Domů Czech Otázky ke hře Oficiální návody

Průvodce koňským rančem

pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,811

Stávající hodnoty koně poskytují nové dopady na turnajovou výzvu


1. Úroveň koně

Úroveň koně určuje čas potřebný k dosažení první překážky nebo dráhy výzvy. Vyšší úroveň vede k rychlejšímu startu.

2. Vlastnost koně: Síla

Tato vlastnost má vliv na zlepšení zvládnutí překážky „Modrý ohradník“, „Písečná překážka“, „Přehlídková brána“ v každé ze tří disciplín.

3. Vlastnost koně: Vytrvalost

Tato vlastnost má vliv na zlepšení zvládnutí překážek „Červený křížový plot“, „Bahno“, „Zatáčka se třemi stromy“ v každé ze tří disciplín.

4. Vlastnost koně: Obratnost

Tato vlastnost má vliv na zlepšení zvládnutí překážek „Zelený dvojitý plot“, „Spadané větve“, „Přehlídková brána“ v každé ze tří disciplín. 

5. Chovné efekty

a. Síla
Snížení šance na zaváhání (zpomalení) a zlepšení cvalu (rychlosti) u překážek „Modrý ohradník“, „Písečná překážka“, „Záhon pro malý kruh“

b. Vytrvalost
Snížení šance na zaváhání (zpomalení) a zvýšení cvalu (rychlosti) u překážek „Červený křížový plot“, „Bahno“, „Zatáčka se třemi stromy“

c. Obratnost
Snížení šance na zaváhání (zpomalení) a zvýšení cvalu (rychlosti) u překážek „Zelený dvojitý plot“, „Spadané větve“, „Přehlídková brána“

d. Drezura
Zvyšování šance na cval (rychlost) v drezurě a zvyšování zaváhání (zpomalení) v dalších dvou disciplínách.

e. Dostihy
Zvyšování šance na cval (rychlost) v dostizích a zvyšování šance na zaváhání (zpomalení) v dalších dvou disciplínách.

f. Parkur
Zvyšování šance na cval (rychlost) při parkuru a zvyšování šance zaváhání (zpomalení) v dalších dvou disciplínách.

6. Úroveň chovné kvality - v současné době nemá žádný zvláštní dopad

7. Generace na pastvině - v současné době nemá žádný zvláštní dopad


Chování

Se změnou dopadů hodnot koně má od teď každý kůň tři různé možnosti chování při překonávání překážek a trati výzvy.

- Běžný způsob - Kůň projde každou překážku pravidelnou rychlostí.

- Zaváhání (neposlušnost, odepření poslušnosti) - Kůň projíždí každou překážku pomaleji. (Je zapotřebí delší doba než        obvykle)

- Cval (spěch) - Kůň projde každou překážku rychleji. (Je zapotřebí kratší čas než obvykle)


Tip: Vlastnosti koně přesně určí, jak rychle (nebo pomalu) kůň projde každou překážkou nebo dráhou. Trénink vašeho koně zvýší jeho výkon (rychlost).

Dialog tréninku koně

Každý trénink, jako je Síla, Vytrvalost a Obratnost, můžete použít ke zlepšení hodnot vašeho koně jako předtím. Tréninkový systém se příliš nezměnil, ale nové dialogové okno poskytuje existující hodnoty koně jiným způsobem. Každá vlastnost koně je vyžadována jednou překážkou každé disciplíny. Například níže uvedený obrázek ukazuje, jak si kůň vede na každé překážce (panel na levé straně). Můžete také vidět, kolik času získalo každé chování vašeho koně po tréninku (panel na pravé straně).

Koňský turnaj a sezóna

                                     


Máte na výběr tři disciplíny, ve kterých můžete soutěžit: parkur, dostihy a drezura. V každé disciplíně máte na výběr jednoho ze tří soutěžících. Každá disciplína má vlastní, mírně odlišnou strukturu kurzu a odměny za výzvy.

V dialogovém okně Turnajová výzva si můžete předem prohlédnout průběh a jeho výzvy (např. Jaké překážky jsou nastaveny a jaké atributy každá překážka vyžaduje atd.). Hráč tedy může strategicky vybrat nejlepšího koně ze svého výběru pro výzvy, kterým bude čelit.
Každá výzva (kurz) obsahuje řadu překážek, které lze v dialogu s turnajovými výzvami očekávat. Existují tři různé druhy překážek, které se vztahují ke třem vlastnostem koně. Jsou to síla, vytrvalost a obratnost. Vlastnosti koně ovlivňují to, jak kůň může projít každou překážkou.


Disciplína 1 - Parkur

Modrý ohradník

Červený křížový plot

Zelený dvojitý plotDisciplína 2 - Dostihy

Bahno

Písečná překážka

Spadené větve


Disciplína 3 - Drezura

Přehlídková brána

Zatáčka se třemi stromy

Záhon pro malý kruh

V dialogu Turnajová výzva se zobrazí následující informace:


Kurz - Kliknutím na zelenou šipku můžete vidět všechny překážky na kurzu.

Panel koně - poskytuje dva různé pohledy
                      Položky, kterými je váš kůň vybaven. Na panel můžete také přidat položky.

                      Vlastnosti a chovné efekty 

Panel koně soupeře
                      Můžete zkontrolovat koně soupeře, jaké hodnoty koně (vlastnosti a

                            chovné efekty).

                       Položky, kterými je soupeř vybaven, jsou zobrazeny jako otazníky.


Panel pro schopnost koně
                   Můžete vidět všechny informace o tom, jak by si váš kůň vedl ve vybrané výzvě.


Náklady na energii za výzvu

Jakmile kliknete na zelené tlačítko „Start“, spustí se animace výzvy a okamžitě získáte výsledky výzvy.


Vybavení koně (Jezdecké potřeby)

S touto aktualizací budou představeny nové položky, vybavení koně, pro výzvu pro koně. Všechny položky vám umožní podpořit (vylepšit,posílit) vašeho koně tím, že jej vybavíte před výzvou. Každé vybavení má jedinečný účinek (pozitivní i negativní) na různé hodnoty koně a další. Zařízení lze vyrobit v nové výrobní budově Sedlářská dílna.Sedla

Pomocí sedel můžete vylepšit chování svého koně v zaváhání a cvalu, pokud váš kůň projevuje tato specifická chování při překonávání překážek nebo trati.

Jezdecké boty

Boty mohou zvýšit šanci na cval (rychlost), zatímco kůň prochází překážkami nebo tratí. Můžete zlepšit pouze chovné efekty, které váš kůň již vlastní.

Jezdecké přilby

Jezdecké přilby mohou zlepšit vaši odměnu za výzvu, zatímco kůň prochází překážkami nebo tratí cvalem. Chcete-li získat tuto dodatečnou odměnu, musíte vyhrát výzvu.

Podsedlové dečky

Podsedlové dečky mohou přidávat nové chovné efekty, aby se zlepšila šance na cval, zatímco kůň prochází překážkami nebo dráhami. Pro každý nový efekt musí kůň poskytnout prázdný slot pro efekt.


Kamaše

Kamaše na nohou mohou nahradit trestné chovné efekty. Můžete nahradit pouze chovné efekty, které váš kůň již vlastní.


Poznámka:

Veškeré koňské vybavení je spotřebním materiálem.

Každá překážka může vyžadovat použití části vybavení. Například váš kůň má v obchodě 30 „Rychlých závodních sedel“. Pokud má vybraný kurz 10 písečných překážek, použije se 10 z vašich rychlých závodních sedel.Některé vybavení posiluje koně, pouze pokud váš kůň projde určitou překážkou se specifickým chováním při průjezdu, ale vybavení se přesto stejně spotřebuje. Samozřejmě můžete kurz dokončit bez vybavení.


Výroba vybavení pro koně


Nová výrobní zařízení - stromy

Na koňském ranči bude sedm druhů stromů a tyto stromy mohou produkovat sedm různých základních složek pro vybavení koně. Veškerá produkce je automatizovaná a můžete sklízet určité množství základních složek pro každý výrobní cyklus, který má strom.
Buky produkují houby

Korkové duby produkují korek

Vlnovce produkují plody vlnovce, kapok

Jasany produkují chmel

Břízy produkují březové listí

Exotické stromy produkují modré brouky

Stromy ibišku produkují květy ibišku


Poznámka: Můžete také pěstovat nové stromy na každém pařezu na koňském ranči utrácením koňských odznaků. Ale pozor: Nemůžete vidět, jaký typ stromu dostanete před dokončením stavby. Každý hráč odemkne stejný počet různých stromů, ale v náhodném pořadí.

Ve správě farmy můžete prodávat produkty stromů.

Nové výrobní budovy

Základní ingredience ze stromů mohou být zpracovány ve třech nových výrobních budovách, kde můžete vyrábět rafinérské předměty pro vybavení koně.Koželužna

Z korku a hub mohou být vyrobeny umělé kůže: houbová, korková a kompozitní.Přádelna

Kapok vlákno, chmelové vlákno a kompozitní vlákno lze vyrábět Z plodů vlnovce a chmele lze vyrábět vlákno: kapok, chmelové a kompozitníBarvírna

Žluté barvivo, modré barvivo a červené barvivo lze vyrábět Z listů břízy, modrých brouků a květů ibišku lze vyrábět žluté, modré a červené barvivo.Poznámka:

-Všechny výrobní procesy jsou automatizované a položky jsou sklízeny automaticky.

-Každá výrobní budova však může produkovat pouze jednu rafinérskou položku najednou. Pokud chcete vyrobit další  rafinérskou položku, musíte přepnout na jiný recept.

-Můžete přeskočit jakoukoli produkci za zlato.

-Na začátku nejsou všechny tři nové výrobní budovy k dispozici. Musíte postavit každou z nich utrácením koňských odznaků.

-Všechny rafinérské položky mají jedinečný skladovací limit nezávislý na vašem obvyklém skladovacím limitu vašich stodol.

-Ve farmě můžete prodávat rafinérské předměty


Všechny rafinérské položky, které byly vyrobeny v koželužně, přádelně a barvírně, mohou být zpracovány v nové výrobní budově: sedlářské dílně.

                                                    

Sedlářská dílna

Veškeré vybavení pro koně může být vytvořeno a vyrobeno.

Všechny výrobní procesy jsou okamžité.

Veškeré vybavení koně má jedinečný limit úložiště, nezávislý na vašem obvyklém limitu skladování vašich stodol a je nabízen v dialogovém okně Úložiště zařízení.

Každý typ položky může zabírat pouze jeden slot.

Každý slot může skladovat omezený počet položek stejného typu


Výbava koně pro protiútok


Pokud vás jiný hráč napadne v turnaji, jeden z vašich koní bude soutěžit s jedním z vašich soupeřů. Na kartě Příprava na turnaj si můžete vybrat, který kůň se má použít v které disciplíně.


Nastavení vybavení pro protiútok. Jak již víte, výzva se odehrává na pozadí. Nemůžete to odmítnout. Každý vybraný kůň pro každou disciplínu může mít dva kusy předem zvoleného vybavení pro koně pro výzvu. Toto vybrané vybavení může zlepšit hodnotu koně v dané výzvě a je zdarma.


pexi @ cs 1
Tato diskuze je zavřená.