Domů Czech Otázky ke hře

Otázky a odpovědi: Koňský ranč

11325

Komentáře

  • Slovánek (CZ1)Slovánek (CZ1) CZ1 Komentářů: 78
    upraveno 24.04.2015
    jj mám tam 120, díky za odpověď, to jsem nevěděl. Ale je zajímavé, že u jednoho je taky 120 a soutěžím.
  • tojejedno (CZ1)tojejedno (CZ1) Komentářů: 4,260
    upraveno 24.04.2015
    Tam je to tak, že naskočí 120, pak jde ještě jednou vyhrát, přitom ale zůstane napsáno 120 a zešedne to.

    Asi je to chyba, ale vzhledem k tomu, že tam o nic nejde, asi ani nemá cenu, aby se v tom programátoři šťourali a zprasili to ještě víc.
  • Jindra 112 (CZ1)Jindra 112 (CZ1) Komentářů: 2,753
    upraveno 25.04.2015
    tak tyhle 3 lidi já třeba nesoutěžím vůbec :D už nevím co s těmi podkovami dělat :D
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 25.04.2015
    tojejedno2 napsal: »
    Tam je to tak, že naskočí 120, pak jde ještě jednou vyhrát, přitom ale zůstane napsáno 120 a zešedne to.

    Asi je to chyba, ale vzhledem k tomu, že tam o nic nejde, asi ani nemá cenu, aby se v tom programátoři šťourali a zprasili to ještě víc.

    Nápodobně. Dojde se do 120, nechá to ještě soutěžit, dokud není další výhra a hodí to chybu:

    8ITxeTb.png

    Pak už konečně políčko Výzva zešedne a nejde soutěžit.

    Ale jak říkáš, taky to nepovažuju za nic, co by stálo za šťourání :o
  • Tomášek0133Tomášek0133 Komentářů: 1
    upraveno 25.04.2015
    Ahoj,mám dotaz.
    Trénuji 2 koně. Jeden má úroveň 8 a druhý 23. Skoro vždy trénuji za 100 nebo 120 podkov, proč se mi po skončení tréninku nezvýší úroveň koně, jako tomu bylo dosud. Již delší dobu se mi nezvyšují po skončení tréninku úrovně obou koní.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 25.04.2015
    Ahoj,mám dotaz.
    Trénuji 2 koně. Jeden má úroveň 8 a druhý 23. Skoro vždy trénuji za 100 nebo 120 podkov, proč se mi po skončení tréninku nezvýší úroveň koně, jako tomu bylo dosud. Již delší dobu se mi nezvyšují po skončení tréninku úrovně obou koní.

    Čím vyšší chovná hodnota koně, resp. úroveň vlastnosti, tím více tréninkových bodů je třeba pro dosažení další úrovně získat. Proto se už dalším tréninkem chovná hodnota koně zvýšit nemusí, ale bude třeba tréninků absolvovat několik.

    Jakmile trénink už spotřebuje velké množství podkov, je dobré dát koně šlechtit.
  • trathen (CZ1)trathen (CZ1) CZ1 Komentářů: 5,597
    upraveno 25.04.2015
    ...a já si říkám, že pořád trénuju a trénuju, a kůň je pořád stejná chcíplotina... pryč s ním, vyšlechtit a nazdar...
  • FramtaKlacek (CZ1)FramtaKlacek (CZ1) Komentářů: 9
    upraveno 26.04.2015
    já sem měla koně s velkou chovnou hodnotou.. a najednou mi zmizeli a už mám jen s chovnou hodnotou nula, nevím co mám dělat, sem z toho v pasti.. :( a přitom stáj má úroveň 3 :(
    nevím jak dál vůbec..
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 26.04.2015
    já sem měla koně s velkou chovnou hodnotou.. a najednou mi zmizeli a už mám jen s chovnou hodnotou nula, nevím co mám dělat, sem z toho v pasti.. :( a přitom stáj má úroveň 3 :(
    nevím jak dál vůbec..

    Pokud jsi koně nedal/a ani šlechtit, ani nepropustil/a na svobodu, pak bude třeba kontaktovat podporu.
  • FramtaKlacek (CZ1)FramtaKlacek (CZ1) Komentářů: 9
    upraveno 26.04.2015
    Píše mi to:
    Vhodný ke šlechtění
    Pokud chceš dosáhnout dlouhodobě úspěšného chovu,musíš sledovat zdravotní stav svých koní.
    Zajisti jim pohodlnou stáj a možnost dostatečného výběhu.Pár tréninkových jednotek je přesně to, co koně potřebují.
    Jsem z toho fakt v pasti, vůbec nevím co dělat, nechápu to..
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 26.04.2015
    Píše mi to:
    Vhodný ke šlechtění
    Pokud chceš dosáhnout dlouhodobě úspěšného chovu,musíš sledovat zdravotní stav svých koní.
    Zajisti jim pohodlnou stáj a možnost dostatečného výběhu.Pár tréninkových jednotek je přesně to, co koně potřebují.
    Jsem z toho fakt v pasti, vůbec nevím co dělat, nechápu to..

    To je jen text k úkolu, pod ním je jeho zadání, tedy mít 2 koně s chovnou hodnotou 20, 1 koně s hodnotou 25, 30 atd. Nevím, u jakéhokoli úkolu konkrétně jsi, u těchto chovatelských úkolů je doprovodný text stejný. Je to jen jakási "pohádka" k ranči, zdravotní stav koní nikde sledován není :)
  • Mystére (CZ1)Mystére (CZ1) Komentářů: 16
    upraveno 29.04.2015
    Zdravím,
    na koňském trhu mi stále nabízí koně v levelovém rozmezí 5 až 12. Je možné, že se časem obmění i na perspektivnější koně nebo budu muset vyšlechtit na vyšší úroveň z toho co mi nabízí? Díky.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 29.04.2015
    Mystére napsal: »
    Zdravím,
    na koňském trhu mi stále nabízí koně v levelovém rozmezí 5 až 12. Je možné, že se časem obmění i na perspektivnější koně nebo budu muset vyšlechtit na vyšší úroveň z toho co mi nabízí? Díky.

    Ahoj, nabídky jsou různé - záleží taky na tom, jaké koně máš ve své stáji - viz toto oficiální oznámení: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?42197-Aktualizace-Ko%C5%88sk%C3%BD-trh-a-Ko%C5%88sk%C3%BD-obchod-11-02-2015. Taky tam mám někdy koně pod 20, někdy mezi 20 - řekněme 35. Tak budu držet palce, ať se taky něčeho lepšího dočkáš :)
  • Mystére (CZ1)Mystére (CZ1) Komentářů: 16
    upraveno 29.04.2015
    Ahoj, nabídky jsou různé - záleží taky na tom, jaké koně máš ve své stáji - viz toto oficiální oznámení: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?42197-Aktualizace-Ko%C5%88sk%C3%BD-trh-a-Ko%C5%88sk%C3%BD-obchod-11-02-2015. Taky tam mám někdy koně pod 20, někdy mezi 20 - řekněme 35. Tak budu držet palce, ať se taky něčeho lepšího dočkáš :)

    Děkuji za rychlé a cenné informace.
    (Člověk má někdy pocit, že se dřív vyšlechtí z podoby než na něco přijde.)
    Hodně štěstí všem.
  • mejdík (CZ1)mejdík (CZ1) CZ1 Komentářů: 2
    upraveno 06.05.2015
    Ahoj
    už několik dní nemůžu vyzvat Lestera na koňském ranči,políčko výzva je zašedlé
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 06.05.2015
    mejdík napsal: »
    Ahoj
    už několik dní nemůžu vyzvat Lestera na koňském ranči,políčko výzva je zašedlé

    Ahoj, ty 3 postavy BigFarm mají omezenou úroveň - 120 (to číslo u modré hvězdičky). Jakmile jí dosáhneš, nemůžeš nadále tyto postavy vyzývat :)
  • mejdík (CZ1)mejdík (CZ1) CZ1 Komentářů: 2
    upraveno 06.05.2015
    Díky za odpověď
  • Ulrik (CZ1)Ulrik (CZ1) Komentářů: 14
    upraveno 10.05.2015
    Hele, když mám koně s "běžnou kvalitou" na levelu přes 40 a v koňském obchodě jsem koupil koníka s "neobvyklou kvalitou" a nechám je připustit, jaká je šance, že křížením jejich kvalitu ještě zvýším? A můžu při tom ztratit i tu koupenou "neobvyklou kvalitu"?
  • sylvia140178 (SK1)sylvia140178 (SK1) SK1 Komentářů: 437
    upraveno 15.05.2015
    kone maju hodnoty 31 a 33 pri vlastnostiach sila, výdrž ... a ked ich dám slachtit ukazuje mi hodnoty - 73%, oplati sa v takom pripade vobec šlachtiť? ak nie tak potom cele slachtenie je o ničom a teda aj celý ostrov je len obyčajný podvod. mimochodom kone som nevylepsovala pridlho, preto tie vysoke čisla nechápem.
    Post edited by sylvia140178 (SK1) on
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 18.02.2017
    Ulrik2 napsal: »
    Hele, když mám koně s "běžnou kvalitou" na levelu přes 40 a v koňském obchodě jsem koupil koníka s "neobvyklou kvalitou" a nechám je připustit, jaká je šance, že křížením jejich kvalitu ještě zvýším? A můžu při tom ztratit i tu koupenou "neobvyklou kvalitu"?

    Hele, osobně si myslím, že šance je asi 0,000000000000000000000000001 % :o Z chovných kvalit 1 a 2 by ti mělo vzniknout hříbě s chovnou kvalitou 2. Získá tu vyšší chovnou kvalitu z jeho rodičů, o neobvyklou kvalitu nepřijdeš. Kdyby oba rodiče měli neobvyklou kvalitu, šance na získání třetí (vzácné) by byla určitě větší. Ale získat z jedničky a dvojky trojku je velmi nepravděpodobné :)

    kone maju hodnoty 31 a 33 pri vlastnostiach sila, výdrž ... a ked ich dám slachtit ukazuje mi hodnoty - 73%, oplati sa v takom pripade vobec šlachtiť? ak nie tak potom cele slachtenie je o ničom a teda aj celý ostrov je len obyčajný podvod. mimochodom kone som nevylepsovala pridlho, preto tie vysoke čisla nechápem.

    Právě proto máš tak vysoká čísla, čím blíže nule, tím lépe. Znamená to, jak moc ses odklonila od optimální cesty chovu, je ideální šlechtit, dokud jsou tato čísla nízká. Jakmile nešlechtíš, ale trénuješ dál, tato procenta rostou, tzn. spotřebováváš za trénink více podkov, než bys na něj vydala v případě šlechtění.

    Ta procenta značí, o kolik % tréninkových bodů méně bude třeba získat pro zvýšení úrovně vlastnosti, když koně vyšlechtíš. Čili když je to hodně (např. těch 73 %), vidíš, že už dlouho na trénink vydáváš zbytečně moc podkov, a postupuješ tak pomaleji. Sama určitě vidíš, že počty tréninkových bodů pro každou novou úroveň rostou čím dál více. A to právě říká tato procentuální hodnota :)

    Proto mé doporučení zní: už dál netrénuj, ale šlechti :)
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • Ulrik (CZ1)Ulrik (CZ1) Komentářů: 14
    upraveno 11.05.2015
    A má to tedy vůbec smysl je křížit?
  • alik629 (CZ1)alik629 (CZ1) CZ1 Komentářů: 34
    upraveno 11.05.2015
    Právě proto máš tak vysoká čísla, čím blíže nule, tím lépe. Znamená to, jak moc ses odklonila od optimální cesty chovu, je ideální šlechtit, dokud jsou tato čísla nízká. Jakmile nešlechtíš, ale trénuješ dál, tato procenta rostou, tzn. spotřebováváš za trénink více podkov, než bys na něj vydala v případě šlechtění.

    Ta procenta značí, o kolik % tréninkových bodů méně bude třeba získat pro zvýšení úrovně vlastnosti, když koně vyšlechtíš. Čili když je to hodně (např. těch 73 %), vidíš, že už dlouho na trénink vydáváš zbytečně moc podkov, a postupuješ tak pomaleji. Sama určitě vidíš, že počty tréninkových bodů pro každou novou úroveň rostou čím dál více. A to právě říká tato procentuální hodnota :)

    Proto mé doporučení zní: už dál netrénuj, ale šlechti :)

    Ahoj, taky tomu moc nerozumím. Mám koně úrovně 58. Koupila jsem koně 28, kterého teď trénuji. Zatím to jde dobře a šlechtění mi teď ukazuje -43%. Někde se tady psalo, že nejlepší je šlechtit koně přibližně stejné úrovně, ale čím víc budu toho nového trénovat, tím víc ta procenta porostou. Je teda lepší ho netrénovat vůbec a hned šlechtit?
  • sylvia140178 (SK1)sylvia140178 (SK1) SK1 Komentářů: 437
    upraveno 11.05.2015
    no ale preto je to o ničom, ten kon s mensimi hodnotami je trenovany davnejsie, tak ten je mozno vytrenovany trochu viac, urcite vsak nie prilis, az tak vela podkov tam nešlo. Ale ten druh kon je kupeny s hodnotou 21, tam uz mám percento -37% pri vlastnosti, ktoru som ani netrenovala, dalsie 2 vlastnosti boli kazdá trenovaná 2x a uz tam je - 73%.
    tak schvalne to vyslachtim v takomto stave a som zvedava co to spraví


    tak vznikol z toho kon z vlastnostami 32, 32 a 26. 26 na maxime mozem vytrenovať takmer na 34. 32 na 38. este sem dopisem ako to dopadne po druhom treningu.

    ak je v tom este nieco ine. tak to uz je na špecialne studium na ktore nemáám čas
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 18.02.2017
    Ulrik2 napsal: »
    A má to tedy vůbec smysl je křížit?

    Pouze z chovných kvalit těžko usuzovat :) Ale určitě křížěním 2x2 máš šanci získat 3. chovnou kvalitu, křížením 2x1 ji nezískáš. Takže je otázkou, co chceš.. Vyšší chovná kvalita generuje lepší chovné efekty. Je ale otázkou, jaké mají koně chovné hodnoty, jak moc "přesluhují".. Já bych klidně křížila, ale jak říkám, mám příliš málo info, abych ti mohla dát úplně jasnou radu či názor :)

    alik629 napsal: »
    Ahoj, taky tomu moc nerozumím. Mám koně úrovně 58. Koupila jsem koně 28, kterého teď trénuji. Zatím to jde dobře a šlechtění mi teď ukazuje -43%. Někde se tady psalo, že nejlepší je šlechtit koně přibližně stejné úrovně, ale čím víc budu toho nového trénovat, tím víc ta procenta porostou. Je teda lepší ho netrénovat vůbec a hned šlechtit?

    Ano, rozumné je šlechtit koně na co nejpodobnějších hodnotách. Koně s 28 nikdy nevytrénuješ až na 58, to by stálo ranec podkov. Takže by bylo spíš ideální k té 28 sehnat jiného koně..
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • Ulrik (CZ1)Ulrik (CZ1) Komentářů: 14
    upraveno 12.05.2015
    No, spíš jsem se chtěl zeptat, jak to křížení vlastně funguje, a jaký to má vlastně smysl.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 13.05.2015
    Ulrik2 napsal: »
    No, spíš jsem se chtěl zeptat, jak to křížení vlastně funguje, a jaký to má vlastně smysl.

    Asi tě nasměruju do návodu ke koňskému ranči, tam bys měl přehled o fungování získat: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?42411-Ko%C5%88sk%C3%BD-ran%C4%8D-%E2%80%93-n%C3%A1vod-ke-h%C5%99e-%28pouze-pro-%C4%8Dten%C3%AD%29.

    Smysl to určitě má, jednak tím snižuješ potřebný počet podkov pro dosažení další úrovně vlastnosti a jednak získáváš šlechtěním nové chovné efekty, povede-li se ti zvýšit chovnou kvalitu, tak i lepší chovné efekty. Řekla bych, že klíč k úspěchu na ranči je právě ve šlechtění :)
  • dagi50 (CZ1)dagi50 (CZ1) Komentářů: 7
    upraveno 22.05.2015
    Ahoj, v soutěži s koníkama mi nejdou zapnout dostihy.Ikona na zapnutí je stále šedá. Prosím o odstranění závady.Děkuji
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 22.05.2015
    dagi502 napsal: »
    Ahoj, v soutěži s koníkama mi nejdou zapnout dostihy.Ikona na zapnutí je stále šedá. Prosím o odstranění závady.Děkuji

    Nemyslíš soutěž proti postavám BigFarm? Ty mají maximální úroveň 120 (modrá hvězdička), dále proti nim už závodit nejde.
  • Šerly (CZ1)Šerly (CZ1) Komentářů: 7
    upraveno 22.05.2015
    jj to jsem myslela díky :-))

    mám ten samý problém, akorát mi nejde drezúra tak díky.
  • luckymili (CZ1)luckymili (CZ1) Komentářů: 12
    upraveno 23.05.2015
    už týden mi nefunguje kůň protivníka Tessy v soutěži.
Sign In to comment.