Domů Czech Místo pro setkávání hráčů a spolků farmářů

Chování vedoucího spolku ke hráčům

Možná tu rozjedu nesmyslnou debatu,ale hrozně by mě zajímalo jak se vedoucí spolku chovají ke svým hráčům. Píši proto,že se mi už několikrát ve spolku stalo,že mi opravdu hráči kakají na hlavu.Skoro nic po nich nechci jsem k nim hodná a vše dělám pro jejich prospěch.Ale opravdu některý hráči i ignorují moje zprávy a upozornění a dělají si co chtějí.Tak by mě zajímalo,jestly i vy s tím máte nějaké zkušenosti ;)
Post edited by PetulaChampion on
«1

Komentáře

  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 21.03.2015
    Takové zkušenosti jsem mívávala kdysi dávno, zejména u hodně mladých hráčů. Takže cesta byla jasná, v přijímání nových hráčů být vybíravější a přijímat jen dospělé hráče. A ignorace či nadávky od dětí, když chceš, aby se zapojily do výzkumu, dávno zmizely.

    Na své členy nekladu přílišné požadavky, poplatky jsou dobrovolné, vyžaduju jen zapojování do výzkumů. A šlape nám to dobře, komunikace ani spolupráce nevázne. Já si na svůj spolek vůbec nemůžu stěžovat, vše funguje jak po másle. V zásadě všechno máme postaveno na bázi dobrovolnosti, kdo chce, přispívá čím, kolik a kdy chce, sbírkové předměty totéž, stejně tak nikoho nenutím zalévat strom (jo, ne každý počítač zvládá přecházet mezi tolika farmami) nebo se účastnit soutěží během soutěže pro spolky (vážně za to hlavu trhat nebudu, když se někdo nezúčastní). Prostě u nás panuje pohoda, nemám to rozhodně postaveno tak, že já bych určovala striktní pravidla ve spolku či jeho směřování. Na projektech a výzkumech se vždy domlouváme, nikomu prostě nic nediktuju, to by mi bylo dost proti srsti. Na postupu spolku se podílejí všichni jeho členové, nevidím důvod, proč bych se měla tvářit, že jsem něco víc než oni. Nejsem, jsem jednou z nich a rozhodně dám na názory ostatních, když mě přehlasují ve výzkumu, vážně s tím nemám problém, že zrovna já bych chtěla jiný, hlas většiny je rozhodující ;-)

    A jak píšeš o tom, že tě ignorují... už před přijetím hráče si s ním vyměním několik zpráv, aspoň poznáš, zda vůbec komunikuje. Protože co si budeme povídat, komunikace ve spolku je docela důležitá.
  • trathen (CZ1)trathen (CZ1) CZ1 Komentářů: 5,597
    upraveno 21.03.2015
    ..no naše vedoucí spolku, to je pane pěkné kvítko... kolikrát si mám chuť zazpívat "čééérný muž pod bičem otrokáře žil... " :D asi mě teď vyloučí, tak já se pak objevím v nabídce :D:D:D
  • PetulaChampionPetulaChampion Komentářů: 45
    upraveno 21.03.2015
    Jo tak to jsou moje slova :-) Asi si budu hráče trochu ověřovat před přijetím :-) Jelikož pro mě je také komunikace to nejvíce důležité ve spolku :-)

    He,he No už jsem slyšela hodně kritik na vedoucí :-) Buzerace a buzerace...jako v práci ;)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 21.03.2015
    trathen napsal: »
    ..no naše vedoucí spolku, to je pane pěkné kvítko... kolikrát si mám chuť zazpívat "čééérný muž pod bičem otrokáře žil... " :D asi mě teď vyloučí, tak já se pak objevím v nabídce :D:D:D

    Nutím Tě snad do něčeho? Ne. Buzeruju Tě? No tak to už vůbec! Když ode mě dostaneš dáreček za aktivitu, vyzvedneš si ho? Ne.. Problém není na mé straně :o Jsi fakt drzoun, že to nemá obdoby :D
  • trathen (CZ1)trathen (CZ1) CZ1 Komentářů: 5,597
    upraveno 21.03.2015
    s7723.gif
  • PetulaChampionPetulaChampion Komentářů: 45
    upraveno 21.03.2015
    Koukám,že tady se humorem nešetří...to je fajn :D
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 21.03.2015
    Koukám,že tady se humorem nešetří...to je fajn :D

    Ten ve spolku taky musí být ;-) Vždyť jde o zábavu především :) Proto nejsem zastáncem nějakých "drsných" pravidel, vždyť je to jen hra :)
  • PetulaChampionPetulaChampion Komentářů: 45
    upraveno 21.03.2015
    Taky jsem zastáncem spíše hraní si než nějakého: ty budeš todle on todle a hned! Jen některý lidi mají moto:za dobrotu na žebrotu :)
  • Kajula5 (CZ1)Kajula5 (CZ1) CZ1 Komentářů: 677
    upraveno 21.03.2015
    trathen napsal: »
    ..no naše vedoucí spolku, to je pane pěkné kvítko... kolikrát si mám chuť zazpívat "čééérný muž pod bičem otrokáře žil... " :D asi mě teď vyloučí, tak já se pak objevím v nabídce :D:D:D

    Je mi jasné, že víš o čem mluvíš. Je to despota. :D
    Já chtěl z našeho spolku zdrhnout, protože náš šéf je ještě daleko horší. Jenže při pohledu do zrcadla jsem zjistil, že bych si odchodem nepomohl, jsem to totiž já sám.

    Jinak u nás je to podobné jako u andílka, nikam to nehrotíme, příspěvky jsou dobrovolné. Jediná podmínka je placení výzkumníka a kdo to nerespektuje (z nováčků) ani nekomunikuje, tak na to mám takovou prima ikonku s botou, to byste nevěřili, jak taková botička dokáže vyřešit problém s hráčem, který jen zabírá místo.:D
  • PetulaChampionPetulaChampion Komentářů: 45
    upraveno 21.03.2015
    Stejně vedoucí spolku to nemají jednoduché :D He,he prima ikonka s botou.Po tom co jsem viděla,že moje hráčka nekomunikuje a navíc když jí posílám zprávu jestli nechce poradit objevím,že jí nejde odeslat zpráva protože mě ignoruje mám chut ikonku také použít ;)
  • trathen (CZ1)trathen (CZ1) CZ1 Komentářů: 5,597
    upraveno 21.03.2015
    ..jen poznámka vzhledem k směrnicím... několik příspěvků za sebou se považuje za "multipost"... pokud chceš něco dodat k již napsanému příspěvku, použij funkci "upravit příspěvek" vpravo dole...

    [3] DBEJTE NA OBSAH A DRŽTE SE TÉMATU:Pokud se chceš bavit na téma, které nesouvisí s daným tématem komunity, ve kterém jsi aktivní, jdi do příslušné sekce, které se pro dané téma hodí. Smíš samozřejmě založit i novou diskuzi, k čemuž máš k dispozici dostatečný počet sekcí. Pro obsahy, které se netýkají fóra/tématu, tak zvaný spam/mimo téma (např. obrázky /video/ Smiley spam v oblastech, které k tomu nejsou určeny), máme vyhrazenou oblast, kde je možné se dle libosti vyřádit. Avšak i zde je vhodné znát určité hranice a tvůj příspěvek by neměl být vyzdoben 10 obrázky a 3 videi. To vede pouze ke zbytečně dlouhým časům načítání a zhoršení kvality fóra a čtení.
    Také zdvojené a mnohonásobné příspěvky jakéhokoliv druhu nezjednodušují týmu fóra práci ani nezlepšují přehlednost. Zdvojené a mnohonásobné příspěvky (tzv. multipost), ať už je to za účelem posouvání starých & nových vláken bez nových poznatků/argumentů/obsahu, jsou považovány za spam.
    Dále je jmenování výrobků, webových stránek nebo služeb povoleno pouze tehdy, pokud není sledován v první řadě reklamní záměr. Při porušení bude příslušný příspěvek dle uvážení moderátora nebo Community Managera buď editován nebo smazán.

    Attachment not found.
  • Naftak (CZ1)Naftak (CZ1) CZ1 Komentářů: 3,421
    upraveno 21.03.2015
    Black-.-angel fakt to s ním máš těžké :)

    Ale abych jen nerejpal do Trathena tak když je spolek trochu zaběhlí tak už se po hráčích (členech spolku) chce jen aktivita a zapsání do výzkumů

    Botu (vyloučení) taky nerad používám ale je sem tam potřeba
    Kdo chce tak si pokecá a kdo chce jen relax po dny v práci tak si na chvíli zaskočí odklikat farmu a je to

    Povinné příspěvky máme spíš symbolické a skoro všichni je platí a mnohdy i mnohonásobně víc
  • PetulaChampionPetulaChampion Komentářů: 45
    upraveno 22.03.2015
    No bohužel jsem použila botku.Hráčka byla varována i ostatníma hráčema a stále nereagovala.Bohužel :-(
  • trathen (CZ1)trathen (CZ1) CZ1 Komentářů: 5,597
    upraveno 22.03.2015
    Naftak5 napsal: »
    Black-.-angel fakt to s ním máš těžké :)

    Ale abych jen nerejpal do Trathena tak když je spolek trochu zaběhlí tak už se po hráčích (členech spolku) chce jen aktivita a zapsání do výzkumů

    Botu (vyloučení) taky nerad používám ale je sem tam potřeba
    Kdo chce tak si pokecá a kdo chce jen relax po dny v práci tak si na chvíli zaskočí odklikat farmu a je to

    Povinné příspěvky máme spíš symbolické a skoro všichni je platí a mnohdy i mnohonásobně víc


    ..jaképak těžké... tcss... si mě hýčká, kdepak by našla takového hráče jako jsem já :D:D:D
  • Naftak (CZ1)Naftak (CZ1) CZ1 Komentářů: 3,421
    upraveno 22.03.2015
    No bohužel jsem použila botku.Hráčka byla varována i ostatníma hráčema a stále nereagovala.Bohužel :-(

    Někdy to ale jinak nejde
    trathen napsal: »
    ..jaképak těžké... tcss... si mě hýčká, kdepak by našla takového hráče jako jsem já :D:D:D

    :):):):):)
  • Mardos (CZ1)Mardos (CZ1) Komentářů: 3
    upraveno 26.03.2015
    Takové zkušenosti jsem mívávala kdysi dávno, zejména u hodně mladých hráčů. Takže cesta byla jasná, v přijímání nových hráčů být vybíravější a přijímat jen dospělé hráče. A ignorace či nadávky od dětí, když chceš, aby se zapojily do výzkumu, dávno zmizely.

    Na své členy nekladu přílišné požadavky, poplatky jsou dobrovolné, vyžaduju jen zapojování do výzkumů. A šlape nám to dobře, komunikace ani spolupráce nevázne. Já si na svůj spolek vůbec nemůžu stěžovat, vše funguje jak po másle. V zásadě všechno máme postaveno na bázi dobrovolnosti, kdo chce, přispívá čím, kolik a kdy chce, sbírkové předměty totéž, stejně tak nikoho nenutím zalévat strom (jo, ne každý počítač zvládá přecházet mezi tolika farmami) nebo se účastnit soutěží během soutěže pro spolky (vážně za to hlavu trhat nebudu, když se někdo nezúčastní). Prostě u nás panuje pohoda, nemám to rozhodně postaveno tak, že já bych určovala striktní pravidla ve spolku či jeho směřování. Na projektech a výzkumech se vždy domlouváme, nikomu prostě nic nediktuju, to by mi bylo dost proti srsti. Na postupu spolku se podílejí všichni jeho členové, nevidím důvod, proč bych se měla tvářit, že jsem něco víc než oni. Nejsem, jsem jednou z nich a rozhodně dám na názory ostatních, když mě přehlasují ve výzkumu, vážně s tím nemám problém, že zrovna já bych chtěla jiný, hlas většiny je rozhodující ;-)

    A jak píšeš o tom, že tě ignorují... už před přijetím hráče si s ním vyměním několik zpráv, aspoň poznáš, zda vůbec komunikuje. Protože co si budeme povídat, komunikace ve spolku je docela důležitá.
    Tssss...mě je 11let a poslouchám šéfku jak hodinky hodináře, stejně staří kámoši ve spolku celkem taky, tak mi moc nevykládej o dětech. Jsou "zlobivý" dospělí, "zlobivé" děti, "hodné" děti, "hodní" dospělí, nedá se to brát takhle: Ty jsi dítě tak neumíš poslouchat a ty jsi dospělí tak jsi dobrý a poslušný hráč. Je to člověk od člověka, případ od případu. A vždycky mě dokáže vytočit když spolek má už v popisu že přijímá hráče 18+. Není to snad diskrimince jako každá jiná? Třeba jako rasismus?
    (můj názor, tak mě "neukamenujte":rolleyes:)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 26.03.2015
    Mardos napsal: »
    Tssss...mě je 11let a poslouchám šéfku jak hodinky hodináře, stejně staří kámoši ve spolku celkem taky, tak mi moc nevykládej o dětech. Jsou "zlobivý" dospělí, "zlobivé" děti, "hodné" děti, "hodní" dospělí, nedá se to brát takhle: Ty jsi dítě tak neumíš poslouchat a ty jsi dospělí tak jsi dobrý a poslušný hráč. Je to člověk od člověka, případ od případu. A vždycky mě dokáže vytočit když spolek má už v popisu že přijímá hráče 18+. Není to snad diskrimince jako každá jiná? Třeba jako rasismus?
    (můj názor, tak mě "neukamenujte":rolleyes:)

    Ne, každý spolek si může stanovit jakákoli pravidla. Chce pouze dospělé hráče, protože se na chatu píše to, co by děti slyšet neměly? Šup s tím do pravidel. Nechce hráče nízkých levelů, protože není jisté, zda u hry setrvají? Další pravidlo je na světě.... Věř, že tato pravidla vznikla právě na základě zkušeností a prokázala se být nutností. Jistě se najdou i spolky, které vstupní pravidla nemají, je to opravdu každého věc :)
  • Tosofory (CZ1)Tosofory (CZ1) Komentářů: 44
    upraveno 27.03.2015
    Na přístupu vedoucího hodně záleží. Příkazy ne. Aktivita ano. U nás není ani jedno a taky to není ono. Zástupci to musí hecovat.:) A taková botička? Tu bych si moc přála.:) Před přijetím se hráče na nic neptáme a taky to potom tak vypadá. Jenže psát jim ještě zprávu, to by jsme nikdy nikoho nepřijali. Vždyť použitelných hráčů je jak šafránu.
  • paladog2paladog2 Komentářů: 1
    upraveno 27.03.2015
    prosím mě by zajímalo za co může dostat vedoucí spolku stop ve hře a na jak dlouho?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 27.03.2015
    paladog2 napsal: »
    prosím mě by zajímalo za co může dostat vedoucí spolku stop ve hře a na jak dlouho?

    Jakémukoli hráči může být zablokována farma např. při multiúčtu nebo jiném porušení VOP. Zablokování může být dočasné i trvalé, to ví pouze samotný hráč, který tuto informaci může zjistit na podpoře.
  • samsula (CZ1)samsula (CZ1) CZ1 Komentářů: 94
    upraveno 29.03.2015
    No, hráče si musíš vybírat :):), být lídrem týmu lidí není snadné :). V reálném světě a dokonce ani ve hře :). Tvoje věta "skoro nic po nich nechci" - proč pak máš svůj spolek a nejsi jen součástí jiného :) ? Přeji hodně zdaru při získávání zkušeností. :)
    Možná tu rozjedu nesmyslnou debatu,ale hrozně by mě zajímalo jak se vedoucí spolku chovají ke svým hráčům. Píši proto,že se mi už několikrát ve spolku stalo,že mi opravdu hráči kakají na hlavu.Skoro nic po nich nechci jsem k nim hodná a vše dělám pro jejich prospěch.Ale opravdu některý hráči i ignorují moje zprávy a upozornění a dělají si co chtějí.Tak by mě zajímalo,jestly i vy s tím máte nějaké zkušenosti ;)
  • Hadak (CZ1)Hadak (CZ1) CZ1 Komentářů: 4,342
    upraveno 29.03.2015
    Ať chceš, nebo nechceš, vedoucí spolku musí vystupovat jako jeho lídr.
    Na tom závisí prosperita nebo úpadek spolku.
    Otázkou je, jak přijatelně prosadit svou koncepci, aby ostatní farmáři neměli pocit, že jsou do něčeho nuceni.
    Je to vysoká diplomacie.
    Zvláště je to obtížné pro ty vedoucí, kterým chybí přirozená autorita. Tu lze získat pouze příkladnou prací pro spolek a projeveným přehledem o úskalích hry. Ovšem ztratit ji lze jednou jedinou hloupou chybou...
    Další dobrou věcí je, nebát se jmenovat zástupcem zkušeného hráče (klidně i víc), který může být pro vedoucího a pro fungování spolku přínosným, neřku-li i nepostradatelným.
    Osobní zkušenost: Do nedávné doby jsme vedli náš spolek pouze ve dvou lidech. Do cca 25 členů to jakž takž šlo "ukočírovat" celkem bez větších problémů. Ovšem při zvyšujícím se počtu členů se takto koncipované vedení spolku stávalo chvílemi obtížné. Vyřešil jsem to rozdělením úkolů. Vytvořil jsem "Personální oddělení", "Projektovou kancelář" a "Výzkumný ústav". Do každé části vedení jsem jmenoval dva zástupce s příslušnými pravomocemi. Náplň každého oddělení je patrna z jeho názvu.
    Mohu zde potvrdit, že vše šlape ku prospěchu a spokojenosti celého spolku. A na mně (vedoucího) zbyla pouze koordinace prací (většinou čas od času jen poradím) a "Katovna"...
    Attachment not found. Attachment not found.
  • BlanqaBlanqa Komentářů: 6
    upraveno 31.03.2015
    Když ode mě dostaneš dáreček za aktivitu, vyzvedneš si ho?
    Aj ja by som rada obdarovala niektorych clenov za aktivitu, ale neviem ako na to. Zatial som taku moznost nikde nenasla. Poradis mi?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 31.03.2015
    Blanqa napsal: »
    Aj ja by som rada obdarovala niektorych clenov za aktivitu, ale neviem ako na to. Zatial som taku moznost nikde nenasla. Poradis mi?

    Využij služeb slušňáka a rošťáka :)
  • BlanqaBlanqa Komentářů: 6
    upraveno 31.03.2015
    ahaaaaaaa :)
  • trathen (CZ1)trathen (CZ1) CZ1 Komentářů: 5,597
    upraveno 31.03.2015
    ...já pořád čekám na odměnu od vedoucí, a pořád nic... no... :D
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 31.03.2015
    trathen napsal: »
    ...já pořád čekám na odměnu od vedoucí, a pořád nic... no... :D

    Už aspoň pětkrát jsem Ti ji připomínala, naposledy včera... Ti to prostě šoupnu někam dle vlastního uvážení a bude :D Jestli ji nechceš, fajn, může jít jako odměna do další soutěže :o
  • trathen (CZ1)trathen (CZ1) CZ1 Komentářů: 5,597
    upraveno 31.03.2015
    včera..? včera jsi mi nic nepřipomínala :D jojo, vzhledem k tomu, že už nevím co to bylo, tak mi to někam šoupni... třeba Ti to někdy budu moct zase vrátit :D
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 31.03.2015
    trathen napsal: »
    včera..? včera jsi mi nic nepřipomínala :D jojo, vzhledem k tomu, že už nevím co to bylo, tak mi to někam šoupni... třeba Ti to někdy budu moct zase vrátit :D

    Nedorazila k Tobě snad ta dvojdílná hromadná zpráva o zabezpečení účtu, konci dočasné farmy, soutěže pro spolky, aktualizaci..?

    Čímž se vracím k tématu diskuze, čas od času rozešlu spolku informační zprávu o tom nejdůležitějším, co nás třeba ve hře čeká a tak. Ne každý čte fórum a nějaká ta rada se každému občas hodí :) (Dle reakcí to asi všichni kromě trathena i čtou :D)
  • trathen (CZ1)trathen (CZ1) CZ1 Komentářů: 5,597
    upraveno 31.03.2015
    ...no jooo... já to četl taky... :o
Sign In to comment.