Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k "Aktualizace Koňský ranč (Turnaje)"

12227

Komentáře

  • sonia (SK1)sonia (SK1) Komentářů: 3
    upraveno 23.04.2015
    Snazim sa pochopit ako funguje parenie, preco ked ma kon velmi podobne levely v 3 disciplinach je to niekedy 0% a niekedy -37%, vyznacila som o co mi presne ide na obrazku. Ako spravim aby vsetky 3 discipliny dosiahli co najlepsie hodnoty, teda vsetky aspon -37% napriklad. Vobec nechapem z coho tie cisla odvodzuju.

    A este 2. otazka, podla coho je najlepsie vyberat ucinky chovu. To mi tiez velmi nedava zmysel

    http://s9.postimg.org/amh8u8ye7/Image_41.png
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 23.04.2015
    sonia3 napsal: »
    Snazim sa pochopit ako funguje parenie, preco ked ma kon velmi podobne levely v 3 disciplinach je to niekedy 0% a niekedy -37%, vyznacila som o co mi presne ide na obrazku. Ako spravim aby vsetky 3 discipliny dosiahli co najlepsie hodnoty, teda vsetky aspon -37% napriklad. Vobec nechapem z coho tie cisla odvodzuju.
    http://s9.postimg.org/amh8u8ye7/Image_41.png

    Čím nižší tato hodnota je, tím lépe - tím jsi blíže ideální cestě šlechtění. Více se dočteš v návodu: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?42411-Ko%C5%88sk%C3%BD-ran%C4%8D-%E2%80%93-n%C3%A1vod-ke-h%C5%99e-%28pouze-pro-%C4%8Dten%C3%AD%29&p=548349&viewfull=1#post548349.
  • sonia (SK1)sonia (SK1) Komentářů: 3
    upraveno 23.04.2015
    " Čím nižší procento, tím blíže je kůň ideální cestě šlechtění. Pokud jsou koně shodných či velmi blízkých chovných hodnot (resp. úrovní vlastností) a procenta jsou vysoká, další trénování koní už je nevýhodné."

    Pochopila som teda spravne, ze idealne je slachtit kone s rovnakymi urovnami a najlepsie je mat tie % blizke 0??? Nerozumiem tomu velmi... Cize ked ma kon -37% na niecom tak je to nevyhodne, preco???

    Ohladom efektov pri slachteni, ktore efekty su najlepsie, alebo podla coho ich vyberat?

    Sorry za nechapavost a dakujem za odpovede:)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 23.04.2015
    sonia3 napsal: »
    " Čím nižší procento, tím blíže je kůň ideální cestě šlechtění. Pokud jsou koně shodných či velmi blízkých chovných hodnot (resp. úrovní vlastností) a procenta jsou vysoká, další trénování koní už je nevýhodné."

    Pochopila som teda spravne, ze idealne je slachtit kone s rovnakymi urovnami a najlepsie je mat tie % blizke 0??? Nerozumiem tomu velmi... Cize ked ma kon -37% na niecom tak je to nevyhodne, preco???

    Ohladom efektov pri slachteni, ktore efekty su najlepsie, alebo podla coho ich vyberat?

    Sorry za nechapavost a dakujem za odpovede:)

    Protože čím vyšší procenta tam máš, tím více podkov spotřebuješ oproti případu, kdy bys koně šlechtila. Jinými slovy je lepší už dále netrénovat, ale šlechtit.

    U těch efektů je fajn si to propočítat, vzorec najdeš taktéž v návodu (zde). Většinou vyjdou lépe efekty na jednotlivé vlastnosti (tj. síla, vytrvalost, obratnost) než efekty na disciplíny (síla ve skoku, rychlost, elegance).

    A vůbec se za nic neomlouvej, ranč je docela věda ;) A jsme tu přeci od toho, abychom pomohli :)
  • Ivik68 (CZ1)Ivik68 (CZ1) Komentářů: 8
    upraveno 03.05.2015
    špatně se mi zobrazuje vytrénovanost koní při výzvě. Dělá mi to jenom u síly. Když mám koně vytrénovaného na sílu 24, při výzvě mi ukáže , že mám sílu 25. Ostatní dvě ukazujou správně.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 03.05.2015
    Ivik68 napsal: »
    špatně se mi zobrazuje vytrénovanost koní při výzvě. Dělá mi to jenom u síly. Když mám koně vytrénovaného na sílu 24, při výzvě mi ukáže , že mám sílu 25. Ostatní dvě ukazujou správně.

    Nemáš náhodou na sílu efekt šlechtění? Když klikneš na koně ve stáji, pak vpravo v přehledu o něm na záložku "Šlechtění" - tam bys tedy pravděpodobně měla mít "Síla +1".
  • The Lonely FarmThe Lonely Farm Komentářů: 205
    upraveno 03.05.2015
    Navrhnul bych ty procenta zase schovat. Docela mě deprimuje, když vyzývám soupeře, se kterými je to cca 70-30% (nebo i více) pro mě a přitrom polovinu těch soubojů prohraju... :D
  • Ivik68 (CZ1)Ivik68 (CZ1) Komentářů: 8
    upraveno 03.05.2015
    ano mám tam síla +1. Pěkně mně to plete. Díky
  • Corco (CZ1)Corco (CZ1) Komentářů: 1,956
    upraveno 04.05.2015
    Mám jen jednoho koně, od doby, kdy jsem svého šampiona zkřížil s jiným koněm, než jsem chtěl. Trénuju ho, ale na levelu přes 60 už to na něm není skoro znát. Přesto se zdá, že se mi povede vydržet v platinové lize, a tedy získat zlatou licenci - jediná užitečná věc, která z koní vzejde. Nabízí se tedy hypotéza, že veškeré křížení je tak trochu zbytečné. Tím pádem, že cpaní peněz do ostrova (zisk mušlí - ovoce - odkov na trénink) je zbytečné... že si člověk vystačí s jedním koněm...
  • romisek5romisek5 Komentářů: 273
    upraveno 04.05.2015
    Corco napsal: »
    Mám jen jednoho koně, od doby, kdy jsem svého šampiona zkřížil s jiným koněm, než jsem chtěl. Trénuju ho, ale na levelu přes 60 už to na něm není skoro znát. Přesto se zdá, že se mi povede vydržet v platinové lize, a tedy získat zlatou licenci - jediná užitečná věc, která z koní vzejde. Nabízí se tedy hypotéza, že veškeré křížení je tak trochu zbytečné. Tím pádem, že cpaní peněz do ostrova (zisk mušlí - ovoce - odkov na trénink) je zbytečné... že si člověk vystačí s jedním koněm...

    A co se na to podívat z pohledu chci si hrát :-)
  • Corco (CZ1)Corco (CZ1) Komentářů: 1,956
    upraveno 05.05.2015
    romisek5 napsal: »
    A co se na to podívat z pohledu chci si hrát :-)

    Proti tomu nic nenamítám. Každý má svůj pohled. Nijak se to nevylučuje. :-)

    Farma se dá brát buď slepičím přístupem, kravským nebo nějakou kombinací.
    Slepičí - hodně klikání+lepší výnosy, kravský - méně klikání-nižší výnosy.

    Poslední dobou se to snažím posunovat tím kravským směrem, aby farma "něco dělala", i když u ní nonstop nesedím. Tomuto odpovídají i tyto koňské záležitosti - zjednodušení práce částečně na úkor soutěžních výsledků.
  • The Lonely FarmThe Lonely Farm Komentářů: 205
    upraveno 05.05.2015
    Corco napsal: »
    Mám jen jednoho koně, od doby, kdy jsem svého šampiona zkřížil s jiným koněm, než jsem chtěl. Trénuju ho, ale na levelu přes 60 už to na něm není skoro znát. Přesto se zdá, že se mi povede vydržet v platinové lize, a tedy získat zlatou licenci - jediná užitečná věc, která z koní vzejde. Nabízí se tedy hypotéza, že veškeré křížení je tak trochu zbytečné. Tím pádem, že cpaní peněz do ostrova (zisk mušlí - ovoce - odkov na trénink) je zbytečné... že si člověk vystačí s jedním koněm...

    Naopak...když máš koně, do kterého cpeš náklaďáky podkov a přesto už skoro neroste (postup o kažý level stojí několik set tréninkových bodů), pak je ten správný čas toho koně zkřížit s druhým, pokud možno na stejné úrovni. V ten moment nový kůň bude na stejné úrovni jako ti dva předchozí, ale skok na každý další level bude stát o mnoho tréninkových bodů méně. (Omlouvám se, že nepoužívám originální názvy jako chovná kvalita, chovná úroveň a já nevím co ještě, ale mám v nich bordel. :D A věřím, že se chápeme i tak.)

    Zatím mám zhruba odpozorováno, že ty optimální levely pro křížení jsou cca 15, 29, pak kolem 40...
  • Corco (CZ1)Corco (CZ1) Komentářů: 1,956
    upraveno 06.05.2015
    Naopak...když máš koně, do kterého cpeš náklaďáky podkov a přesto už skoro neroste (postup o kažý level stojí několik set tréninkových bodů), pak je ten správný čas toho koně zkřížit s druhým, pokud možno na stejné úrovni. V ten moment nový kůň bude na stejné úrovni jako ti dva předchozí, ale skok na každý další level bude stát o mnoho tréninkových bodů méně. (Omlouvám se, že nepoužívám originální názvy jako chovná kvalita, chovná úroveň a já nevím co ještě, ale mám v nich bordel. :D A věřím, že se chápeme i tak.)

    Zatím mám zhruba odpozorováno, že ty optimální levely pro křížení jsou cca 15, 29, pak kolem 40...

    Křížení jsi popsala hezky, což o to. (Ne že bych to nechápal. ;) ) Mám koně cca 63 level. Udělat druhýho takovýho bude na hoooodně podkov, to za prvé.... a za druhé - já jsem psal o tom, že pokud se i s tímhle jedním koněm (klidně i úplně bez tréninku) budu schopnej dostat do platinový ligy a mít po ukončení sezony zlatou licenci, tak jsem spokojenej. Zaobírat se šlechtěním by se mi vyplatilo tehdy, pokud bych byl schopen se dostat do ligy diamantové - tam předpokládám bude ještě lepší odměna. Ale takové ambice nemám.

    Snad jsem to sepsal pochopitelněji. :)
  • pešínopešíno Komentářů: 4
    upraveno 06.05.2015
    mam už několik dni 1249 bodů a další mi nepřibívají.diamantová liga tak zůstavá uzamčena.nevíte někdo proč?
  • tojejedno (CZ1)tojejedno (CZ1) Komentářů: 4,260
    upraveno 06.05.2015
    Protože tam je ještě jedna podmínka - musíš 50x vyhrát v 1. platinové lize.
  • Tak1Player (CZ1)Tak1Player (CZ1) CZ1 Komentářů: 393
    upraveno 06.05.2015
    Ahoj,
    celé to šlechtění koní jsem nepochopila, jsem asi natvrdlá. Samá prohra. Měla jsem koně 66, šlechtila jsem s 34. Omylem jsem to odklikla. Nový kůň 50 se stejnými vlastnostmi. Co mě však překvapilo, viz screen. Nejde vložit a přes URL neumím. Má herka 50 se 4 efekty, soupeř 80 s 5 efekty. Body 350-510 a mám výhru. Toto nechápu.
  • pešínopešíno Komentářů: 4
    upraveno 06.05.2015
    tojejedno2 napsal: »
    Protože tam je ještě jedna podmínka - musíš 50x vyhrát v 1. platinové lize.
    jasně,omlouvám se jsem pako.:mad:;)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 06.05.2015
    Tak1Player napsal: »
    Ahoj,
    celé to šlechtění koní jsem nepochopila, jsem asi natvrdlá. Samá prohra. Měla jsem koně 66, šlechtila jsem s 34. Omylem jsem to odklikla. Nový kůň 50 se stejnými vlastnostmi. Co mě však překvapilo, viz screen. Nejde vložit a přes URL neumím. Má herka 50 se 4 efekty, soupeř 80 s 5 efekty. Body 350-510 a mám výhru. Toto nechápu.
    Pro screen zkus použít jpeg.cz, jen tam nahraješ obrázek, je to stejné, jako když ho nahráváš sem. Jen sem potom vložíš internetovou adresu, co ti to po uložení na jejich server napíše.

    Výhra koní je hodně o štěstí, sama v zásadě proti slabším soupeřům prohrávám a nad silnějšími vyhrávám.
  • Tak1Player (CZ1)Tak1Player (CZ1) CZ1 Komentářů: 393
    upraveno 06.05.2015
    TR9Er.jpg
    Pro screen zkus použít jpeg.cz, jen tam nahraješ obrázek, je to stejné, jako když ho nahráváš sem. Jen sem potom vložíš internetovou adresu, co ti to po uložení na jejich server napíše.

    Výhra koní je hodně o štěstí, sama v zásadě proti slabším soupeřům prohrávám a nad silnějšími vyhrávám.

    Jsem jak malé děcko, něco jsem udělala, prosím smaž to. Moc děkuji za radu, budu se na stará kolena učit. Děkuji.
    Povedlo se, ale je to nečitelné. Děkuji
  • Corco (CZ1)Corco (CZ1) Komentářů: 1,956
    upraveno 06.05.2015
    Tak1Player napsal: »
    TR9Er.th.jpg

    Jsem jak malé děcko, něco jsem udělala, prosím smaž to. Moc děkuji za radu, budu se na stará kolena učit. Děkuji.
    Povedlo se, ale je to nečitelné. Děkuji

    Vložila jsi pouze náhled. Chtěla jsi celý obrázek (jeho adresa se dá z adresy náhledu odvodit):

    http://jpeg.cz/images/2015/05/06/TR9Er.jpg
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 06.05.2015
    Tak1Player napsal: »
    TR9Er.jpg

    Jsem jak malé děcko, něco jsem udělala, prosím smaž to. Moc děkuji za radu, budu se na stará kolena učit. Děkuji.
    Povedlo se, ale je to nečitelné. Děkuji

    Vložila jsi to dobře :) Jen odkaz byl na miniaturu (původní th v odkazu), ale neboj, tak to vkládají skoro všichni :o Hlavně, že víme, jak z toho ven :) Člověk se učí celý život :)

    To musel tedy soupeř s koněm na osmdesátce docela koukat, ale taky mám občas takhle nesmyslné výhry/prohry. Zkrátka tam dost velkou roli hraje i náhoda, štěstí, říkejme tomu, jak chceme :)
  • Tak1Player (CZ1)Tak1Player (CZ1) CZ1 Komentářů: 393
    upraveno 06.05.2015
    Corco napsal: »
    Vložila jsi pouze náhled. Chtěla jsi celý obrázek (jeho adresa se dá z adresy náhledu odvodit):

    http://jpeg.cz/images/2015/05/06/TR9Er.jpg
    Ahoj, děkuji za návody, snad někdy příště se polepším. Mozek už je unaven, má málo závitů a mládí si umí poradit jinak. Přesto moc děkuji.
    Vložila jsi to dobře :) Jen odkaz byl na miniaturu (původní th v odkazu), ale neboj, tak to vkládají skoro všichni :o Hlavně, že víme, jak z toho ven :) Člověk se učí celý život :)

    To musel tedy soupeř s koněm na osmdesátce docela koukat, ale taky mám občas takhle nesmyslné výhry/prohry. Zkrátka tam dost velkou roli hraje i náhoda, štěstí, říkejme tomu, jak chceme :)
    Ahoj,
    obrázky mi nejdou nahrávat z počítače ani do jiných vláken. Ve vlákně Diskuse k aktualizaci to je známé, poradila jsi mi jak na to. Ale jinam vkládat šly a to nyní nejde.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 06.05.2015
    Tak1Player napsal: »
    Ahoj,
    obrázky mi nejdou nahrávat z počítače ani do jiných vláken. Ve vlákně Diskuse k aktualizaci to je známé, poradila jsi mi jak na to. Ale jinam vkládat šly a to nyní nejde.

    Ahoj, tato funkce byla dočasně pozastavena ve všech sekcích fóra. Není nikde možné nahrávat obrázky z PC ani nahrávat obrázek do profilu či jako avatar (tam nejde ani z internetu).

    Je tedy možné nahrávat je pouze z URL - např. ten jpeg.cz

    Viz zde prohlášení naší CM: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?43458-Aktualizace-Nov%C3%A9-zvuky!-14-04-2015&p=565269&viewfull=1#post565269
  • Tak1Player (CZ1)Tak1Player (CZ1) CZ1 Komentářů: 393
    upraveno 06.05.2015
    Ahoj, tato funkce byla dočasně pozastavena ve všech sekcích fóra. Není nikde možné nahrávat obrázky z PC ani nahrávat obrázek do profilu či jako avatar (tam nejde ani z internetu).

    Je tedy možné nahrávat je pouze z URL - např. ten jpeg.cz

    Viz zde prohlášení naší CM: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?43458-Aktualizace-Nov%C3%A9-zvuky!-14-04-2015&p=565269&viewfull=1#post565269

    Děkuji za info.
  • The Lonely FarmThe Lonely Farm Komentářů: 205
    upraveno 06.05.2015
    Corco napsal: »
    Křížení jsi popsala hezky, což o to. (Ne že bych to nechápal. ;) ) Mám koně cca 63 level. Udělat druhýho takovýho bude na hoooodně podkov, to za prvé.... a za druhé - já jsem psal o tom, že pokud se i s tímhle jedním koněm (klidně i úplně bez tréninku) budu schopnej dostat do platinový ligy a mít po ukončení sezony zlatou licenci, tak jsem spokojenej. Zaobírat se šlechtěním by se mi vyplatilo tehdy, pokud bych byl schopen se dostat do ligy diamantové - tam předpokládám bude ještě lepší odměna. Ale takové ambice nemám.

    Snad jsem to sepsal pochopitelněji. :)

    Jo tak... :) Takže ti to vlastně neva. V tom případě beru rady zpět. :D Ale bokem podotknu, že v diamantové lize jsou ty licence na zlato dvě a k tomu dekorace 4x4 za 60 bodů spokojenosti... :cool: A to se za pár podkov navíc vyplatí. :) Aspoň teda podle mě, tím spíš když jsem na 150. úrovni a na třech hlavních farmách už v podstatě jenom vydělávám a není tam moc co vylepšovat, akorát jednou za čas, když přijde architekt. Tak ty miliony, které každý den přicházejí, prostě vyměním za dvě licence na zlato. :D
  • skoumal (CZ 1)skoumal (CZ 1) Komentářů: 1,548
    upraveno 06.05.2015
    To musel tedy soupeř s koněm na osmdesátce docela koukat, ale taky mám občas takhle nesmyslné výhry/prohry. Zkrátka tam dost velkou roli hraje i náhoda, štěstí, říkejme tomu, jak chceme :)

    To já spíš koukám na tu chaboučkou výhru - 33 podkov. Čekala bych tisíc a více. Čím to?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 06.05.2015
    skoumal2 napsal: »
    To já spíš koukám na tu chaboučkou výhru - 33 podkov. Čekala bych tisíc a více. Čím to?

    Protože je to "příchozí" výzva :) Kdyby "odchozí", jsou tam i body do žebříčku :)
  • skoumal (CZ 1)skoumal (CZ 1) Komentářů: 1,548
    upraveno 06.05.2015
    No jo, já jsem si to neuvědomila.
  • nicool4nicool4 Komentářů: 31
    upraveno 16.05.2015
    Ahoj, prosím ako vymazať profilový obrázok, ktorý uvidia ostatní hráči, keď Ťa vyzvú ?...ak sa to vôbec dá.....díky.... :)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 17.05.2015
    nicool4 napsal: »
    Ahoj, prosím ako vymazať profilový obrázok, ktorý uvidia ostatní hráči, keď Ťa vyzvú ?...ak sa to vôbec dá.....díky.... :)

    Vymazat nejde, můžeš pouze zvolit jiný, pokud jsi ho jako odměnu získala. Ten změníš skrze vitrínu na trofeje.
Sign In to comment.