je to jen takové obrázkové albu) a většinu už jich ani nemáme (pro uvolnění místa v inventáři), nejdou tedy nikam postavit. Ve věži tedy nestavíme do výšky, přidávají se tam automaticky – v parku by si každý vystavil co chce a co má a navíc obměňoval, přetvářel …

    Odstavec 2.)
    Již použité dekorace ze skladu nejde použít na jinou farmu, v meziskladu sice ano ale stále mluvíme o dekoracích, které máme delší dobu, a mají třeba nízké hodnoty. Dáš si je na nové plochy ale třeba taky jen dočasně a vyměníš je za dekorace s větší hodnotou.
    Představa parku plného stejných hradů je už záležitostí vlastní volby a vkusu hráčů samotných.
    Pěkné či oblíbené dekorace (každému se líbí taky něco jiného) ani nemusejí mít požadovanou hodnotu BS a nemá cenu je mít na farmách, natož draze vylepšovat u Grety.
    A jen zopakuji, jako podnět od tebe k parku jde vypustit část, že by nešli dekorace už vrátit z parku zpět na farmy ...
    Věta ale zní: Asi by už po umístění do parku nešli vrátit na farmy, kde byly původně postavené (?)
    a s vykřičníky jsem ti dodatečně vyhověla.
    Post edited by Huhouš (CZ1) on
  • Ancicka123 (SK1)Ancicka123 (SK1) Komentářů: 112
    Hádate sa o všetkom a o ničom. Čo tak skúsiť dať park na jednu z fariem? Že by na začiatok mal malú rozlohu (napr. 20x20) a keď sa to bude páčiť mohol by sa zväčšovať a oddeliť. A čo tak dať ho na gurmu miesto letiska? To letisko je aj tak nanič, nechápem načo je vôbec postavené. Pokiaľ viem už rok nebolo aktivované, tak ho asi netreba, hm??? A kto hovorí, že by tie vlajky ostali v parku uväznené??? Mohli by sa dať odobrať a vymeniť, rovnako ako dekorácie by sa mohli vrátiť ne farmu... Ja osobne som tomu parku veľmi otvorená, potešil by ma....
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 20.10.2017
    Ancicka123 (SK1) děkuji za názor, jen dodám pár drobností k vysvětlení:

    V okolí farmy není tolik místa aby se tam dal umístit park. 
    Na farmách se jednak hledají předměty do akcí (dýně, houby, srdíčka, bonbonky), 
    a pak přidávat malou plochu 20x20, kam se vejde max. 16 dekorací 5x5 nebo čtyři 7x7 jen těsně vedle sebe,
    by neplnilo efekt vlastní tvořivosti hráčů (vytvářet si park ve volné krajině, aby vše nebylo nacpané na sebe
    jako na farmách).
    Zavádět navíc něco do hry na chvilku, kdy k zpřístupnění by byla určitá podmínka - po aktivaci by hráč již něco umístil (dokoupil) ale po čase by se to mělo přesouvat - taky není rozumné.

    S letištěm má jistě ještě GGS plány do budoucna (?)
    Věřím, že se nehádáme, jen si vyměňujeme své názory :)
    Post edited by Huhouš (CZ1) on
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    Chápu-li to správně, byla by to taková malá farma pro radost a na hraní :-) Myslím také, že je to pěkný nápad a vzhledem k tomu, že by žádnou jinou funkci neměla, nebylo by třeba žádných propojení na farmy ostatní, možná by servery ani tak moc nezatížila. Ale to musí posoudit někdo jiný :-)
  • Ruffus (CZ1)Ruffus (CZ1) CZ1 Komentářů: 160
    Upřímně jsem kapku smutný z toho jaká diskuse se tady rozjela ohledně jednoho podnětu.Lidi co mají tuhle hru rádi,se snaží nějak ji oživit a doplnit o své nápady a nevidím v tom nic špatného.Já třeba park nepotřebuju,ale mnoho hráčů by ho třeba ocenilo.Chci,ale reagovat na jinou věc.Milý černý andílku.Mnohokrát jsem tady od Tebe četl,že nemáme do diskusí zavádět osobní invektivy a spory.Z diskuse s Huhouš z Tebe náš andílku přímo stříká averze a zbytečně přiléváš olej do ohně.Byl podán námět,Ty máš říci,co jde, co nejde,zcela bez osobních invencí.Ano jsi na jednu stranu hráčka jako každý,ale jsi v postavení moderátorky a tak je na Tebe nahlíženo.Pokud chceš něco navrhovat Ty,můžeš coby hráčka podat návrh na schválení a ostatní se k tomu vyjádří,ale jinak jsi prostě naše moderátorka,jediná podotýkám a cokoliv tu řekneš je tak i vnímáno.Myslím,že jsi z toho už dost unavená,není jednoduché být na to sama,tomu věřím.Myslím,že by jsi mohla podat návrh,který odhlasujeme,na rozšíření moderátorského týmu.Řekněme,že by Ti lidé nesplňovali podmínky jazykové,ale tak od toho kontaktu s GGS tam můžeš být Ty a řekněme dva tři moderátoři by řešili fórum.Něco jako supermoderátor a vicemoderátoři.Myslím,že už máš averzi vůči značnému počtu hráčů a jejich jakákoliv snaha je ihned odsouzena k nezdaru.To není dobré pro tuhle komunitu.Dříve nebo později se z toho asi zblázníš,mysli na sebe i na nás a bojuj za rozšíření moderátorských míst.Přeji pěkný den a více úsměvu a nadhledu.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 22.10.2017
    Ruffus (CZ1) napsal(a):
    Upřímně jsem kapku smutný z toho jaká diskuse se tady rozjela ohledně jednoho podnětu.Lidi co mají tuhle hru rádi,se snaží nějak ji oživit a doplnit o své nápady a nevidím v tom nic špatného.Já třeba park nepotřebuju,ale mnoho hráčů by ho třeba ocenilo.Chci,ale reagovat na jinou věc.Milý černý andílku.Mnohokrát jsem tady od Tebe četl,že nemáme do diskusí zavádět osobní invektivy a spory.Z diskuse s Huhouš z Tebe náš andílku přímo stříká averze a zbytečně přiléváš olej do ohně.Byl podán námět,Ty máš říci,co jde, co nejde,zcela bez osobních invencí.Ano jsi na jednu stranu hráčka jako každý,ale jsi v postavení moderátorky a tak je na Tebe nahlíženo.Pokud chceš něco navrhovat Ty,můžeš coby hráčka podat návrh na schválení a ostatní se k tomu vyjádří,ale jinak jsi prostě naše moderátorka,jediná podotýkám a cokoliv tu řekneš je tak i vnímáno.Myslím,že jsi z toho už dost unavená,není jednoduché být na to sama,tomu věřím.Myslím,že by jsi mohla podat návrh,který odhlasujeme,na rozšíření moderátorského týmu.Řekněme,že by Ti lidé nesplňovali podmínky jazykové,ale tak od toho kontaktu s GGS tam můžeš být Ty a řekněme dva tři moderátoři by řešili fórum.Něco jako supermoderátor a vicemoderátoři.Myslím,že už máš averzi vůči značnému počtu hráčů a jejich jakákoliv snaha je ihned odsouzena k nezdaru.To není dobré pro tuhle komunitu.Dříve nebo později se z toho asi zblázníš,mysli na sebe i na nás a bojuj za rozšíření moderátorských míst.Přeji pěkný den a více úsměvu a nadhledu.
    Vůbec to sem nepatří. Že se mi nelíbí nějaký návrh a z valné části ho nepochopím, nemá s moderováním co dělat. Ale nebaví mě, že se předkladatelka pak obouvá do hráčů, kteří jsou proti, ať už je to veřejně na fóru, nebo zprávami soukromě. To klidné diskuzi taky zrovna nepomáhá.

    Moderátorská místa volná jsou, psala jsem již několikrát, ať se někdo přihlásí. A kolik lidí to udělalo?
    Slovy N U L A. Ale stěžovat si umí každý, to je totiž hrozně snadné :) Zároveň by to ale dělat nikdo nechtěl :) Další věc - jazykové podmínky jsou naprosto stěžejní, komunikace s GGS je třeba neustále a zároveň všechny moderátorské funkce na fóru jsou v angličtině. Dobrá znalost angličtiny je podmínkou, kterou v žádném případě nelze obejít. To je realita.

    A k návrhu - já skutečně nemohu říci, co by šlo a co nešlo, to je ne vývojářích a od nich se mi povětšinou stejně přímé reakce nedostane, ostatně tak to bylo u návrhů vždy. A když ano, tak ji nelze zveřejnit.
    Že se mi příliš nelíbí zdejší návrh, neovlivňuje ale vůbec nic. Ani to, že si necením toho, že Huhouš neúnavně již řadu jako jedna z mála předkládá relativně ucelené návrhy na zlepšení hry.
    edit k poslednímu odstavci: tolik záporů evidentně vedlo k tomu, že si mnoho hráčů myslí, že si Huhouše jako autorky mnoha návrhů necením - myšlen však byl právě pravý opak
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • Ruffus (CZ1)Ruffus (CZ1) CZ1 Komentářů: 160
    Díky za reakci.Škoda,že není zájem o moderování.Více moderátorů by bylo ku prospěchu.Sama tady být pořád nemůžeš.Já neumím ani anglicky ani bych na to neměl čas.No uvidíme.Pěkný den.
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 22.10.2017
    black-.-angel napsal(a):
    Ruffus (CZ1) napsal(a):
    Upřímně jsem kapku smutný z toho jaká diskuse se tady rozjela ohledně jednoho podnětu.Lidi co mají tuhle hru rádi,se snaží nějak ji oživit a doplnit o své nápady a nevidím v tom nic špatného.Já třeba park nepotřebuju,ale mnoho hráčů by ho třeba ocenilo.Chci,ale reagovat na jinou věc.Milý černý andílku.Mnohokrát jsem tady od Tebe četl,že nemáme do diskusí zavádět osobní invektivy a spory.Z diskuse s Huhouš z Tebe náš andílku přímo stříká averze a zbytečně přiléváš olej do ohně.Byl podán námět,Ty máš říci,co jde, co nejde,zcela bez osobních invencí.Ano jsi na jednu stranu hráčka jako každý,ale jsi v postavení moderátorky a tak je na Tebe nahlíženo.Pokud chceš něco navrhovat Ty,můžeš coby hráčka podat návrh na schválení a ostatní se k tomu vyjádří,ale jinak jsi prostě naše moderátorka,jediná podotýkám a cokoliv tu řekneš je tak i vnímáno.Myslím,že jsi z toho už dost unavená,není jednoduché být na to sama,tomu věřím.Myslím,že by jsi mohla podat návrh,který odhlasujeme,na rozšíření moderátorského týmu.Řekněme,že by Ti lidé nesplňovali podmínky jazykové,ale tak od toho kontaktu s GGS tam můžeš být Ty a řekněme dva tři moderátoři by řešili fórum.Něco jako supermoderátor a vicemoderátoři.Myslím,že už máš averzi vůči značnému počtu hráčů a jejich jakákoliv snaha je ihned odsouzena k nezdaru.To není dobré pro tuhle komunitu.Dříve nebo později se z toho asi zblázníš,mysli na sebe i na nás a bojuj za rozšíření moderátorských míst.Přeji pěkný den a více úsměvu a nadhledu.
    Vůbec to sem nepatří. Že se mi nelíbí nějaký návrh a z valné části ho nepochopím, nemá s moderováním co dělat. Ale nebaví mě, že se předkladatelka pak obouvá do hráčů, kteří jsou proti, ať už je to veřejně na fóru, nebo zprávami soukromě. To klidné diskuzi taky zrovna nepomáhá.

    Moderátorská místa volná jsou, psala jsem již několikrát, ať se někdo přihlásí. A kolik lidí to udělalo?
    Slovy N U L A. Ale stěžovat si umí každý, to je totiž hrozně snadné :)Zároveň by to ale dělat nikdo nechtěl :) Další věc - jazykové podmínky jsou naprosto stěžejní, komunikace s GGS je třeba neustále a zároveň všechny moderátorské funkce na fóru jsou v angličtině. Dobrá znalost angličtiny je podmínkou, kterou v žádném případě nelze obejít. To je realita.

    A k návrhu - já skutečně nemohu říci, co by šlo a co nešlo, to je ne vývojářích a od nich se mi povětšinou stejně přímé reakce nedostane, ostatně tak to bylo u návrhů vždy. A když ano, tak ji nelze zveřejnit.
    Že se mi příliš nelíbí zdejší návrh, neovlivňuje ale vůbec nic. Ani to, že si necením toho, že Huhouš neúnavně již řadu jako jedna z mála předkládá relativně ucelené návrhy na zlepšení hry.
    Odpovídáš sice na komentář od Ruffus, ale mluvíš o mě, tak reaguji:

    Můžeš být prosím konkrétní do koho jsem se tady měla „obouvat“ ?
    Myslíš snad to, jak jsi se naopak ty (výše)  „sesypala“ na mě - jen už ti jaksi ušla má odpověď ?
    Na fóru není zakázáno diskutovat + do SZ jiným (proto jsou to SZ) tobě nic není, když nejsou určené tobě. 

    Neceníš si hráčů, kteří se pokoušejí podávat návrhy ? Nebo které jsou konkrétně ode mě ?
    Například na německém fóru jsou sekce:
    Předané návrhy, již realizované návrhy, zamítnuté návrhy - kde je i krátké odůvodnění
    Např. na polském fóru je vlákno, kde je povzbuzení pro hráče, aby se nebáli své podněty na fórum podávat ….
    Na CZ fóru jsou pouze chladná pravidla jak návrhy podávat a např. tvé odůvodnění zamčení podnětu mi přijde už jako hodně arogantní vyjádření k zúčastněným a nikde ani zmínka, že by něco bylo před zamčením předáno dál (konzultováno).
    black-.-angel napsala:
    Takže zamítnuto. Bylo by to neskutečné množství práce vymyslet x vhledů pro všechny rozměry dekorací. Hlavním důvodem je však to, že ve hře je celá řada dekorací, které si na farmu můžeme vystavit dle libosti. Pokud nemá dostatečnou spokojenost, můžete využít služeb Grety.

    Tímto tedy zamykám, díky za návrh, ale snad jste nikdo nečekal, že by něco takového opravdu prošlo 
    Na místo moderátora se jistě někdo přihlásí – až tady nebudeš
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Byla bych ráda, kdybyste se v diskuzi dále věnovali zde předkládanému návrhu o vytvoření zóny pro dekorace, nikoli moderátorskému týmu. Děkuji.
  • megera (CZ1)megera (CZ1) CZ1 Komentářů: 30
    upraveno 23.10.2017
    jestli se ještě můžu vyjádřit k parku a nebude to hodnoceno jako spam, mám návrh, že by se tam mohla pěstovat vinná réva a spolu s třešněmi, které jsou málo využívané, by se z toho mohly dělat ovovcné šťávy a mošty. Nebo více využít prasata k hledání lanýžů a použití do receptů k výrobě jídel. Jen bych to viděla ne na stavební ploše, ale za ohraničením, aby to nenarušovalo umístění vlastních dekorací.


  • simx (CZ1)simx (CZ1) CZ1 Komentářů: 55
    upraveno 23.10.2017
    sisizu (SK1) napsal(a):
    tiez davam  oba palce nahor za ideu PARK, len by to bolo treba este  dotiahnut....

    Však to zatím není návrh, spíš diskuze. Pomož to ostatním dotáhnout tím, že budeš tuto ideu rozvíjet dál :)

    megera (CZ1) napsal(a):
    j Nebo více využít prasata k hledání lanýžů a použití do receptů k výrobě jídel.


    Joo, konečně nějaké využítí prasat ;)
    Post edited by simx (CZ1) on
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    Nechci působit jako škarohlíd, ale vzniká tu z toho hezký paskvil. Možná by si hráči, kteří se motají okolo návrhu, měli vzít vše, co se tu uvedlo, rozebrat to na prvočinitele, a celý nápad od základu přepracovat v něco uceleného, do čeho zahrnou jen prvky, o kterých si myslí, že mají naději na úspěch. Čím víc se bude tady návrh rozebírat a doplňovat a rozvíjet, tím je podle mě v této chvíli menší šance, že z toho vyjde něco smysluplného. Hodili jste téma, objevilo se moře nápadů, postřehů a komentářů. Skliďte úrodu myšlenek a zkuste z ní ukovat něco, co by mohlo obstát, a s tím přijďte znovu. V této chvíli se tady dle mého už nedá čekat další konstruktivní rozvoj a nápad sám už se příliš rozředil a rozsypal pod hromadou jiných ideí a komentářů. Pak by snad mohla být řeč o tom, že by se mohlo ukázat něco, co by se dalo předložit vývojářům.
  • Miirka (CZ1)Miirka (CZ1) CZ1 Komentářů: 186
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Nechci působit jako škarohlíd, ale vzniká tu z toho hezký paskvil. Možná by si hráči, kteří se motají okolo návrhu, měli vzít vše, co se tu uvedlo, rozebrat to na prvočinitele, a celý nápad od základu přepracovat v něco uceleného, do čeho zahrnou jen prvky, o kterých si myslí, že mají naději na úspěch. Čím víc se bude tady návrh rozebírat a doplňovat a rozvíjet, tím je podle mě v této chvíli menší šance, že z toho vyjde něco smysluplného. Hodili jste téma, objevilo se moře nápadů, postřehů a komentářů. Skliďte úrodu myšlenek a zkuste z ní ukovat něco, co by mohlo obstát, a s tím přijďte znovu. V této chvíli se tady dle mého už nedá čekat další konstruktivní rozvoj a nápad sám už se příliš rozředil a rozsypal pod hromadou jiných ideí a komentářů. Pak by snad mohla být řeč o tom, že by se mohlo ukázat něco, co by se dalo předložit vývojářům.
    druhý příspěvek na této straně je takové předběžné shrnutí, to ti nestačí?
  • sova xxx (CZ1)sova xxx (CZ1) Komentářů: 17
    sisizu (SK1) napsal(a):
    tiez davam  oba palce nahor za ideu PARK, len by to bolo treba este  dotiahnut....
    Miirka (CZ1) napsal(a):
    Kdyby neměla navrhovatelka ban, jistě by celý návrh ucelila do přijatelné podoby.

    Nápad to není úplně špatný a i já si myslím, že by se z něho dalo vycházet. 

    Na druhou stranu, když se to setkává s takovou nevolí, tak by se to dalo udělat úplně jinak. Mě osobně se vůbec nelíbí, že na jednotlivých farmách mám dekorace s vesnickou spokojeností, kterou nemůžu nijak vylepšit. Proto bych navrhovala striktně rozdělit dekorace na ty s vesnickou spokojeností a ty bez ní. Dekorace bez vesnické spokojeností by se daly stavět pouze na farmách a vylepšovaly by se pomocí architektky, tak jako doposud. Dekorace s vesnickou spokojeností bych stavěla pouze ve spolkové vesnici v budově, které můžeme říkat třeba PARK nebo jakkoli jinak. Pojala bych to tak, že by bylo několik variant dekorací (jezírko, stodola, stromy, ...), které by stejně jako jiné budovy měli několik levelů. Na výstavbě a vylepšování těchto dekorací by se podíleli všichni členové spolku z materiálů vyrobených ve spolkové vesnici a tím by vytvářeli celkovou vesnickou spokojenost.
  • Dr.Spitzbube (CZ1)Dr.Spitzbube (CZ1) Komentářů: 21
    Celkově nápad s parkem se mi líbí. Ano, proč neudělat oddechovou plochu, kde se nikdo nemusí honit
    a měl by ji pro zpestření hry, vlastní relax (mezi akcemi, které jsou jedna za druhou) i nákupem dalších pěkných dekorací atd.:)
    megera (CZ1) napsal(a):
    jestli se ještě můžu vyjádřit k parku a nebude to hodnoceno jako spam, mám návrh, že by se tam mohla pěstovat vinná réva a spolu s třešněmi, které jsou málo využívané, by se z toho mohly dělat ovovcné šťávy a mošty. Nebo více využít prasata k hledání lanýžů a použití do receptů k výrobě jídel. Jen bych to viděla ne na stavební ploše, ale za ohraničením, aby to nenarušovalo umístění vlastních dekorací.
    Líbí se mi i nápad s doplněním o vinnou révu, která by se mohla pěstovat v okolí paktu na slunném svahu
    i listnatý lesík, kde by bylo možné využít prasata k hledání lanýžů :)
    sova xxx (CZ1) napsal(a):
    sisizu (SK1) napsal(a):
    tiez davam  oba palce nahor za ideu PARK, len by to bolo treba este  dotiahnut....
    Nápad to není úplně špatný a i já si myslím, že by se z něho dalo vycházet.
    Na druhou stranu, když se to setkává s takovou nevolí, tak by se to dalo udělat úplně jinak. Mě osobně se vůbec nelíbí, že na jednotlivých farmách mám dekorace s vesnickou spokojeností, kterou nemůžu nijak vylepšit. Proto bych navrhovala striktně rozdělit dekorace na ty s vesnickou spokojeností a ty bez ní. Dekorace bez vesnické spokojeností by se daly stavět pouze na farmách a vylepšovaly by se pomocí architektky, tak jako doposud. Dekorace s vesnickou spokojeností bych stavěla pouze ve spolkové vesnici v budově, které můžeme říkat třeba PARK nebo jakkoli jinak. Pojala bych to tak, že by bylo několik variant dekorací (jezírko, stodola, stromy, ...), které by stejně jako jiné budovy měli několik levelů. Na výstavbě a vylepšování těchto dekorací by se podíleli všichni členové spolku z materiálů vyrobených ve spolkové vesnici a tím by vytvářeli celkovou vesnickou spokojenost.
    Původně jsem si myslel, že na volný prostor ve vesnici by se stavěli dekorace jen s vesnickou spokojeností,
    ale byl tam postavený stan svátku piva (propadák) :(

    Nápad s budovou ve vesnici (něco jako je věž), kam by se stavěli dekorace jen s VBS není špatný,
    ale na druhou stranu by už do ní nešlo umístit dekorace, které mají jen běžnou hodnotu spokojenosti, které se nám líbí (jak je výše několikrát napsáno), proto je nerozebíráme (mají i málo BS, proto je už nevyužíváme na farmách z nedostatku místa) a dál je vylepšovat nemá cenu. Tímto řešením by zanikla vlastní podstata návrhu, který je postavený na vlastní kreativitě hráčů tvořit a tematicky si obměňovat plochu parku.

    Líbí se mi ale nápad na výstavbu a vylepšování dekorací s VBS celým spolkem a společná spokojenost ve vesnici.
    Spolková vesnice asi moc v oblibě u všech spolků není, ale třeba další společné úsilí všech členů podílet se na něčem jiném by se mohlo setkat s větším ohlasem.
    Jen by u výstavby (resp. vyrobené dekorace) mělo být i zohledněno, jakým podílem se kdo zúčastnil.
    Jako něco nového v souvislosti k dekoracím by to šlo i začlenit do koncepce parku, ale jsou tu minimálně ještě dvě otázky:
    Co s dekoracemi které jsou již ve hře a obsahují jak BS, tak i VBS?
    Bylo by vůbec reálné takový prvek do hry přidat, aby se nenarušila často vzpomínaná vyváženost hry?
    To už je ale na zvážení u vývojářů hry
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    megera (CZ1) napsal(a):
    jestli se ještě můžu vyjádřit k parku a nebude to hodnoceno jako spam, mám návrh, že by se tam mohla pěstovat vinná réva a spolu s třešněmi, které jsou málo využívané, by se z toho mohly dělat ovovcné šťávy a mošty. Nebo více využít prasata k hledání lanýžů a použití do receptů k výrobě jídel. Jen bych to viděla ne na stavební ploše, ale za ohraničením, aby to nenarušovalo umístění vlastních dekorací.
    Prasata ke zpracování nebudou nikdy, to bylo z důvodu kulturních zvyklostí některých menšin mnohokrát zamítnuto. Stejně tak chmelnice, vinice apod., hra nevychovává alkoholiky ;)

    Řada příspěvků smazána, jasně jsem psala, že toto vlákno se věnuje pouze návrhu k dekoracím.

  • megera (CZ1)megera (CZ1) CZ1 Komentářů: 30
    black- angel, ať si svůj příspěvek procházím jak chci, nikde nemám napsané, že prasata budou zpracovávána, jen budou hledat lanýže, z moštu se ještě nikdy nikdo neopil a navíc hrozny se pěstují na ostrovní farmě normálně, tak mi laskavě nepodsouvej, co nepíšu a prosím tě, když už se vyjadřuješ k příspěvku, tak si to první pořádně přečti
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    megera (CZ1) napsal(a):
    black- angel, ať si svůj příspěvek procházím jak chci, nikde nemám napsané, že prasata budou zpracovávána, jen budou hledat lanýže, z moštu se ještě nikdy nikdo neopil a navíc hrozny se pěstují na ostrovní farmě normálně, tak mi laskavě nepodsouvej, co nepíšu a prosím tě, když už se vyjadřuješ k příspěvku, tak si to první pořádně přečti
    "Nebo více využít prasata k hledání lanýžů a použití do receptů k výrobě jídel."

    Víš, ono z toho není úplně jasné, že myslíš lanýže, já to pochopila jako prasata. Za to mě hned nemusíš lynčovat ;) Takže prosím trochu mírni tón, děkuji :)
  • megera (CZ1)megera (CZ1) CZ1 Komentářů: 30
    já tě nelynčuji, akorát pro mě nemá logiku, abych nechala prasata hledat lanýže a pak zpracovala prasata :DD, a o tom moštu nemluvě
Tato diskuze je zavřená.