Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k "Aktualizace 16.8.2017: Změny v rybolovu na otevřeném moři"

12229

Komentáře

  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    dolarů bývalo víc , ted chodím o žebrácké holi a všechno žádá ...prachy , prachy , někteří tady jsou štastný s málem ,je to jejich věc , můj názor ,že by se mělo někde  přidat , je jedno zdali na moři nebo kdekoli jinde,ale co stejně nás nikdo neposlouchá a když si tu někdo výjimečně přečte příspěvky  tak sedím za mříží jak zločinec !!!

  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,812
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Pokud by se ti nechtěly prinscreeny, připiš to do této podoby: 10 směs SLE + 88 MUŠ + 95 TUN + 22 MEČ + 10 směs TUN + 125 HUM = 200 částí dekorací + 2 541 708 dolarů

    To poslouží stejně dobře. Nejvíc bych potřeboval přepisy zakázek, kde je jedna vstupní komodita (1 druh ryby) nebo dva. Čím méně jich bude a čím víc zakázek, tím spíš to z toho dokážu dopočítat. Hodně složité zakázky mi na začátku jsou nahouby a já už žádné jednoduché nemám. To by byly rovnice o 6 a více neznámých a to je pro mě španělská vesnice, potřeboval bych začít rovnicemi o 2-3 neznámých ideálně :D Až budu mít něco spočítáno, mohu dělat složitější. Proto bych potřeboval podklad od více hráčů. Ideálně i od těch, co mají trh teprve s pár zakázkama.

    Kdyby se našlo víc hráčů, co do toho půjdou, založili bychom si vlastní vlákno, abychom do toho nemotali jiné věci a nepřekáželi.
    Bezva budu posílat, mám na nule, 2 zakázky, trh zkouším ale za kapku vody prodávat nebudu, něco udělám a tunu vyhodím. Budu posílat. Požádám i lidi ze spolku, třeba se někdo přidá.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 30.08.2017
    henriette (CZ1) napsal(a):
    dolarů bývalo víc , ted chodím o žebrácké holi a všechno žádá ...prachy , prachy , někteří tady jsou štastný s málem ,je to jejich věc , můj názor ,že by se mělo někde  přidat , je jedno zdali na moři nebo kdekoli jinde,ale co stejně nás nikdo neposlouchá a když si tu někdo výjimečně přečte příspěvky  tak sedím za mříží jak zločinec !!!
    A že si před rybolovem nikdo na nedostatek výdělků nestěžoval, že by byl žebrákem? Naopak si všichni vychvalovali, kolik lze vydělat v zálivu sirén. Jenže ejhle, pak přidají "zlatý důl", vezmou ho, když jim dojde, že to byla blbost, a to jsou najednou všichni chuďasové.

    edit: doplněna citace
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • alpakaa (CZ1)alpakaa (CZ1) CZ1 Komentářů: 194
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Já teda nechápu, co vidíte na té laboratoři a lestrovo skrýši či akademii. Akademii mám na 5. úrovni, ale jelikož už jsem Lvl 176, tak nechápu, proč investovat do dalšího navyšování zkušeností o procenta.....
    V pohodě, každý to vidí po svém, ale jak sám píšeš, laboratoř k ničemu, skrýš k ničemu, akademie k ničemu... přidám k tomu za mne spolková liga k ničemu, dočasné farmy k ničemu (všechny jsem zkusil a mám tolik semen, že je nezpracuju do soudného dne a dekorky nemám kam stavět), architekt k ničemu (chodí tak málo, že to nestojí za komentář), organický trh a nyní rybí trh je podivně nastaven...... jasně, nemusí se všechno hrát, ale je toho nějak moc, co až příliš mnoho lidí ignoruje a co nefunguje, jak by mělo. Jestli je toto smysl hry, pak jsem to opravdu nepochopil. Aby bylo jasno, to není stěžování, ale pouhé konstatování, hra má řadu prvků, které hráči nehrají a dlouhodobě kritizují, i když to původně bylo myšleno dobře a to je podle mě špatně, to je celé. (a využití by bylo, třeba v laboratoři se dají vyrábět žetony, jenže na úrovni, která je mimo finanční možnosti většiny hráčů i za několik let a tak by dalo pokračovat).
  • Hanyška1 (CZ1)Hanyška1 (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,876

    Jestli ti kytka nevydělává, zkus se místo gurmánský soustředit spíš na kytku. Gurmánka je drahá na vybudování i na provoz - spolyká spoustu zdrojů z hlavní farmy. Zatímco květinová farma si žije úplně svým životem. Když zavedli květinku, tak jsem taky na chvíli nechala rozvoje hlavní farmy a soustředila se na kytku. Protože to bylo prostě výhodnější. A to je ta strategie... Někdy člověk musí počítat, někdy ale stačí číst i postřehy ostatních. 
    Tak tohle je přesně to na čem jsem stavěla a budovala svoje farmy. Asi v 80 lvl jsem zatnula zuby a nehty a začala investovat pouze a hlavně do květinky a můžu říct, že asi ve 100 lvl (možná dřív, přesně si to už nepamatuji) se mi to začalo stonásobně vracet. A co se týče rybolovu, líbilo se mi na tom vydělávat hezké peníze a i přesto jsem své farmy obdělávala jako dřív, akorát jsem nemusela škudlit každou kačku a přemýšlet jak jí nejlépe investovat. Co se týče trhů, ty nedělám z jednoho prostého důvodu, nebaví mě se desetkrát vracet tam a zpět, když to na mě chce 53 tisíc mléka, to není nic pro mě.
  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,812
    black-.-angel napsal(a):
    A že si před rybolovem nikdo na nedostatek výdělků nestěžoval, že by byl žebrákem? Naopak si všichni vychvalovali, kolik lze vydělat v zálivu sirén. Jenže ejhle, pak přidají "zlatý důl", vezmou ho, když jim dojde, že to byla blbost, a to jsou najednou všichni chuďasové.
    Já si nestěžuju, že jsem chuďas, chci z ryb získat co jde i teď když to, hm, "vyvážili", nevím jestli to je správné slovo. Neměla jsem lodi ani doky na max, nemám traulery a nerýžovala jsem. Vydělala jsem si něco abych si stavěla lodi a hlavně farmy. Nepotřebuju akademii (tu dodnes nemám a nevidím jediný důvod ji stavit) skrýš mám nevím na kolik, 3?, netuším, občas ji použiju. Laboratoř mám a ještě ji možná trochu vylepším, to uvidím.
    Chci jen z ryb získat aspoň o něco více než do nich vrazím (pokud nebudu posílat prázdné lodi) a chtěla bych aby z toho měli užitek i hráči ve spolku i jiní. To není stěžování na nouzi, prostě chci z toho něco získat.
    Vadí mi způsob té úpravy, jak to udělali a to asi hodně hráčům. Zavedli trh, dobře, úplně nechápu proč zcela zrušili volný prodej, protože ten funguje u komodit na organickém trhu bez potíží. A hlavně neměli zrušit úplně cenu ryb a směsí aby se aspoň orientačně dalo o něco opřít. A nemuselo se pořád počítat. Protože ani v reálném životě by nikdo na takovém trhu co zavedli tady neprodal ani mřenku. Není možné nacpat do lovu dolary (a ne málo) a za ryby dostat kapku vody nebo 4. A vím, že kontrakty budou postupně stoupat ale to není argument pro to aby člověk prodával se ztrátou.
    Takže to shrnu, nevadí mi že zrušili ryby i bez nich budou farmy fungovat v pohodě. Vadí mi ten  přístup a styl jakým to udělali, A že to vypadá, že sami pořádně neví co s tím. Nechápu to.
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 30.08.2017
    alpakaa (CZ1) napsal(a):
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Já teda nechápu, co vidíte na té laboratoři a lestrovo skrýši či akademii. Akademii mám na 5. úrovni, ale jelikož už jsem Lvl 176, tak nechápu, proč investovat do dalšího navyšování zkušeností o procenta.....
    V pohodě, každý to vidí po svém, ale jak sám píšeš, laboratoř k ničemu, skrýš k ničemu, akademie k ničemu... přidám k tomu za mne spolková liga k ničemu, dočasné farmy k ničemu (všechny jsem zkusil a mám tolik semen, že je nezpracuju do soudného dne a dekorky nemám kam stavět), architekt k ničemu (chodí tak málo, že to nestojí za komentář), organický trh a nyní rybí trh je podivně nastaven...... jasně, nemusí se všechno hrát, ale je toho nějak moc, co až příliš mnoho lidí ignoruje a co nefunguje, jak by mělo. Jestli je toto smysl hry, pak jsem to opravdu nepochopil. Aby bylo jasno, to není stěžování, ale pouhé konstatování, hra má řadu prvků, které hráči nehrají a dlouhodobě kritizují, i když to původně bylo myšleno dobře a to je podle mě špatně, to je celé. (a využití by bylo, třeba v laboratoři se dají vyrábět žetony, jenže na úrovni, která je mimo finanční možnosti většiny hráčů i za několik let a tak by dalo pokračovat).
    Tak třeba spolkovku nezatracuju. Odměny jsou fajn hlavně pro hráče nižších levlů a skýtají možnost dělat kolektivně další věc, která má viditelné výsledky (podobně i výzvy v lize vnímáme jako veskrze pozitivní možnost zabojovat ve spolku společně). Chápu, že pro velké silné spolky, které nejsou na úplné špici, ale členy mají už na vyšších levelech, to asi nebude tak zajímavé, ale to byl právě důvod, proč jsme s přítelkyní v době, kdy jsme začínali být relativně samostatní, založili vlastní spolek :) Sám odměny ze spolkovky prakticky nevnímám, ale vidím, jak si jich ostatní cení a mají z nich radost.

    Jinak dočasky nehraju kvůli semenům už dávno - zásobuje mě jimi dobrodruh. Ne, ale měním vyhranou herní měnu za žetony do kola štěstí a pak beru jako osobní zábavu snahu čas od času se probojovat do té první pětice a získat tématický chov (slípky, oslíky či včelín). To je pro mě relativně nová zkušenost, nebýt možnosti kupovat za mušle či runy žetony, neměl bych šanci, ale takhle už mám od každého jeden kousek a uvítal bych další. Je to prostě něco, co se nezískává snadno, a proto je to zajímavé :)

    Jinak ano, většina herních prvká je po roce a půl trochu okoukaná. Nedočkavě vyhlížím tu avizovanou 4. stálou farmu na sopečném ostrově. Jen doufám, že nebude moc zabugovaná. Snad dopadné lépe než loděnice - která mě v zásadě baví, ale v současnosti rybařím víc z tvrdohlavé touhy probojovat se k lepším zakázkám než pro co jiného. I když zatím rybaření u mě vykazuje zisky. Ne výjimečné, ale ucházející - okolo 10 milionů za den v kombinaci obou trhů - rybího i organického (nedokážu rozlišit, který vydělává víc, tak podrobné záznamy si nevedu, ale vsadil bych spíš na rybí, malá část zisků padne na vrub i květince, ale to je okrajová záležitost stejně jako loď). A to už nejedu ze zásob, ale z toho, co opravu ulovím.
    Post edited by Mineas (CZ1) on
  • helimajda (CZ1)helimajda (CZ1) CZ1 Komentářů: 328
    black-.-angel napsal(a):
    A že si před rybolovem nikdo na nedostatek výdělků nestěžoval, že by byl žebrákem? Naopak si všichni vychvalovali, kolik lze vydělat v zálivu sirén. Jenže ejhle, pak přidají "zlatý důl", vezmou ho, když jim dojde, že to byla blbost, a to jsou najednou všichni chuďasové.
    Tak ja vsechny a vsechno tedy nehazim do jednoho pytle.Co clovek,to nazor,co level,to jine moznosti ve hre.Pak taky zalezi na delce hrani,nekdo je tu rok,jiny tri,nekdo hraje cely den,jiny jednou za cas...

    Slo o to,ze zlatym dolem jsme se namlsali,ted si musime zvykat zas na pracnejsi vydelky.

    Ja bych apelovala na vyvazeni mnozstvi ryb na trhu,s organickym by se to melo vic srovnat,tam mam co doplnovat,u ryb stale posilam pryc.A take srovnat ceny..ale to uz tu padlo nescetnekrat.Dekuji..
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    pexi (CZ1) napsal(a):
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Já teda nechápu, co vidíte na té laboratoři a lestrovo skrýši či akademii. Akademii mám na 5. úrovni, ale jelikož už jsem Lvl 176, tak nechápu, proč investovat do dalšího navyšování zkušeností o procenta. To mi nic smysluplného nepřinese. Skrýš jsem dal na 5. také a dospěl k závěru, že vylepšení na další úroveň by stálo tolik, že by se mi to vrátilo úsporami na zakázkách za několik let. Čili také nebudu dál stavět, nevidím v tom smysl. Obojí je pro dobře vybudovanou farmu dle mého k nepotřebě. Laborku mám na 10. kvůli prvotřídnímu krmivu pro kačeny. Upřímně, laborku využívám právě a pouze na výrobu prvotřídních krmiv, k ničemu jinému. Občas vyrobím z přebytků trochu prvotřídního hnojiva a nic jiného v ní užitečného nevidím. Takže ani tu vylepšovat nebudu, i kdybych na to měl.

    Do čeho cpu prostředky a čas? Na mých farmách to bude vidět - do dekorací, které mají vesnickou spokojenost. Čili dočasné farmy, tématické akce a události. Vesnickou spokojenost mám opravdu slušnou, troufám si říct - z dekorací 551. A když mám volné kapacity, vyrábím remízky a suroviny pro vesnici, abych v ní budoval továrny a zajistil fungování dobrodruha pro ostatní členy spolku. Spolu ještě s jednou silnou hráčkou a občas pár dalšími (paradoxně se častěji zapojí hráči nižších úrovní než veteráni, kteří se upínají k vlastní farmě a ves tolik neřeší) táhneme budování ve vsi jak po stránce spokojenosti, tak poskytnutím zdrojů. A samozřejmě se starám o výzvy a spolkovky, aby z nich náš spolek něco měl.

    Proč budovat zbytečnosti, které budou nanejvýš strašit na mé farmě i v době, kdy ji už nebudu chtít hrát, když mi stačí mé současné zdroje k pomoci spolku, který třeba bude slušně fungovat i v době, kdy mě už hra omrzí? :) V tom vidím smysl této hry. Kooperace.

    PS: navrhoval jsem, že pomohu spočítat ceny z rybího trhu a převedu je na dolary, ale je vidět, že o to nikdo nestojí, nedostal jsem ani jediný print objednávek z trhu a bez toho se to spočítat nedá :D
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Já teda nechápu, co vidíte na té laboratoři a lestrovo skrýši či akademii. Akademii mám na 5. úrovni, ale jelikož už jsem Lvl 176, tak nechápu, proč investovat do dalšího navyšování zkušeností o procenta. To mi nic smysluplného nepřinese. Skrýš jsem dal na 5. také a dospěl k závěru, že vylepšení na další úroveň by stálo tolik, že by se mi to vrátilo úsporami na zakázkách za několik let. Čili také nebudu dál stavět, nevidím v tom smysl. Obojí je pro dobře vybudovanou farmu dle mého k nepotřebě. Laborku mám na 10. kvůli prvotřídnímu krmivu pro kačeny. Upřímně, laborku využívám právě a pouze na výrobu prvotřídních krmiv, k ničemu jinému. Občas vyrobím z přebytků trochu prvotřídního hnojiva a nic jiného v ní užitečného nevidím. Takže ani tu vylepšovat nebudu, i kdybych na to měl.

    Do čeho cpu prostředky a čas? Na mých farmách to bude vidět - do dekorací, které mají vesnickou spokojenost. Čili dočasné farmy, tématické akce a události. Vesnickou spokojenost mám opravdu slušnou, troufám si říct - z dekorací 551. A když mám volné kapacity, vyrábím remízky a suroviny pro vesnici, abych v ní budoval továrny a zajistil fungování dobrodruha pro ostatní členy spolku. Spolu ještě s jednou silnou hráčkou a občas pár dalšími (paradoxně se častěji zapojí hráči nižších úrovní než veteráni, kteří se upínají k vlastní farmě a ves tolik neřeší) táhneme budování ve vsi jak po stránce spokojenosti, tak poskytnutím zdrojů. A samozřejmě se starám o výzvy a spolkovky, aby z nich náš spolek něco měl.

    Proč budovat zbytečnosti, které budou nanejvýš strašit na mé farmě i v době, kdy ji už nebudu chtít hrát, když mi stačí mé současné zdroje k pomoci spolku, který třeba bude slušně fungovat i v době, kdy mě už hra omrzí? :) V tom vidím smysl této hry. Kooperace.

    PS: navrhoval jsem, že pomohu spočítat ceny z rybího trhu a převedu je na dolary, ale je vidět, že o to nikdo nestojí, nedostal jsem ani jediný print objednávek z trhu a bez toho se to spočítat nedá :D
    Ahoj. Tak to jsem přehlídla, že chceš screeny, budu tě  zásobovat neboj. Snad s nima nebudu mít potíže, pořád mě zlobí ale neboj budu posílat. na SZ předpokládám? Ceny mě zajímají, od toho se vše odvíjí.
    Pěkný den.
    Netrap se s cenami ryb :-) Pokud není umožněn přímý prodej, jsou úplně zbytečné. Jde  jen o počet kusů a k tomu poměr nákladů, které musíš vynaložit, aby jsi je získala. Kdybys lovila třeba lelky, je to jedno :-) Ta různorodost druhů ryb, je tam teď jen proto, aby to plnění kontraktů nebylo příliš jednoduché, protože ne všechny druhy máš možnost lovit, jak by sis přála. Nejlépe na tom budou hráči s velkými a vylepšenými loděmi, tam ty náklady na výlov budou nejmenší. Nejhůře Ti druzí co mají lodě malé, málo nebo nevylepšené. Musí je posílat mnohem víckrát, než něco naloví a ti co posílají lodě bez výbavy než něco naloví, také to potrvá. Možná je to zatím přestane bavit :-) Někdo tomu možná říká "výzva", já ne :-)
  • helaras (CZ1)helaras (CZ1) CZ1 Komentářů: 966

     Farmářka Alča (CZ1) napsal(a):
    Pěkný den.
    Netrap se s cenami ryb :-) Pokud není umožněn přímý prodej, jsou úplně zbytečné. Jde  jen o počet kusů a k tomu poměr nákladů, které musíš vynaložit, aby jsi je získala. Kdybys lovila třeba lelky, je to jedno :-) Ta různorodost druhů ryb, je tam teď jen proto, aby to plnění kontraktů nebylo příliš jednoduché, protože ne všechny druhy máš možnost lovit, jak by sis přála. Nejlépe na tom budou hráči s velkými a vylepšenými loděmi, tam ty náklady na výlov budou nejmenší. Nejhůře Ti druzí co mají lodě malé, málo nebo nevylepšené. Musí je posílat mnohem víckrát, než něco naloví a ti co posílají lodě bez výbavy než něco naloví, také to potrvá. Možná je to zatím přestane bavit :-) Někdo tomu možná říká "výzva", já ne :-)
    Pravdu máš jen částečně, protože z hlediska nákladů je ryba jako kus  -  jedno jaký druh, ale z hlediska výroby návnad už je velký rozdíl jaký druh použiješ.
    A trh ti nabízí také různé odměny. A ráda bych věděla jaká výbava se ještě "vyplatí" a jaká výbava je prodělečná.  Je mi jasné, že když přidám "jen" mrazák tak každá ryba v něm mě přijde skoro na 2 000 je to cena za to, že nemusím tolikrát otáčet, když přidám cokoli zvýší se náklady.
    Kolik můžu přidat aby to bylo rentabilní?

    Proto chci znát cenu
  • Corco (CZ1)Corco (CZ1) Komentářů: 1,956
    V noci ze včerejška na dnešek jsem jednu várku lodí osazoval (postavami/vybavením) klikáním namísto zdlouhavého přetahování. Teda jsem chvíli zažil něco, jak bych si to zhruba představoval. Ale ráno se to zase chovalo normálně blbě... Všiml si toho ještě někdo? Nebo jsem už byl tak unavený, že se mi to zdálo? :dizzy:

    Ono 14 lodí x 12 pozic k naplnění, to už tou myší něco člověk najezdí... Tohle byl velmi řídký moment farmářského štěstí... :D 
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Corco (CZ1) napsal(a):
    V noci ze včerejška na dnešek jsem jednu várku lodí osazoval (postavami/vybavením) klikáním namísto zdlouhavého přetahování. Teda jsem chvíli zažil něco, jak bych si to zhruba představoval. Ale ráno se to zase chovalo normálně blbě... Všiml si toho ještě někdo? Nebo jsem už byl tak unavený, že se mi to zdálo? :dizzy:

    Ono 14 lodí x 12 pozic k naplnění, to už tou myší něco člověk najezdí... Tohle byl velmi řídký moment farmářského štěstí... :D 
    To se to asi zdálo :) Ale místo přesouvání můžeš klikat, pokud zároveň držíš Shift ;)


    PS: Ad tento můj příspěvek - byla to reakce na henriette, jen jsem výjimečně nedala citaci a "skočila" do toho pexi. Vidím, že z toho vznikla spíše nedorozumění, takže pro vysvětlení ;)
    A že si před rybolovem nikdo na nedostatek výdělků nestěžoval, že by byl žebrákem? Naopak si všichni vychvalovali, kolik lze vydělat v zálivu sirén. Jenže ejhle, pak přidají "zlatý důl", vezmou ho, když jim dojde, že to byla blbost, a to jsou najednou všichni chuďasové.


  • LenkaBodka (SK1)LenkaBodka (SK1) SK1 Komentářů: 317
    black-.-angel napsal(a):
    Corco (CZ1) napsal(a):
    V noci ze včerejška na dnešek jsem jednu várku lodí osazoval (postavami/vybavením) klikáním namísto zdlouhavého přetahování. Teda jsem chvíli zažil něco, jak bych si to zhruba představoval. Ale ráno se to zase chovalo normálně blbě... Všiml si toho ještě někdo? Nebo jsem už byl tak unavený, že se mi to zdálo? :dizzy:

    Ono 14 lodí x 12 pozic k naplnění, to už tou myší něco člověk najezdí... Tohle byl velmi řídký moment farmářského štěstí... :D 
    To se to asi zdálo :) Ale místo přesouvání můžeš klikat, pokud zároveň držíš Shift ;)


    PS: Ad tento můj příspěvek - byla to reakce na henriette, jen jsem výjimečně nedala citaci a "skočila" do toho pexi. Vidím, že z toho vznikla spíše nedorozumění, takže pro vysvětlení ;)
    A že si před rybolovem nikdo na nedostatek výdělků nestěžoval, že by byl žebrákem? Naopak si všichni vychvalovali, kolik lze vydělat v zálivu sirén. Jenže ejhle, pak přidají "zlatý důl", vezmou ho, když jim dojde, že to byla blbost, a to jsou najednou všichni chuďasové.


    mne to tak obcas ide na mobile a vobec neviem od coho to zavisi ale stalo sa to viac krat..ziaden shifh som pri tom nedrzala :) ale je mozne ze corco si v noci ten shift prilahol a bolo farmarske stastie  :D
  • Corco (CZ1)Corco (CZ1) Komentářů: 1,956
    S tím přilehnutým shiftem bych si to dokázal představit :D, mohl se i jenom zaseknout... nicméně jsem netušil o této funkci, hned u příští lodě to vyzkouším a určitě to budu používat. :)
  • Tak1Player (CZ1)Tak1Player (CZ1) CZ1 Komentářů: 393
  • Tak1Player (CZ1)Tak1Player (CZ1) CZ1 Komentářů: 393
    Ahoj, posílám porovnání odměn za stejný druh ryb. To je horor dávat na forum screen a k tomu něco napsat.Pro staršího člověka toto už není.
    Tak

  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 30.08.2017
    Tak1Player (CZ1) napsal(a):
    Ahoj, posílám porovnání odměn za stejný druh ryb. To je horor dávat na forum screen a k tomu něco napsat.Pro staršího člověka toto už není.
    Tak

    OK, vidím, že ty ceny někdo opravdu chce, tak na to jdu založit vlastní pracovní vlákno, ať tu nespamujeme, když nás bude víc. Využijte nově založené vlákno Rybí trh, náklady a výnosy z lovu a plnění kontraktů v sekci Tipy a triky.
    Post edited by Mineas (CZ1) on
  • Tak1Player (CZ1)Tak1Player (CZ1) CZ1 Komentářů: 393
    Corco (CZ1) napsal(a):
    S tím přilehnutým shiftem bych si to dokázal představit :D, mohl se i jenom zaseknout... nicméně jsem netušil o této funkci, hned u příští lodě to vyzkouším a určitě to budu používat. :)
    Ahoj, vyzkoušela jsem to, paráda.
    Tak
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    helaras (CZ1) napsal(a):

     Farmářka Alča (CZ1) napsal(a):
    Pěkný den.
    Netrap se s cenami ryb :-) Pokud není umožněn přímý prodej, jsou úplně zbytečné. Jde  jen o počet kusů a k tomu poměr nákladů, které musíš vynaložit, aby jsi je získala. Kdybys lovila třeba lelky, je to jedno :-) Ta různorodost druhů ryb, je tam teď jen proto, aby to plnění kontraktů nebylo příliš jednoduché, protože ne všechny druhy máš možnost lovit, jak by sis přála. Nejlépe na tom budou hráči s velkými a vylepšenými loděmi, tam ty náklady na výlov budou nejmenší. Nejhůře Ti druzí co mají lodě malé, málo nebo nevylepšené. Musí je posílat mnohem víckrát, než něco naloví a ti co posílají lodě bez výbavy než něco naloví, také to potrvá. Možná je to zatím přestane bavit :-) Někdo tomu možná říká "výzva", já ne :-)
    Pravdu máš jen částečně, protože z hlediska nákladů je ryba jako kus  -  jedno jaký druh, ale z hlediska výroby návnad už je velký rozdíl jaký druh použiješ.
    A trh ti nabízí také různé odměny. A ráda bych věděla jaká výbava se ještě "vyplatí" a jaká výbava je prodělečná.  Je mi jasné, že když přidám "jen" mrazák tak každá ryba v něm mě přijde skoro na 2 000 je to cena za to, že nemusím tolikrát otáčet, když přidám cokoli zvýší se náklady.
    Kolik můžu přidat aby to bylo rentabilní?

    Proto chci znát cenu
    Jak myslíš. Já v té matematice mám , jak možná víš :-), trochu nedostatky. Mě jedna ryba, jedno jaká, z plně naloženého trauleru na 6 stojí 837 dolarů a z plně naloženého hausbotu na 6  1231 dolarů. Už tady je vidět rozdílnost  v druhu lodi. Když vyrábím směs vím kolik té ryby potřebuji, takže snadno zjistím, jaký mám náklad na výrobu směsi. Tu pak porovnám s cenou, za kterou mohu prodat. V případě různých dárků, které já zatím beru spíš jako bonus, cenu znám.Mluvím o ceně, za kterou ten dárek mohu získat v jiné akci ať už za dolary nebo za zlaté.  Proto se i domnívám, že ceny ryb budou díky různým nákladům u různých hráčů jiné. Možná se mýlím. Tolik jen na vysvětlenou mého názoru. Vím, že už je tady nové vlákno.
  • LenkaBodka (SK1)LenkaBodka (SK1) SK1 Komentářů: 317
    Tak1Player (CZ1) napsal(a):
    Corco (CZ1) napsal(a):
    S tím přilehnutým shiftem bych si to dokázal představit :D, mohl se i jenom zaseknout... nicméně jsem netušil o této funkci, hned u příští lodě to vyzkouším a určitě to budu používat. :)
    Ahoj, vyzkoušela jsem to, paráda.
    Tak
    Aj ja som to vyskusala, genialne :)))
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    A nevadí vám, že jsem to tady psala už v červnu? :D 

    Tak já vám k tomu doplním tedy ještě odebrání vybavení, ať to máte komplet:

    Po přiřazení vybavení/posádky lze zpět jednoduše odebrat také Shiftem + kliknutí, nebo dokonce dvojklikem ;)
  • Ijmeno (CZ1)Ijmeno (CZ1) Komentářů: 295
    Náklady na jednotlivé ryby nejsou stejné, pokud počítáte, že čas je taky náklad.

  • LenkaBodka (SK1)LenkaBodka (SK1) SK1 Komentářů: 317
    black-.-angel napsal(a):
    A nevadí vám, že jsem to tady psala už v červnu? :D 

    Tak já vám k tomu doplním tedy ještě odebrání vybavení, ať to máte komplet:

    Po přiřazení vybavení/posádky lze zpět jednoduše odebrat také Shiftem + kliknutí, nebo dokonce dvojklikem ;)
    veru nevadi, pre nas spomalenych treba take dobre vylepsovaky opakovat a najlepsie velkym a cervenym :)
  • Tak1Player (CZ1)Tak1Player (CZ1) CZ1 Komentářů: 393
    LenkaBodka (SK1) napsal(a):
    black-.-angel napsal(a):
    A nevadí vám, že jsem to tady psala už v červnu? :D 

    Tak já vám k tomu doplním tedy ještě odebrání vybavení, ať to máte komplet:

    Po přiřazení vybavení/posádky lze zpět jednoduše odebrat také Shiftem + kliknutí, nebo dokonce dvojklikem ;)
    veru nevadi, pre nas spomalenych treba take dobre vylepsovaky opakovat a najlepsie velkym a cervenym :)
    Ahoj,
    děkujeme, jak píše Lenka Bodka.
  • Emis-cz (CZ1)Emis-cz (CZ1) Komentářů: 207
    Už někdo máte na rybím trhu bonusy? Já tam mám pořád nuly. :neutral:
  • helaras (CZ1)helaras (CZ1) CZ1 Komentářů: 966
    Ijmeno (CZ1) napsal(a):
    Náklady na jednotlivé ryby nejsou stejné, pokud počítáte, že čas je taky náklad.

    Když vybavím loď jakkoli levně nebo nákladně mohu chytit jen tolik kusů, kolik se mi tam vejde. Je jedno jaký druh budu lovit.
    Je pravda, že vzdálenost lovišť je různá, tudíž i čas je různý.
     Pokud uvažuješ, že čas jsou peníze, tak samozřejmě vyjdou levněji ryby, které bývají blíže. Ale pokud nakládám odpoledne, tak je mi jedno, jestli loď přiveze ryby v době, kdy nejsem u počítače o dvě tři hodiny dříve nebo později, když pak stejně stojí v přístavu.
  • Ivanas68 (CZ1)Ivanas68 (CZ1) Komentářů: 13
    Emis-cz (CZ1) napsal(a):
    Už někdo máte na rybím trhu bonusy? Já tam mám pořád nuly. :neutral:
    Já už mám 13 :)
  • Ijmeno (CZ1)Ijmeno (CZ1) Komentářů: 295
    helaras (CZ1) napsal(a):
    Ijmeno (CZ1) napsal(a):
    Náklady na jednotlivé ryby nejsou stejné, pokud počítáte, že čas je taky náklad.

    Když vybavím loď jakkoli levně nebo nákladně mohu chytit jen tolik kusů, kolik se mi tam vejde. Je jedno jaký druh budu lovit.
    Je pravda, že vzdálenost lovišť je různá, tudíž i čas je různý.
     Pokud uvažuješ, že čas jsou peníze, tak samozřejmě vyjdou levněji ryby, které bývají blíže. Ale pokud nakládám odpoledne, tak je mi jedno, jestli loď přiveze ryby v době, kdy nejsem u počítače o dvě tři hodiny dříve nebo později, když pak stejně stojí v přístavu.
    Souhlasím.
  • Rachand (SK1)Rachand (SK1) SK1 Komentářů: 45
    Najlepšie na všetkom je, že teraz mávam dokola jazierka s mečiarmi, práve v tejto chvíli aj dve naraz, a zase jazierko s lastúrami, ktoré odo mňa chce trh v kontraktoch, býva po jednom, kým nalovím do toho trhu lastúre, tak aj 20x pošlem preč kontrakt a oni sa stále v nejakom objavia :smiley: naj, keď sú vo všetkých 4 kontraktoch a ten kontrakt má vysokú hodnotu, tak mi je ho ľúto odstrániť, ale kedy to konečne nachytám? za dva týždne, keď ich odo mňa pýta aj +100 a v jazierku ledva 40 :D
  • LenkaBodka (SK1)LenkaBodka (SK1) SK1 Komentářů: 317
    Rachand (SK1) napsal(a):
    Najlepšie na všetkom je, že teraz mávam dokola jazierka s mečiarmi, práve v tejto chvíli aj dve naraz, a zase jazierko s lastúrami, ktoré odo mňa chce trh v kontraktoch, býva po jednom, kým nalovím do toho trhu lastúre, tak aj 20x pošlem preč kontrakt a oni sa stále v nejakom objavia :smiley: naj, keď sú vo všetkých 4 kontraktoch a ten kontrakt má vysokú hodnotu, tak mi je ho ľúto odstrániť, ale kedy to konečne nachytám? za dva týždne, keď ich odo mňa pýta aj +100 a v jazierku ledva 40 :D
    bud rada a narob si zasoby, dlho ten prebytok mecunov a tresiek zrejme nepotrva ;-)
Sign In to comment.