Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k "Aktualizace Žádná bolest, žádný zisk 10.07.2015"

19

Komentáře

  • Pampalábus (CZ1)Pampalábus (CZ1) CZ1 Komentářů: 282
    alik629 (CZ1) napsal(a):
    alik629 (CZ1) napsal(a):
    Teď jsem do akce těžce pracujících dodala 1980 jablek ze čtyř sadů a připisuje mi to pouze jeden bod a píše, že do další úrovně je potřeba ještě 354 jablek. Myslíte, že je to v pořádku? Kolik by muselo těch jablek být, aby body naskakovaly třeba po sedmi, tak jak jsem to měla před tím u mléka po jednom sklizení všech kravínů?
    ještě musíš sklidit 354 jablek, aby body naskakovaly po dvou... ovšem rychleji pak vyprší čas, který máš na doplnění dalších jablek... čím víc jablek doplníš, tím ti postupně bude přibývat rychlost...

    Jasně, to chápu, ale zdá se mi jeden bod za skoro 2000 jablek málo :-)
    tak ono jeden bod za sekundu není málo... a mám pocit že někdo počítal a že čím víc sklizeno tak přesto že mu šlo více bodů tak tím, zkrácením času to bylo míň než po jednom... ale to jsme jen někde tak zahlídla na fóru tak nechci říct že to tak fakt je...
    navíc je pravda, že tam byli nějaké změny v té akci...alik629 (CZ1) napsal(a):alik629 (CZ1) napsal(a):
    Je to nesrovnatelné s mlékem. Tam po sebrání asi 2200 kusů naskočila hned rychlost 7. Za 1980 jablek rychlost 1.
    jn..ale mléko trvá podstatně déle než jablka, tak tam to je myslím kvůli toho... ale také jen můj dojem... :D jistá si tím nejsem...
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Ano, čísla u jablek se nikomu nezdála už při prvním běhu události. Vznesli jsme dotaz na "správnost" výpočtů dále a jelikož ke změně nedošlo, asi to bude "ok" ;)

    Jinak výpočet prováděl někde Corco, možná jeho postřehy..? Cha, nelezeno: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/comment/2585318/#Comment_2585318.

  • PavlanemsakovaP (CZ1)PavlanemsakovaP (CZ1) CZ1 Komentářů: 48
    upraveno 25.10.2015
    Ahojky,
    jsem docela naštvaná. S úmyslem abych se nedostala mezi prvních 5 ( protože dekorace jsou pro mě bezcenné) jsem hru posunem za 100 zlatek ukončila na zhruba 1 250 000, na 6. místě a to zhruba před hodinou a půl. Další mi naskočili vejce, nedodala jsem žádné, ani slípky. Přesto se mi načetlo cca 20 000 bodů navíc a jsem na 4 místě. Body se mi ještě před chvílí přičítaly.
                                              Jak je možné, že body se mi načítají i když jsem již nehrála?
                                              Docela velké zklamání
  • alenaopltova (CZ1)alenaopltova (CZ1) Komentářů: 32
    hela88 (CZ1) napsal(a):
    mamuse (CZ1) napsal(a):
    alpakaa napsal: »
    Upřímně, nevím o žádné soutěži, která by byla povinná a už vůbec nic o tom, že musíte kupovat zlatky. Hrajte pro radost, pomalu, v klidu si stavějte farmu, účastněte se jen soutěží, na které máte zrovna čas a chuť a ostatní nehrajte. Nemusíte přece každý týden mít dvě trofeje...., zlatky nakonec taky nepotřebujete, jsou tu krásné farmy bez jediné utracené zlatky (vyjma prémií). Jsou tu hráči, kteří jedou všechno, zlatí a sedí u toho od rána do večera. Ale to přece neznamená, že to tak musíte hrát i vy. Najděte si spolek, kde nikam nespěchají, jednou denně se stavte posbírat farmu a něco postavit a až bude nálada, zahrajte si nějakou soutěž. Je to hra ne otročina :D

    Ahojky,souhlasím já taky moc zlatky nekupuji tak 1 za 3 měsíce a,jde dokázat mnoho bez zlatek,je to jen hra, zábava... a mne se líbí,že nestagnuje, stále se vyvíjí, a proto nás i baví...
    Ahoj taky se mi tvoje odpověď moc líbí je pravda že to je jen hra a ta nás musí hlavně bavit a ne se honit za zlatkama. Díky zase mám chuť hrát:-))))))
    já nevím andílku - je to tento příspěvek?..... ;-)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    já nevím andílku - je to tento příspěvek?..... ;-)
    Alenko, není, bohužel.

    Tajemství je v příspěvku viditelnější než běžný text a příspěvek obsahuje i odkaz na zadání úkolu. Tento nesplňuje ani jedno z toho. Nicméně tímto jsi přišla o další možnost, neboť každý může odpovědět jen jednou :(
  • alenaopltova (CZ1)alenaopltova (CZ1) Komentářů: 32
    nevadí, aspoň můžu v klidu vařit :-D

  • 8WHISKY8 (CZ1)8WHISKY8 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,366
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    8WHISKY8 (CZ1) napsal(a):
    Tak se mi povedlo toto:


    Whisky, někdo ti po monitoru hází sněhové koule! :D 

    Jinak gratulka, nikdy jsem se na desítku nevyšplhala :)
  • 8WHISKY8 (CZ1)8WHISKY8 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,366
    black-.-angel napsal(a):
    8WHISKY8 (CZ1) napsal(a):
    Tak se mi povedlo toto:


    Whisky, někdo ti po monitoru hází sněhové koule! :D 

    Jinak gratulka, nikdy jsem se na desítku nevyšplhala :)
    Dík za gratulaci. A ne, nejsou to sněhové koule, ale pára z té píšťaly, která byla občas až červená, jak odfukovala. :smiley: 
  • PavlanemsakovaP (CZ1)PavlanemsakovaP (CZ1) CZ1 Komentářů: 48
    Tato soutěž se mi moc líbí, jen ty nešťastná jablka. Už se tu o nich několikrát psalo. Počty jablek jsou tak vysoké, že není možno jet nějakou alespoň průměrnou rychlostí. Je celkem k ničemu, že mi jedou 12 hodin při rychlosti 1. Navíc nejsem schopná při další sklizni dosáhnout rychlosti vyšší. Je to pro tuto soutěž totální brzda, jednou se to dá, ale když Vám padnou 4x za soutěž, je to o ničem. Snad jen, že k žádnému jinému zboží připomínku nemám.
  • Kajula5 (CZ1)Kajula5 (CZ1) CZ1 Komentářů: 677
    Já jsem naopak za jablka moc rád, Už několikrát mi dost pomohly, nevadí mi, když jedou za dva body za sekundu, hlavně, že to dělají bez obsluhy celou noc. Věřím ale, že přes den někoho, kdo sedí u počítače brzdit můžou.
  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    Kajula5 (CZ1) napsal(a):
    Já jsem naopak za jablka moc rád, Už několikrát mi dost pomohly, nevadí mi, když jedou za dva body za sekundu, hlavně, že to dělají bez obsluhy celou noc. Věřím ale, že přes den někoho, kdo sedí u počítače brzdit můžou.
    Přesně to je i můj případ - měla jsem hodně radost, když mi vyšlo sklízení jablek těsně před odchodem do práce. Jinak by to stálo ladem, takhle to byla spooousta bodů. :) A že mi to vyšlo hezky tři dny po sobě... :D
    (Ale jinak mi taky příjde, že bodů z jablek je podezřele málo a na dlouhej čas oproti jiným věcem.)
  • Nemej (CZ1)Nemej (CZ1) Komentářů: 220
    jablka jsou prima - tentokrát se mi to hodilo spolu s událostí a sběrem jablek, kde na vyšší obtížnosti používám nasyslený hnojiva z mořských řas.
    když si vezmu, že odměnou pro prvních padesát je 1x certifikát a po dosažení 1,2M bodů další dva certifikáty, je to celkem 6 tisíc zlatek. 
    takže i pro urychlování např. jasmínu můžu využít zlatky a i kdybych utratil 5tis zlatek, pořád jsem ještě v plusu

    jak vidno, strop na nákup zlatek je sice 200%, ale pokud nakupuju zlatky s bednou na hnojiva, pak tato hnojiva díky stroji proměním na další zlatky :) 


  • novokol (CZ1)novokol (CZ1) CZ1 Komentářů: 170
    Ahoj dostala jsem meilem odznak 5Likes +5 points vubec nevím co znamenají a k čemu jsou muže mi to někdo objasnit děkuji ;)
  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,812
    novokol (CZ1) napsal(a):
    Ahoj dostala jsem meilem odznak 5Likes +5 points vubec nevím co znamenají a k čemu jsou muže mi to někdo objasnit děkuji ;)
    Ahoj.
    Ten odznak co jsi dostala je za to, že 5 lidem se líbil nějaký tvůj příspěvek a označili ho, body jsou k tomu odznaku.
    Jinak na fóru se dostávají odznaky za různé věci a nejsou myslím podle mě zatím k ničemu, prostě je "sbíráš". 
  • oliverko (CZ1)oliverko (CZ1) Komentářů: 36
    Ak sa už na toto niekto pýtal, tak sa ospravedlňujem, ale nenašla som to. Ide mi o to, že ak mám dostávať napr. 3 body počas 6 hodín, musím byť počas tých 6 hodím aktívna na počítači, alebo mi to ráta body aj keď som vypnutá?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    oliverko (CZ1) napsal(a):
    Ak sa už na toto niekto pýtal, tak sa ospravedlňujem, ale nenašla som to. Ide mi o to, že ak mám dostávať napr. 3 body počas 6 hodín, musím byť počas tých 6 hodím aktívna na počítači, alebo mi to ráta body aj keď som vypnutá?
    Ahoj, nemusíš být online, počítá to, dokud je něco v zásobníku :)
  • oliverko (CZ1)oliverko (CZ1) Komentářů: 36
    Dakujem :)

  • nevíte kdy přišel pracujicí
  • Corco (CZ1)Corco (CZ1) Komentářů: 1,956
    S aktuální akcí těžce pracujících mě napadlo, že bych rád věděl, jak je to s tím zkracováním doby balení (při dodání aktuálně požadované komodity). Před časem jsem provedl pozorování, kdy jsem ověřil, že v některých případech se dodání dalšího zboží do nálevky může krutě nevyplatit. Od té doby proběhla akce několikrát a většinou se mi daří se včas zarazit a nepřeskočit z rychlosti 8 na rychlost 9... ale nic to nemění na pocitu, že nás hra tímto okrádá. Snažil jsem se pročíst celou tuto diskuzi a určitě taky samotné oznámení o aktualizaci. Tam jsem našel jednu takovou formulaci:

    A protože je tento stroj už poněkud starý a jeho efektivita klesá, zbývající čas do přesunu krabice bude automaticky zkrácen, a to čím výše bude ukazatel na měřiči produktivity. Toto je bezpečnostní opatření.

    Nedaří se mi naladit mozek na správnou frekvenci, abych pochopil logiku za tímto bezpečnostním opatřením.
    Opatřením proti tomu, aby člověk nemohl lážo plážo zásobovat balící stroj kukuřicí nebo kytkama ja přeci snad to samotné zvyšování rychlosti, ne? Ze začátku mi bude kukuřice přibývat a čas se bude prodlužovat, ale jak bude ubývat rychleji a rychleji, dostanu se do fáze, že bez zlacení nebo fialovění mi prostě kukuřice dojde a přeskočí to na další bednu. To zvyšování rychlosti chápu.
    Proč ale kromě toho, že se zvyšuje rychlost ubývání v zásobníku mi to musí při přeřazení na vyšší rychlost ještě jednorázově ukrást určité množství té komodity (= ono zmiňované zkrácení doby)?
    Nemíním se dožadovat žádné kompenzace... jen bych rád pochopil důvod. A úplně super by bylo, kdyby se dalo zjistit (@Foxes...?) vzoreček nebo aspoň princip, jak se určuje toto zkracování. :)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    No vždyť je to přece jasné. Georgův stroj už něco pamatuje a když ho naláduješ na vysoký výkon, dlouho to nevydrží a pak by vyletěl do vzduchu! Proto je to třeba takto uměle regulovat, aby náhodou George i s tím strojem neodletěl :D 

    (Jinak ne, myslím, že rozumné vysvětlení není, vzoreček se stejně nedozvíme a vůbec.. já tuhle událost nemám ráda a ignoruju už prvopočátku.)
  • alpakaa (CZ1)alpakaa (CZ1) CZ1 Komentářů: 194
    Corco (CZ1) napsal(a):
    S aktuální akcí těžce pracujících mě napadlo, že bych rád věděl, jak je to s tím zkracováním doby balení (při dodání aktuálně požadované komodity).
    A protože je tento stroj už poněkud starý a jeho efektivita klesá, zbývající čas do přesunu krabice bude automaticky zkrácen, a to čím výše bude ukazatel na měřiči produktivity. Toto je bezpečnostní opatření.
    Nejlepší jsou jablka, ty jedou velmi dlouho a vůbec nejlepší je ječmen, pole 7 úroveň, speciální osivo, přihnojení humusem z mořských řas. Stačí jedno pole, jede to přes 9 hodin po 3 bodech, ze dvou polí 7,5 hodiny po 4 bodech. Podobně jede pampeliška. Když se to podaří na noc nebo přes den, když je člověk v práci, jede to celou dobu a je pak bohatá sklizeň. ;)
  • FerdoMravec (CZ1)FerdoMravec (CZ1) Komentářů: 43
    Také tohoto Georga začínám ignorovat, protože teď se mi tam pravidelně střídá kukuřice, polní kvítí a pampelišky. :/
  • PavlanemsakovaP (CZ1)PavlanemsakovaP (CZ1) CZ1 Komentářů: 48
    Pro mě je akce těžce pracujících nejlepší, nejvydařenější částí této hry. Děkuji za ni.
    Lze uhrát bez jediné zlatky a s minimálním množstvím řas. Jediná jablka jsou bez řas prodělečná. Sice jedou dlouho, ale velice malou rychlostí. Ideální je trvale  průměrná rychlost, malá  brzdí, vysoká způsobuje, že  dojdou produkty.
     
  • lutanela (CZ1)lutanela (CZ1) CZ1 Komentářů: 273
    tuto akci mám nejraději ze všech,,nejméně pak soutěž spolků,diametrální rozdíl v cenách,námaze,času...
  • 8WHISKY8 (CZ1)8WHISKY8 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,366
    Tomu se říká smůla:

  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    Smůla? Jako kvůli jablíčkám? Mně běží jablka už skoro půl dne - nejprve na 4 a teď na 5. Pořídil jsem kvůli nim 7 sadů a vždy shromažďuju zásoby hnojiva z mořských řas a nepoužívám je nikdy jindy, jen na tuhle akci :)
  • 8WHISKY8 (CZ1)8WHISKY8 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,366
    upraveno 24.09.2016
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Smůla? Jako kvůli jablíčkám? Mně běží jablka už skoro půl dne - nejprve na 4 a teď na 5. Pořídil jsem kvůli nim 7 sadů a vždy shromažďuju zásoby hnojiva z mořských řas a nepoužívám je nikdy jindy, jen na tuhle akci :)
    Tak celá ta "trojice". :D A ano, taky dokážu z jablek vytáhnout tryskovou rychlost, ale přišlo mi to takové groteskní. Ještě k tomu ten dědek se drží za hlavu, prostě podívaná.  :D
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 24.09.2016
    Já měl pořadí Jablka - kukuřice - zeli - pampeliška - vajíčka. Teď jsem u zelí, už ho mám na 5. stupni a 2 hodinky bude šlapat. Na zahrádkách na gurmáně už jedna speciální pampeliška čeká a další dvě rostou. Má v plánu ji rozjet naplno než půjdu spát, nechat ji skončit a budu doufat, že po vajíčkách přijde něco, co vydrží do rána. Jen mě mrzí, že zas budu asi prodávat pampelišky, jak jdou takhle naráz, nestíhám je semlít a zakázku na ně nemám.
  • 8WHISKY8 (CZ1)8WHISKY8 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,366
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Já měl pořadí Jablka - kukuřice - zeli - pampeliška - vajíčka. Teď jsem u zelí, už ho mám na 5. stupni a 2 hodinky bude šlapat. Na zahrádkách na gurmáně už jedna speciální pampeliška čeká a další dvě rostou. Má v plánu ji rozjet naplno než půjdu spát, nechat ji skončit a budu doufat, že po vajíčkách přijde něco, co vydrží do rána. Jen mě mrzí, že zas budu asi prodávat pampelišky, jak jdou takhle naráz, nestíhám je semlít a zakázku na ně nemám.
    Já neřeším, co mi naskočí. Beru to tak, jak to jde a jak mám čas. Jen mi to fakt přišlo groteskní. :D 
    Jo, jednou jsem to vypeckovala bez použití nějakých extra krmiv a stroj jel tak, že ručička skákala až za desítku. :D   Někde jsem to tu i dávala.
Sign In to comment.