Domů Czech Podněty, pochvala a kritika

Kritika: Soutěže

11420

Komentáře

  • anička 62 (CZ1)anička 62 (CZ1) CZ1 Komentářů: 13
    upraveno 07.11.2014
    moc děkuji za odpověd,já se šla projít z pejskem a konečně naskočili vejce tak doufám že se to bude trošku střídat
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 10.11.2014
    hanah napsal: »
    ... soutěže se dělí dle podobné úrovně, ale ne levelu, ale reputace ...
    Nejde o levely, ale body reputace...


    Podle reputace ? ;) hehe

    Právě soutěžím - 6 soutěžících:

    lvl 104 - 4,139.936 reputace
    lvl 118 - 4,093.644 reputace
    lvl 97 - 1,430.402 reputace
    lvl 110 - 810.513 reputace
    lvl 103 - 641.618 reputace
    lvl 61 - 9.726 reputace
  • menp (SK1)menp (SK1) Komentářů: 81
    upraveno 10.11.2014
    Načo si sťažuješ, krásne vyrovnaná súťaž, teda ak si ten lvl 118
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 11.11.2014
    Huhouš napsal: »
    Podle reputace ? ;) hehe

    Právě soutěžím - 6 soutěžících:

    lvl 104 - 4,139.936 reputace
    lvl 118 - 4,093.644 reputace
    lvl 97 - 1,430.402 reputace
    lvl 110 - 810.513 reputace
    lvl 103 - 641.618 reputace
    lvl 61 - 9.726 reputace

    Ano, chápu, že odpověď "je to podle reputace" zní maximálně vtipně. Ale je to oficiální verze GGS, jak jsou soutěžící rozděleni ;)
  • tojejedno (CZ1)tojejedno (CZ1) Komentářů: 4,260
    upraveno 11.11.2014
    Pořád je třeba brát, že aby bylo z čeho vybírat a přiřazovat, musí se lidé hlásit do soutěží. 5 minut je hrozně krátký interval, takže pokud se během něj prostě přihlásí málo lidí, skládá se to takto. (A nebo jsou v GGS fakt šašci, co to neumí naprogramovat tak, aby to vyšlo :D )
  • skoumal (CZ 1)skoumal (CZ 1) Komentářů: 1,548
    upraveno 11.11.2014
    B je správně. :p
  • AmenofisAmenofis Komentářů: 24
    upraveno 11.11.2014
    No, já nevím, ale podle mě jsou dvě reputace:
    celková
    týdenní
    a neukazuje to náhodou tu celkovou, zatímco dělení je podle týdenní?
    Já fakt nevím, třeba kecám, ale něco takového bych v tom viděla

    taky si to tak nějak myslím protože v jednom týdnu častěji chytám některé lidi
  • berunaza (CZ1)berunaza (CZ1) Komentářů: 19
    upraveno 09.02.2015
    ahoj všichni :-) hru hraji již přes dva roky, sem tam jsem nespokojená, ale hra se mi velmi líbí.....
    k soutěži o certifikáty jsem měla spoustu výhrad, ale dřív jsem si mohla aspoň vybrat, dnes mi je úkol přidělen....dobrá tedy, i s tím jsem se smířila...
    ale před chvílí jsem hrála hru o vyšší výnosy hnoje, ještě pár vteřin před koncem jsem byla na druhém místě s rozdílem přes 1500 bodů před třetím hrajícím a stejně jsem skončila třetí...já vím někdo řekne no a co.... ale tohle není poprvé, ten co byl za mnou nemůže klikat tak rychle aby stihnul tolik bodů uklikat!!!!!!!
    nelíbí se mi to a nejsem sama, spoustu hráčů odrazuje tenhle nespravedlivý systém a přidělování hráčů do hry s úplně jiným levlem, jak může hrát hráč na úrovni 56 s hráčem 137?????????
    mějte se krásně Zdenka
    Post edited by berunaza (CZ1) on
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 21.11.2014
    Za chviličku jde zrovna na hnoji naklikat i mnohem více. Stačí si sběr strategicky nechat na poslední chvíli. Každý k soutěžím přistupuje jinak (třeba mně osobně přijde zbytečné čekat se sklizní na konec soutěže, protože mi zbytečně půl hodiny stojí farma a jestli skončím na prvním nebo čtvrtém místě, je mi jedno).

    Nevyrovnanost v soutěžích, to bude bohužel asi věčné téma. Zkus si to brát z toho pohledu, že v současné formě soutěží přihlášením do ní vůbec nic neztrácíš, můžeš jen získat :) Už zde nejsou žádné "poplatky" za registraci. V nejhorším ti prostě padne soutěž, kterou zrovna vůbec nechceš, nebo se ti nalosuje skupina, kde máš nižší šance na výhru. V další soutěži to ale může být přesně naopak :)
  • helca43 (CZ1)helca43 (CZ1) CZ1 Komentářů: 179
    upraveno 21.11.2014
    Dobrý den.Taky bych měla jeden dotaz k certifikátům.Snažím se hrát co nejvíc a celkem i chápu,že ted nejde si vybrat,co zrovna hrát.Zajímalo by mě ale,jakým způsobem se jednotlivé soutěže pro hráče vybírají a podle čeho nám postupně naskakují.Dnes hraji skoro pět hodin soutěže a za tu dobu jsem měla několikrát květiny,několikrát kukuřici,jednou vejce a hnůj ani jednou.A není to jen dnes,setkávám se s tím takřka denně.Vysvětlí mi to někdo,prosím?Děkuji a přeji hezký den
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 29.11.2014
    helca43 napsal: »
    Dobrý den.Taky bych měla jeden dotaz k certifikátům.Snažím se hrát co nejvíc a celkem i chápu,že ted nejde si vybrat,co zrovna hrát.Zajímalo by mě ale,jakým způsobem se jednotlivé soutěže pro hráče vybírají a podle čeho nám postupně naskakují.Dnes hraji skoro pět hodin soutěže a za tu dobu jsem měla několikrát květiny,několikrát kukuřici,jednou vejce a hnůj ani jednou.A není to jen dnes,setkávám se s tím takřka denně.Vysvětlí mi to někdo,prosím?Děkuji a přeji hezký den
    Tak tenhle dotaz tady visí od 21.11.2014, 16:49 hod. bez odpovědi :(

    Taky se přidám ... hrála jsem od rána od cca. 9 hodin a celou tu dobu šla několikrát za sebou soutěž na sběr kytek ... pak tam skočí kukuřice … zase kytky … dvakrát hnůj a až po 16 hodině jsem mohla sklidit do soutěže poprvé vejce.
    ... Zajímalo by mě ale, jakým způsobem se jednotlivé soutěže pro hráče vybírají
    a podle čeho nám postupně naskakují. ...
    A není to jen dnes, setkávám se s tím takřka denně ...
    Vysvětlí nám to někdo, prosím ?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 29.11.2014
    Nevysvětlí :) Je to totiž tajné.... (A to není vtip, poslední zmínka o systému přidělování v soutěžích neříká vůbec nic - viz druhá citace. První citace obsahuje způsob, jak by to teoreticky mělo snad stále fungovat.)
    Rose napsal: »
    Novinka: Více variant soutěží

    Abychom zabránili nudě v nových soutěžích, zavedli jsme ve výběru soutěží novou změnu. Hra nyní bude vyhodnocovat všechny hrané typy soutěží hráčů účastnících se jedné soutěže a vybere ten typ soutěže, který všichni hráli v poslední době nejméně. Pokud více hráčů hrálo stejně málo soutěží, bude typ soutěže vybrán náhodně.
    Je-li více účastníků stejné soutěže, mají stejné množství dříve přehrávaných typů, bude hra vybírat typ soutěže náhodou.
    Jako obvykle se to odhlášením ze hry resetuje.
    Rose napsal: »
    Změny v soutěžích

    Provedli jsme několik úprav, aby bylo jednodušší získat požadované množství certifikátů pro nové zemědělské stroje.
    Množství certifikátů, které můžete v soutěžích získat,se zvýšilo. Navíc jsme zvýšili odměnu za pěstování polních květin v soutěži a mírně jsme snížili odměny za soutěž sběru kukuřice, aby tyto soutěže byly více atraktivní.

    Navíc byla provedena změna ve výběru soupeřů do skupin. To ovlivní především skupiny soutěží, kam se dostávají nejúspěšnější hráči soutěží.
  • lugilzýhgndlolů (CZ1)lugilzýhgndlolů (CZ1) Komentářů: 172
    upraveno 29.11.2014
    když ,, autor ,, něco zplodil a funguje mu to, i když neví jak - tak je to prostě tajné
    proto soutěží 27 level se 137 - úspěch zaručen :-)
    systém je ve hvězdách, tak nevím, proč se tam nezalítnete kouknout :-DDD
    i když by bylo prospěšnější poslat tam autora - navždy :-DDD
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 30.11.2014
    játu napsal: »
    když ,, autor ,, něco zplodil a funguje mu to, i když neví jak - tak je to prostě tajné
    proto soutěží 27 level se 137 - úspěch zaručen :-)
    systém je ve hvězdách, tak nevím, proč se tam nezalítnete kouknout :-DDD
    i když by bylo prospěšnější poslat tam autora - navždy :-DDD
    játu - Pěkné :D

    black-.-angel - např. ve vejcích soutěží 57 level s 123 levelem
    kterej má 4 kurníky na 6. úrovni a k tomu 4 kachniky na 6. úrovni
    Toť povedená taškařice :D
  • Hope2 (CZ1)Hope2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,936
    upraveno 30.11.2014
    Huhouš napsal: »
    játu - Pěkné :D

    black-.-angel - např. ve vejcích soutěží 57 level s 123 levelem
    kterej má 4 kurníky na 6. úrovni a k tomu 4 kachniky na 6. úrovni
    Toť povedená taškařice :D

    Nechci spamovat, ale když mi napřed padne soutěž v hnoji (s kterýkoli levlem), narvu do ní všechny kachnírny i kurníky - a vzápětí přijdou vejce, jsem namydlená, protože všech 2390 vajec předtím skončilo na hnoji. Pak mě klidně převálcuje level 70, který byl nachystaný...

    A nezlatkuju soutěže, třeba to klapne jindy :)
  • Ready Teddy (CZ1)Ready Teddy (CZ1) Komentářů: 448
    upraveno 05.12.2014
    Někdy se zadaří a vyfasujete do soutěže s kytkama soupeře, kteří netrpělivě čekají na soutěž s kukuřicí :D
    a ejhle :D

    iBkoVeHGeQs8o.jpg
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 05.12.2014
    Ready Teddy napsal: »
    Někdy se zadaří a vyfasujete do soutěže s kytkama soupeře, kteří netrpělivě čekají na soutěž s kukuřicí :D
    a ejhle :D
    Takovou tabulku mám pokaždé v soutěži s kytkama - jenže u všech je nula, všichni maj zasazené spešl kytky a sklízí v posledních minutách :D
  • Ready Teddy (CZ1)Ready Teddy (CZ1) Komentářů: 448
    upraveno 05.12.2014
    To jsou takzvaní vyčíhováci :D
    ale přiznávám, dělám to dost často taky :D
  • marynela (CZ1)marynela (CZ1) CZ1 Komentářů: 183
    upraveno 05.12.2014
    Jo jo jsem levl 102 ale když nezasadím spešl kytky lehce prohrávám s levlem třeba jenom 50.
  • I_Can_Be_Pro_Cz (CZ1)I_Can_Be_Pro_Cz (CZ1) Komentářů: 292
    upraveno 25.01.2015
    Ahoj, jelikož když dělám nějaký projekt, tak chci aby jsem mohl dělat i zároveň i soutěž.. Aby to bylo výhodnější - spíše když urychluji. A napadlo mě, že by se mohla vybrat soutěž jakou chceme, byli by tam vajíčka, hnůj, kukuřice, polní květiny, atd. A nemuselo by to být pořád náhodné a nemuseli by jste čekat na tu vybranou soutěž. Takže by to bylo stejné akorát by tam byl na výběr jakou soutěž si chceme spustit. Prosím, hlasování.

    PS: Omlouvám se, jestli už tento návrh už tu byl. Zatím jsem nic nenašel. :)
    Post edited by I_Can_Be_Pro_Cz (CZ1) on
  • Dadika (SK1)Dadika (SK1) Komentářů: 561
    upraveno 25.01.2015
    Práve takýto systém súťaží tu fungoval kedysi a GGS ho zamenilo za ten, ktorý máme dnes. Pochybujem že by vrátili to, čo už raz menili.
  • I_Can_Be_Pro_Cz2I_Can_Be_Pro_Cz2 Komentářů: 45
    upraveno 25.01.2015
    Dadika2 napsal: »
    Práve takýto systém súťaží tu fungoval kedysi a GGS ho zamenilo za ten, ktorý máme dnes. Pochybujem že by vrátili to, čo už raz menili.

    Ono to už bylo, a oni to změnili? :D Aha.. Takže asi nic že? :D
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 25.01.2015
    Přesně tak, nic :) S veeeeeeeeelkou pravděpodobností nezavedou zpátky něco, co radikálně překopali. Věř, že staré soutěže bys nechtěl zažít, nebylo to o ničem jiném než o zlatkování. Každý se zapsal do určité soutěže a na tu se mohl velmi důkladně připravit a pokud se chtěl udržet v žebříčku, zlatil, zlatil a zase jenom zlatil. Navíc neúspěchem v soutěži hráč ztrácel tuším body reputace, které za registrování do soutěže "zaplatil". Čili já časem přestala soutěžit úplně - nemělo to žádnou výhodu. Takže já ty "náhodné" kvituju s mnohem větším nadšením a mám je spuštěné pořád, protože tam člověk nikdy o nic přijít nemůže, i když se na to vykašle, nebo mu padne soutěž, která se mu nehodí ;-)
  • tojejedno (CZ1)tojejedno (CZ1) Komentářů: 4,260
    upraveno 25.01.2015
    No, sice jsi ve starém systému přicházela o body reputace, ale protože k ničemu nebyly, ničemu to nevadilo :) aspoň se na soutěžích daly vyhrát dolary a XP. Ty certifikáty mě teď úplně neoslnily :) navíc jsem opět narazila na strop - mám všechny stroje vylepšené, aktivuji je neustále dokola a stejně mi počet certifikátů narůstá a nevím, co s nimi :( s dolary a XP bych si dokázala poradit víc :)
  • mirusinka2mirusinka2 Komentářů: 12
    upraveno 25.01.2015
    No veď presne takto to bolo predtým. Mohli sme sa zaregistrovať do súťaže akej sme chceli, ale museli sme na tú súťaž čakať :-)
  • martinkaLLL (CZ1)martinkaLLL (CZ1) Komentářů: 12
    upraveno 25.01.2015
    Já jsem také spokojená s náhodným výběrem. Předchozí soutěže mě nevyhovovaly. Tam neměl bez zlatek nikdo žádnou šanci. Spíš bych brala, kdyby pak šlo s těma certifikáty potom něco dělat když už jich je moc a není s nima coby. Třeba je směnit za ty dolary.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 25.01.2015
    tojejedno2 napsal: »
    No, sice jsi ve starém systému přicházela o body reputace, ale protože k ničemu nebyly, ničemu to nevadilo :) aspoň se na soutěžích daly vyhrát dolary a XP. Ty certifikáty mě teď úplně neoslnily :) navíc jsem opět narazila na strop - mám všechny stroje vylepšené, aktivuji je neustále dokola a stejně mi počet certifikátů narůstá a nevím, co s nimi :( s dolary a XP bych si dokázala poradit víc :)

    Jenže tam ty dolary a XP byly až od určitého umístění v žebříčku. Takže hypoteticky člověk mohl stále jen přicházet o body reputace, až by nakonec ani na to spuštění soutěže neměl. Nebo aspoň na ty "lepší", pokud mě paměť neklame, registrační poplatek se u jednotlivých soutěží lišil. Mě na nich hlavně odrazovalo to zlatkování, protože to tam jelo (právě kvůli odměnám v podobě XP a dolarů) opravdu ve velkém.

    Jinak souhlas, taky teď pro certifikáty nemám absolutně žádné využití, i když aktivuju všechny stroje, kdykoli můžu, požád přibývají a přibývají a přibývají. Takže já třeba doufám, že zas někdy nějaké využití najdou ;-) Teď aspoň soutěžením hráč může pomáhat ostatním ve spolku, pokud běží soutěž pro spolky, tak aspoň v tom vidím přínos dnešních soutěží. Nevím, mně pořád sedí víc ty současné soutěže. Ačkoli pravdou zůstává, že u těch starých jsem měla ráda ty dlouhodobé, ty mi tady trochu chybí. Prostě pořád zanechat prvek "náhody", ale mít na výběr, jestli chceš krátkou (tj. ty 30 minutové, co jsou teď) nebo dlouhou (třeba na 12/24 hodin na hnojivo, jablka, mléko, krmiva/humusy/hnůj..).
  • tojejedno (CZ1)tojejedno (CZ1) Komentářů: 4,260
    upraveno 25.01.2015
    V těch starých to bylo tak, že když jsi měla fakt málo BR, spustila se ti soutěž za 0 BR, takže se dalo soutěžit pořád. A v těchhle "malých" soutěžích pak byl klid :) žádné zlatkování... ale zas byly menší odměny, to jo... většinou jsem se pohybovala v rozmezí 0-130 BR na kontě :) hodně se mi líbily dlouhodobé soutěže na tvorbu hnojiva (ve čtvrtek :D)... dokonce jsem jeden čas vyráběla hnojivo v podstatě pouze ve čtvrtek :) a taky se mi líbilo, že jsem si mohla večer vybrat soutěž... ráno jsem přišla v 8:05 a prostě jsem sklidila, protože soutěž už od 8:00 běžela... zatímco teď koukám 5 minut na farmu a čekám, jakou soutěž mi to vybere :)

    Prostě každý systém měl něco do sebe :)

    Já bych asi nejvíc brala kombinaci, něco jako:
    1) vyberete si délku soutěže (30 minut/60 minut/4hodiny...)
    2) víte, že v kategorii 30 minut jsou kytky, kukuřice, vejce a hnůj, v kategorii 60 minut vejce, zelí, hnůj a pampelišky, v kategorii 4 hodiny prasata, hnůj, tvorba humusu a tvorba hnojiva...
    3) nalosuje se jedna z možností a soutěž se spustí
    4) jakmile soutěž skončí, lze si na třech šoupátkách vybrat velikost odměny (např. vyhrála jsem 3000 "bodů" a šoupátka jsou nastavena tak, že chci-li za body certifikáty, dostanu za 1 bod 1 certifikát, chci-li XP, dostanu za 100 bodů 1 XP a chci-li dolary, dostanu za 1 bod 10 dolarů - tak si vyberu např. 1000 certifikátů+10 XP+10000 dolarů)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 25.01.2015
    Taky jsem tehdy jela na hnojivo a taky jsem "šetřila" výrobu až na soutěž :D (Tak jasně, tehdy jsem taky byla na podstatně nižším levelu, kdy člověk stejně neměl hnůj na to, aby mohl hnojivo vyrábět nonstop). Vím, že tam byly i soutěže pro "bankrotáře", ale tam ty výhry byly tak oslnivé, že to zas tak velká motivace k zapojení nebyla :D

    Něco jako tvůj systém jsem právě měla na mysli. Tedy bez těch šoupátek, protože věřím, že v GGS o problému stále přibývajjících certifikátů ví a nějaké využití vymyslí.
  • tojejedno (CZ1)tojejedno (CZ1) Komentářů: 4,260
    upraveno 25.01.2015
    Jo, to máš pravdu, prostoru pro využití certifikátů je ještě hodně - ať už přidáním dalších úrovní strojů (jo, fakt bych potřebovala víc lidí a větší spokojenost na hlavní farmě :D) nebo vytvořením nových úrovní.

    Snad s tím přijdou dřív, než mi popraskají sklady přeplněním :D
Sign In to comment.