Domů Czech Otázky ke hře

Vedoucí spolku farmářů

17

Komentáře

  • kadibudka1 (CZ1)kadibudka1 (CZ1) CZ1 Komentářů: 11
    upraveno 02.01.2017

    To jsem nevěděl..Takže včíl můžu bejt vyhozen ikdyž jsem do spolku investoval cca 97%investic i zlatek?To je brůtus...to valím bulvy.Jo!Nehrál jsem delší čas,ale né vlastní vinou.Neopravitelně mi odešlo PC a pořízení dalšího není nic levnýho..fakt nekradu.A přitom mám nej farmu ze všech spoluhráčů.Tak to su zvědavej jestli se mi to vrátí.Už jedu 3týdny vkuse a vedoucí nikde.Snad mi ty žádající o místo nezdrhnou a posečkají ještě týden.


    Taky by bylo dobrý o této skutečnosti spravit všechny i v pravidlech hry.I ve vysvětlivkách jaké pravomoci má zástupce či vedoucí ve spolku a co se stane po určité době nepřítomnosti.Nikde o tom není zmínka

    Hned jak mi vrátíte post vedoucího smažu všecky zástupce..pomůže to?

    edit: sloučení příspěvků (black-.-angel)

    Jak hrozně se mílíte...to je velký omyl...Můj spolek nepotřebuje až tak rozvoj..K tomu je potřeba aktivní komunikativní jedince a mít snahu se sunout kupředu..takové hráče se tu hledaj dost těžko...Hra přeci nezakazuje aby si hráči založili vlastní spolky..ba co víc,když se jim ve stávajícím spolku nelíbí můžou si sbalit svý saky paky a odejít jinam..není nikde psáno,že tam musí zůstat doživotně dokud je někdo nevyhodí
    Zakladatel by měl být nedotknutelný za všech okolností ikdyby nebyl aktiv.třeba rok..měl by mít absolutní imunitu a veškeré pravomoce vždy.Proč?Protože bez něj by spolek neexistoval
    Rovněž za nepřítomnosti by měli mít právo zástupci vyhazovat i příjmat...od toho jsou přece zástupci...a to jsou lidé kterým zakladatel věří,že to poišlape i bez něj,kdyby z nějakýho důvodu nemoh zakladatel hrát.
    Rovněž v každém spolku by měl být i nějaký notes...vlákno pro všechny hráče,kde by mohli psát jen vedení spolku co kde jak...Je fakt velký opruz vysvětlovat každému nově příchozímu jak to ve spolku funguje a kde co jak se používá
    Post edited by kadibudka1 (CZ1) on
  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    kadibudka1 (CZ1) napsal(a):
    Hned jak mi vrátíte post vedoucího smažu všecky zástupce..pomůže to?
    Zástupce mít zvolený samozřejmě nemusíš, ale pokud budeš zase víc jak měsíc neaktivní, opět přejde vedení spolku na někoho jinýho - podle úrovně ve hře.
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 01.01.2017

    kadibudka1 (CZ1) napsal(a):
    Hned jak mi vrátíte post vedoucího smažu všecky zástupce..pomůže to?

    Taky by bylo dobrý o této skutečnosti spravit všechny i v pravidlech hry.I ve vysvětlivkách jaké pravomoci má zástupce či vedoucí ve spolku a co se stane po určité době nepřítomnosti.Nikde o tom není zmínka
    1.) Post vedoucího spolku ti může vrátit pouze současný vedoucí spolku.
    Pokud by byl současný vedoucí spolku také déle jak měsíc neaktivní (nepřihlásil by se za tu dobu do hry),
    vedoucí spolku by asi automaticky opět připadl na tebe (protože jsi hned za ním na druhém místě jako zakladatel spolku a zástupce + současně máš i nejvyšší level)

    2.) Informace jsou na fóru uvedeny - viz zde:

    Návody a tipy & triky / Návody ke hře / spolek - vše o spolku
    Funkce vedoucí, zástupce, člen

    Vedoucím se stane zakladatel spolku a určí svého zástupce. ( ve spolku musí být zástupce, protože při 30 denní neaktivitě vedoucího, přejdou pravomoci vedoucího ne něho. Je -li ve spolku zástupců více, přejdou pravomoci na zástupce s nejvyšším levelem.)

    Vedoucí smí, vyhazovat neaktivní členy (tuto pravomoc má pouze on), dále společně se zástupcem můžou posílat pozvánky hráčům o vstup do spolku, přijímat nové členy, spouštět výzkumy a projekty, vkládat sbírkové předměty.
    Člen pouze hraje a vkládá sbírkové předměty.

    Zástupce lze měnit v tabulce členů spolku, po najetí na jméno.
    Navíc máš přímo ve hře tlačítko: Pomoc

    httpmedia1webgardenczimagesmedia15868ff0d2bbdepngpomocpng
    Post edited by Huhouš (CZ1) on
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 01.01.2017
    Huhouš (CZ1) napsal(a):
    Navíc máš přímo ve hře tlačítko: Pomoc

    httpmedia1webgardenczimagesmedia15868ff0d2bbdepngpomocpng
    Pod kterým samozřejmě @kadibudka1 (CZ1) nic o uvolnění postu vedoucího při neaktivitě nenajde, takže moc nevím, proč ho na něj odkazuješ. Ta nápověda tam je úplně k ničemu, víme to všichni.

    kadibudka1 (CZ1) napsal(a):
    Už jedu 3týdny vkuse a vedoucí nikde.Snad mi ty žádající o místo nezdrhnou a posečkají ještě týden.

    Hned jak mi vrátíte post vedoucího smažu všecky zástupce..pomůže to?
    Jako zástupce můžeš nové členy přibrat, pouze nemůžeš hráče vyloučit.

    Ty to bereš pořád jako "útok" na vedoucího, ale pochop, že je to ochrana členů tvého spolku před neaktivním vedoucím. Ochranný systém tam bude vždy, i bez zástupců, systém opravdu tak hloupý není. Takže pokud chceš být mermomocí vedoucím, buď aktivní. Spolek pro svůj rozvoj aktivního vedoucího potřebuje.
  • kadibudka1 (CZ1)kadibudka1 (CZ1) CZ1 Komentářů: 11
    Jistě že to považuju jako útok,protože ted můžu být vyhozen jen tak
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    kadibudka1 (CZ1) napsal(a):
    Jistě že to považuju jako útok,protože ted můžu být vyhozen jen tak
    Ano, ale uvědom si, že spolek pro rozvoj potřebuje aktivní hráče, tak to zkrátka je. Pokud chceš post vedoucího zpět, zkus se domluvit s tím současným, jiná možnost není.
  • kadibudka1 (CZ1)kadibudka1 (CZ1) CZ1 Komentářů: 11
    upraveno 03.01.2017
    Zřejmě vám uniká důležitá věc:
    1. Založení stojí zlatý,který sice lze získávat ze hry samotné,ale vzhledem k tomu,že víc jak 50% komodit který nabízíte se daj pořídit rovněž jen za zlatý.
    2. Zlatý 375 se daj pořídit i z vlastní kapsy nákupem..tzn.za peníze a protože ve hře samotné jak  mě odkazujete na ikonu POMOC o nepřítomnosti není sebemenší zmínka v dobré víře založíte spolek.
    3.Pak se dovíte že vás sytém sesadil z důvodu delší doby nehrání a ptáte se proč..čímž ztratíte tzv. imunitu zakladatele proti vyhození..( STÁLE HOVOŘÍM O POŘIZOVÁNÍ ZLATEK ZA PENÍZE)
    4. Určitě je vám známo,že v trestním právu do určité částky se hovoří o přečinu a po překročení této sumy se hovoří již o krádeži..a v dnešní době elektroniky jsou tyhle platby zaznamenány..kam,kde,kollik,čas i datum.
    5.Byl bych nerad,kdyby nějaký naštvaný se nezačal v tomhle opravdu důkladně štourat a hnal to do krajnosti až k soudu,když  kvůli této důležité informaci,která vám chybí(asi nedopatřením bude skutková podstata právní věci naplněna) ukončena.
    6.Musím opravdu i já přiznat,že kdybych o tomhle věděl cca.před 4lety,kdy jsem spolek zakládal...věřte že bych si moc dobře promyslel,kam svý zlatý pořízené za peníze budu investovat a koho bych do spolku přijal..jestli vůbec někoho za těchto současných podmínek,protože na členy nebylo vůbec spolehnutíNa výzvy nereagovali většinou...jen se svezli,protože hrát sám nemá nikdo výhodu,kdežto dostat se do spolku automaticky nový člen získává všechny výhody dle úrovně spolku aniž by se jakkoliv podílel na rozvoji.
    7.ZAKLADATEL-který si vybudoval za peníze(a nebylo jich málo) spolek do sučastného stavu v podstatě sám ted zjistí že jen tak může být vyhozen a vše čeho dosáhl jen tak zmizí a z jeho úsilí bude těžit někdo jiný je nějak blbě
    8.Měli byste s tím něco udělat,ale velmi rychle,(ANO-POVAŽUJU TO ZA ÚTOK,KRÁDEŽ ALE NÉ NA VEDOUCÍHO,ALE NA ZAKLADATELE)


  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 03.01.2017
    Možná by hráč, co má slabou aktivitu, neměl zakládat spolek a raději si ušetřit starosti a do nějakého se přidat. Kdybych zakládal spolek já a byl pak neaktivní, byl bych naopak rád, že správu dostal někdo druhý. Do zakládání mě nikdo nenutil a spolek si nezaslouží trpět za slabou aktivitu svého zakladatele. Pokud byli hráči s vedením spokojení, stejně ti vedení rádi vrátí. A pokud ne, proč se ho dožadovat? A navíc investovat zlatky do něčeho, o čem jsem si podrobně nezjistil, jak to funguje, je trochu zbrklé.

    A navíc, pokud spolek nefunguje zrovna ideálně, to než si dělat starosti, radši bych jej opustil a našel nějaký, kde je slušný kolektiv. To rozčilování za to nestojí.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    a koho bych do spolku přijal..jestli vůbec někoho za těchto současných podmínek,protože na členy nebylo vůbec spolehnutí

    Nezlob se na mě, ale na tebe jako funkčního a aktivního vedoucího evidentně také ne, proto je systém takto ošetřen.

    Pochop, že nějaká ochrana členů spolku být musí. Kdyby nebyla, bylo by třeba i několikaleté úsilí členů a především vložené prostředky do výzkumů a podobně ztraceny jen kvůli neaktivnímu vedoucímu. To přece musíš uznat, že takto by systém nefungoval a je třeba, aby nějaký automatický systém byl nastaven. Takhle to má negativní dopad na jediného hráče - na tebe. Ale kdyby tato ochrana nebyla, tak na celý spolek, což už mohou být desítky hráčů. Představa, že by všichni členové museli kvůli neaktivnímu vedoucímu odejít do jiného spolku, o všechny dosavadní výhody přijít, je naprosto nemyslitelná, tak by mnoho hráčů skončilo s hrou nadobro kvůli systému postavenému na hlavu, kdy by aktivní hráči nebyli nijak chráněni. Takto jsou a to je dobře.
  • kadibudka1 (CZ1)kadibudka1 (CZ1) CZ1 Komentářů: 11
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Možná by hráč, co má slabou aktivitu, neměl zakládat spolek a raději si ušetřit starosti a do nějakého se přidat. Kdybych zakládal spolek já a byl pak neaktivní, byl bych naopak rád, že správu dostal někdo druhý. Do zakládání mě nikdo nenutil a spolek si nezaslouží trpět za slabou aktivitu svého zakladatele. Pokud byli hráči s vedením spokojení, stejně ti vedení rádi vrátí. A pokud ne, proč se ho dožadovat? A navíc investovat zlatky do něčeho, o čem jsem si podrobně nezjistil, jak to funguje, je trochu zbrklé.

    A navíc, pokud spolek nefunguje zrovna ideálně, to než si dělat starosti, radši bych jej opustil a našel nějaký, kde je slušný kolektiv. To rozčilování za to nestojí.
    Ano..máš naprostou pravdu pokud se na věc díváš součaně.
    Jenže já nejsem žádný zelenáč a tuhle hru jsem začal hrát cca.před 4lety a i v té době vznikl spolek HOUF FARMÁŘŮ.
    To byla doba,kdy ještě neexistoval žádný konský ranč,ani pes,sbírka dekorací,ryby,lod,Ani zástupci či vedoucí atd.Vše přišlo později.
    V té době byli jen 4farmy,který se odemkli po dosažení určité úrovně hráče a plnils úkoly,kde jeden z nich bylo a asi ještě je vstoupit,nebo založit spolek.Nemysli si že jsem nehledal,ale spolek ve kterém většina,nebo všem svítí červený puntíky nevzbuzuje moc velkou důvěru ,že by se tam něco dělo je snad jasné.A tam,kde bylo jasné že je velká aktivita bylo bud plno,nebo v popisku požadovali vstup po dosažení třeba 40,80 prostě vysoké úrovně a to já neměl..to byl taky 1 z důvodů proč mám vlastní spolek.
    Nebo si myslíš,že když mám včíl úroven 117,že jsem málo aktiv?
    Jsem zvědavej jak hra bude vyvíjet dál...taky jsem týmovej hráč,ale někdy se to prostě stane,že technika se pokazí a nějakou dobu trvá než si něco obstaráš,abys moh pokračovat..Ale nezlobte se... o to vše přijít jen proto,že takto je současně nastaven nějaký automat je dost špatné
    Proto vás žádám,aby pro zakladatele byla nastavena imunita proti vyhazovu,protože včíl když si současný vedoucí usmyslí mě vyhodit nic mu v tom nezabrání..Kdoví jestli si vůbec uvědomuje jakou moc má v rukou...získat spolek s výhodami a přitom nemusel nijak se podílet na rozvoji.
    A to se může klasifikovat,jako krádež
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 03.01.2017
    @kadibudka1 (CZ1) Dovol mi uvést pár věcí na pravou míru. Můj spolek je ve hře ještě déle (přesně o jeden měsíc, ale to nehraje roli). Vstoupila jsem do něj hned první den, kdy byl založen. Byla tam pouze vedoucí a zakladatelka v jedné osobě a já se automaticky stala prvním zástupcem (tedy opravdu není pravda, co píšeš, že vedoucí a zástupci nebyli, stejně tak byly 3 farmy jako teď). Přišel další člen, který se stal také zástupcem a my pomalu mohli spolek rozjíždět a zkoumat a rozšiřovat a tak.. však to znáte všichni :) Jenže vedoucí zčervenala na tak dlouho, až o svůj post přišla a vedoucí jsem se stala já. Říkala jsem si, že třeba leží v nemocnici nebo tak, tak jsem ji z určité úcty k založení spolku atd. nechala ve spolku asi 7 měsíců, aniž by se přihlásila. Posléze jsem ji však vyloučila, kdy už začínalo být zřejmé, že se nevrátí (ono tomu teda napovídalo i to, že před svým "odchodem beze slova" do spolku vysypala evidentně všechny dolary a zlaté, co měla na kontu, ale já si říkala, že se třeba uklikla :D ). Kdyby tam ale ochrana před neaktivním vedoucím nebyla, všichni bychom byly nahraní a o vložené investice, čas a úsilí přišli. To by ti přišlo fér? A to podotýkám, že jsme byli malý spolek, asi deset členů. Představa že by se to stalo u velkého spolku? Nechtěla bych být na jejich místě.

    Ty to bereš jako krádež, jako zlovůli vůči své osobě. Ale co vložené zlato, dolary všech členů spolku, kteří by o to vše přišli, kdyby tam takováhle ochrana nebyla? Mysli i na členy spolku, ne jen na sebe. Pak bys byl zodpovědný za jejich reálně utracené peníze? To by se ti předpokládám nelíbilo.

    Jediné, co mohu v této záležitosti udělat, je předání návrhu na uvedení informace o propadnutí funkce vedoucího při neaktivitě někam do hry.
  • kadibudka1 (CZ1)kadibudka1 (CZ1) CZ1 Komentářů: 11
    black-.-angel napsal(a):
    Huhouš (CZ1) napsal(a):
    Navíc máš přímo ve hře tlačítko: Pomoc

    httpmedia1webgardenczimagesmedia15868ff0d2bbdepngpomocpng
    Pod kterým samozřejmě @kadibudka1 (CZ1) nic o uvolnění postu vedoucího při neaktivitě nenajde, takže moc nevím, proč ho na něj odkazuješ. Ta nápověda tam je úplně k ničemu, víme to všichni.

    kadibudka1 (CZ1) napsal(a):
    Už jedu 3týdny vkuse a vedoucí nikde.Snad mi ty žádající o místo nezdrhnou a posečkají ještě týden.

    Hned jak mi vrátíte post vedoucího smažu všecky zástupce..pomůže to?
    Jako zástupce můžeš nové členy přibrat, pouze nemůžeš hráče vyloučit.

    Ty to bereš pořád jako "útok" na vedoucího, ale pochop, že je to ochrana členů tvého spolku před neaktivním vedoucím. Ochranný systém tam bude vždy, i bez zástupců, systém opravdu tak hloupý není. Takže pokud chceš být mermomocí vedoucím, buď aktivní. Spolek pro svůj rozvoj aktivního vedoucího potřebuje.
    black-.-angel napsal(a):
    Huhouš (CZ1) napsal(a):
    Navíc máš přímo ve hře tlačítko: Pomoc

    httpmedia1webgardenczimagesmedia15868ff0d2bbdepngpomocpng
    Pod kterým samozřejmě @kadibudka1 (CZ1) nic o uvolnění postu vedoucího při neaktivitě nenajde, takže moc nevím, proč ho na něj odkazuješ. Ta nápověda tam je úplně k ničemu, víme to všichni.

    kadibudka1 (CZ1) napsal(a):
    Už jedu 3týdny vkuse a vedoucí nikde.Snad mi ty žádající o místo nezdrhnou a posečkají ještě týden.

    Hned jak mi vrátíte post vedoucího smažu všecky zástupce..pomůže to?
    Jako zástupce můžeš nové členy přibrat, pouze nemůžeš hráče vyloučit.

    Ty to bereš pořád jako "útok" na vedoucího, ale pochop, že je to ochrana členů tvého spolku před neaktivním vedoucím. Ochranný systém tam bude vždy, i bez zástupců, systém opravdu tak hloupý není. Takže pokud chceš být mermomocí vedoucím, buď aktivní. Spolek pro svůj rozvoj aktivního vedoucího potřebuje.
    Ne..systém opravdu hloupej není...spíš ten,kdo ten systém tak nastavil. Protože dal pádnou zbran těm co můžou získat výhody spolku aniž by hnuli brvou či vůbec nějak se podíleli na rozvoji...jednoduše vyhází lidi co tam jsou,ikdyž třeba aktiv. a může si tam dosadit vlastní lidi.A ti co na tom maj nej podíl budou na dlažbě
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 03.01.2017
    kadibudka1 (CZ1) napsal(a):
    Ne..systém opravdu hloupej není...spíš ten,kdo ten systém tak nastavil. Protože dal pádnou zbran těm co můžou získat výhody spolku aniž by hnuli brvou či vůbec nějak se podíleli na rozvoji...jednoduše vyhází lidi co tam jsou,ikdyž třeba aktiv. a může si tam dosadit vlastní lidi.A ti co na tom maj nej podíl budou na dlažbě
    Zbraň členům? Ne, dal jim prostředek na jejich obranu, ne k útoku. Členové si neaktivního vedoucího nevybírají, to by si vybrali jiný spolek.

    Že získají výhody, aniž by hnuli brvou a podíleli se na rozvoji? A co pro rozvoj dělá neaktivní vedoucí? Zatímco on je pryč, jeho spolek se plněním projektů a výzkumů rozvíjí. To ale vedoucí nevidí, když není ve hře. Podíl na rozvoji spolku mají především aktivní členové, ať už je jejich post ve spolku jakýkoli. A červený vedoucí to rozhodně nebude. Že někdo založí spolek, to přece není podíl na rozvoji ani žádná megazásluha, důležité je ve spolku pracovat a posouvat ho dál, vždyť od toho spolky jsou. Tak zkus být ve svém spolku aktivním hráčem, necítit zášť, současný vedoucí za tvou neaktivitu nemůže. Třeba si svou prací a pílí post vedoucího někdy vybojuješ znovu ;)
  • kadibudka1 (CZ1)kadibudka1 (CZ1) CZ1 Komentářů: 11
    upraveno 03.01.2017
    black-.-angel napsal(a):
    @kadibudka1 (CZ1) Dovol mi uvést pár věcí na pravou míru. Můj spolek je ve hře ještě déle (přesně o jeden měsíc, ale to nehraje roli). Vstoupila jsem do něj hned první den, kdy byl založen. Byla tam pouze vedoucí a zakladatelka v jedné osobě a já se automaticky stala prvním zástupcem (tedy opravdu není pravda, co píšeš, že vedoucí a zástupci nebyli, stejně tak byly 3 farmy jako teď). Přišel další člen, který se stal také zástupcem a my pomalu mohli spolek rozjíždět a zkoumat a rozšiřovat a tak.. však to znáte všichni :) Jenže vedoucí zčervenala na tak dlouho, až o svůj post přišla a vedoucí jsem se stala já. Říkala jsem si, že třeba leží v nemocnici nebo tak, tak jsem ji z určité úcty k založení spolku atd. nechala ve spolku asi 7 měsíců, aniž by se přihlásila. Posléze jsem ji však vyloučila, kdy už začínalo být zřejmé, že se nevrátí (ono tomu teda napovídalo i to, že před svým "odchodem beze slova" do spolku vysypala evidentně všechny dolary a zlaté, co měla na kontu, ale já si říkala, že se třeba uklikla :D ). Kdyby tam ale ochrana před neaktivním vedoucím nebyla, všichni bychom byly nahraní a o vložené investice, čas a úsilí přišli. To by ti přišlo fér? A to podotýkám, že jsme byli malý spolek, asi deset členů. Představa že by se to stalo u velkého spolku? Nechtěla bych být na jejich místě.

    Ty to bereš jako krádež, jako zlovůli vůči své osobě. Ale co vložené zlato, dolary všech členů spolku, kteří by o to vše přišli, kdyby tam takováhle ochrana nebyla? Mysli i na členy spolku, ne jen na sebe. Pak bys byl zodpovědný za jejich reálně utracené peníze? To by se ti předpokládám nelíbilo.

    Jediné, co mohu v této záležitosti udělat, je předání návrhu na uvedení informace o propadnutí funkce vedoucího při neaktivitě někam do hry.
    ne..to by se mi skutečně nelíbilo...kdyby to u nás takto fachalo..jenže jejich investice a vložení nějakých příspěvků je 0..u všech.kapišto?..Není nic jednoduššího přijít k nám na návštěvu a pročíst si veškeré aktivity. ve spolku..máme ještě 1volné místo.a pokud věříš svýmu týmu určitě tě vemou zpět
    black-.-angel napsal(a):
    kadibudka1 (CZ1) napsal(a):
    Ne..systém opravdu hloupej není...spíš ten,kdo ten systém tak nastavil. Protože dal pádnou zbran těm co můžou získat výhody spolku aniž by hnuli brvou či vůbec nějak se podíleli na rozvoji...jednoduše vyhází lidi co tam jsou,ikdyž třeba aktiv. a může si tam dosadit vlastní lidi.A ti co na tom maj nej podíl budou na dlažbě
    Zbraň členům? Ne, dal jim prostředek na jejich obranu, ne k útoku. Členové si neaktivního vedoucího nevybírají, to by si vybrali jiný spolek.

    Že získají výhody, aniž by hnuli brvou a podíleli se na rozvoji? A co pro rozvoj dělá neaktivní vedoucí? Zatímco on je pryč, jeho spolek se plněním projektů a výzkumů rozvíjí. To ale vedoucí nevidí, když není ve hře. Podíl na rozvoji spolku mají především aktivní členové, ať už je jejich post ve spolku jakýkoli. A červený vedoucí to rozhodně nebude. Že někdo založí spolek, to přece není podíl na rozvoji ani žádná megazásluha, důležité je ve spolku pracovat a posouvat ho dál, vždyť od toho spolky jsou. Tak zkus být ve svém spolku aktivním hráčem, necítit zášť, současný vedoucí za tvou neaktivitu nemůže. Třeba si svou prací a pílí post vedoucího někdy vybojuješ znovu ;)
    Toš cérko dondi na návštěvu Neaktivní vedoucí si ale může přečíst systémové zprávy co se dělo v jeho nepřítomnosti že..Jak jsem ho opustil tak jsem ho opět našel

    Když tak až zítra..mosím hajinkat,aby ze mě nebyl v práci šípková růžena..kolem 18hod. bych tu měl bejt

    edit: sloučení příspěvků, multiposty nejsou povoleny (black-.-angel)
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    @kadibudka1 (CZ1) Jistě chápeš, že systém funguje pro všechny hráče a spolky stejně a není individuálně každému šitý na míru. Že se ve vašem spolku za měsíc nestalo, tak to je mimo jiné také věcí náboru členů. Myslíš, že když někdo vidí, že vedoucí dlouho není ve hře, že má potřebu na něčem pracovat? Však právě proto jsou členové před neaktivitou vedoucího chráněni - pouze vedoucí může neaktivní členy vyhodit. Aktivní člen ostatní neaktivní členy vyhodit nemůže, pak by spolek stagnoval. Jenže málokdo taky vydrží měsíc v naprosto neaktivním spolku, kde jen všichni svítí červeně a ve spolku se nic neděje. To pak v žádném spolku nemusí být.

    Tato diskuze ale opravdu nikam nevede, protože ty to vidíš pouze ze své pozice a nikdy z pozice členů spolku. Bohužel.

    Pokud se současný vedoucí neprokáže být dobrým leaderem a bude také neaktivní, funkce vedoucího opět připadne tobě. Tobě jde však bohužel jen o tu pozici, ne o to, aby se spolek rozvíjel, a to je škoda. Přeji vašemu spolku tedy mnoho štěstí v dalším působení a spoustu spokojených aktivních členů :)
  • lutanela (CZ1)lutanela (CZ1) CZ1 Komentářů: 273
    ty si za ty zlatky nekupuješ právo být vedoucí..ale možnost vytvořit spolek..spolek ale není tvůj majetek..pokud jsi do spolku vložil zlatky,pak jsi na tom stejně jako hráči jiných spolků,kteří pro svůj spolek udělali totéž,a když přestali hrát,mohli být vyloučeni..za investice do spolku si od společnosti nekupuješ právo být ve spolku,ale za ty zlatky získává spolek konkrétní věci..pořád mám pocit,že vůbec nevnímáte,že vy si za zlatky nekupujete práva někde být,na to aby tu programátoři byli na vánoce o půlnoci a pod...ale pouze a jedině tu konkrétní věc..
    A jinak ,nezlob se na mě..ale skutečně funkční spolek a jeho funkční vedoucí nemusí řešit problém,že vedoucí tu nebyl a teď nemá kápo místo..já mám ze svýma zástupcema za dva roky hry vztahy,a ve chvíli kdy bych se po delší době objevila,tak  mě přivítají a místo vrátí bez jediné prosby o navrácení..
  • Vahorka (CZ1)Vahorka (CZ1) CZ1 Komentářů: 73
    kadibudka1 (CZ1) napsal(a):
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Možná by hráč, co má slabou aktivitu, neměl zakládat spolek a raději si ušetřit starosti a do nějakého se přidat. Kdybych zakládal spolek já a byl pak neaktivní, byl bych naopak rád, že správu dostal někdo druhý. Do zakládání mě nikdo nenutil a spolek si nezaslouží trpět za slabou aktivitu svého zakladatele. Pokud byli hráči s vedením spokojení, stejně ti vedení rádi vrátí. A pokud ne, proč se ho dožadovat? 
    Nebo si myslíš,že když mám včíl úroven 117,že jsem málo aktiv?

    A nezlob se na mě...... level 117 po 4 letech hraní opravdu není nic moc.
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    No, já jsem dosáhl 117 úrovně po 10 měsících. Každopádně spolek, kde nikdo z členů na nic nepřispěl a do ničeho se aktivně nezapojil... má smysl jej vůbec držet při životě? Kdyby člen, co pro spolek nic nedělá a do ničeho se nezapojil, byl v našem spolku, po měsíci letí (pokud se ale do výzkumů zapojil více než jednou, to už je jiná věc, takové držím, dokud je naděje, že budou aktivní, 2-3 měsíce). Vybudovali jsme si aktivní a spolupracující kolektiv se 7 opravdu aktivními členy, a ostatní se obměňují. Nesnažíme se mít plný stav, proč také... Zato se každému nováčkovi věnujeme, radíme a vysvětlujeme a podporujeme kde se dá :)
  • kadibudka1 (CZ1)kadibudka1 (CZ1) CZ1 Komentářů: 11
    To se pleteš..Spolek jsem založil,koupil za svý..jsem zakladatel..tudíš jsem majitel..
    .Nebo mi snad chcete tvrdit,že když si vy koupíte TŘEBA VÝROBNÍ HALU..Věnujete jí usílí finance, opravy, přestavíte  a zmodernizujete. Považujete to za svůj majetek..určitě ano.(ZAKLADATEL-VEDOUCÍ)
    Jako majitelé máte za všech okolností právo rozhodovat KDO A ZA JAKÝCH PODMÍNEK MŮŽE VE VAŠEM MAJETKU VEGETIT: Furt doufám že je to srozumitelné.
    A protože se chystáte rozjet výrobu začnete příjímat zaměstnance (ČLENY) jenže zjistíte že zaměstnanci neplní vaše podmínky,tak je asi vyměníte že..
    Jenže časem zjistíte,že nemůžete být všude vždy..tak vytvoříte další pozice (ZÁSTUPCE) a protože,se vám fabrika pěkně rozjíždí jmenujete víc ZÁSTUPCŮ.
    A protože se vám v podnikání dobře daří uděláte si luxusní dovolenou..proč ne že....
    Jenže je v tom malej háček..Ten,kdo vám fabriku prodal..asi to nepovažoval za důležité,nebo na to zapomněl čico...že po určité době vaši nepřítomnosti ztrácíte právo být majiteli továrny bez jakýchkoliv nároků na nějakou kompenzaci a stáváte se řadovým pracovníkem,který může bejt kdykoliv vyhozen.(PROGRAMÁTOR tzv.OCHRANY,NEBO SPÍŠ TEN KDO TOHLE VYMYSLEL A SCHVÁLIL)
    a veškeré práva připadnou na vašeho zaměstnance s nejvyšším vzděláním (DALŠÍ ZÁSTUPCE S NEJVYŠŠÍ XP).kterého někdo nedávno přijal a na rozvoji nemoh mít nikdy žádný podíl a aniž by hnul brvou vlastně za nic mu spad do rukou poklad...Ba co víc..stal se i majitelem vaší dříve za peníze koupené a i časem zmodernizované továrny.
    Co uděláte,až se vrátíte z dovolené?
    S úsměvem a poklonou odevzdáte svazek klíčů,nebo se budete bránit?

    TAK TEDY POLOŽÍM OTÁZKU JINAK...JAKOU OCHRANU MAJÍ ZAKLADATELÉ?
    Myslel jsem si do včílka že hry maj bavit..tzn.hrát,když má chut ,chce,může..Nevěděl jsem že tahle hra je povinností hrát,aby hráči neztratili dosažených výhod...Hold někdo 1.bejt musí
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 05.01.2017
    Proč by měl být chráněn neaktivní zakladatel? To by pak nutně každý spolek mohl dojít do bodu, kdy se zakladatel na hru vykašle a všichni ve spolku, kteří na jeho vybudování pracovali, by šli ke dnu s ním?

    Ty jsi vložil do založení spolku 375 zlatých, ale aktivní členové vrazí do výzkumů a spolkové kasy mnohem víc. Mají to po tobě chtít zpátky, když tvou nepřítomností bude spolek stagnovat? Všem bys zaplatil vložené investice? Tak by to dle tebe asi mělo být, kdyby zakladatel byl nesesaditelný. Vůbec nechceš vidět tenhle problém očima členů spolku. Ale jak už někdo řekl výše, pokud je spolek celý neaktivní, není asi oč stát a nad čím lamentovat.
  • kadibudka1 (CZ1)kadibudka1 (CZ1) CZ1 Komentářů: 11
    nene..zase jsi mě špatně pochopil...To že ztratí zakladatel post vedoucího je v pořádku,ale není v pořádku,když příjde i o majetek a všichni si zachovají tvář
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    kadibudka1 (CZ1) napsal(a):
    nene..zase jsi mě špatně pochopil...To že ztratí zakladatel post vedoucího je v pořádku,ale není v pořádku,když příjde i o majetek a všichni si zachovají tvář
    O jaký majetek? O 375 zlatých? Za ty sis koupil možnost založení spolku, nic víc.
  • Vahorka (CZ1)Vahorka (CZ1) CZ1 Komentářů: 73
    Sám jsi svou situaci přirovnal k podnikání.
    Tak to prostě ber tak, že jsi špatně odhadl své zaměstnance, podnik Ti zkrachoval a podnikání se Ti nezdařilo. Takových případů bylo........ a ve skutečném životě. Pokus se s tím vyrovnat, je to jen hra.
  • lutanela (CZ1)lutanela (CZ1) CZ1 Komentářů: 273
    upraveno 06.01.2017
    ty se mýlíš,přirovnávat to můžeš k čemu chceš,ale tady platí pravidla hry..nejsi majitelem,pouze vedoucím..pokud se o svůj spolek nestaráš a nehraješ,pak prostě vedoucí nejsi a dokonce můžeš být vyloučen..jinak jsi jistě ve hře dostal,nebo vyhrál za ty čtyři roky nějaké zlaté,tvá investice se ti dávno vrátila..nepřirovnávej hru k realitě,protože v reálu ti nikdo nikdy nedá nic v tajemných truhlách :)tohle je hra a ta má svá pravidla,,za své zlaté si koupíš něco a to něco ti nemusí náležet na vždy,,tolik lidí tu vrazilo zlatky do soutěží a přesto si tím nekupují první místa,,je na tobě jak své zlatky investuješ,a co z nich následně budeš mít.některé investice mohou a jsou pomíjivé,pro zdárný chod hry,
    zlatky jsou tam v podstatě proto aby každý spolek nezakládal,, a přesto nejsou tak vysoké,aby ztráta bolela..svých 300 zlatek za založení jsi od hry dávno dostal zpět.
    Nárokuješ si tu něco,na co prostě nárok nemáš,protože faktem zůstává že za zlaté získáš POUZE možnost spolek založit a nekupuješ si tím právo spolek navždy vlastnit :)
    Konec diskuze..chtěl-li si pochopit,pochopils,pokud ne,klidně protestuj dál :)
    PS.když se podíváš co znamená ten klíček vedle tvého jména ve spolku-je tam psané zakladatel,nikoli majitel..a tím je myslím řečeno vše.
    pěkný den

  • kadibudka1 (CZ1)kadibudka1 (CZ1) CZ1 Komentářů: 11
    upraveno 06.01.2017
    Tak potom ta nálepka ZAKLADATEL nemá vlastně žádný význam?Proč tam tedy je...V tom případě po založení je zbytečné tam tuhle nálepku vůbec dávat..rovnou vedoucí..to mi nevymluvíte..tu nálepku tam vývojáři dali..tak to znamená že to musí znamenat i nějaký významný post-funkci.
    Jo...to máte pravdu,že 375 zlatých se mi vrátilo...ale co se mi nevrátilo a asi už nevrátí dalších 100 000 zlatek do rozvoje..páč 1výzkumník stojí 200 a některý výzkumy maj..teda ted co jsem dělal naposled..16 výzkumníků.Vlastně 15..jednoho jsem moh kůpit za herní dolary..to hodně bolí opusti to jen kvůli nezájmu a včíl vlastně zjistit,že kvůli ochraně o to všecko kdykoliv můžeš přijít,když si to vedoucí umane dosadit vlastní lidi a nic mu v tom nezabrání.Za nic vyfasuje už do nějaký míry zhodnocený spolek..to je smutný

    Hra má pravidla,ale je taky potřeba tam všecičko uvézt..když tam něco důležitého chybí a platí to je to špatně..pak musíte počítat že se pak někteří oprávněně cítí poškozeni.Přesto všechno nemá dál cenu Setrvávat ve stávajícím spolku,abych ho zveleboval a druzí těžili.Raděj se se pokusím dostat do společnosti,kterým aspon trochu záleží postupovat ve hře společně.
    Tohle,kdybych věděl hned na začátku věřte,že bych si sakra rozmyslel či spolek založím..a když už tak i v personálu bych rozhodně 

    edit: sloučení příspěvků, opět, multiposty nejsou povoleny! (black-.-angel)
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • laila999 (CZ1)laila999 (CZ1) Komentářů: 0
    nevíte prosim co máme dělat,když náš vedouci spolku nebyl už dlouhý čas na farmě.Lze ho zbavit funkce.
  • maja03 (CZ1)maja03 (CZ1) CZ1 Komentářů: 27,770
    Ahoj, po 30-ti dnech nepřítomnosti vedoucího přejde jeho funkce na zástupce s nejvyšším levlem.
  • zinata (CZ1)zinata (CZ1) Komentářů: 86
    Před nějakým časem jsem začala hrát tuto hru. Založila jsem spolek a byla jeho vedoucí. Teď bohužel nemám na hru tolik času a nějakou dobu jsem hrát nemohla, Po tuto dobu mi bylo vedení sebráno a uděleno jinému hráči v nejvyšším lvl. Bez jakéhokoliv upozornění. Na každou hloupost se rozesílají emaily ale teď... Ticho po pěšině
  • rescator (SK1)rescator (SK1) SK1 Komentářů: 141
    Po 30 dňoch neaktivity prechádza funkcia vedúceho spolku automaticky na zástupcu s najvyšším levelom. Také sú pravidlá,ochrana spolku pred neaktivitou šefa ak nahodou skončí a zabudne oznámiť že už nepríde aby mohol spolok napredovať ďalej.
  • Nekka (CZ1)Nekka (CZ1) Komentářů: 1
    Ahoj odešla nám vedoucí spolku a nic neřekla jak jí odstranit a dát nového vedoucího ?
    Děkuji za pomoc spolek Bořek Stavitel .
Sign In to comment.