Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k testovacímu serveru

14651

Komentáře

  • rescator (SK1)rescator (SK1) SK1 Komentářů: 141
    upraveno 13.10.2017
    Vyskúšal som,netvrdím že to nie je nepremyslené len trochu nepraktické pre väčšinu hráčov. Ja pri tom síce sedím ale sústredujem sa na prácu nie na hru takže narýchlo reagovať na nejakú poznámku s tým svetielkovaním nie je praktické. Informácie pre vedúcich aby si mohli rýchlo pozrieť kto je on kto off zdlhavé cez projekty tabulku na lište alebo strom,dedina. Možností veľa ale aj veľa klikania. Maličký konverzačný riadok,vážený vývojári túto hru hrajú dôchodci už vidím ako si inštalujú lupu pred monitor :D. Asi sa chatovanie v spolkoch obmedzí na minimum. Výhoda z toho,žiadna. Že majú vodcovia svoj klub? Pekné jediné pozitívne,ich dohadovanie zostane súkromné :D

    Toto forum bolo vždy slobodné ale už asi netreba reagovať,je to diskusia k test serveru ale spätnú väzbu treba posielať inde. PS: Ďakujem za pomoc zo zmazaním podpisu,kedže nesplňam podmienky tohto fora budem sa venovať tým foram ktoré zmysel a odpovede dávajú(už splňa požiadavky tohto fora?) nesplňa,asi to bude nickom :D 
    Post edited by rescator (SK1) on
  • GoodStenly2 (CZ1)GoodStenly2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 9,495
    black-.-angel napsal(a):

    PS: Uvítala bych, kdybyste pro zpětnou vazbu využili oficiální dotazník, ne tuto diskuzi ;)
    Dobře, tak jsem vyplnil velmi "důležitý" dotazník v angličtině o velikosti závratných 5, slovy pěti otázek (to myslíte skutečně vážně nebo je to jen vtip na pátek třináctého...  :lol:)? Tuto otázka nepokládám moderátorce  Black Angel, ale GGS, takže nepotřebuji žádnou odpověď...
    A teď vážně, je mi jasné, že si zvykneme na všechno - časem, ale prosím, moc prosím, aby toto byla pouze jen první verze a ne konečná...
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Stenly, umíš číst? Psala jsem, že se jedná o P R V N Í verzi.
  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    PS: Uvítala bych, kdybyste pro zpětnou vazbu využili oficiální dotazník, ne tuto diskuzi 
    hezký den ...tady je diskuze k testovací farmě  a testuje se chat ,proč to psát jinam ? Mě by stačil chat který píše už dlouho na to poukazuji ,nedělejte hru tolik složitou 
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    henriette (CZ1) napsal(a):
    PS: Uvítala bych, kdybyste pro zpětnou vazbu využili oficiální dotazník, ne tuto diskuzi 
    hezký den ...tady je diskuze k testovací farmě  a testuje se chat ,proč to psát jinam ? Mě by stačil chat který píše už dlouho na to poukazuji ,nedělejte hru tolik složitou 
    Protože tady si to vývojáři nepřečtou ;) Proto vytvořili dotazník.
  • lll123 (CZ1)lll123 (CZ1) CZ1 Komentářů: 206
    nabídli mi zlatky na uvítanou, ale link z mailu mi nefunguje, stránka se nenačte. je to normál nebo chyba na mojí straně, nevíš?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    lll123 (CZ1) napsal(a):
    nabídli mi zlatky na uvítanou, ale link z mailu mi nefunguje, stránka se nenačte. je to normál nebo chyba na mojí straně, nevíš?
    Zatím jsi třetí člověk, o kterém slyším, že mu něco přišlo na mail. A stejně jako u tebe ani u těch předchozích to nikomu nefungovalo :D Tým je o tom obeznámen, co s tím udělá, to nemám tušení :)
  • lll123 (CZ1)lll123 (CZ1) CZ1 Komentářů: 206
    black-.-angel napsal(a):
    lll123 (CZ1) napsal(a):
    nabídli mi zlatky na uvítanou, ale link z mailu mi nefunguje, stránka se nenačte. je to normál nebo chyba na mojí straně, nevíš?
    Zatím jsi třetí člověk, o kterém slyším, že mu něco přišlo na mail. A stejně jako u tebe ani u těch předchozích to nikomu nefungovalo :D Tým je o tom obeznámen, co s tím udělá, to nemám tušení :)
    neva, dík :-)
  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    Protože tady si to vývojáři nepřečtou  Proto vytvořili dotazník.
    Dobře   a jak se dostanu k dotazníku  ?  Ne každý ho dostane  a než něco napíšu tak už pojedeme v novém chatu ,který  je pro mě ,,divný,,
  • BebaPlayer (SK1)BebaPlayer (SK1) SK1 Komentářů: 124
    ahojte, nejde mi dostať sa na chat, keď kliknem na konverzáciu, zamrzá mi to...
  • lll123 (CZ1)lll123 (CZ1) CZ1 Komentářů: 206
    BebaPlayer (SK1) napsal(a):
    ahojte, nejde mi dostať sa na chat, keď kliknem na konverzáciu, zamrzá mi to...


    čau, už psala BA včera
    "Ahoj, toto už jsem hlásila našemu vývojáři včera. Děje se tak, když klikneš přímo na záložku chatu (třeba chat 1), ale jakmile chat napřed otevřeš vysunutím skrze tu šipku, tak se to nesekne. Ještě podotýkám, že je třeba kliknout přímo dovnitř symbolu šipky, rovněž jsem předala, aby reagovalo celé tlačítko, jako je ve hře zvykem. "

  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    henriette (CZ1) napsal(a):
    Protože tady si to vývojáři nepřečtou  Proto vytvořili dotazník.
    Dobře   a jak se dostanu k dotazníku  ?  Ne každý ho dostane  a než něco napíšu tak už pojedeme v novém chatu ,který  je pro mě ,,divný,,
    Odkaz je v oznámení, k tomu se každý dostane. Znovu tedy zde:
    https://www.surveymonkey.de/r/BFCHAT2017.
  • Mandril (CZ1)Mandril (CZ1) CZ1 Komentářů: 136
    To je sice krásný dotazník, ale anglicky bohužel neumím :-(
    Překlad stránky mi nefunguje a každou větu kopírovat někam jinam je šílený.
    Navíc to překladač určitě přeloží všelijak a bůhví co z toho vznikne.

    Nejvíc mi v tom chatu vadí, že když napíšu komentář, chat se automaticky neposune, ale musím posunout ručně. To samé když mám chat otevřený a píše někdo jiný. Buď budu neustále preventivně posouvat, nebo ho pořád zavírat a otvírat. Ve spolku si to neumím představit. U nás píše někdo neustále a tohle by fakt nešlo.

  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    dotazník je vyplněn , pravda přes překladač ,ale snad ....běžte si farmáři na test zkusit nový chat a vyplnte  dotazník  ,je to dost důležité
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 14.10.2017
    Chat na testovacím serveru je jedním slovem katastrofa
     Složité, nepřehledné, ošklivé ...
    a navíc není vidět kdo je ve spolku nebo jestli vůbec spolek existuje, nejde nikomu napsat zprávu ...  :s
     Jde to od 10 k 5  GGS opět nezklamalo  :s 
    Post edited by Huhouš (CZ1) on
  • Vahorka (CZ1)Vahorka (CZ1) CZ1 Komentářů: 73
    Huhouš (CZ1) napsal(a):
    Chat na testovacím serveru je jedním slovem katastrofa

    Přesně můj názor. Absolutně nic to nepřináší, nechápu proč bylo nutné takovou složitost vymýšlet :-)
  • chytrák (CZ1)chytrák (CZ1) CZ1 Komentářů: 526
    upraveno 14.10.2017
    nejde mi na hlavní nakrmit pes::
    errorCode_TREASURE_UNAVAILABLE

    Support-Info: 
    Command: PBPetPetCollectTreasureResponse
    ErrorCode: 6
    Timestamp: 1508003593
    Zone: 99
    PID:13319

    nejde mi vložit screen. ale toto je kopie hlášky :(


    A ještě nejde ani vycvičit. Můžeš klikat přes tu hlášku na hvězdičky pořád dokola, a nic. :(((
    Post edited by chytrák (CZ1) on
  • Dagmar111 (CZ1)Dagmar111 (CZ1) CZ1 Komentářů: 52
    black-.-angel napsal(a):
    Dagmar111 (CZ1) napsal(a):

    vrátila jsem se z test serveru .-(...to je konečná verze nového chatu nebo programátoři budou ještě ochotni něco změnit?

    1.) Hráči podle mého názoru nepotřebují 3 chaty, stačí jim 1 funkční.

    2.) nové umístění chatu vadí liště s úkoly, musí se zavřít, pro menší farmy nešikovné

    3.) Chápu, že je tímto vyřešena kapacita znaků na chatu

    4.) Přitom na fóru bylo na toto téma dost výstižných příspěvků od zkušených hráčů...

    Jasně jsem psala, že se jedná o první verzi. Mnoho úprav ještě je v plánu.

    A k pár bodům:

    1.) Oddělený chat pouze pro vedení spolku mi přijde jako skvělá věc. Po tom hráči volali neustále.

    2.) Nové okno chatu si můžeš jakkoli zmenšit a přesouvat, nemusí ničemu překážet, stačí chytit a odtáhnout :)

    3.) Se znaky to nemá nic společného, kapacita je vyšší než teď za předpokladu využití všech chatů. Jeden chat pojme 50 příspěvků, než budou odmazávány.

    4.) A právě tento chat vznikl pouze na základě hráčské zpětné vazby. Ať už co se týče odděleného chatu pro vedení spolku, možnosti upravit velikost a přesunout chatovací okno, více chatovacích místností, zmínky hráčů, kteří při použití @ a jejich jména budou upozorněni na zprávu přímo pro ně (stejně jako na fóru). Stejně tak nás dle další zpětné vazby čekají úpravy nového chatu. Osobně jsem za první hodinu testování předala celou řadu připomínek a žádná nebyla smetena ze stolu, naopak ;)

    PS: Uvítala bych, kdybyste pro zpětnou vazbu využili oficiální dotazník, ne tuto diskuzi ;)

    Černý anděli, děkuji za odpověď :-) jsme v diskuzi, tak také k pár bodům:

    ad 2) okno chatu jde skutečně i posouvat :-) nejen zvětšit a roztáhnout. Kam ho ale přesunout...je asi na nevhodnějším místě...snad u lišty úkolů roztáhnout pro max 7-8 řádků a opatrně rolovat :-(

    ad 1, 4) pokud byl oddělený chat vytvořen na přání hráčů, bylo by zajímavé vědět, jak početná skupina si ho přála. Snad bude s jeho podobou spokojena. Osobně nevidím při společné hře žádný smysl v tom, aby se "vedení" separovalo od ostatních farmářů, existují případně osobní zprávy. Ale to je věc názoru.

    Rovněž odloučení aktivit mi přijde zbytečné. Snad si všichni farmáři vzpomenou i sami na doplnění sbírkáčů, příp. na příspěvek do spolku, na projekt. Dobře. K čemu však 3 chaty, když jsou všechny veřejné? Přimlouvám se za jejich redukci aspoň na dva.

    No, ono to půjde :-) Zvykneme s, že. Tedy pokud budou (nejen občas, ale vždy) vidět příspěvky, aby se chat (chaty) nemusel stále zavírat a otvírat. Byl by vhodný u chatu vykřičník, stejný jako u aktivit. Je decentní, nepřekáží. Světýlko je nedostačující, i intenzivnější se u hry snadno přehlédne. Je fajn, že programátoři mají přes tebe zpětnou vazbu o hře :-) jinak se to skutečně nedozví. Dotazníky jsou prostě jen dotazníky...

    Díky, pěkný víkend.

      


  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 15.10.2017
    Kdo zprávy nečte, těžko bude přepínat v novém okně chatu mezi několika chatama.
    Že by jeden chat byl napříč celým CZ serverem ?  ;)

    Doufejme, že tohle neprojde (i když pochybuju) nebo tím jako chce někdo naznačit, že už nebudeme vidět členy spolku kdo je online, kdo nebyl xx dnů ve hře a nebo že vůbec v nějaké spolku jsme ... projekty, výzkumy, úroveň spolku, kasa / vklady ...  a psaní soukromých zpráv taky už nepůjde ?  :D
    Na spolkovej strom kliknout nejde, hra zamrzne
    Počítáme s tím, že to vrazej do hry tak jak to je teď aniž by podle odezvy hráčů dali na test server další verze 

    Máme vyplňovat nicneříkající dotazník, jednak v angličtině a pak kam nejde napsat ani vlastní názor na novej chat ?
    Je fakt že by to stejně nikdo nečetl, návrhy na doplnění chatu tady byly a mnohem lepší a jednodušší
    než komplet předělávat něco, co funguje !
    Post edited by Huhouš (CZ1) on
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    No, chápu, že chtěly některé spolky víc než 1 vlákno, případně oddělení skupiny z vedení, která může být celkem početná, od ostatních (bavit se ve veřejném vlákně o tom, že někoho možná vyhodíte, je opravdu dost hloupé, zvlášť pokud byste jej nevyhodili, a zprávami je to opravdu celkem neohrabané, sám to znám, když mám kvůli nějakému rozhodnotí obeslat zbytek vedení spolku, posbírat od nich zpěnou vazbu a pak jim ještě poslat, k čemu se vlastně dospělo...) Takže ten chat pro vedení určitě dokážeme využít.

    Ovšem oddělení diskuse od aktivit a seznamu členů mi také moc nevyhovuje. A 3 samosntatná vlákna mi přijdou jako úplná ztřeštěnost. Spolky, které potřebují víc prostoru pro diskusi, přece mohou využít fórum. Spolková diskuse nám ve spolku vždy sloužila k řešení aktualit a bezprostřední debatě, a že se tam prolínala osobní linka a herní otázky, to nám nikdy nevadilo. Pravda, u nás ve spolku nikdy nediskutuje zaráz víc jak 4-5 členů. Pro početnější by asi oddělení více diskusí dávalo smysl.

    Možná by bylo užitečné zvážit, zda nastavovat 3+1 diskusi defaultně všem, nebo dát možnost vedení spolku rozhodnout, kolik diskusí chtějí využít, a kdyby chtěli jen jednu, mohl by se použít starý model, a při více nějaká forma nového? Přišlo by mi to jako vhodný kompromis, protože u nás ve spolku 4 různé spolkové diskuse opravdu nemáme jak využít. Dvě by byly víc než dost (a z toho bude ta pro vedení stejně skoro pořád mrtvá).
  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    Hrála jsem na testovací farmě a zoufale psala  ,,  je tady někdo ,, nikdo neodepsal takže nevím ,možná byl ,možná nebyl. Myslím ,že toto  hráči nežádali , nepamatuji si jediný příspěvek ,kdy někdo žádá jiný chat.Snad si stěžujeme ,že nejde psát ...občas ,takže spíš  čekám opravu a čekám už dlouho . Nechci nový chat je to jedna hrůza 
  • dodko44 (CZ1)dodko44 (CZ1) CZ1 Komentářů: 386
    Prítomných členov spolku na TESTe si najdeš cez ikonku funkcie púre viacerých hráčov -klik a spojene ruky - klik.
    /to je ta ikonka v dolnom menu čo svieti ked máte žiadost do prijatia spoločenstva..
    Ale je to nešikovne a odtrhnute od chatu.
  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338


    Prítomných členov spolku na TESTe si najdeš cez ikonku funkcie púre viacerých hráčov -klik a spojene ruky - klik.
    /to je ta ikonka v dolnom menu čo svieti ked máte žiadost do prijatia spoločenstva..
    Ale je to nešikovne a odtrhnute od chatu.
    a proč zrušíme něco co je šikovné a dobře slouží ? a 3 chaty ???  to mi hlava nebere 
  • hippo (CZ1)hippo (CZ1) CZ1 Komentářů: 150
    upraveno 15.10.2017
    henriette (CZ1) napsal(a):
    a proč zrušíme něco co je šikovné a dobře slouží ? a 3 chaty ???  to mi hlava nebere 

    Méně je někdy více.



    Tady to čtu ...  poměry se rozhodně nezlepšily !
    Post edited by hippo (CZ1) on
  • Babička Verunka (CZ1)Babička Verunka (CZ1) CZ1 Komentářů: 214
    Já na test ani nevlezla, ale už teď mám pocit, že si ve spolku povídám převážně sama se sebou... tak teď na to budu mít 3 okna ;-) O to se budu mít ;-)
  • BebaPlayer (SK1)BebaPlayer (SK1) SK1 Komentářů: 124
    ahojte, chcem sa pripojiť k výskumu a neviem ako sa tam dostať...
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    BebaPlayer (SK1) napsal(a):
    ahojte, chcem sa pripojiť k výskumu a neviem ako sa tam dostať...
    Výzkumy nijak měněny nebyly, přihlásíš se do něj stejně jako na běžných serverech.
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    Za vedoucí spolku i podle připomínek našich členů:

    1.) Problém je, že zprávy v chatu nelze kopírovat !

    2.) Měla by být zachována ikonka pro rychlejší přístup  (jasněji k nalezení) do okna Spolek farmářů
    ale zároveň i přístupné okno chatu viz bod 3

    3.) Abych se dostala do okna členů spolku, k levelům, aktivitě, vkladům, projektům, výzkumům, napsání soukromých zpráv - musím kliknou na Spolek farmářů.
    Tak ale nemohu hned reagovat, když chci online členům něco napsat do chatu,
    protože chatovací okno je neaktivní díky právě otevřenému oknu Spolek farmářů.
    (Z okna Zprávy jde samozřejmě odpovídat ale psát jen složitým vypisováním jména v případě nové zprávy)

    4.) Separé chat pro vedení by zas sloužil pro zprávy od vedoucích - tam by ale mělo být k dispozici podstatně více znaků, aby se dlouhá zpráva nemusela psát na xx krát - což se opravdu dost hodí třeba při přijetí nováčka, kterému je třeba i hodně pomáhat (radit a vysvětlovat)....

    5.) Možná bych i pochopila 3x chat ve spolcích, kde je 75 členů - někdo si chce prostě pokecat odděleně

    I když je to příšernost, jediné co je snad positivní pro právě chatující:
    že se chatovací okno dá minimalizovat na pidi a nezavře se i když se přechází na jinou farmu
    Ale to je tak asi všechno :(

    Na toto mi prostě jejich dotazník nestačí, natož anglicky
    proto prosím black o předání jako zpětnou vazbu - děkuji
  • Sissi5 (CZ1)Sissi5 (CZ1) Komentářů: 70
    Tak já vyplnila ten jejich dotazník a jelikož je v AJ tak mi to dalo dost práce. No a při odeslání mi to napíše error ... zpět mě to už nepustí... tak jak jim máme dát vědět. Chat je fajn do té doby než zjistíte že se vám neukazuje upozornění v podobě vykřičníku. Tudíž jak tele musím stále rozklikávat zda někdo nenapsal něco nového. Když něco napíši já nebo ostatní a mám otevřené okno tak se to nezobrazuje ale musím vždy okno zavřít a znovu otevřít. Hrůůůza ... kdyby to fungovalo tak je to celkem fajn. Prosím black angel aby nám s tím nějak pomohla a eventuelně základní problémy těm nahoře přetlumočila. Díky
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 17.10.2017
    Sissi5 (CZ1) napsal(a):
    Tak já vyplnila ten jejich dotazník a jelikož je v AJ tak mi to dalo dost práce. No a při odeslání mi to napíše error ... zpět mě to už nepustí... tak jak jim máme dát vědět. Chat je fajn do té doby než zjistíte že se vám neukazuje upozornění v podobě vykřičníku. Tudíž jak tele musím stále rozklikávat zda někdo nenapsal něco nového. Když něco napíši já nebo ostatní a mám otevřené okno tak se to nezobrazuje ale musím vždy okno zavřít a znovu otevřít. Hrůůůza ... kdyby to fungovalo tak je to celkem fajn. Prosím black angel aby nám s tím nějak pomohla a eventuelně základní problémy těm nahoře přetlumočila. Díky
    Díky, už se problém s odesíláním dotazníku prověřuje :+1:

    edit 17:28:
    Takže problémy s dotazníky jsou bohužel na straně SurveyMonkey, jejich tým už na nápravě pracuje. Pro více informací o zpřístupnění sledujte jejich web.

    Díky za pochopení.


    edit 19:10:
    Dotazníky by již opět měly být plně funkční.
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
Sign In to comment.