Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k "Oficiální oznámení ohledně výpadku fóra"

FoxesFoxes Komentářů: 1,539
Milí hráči,

jsme velice rádi, že jsme po tak dlouhé době opět online !

Zde můžete diskutovat k nedávnému výpadku fór a oficiálnímu oznámení, které najdete "Oficiální oznámení ohledně výpadku fóra".

Budeme se snažit upřímně zodpovědět jakékoli dotazy, které budete mít.

Vítáme vás zpět!
váš CM tým
Post edited by Foxes on

Komentáře

  • Elis359 (CZ1)Elis359 (CZ1) Komentářů: 1,984
    upraveno 13.04.2015
    Hlavní je, že už to funguje :) jen tak zkušebně jsem zkusila kliknout na ikonku fora a úplně jsem čučela, že už to zase jde :D
  • myšulíkmyšulík Komentářů: 2
    upraveno 13.04.2015
    tak pak už mi je jasné,proč mi někdo vybral farmu :( zlatky pryč,dekorace pryč,pobouráno.No bojuji s tím,snad ji někdy dám zase do původního stavu
  • FoxesFoxes Komentářů: 1,539
    upraveno 13.04.2015
    myšulík napsal: »
    tak pak už mi je jasné,proč mi někdo vybral farmu :( zlatky pryč,dekorace pryč,pobouráno.No bojuji s tím,snad ji někdy dám zase do původního stavu

    Dobrý den,

    Tento útok neovlivnil nic ve hře. Pokud se problém vyskytl v několika minulých dnech přímo ve hře, nesouvisí to v žádném případě s útokem. Prosím kontaktujte naši Podporu, která vám pomůže situaci vyřešit.

    Foxes
  • myšulíkmyšulík Komentářů: 2
    upraveno 13.04.2015
    již jsem udělala,díky.zatím žádná odpověď
  • Ondras25 (CZ1)Ondras25 (CZ1) CZ1 Komentářů: 250
    upraveno 13.04.2015
    tak hlavně že už to zase šlape,bych nevěřil že mi bude smutno po fóru ;):D
  • 8WHISKY8 (CZ1)8WHISKY8 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,366
    upraveno 13.04.2015
    Jééé, konečně. Bylo to těžký.:D
  • tojejedno (CZ1)tojejedno (CZ1) Komentářů: 4,260
    upraveno 13.04.2015
    Mě teda akorát dost rozzuřilo, že se už od Velikonoc ví, že je nějaký bezpečnostní problém. A až dnes jsme se dozvěděli, že bychom si radši měli změnit heslo. To už má hacker dávno všechna data zkopírovaná.

    Takže FAKT DÍKY ZA VČASNÉ VAROVÁNÍ!
  • trathen (CZ1)trathen (CZ1) CZ1 Komentářů: 5,597
    upraveno 13.04.2015
    Provedli jsme důkladnou analýzu a nic nenasvědčuje tomu, že by došlo ke zkopírování jakýchkoliv dat. Abychom minimalizovali riziko, kontaktujeme všechny hráče, kterých se to může týkat, s doporučením ke změně hesla k hernímu účtu. Dovolujeme si vás tímto požádat, abyste si zkontrolovali e-mailovou schránku.

    Nikde není napsáno, že by něco nasvědčovalo tomu, že někdo data zkopíroval. Změnit heslo snad není zase takový problém, a je to sichrovka. Pokud by Ti někdo skutečně zkopíroval data, zřejmě už by byla Tvoje farma zlikvidovaná...
  • Jindra 112 (CZ1)Jindra 112 (CZ1) Komentářů: 2,753
    upraveno 13.04.2015
    tojejedno2 napsal: »
    Mě teda akorát dost rozzuřilo, že se už od Velikonoc ví, že je nějaký bezpečnostní problém. A až dnes jsme se dozvěděli, že bychom si radši měli změnit heslo. To už má hacker dávno všechna data zkopírovaná.

    Takže FAKT DÍKY ZA VČASNÉ VAROVÁNÍ!

    Krom toho o změně hesel na farmy se tu psalo hodněkrát -ted jsem si to pro jistotu ověřil a při změně hesla na farmu se změní heslo zde automaticky
  • tojejedno (CZ1)tojejedno (CZ1) Komentářů: 4,260
    upraveno 13.04.2015
    Nejde jen o farmu. Spousta lidí má stejná nebo podobná hesla na víc míst (protože upřímně, pamatovat si 30 různých hesel na různá místa fakt není možné). A pokud už ve čtvrtek před Velikonocemi věděli, že mají bezpečnostní problém, mohli napsat ten mail hned. Ne až dneska.
  • trathen (CZ1)trathen (CZ1) CZ1 Komentářů: 5,597
    upraveno 13.04.2015
    ...správně... pamatovat si hesla na moře míst je dost obtížné, tudíž někteří používají třeba KeePass :)
  • Jindra 112 (CZ1)Jindra 112 (CZ1) Komentářů: 2,753
    upraveno 13.04.2015
    tojejedno2 napsal: »
    Nejde jen o farmu. Spousta lidí má stejná nebo podobná hesla na víc míst (protože upřímně, pamatovat si 30 různých hesel na různá místa fakt není možné). A pokud už ve čtvrtek před Velikonocemi věděli, že mají bezpečnostní problém, mohli napsat ten mail hned. Ne až dneska.

    A komu když neměli hotovou tu analýzu či co to (která probehla během udržby?)
  • tojejedno (CZ1)tojejedno (CZ1) Komentářů: 4,260
    upraveno 13.04.2015
    Samozřejmě. Ale ne každý ví, že něco takového vůbec existuje.

    Přijde mi to stejné, jako kdyby policie zjistila, že jim utekl nebezpečný pedofil a pohybuje se kolem školy. A oni ho nenápadně sledovali, zatímco děti normálka bezstarostně chodí do školy samy, jako by se nechumelilo. Pak za dva týdny oznámit, že pedofil utekl, a že by tedy možná bylo vhodné, pro jistotu své děti informovat, nebo je do školy doprovázet.

    A pak ještě argumentovat, že děti mohly být doprovázeny i bez oznámení.

    Samozřejmě, že mohly.

    A my si taky můžeme měnit heslo každý den, pro větší bezpečnost.

    Ale není to normální, když se cítíme bezpečně. Proto bych opravdu ocenila, kdyby bylo jakékoliv podezření oznámeno včas, aby se ten okamžik vhodný pro změnu hesla fakt nepropásl. Teď už to totiž fakt nemá žádný smysl.
  • Dadika (SK1)Dadika (SK1) Komentářů: 561
    upraveno 13.04.2015
    Jindra 112 napsal: »
    Krom toho o změně hesel na farmy se tu psalo hodněkrát -ted jsem si to pro jistotu ověřil a při změně hesla na farmu se změní heslo zde automaticky

    Tak ja neviem, ale ja som menila heslo na farme ešte pred výpadkom fóra a keď idem sem na forum, tak sa tu musím zakaždým prihlasovať pod pôvodným heslom, vôbec mi to heslo automaticky nezmenilo i tu. Inak je dobre že už fórum ide, predsalen sa občas tie informácie odtiaľto zídu:)
  • Jindra 112 (CZ1)Jindra 112 (CZ1) Komentářů: 2,753
    upraveno 13.04.2015
    zkoušel jsem to než jsem to napsal, jinak bych to nedal
  • 8WHISKY8 (CZ1)8WHISKY8 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,366
    upraveno 13.04.2015
    Dadika2 napsal: »
    Tak ja neviem, ale ja som menila heslo na farme ešte pred výpadkom fóra a keď idem sem na forum, tak sa tu musím zakaždým prihlasovať pod pôvodným heslom, vôbec mi to heslo automaticky nezmenilo i tu. Inak je dobre že už fórum ide, predsalen sa občas tie informácie odtiaľto zídu:)

    Taky mám na farmu jiné heslo a sem taky jiný.
  • Agneska4Agneska4 Komentářů: 4
    upraveno 13.04.2015
    ahoj nejsi sám mě se stalo to samý,od dekorací po zlatky až k jinýmu spolku:(
  • FoxesFoxes Komentářů: 1,539
    upraveno 13.04.2015
    tojejedno2 napsal: »
    Mě teda akorát dost rozzuřilo, že se už od Velikonoc ví, že je nějaký bezpečnostní problém. A až dnes jsme se dozvěděli, že bychom si radši měli změnit heslo. To už má hacker dávno všechna data zkopírovaná.

    Takže FAKT DÍKY ZA VČASNÉ VAROVÁNÍ!

    Dobrý den,

    v minulosti jsme zaznamenali více útoků, o kterých jsme však neinformovali, protože byly zastaveny. I přes rozsáhlé vyšetřování, které zabralo několik dní, nebyl nalezen žádný důkaz o zkopírování jakýchkoliv dat. Abychom minimalizovali riziko, o tomto incidentu jsme Vás transparentně informovali.

    Foxes
  • skoumal (CZ 1)skoumal (CZ 1) Komentářů: 1,548
    upraveno 13.04.2015
    Transparentně po jedenácti dnech. Tomu říkám rychlost. :(
  • dazing (CZ1)dazing (CZ1) Komentářů: 68
    upraveno 15.04.2015
    Jindra 112 napsal: »
    Krom toho o změně hesel na farmy se tu psalo hodněkrát -ted jsem si to pro jistotu ověřil a při změně hesla na farmu se změní heslo zde automaticky

    Bohužel, při změněn hesla ve hře, se musí změnit i heslo k účtu na fóru samostatně. Automaticky se mi nezměnilo. :-)
  • Masinka80 (CZ1)Masinka80 (CZ1) CZ1 Komentářů: 64
    upraveno 16.04.2015
    Tak já jsem asi jiná,ale mě se heslo po změně u hry,změnilo samo i tady :-). Nechápu
  • FoxesFoxes Komentářů: 1,539
    upraveno 16.04.2015
    dazing napsal: »
    Bohužel, při změněn hesla ve hře, se musí změnit i heslo k účtu na fóru samostatně. Automaticky se mi nezměnilo. :-)

    Zdravím,

    pokud si změníte heslo ve hře, mělo by se automaticky změnit i zde na fóru. Jestli se tak nestalo, tak je to chyba. V takovém případě prosím kontaktujte naši Podporu.

    Děkuji
    Foxes
  • Jindra 112 (CZ1)Jindra 112 (CZ1) Komentářů: 2,753
    upraveno 16.04.2015
    Foxes napsal: »
    Zdravím,

    pokud si změníte heslo ve hře, mělo by se automaticky změnit i zde na fóru. Jestli se tak nestalo, tak je to chyba. V takovém případě prosím kontaktujte naši Podporu.

    Děkuji
    Foxes

    Děkuji, už jsem si myslel že to mám špatně :)
  • dazing (CZ1)dazing (CZ1) Komentářů: 68
    upraveno 18.04.2015
    Foxes napsal: »
    Zdravím,

    pokud si změníte heslo ve hře, mělo by se automaticky změnit i zde na fóru. Jestli se tak nestalo, tak je to chyba. V takovém případě prosím kontaktujte naši Podporu.

    Děkuji
    Foxes

    Pokud jsem ve hře a ze hry si načtu fórum, tak jsem na něm samozřejmě automaticky přihlášena. Pokud ale, jako při psaní mého předešlého příspěvku probíhá hotfix, kdy jsem se musela přihlásit na fórum samostatně, majíc den předtím změněné heslo ve hře, musela jsem si změnit heslo samostatně i zde. Protože takových hráčů máme ve spolku více, a tuto "chybu" mám od začátku hraní BF, tedy více než rok, brala jsem to jako "normální zabezpečení".

    Samozřejmě děkuji za odpověď a učiním tak. :)


    Takže dnes mi bylo sděleno z podpory hry na mail, že heslo ve hře a heslo na fórum si musím změnit samostatně. Což nastává problém, pokud to někdo neví, má ve hře již mnohokrát změněné heslo a to původní registrační už neví... Pak se nejen nedostane z fóra na účet, aniž by byl ve hře, ale ani nemůže ze hry změnit heslo na účet fóra... Stále mu to bude psát hlášku, že původní heslo není správné... Podle mne dost nešikovný výmysl a mělo by se s tím něco udělat... :(
Sign In to comment.