Domů Czech Otázky ke hře Oficiální návody

Koňská pastvina - výcvik a šlechtění koně

PandaPanda Moderator, Announcement_Rights_CS Komentářů: 1,354
upraveno 20.01.2021 v Oficiální návody
Z francouzského fora, použito se svolením moderátora Lautre_Huche

Výcvik na koňské pastvině.
Toto školení nemá absolutně nic společného s ostatními.
Koná se také v jediné budově pro koně, která není na ranči.

Pojďme se tedy projít do spolkové vesnice.
Kliknutí na výběh, pak kliknutí na koně doprovázené zelenou šipkou, a jsme tady.


Najdete zde seznam koní, stejně jako ve vaší stáji. Ale záhlaví je trochu jiné a nabízí vám 5 užitečných informací:

1/ Maximální chovná hodnota, kterou váš kůň může mít pro přístup na pastvinu.  
2/ Maximální úroveň chovné kvality, kterou může váš kůň mít pro přístup na pastvinu. 
3/ Počet koní přítomných na pastvině (0) a maximální počet, který tam může být (30). Poznámka: Každý hráč může poslat na        pastvinu pouze jednoho koně!
4/ Počet koní na pastvině potřebných k získání 100% genových bodů.
5/ aktuální procento dostupných genových bodů.

K těmto informacím se vrátíme později. Vyberme koně (chovná hodnota 80, chovná kvalita 3, je to dobrý, šipka je zelená) a pošleme ho na pastvinu.

Jsme upozorněni, že kůň zůstane ve výběhu 7 dní a že pokud se o něj nebudeme starat, vrátí se do stáje. Ve skutečnosti, pokud s koněm neprovedete žádnou akci po 7 krát  24 hodin (včetně doby trvání poslední zahrnuté akce), kůň se vrátí do stáje. Mohl by ale zůstat na pastvině téměř neomezeně dlouho, pokud zahájíme aktivitu alespoň každých 7 dní. Klikněte na „ano“. Okno se zavře, tady jsme opět před výběhem. Nyní kliknutím zobrazte kruh znovu. Už to není ten samý kůň, který je aktivní: klikněme na toho s hezkým srdcem

Vyskočilo na tebe příliš mnoho informací. Pojďme na krátkou prohlídku, vše podrobně rozvedeme dále.

1/ Počet koní (9) aktuálně na pastvině a maximální možný počet (30)
2/ Genové body, které můžete využít v případě chovu
3/ Váš vesnický účet
4/ Váš zlatý účet
5/ Vaše výdajové bonusy spojené s vesnickou spokojeností
6/ 10 položek, které můžete použít k péči o svého koně
7/ Záložka Pomůcky pro aktivity 
8/ Záložka Historie aktivit
9/ Záložka rozdělení genů (reprodukce), (je aktivní, pokud je reprodukce možná)
10/ Měřidlo lásky (chovný ukazatel):
11/ (vnější linie) monitorování naplněných měřidel od příchodu koně na pastvinu 
12/ (vnitřní linie) políčka představují bonusové body, které můžete získat při šlechtění, zatímco jehly označují, které dovednosti lze při šlechtění vylepšit
13/ Váš kůň. Když sem umístíte myš, zobrazí se jeho vlastnosti
14/ Panel reprodukce (aktivní, pokud je reprodukce možná)
15/ Tlačítko, které by nemělo být zapomenuto: tlačítko nápovědy!

Abyste mohli svého koně šlechtit, musíte při péči o svého koně vyplnit chovný ukazatel neboli získat 10 000 bodů. A proto máte na výběr mezi 10 objekty 3 různých typů. Ale než budete moci tyto položky použít, budete je muset vyrobit. Podívejme se na ně.

Název                                  Budova                                       Farma                           Typ                  Čas          Základní hodnota 
                                                                                                                                                                                      [Min., Max.]
 granule                          mlýn                                         hlavní                           krmivo              00:30                165 (8, 714)

  medové kuličky             pekárna                                   gurmánská                   krmivo              00:24            330 (45, 1350)

 koňské pamlsky           pekárna                                    gurmánská                   krmivo               00:15            528 (128, 3079)

háček na kopyta          továrna na minerály a kovy      vesnice                         péče                  00:45           792 (358, 3092)

 hřeben                          továrna na dřevo a textil           vesnice                         péče                  01:45        1056 (523, 3866)

 bambusová flétna      továrna na dřevo a textil           vesnice                         zábava              05:00          792 (336, 3530)

 míč                              továrna na dřevo a textil           vesnice                         zábava              01:15         2056 (2056, 5194)

 skoková překážka       továrna na minerály a kovy       vesnice                         zábava              02:30         1188 (446, 5101)

 kartáč                        továrna na dřevo a textil            vesnice                         péče                  01:30          759 (378, 2963)

 koňská deka               továrna na dřevo a textil            vesnice                         péče                  04:00         1782 (850, 7835)


Tato tabulka ukazuje název položky, budovu a farmu, kde ji můžete vyrobit, její typ a základní počet bodů, které přináší. Proč základní hodnota? Toto je hodnota, kterou objekt dává, pokud je použit jako první. Ale jakmile je použit po jiném objektu, jeho hodnota se změní. Bude to záviset na posledních třech použitých objektech. Minimální a maximální hodnoty pozorované v den zveřejnění příspěvku jsou uvedeny v závorkách. Velmi malý dopad má také „denní doba“. Pokud se podíváte na další snímek, uvidíte hodiny, které střídavě představují den a noc. Některé položky mají v určité denní době bonus. Je však omezený, maximálně 1%. Proto bude v následujícím textu ignorován.

Velmi zhruba je nejlepší střídat tři typy objektů, aby se maximalizovaly body. Na druhou stranu použití stejného objektu dvakrát za sebou nebo jednou za dva výrazně sníží jeho hodnotu.
Kdykoli použijete objekt:
 -Odpočítávání času před návratem koně do stáje se vynuluje na 7 dní.
 -Ručičky se otočí o zářez ve směru hodinových ručiček
 -Měřidlo je vyplněno světle růžovou barvou
 -Objekt je zobrazen v historii

Zde je například obrázek po použití hřebenu.

A o nějaký čas později vidíme, že hřeben dal 1061 bodů, koňské pamlsky, které následovaly 800 bodů, a kůň je zaneprázdněn překážkami. 1861 již bylo uděleno (v tmavě červené barvě) a překážka by měl dávat ještě více (růžové)!


Vidíte vliv noci na použití hřebenu. Namísto výše uvedených 1056 bodů jich bylo 1061, neboli +0,5% ... Minimální ve srovnání s variacemi souvisejícími s předchozími objekty: Cukr (koňské pamlsky) má hodnotu 528 bodů, pokud je použit jako první, ale 800 zde , to je o 51,5% více!

Několik nápadů na kombinace:
V 5 objektech:
 Kartáč (759) - Koňské pamlsky (960) - Překážka (3621) - Háček na kopyta (3092) - Koňské pamlsky (1865) = 10 297 bodů, 5:15 hod
V 6 objektech:
Koňské pamlsky (528) - Překážka (2160) - Háček na kopyta (2414) - Hřeben (2318) - Medové kuličky (1107) - Překážka (3841) = 12,368 bodů, 8:09 hod
V 7 objektech:
Koňské pamlsky (528) - Háček na kopyta (1088) - Překážka (2504) - Kartáč (1845) - Medové kuličky (1169) - Háček na kopyta (1886) + Koňské pamlsky (1129) = 10149 bodů, 6:24 hod
Proč neudělat všechno shodně? Protože pokud vždy naplníte měřidlo stejným počtem položek, vždy vylepšíte stejné vlastnosti. Může, ale nemusí to být cíl.

A když je měřidlo plné? Buď svého koně chováte, jak je vysvětleno v dalším bodě, nebo zahájíte novou aktivitu s novým objektem. Co ti to přináší? Zde je snímek pořízený na začátku třetího měřidla:

1/ Měřidlo se restartuje na 0. Na druhé straně hřeben přinese více bodů vzhledem k objektům použitým na konci druhého měřidla;
2/ Vnější linie je zbarvena žlutě, jedna krabička na dřívější naplnění byla dokončena
3/ Získáte další genové body. 1 bod představuje 1% šanci na úspěch. Prvních 9 měřidel (světelných boxů) dává každý 1 bod, dalších 9 (průměr) 2 body a posledních 9 3 bodů, tj. Maximálně 57 bodů.
4/ Zelené bloky se rozsvítí, což značí dovednosti, za které lze při dalším pokusu o chov udělit bonus 
5/ Při každém plnění jsou dovednosti rozděleny odlišně. Uvidíte, že dovednosti nad a pod číslem byly obráceny.

Je výhodnější hned chovat koně nebo znovu zahájit aktivity? Každý má svou vlastní volbu. Ale vyzývám vás, abyste si přečetli další kapitolu, abyste ji co nejlépe objasnili!

Post edited by Panda on
                                           

Komentáře

 • PandaPanda Moderator, Announcement_Rights_CS Komentářů: 1,354
  upraveno 20.01.2021
  Šlechtění na pastvině

  Šlechtění na pastvině je k dispozici pouze jednou: Po naplnění chovného ukazatele (dosažení 10 000 bodů). Bude se to týkat pouze koně, který byl poslán na pastvinu.

  1. Šlechtění „zdarma“

  Po po naplnění chovného ukazatele se dostanete přímo na třetí záložku, která poskytuje toto okno:

  Ve výchozím nastavení vám systém nabízí 3 koně přítomné na pastvině (8). Každý z těchto koní má jiné vlastnosti (10) a když kliknete na jednoho z koní, mohou se změnit genové body uvedené na kole (5). Pokud vás výběr neuspokojí, můžete výměnou za vesnické dolary vidět další 3 koně, v rámci limitu koní přítomných na pastvině. Vše, co musíte udělat, je stisknout tlačítko (9). Tyto genové body se odrážejí na počitadle (1). Jedná se o součet 3 parametrů identifikovaných šipkami a bonusu (7) uděleného, ​​když jste vyplnili několikrát chovný ukazatel. Tři parametry identifikované šipkami jsou 3 vlastnosti, které můžete upravit (2). Pokud dáváte přednost ostatním, můžete za trochu zlata otočit kolečkem ve směru hodinových ručiček stisknutím tlačítka uprostřed (6). Jakmile vyberete správného partnera a případně parametry, které chcete vylepšit, musíte pomocí posuvníků (3) rozdělit genové body. Každý genový bod přiřazený vlastnosti představuje 1% šanci tuto vlastnost vylepšit. 100% tedy znamená, že to určitě vylepšíte, a 0%, že to určitě nevyjde. V tomto případě je lepší dát 3 x 38%, jako na obrázku, nebo snížit dva jezdce, aby byl jeden ze 3 na 100%? Volba je na tobě. A když je hotovo, klepnutí na srdce (4) a šlechtění se spustí!

  2. Šlechtění pomocí zlata

  Nemůžete najít partnera podle svých představ? Vyjměte peněženku a požádejte Rose, aby vám jednoho našla! Klikněte na jeho záložku (11) a okno se změní ...

  Vlastnosti, které je třeba vylepšit, jsou stejné (1), ale již nejde o to, aby se kolo otočilo o zářez(2). 
  Vlastnosti koně si zvolíte sami: zmenšením měřidel (3) se zvýší počet chovných bodů. Ale neexistují žádná tajemství, cena koně se také zvyšuje. Ano; je možné mít 300 reprodukčních bodů. Kliknutím na modré tlačítko koupíte svého divokého koně (který se po šlechtění vrátí na svou louku), upravte posuvníky a šlechtěte svého koně.

  3. Úspěch nebo neúspěch?

  Když bude šlechtění úspěšné, najdete ve stáji svého „nového“ koně. Můžete jej poslat zpět na pastvinu a začít znovu, nebo poslat dalšího koně.
  Znamená to, že můžeme chybovat?
  Ach ano, mluvíme o procentech ... I s 99% existuje vždy 1% šance na selhání šlechtění (jako uspět pouze s 1%).
  Pokud šlechtění selže, kůň zůstane na pastvině s chovným ukazatelem kolem 25%. Vše, co musíte udělat, je začít znovu. S několika malými detaily:
  - Při příštím pokusu o šlechtění už nebudete mít 3, ale 6 potenciálních kamarádů (pokud je jich dost na pastvině). 
  - Pokud se po neúspěchu rozhodnete dokončit kolo a udělat druhé před dalším pokusem o šlechtění, budete mít na výběr mezi 3 partnery. 
  - Pokud se pokusíte o šlechtění po několika kolech a nevyjde to, začnete znovu u stejného kola, a tedy se stejným uspořádáním bonusových bodů.
                                             
Sign In to comment.