Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k "Aktualizace 24.5.2017: Loděnice, rybolov na otevřeném moři a další"

black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
Milí hráči,

níže můžete diskutovat o této aktualizaci: Aktualizace 24.5.2017: Loděnice, rybolov na otevřeném moři a další.

Oficiální oznámení k události najdete zde.

 
Budeme se těšit na vaše dotazy a zpětnou vazbu :)

váš BF tým
Post edited by [Deleted User] on
«1315

Komentáře

  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 23.05.2017
    Ještě jsem do ofika přidala seznam opravených chyb. A teď jsem akorát zjistila výbornou zprávu, o kterou cítím potřebu se s vámi podělit i zde :)

    - Vesnická liga - v okně chatu bude zobrazeno, který člen zahájil výzvu.


  • GoodStenly2 (CZ1)GoodStenly2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 9,495
    upraveno 23.05.2017
    Tematická Akce těžce pracujících - Rybolov na otevřeném moři
    "S touto aktualizací zavedeme novou verzi této události s odměnami za aktivitu a požadavky propojenými s novým obsahem rybolovu na otevřeném moři! Tato událost začne 25. května v 00:00 a skončí 28. května ve 23:59".


    Nó, tak na to jsem opravdu zvědavej, doufám, že tím pro mě nekončí zábava..., protože ten návod je dost složitý (pro mě...).  :lol:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Účinnost položek: všechny položky jsou 100% účinné, pouze pokud jsou jimi vybaveny konkrétní lodě a úrovně lodí. Pokud jimi vybavíte špatnou loď, položka bude mít nižší efektivnost (penalizaci)".

    Nó, a tohle je pro mě "hřebíček do rakve" - vylepším, budu chtít poslat a pak zjistím,že...  :lol::flushed:
    Mimochodem, tím myslíte, že postavím loď na, nevím, třeba kraby a pošlu jí na humry...?
  • Jakubko2727 (SK1)Jakubko2727 (SK1) SK1 Komentářů: 183
    Este sa ludia nespamatali z dediny a vsetkym suvisiacim (konska luka...) a uz je tu "vylepseny" Oleg. Nie je toho trochu privela? Nie som zamestnanec Big farm.
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 23.05.2017
    Este sa ludia nespamatali z dediny a vsetkym suvisiacim (konska luka...) a uz je tu "vylepseny" Oleg. Nie je toho trochu privela? Nie som zamestnanec Big farm.
    Vždyť nás nikdo nenutí využívat všechny nové části farmy. Třeba my ve vesnici koňskou pastvinu vůbec nestavěli a využíváme jen kapitána (a dárky jsou fajn). Stačí nám tak, když remízky pěstuje jen několik členů spolku a pro ostatní by tohle mohlo být zajímavé zpestření.

    Navíc mám linii úkolů s rybářem splněnou už dávno a rybáře posílám jen pro rybářské body. Tohle by mohlo celou tu mechaniku posunout zase o kousek dál a dát jí větší smysl, protože zatím mi rybář moc zajímavý nepřijde.
  • Jakubko2727 (SK1)Jakubko2727 (SK1) SK1 Komentářů: 183
    To ano, tiez posielam Olega iba po body a ked je vyzva alebo protivyzva, tak po rybky. To je ale pre mna ta pokojna cast hry. Lebo vacsinou byva toho vzdy vela, ked chce clovek plnit tyzdennu sutaz, este do toho hodia majstrovstva, udalost tazko pracujuceho a ked je este v hre vyzva alebo protivyzva, k tomu ostrovna farma, tak clovek nevie, kde mu hlava stoji. Oleg bol taka pohoda, ze isiel na 8 hodin po body a hotovka. Este vylepsovanie na dedinskej farme, suroviny ked chce clovek, tak ta 70% penalizacia, ked znizia zber na poliach, lukach a zahradach, to dava teda zabrat. Co ma clovek potom zbierat? Ked mu do toho pride sutaz napr. Tazko pracujuceho a potrebuje speci jacmen alebo ine, aby mal co najviac a nie taketo skresanie urody. 
    Niektore veci trochu nedomysleli, alebo by ich mali zmenit v aktualizacii, ked uz je aktualizacia na vsetko, tak by mohla byt aj na takuto vec, ktoru by uvitali vsetci. 70% je nadmieru, aj 50% by bolo vela, stacilo by mozno 30%. Moj nazor.


  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    Jelikož z polí je i při penalizaci užitek (já získávám tolik jílu, písku a valounů, že polovina mých příjmů vesnických dolarů je z jejich prodeje), tak si na ni nijak nestěžuji. Kdyby se snížila, už by to generoalo zisk zadarmo, s minimálními náklady, protože pěstování remízků se samo zaplatí, nic nestojí (stačí občas vyprodukovat nějaké navíc a prodat, nebo odprodat kus surovin, padajících z polí). 70% je dost, ale jsem schopen si to rozložit tak, aby mi to nezpůsobilo žádnou škodu při jakékoliv akci, která na farmě je. To se dá naplánovat. Třeba při soutěži spolků je pěstuju na gurmě a pole nechávám bez postihu, naopak v době akce těžce pracujících je pěstuji na polích a volné nechávám zehrady na velké pampelišky a ječmen. Na loukách remízky nepěstuju vůbec, květinka je hlavní zdroj příjmů z produkce.
  • Jakubko2727 (SK1)Jakubko2727 (SK1) SK1 Komentářů: 183
    Ja hovorim hlavne za mensich farmarov u nas v spolku, tiez nemam problem s peniazmi, mam cca 150 milionov a povylepsovane, co mozem. Vzdy clovek caka len na architekta. Ale ti mensi farmari, co nemaju tolko zahrad, poli..., jednoducho nemozu robit vsetko. Ozaj by tu museli presediet 3/4 dna. Pomaly sa sice rozrastaju, ale ked ma niekto mozno 2 jablkove sady, nie uplne vylepsene, tak to nemozem porovnat s mojimi 8 vylepsenymi. On ma z tych dvoch tolko jablk, co ja mozno z jedneho. Cize moj ranny zber jemu trva 2 - 3 dni. Za seba nehovorim, ale za spoluhracov, ze je toho ozaj dost.
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    Proč by měly menší farmy ve spolku vyrábět remízky? Co z toho mají? Jako občas nějaké levnější třeba bambus nebo smrk na pampelišku nebo zelí, proč ne, ale aby pěstovali něco dražšího, to se jim přece nevyplatí! Malé farmy by měly ke všem změnám včetně těchto přistupovat opatrně. Jejich hlaní cíl by měl být yškrábat se hlavně na střední úroveň - získat všechny 3 stálé farmy a začít na květince slušně vydělávat, a až pak uvažovat o investicíxhdo věcí, jako je ostrovní farma, remízky, nebo třeba nová loděnice a rybaření v moři. Vždyť vybudovat farmy je ze začátku výzva dost velká sama o sobě.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Byla bych ráda, abyste zde již dále nerozebírali remízky a další témata předchozích aktualizací, ale věnovali se v diskuzi obsahu této aktualizace, v zájmu přehledu celého vlákna, protože věřím, že časem zde bude dotazů k fungování loděnice atd. víc než dost a příspěvky mimo téma přehlednosti zrovna nepřidají. Díky ;)
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    V novince se uvádí v části Letní víkendové speciály, že se ukáží turisti. Je šance, že budou poptávat i produkty květinové farmy (parfémy, mýdla a podobně), jako o minulém létě? Protože po mně od té doby zákazníci u trhu ani jednou produkty obchodu z květinky nechtěli a pokud půjdou po krmivech, hnojivech a humusu, plodech různých sadů a občas mezi to hodí vajíčka nebo kvítí, bude to takové dost nahouby.

  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    V novince se uvádí v části Letní víkendové speciály, že se ukáží turisti. Je šance, že budou poptávat i produkty květinové farmy (parfémy, mýdla a podobně), jako o minulém létě? Protože po mně od té doby zákazníci u trhu ani jednou produkty obchodu z květinky nechtěli a pokud půjdou po krmivech, hnojivech a humusu, plodech různých sadů a občas mezi to hodí vajíčka nebo kvítí, bude to takové dost nahouby.
    Ta poptávka s letními víkendy neměla nic společného. Momentálně bohužel zákazníci produkty z obchodu prostě nechtějí. To ovšem neznamená, že tomu tak bude napořád :sunglasses:
  • Bastet (CZ1)Bastet (CZ1) CZ1 Komentářů: 443
    Ahojky,
    v ofiku je uvedeno, že po aktualizaci se (mimo jiné) změní čas příjezdů a odjezdů kapitána do vesnice - mimochodem, velké díky, fakt to bude o  moc lepší.
    Ale potřebuju radu - kapitán se přihrne do vesnice za necelých dvacet minut. Kdo je on line, stihne si vybrat bedýnky. Ale rozhodně nestihneme opravit loď, protože trojúhelník tvrdí, že za asi 50 minut bude aktualizace. Takže co teď? Mám nacpat kapitánovi na opravu aspoň něco, nebo je lepší nic neopravovat a počkat na další příjezd? Když nebudeme vůbec opravovat, zvětší se procento poškození, nebo loď po aktualizaci přijede v tom stavu, v jakém byla před aktualizací?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Měla by přijet ve stejném, tj. bych teď příjezd ignorovala a počkala až na další po aktualizaci :)

    A k těm časům - jak už jsem dávno psala, byl to bug, nikdy nebyl záměr takhle ty časy mít, to nebylo změněno na základě nějakých přání. Jen tam prostě někdo omylem prohodil připlutí a odplutí, stane se :)
  • Bastet (CZ1)Bastet (CZ1) CZ1 Komentářů: 443
    Díky za radu - budu tedy ignorovat. Jinak k těm časům - ono je celkem fuk, jestli to byla chyba nebo naprogramováno schválně. Prostě to bylo nešikovný - a to už je co říct, když to řeknu já, já jsem sova a lítám v noci - a přesto mě to otravovalo, pokaždý na něj čekat (a samozřejmě, pokud většina už spí, ani loď kolikrát nestihnu opravit na přijatelné procento). Takže za mě velké díky, že to opravili - a je fuk, jestli opravili chybu nebo záměr. Asi nejsem sama, koho to potěší.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Tak mě to taky těší, konečně už dám po aktualizaci ve spolku zelenou na výstavbu mola :smiley:

  • veverka-zrzka (CZ1)veverka-zrzka (CZ1) Komentářů: 191
    Fungují již doky? Nemám v kolečku žádnou nabídku, i když úkoly s rybami mám dávno všechny splněné.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 24.05.2017
    Fungují již doky? Nemám v kolečku žádnou nabídku, i když úkoly s rybami mám dávno všechny splněné.
    Ano, na květinové farmě uvidíš novou budovu, kliknutím na ni se dostaneš na moře. Neklikej na Olega, ten je "mimo hru".

    Klikni na Doky, pak se dostaneš na rybolov a zobrazí se první úkol.


  • Jayne (CZ1)Jayne (CZ1) CZ1 Komentářů: 103
    Člověk by se rád potěšil těmi novými věcmi, ale že přestane fungovat to co bylo zase akorát naštve...např. mám nějakých necelých 3000l mléka ve stodole, ale nejde mi sebrat další, píše mi to že mám plné sklady a mám si je zvětšit či postavit další, přestože mám kapacitu 7800, zase mi ukazuje vesnice že je něco doděláno...ale není tam dodělané nic...nevím na co ještě narazím , ale už teď jsem vytočená
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 24.05.2017
    Jayne (CZ1) napsal(a):
    Člověk by se rád potěšil těmi novými věcmi, ale že přestane fungovat to co bylo zase akorát naštve...např. mám nějakých necelých 3000l mléka ve stodole, ale nejde mi sebrat další, píše mi to že mám plné sklady a mám si je zvětšit či postavit další, přestože mám kapacitu 7800, zase mi ukazuje vesnice že je něco doděláno...ale není tam dodělané nic...nevím na co ještě narazím , ale už teď jsem vytočená
    Nemyslíš latexové mléko? Tam je to dáno velikostí skladu ve vesnici.

    Časomíra bohužel opravena nebyla, stejně jako pár dalších věcí.
  • kokoskaa (CZ1)kokoskaa (CZ1) CZ1 Komentářů: 55
    ????
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 24.05.2017
    Nějaký dotaz by k těm otazníkům nebyl?

    Jinak Yarnacle se do do pořádku, jakmile jeho momentální časomíra vyprší. Pak se režim obrátí správně.
  • GoodStenly2 (CZ1)GoodStenly2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 9,495
    kokoskaa (CZ1) napsal(a):
    ????

    Taky nechápu, co po mě ten domek chce, kliknul jsem na něj, poskočilo to na obrázek detailnějšího moře (vrak, mořské řasy na dně, ostrov se stromem) a... nic. To má být jako všechno...?  :flushed:
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Jakmile se přesuneš na rybaření, naskočí ti nové úkoly. Nejprve je třeba mít ale dokončené všechny úkoly k Olegovi. Toto je poslední:



  • sona26 (CZ1)sona26 (CZ1) CZ1 Komentářů: 271
    Jayne (CZ1) napsal(a):
    Člověk by se rád potěšil těmi novými věcmi, ale že přestane fungovat to co bylo zase akorát naštve...např. mám nějakých necelých 3000l mléka ve stodole, ale nejde mi sebrat další, píše mi to že mám plné sklady a mám si je zvětšit či postavit další, přestože mám kapacitu 7800, zase mi ukazuje vesnice že je něco doděláno...ale není tam dodělané nic...nevím na co ještě narazím , ale už teď jsem vytočená
    U nás ve spolku měla hráčka stejný problém.Restartovala a pak už mohla vše posbírat.
  • GoodStenly2 (CZ1)GoodStenly2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 9,495
    black-.-angel napsal(a):
    Jakmile se přesuneš na rybaření, naskočí ti nové úkoly. Nejprve je třeba mít ale dokončené všechny úkoly k Olegovi.
    _______________________________________________________________________________
    Hmm, takže můj Oleg loví ještě 3,5 hodiny ikspéčka a pak mohu dodělat zbytek úkolů a pak mohu nově rybařit? Pěkně děkuju, tím pádem se to přesunulo do "danajských darů..." (asi jsem minulý rok zlobil - hodně). :)
    Když to všechno zvládnu a začnou "těžce pracující", nemohu v tu dobu poslat Olega lovit ikspéčka, protože mi to blokne všechno ostatní, chápu-li to správně...?  :neutral:

  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    black-.-angel napsal(a):
    Jakmile se přesuneš na rybaření, naskočí ti nové úkoly. Nejprve je třeba mít ale dokončené všechny úkoly k Olegovi.
    _______________________________________________________________________________
    Hmm, takže můj Oleg loví ještě 3,5 hodiny ikspéčka a pak mohu dodělat zbytek úkolů a pak mohu nově rybařit? Pěkně děkuju, tím pádem se to přesunulo do "danajských darů..." (asi jsem minulý rok zlobil - hodně). :)
    Když to všechno zvládnu a začnou "těžce pracující", nemohu v tu dobu poslat Olega lovit ikspéčka, protože mi to blokne všechno ostatní, chápu-li to správně...?  :neutral:

    To ale bylo v oficiálním oznámení uvedeno, že nové úkoly budou dostupné po dokončení všech rybářských na farmách.

    Nechápu, co by měl Oleg blokovat. V docích a normálně na farmě rybaříš odděleně.
  • veverka-zrzka (CZ1)veverka-zrzka (CZ1) Komentářů: 191


    V postranní nabídce není žádný úkol. Budova má nad sebou červené "z", v kruhové nabídce je jen info.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Viz příspěvky výše - nejprve je třeba dokončit všechny rybářské úkoly na farmách.
  • GoodStenly2 (CZ1)GoodStenly2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 9,495
    black-.-angel napsal(a):
    To ale bylo v oficiálním oznámení uvedeno, že nové úkoly budou dostupné po dokončení všech rybářských na farmách.

    Nechápu, co by měl Oleg blokovat. V docích a normálně na farmě rybaříš odděleně.
    ________________________________________________________________________________
    Abych se ujistil, že to chápu správně Andělíno, dosplním si zbytek úkolů, tím budu moct začít s novým rybařením, dobře. Až začnou "těžce prac.", tak mohu poslat Olega lovit iskpéčka na 8 hodin a zárověň plnit úkol v těžce prac. nachytej "něco" (kraby, humři, apod.)?
    Pokud ano, není problém. :)

  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    black-.-angel napsal(a):
    To ale bylo v oficiálním oznámení uvedeno, že nové úkoly budou dostupné po dokončení všech rybářských na farmách.

    Nechápu, co by měl Oleg blokovat. V docích a normálně na farmě rybaříš odděleně.
    ________________________________________________________________________________
    Abych se ujistil, že to chápu správně Andělíno, dosplním si zbytek úkolů, tím budu moct začít s novým rybařením, dobře. Až začnou "těžce prac.", tak mohu poslat Olega lovit iskpéčka na 8 hodin a zárověň plnit úkol v těžce prac. nachytej "něco" (kraby, humři, apod.)?
    Pokud ano, není problém. :)

    Jo, jak říkám, je to oddělené.

    Plus tě radši upozorním ještě na jednu věc - pro rybolov na otevřeném moři potřebuješ loď, kterou si koupíš za pár šupů, ale musíš ji postavit, potřebuješ k tomu volný stavební slot. Tak jen abys s tím počítal, aby tě to pak opět nepřekvapilo ;)
Sign In to comment.