Domů Czech Podněty, pochvala a kritika

Kritika: Balancer-odměny všeobecné-totální narušení chodu farem

Už delší dobu si všímám, jak odměny z různých soutěžích porušily chod farmy. Jedná se především o normální krmiva a produkty, které lze pěstovat normálně vs. skladové prostory. Dosazením těchto odměn se zacpaly sklady, pěstuješ něco, abys to vyhodil, mlýt není co(pokud to neprodáš se ztrátou) , protože dobytek to nestačí požrat.
Na vině je právě ten každotýdenní kolotoč soutěžení (TP,SS) + další zaběhnuté události. MS to nějak začalo(písek), TP to pěkně zahustilo (těch vyházených jasmínů, polníčků, ječmene a pampelišek), protože tady jde o množstí, které nelze nijak lidsky zpracovat díky omezenému skladu. SS je pak jen třešínkou na dortě, jelikož opět pěstuješ to, co vůbec nepotřeuješ. K tomu si přdejte výpěstky z dalších akcí, obzvláště z totálné nesmyslných Rychlostních výzev(opravdu na co mi je jako zadání např. 35.tis ks kukuřice, která nemá ani místo ve skladu,nechce ji ani trh). Laboratoř to časově také nevytrhne.
Trh je taky kapitola sama o sobě. Jabka můžu pěstovat po kvantech, vyhazuješ ty nesmysly typu 30ks oslíků apod. Tady by se uplatnil profesionální vyhazovač.
Můj závěr je: Plodiny pěstuji jen v rámci padátek a poďobaných remízů. Výpěstkty vyhazuji, aniž bych měl nějakou možnost je rozumně zpracovat. (to platí nejen o polích). Skladové prostory nedostačující. Do toho mi přijde nějaká dotace v podobě vyhraného obyčejného krmiva a produktů, a jsem zase v červených číslech na skladu. Proč tedy něco pěstovat? Mlýn sfoune nějaké granule a stojí, palírna  také. I hnojivo a humus jsou v červeném. Mé představy o farmě jsou, že výpěstky zpracuje, vyrobí něco a za slušný peníz mu trh to dovolí prodat. Tato možnost se stala minulustí, i na KF po mne náhodný kupující chce max nektar, opět zkončil prodej voňavek. A nějaké pěstování trávy to nevytrhne.
Díky svaté trojci Kolotoč soutěží-bezpředmětných odměn-malého skladového prostoru by slavný balancer měl urychleně změnit povolání, protože tady se už nic vybalancovat nedá, pokud by někdo nepraštil do stolu a nezařval, tudy cesta nevede.

Komentáře

  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Prodej produktů z obchodu na květinové farmě neskončil, po mně je obchodníci chtějí stále.

    Asi takhle... vyváženost farmy je nastavena nějakým "univerzálním" způsobem. Pokud se ale někdo věnuje něčemu více a má z toho přebytky (a vadí mu dolary za jejich prodej), pak je zase na něm, aby tomu uzpůsobil své farmy. Máš přehršel hnojiva? Přidej sady. Za tohle už zase žádný balancing nemůže, leda hráčův vlastní. Tak to ale bylo odjakživa.
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    upraveno 14.06.2018
    Bohužel universální klíč by porušen hromaděním akcí jedné za druhou. V jiné diskuzi je jasně naznačeno, že masivní výstavba čehokoliv kvůli přebytkům, evetuelně nedostatkům(vázáno k remízkům) je absolutě irelevantní záležitost(to jsem byl ale slušnej). 1. Máš další přabytky, nic se tím neřeší 2.není kde stavět (omezení levlem, nebo za zlaťáky) A jesliže farma měla před několika měsíci vyváženou produkci, a teď poslední měsíc není žádný důvod ani prostor jakoukoliv produkci provozovat, hra ztrácí smysl, viz uvedené příčiny v úvodním příspěvku, pak bohužel musím trvat na svém. Tady nejde o to, že bych se něčemu věnoval prioritně, k tomu jsme prostě tlačeni v rámci TP a dalších akcí. V tomhle má prsty Ono-Seto(balencer). A my máme upravovat svoje farmy kvůli celkové nevyváženosti? Jo to by se jim tak líbilo, chyba není v hráčích a nv proč bychom měli upravovat počet budov atd.Bohužel je tu ještě jedna možnost, přestat se účastnit alespoň měsíc všech akcí  a soutěží, v klidu nechat vyjíst dobytek krmiva na únosnou mez a pěstovat osivo z akcí. A začít prakticky s vyklizenými sklady. Akorát to není smysluplné řešení, ale už jsem nalomený, že do toho půjdu.
    Jinak ti BA gratuluji, že ti na KH chodí zákazníci pro nějaké voňavky. Dnes opět nektar, nektak, a jak jinak nektar po 6 atd.
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    Přebytky krmiv a hnojiv se dají řešit laborkami. Já mám teď asi 12 000 modrého krmiva pro kravky, u ostatních kategorií se pohybuju okolo 1000. Hnojiva mám asi 3000 modrého. Relativně bez problémů se dvěma laborkami zvládám sešrotovat všechny nadbytky. Prodávám jen krmiva z tuřínu a vojtěšky a občas dám zákazníkům u trhu nějaký obyč humus.
  • Borgia (SK1)Borgia (SK1) SK1 Komentářů: 455
    slepačieho modrého mám 10 000, prasačieho modrého mám 27 000, stromového mám 23 000, a v podobnom duchu sa nesú všetky ostatné modré. labák mi beži nonstop na všetkých troch farmách... nestíham to spotrebovať. aj keď to nepredám, len do toho investujem ďalšie peniaze(na výrobu modrého) a aj tak to NESTÍHA generovať zisk z investovaných peňazí. spokojnosť mám vysokú(cez 90 všade), takže aspoň tá investícia tak nebolí. ale je to frustrujúce aj tak. ani pri najlepšej vôli nestíham spracovať toľko, koľko vypestujem. odomňa na kvetinovej tiež pýtajú voňavku tak raz za týždeň- a to pri tom sedím skoro nonstop/väčšinu dňa.
    nienie- ľavá ruka nevie čo robí pravá a ide to všetko do hotelaRitz. zlaté staré časy, kedy sme mali tri farmy, spolkovku raz za mesiac, a bolo nám to vzácne. teraz im na to môžem pankrácovať. aj akcie, aj dodžubané okrajovky, aj hentá abominácia futbalová(ako písali mnohí- ak by som chcela hrať futbal, alebo ma akokoľvek zaujímal, tak dokrista budem hrať hru o futbale, nie o farmárčení, či?)
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    No sem na tom s modrejma podobně. A teď otázka druhá, na co ti to je - jasně, můžeš krmit a hnojit několík týdnů modrejma a stejně to nelze prakticky hodnotně upotřebit, protože laborka jede, něco ti přijde v bednách, vytočíš na kole a  ostatních odměnách. Jediné plus je v neomezeném skladu (?).
    Nevím na co je pak takové syslení, když to nelze ani prodat. A ceny za zvýšení lv laborky je hnusná, navíc odhaduji, že vytunit ji na lv10(kvůli kačenímu žrádlu-dík slavné TP za 2x polníček) by mne přišlo doláčově jako koupě pozemku na HF. Fajn, počkáme zase na vánoce a Santovo kolo. Jak smysluplné.


  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    osobně to beru tak, že o Vánocích za to budu rád... jako není to ideální (vyrábíme kvanta něčeho, co nepotřebujeme, což jsem řešil například zbudováním  9 kurníků, které stíhají žrát krmivo jen o něco pomaleji, než jej vyrábím, takže i tak postupně zásoby rostou), ale je to funkční, na rozdíl od jiných částí farmy... mých 12 kravínů je asi málo, časm možná 4 přidám, zásoby krmiva pro krávy už mám na několik měsíců dopředu... Na gurmě to tak nemám, tam zásoby udržuju cca na stejné úrovni, ale na hlavní se opravdu syslí
  • Borgia (SK1)Borgia (SK1) SK1 Komentářů: 455
    JZDman (CZ1) napsal(a):
    ... A teď otázka druhá, na co ti to je ... Jediné plus je v neomezeném skladu (?).
    ...A ceny za zvýšení lv laborky je hnusná, navíc odhaduji, že vytunit ji na lv10(kvůli kačenímu žrádlu-dík slavné TP za 2x polníček) by mne přišlo doláčově jako koupě pozemku na HF...
    pri použití modrého hnojiva neplatím(zaplatila som už za jeho výrobu), takže to šetrí peniaze. okrem toho zbieram skúsenosti, takže postupujem z levelu do levelu (možno) rýchlejšie, čo je 50 zlatiek za každý level- a keďže som prestala pchať eurá do tejto chorej kompánie, tak každá zlatka je vítaná....
    a sklad-hej, pôvodne som to začala robiť kvôli skladu, lebo som nechcela predávať so stratou.. a aj keď chodia tí traja pajáci na trh(tí, čo chodia vo vlnách aj hodinu dve vkuse), tak tí mi vždy povykupovali krmivo a nemala som čo dať kravám. toto modré nechcú, tiež medovicu a tú zelenú fľašku na olivy/citrusy
    ceny: keďže nemíňam doláre na produkciu zverincov, a spokojnosť mám okolo 90 na každej farme(kedysi som bola dosť blbá a kupovala som si zlato, takže mám veľa dobrých dekoriek), a (toto dúfam nebudú čítať gs, aby nám to neprebalancovali) z rybolovu mám neskutočné zisky po tom, čo som sa naučila posielať lode efektívne (žiadne mraziaky, tie sú drahé, len 6 x zvýšenie počtu rýb za hodinu a 6x rýchlosť presunu- traulery som vytunila na max ešte keď bol rybolov fakt finančne zaujímavý predvlani...bolo to vlani, či predvlani?)...kde som to bola?... takže peňazí mám viac ako miniem, a teraz dokonca býva občas tá akcia na zlato za 9,9 milióna dolárov(super :) )... takže laboratórium a jeho cena ma až tak nebolia...
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    upraveno 24.06.2018
    No vidíš, peněz není dost a pozemky jsou prioritní, takže si hraji na strýčka Skrblíka :-) Já se dostanu k dalšímu pozemku na HF až za 8lv a nechám za něj i trenýrky :-) Rybolov mne fakt neba, fakt nejsem rybář, ale farmář, tz. že farma musí smyslupně fungovat sama, vyváženým provozem. A o tom vlastně tohle vlákno je.
    Rozhodně jsem upustil od většiny apendixů, které sice můžou někteří považovat za zábavné - zmrzlináři, rybičky, svatby, fastfood, rychlostní výzvy, OF(omezený provoz). Těžko se ale dá vyhnout SS a TP, ale už jsem si po příkazového řádku napsal "maximálně utlumit činnost". Každej se s tím rve jak může, jako zábavné to opravdu už nevidím.
    PS: Všechna svoloč, co něco žere, byla povýšena do šlechtického stavu a bude na bleděmodrým :-)
Sign In to comment.