MODERATOR WANTED

Are you a fan of Big Farm? Do you enjoy helping out your fellow players and community? Do you have regular time you can spend speaking directly with the Community and Game teams to help support your community? Then red through the recruitment form and apply HERE to be considered to join the team :)

Soutěž pro spolky farmářů (pouze pro čtení)

black-.-angelblack-.-angel Moderator, Announcement_Rights_CS, ModDarkGreen Komentářů: 19,045
upraveno 18.05.2018 v Oficiální návody
Milí hráči, aktualizací dne 6.11.2014 byla do hry zavedena spolková krátkodobá událost: Soutěž pro spolky farmářů.
Pro účast je třeba být členem spolku, společnými silami pak můžete získat spoustu odměn!


 Oficiální oznámení k události najdete ZDE.

 Otázky k události můžete pokládat ZDE.
Post edited by black-.-angel on

black-.-angel @ cs 1

Komentáře

 • black-.-angelblack-.-angel Moderator, Announcement_Rights_CS, ModDarkGreen Komentářů: 19,045
  upraveno 05.06.2018
  Upozornění před zahájením události

  O začátku akce budete v předstihu informováni, abyste se mohli ve spolku na ten souboj dostatečně připravit! V levém horním rohu se před touto událostí zobrazí logo akce se zbývajícím časem do jejího začátku:  Po otevření se dozvíš, o jaké ceny budete soutěžit. Pokud tedy nejsi členem spolku, honem se dej do shánění :)
  Volba režimu ve zlaté lize

  O principu lig se více dozvíte až později, ale tato fáze je před začátkem samotné události důležitá pro spolky ve zlaté lize.

  Během této doby si totiž spolky ve zlaté lize zvolí jednu ze tří dostupných obtížností - normální, náročný, nebo expertní režim.


  • Čím vyšší režim, tím vyšší náročnost, ale lepší odměny za umístění spolku.
   V normálním režimu získáváte 100 % nahraných bodů reputace, v dalších máte větší a větší handicap, získáváte méně bodů, ale ceny za umístění na top pozicích jsou lepší.
  • Mohou hlasovat všichni členové - bude zvolena úroveň s nejvyšším počtem hlasů. V případě rovnosti hlasů bude vybrána těžší úroveň.
  • Svůj hlas můžete kdykoli do začátku události změnit.
  Post edited by black-.-angel on

  black-.-angel @ cs 1
 • black-.-angelblack-.-angel Moderator, Announcement_Rights_CS, ModDarkGreen Komentářů: 19,045
  upraveno 18.05.2018
  Informace o události

  Při zahájení události se na tržišti za tvou farmou objeví stan:  Událost je dostupná pro každého člena spolku. Úkolem události je účast v soutěžích, ve kterých hráči získávají body reputace. V této události se všechny body sečtou a podle toho spolky obdrží odměny.

  Přehled soutěže

  Po kliknutí na stan s událostí se otevře informační okno, kde zjistíš váš postup v této události:  Systém lig

  Soutěž pro spolky farmářů je rozdělena do 4 lig - začátečnické, bronzové, stříbrné a zlaté.

  Každý nový spolek začíná v začátečnické a postupně se může dostat až do zlaté, záleží jen na jeho aktivitě.

  Zároveň se každá liga může ještě skládat z divizí - to vždy záleží na velikosti serveru. Systém divizí a lig odráží právě počet spolků tak, aby bylo rozdělení pro všechny spravedlivé a nesoutěžily silné spolky se slabými. Divize fungují paralelně vedle sebe, nejsou si nijak nadřazeny. Pouze rozdělují větší počet spolků do přibližně stejně velkých skupin.

  Přehled rozdělení do lig a divizí je k dispozici v levé části okna, odkud je možné vidět žebříčky z jiných lig a divizí:


  Nahoře můžete vybrat barevnou záložku dle ligy a pokud je rozdělena na divize, můžete jimi krokovat a vidět, jak si spolky vedou.


  Odměny za tvrdou práci

  Nejdůležitější částí přehledu soutěže jsou však odměny za aktivitu. Ty spolek získává podle nahraných bodů reputace za všechny členy dohromady.

  Získají je všichni hráči, kteří byli v době probíhající události členem spolku. Nezáleží, zda se do události zapojili a zda během ní byli online. Pro obdržení odměny je třeba být členem v moment, kdy spolek dosáhne bodů na její získání. Pokud hráč opustí spolek, jím nasbírané body reputace se z celkového počtu bodů reputace spolku odečtou! Každou odměnu může jeden hráč získat během jedné události pouze jednou. Pokud tedy hráč během události změní spolek, nemůže stejnou odměnu získat vícekrát.

  S vyšší ligou je také více odměn - odměny pro danou ligu však vždy tvoří základ odměn pro nižší ligu plus nové odměny navíc.
  Tj. např. bronzová liga obsahuje odměny pro začátečnickou + několik nových odměn, stříbrná liga obsahuje odměny ze začátečnické ligy, nové odměny z bronzové ligy + další nové odměny.

  Každá odměna vyžaduje určitý počet bodů reputace, v okně soutěže však uvidíte pouze body pro první nejbližší odměnu. Kompletní přehled odměn najdete v tabulce níže (body budou také postupně doplněny):  Pozn.: Občas dochází ke změnám odměn, tento seznam je platný ke dni 8.5.2018. Aktuální odměny se dozvíte vždy přímo v okně události.


  Žebříček spolků

  Na další záložce je zobrazen žebříček vaší ligy (resp. divize). Vidíte body jednoho spolku pod vámi a jednoho spolku nad vámi.  V pravé části vidíte informaci o tom, kolik z dané ligy (resp. divize) postupuje do vyšší ligy a kolik sestupuje. Tento počet opět závisí na velikosti serveru. Pokud se tedy nacházíte na některé z postupových či sestupových pozic, příští soutěž pro spolky si zahrajete dle vašeho výsledky ve vyšší, či nižší lize.


  Odměny za umístění

  Níže pak najdete přehled odměn za umístění v žebříčku vaší ligy. Odměny za umístění získají pouze ti hráči, kteří byli alespoň jednou v průběhu události online.

  Tyto odměny se liší dle lig (a ve zlaté podle zvoleného režimu), viz tabulka:  * Tyto odměny se liší dle zvoleného režimu zlaté ligy:
    Zlatá trofej - v závislosti na režimu se liší efekt, čím vyšší náročnost, tím větší bonus.
    Společný strom - čím vyšší náročnost, tím více předmětů (100 až 300 %).
    Trofej solidarity - čím vyšší náročnost, vím více vesnických bodů spokojenosti (normální +18, náročný +25, expertní +49)
    Kachní výběh - normální: vynikající (390 vajec), náročný: výstavní (435 vajec), expertní: výběrový (480 vajec)

  TROFEJ

  Trofej najdete ve spolkové vesnici, grafika se liší dle ligy, zvyšuje individuální vesnickou spokojenost, případně i počet vesnických medailí. Je aktivní po dobu 15 dní.

  SPOLEČNÝ STROM

  Speciální strom za 1. místo v bronzové až zlaté lize po dobu 15 dní nahradí váš obyčejný spolkový strom. Dle ligy (a ve zlaté dle režimu) přidává bonus z předmětů vypadávajících při zalévání.

  KACHNÍ VÝBĚH

  Tyto unikátní kachní výběhy jsou velikosti 16×12, tedy velikosti 4 klasických výběhů. Doba produkce zde trvá 2 hodiny. Oproti běžným kachním výběhům má tedy vyšší produktivitu.


  Žebříček členů

  Na další záložce vidíte přehled bodů členů vašeho spolku.  Podle umístění v žebříčku mohou také nejlepší členové získat odměny za umístění navíc. Odměny se liší dle počtu členů spolku:
  Obchod s bonusy

  V obchodě s bonusy můžete aktivovat bonusy, které zvýší počet bodů reputace získaných v soutěžích.

  V levé části jsou bonusy za dolary či zlaté hrazené z osobního konta, jsou aktivní pouze pro hráče, který bonus aktivoval.

  V pravé části jsou pak bonusy za dolary či za zlaté hrazené z konta spolku, jsou aktivní pro všechny členy spolku, kteří byli v době nákupu členy spolku. Spolkové bonusy může zakoupit pouze vedoucí spolku a jeho zástupci.

  Ceny aktivace bonusů se zvyšují s vyšším počtem členů spolku.

  Posuvníkem u bonusu lze zvýšit efekt bonusu. Ten je po koupi platný po 1 hodinu. Během doby, co je bonus aktivní, jej lze prodloužit o 1 nebo 10 hodin.  Aktivní bonus a efekt je zobrazen v horní části obrazovky pod ukazatelem spokojenosti:
  Žebříček nejlepších hráčů

  Na poslední záložce pak najdete žebříček nejaktivnějších hráčů ze všech lig a divizí dohromady, pouze na základě získaného počtu bodů reputace:  Za umístění v tomto žebříčku nejsou žádné odměny.
  Post edited by black-.-angel on

  black-.-angel @ cs 1
 • black-.-angelblack-.-angel Moderator, Announcement_Rights_CS, ModDarkGreen Komentářů: 19,045
  upraveno 18.05.2018
  Související události a nabídky

  Kromě samotné účasti v soutěžích je možné počet bodů reputace navýšit i několika dalšími způsoby:


  Kolo štěstí soutěže spolků farmářů  Několikrát během soutěže pro spolky se objeví také speciální kolo štěstí, kde je možné za žetony vytočit body reputace a za umístění v první padesátce získat další body reputace. Více informací v návodu zde.


  Kolo štěstí světového šampionátu  Pokud soutěž pro spolky probíhá v době celosvětového mistrovství, může se objevit i související kolo štěstí, kde si v jackpotové otáčce můžeš vytočit bonus na body reputace. Více informací v návodu zde.


  Škola Shinkei-Suijaku  Po celou dobu trvání soutěže pro spolky je aktivní také tato událost. Otáčením shodných karet můžeš získat další body, stejně tak za umístění v žebříčku.


  Skvělé nabídky  Speciální Omarovy nabídky zahrnují i body reputace, tentokrát nakupuješ za mince štěstí. Některé nabídky jsou opravdu laciné:
  Tematické události na hlavní farmě - rychlostní výzva  Další body můžeš získat za splnění 2. úkolu v rychlostní výzvě kterékoli z tematických událostí na hlavní farmě.


  Oblíbené nabídky  Během události se může také objevit některá z akčních časově omezených nabídek, kde body reputace nakoupíš za zlaté.


  Prime nákupy  Náhodně se také může objevit tato nabídka, kdy za libovolně utracené zlaté získáš jako bonus odměny, včetně bodů reputace.


  Výhodná nabídka  Může se také objevit některá z výhodných nabídek, kdy k zakoupeným zlatým získáš jako bonus další body reputace.
  Post edited by black-.-angel on

  black-.-angel @ cs 1
Tato diskuze je zavřená.