Domů Technické problémy & bugy

DŮLEŽITÉ! - Jak řešit chybu aneb šetřete čas sobě i ostatním

Leafeon (CZ1)Leafeon (CZ1) CZ1 Komentářů: 154
upraveno 08.06.2019 v Technické problémy & bugy
1. Podívejte se, jestli už se vaše chyba neřeší jinde. Často si stačí projít jen názvy posledních pár témat v této sekci nebo nových diskuzích. Vytvářením duplicitních témat řešení neurychlíte.

2. Zkusili jste obnovit stránku? Vymazat cache a cookies (viz návod)? Použít jiný prohlížeč?
Je to sice ohraná rada, kterou by měl každý už zkoušet automaticky, ale ne vždy se tomu tak děje a pomáhá to poměrně často.

3. Ztráty/nepřipsání čehokoliv ve hře je potřeba řešit přímo s podporou (výjimka může, ale nemusí být, pokud se problém týká velké části hráčů). Bude potřeba uvést co nejpřesněji, co se vám ztratilo nebo co a odkud jste nedostali a alespoň přibližný čas, kdy ke ztrátě došlo. Názvy předmětů, událostí i jiných prvků hry lze uvádět i v 1.pádě v češtině/slovenštině, je ale třeba držet se oficiálního označení ve hře.
Odkaz na podporu: https://support.goodgamestudios.com
Podrobnější návod pro kontaktování podpory najdete zde.

4. Název
Pokud už zakládáte nové téma, nazvěte ho tak, aby bylo na první pohled patrné, čeho se chyba týká (Názvy typu "chyba", "bug" a podobné opravdu nejsou vhodné). Výrazně tím usnadníte hledání lidem, kteří se potýkají se stejným problémem. 

5. Popis problému
Berte prosím v úvahu, že problém, který máte vy, nikdo jiný mít nemusí a je třeba aby i v takovém případě pochopil, o čem vlastně píšete. Vynecháním podstatných informací čas stejně neušetříte, protože se vás na ně lidi stejně budou muset ptát. Navíc přesnější popis problému může pomoci s hledáním jeho příčiny.
Minimálně byste měli uvést:
  • Kde přesně se problém vyskytuje (např. přihlašovací stránka, hl. farma, pole...)
  • Co přesně je špatně (prosté "nefunguje" obvykle moc neříká).
  • Pokud vyskakuje chybová hláška, co se v ní píše.
Vhodné je také uvést, jestli se problém vyskytuje vždy a pokud ne, jestli alespoň tušíte, co by ho mohlo spouštět. Pokud jste již problém zkoušeli řešit, je vhodné uvést jak.
Post edited by Leafeon (CZ1) on
avatar© Streetfair
Tato diskuze je zavřená.