Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k "Aktualizace Koňský ranč (Turnaje)"

11927

Komentáře

  • Janulka03Janulka03 Komentářů: 23
    upraveno 09.03.2015
    Tak to zni dobre :) Ja na 12. miste 1657 bodu. Tak mam jeste teoretickou sanci o malilinko postoupit, i kdyz na kkvetinku teda uz definitivne nemam za tech zbyvajicich par dni :) Takze ty nejake odmeny co maji byt pro prvnich 5 hracu uz jsou asi jasne.
  • jan7777777jan7777777 Komentářů: 6
    upraveno 10.03.2015
    Mám jednu prosbu - celý večer jsem studoval a počítal. Není mi jasné proč koník na úrovni síla 40,vytrvalost přesně 37 a obratnost přesně 37 potřebuje na úroveň přesně 38 u vytrvalosti 1020 podkov a obratnosti 1820 podkov. Úroveň drah je kruhová na 7 ,skoková na 6 , a cvalová na 6. ........................Možná to má něco efekty. Ty jsou elegance +9 a rychlost +9.......................... To teda znamená že každý druh tréninku stojí jinak podkov ? Jediné vím : že z 0 na úroveň 10 je to stejné 600 podkov u obou disciplín. To jsem si ověřil u nového koníka. U jiného koníka je to z úrovně 10 na 20 jak u vytrvalosti i obratnosti 1680 podkov.........Tak co vlastně dělá takový rozdíl v počtu podkov ? Ten rozdíl mám pouze u toho koníka 40,37,37,........................
    Takže tahle herka je neobratná a bude mi stát 80 % podkov v obratnosti navíc. Komu jsem co provedl?Děkuji tomu kdo mi to vysvětlí.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 10.03.2015
    jan7777777 napsal: »
    Mám jednu prosbu - celý večer jsem studoval a počítal. Není mi jasné proč koník na úrovni síla 40,vytrvalost přesně 37 a obratnost přesně 37 potřebuje na úroveň přesně 38 u vytrvalosti 1020 podkov a obratnosti 1820 podkov. Úroveň drah je kruhová na 7 ,skoková na 6 , a cvalová na 6. ........................Možná to má něco efekty. Ty jsou elegance +9 a rychlost +9.......................... To teda znamená že každý druh tréninku stojí jinak podkov ? Jediné vím : že z 0 na úroveň 10 je to stejné 600 podkov u obou disciplín. To jsem si ověřil u nového koníka. U jiného koníka je to z úrovně 10 na 20 jak u vytrvalosti i obratnosti 1680 podkov.........Tak co vlastně dělá takový rozdíl v počtu podkov ? Ten rozdíl mám pouze u toho koníka 40,37,37,........................
    Takže tahle herka je neobratná a bude mi stát 80 % podkov v obratnosti navíc. Komu jsem co provedl?Děkuji tomu kdo mi to vysvětlí.

    Je to dáno tím, jaké úrovně vlastností měli rodiče koně. Dle toho se pak potřebné počty podkov mohou lišit. Zjistíš to při šlechtění:

    VruphRX.png?1

    Jakmile mají rodiče rozdílné úrovně jednotlivých vlastností (nemají třeba 20-20-20, ale 25-20-20), pak se "bonus ze šlechtění" pro snížení počtu podkov liší - viz červený rámeček vpravo. Např. na screenu by hříbě mělo snížený počet podkov pro dosažení další úrovně vlastnosti jen v případě síly.
  • jan7777777jan7777777 Komentářů: 6
    upraveno 10.03.2015
    Aha ..........děkuji.
  • katatusiakovakatatusiakova Komentářů: 1
    upraveno 10.03.2015
    jo no taky to tak chápu a nelíbí se mi to tak.......:(:confused:
  • Luki1šikula (CZ1)Luki1šikula (CZ1) CZ1 Komentářů: 1
    upraveno 21.03.2015
    Ahoj, nevíte náhodou někdo, jaká je odměna za umístění v první 10 v diamantové lize? Skončil jsem 8 a nedostal jsem nic, nebo o tom jen nevím.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 21.03.2015
    Ahoj, nevíte náhodou někdo, jaká je odměna za umístění v první 10 v diamantové lize? Skončil jsem 8 a nedostal jsem nic, nebo o tom jen nevím.

    Když si otevřeš nástěnku a zprávy z turnaje, měl bys tam mít zprávu o ukončení sezóny a o tvém výsledku, včetně obdržených odměn. Jinak jako odměna pro nejlepší v diamantové lize jsou unikátní profilové obrázky, k tomu se dostaneš buď přes poslední záložku na nástěnce "Výhry", nebo přes vitrínu na trofeje, stojí hned vedle nástěnky.

    Hráči na 1., 2., 3. místě získají unikátní profilový obrázek za své umístění, ti na 4. až 10. získají jiný, všechna tato místa stejný.
  • Sargana (SK1)Sargana (SK1) Komentářů: 135
    upraveno 21.03.2015
    Ahojte, chcem sa spýtať, či sa dal aj vyhrať nejaký titul (tá korunka ako prvá v záložke ceny) - alebo to je len pripravovaná akcia ? ďakujem :)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 21.03.2015
    Sargana2 napsal: »
    Ahojte, chcem sa spýtať, či sa dal aj vyhrať nejaký titul (tá korunka ako prvá v záložke ceny) - alebo to je len pripravovaná akcia ? ďakujem :)

    Tuto sezónu titul jako odměna nebyl, pouze profilové obrázky a trofeje.
  • maruskamichalekmaruskamichalek Komentářů: 48
    upraveno 21.03.2015
    mam dotaz,,já jsem na platinove vyhře, a vyhru jsem dostal jen za platinovou,a za předchozí se vyhra nedava treba za zlatou nebo stribrna kterou jsem splnil?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 21.03.2015
    mam dotaz,,já jsem na platinove vyhře, a vyhru jsem dostal jen za platinovou,a za předchozí se vyhra nedava treba za zlatou nebo stribrna kterou jsem splnil?

    Ne, tam pouze dostáváš během sezóny všechny odměny za postup do dalších tříd, bez ohledu na ligu. Ale po ukončení sezóny získáš odměny pouze pro danou ligu, ve které jsi skončil, tam nedostaneš odměny i pro nižší ligy.
    V závislosti na tom, v jaké lize skončíš, také příště začneš ve vyšší třídě bronzové ligy, např. pokud tedy skončíš v platinové lize, při příští sezóně budeš začínat od bronzové II (odměny za postup do bronzové IV, III i II samozřejmě dostaneš).
  • maruskamichalekmaruskamichalek Komentářů: 48
    upraveno 21.03.2015
    jestli jsem to pochcopil dobře,tak když jsem splnil předchozí ligy tak ty hlavní vyhry taky dostaneš treba tam je 300 zlatek, to jsem nedostal ,až jen za platinovou vyhru jsem dostal povolení k těžbě zlata
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 21.03.2015
    jestli jsem to pochcopil dobře,tak když jsem splnil předchozí ligy tak ty hlavní vyhry taky dostaneš treba tam je 300 zlatek, to jsem nedostal ,až jen za platinovou vyhru jsem dostal povolení k těžbě zlata

    Ne, těch 300 zlatek bys dostal, pokud bys na konci sezóny zůstal ve zlaté lize. Vždy dostaneš jen těch několik výher, které jsou určeny jedné konkrétní lize - na konci jsi byl umístěn v jedné lize, ne ve více, proto nedostaneš odměny i za jiné.
  • maruskamichalekmaruskamichalek Komentářů: 48
    upraveno 21.03.2015
    děkuji za info,,ale podle mě by si měl dostat i za přechodní splněné ligy,,a né jak je to udělané že jen tam kde zustaneš,,je to nefer
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 21.03.2015
    děkuji za info,,ale podle mě by si měl dostat i za přechodní splněné ligy,,a né jak je to udělané že jen tam kde zustaneš,,je to nefer

    Co je na tom nefér? Ve vyšších ligách máš lepší odměny.
  • jayarejayare Komentářů: 6
    upraveno 21.03.2015
    Zajímalo by mne k čemu je mi dobré, že jsem ve zlaté lize vyhrál zlatou trofej. Dá se ta trofej k něčemu použít? Kde ji najdu?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 22.03.2015
    jayare napsal: »
    Zajímalo by mne k čemu je mi dobré, že jsem ve zlaté lize vyhrál zlatou trofej. Dá se ta trofej k něčemu použít? Kde ji najdu?

    Ne, trofej nemá žádný význam, žádnou funkci. Můžeš si ji jen vystavit ve vitríně s trofejemi, to pak uvidí všichni hráči, kteří navštíví tvou farmu. Dostaneš se k ní buď přímo přes vitrínu (stojí vedle nástěnky), nebo přes nástěnku - poslední záložka "Výhry".
  • BIBIKA.12BIBIKA.12 Komentářů: 18
    upraveno 22.03.2015
    reaguji na příspěvek ohledně šlechtění, chystám se šlechtit dva koně na 40, chápu to dobře že je lepší, když bude mít kůn 40-40-40 než např. 41-40-40 ? už na ty dvě herky padlo spoustu podkov a už mě jich moc nezbývá, tak se chci zeptat, co je nejlepší, než je spářím a příjdu o ně? Děkuji
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 22.03.2015
    BIBIKA.12 napsal: »
    reaguji na příspěvek ohledně šlechtění, chystám se šlechtit dva koně na 40, chápu to dobře že je lepší, když bude mít kůn 40-40-40 než např. 41-40-40 ? už na ty dvě herky padlo spoustu podkov a už mě jich moc nezbývá, tak se chci zeptat, co je nejlepší, než je spářím a příjdu o ně? Děkuji

    Je zbytečné šlechtit až na 41, vlastnosti hříběte budou průměrem vlastností rodičů (z mých zkušeností vždy zaokrouhleno dolu), tedy hříbě bude mít zas jen 40, je tedy zbytečné do toho dávat další podkovy. Po šlechtění se na tu 41 dostaneš za méně podkov.
  • BIBIKA.12BIBIKA.12 Komentářů: 18
    upraveno 22.03.2015
    ještě jeden dotaz mám dva vyšlechtěné koně oba s běžnou úrovní chovné kvality(jeden na chovné úrovni 2), chystala jsem se je spářit-vyšlechtit, abych z dvou koní na cca 50tce měla ještě lepšího koně,ale když jsem se dívala na tabulku šlechtění, žádnou šanci spolu na chovnou kvalitu nemají, ale když jednoho vyšlechtěného koně zkusím zpárovat např s nešlechtěným napr.na 20tce, tak mi to možnost na chovnou kvalitu nabízi... znamená to tedy, že pokud zpářím dva již vyšlechtěné koně, tak se mi chovná kvalita nezvýší? pomůžu si tím vůbec, když je spolu zpáruju?

    mám úkol měj 2 koně s chovnou kvalitou 2 - ukazuje mi to sponěno 1/2. mám dva koně s chovnou kvalitou, ten jeden je ale šlechtěný jen na 30tce, na kolikátce tedy musím šlechtit, abych úkol splnila? Děkuji

    edit: sloučení příspěvků - příště prosím použij funkci "Upravit příspěvek" (black-.-angel)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 22.03.2015
    BIBIKA.12 napsal: »
    ještě jeden dotaz mám dva vyšlechtěné koně oba s běžnou úrovní chovné kvality(jeden na chovné úrovni 2), chystala jsem se je spářit-vyšlechtit, abych z dvou koní na cca 50tce měla ještě lepšího koně,ale když jsem se dívala na tabulku šlechtění, žádnou šanci spolu na chovnou kvalitu nemají, ale když jednoho vyšlechtěného koně zkusím zpárovat např s nešlechtěným napr.na 20tce, tak mi to možnost na chovnou kvalitu nabízi... znamená to tedy, že pokud zpářím dva již vyšlechtěné koně, tak se mi chovná kvalita nezvýší? pomůžu si tím vůbec, když je spolu zpáruju?

    mám úkol měj 2 koně s chovnou kvalitou 2 - ukazuje mi to sponěno 1/2. mám dva koně s chovnou kvalitou, ten jeden je ale šlechtěný jen na 30tce, na kolikátce tedy musím šlechtit, abych úkol splnila? Děkuji

    edit: sloučení příspěvků - příště prosím použij funkci "Upravit příspěvek" (black-.-angel)

    Nová chovná roveň není nikdy zaručena. Určitě lze ji zvýšit i u šlechtěných koní. Když ti to u koně s chovnou úrovní a bez napíše u hříběte, že je šance na získání nové chovné úrovně, je to tím, že jeden z rodičů žádnou nemá, proto získá-li jedničku, bude mít novou chovnou úroveň (viz první screen). V případě, že oba rodiče chovnou úroveň 1 mají a šanci na získání další to nepíše, znamená to, že po šlechtění bude mít hříbě stejnou chovnou úroveň - u hříběte je v levém rohu označena růžově (viz druhý screen).

    RKZCq8Q.png

    q20cBTn.png

    Po šlechtění koní získáš možnost nového chovného efektu, ale především se sníží počet tréninkových bodů potřebných pro dosažení další úrovně vlastnosti, spotřebuješ tedy méně podkov než v případě bez šlechtění.

    Chovné úrovně se nedosahuje přímo při určité chovné hodnotě. Samozřejmě čím je hodnota vyšší, tím vyšší je i šance na zvýšení chovné úrovně. Osobně se mi druhou úroveň nepodařilo získat ani u koní na 40. chovné hodnotě. Ale tohle je hodně o štěstí, jinak to ovlivnit nejde. Tak snad se ti to brzy podaří :)
  • azalea322azalea322 Komentářů: 26
    upraveno 22.03.2015
    Black-angel to krásně výstižně popsala, díky :). Mám také problém se získáním druhé chovné úrovně u koní na chovné hodnotě 40. Mch. mám taky Větroplacha několikrát šlechtěného ;).
    Zajímalo by mne, zda je tu někdo, kdo už má druhou chovnou úroveň získanou jen šlechtěním a ne koupí na trhu. Díky za info :).
  • The Lonely FarmThe Lonely Farm Komentářů: 205
    upraveno 22.03.2015
    azalea322 napsal: »
    Black-angel to krásně výstižně popsala, díky :). Mám také problém se získáním druhé chovné úrovně u koní na chovné hodnotě 40. Mch. mám taky Větroplacha několikrát šlechtěného ;).
    Zajímalo by mne, zda je tu někdo, kdo už má druhou chovnou úroveň získanou jen šlechtěním a ne koupí na trhu. Díky za info :).

    Je. :) Dokonce už jsem se postupným šlechtěním dostal až na číslo 3, vzácnou kvalitu.
  • Punta1 (CZ1)Punta1 (CZ1) CZ1 Komentářů: 30
    upraveno 22.03.2015
    Druhou chovnou úroveň jsem získala až šlechtěním koní chovné hodnoty kolem 70...
  • The Lonely FarmThe Lonely Farm Komentářů: 205
    upraveno 22.03.2015
    Já se na třetí dostal ze dvou koní s "dvojkou", jeden byl 72 a druhý 76.
  • BIBIKA.12BIBIKA.12 Komentářů: 18
    upraveno 22.03.2015
    Děkuju za odpověď :)
  • MirimeMirime Komentářů: 121
    upraveno 24.03.2015
    Ahoj, vysledoval jste někdo jestli je lepší mít bonusy na disciplínu nebo na vlastnosti? Díky :))
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 24.03.2015
    Mirime napsal: »
    Ahoj, vysledoval jste někdo jestli je lepší mít bonusy na disciplínu nebo na vlastnosti? Díky :))

    To už se tu řešilo mnohokrát, závisí, jak vysoké ty efekty taky jsou. Efekty na vlastnosti se projeví ve všech třech disciplínach, často ten rozdíl ale není velký, takže je kůň přibližně stejně vytrénován na všechny disciplíny. Taky záleží, jestli má všechny stejné efekty, nebo má efekty na více vlastností. Stejně tak záleží, jestli chceš koně směřovat do jedné (příp. dvou disciplín), nebo ho nechat "univerzálním". Prostě odpověď určitě nemůže být jednoznačná :)

    Spíš doporučuju si to propočítat podle vzorce na výpočet síly do turnaje, podle toho uvidíš, co se ti vyplatí víc. Vzorec najdeš v návodu: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?42411-Ko%C5%88sk%C3%BD-ran%C4%8D-%E2%80%93-n%C3%A1vod-ke-h%C5%99e-(pouze-pro-%C4%8Dten%C3%AD)&p=548350&viewfull=1#post548350.

    Já osobně volím spíše efekty na disciplíny, aspoň z mé nabídky efektů to tak vychází líp.
  • MirimeMirime Komentářů: 121
    upraveno 24.03.2015
    black: dík, nemohla jsem to nikde najít. Občas se na fóru ztrácím :)
  • The Lonely FarmThe Lonely Farm Komentářů: 205
    upraveno 24.03.2015
    Pokud srovnáme nejvyšší "normální" bonusy na vlastnost +3 (vytrvalost, obratnost, síla), tak tenhle bonus ti dá (podle výpočtu black.angela tuším) 3x svojí hodnotu v té disciplíně pro kterou je nejdůležitější, 2x svoji hodnotu v té "polodůležité" a 1x svojí hodnotu v té disciplíně, která k tomu pasuje nejméně. Tzn. vyplatí se ti celkem 6x, dá ti teoreticky celkově 18 bodů, ale rozptýlených.

    Bonusy do disciplín (nejvyšší normální, co jsem viděl) dávají 12 do jedné disciplíny, do ostatních nic. Tzn. celkově z nich dostaneš míň bodů, ale zase soustředěných do jedné disciplíny. Z toho logicky vyplývá, že pokud nevíš, o jakou disciplínu půjde (obrana proti výzvě), hodí se spíš bonusy na vlastnost, protože ti přidají ve všech variantách. Pokud vybíráš disciplínu ty (vyzýváš soupeře), hodí se spíš bonusy na disciplínu, protože ti dají v té vybrané disciplíně více.

    Podle mě je lepší bonus na vlastnost, ale klidně si z toho udělej jiný závěr... :-D
Sign In to comment.