Domů Czech Místo pro setkávání hráčů a spolků farmářů

Varování potenciálním členům spolku Ahoj farma

Rád bych se tady podělil o pár dojmů z mého účinkování ve spolku Ahoj farma, kde vedoucí je ***
Ve spolku jsem strávil téměř přesně na den jeden rok, takže jsem leccos odpozoroval.
Upozorňuji, že jde o můj subjektivní pohled, se kterým pravděpodobně nebude každý souhlasit a pravděpodobně to budou z valné části členové spolku Ahoj farma (současní či bývalí).

Nejspíš jako v každém jiném spolku je i tenhle rozdělen na hráče, kteří jsou v něm od začátku, valnou většinu doby, kratší dobu či jsou úplnými nováčky.
Objektivně je třeba uznat, že vedoucí spolku hanah je ochotná a víceméně spravedlivá, ovšem není vše tak růžové, jak se zdá. Přestože spolek stagnuje, tak funguje slušně, avšak pozor na to, jestli máte nějaký svůj vlastní pohled na věc a dostanete se do názorové rozepře buď s vedoucí spolku či některou z jejích zástupkyň, které si nejspíš myslí, že se bez jejich účasti spolek neobejde.
Jiné názory nejsou přijímány zrovna s nadšením, pokud se nejedná o názory stejně zasloužilých kolegů, spíš platí opak, a to samozřejmě ze strany hráčů, kteří jsou ve spolku od samého začátku. Těm se ve spolku spíš pochlebuje ze strany méně asertivních jedinců a souhlasí s jejich názory. O kolektivní rozhodování moc nejde, svou vůli si prosazují starousedlíci.

Nerad bych zde očerňoval spolek jako celek, jelikož 90% hráčů je v naprosté pohodě (drtivá většina se na chatu ani neprojevuje), těm taky přeji ve hře mnoho zdaru.
Zbytek je navzájem propojen rodinnými vazbami nebo delší známostí a proto právě této klice není radno se vzepřít.

Sumárně bych vstup do tohoto spolku spíš nedoporučil než doporučil a to například proto, že zástupkyně s nickem *** si kliďánko brouzdá po účtech svých spoluhráčů a členy spolku permanentně zásobuje výlevy, jak to má v životě těžké, že se musí o vše starat a jak tráví na farmě málo času a není žádným přínosem (je tam permanentně). Naučil jsem se její syndrom oběti ignorovat, což bych doporučil i případným dalším hazardérům, kteří se uchází o místo ve spolku, ovšem co ignorovat nebudu je fakt, že se tato zástupkyně bez problémů naloguje na účet vedoucí spolku hanah a po vzájemné hádce mě jednoduše vypoklonkuje ze spolku.

Nedělám si iluze, že v jiných spolcích se na farmy spoluhráčů nechodí, avšak takový zásah do kompetencí tolerovat určitě nehodlám, což jsem také sdělil. Zajímavostí je, že jakmile jsem pohrozil, že případ předám podpoře, jelikož se jedná o jasné porušení Všeobecných obchodních podmínek (odstavec 4.2., body 4.2.1, 4.2.3., 4.2.5 a proti tomu nemůže říct nikdo ani popel), přišla mi opětovně pozvánka do spolku.

Ani tady si nedělám iluze, že by to mělo být kvůli nějakému vysvětlení natož omluvě, bylo to zjevně z důvodu, že zmíněné osoby mají obavy. A jistě jsou to obavy oprávněné, jelikož pro technické středisko by neměl být problém podle IP adresy zjistit, kdo se kde v jakou dobu nacházel na jakém účtu.

Netuším, jaký dopad to nakonec bude mít, jestli to podpora nechá plavat nebo jen pohrozí či dojde k blokaci účtu, každopádně by to bez odezvy zůstat nemělo a to je podle mě obecně spravedlivé.
Možná je politováníhodné, že se s tím sveze i vedoucí spolku hanah, ale tak už to v životě chodí – na přehmaty namyšlenců doplácejí někdy i nezainteresovaní, a co si budeme povídat, provinění proti VOP došlo i z její strany sdělením hesla ke svému účtu.

Poučení: žádný strom neroste do nebe a budiž to také varováním pro všechny hráče této hry, kteří si snad myslí, že jsou něco víc :)

P.S.: žádám osoby, které o problému vědí kulové a které rády navštěvují stránky fóra, aby se zdržely jakýchkoliv komentářů, tím myslím právě osoby, které s výše zmíněnými drží basu za každých okolností.
Post edited by prubek (CZ1) on

Komentáře

  • sarinka92 (CZ1)sarinka92 (CZ1) Komentářů: 6
    upraveno 14.07.2015
    No napsal jsi to parádně a nelze proti tomu říci slovo. Sarinka92
  • Eleanora888Eleanora888 Komentářů: 44
    upraveno 16.07.2015
    Jo je to pravda někteří hráči si opravdu myslí, že jsou něco víc např. zástupkyně spolku Ahoj farma.
    Proti hanah absolutně nic nemám, ale je opravdu nefér, že to odnese i ona. Podle mě je to asi tak, že tito hráči se asi (jen možná) snaží být prostě dobří a pak, když je hanah pověří jako zástupce/zástupkyně budou si myslet jako ž mohou být jako majitel. Že můžou rozkazovat. Že jsou něco víc když jsou zástupci. A ohledně toho jak jsi psal, že jedna zástupkyně (nebo víc lidí?) všem psali jak to mají těžké a že asi nejsou přínosem atd. tak to mají naplánované asi tak, že po pár dnech (měsícech?) ostatním členům asi začne být líto, že jejich zástupci/zástupkyně tak trpí a budou chtít asi podporovat.
    Čímž vznikne něco jako spolek ve spolku. Neříkám, že by se mělo stát něco jako demonstrace nebo zvrat ve spolku ale...já nevím prostě mi to takhle připadá z toho co tam psal hráč prubek.

    Asi takhle bych to popsala já. Nevím jestli s tím ostatní budou souhlasit, chápu že máte třeba jiný názor. Ale tato možnost je podle mě asi nejrealističtější. A pokud by si tohle čirou náhodou četl někdo ze zástupů spolku Ahoj farma měli by se trošku zamyslet. Tím nechci samozřejmě nikoho urážet. Tohle není urážka.

    A jinak na konec hanah přeji hodně úspěchů ve spolku!
    Díky za přečtení!
    Eleanora888
  • sarinka92 (CZ1)sarinka92 (CZ1) Komentářů: 6
    upraveno 16.07.2015
    Eleanoro ty hanah znáš? Prubek to sice napsal dobře,ale ostatní členové spolku jsou v pohodě.Vždycke se po dlouhém společenství vyskytne nějaký problém,jde o to jak se řeší. V mnohém máš pravdu,ale tito členové už u nás nejsou,takže myslím,že další potencionální hráči by neměli mít z ničeho obavy. Prostě stane se.sarinka92 Ahoj farma
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 16.07.2015
    Vzduch je třeba občas trochu pročistit. Přeji dalšímu směřování spolku mnoho zdaru a málo záškodníků ;-)
  • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
    upraveno 16.07.2015
    Jen bych chtěla říci, že již ve spolku nejsem a nechci být již s ním spojována. Jsou tam hráči, co jsou v pohodě a mám je ráda. Je pravda, že jsou i tací, kvůli kterým mi nebylo líto tento spolek opustit. Bylo mi vyčítáno, že jsem moc slabá vedoucí, že hned nevyhazuji hráče, když zčervenají, ale pro mně byla hra zábava a pokud nesoutěží, nebo se z nějakého důvodu nemůžou hrát, nebudu je vyhazovat. Snad jim ted bude lépe a můžou si hráti jak uznají za vhodné :) nemám dost času a když si jdu zafarmařit, nemám náladu řešit nějaké neustále spory, také jsem již nebyla přínosem, přihlásit se jednou za den je málo. Tak přeji všem hodně štěstí a hlavně zábavy :) Hanka
  • jirka399 (CZ1)jirka399 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1
    upraveno 22.07.2015
    napsáno dobře každý kdo si založil spolek nebo založí si chce hru užívat a mít ve spolku klid ale chybí tu 1 detail nazývat věci a osoby pravými(hráčskými) jmény pak má varování účinek
  • vladka49 (CZ1)vladka49 (CZ1) CZ1 Komentářů: 215
    upraveno 23.07.2015
    a co takhle se třeba zeptat toho co se ho týká jestli je vše tak jak je napsáno a co by se stalo kdyby se tenhle příspěvek už uzavřel
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 23.07.2015
    vladka49 napsal: »
    a co takhle se třeba zeptat toho co se ho týká jestli je vše tak jak je napsáno a co by se stalo kdyby se tenhle příspěvek už uzavřel

    Vždyť jména jsou editována, čili "se neví", koho se to týká. Každý má právo na vyjádření svého názoru. Kdyby si moji členové vytvořili vlákno na to, jak hrozná jsem vedoucí, zamknu jim ho jen proto, že se mi jejich názor nelíbí? Ne, spíš bych si naopak z toho jejich názoru měla něco vzít. To je ta krásná věc kritiky, člověka by měla donutit zamyslet se nad sebou :)
  • vladka49 (CZ1)vladka49 (CZ1) CZ1 Komentářů: 215
    upraveno 24.07.2015
    na tohle není odpověd jen tohle pokud jsem tě žádala o vymazání mého jména ze zprávy tak to nešlo tak podle jakého metru se měří a ještě něco já se nemám nad čím zamýšlet nad sebou potrestána jsem byla a to je snad dost a ještě něco nejlíp se kritizuje tomu kdo u toho nebyl a pokud nevyslechnu obě strany tak neporovnávám a už se na tohle téma nebudu bavit je to bezpředmětné a zbytečné
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 24.07.2015
    vladka49 napsal: »
    na tohle není odpověd jen tohle pokud jsem tě žádala o vymazání mého jména ze zprávy tak to nešlo tak podle jakého metru se měří a ještě něco já se nemám nad čím zamýšlet nad sebou potrestána jsem byla a to je snad dost a ještě něco nejlíp se kritizuje tomu kdo u toho nebyl a pokud nevyslechnu obě strany tak neporovnávám a už se na tohle téma nebudu bavit je to bezpředmětné a zbytečné
    Byla bych ráda, kdybys mi nevkládala do úst něco, co jsem nikdy neřekla :mad: Lhaní na mě nezkoušej, buď tak hodná. Kritizuje prubek, ten u toho byl. Já jinou kritiku nevidím. Mám já vyslýchat dvě strany? Proč? Problém se mě vůbec netýká, nejsem mezi vámi žádným soudcem. Od toho naštěstí máme podporu.
Sign In to comment.