Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k "Aktualizace / Čínský Nový rok / 3.2.2016"

1612

Komentáře

  • sona26 (CZ1)sona26 (CZ1) CZ1 Komentářů: 271
    Foxes napsal(a):
    sona26 (CZ1) napsal(a):
    tak já nevím dnes zas začla výzva a to sbírat žolíky v podbě buvola,přide mě to že po nás chtěj zlatit abysme si ten žeton kupovali,protože celá sklizen farmy ranní mě dala jen 2 odměny a od ty doby se to na 2 odměnách drží,zkouším točit taky žolíky,ale že by padl buvol?to ani náhodou,od rána vytočený mega dolarů a buvol se pase někde na pastvinách,tím samozřejmě nechci nějak tuto akci hanit,jen sem si prostě přišla postěžovat :smile: Jinak sem ráda že je zas jiná akce a doufám,že so konce stihnu aspon dokopat k slušné spokojenosti u opice,ikdyž když vidím ty procenta přide mě to taky nereálný :smiley: 
    Ahoj,

    tak doufám, že až se ten buvol nažere, tak se u tebe objeví :). Musím říct, že mě to také padá poskrovnu. Zatím jsem u všech zvířat na chabém jednociferném čísle :(

    Nemej tu někde myslím psal taktiku, jak na to....Nemej (CZ1) napsal(a):
    tak s dovolením napíšu jak to dělám já - 
    ráno mám vše připraveno ke sklizení a čekám na ohňostroj. jakmile ohňostroj padne, začnu kupovat žolíky - pokud je to cenný žolík typu pes nebo prase, sklízím třešně nebo kravín. 

    pokud vytočím znamení, které přibývá rychle, začínám jablky. pokud padne běžnější znamení s velkým násobkem, sklidím mlýn, silo nebo kompostér. 

    bez ohňostroje nemá ráno smysl sklízet - vzhledem ke trojnásobku mi to hodí bez žolíku 3x násobek tedy na jedno sklizení s ohňostrojem sklidím tolik jako za tři sklizně bez ohňostroje - u kravína celodenní sklizeŇ, u třešní ještě víc, takže na ohňostroj se vyplatí počkat. 

    psa už mám 18 a prase 11%, takže si nakonec myslím, že při uvážlivým hraní to není nesplnitelný. jen to chytání ohňostroje to trochu komplikuje. 

    krysí úkol jen po ranním sklízení mám už u 18té odměny. 
    u vlajek jak už jsem napsal - je škoda, že třeba prasečí vlajka nepřidá určitý procento k produkci vepřínu,takto by fungovaly všechny vlajky. 

    ano to už sem od nemeje četla,ale ten ohnostroj padá fakt poskrovnu a tak by tu člověk musel číhat :smiley:  zrovna ted sem odběhla dojdu a poslední minuta ohnostroje,rychle sem koupila žolíka a utíala sklízet,ale měla sem jen vejce a mlýn s kuřecím krmením takže nic moc :smile: nejvíc procent mám u krysy 36 tak snad aspon u ni to dotáhnu do konce :smile: 
  • Nemej (CZ1)Nemej (CZ1) Komentářů: 220
    upraveno 10.02.2016
    jen rada, když je ohňostroj, tak lepší než se zdržovat s žolíkem když je málo času, tak raději vše co jde posklízet na trojnásobek. 
    třešně nesklízím, pouze s ohňostrojem a žolíkem, krávy se taky snažím čekat, ale záleží co chce stroj v souběžném eventu. 
    časy už si myslím se docela rýsují, souvislost tam je - takže stačí si hlídat cca půl hodinu +- časové rozmezí a je velká šance ho chytit. třešňový sad ideálně s prasetem v nouzi se psem. 

    když už vím, kdy ty časy přibližně budou, tak si tak nastavím veškerou produkci sila, mlýnu a kompostu, pole cca hodinu před předpokládaným startem ohňostroje oseju fialkama nebo čímkoliv speciálním. zlatky vůbec netřeba, jen pokud to stíháte, tak si hlídat prase, by z toho byla dekorace 5x5 


    krysu mám 74% a prase 21% 
    denní úkoly neřeším, je to věc náhody a těžkou hlavu mi to nedělá, buď se to nastřádá, nebo ne, na celkový průběh sbírání to nemá vliv žádný 

    farmu mám puštěnou na mobilu a jen kontroluju jestli tam ten ohňostroj naskočí, takže můžu dělat co potřebuju a jen průběžně kontroluju obrazovku. jakmile skočí bonus, vyřídím to na pc. 

  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    upraveno 10.02.2016
    Nemej (CZ1) napsal(a):
    když už vím, kdy ty časy přibližně budou, tak si tak nastavím veškerou produkci sila, mlýnu a kompostu, pole cca hodinu před předpokládaným startem ohňostroje oseju fialkama nebo čímkoliv speciálním.
    Chceš říct, že jsou někde daný časy? Můžeš mě, prosím, nasměrovat...? Ráda bych aspoň jednou ten ohňostroj taky viděla. :wink:

    Edit: dobrý, už sem na diskuzi s časama narazila... :)
  • FoxesFoxes Komentářů: 1,539
    wolfka (CZ1) napsal(a):
    Nemej (CZ1) napsal(a):
    když už vím, kdy ty časy přibližně budou, tak si tak nastavím veškerou produkci sila, mlýnu a kompostu, pole cca hodinu před předpokládaným startem ohňostroje oseju fialkama nebo čímkoliv speciálním.
    Chceš říct, že jsou někde daný časy? Můžeš mě, prosím, nasměrovat...? Ráda bych aspoň jednou ten ohňostroj taky viděla. :wink:

    Edit: dobrý, už sem na diskuzi s časama narazila... :)
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/118801/ohnostroj-casy-bonusu-pro-udalost-cinsky-novy-rok
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    wolfka (CZ1) napsal(a):
    Nemej (CZ1) napsal(a):
    když už vím, kdy ty časy přibližně budou, tak si tak nastavím veškerou produkci sila, mlýnu a kompostu, pole cca hodinu před předpokládaným startem ohňostroje oseju fialkama nebo čímkoliv speciálním.
    Chceš říct, že jsou někde daný časy? Můžeš mě, prosím, nasměrovat...? Ráda bych aspoň jednou ten ohňostroj taky viděla. :wink:

    Edit: dobrý, už sem na diskuzi s časama narazila... :)
    Tak tady bych si dovolila podotknout, že právě tam dnes kolem poledne dal Nemej příspěvek, že další ohňostroj bude +- v 18. Ten jsem jakožto spekulaci a zavádějící informaci smazala. Jak se právě ukázalo, má intuice byla správná a Nemejův systém holt nefunguje. Já bych nikdy u GGS neřekla, "když vím, kdy časy budou", ne, to neví nikdy nikdo :)
  • Nemej (CZ1)Nemej (CZ1) Komentářů: 220
    upraveno 10.02.2016
    byl to jen odhad kazdy den byl posun o hodinu. trochu skoda pokud v tom neni vubec zadny system. ta dnesni dvanáctá mi vyšla
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Každý den.. vysledováno z jednoho dne? :D Oukej :D 
  • sona26 (CZ1)sona26 (CZ1) CZ1 Komentářů: 271
    ahojky včera sem si šla sem trochu postěžovat a dnes se musím pochlubit,zůstala sem na dnešek na farmě skrz projektu do 1:30 rána  a kolem tyhle hodiny padl ohnostroj na 7 minut,holt sem koukala co buudu mit za chvíli na sklizen a měla sem kravíny,tak sem rychle utíkala vytočit žolíka a jaká neuvěřitelná náhoda padl tygr a to rovnou 6 x,počkala sem teda na kravíny a sklízela všech 6 kravínů mě dalo 19 odměn a dnešní ranní sklizen 20 takže aspon za to sem ráda :blush: 
  • jesterka74 (CZ1)jesterka74 (CZ1) Komentářů: 54
    Ačkoli jsem pracující člověk jako mnoho z nás,asi na 100% u žádného zvířete nedosáhnu.Ikdyž mám dojem,že se nějaká % přidávají  u všech zvířat,přesto,že je v denní výzvě třeba dnes TYGR.Zásadně nezlatkuju a žolíka jsem dnes taky ještě nekoupila,ačkoli jsem neměla štěstí na Ohňostroj a to jsem teď 2dny doma :-)

    Můj zvěrokruh v %:

    Krysa: 40%,Tygr: 31%,Buvol: 28%,Zajíc: 23%,Drak:21%,Had: 17%,Kůň: 19%,Koza: 17%,Opice: 16%,Kohout: 16%,Pes: 8% a Vepř: 6%

  • Nemej (CZ1)Nemej (CZ1) Komentářů: 220
    denni výzva je samostatná hra procenta u vsech znamení ti naskakuji kazdy den. ja uz mám krysu 104% podstatný je pes a prase jinak dekorace nema moc smysl
  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    jesterka74 (CZ1) napsal(a):
    Můj zvěrokruh v %:
    Krysa: 40%,Tygr: 31%,Buvol: 28%,Zajíc: 23%,Drak:21%,Had: 17%,Kůň: 19%,Koza: 17%,Opice: 16%,Kohout: 16%,Pes: 8% a Vepř: 6%
    To máš ještě pěkný, já mám zatím nejvíc u tygra (22%), taky moc nevěřím ve splnění něčeho na 100%. Dneska sem aspoň konečně potkala ten slavnej ohňostroj, dokonce dvakrát. Jednou sem si mohla sklidit aspoň slepičky, ten druhej byl horší, začal sotva dvě minuty po oklikání celé farmy, takže ten sem nemohla využít vůbec. :(:D
  • 8WHISKY8 (CZ1)8WHISKY8 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,366
    wolfka (CZ1) napsal(a):
    jesterka74 (CZ1) napsal(a):
    Můj zvěrokruh v %:
    Krysa: 40%,Tygr: 31%,Buvol: 28%,Zajíc: 23%,Drak:21%,Had: 17%,Kůň: 19%,Koza: 17%,Opice: 16%,Kohout: 16%,Pes: 8% a Vepř: 6%
    To máš ještě pěkný, já mám zatím nejvíc u tygra (22%), taky moc nevěřím ve splnění něčeho na 100%. Dneska sem aspoň konečně potkala ten slavnej ohňostroj, dokonce dvakrát. Jednou sem si mohla sklidit aspoň slepičky, ten druhej byl horší, začal sotva dvě minuty po oklikání celé farmy, takže ten sem nemohla využít vůbec. :(:D
    Kdy ty ohňostroje byly? Čekám od 15:00 a nic. Je fakt, že odbíhám, ale stejně...
  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,812
    8WHISKY8 (CZ1) napsal(a):
    wolfka (CZ1) napsal(a):
    jesterka74 (CZ1) napsal(a):
    Můj zvěrokruh v %:
    Krysa: 40%,Tygr: 31%,Buvol: 28%,Zajíc: 23%,Drak:21%,Had: 17%,Kůň: 19%,Koza: 17%,Opice: 16%,Kohout: 16%,Pes: 8% a Vepř: 6%
    To máš ještě pěkný, já mám zatím nejvíc u tygra (22%), taky moc nevěřím ve splnění něčeho na 100%. Dneska sem aspoň konečně potkala ten slavnej ohňostroj, dokonce dvakrát. Jednou sem si mohla sklidit aspoň slepičky, ten druhej byl horší, začal sotva dvě minuty po oklikání celé farmy, takže ten sem nemohla využít vůbec. :(:D
    Kdy ty ohňostroje byly? Čekám od 15:00 a nic. Je fakt, že odbíhám, ale stejně...
    Ahoj. Odpoledne 14:35 a 17:11, podívej se do Ohňostroje-časy bonusu
  • 8WHISKY8 (CZ1)8WHISKY8 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,366
    pexi (CZ1) napsal(a):
    8WHISKY8 (CZ1) napsal(a):
    wolfka (CZ1) napsal(a):
    jesterka74 (CZ1) napsal(a):
    Můj zvěrokruh v %:
    Krysa: 40%,Tygr: 31%,Buvol: 28%,Zajíc: 23%,Drak:21%,Had: 17%,Kůň: 19%,Koza: 17%,Opice: 16%,Kohout: 16%,Pes: 8% a Vepř: 6%
    To máš ještě pěkný, já mám zatím nejvíc u tygra (22%), taky moc nevěřím ve splnění něčeho na 100%. Dneska sem aspoň konečně potkala ten slavnej ohňostroj, dokonce dvakrát. Jednou sem si mohla sklidit aspoň slepičky, ten druhej byl horší, začal sotva dvě minuty po oklikání celé farmy, takže ten sem nemohla využít vůbec. :(:D
    Kdy ty ohňostroje byly? Čekám od 15:00 a nic. Je fakt, že odbíhám, ale stejně...
    Ahoj. Odpoledne 14:35 a 17:11, podívej se do Ohňostroje-časy bonusu
    Dík za info. hm, tak to jsem si vařila kafčo a pak zas zatápěla. :smiley: 
  • jesterka74 (CZ1)jesterka74 (CZ1) Komentářů: 54
    upraveno 11.02.2016
    Hm tak dnes jsem neměla štěstí ani na jeden Ohňostroj,zrovna jsem byla venčit bafika,když se vrátím,zasednu k pc a vidím nad událostí ohňostroj.Jenže to byl dozvuk,ani časomíra už tam nebyla znázorněna.Zkrátka mám pech jak vyšitej...
    Měla jsem zrovinka na polích fialky,růže a pod. No nic tak na ně použiju alespoň jakéhokoli žolíka,ať se % zvedají :-)
  • Nemej (CZ1)Nemej (CZ1) Komentářů: 220
    upraveno 12.02.2016
    na to je dobrej ten telefon. ohňostroj super, ale je to hodně omezující si to pořád hlídat. 
    nejhorší jsou denní odměny kde se vytáčí počet těch karet, takže už to dělám tak, že když očekávám ohňostroj, tak pomalu točím žolíky, pokud to není prase tak se jich zbavuju na neduléžitý věci jako jablka a snažím se dosáhnout na žolíka se znamením pro denní úkol a bez ohňostroje se těch denních úkolů zbavit. 
      jakmile si vytočím prase, tak už jen čekám na ohňostroj a nic nesklízím. tím šetřím zlatky, který bych na konci akce musel eventuelně na to prase použít. 

    já už začínám sbírat spokojenost nad těch 130 bodů a musím říct, že při těch 5x5 to bude zatím ta nejlepší dekorace, jakou akce nabídla. jen mi není jasný, jestli ta bonusová spokojenost se odemkne až po naplnění modrý výseče, z textu to vyplývá tak,ž e ano.

    jinak díky chybě v zobrazení mi to teď ukazuje 30 bonusových bodů spokojensoti, takže se lze dostat na 160 bS na 5x5 to je pěkný 


    Post edited by Nemej (CZ1) on
  • jesterka74 (CZ1)jesterka74 (CZ1) Komentářů: 54
    OHŇOSTROJ ještě 6min.
  • oliverko (CZ1)oliverko (CZ1) Komentářů: 36
    Ahojte, chcem sa opýtať, keď vytočím žolíka, bude mi padať rovnaký počet znamení ako bez žolíka, len ich bude padať viac takých, aký bol žolík, alebo bude počet vyšší?
  • Nemej (CZ1)Nemej (CZ1) Komentářů: 220
    vypadne ti počet odpovídající danému typu pole/budovy + za žolík ti vypadne stejný počet navíc ve znamení žolíka, který sis vytočil. pokud k tomu máš ohňostroj, tak se oba druhy žetonů ještě ztrojnásobí. 
  • oliverko (CZ1)oliverko (CZ1) Komentářů: 36
    Dík. Teda ty si ale iný frajer, čo sa plnenia úlohy týka.
  • Nemej (CZ1)Nemej (CZ1) Komentářů: 220
    tak musím říct že mě událost baví zatím nejvíc ze všech událostí a ta odměna je super. ale mám podmínky k tomu chytit přes den všechny ohňostroje a přitom pracovat a normálně fungovat.  
    věc druhá je, jaký procento hráčů dosáhne na tu dekoraci 5x5
    ale jak už jsem psal dřív - u stroje taky na 4tis zlatek z certifikátů dosáhne jen pár desítek lidí
  • Sargana (SK1)Sargana (SK1) Komentářů: 135
    Aj ja musím súhlasiť, že ma čínsky nový rok chytil teda riadne, posledné mesiace som moc nefarmárčila ale teraz som tu nalepená stále :) a odmena vyzerá dobre - najväčší problém mám s prasiatkom ktoré ma totálne ignoruje na 21% ale to sa poddá .... konečne som našla využitie pre tie chaluhové krmivá a humusy a hnojivá :) som taký škrečok je mi lúto ich míňať :) a teraz sa poriadne hodia ..... ešte mám jednu otázočku ... ak by sa dalo zistiť, či je potrebné naplniť celý modrý rámček pri dekorácii aby sa odomkla dodatočná spokojnosť, alebo sa odomkne automaticky po nazbieraní všetkých znamení na 100%

    P.S. Vidím, že Nemej má rovnaký dotaz ako ja :)
  • Salea (CZ1)Salea (CZ1) Komentářů: 6
    upraveno 12.02.2016
    Asi tomu nevim hlavu a patu, ale mam zolika (byt za dolarky), napr 6x na kralika, sklidim mlyn a zoliky pryc. To je nekde v pravidlech napsane prosim??? 
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Salea (CZ1) napsal(a):
    Asi tomu nevim hlavu a patu, ale mam zolika (byt za dolarky), napr 6x na kralika, sklidim mlyn a zoliky pryc. To je nekde v pravidlech napsane prosim??? 
    Ve hře, v návodu... u vícenásobné produkce (mlýn, silo, kompost) se stejně jako u ostatních budov počítají jednotlivé výrobní procesy, tj. když dáš máš třeba 100 krmiva, je to 10 procesů, tj. by bylo třeba mít 10 žolíků, aby byl bonus z celé sklizně.
  • Salea (CZ1)Salea (CZ1) Komentářů: 6
    black-.-angel napsal(a):
    Salea (CZ1) napsal(a):
    Asi tomu nevim hlavu a patu, ale mam zolika (byt za dolarky), napr 6x na kralika, sklidim mlyn a zoliky pryc. To je nekde v pravidlech napsane prosim??? 
    Ve hře, v návodu... u vícenásobné produkce (mlýn, silo, kompost) se stejně jako u ostatních budov počítají jednotlivé výrobní procesy, tj. když dáš máš třeba 100 krmiva, je to 10 procesů, tj. by bylo třeba mít 10 žolíků, aby byl bonus z celé sklizně.
    Tak to jsem prehledla, dekuji moc za odpoved :)
  • 8WHISKY8 (CZ1)8WHISKY8 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,366
    upraveno 21.02.2016
    @Nemej (CZ1)   Dík za to, že se dělíš o informace ohledně této akce. Dnes jsem 2x sebrala celou farmu i s ohňostrojem a nachystanými žolíky zajíce. Prvně se mi povedlo udělat všechny ty dílčí úlohy.
    Dík i za nápad zapisovat časy ohňostroje.

    Zbytek příspěvku smazán - autocenzura. :D

    edit: nemám slov... (black-.-angel)
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • laura99 (SK1)laura99 (SK1) SK1 Komentářů: 491
    Dnes ešte nebol ohňostroj?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    laura99 (SK1) napsal(a):
    Dnes ešte nebol ohňostroj?
    Sleduj vlákno s časy, pokud ho někdo chytne a je tak hodný, že se o tu informaci podělí, najdeš to tam. Do nějakých 2, půl třetí nebyl, od asi půl deváté také ne.
  • Nemej (CZ1)Nemej (CZ1) Komentářů: 220
    upraveno 13.02.2016
    však to hrajem pro zábavu, pokud přijdu na něco, co by mohlo pomoct ostatním, proč to nenapsat. 
    s návodama od black angel musím souhlasit, jsou super.

    jinak nezapomeňte, že zítra je sedmý den a hraje se v denních úkolech o dekoraci, tak doporučuju si veškerou ranní sklizeň nechat pro ohňostroj a ideálně ty hlavní věci s žolíkem. já dávám den předem mlýn s krmivem pro krávy na max a silo na max. pak doufám, že si k tomu vytočím žolík s co největším počtem použití. 

    výhoda ohňostrojů je, že když padne jednou, je pak minimálně 2 hod pauza, takže to člověk nemusí hlídat pořád. 

    edit - tak jsem ještě přidal 2 třešňový sady, ze 4 třešňových sadů už něco vypadne :) 

  • Sargana (SK1)Sargana (SK1) Komentářů: 135
    Nemej (CZ1) napsal(a):
    však to hrajem pro zábavu, pokud přijdu na něco, co by mohlo pomoct ostatním, proč to nenapsat. 
    s návodama od black angel musím souhlasit, jsou super.

    jinak nezapomeňte, že zítra je sedmý den a hraje se v denních úkolech o dekoraci, tak doporučuju si veškerou ranní sklizeň nechat pro ohňostroj a ideálně ty hlavní věci s žolíkem. já dávám den předem mlýn s krmivem pro krávy na max a silo na max. pak doufám, že si k tomu vytočím žolík s co největším počtem použití. 

    výhoda ohňostrojů je, že když padne jednou, je pak minimálně 2 hod pauza, takže to člověk nemusí hlídat pořád. 

    edit - tak jsem ještě přidal 2 třešňový sady, ze 4 třešňových sadů už něco vypadne :) 


    pridanie čerešňových sadov je super nápad :) .... ja som to začala riešiť tak, že keď si vytočím prasa alebo psa tak počas ohňostroja hnojim chaluhovym hnojivom čerešňe - výhoda je že netreba zlato :) len treba mať zásobu hnojiva - a to isté robím na poliach so slnečnicami - chaluhový humus a zbiera sa hneď :)

    P.S. ako si pokročil so spokojnosťou v modrom poli ?
Sign In to comment.