Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k "Aktualizace 12.4.2017: Spolková vesnice, liga, pastvina a kpt. Yarnacle"

1421

Komentáře

  • Pavliczek (CZ1)Pavliczek (CZ1) Komentářů: 19
    Zdravim,

    narazili jsme na problem ve vesnici, není mozne pridavat stavebni material do tovarny na textil :( Mela by byt dostupna od urovne vesnice 4,, nase LV je 6 ,, viz obrazek  a presto to nejde :(
    Mate někdo někdo tuseni co s tim ??


    Ahoj prosím poradíš mi jak na zvyšování úrovně vesnice? Moc děkuji
    farmarka116 (CZ1) : A není to tím, že v továrně aktuálně probíhá výroba? Zdá se mi dle printscreenu,  že ještě 1h 18 minut...

    Metodej2014 (CZ1) : Je nutno stavět budovy - začíná se továrnou na dřevo a textil (napravo od vesnice). Podrobný návod jak na to najdeš zde: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/138139/vesnice-spolku-farmaru-pruvodce-prvnimi-kroky-pouze-testovaci-server
  • farmarka116 (CZ1)farmarka116 (CZ1) Komentářů: 74
    Zdravim,

    narazili jsme na problem ve vesnici, není mozne pridavat stavebni material do tovarny na textil :( Mela by byt dostupna od urovne vesnice 4,, nase LV je 6 ,, viz obrazek  a presto to nejde :(
    Mate někdo někdo tuseni co s tim ??



    ŘEŠENÍ > po dokonceni vyroby (to je ten cas 1:18) se ukaze tlacitko "vylepsit" (ale asi jen vedoucimu nebo zastupcum) , které odemkne záložku na doplnovani. Ta je pak dostupna celeme spolku ikdyz zapnete další vyrobu ... tesy tohle je asi OK, jen si na to musí clovek zvyknout :)
  • Daska9 (SK1)Daska9 (SK1) Komentářů: 35

    Zase sa nám niekto snaží vnútiť spôsob, ako máme hrať, čo máme kupovať, koľko musíme mať ozdobných predmetov  a pod. ale prečo nás nenecháte normálne hrať??? Lebo to vám nevyhovuje, vy nepotrebujete hráčov, ale potenciálnych kupujúcich zlata a tomu prispôsobujete a sťažujete hru...aj s celou nepodarenou dedinou. Načo som 2 roky budovala farmu a dosiahla určitý lvl, keď teraz mi je to nanič, lebo hráč aj s lvl 20 si nakúpi reputy, hoci má 3 kravíny a dvoje sliepky na farme a aj tak vyhrá, lebo ste mu to umožnili. Kupovať zlato, zlato a zase len zlato a celá hra a súťaž sa vytratila. Toto už nie je hra ale čistý biznis ! :(


  • klára 11 (CZ1)klára 11 (CZ1) Komentářů: 18
    Tak sklizení polí jsem už vyřešila, ale mám ještě jeden dotaz. Dosud jsem nepřišla na to, jak se dají získat mořské chaluhy. V informaci je uvedeno, že je to odpadní produkt při čištění ryb, ale dosud jsem rybolovem žádnou nezískala. Tak jestli by mi někdo mohl poradit.
  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,812
    klára 11 (CZ1) napsal(a):
    Tak sklizení polí jsem už vyřešila, ale mám ještě jeden dotaz. Dosud jsem nepřišla na to, jak se dají získat mořské chaluhy. V informaci je uvedeno, že je to odpadní produkt při čištění ryb, ale dosud jsem rybolovem žádnou nezískala. Tak jestli by mi někdo mohl poradit.
    Ahoj.
    Chaluhy jsou vedlejší produkt v rybí restauraci při výrobě sushi talíře. Level rybáře 61.
  • klára 11 (CZ1)klára 11 (CZ1) Komentářů: 18
    pexi (CZ1) napsal(a):
    klára 11 (CZ1) napsal(a):
    Tak sklizení polí jsem už vyřešila, ale mám ještě jeden dotaz. Dosud jsem nepřišla na to, jak se dají získat mořské chaluhy. V informaci je uvedeno, že je to odpadní produkt při čištění ryb, ale dosud jsem rybolovem žádnou nezískala. Tak jestli by mi někdo mohl poradit.
    Ahoj.
    Chaluhy jsou vedlejší produkt v rybí restauraci při výrobě sushi talíře. Level rybáře 61.
    Aha, tak tak daleko ještě nejsem. Díky za informaci
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    rojanka (SK1) napsal(a):
    Chcela by som sa opýtať, odkedy sa spustila spolková dedina, ťažko sa hrá, farma sa zasekáva, alebo úplne zamrzne. Všetko som vyčistila, použila ccleaner. Hra ide dobre len chvíľu, potom sa ťažko zbiera aj sadí, a nie len políčka, ale aj všetko ostatné. Nie som jediná v spolku, ktorá sa s tým trápi. Na chvíľu pomôže aktualizovať stránku, ale skutočne len na chvíľu. Bude sa s tým niečo robiť?
    Nahlásila jsem to, víc s tím teď nic neudělám.

    Daska9 (SK1) napsal(a):

    Zase sa nám niekto snaží vnútiť spôsob, ako máme hrať, čo máme kupovať, koľko musíme mať ozdobných predmetov  a pod. ale prečo nás nenecháte normálne hrať??? Lebo to vám nevyhovuje, vy nepotrebujete hráčov, ale potenciálnych kupujúcich zlata a tomu prispôsobujete a sťažujete hru...aj s celou nepodarenou dedinou. Načo som 2 roky budovala farmu a dosiahla určitý lvl, keď teraz mi je to nanič, lebo hráč aj s lvl 20 si nakúpi reputy, hoci má 3 kravíny a dvoje sliepky na farme a aj tak vyhrá, lebo ste mu to umožnili. Kupovať zlato, zlato a zase len zlato a celá hra a súťaž sa vytratila. Toto už nie je hra ale čistý biznis ! :(

    Tato hra vždy businessem byla. Je na tobě, jak se k tomu stavíš. Pokud někdo do toho sype peníze a kupuje reputy a díky někomu můžou hrát ostatní zadarmo, tak se s tím dokážu smířit :) Plus mně osobně je jedno, co dělají v ostatních spolcích, já přece z jejich odměn nebo umístění v žebříčku vůbec nic nemám ;)

    veverka55 (CZ1) napsal(a):
    rojanka (SK1) napsal(a):
    Chcela by som sa opýtať, odkedy sa spustila spolková dedina, ťažko sa hrá, farma sa zasekáva, alebo úplne zamrzne. Všetko som vyčistila, použila ccleaner. Hra ide dobre len chvíľu, potom sa ťažko zbiera aj sadí, a nie len políčka, ale aj všetko ostatné. Nie som jediná v spolku, ktorá sa s tým trápi. Na chvíľu pomôže aktualizovať stránku, ale skutočne len na chvíľu. Bude sa s tým niečo robiť?
    To dělá i mě,buď se farma sekne,někdy sama od sebe odhlásí a jde dosti pomalu,stále čistím a nic nepomáhá,jde to fakt špatně hrát.
    Zkus taky aktualizovat flash player a prohlížeč.
  • Miirka (CZ1)Miirka (CZ1) CZ1 Komentářů: 186
    Ahoj, chtěla jsem se zeptat - při soutěži ve spolkové vesnici ( si nemůžu vzpomenout jak se to přesně jmenuje :-) ) se musí zvolit před začátkem výzvy komodita, kterou budete mít první a za to ty drahokamy? Automaticky nám to nenaskočilo, proto se ptám.
  • Emis-cz (CZ1)Emis-cz (CZ1) Komentářů: 207
    Ještě by u ligy mohly udělat dobrovolný sestup třeba o 100 míst. Takhle to bude chvilku trvat než spadneme k nějakým normálním spolkům.
  • vladka49 (CZ1)vladka49 (CZ1) CZ1 Komentářů: 215
    poradí někdo čím se zvedá spokojenost ve spolkovce?
  • maja03 (CZ1)maja03 (CZ1) CZ1 Komentářů: 27,770
    vladka49 (CZ1) napsal(a):
    poradí někdo čím se zvedá spokojenost ve spolkovce?
    Pokud jsem dobře četla, tak dekoracemi se spolkovou spokojeností, které máš postavené na svých farmách.
  • manao (CZ1)manao (CZ1) CZ1 Komentářů: 50
    Prosím, jak je to s tou výzvou. Vyzval nás spolek pod námi, ale zároveň jsme vyzvali spolek nad námi a přitom výzvu prý nikdo ze spolku nezadával. Je to automatické?? Děkuji za odpověď
  • henusko (SK1)henusko (SK1) Komentářů: 190
    nikde v navodoch som nenašla info ohladom dedinskej ligy,,otvorim si dedinsku liu,,a potom su na vyber okienka-Uspechy a sKORE ZA týždenne uspechy,,,viem tam niečo vyberat alebo nejako ovplyvnit tie tabulky?tam je v popise drahokam tryska atd,,vidim že su tam už nejake spolky a mi nikde
  • mojda_micka (CZ1)mojda_micka (CZ1) Komentářů: 394
    manao (CZ1) napsal(a):
    Prosím, jak je to s tou výzvou. Vyzval nás spolek pod námi, ale zároveň jsme vyzvali spolek nad námi a přitom výzvu prý nikdo ze spolku nezadával. Je to automatické?? Děkuji za odpověď
    Zkoumal jsem to u nás ve spolku také. Nikdo výzvu nespouštěl a přesto běží obě. Jsem bytostně přesvědčen o tom, že se to pustilo automaticky, aby čistě náhodou někoho nenapadlo, že tuhle další zbytečnost je nejlepší ignorovat.
  • manao (CZ1)manao (CZ1) CZ1 Komentářů: 50
    No je to divné, ale to by potom neplatilo toto :První napadení (vyzývající spolek): vyzývající spolek dostává penalizaci jako kompenzaci vzhledem k tomu, že si může vybrat čas začátku a produkty v koši.
  • KRadek (CZ1)KRadek (CZ1) Komentářů: 5
    Emis-cz (CZ1) napsal(a):
    A do výzev se nezapočítávají ručně chycené ryby. :-(
    To není fér. :-(
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    Předně bych chtěl poděkovat týmu programátorů, že uprostřed svátků, otevření SV, zmatků pro výrobu,ostrovní farmy, Asie, Okresního přeboru, hledání vajec,pustili ještě Těžkou práci. Opravdu se starají, abychom se "nenudili". A tak lítáme jako zmatený lesní včely od jednoho k druhému.
    . Hra má být intuitivní, teď by už manuál zabral opravdu veliikost pro raketoplán. Je hezké, že se snažíte nějaký vytvorit, ale vztahy mez jednotlivými surovinami a výrobou zatím není přehledná. Chybí též zpětná vazba(např potřebuji rychle nějaký písek, hm co ale zasadit? A pokud pole něčím neoseješ, ve správě farmy se nic nedozvíš.Suché pole je který? A klikáš a klikáš. Tomu se říká hra na plný úvazek, žádnej odpočinek, akorát za to dostaneš velké  kulové. Ano, připouštm, že celkově je to velice přitažlivé, mnoho nových hráčů se chytne, ale spolky pak brbllají že je malá aktivita hráčú, což v rámci časové náročnosti nedivím.
    SV měla být otevřena pro spolky, které jsou ve zlatých žebříčcích, kde se nudí,neví co s penězama, mají plně rozvinuté modré farmy, a chtějí hrát. Mně třeba vůbec nezajímá rybář, díky za Olega.
    A rozloučím se slovy z reklamy na Kinder vajíčko. Rybářská flotila " Těšíte se ? "
    Hm, ale o fotbale a lodích máme úplně jiné hry. Méně je opravdu někdy více.


  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,812
    KRadek (CZ1) napsal(a):
    Emis-cz (CZ1) napsal(a):
    A do výzev se nezapočítávají ručně chycené ryby. :-(
    To není fér. :-(
    Započítávají, aspoň u nás ano.
  • marynela (CZ1)marynela (CZ1) CZ1 Komentářů: 183
    helimajda (CZ1) napsal(a):
    Proc,proc a zase jednou proc,oni se nepouci,oni chyby pry opravili,ale ne,hodili to vse a naraz...Seka se mi to neskutecne a je toho moc,nejdou sklizet pole,neni obcas vidno penalizovane pole....
    Uz to neni zabava...uz ne :'(
         ¨No seká se to bohužel všem protože je toho moc a bere to teda maximum paměti takže je to jako obvykle nedotažený neošetřený prostě paskvil se spoustou chyb.A ano nejdou sklízet louky a pole takže většinou stojí a ta penalizace 70% je obyčejná zlodějna.Žádné výhody to teda zatím pro hráče nemá a koho by bavila hra kdy mu pořád něco nefunguje.


    ¨¨¨¨
  • lutanela (CZ1)lutanela (CZ1) CZ1 Komentářů: 273
    upraveno 14.04.2017
    jeden z členů omylem zapl výzvu a tak jsme se tedy do ní pustili..k mému překvapení se ale do vajec nezapočítavají kachny?,,schválně jsem použila na potvrzení fialové krmení..a nic,,ani se nehne,,přitom procenta naskakují,ale množství se nehnulo ani o vejce..ptala jsem se členů jestli to neni třeba jen nějaká chyba u mě,ale mají stejný počet..
    Moc se omlouvám,,já koukala na druhý spolek,,NEVŠIMLA JSEM SI,ŽE  v jedné výzvě jsme byli zelení,,ale mezi tím už je to něco jiného a my jsme červení..trapné :D
    Post edited by lutanela (CZ1) on
  • Emis-cz (CZ1)Emis-cz (CZ1) Komentářů: 207
    upraveno 19.04.2017
    pexi (CZ1) napsal(a):
    KRadek (CZ1) napsal(a):
    Emis-cz (CZ1) napsal(a):
    A do výzev se nezapočítávají ručně chycené ryby. :-(
    To není fér. :-(
    Započítávají, aspoň u nás ano.
    Teď už se mi také počítaly. Těžko říct, čím to bylo.

    manao (CZ1) napsal(a):
    Prosím, jak je to s tou výzvou. Vyzval nás spolek pod námi, ale zároveň jsme vyzvali spolek nad námi a přitom výzvu prý nikdo ze spolku nezadával. Je to automatické?? Děkuji za odpověď
    Zkoumal jsem to u nás ve spolku také. Nikdo výzvu nespouštěl a přesto běží obě. Jsem bytostně přesvědčen o tom, že se to pustilo automaticky, aby čistě náhodou někoho nenapadlo, že tuhle další zbytečnost je nejlepší ignorovat.
    Teď večer se nám také spustila automaticky. Nikdo jsme spolek nad námi nevyzýval.

    edit: sloučení příspěvků (black-.-angel)
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • Corco (CZ1)Corco (CZ1) Komentářů: 1,956
    upraveno 17.04.2017
    Měli jsme přijatou výzvu, klikali jsme, ale bylo vidět, že je nás prostě málo. Nakonec jsme našim vyzyvatelům sebrali jeden jediný drahokam za kytky. Záhadně sama se nám pustila výzva od nás spolku nad námi. Nakonec se ukázalo, že zřejmě jedna hráčka (ani ne vedoucí či zástupkyně) spustila výzvu omylem. No to je jedno. Prostě jsme šli do toho druhého zápasu, když ten první byl bez šance. CHTĚLI JSME SI TO ZKUSIT... Pak hláška, že jsme prohráli zápas. A zmizel i ten druhý, který jsme měli rozjetej dobře.

    To je velmi motivující. Díky.

    edit: smazání vulgárního videa (black-.-angel)
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • mojda_micka (CZ1)mojda_micka (CZ1) Komentářů: 394
    Havrane, tys mi tu chyběl..... Že Tě to tu nebaví, chápu čím dál víc. Ale ty komentáře.... to byl vždycky balzám na duši :-)
  • Emis-cz (CZ1)Emis-cz (CZ1) Komentářů: 207
    Pokud prohrajete protivýzvu, tak výzva mizí automaticky, protože spolek už je na nižším místě. Pokud byste vyhráli výzvu, tak zase zmizí ta špatně rozjetá protivýzva.
  • Corco (CZ1)Corco (CZ1) Komentářů: 1,956
    upraveno 17.04.2017
    Emis-cz (CZ1) napsal(a):
    Pokud prohrajete protivýzvu, tak výzva mizí automaticky, protože spolek už je na nižším místě. Pokud byste vyhráli výzvu, tak zase zmizí ta špatně rozjetá protivýzva.
    Jo, já jsem si říkal, jestli to tak nebude, protože jak se změní místo, změní se i ty spolky před/nad námi, ale říkal jsem si, že to snad bude vymyšlené nějak, aby se to takhle nestalo... Takže - v momentě, kdy vzdám jako nevyhratelnou jednu soutěž, musím vzdát i tu druhou, protože nemá smysl investovat úsilí do něčeho, co si prostě zmizí... jen tak. Včera jsem (kromě jiného) jak ***  několik hodin lovil ryby - to bylo takovýho klikání  a pro nic. To je fakt zábava. Hrajte to. :lol:

    Já tu logiku za tím chápu. Ale těžce se mi nelíbí. Deskovky, které občas hrajeme, mají různé vyvažovací mechanismy... kdo je poslední podle bodů, třeba jde první nakupovat suroviny nebo dělat nějaký jiný herní akce, prostě aby i přes úvodní nezdar měl ve hře šanci (a tím pádem motivaci hrát, aby ho to bavilo).

    Má nějaký smysl usilovat o naplnění jednoho z pěti (resp. deseti) okýnek, i když vím, že jeden ze zápasů prohrajeme? Protože jsem se to snažil vyčíst a nejsem si jistej, že se mi povedlo to pochopit. Přijde mi, že smysl to může mít jen tehdy, když získáme ten drahokam za tom, že jsme v té plodině předhonili soupeře. A i tehdy nás to hodí do nějakého žebříčku, kde jen nejlepší mají nějakou odměnu nebo tak něco... Ztrácím se v tom.

    Můj závěr, když se nad tím v klidu zamyslím:  nic pro takový neaktivní spolek jako je náš.

    Edit (9:28):
    Naskočila nám výzva, že se máme ubránit pampeliškami. Po odkliknutí úvodní hlášky už tam nikde o pampeliškách nic není, je tam pět okýnek a pampelišky jsou jedno z nich. Na to, abysme ubránili pozici, stačí vyhrát jen pampelišky? Nemusíme vyhrát celou tu sadu pěti věcí?

    edit: smazání vulgarity (black-.-angel)
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • mojda_micka (CZ1)mojda_micka (CZ1) Komentářů: 394
    Určitě musíš vyhrát všech pět.

    Jinak bych z celé téhle opičárny nebyl nijak nervozní, je to nutně jen další slepá větev (jako projekty u spolků s vyššími levly nebo album nálepek). Časem se žebříček ustálí a změny v něm budou minimální. Organizovat 40 lidí, aby nasbírali 150tis. okounů nebo tuňáků je totiž
    a) totální úchylárna
    b) s nářadím, které je tu k dispozici (chat, pošta) je to absolutně nemožné
    Takže to bude honit mizivá skupinka ambiciozních spolků a ostatní to pojedou zcela na pozadí, čistě na náhodný výsledek.
  • The Lonely Farm (CZ1)The Lonely Farm (CZ1) CZ1 Komentářů: 342
    Zkoumal jsem to u nás ve spolku také. Nikdo výzvu nespouštěl a přesto běží obě. Jsem bytostně přesvědčen o tom, že se to pustilo automaticky, aby čistě náhodou někoho nenapadlo, že tuhle další zbytečnost je nejlepší ignorovat.
    Pod tohle přidávám i svůj podpis. :smile:
  • Emis-cz (CZ1)Emis-cz (CZ1) Komentářů: 207
    Zkoumal jsem to u nás ve spolku také. Nikdo výzvu nespouštěl a přesto běží obě. Jsem bytostně přesvědčen o tom, že se to pustilo automaticky, aby čistě náhodou někoho nenapadlo, že tuhle další zbytečnost je nejlepší ignorovat.
    Pod tohle přidávám i svůj podpis. :smile:
    My prostě ignorujeme běžící výzvy. :smile:
  • manao (CZ1)manao (CZ1) CZ1 Komentářů: 50
    Je tu nějaký spolek, kterému se při výzvě o udržení na stávajícím místě, nespustila zároveň i výzva o postup vzhůru po žebříku??
  • The Lonely Farm (CZ1)The Lonely Farm (CZ1) CZ1 Komentářů: 342
    Emis-cz (CZ1) napsal(a):
    My prostě ignorujeme běžící výzvy. :smile:
    Tak to je jasné - vzhledem k tomu, že půlka spolku jsou fakticky mrtvé duše a druhá půlka hraje pro zábavu tak, jak jim čas dovoluje, tak to ani jinak řešit nejde. :smiley:
Sign In to comment.