Domů Czech Otázky ke hře

Úrodné pole

JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
upraveno 25.04.2018 v Otázky ke hře
Někdo z profihráčů zde na foru, mi "poradil"(v dobrém smyslu slova), že si mám pořídit Úrodná pole(za zlaté). Kdo nezkusí neví, zatnul jsem zuby a 2 pole pořídil. A vytáhl jsem je na 3. Vážení, pokud nemáte zlatky(čili reálné prachy), získáte sice 2 pole za jedno obyčejné rozměrem, ale s dvojnásobkem lidí, osiva a hnojiva. Při dalším zlatém upgrade dostanete navíc 2 kukuřice, ale pořád nedosáhnete úrodnosti normálního pole lv7. Přikládám obrázky pro vaše posouzení. Lepší jedno normál pole na 7,alespoň jako nezlatič jsem prozřel, haleluja.(pozdě)

Edit: změna názvu vlákna, přesunutí vlákna (black-.-angel)

Post edited by black-.-angel (FormerMod) on

Komentáře

  • Ijmeno (CZ1)Ijmeno (CZ1) Komentářů: 295
    JZDman (CZ1) napsal(a):
    Někdo z profihráčů zde na foru, mi "poradil"(v dobrém smyslu slova), že si mám pořídit Úrodná pole(za zlaté). Kdo nezkusí neví, zatnul jsem zuby a 2 pole pořídil. A vytáhl jsem je na 3. Vážení, pokud nemáte zlatky(čili reálné prachy), získáte sice 2 pole za jedno obyčejné rozměrem, ale s dvojnásobkem lidí, osiva a hnojiva. Při dalším zlatém upgrade dostanete navíc 2 kukuřice, ale pořád nedosáhnete úrodnosti normálního pole lv7. Přikládám obrázky pro vaše posouzení. Lepší jedno normál pole na 7,alespoň jako nezlatič jsem prozřel, haleluja.(pozdě)

    Ta malá pole si nech - sice vyprodukují míň, protože je normální smrtelník nikdy nevylepší na víc než level 2-3, ale vyplatí se - a to na jakékoliv akce, kde padají obrázky. Je to znát a to mám jen 3 malá pole.. Když při akci zasadím na malá pole modrá osiva, je mi úplně jedno, že jich na malém nevylepšeném poli vyroste míň, ale obrázků z ních vypadne stejně jako z velkého. Takže vlastně ze dvou malých polí dvakrát víc než z jednoho velkého, a o to při akci jde :)
    Mimo akce je používám normálně, jen na ně nedávám spešly
    Taky vím, že je hodně staví lidi, co rádi soutěží, třeba v kvítí a k tomu mají nakoupené příručky.... Nebo tak nějak.... to ale není moje parketa :)
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    Souhlasím. Třetina mých polí je malá - na 2. úrovni. Krom výše zmíněného (padátka, soutěže na kvítí, do kterých mám příručky)  mají ještě jednu překvapivou výhodu. Chci, aby rodila málo! Používám je na likvidaci toho, co v akci těžce pracujících chci rychle ukončit. V kombinaci s poškozením z remízku ideální.
  • japefi (CZ1)japefi (CZ1) CZ1 Komentářů: 573
    Taky jsem si koupil na zkoušku 1 takové pole a po 2 týdnech dokoupil další 3. LVL dodělám jen do úrovně 2 ( padnou na to cca 2 poukazy), ale na soutěže je to opravdu posun. Samozřejmě, že se nejde rovnat big players, ale na rozvoj farem bez nákupu zlata je to podle mne určitě přínos. Na druhou stranu pokud si někdo zlato kupuje, tak je mu to vcelku jedno. Příručky beru selektivně, bo to co produkuji pořád, tak tam se zaplatí produkcí. 
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    To chápe, padání věcí, ale je jasné, že při úkolech, kde je nutno splnit kvantum produkce je to(a řekl bych, že těch je více), velké mínus.
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 25.04.2018
    U mě ani je. Pokud nedávám speciální osivo, ale běžné, tak se dvě malá jednomu klasickému na 7. prakticky ve všem vyrovnají. A velký objem produkce z polí obvykle utáhnu na těch 8 velkých, co mám. Navíc to nebývá tak často. Ale připouštím, že to kompenzuju částečně tím, že velká pole nemám "jenom" na 7., už mám 4 na 9. Časté návštěvy architekta tomu pomohly. Vtipným mínusem je, že musím občas prodávat pšenici, je jí moc.
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    Rada byla myšlena pro začínající a střední hráče, kteří nemají čím zlatit. 8 polí nemám, rád bych je hodil vejš(na lv8), ale astrologická kombinace každotýdenní SS(nebo TP)+architekta+událostí+retardéry mne k tomu nepustila za půl roku ani náhodou.Tak kdo si nevytunil farmu na přelomu roku 2016-2017 má smůlu a ostatní se nudí :-)
    V klidu se čekalo na architekta, prachy připravené, budova počítala s tím, že půjde upgradovat, takže se produkce moc nehonila. Teď? Dědek dorazí, všechny budovy makají(a douho v rámci vylepšení hry makat ještě musí), nevíš kdy odejde, tak jsi nakonec nucen mu zamázat, nebo zvedat, co náhodou nepotřebuješ. A nic na tom nezměnlo ani další žetonové stavební místo.
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    Asi se zeptám hloupě, ale to tu jednu budovu nemůžeš při SS nebo TP postrádat ? Tak půjde soutěž trochu pomaleji, ale budeš mít  postupně vylepšeno, jak jsi chtěl.
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    U něčeho asi ne, zvláště, když v rámci TP máš předsazeno, pohojeno. A čekáš, co se na pásu ukáže. V rámci rozšíření produktů a zákonů náhody ve chvíli, kdy něco uklidíš, máš bednu tu a ob znova to samé a musíš tím pádem na zbytku udělat krmivo pro ostatní. U mne trpí nejvíce zahrady, kdy za TP jsem prakticky za sebou vyžral 3x ječmen, 3x pampeluchy a jeden polníček. Pak si jednu nedej.  Chápu, že hratelně jsi někde mimo moji malčkost, nic ve zlém.
    JInde jsem psal, že ve spolku táhne SS pár vytrvalců(je zde spousta menších levlů), takže odpadnout (kdyby)na půl dne si dovolit prostě nemůžeme.
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    No to víš asi nejlépe sám. Situace, kterou popisuješ na gurmánce, zamotá hlavu každému. Já mám třeba o jednu louku méně než ty a stačí mi to. Chce to samozřejmě special semena a když je fičák, co popisuješ, tak fialové hnojivo, ale jde to. Víš ona každá farma má své slabiny. Já mám sice hodně polí, ale zase málo zvířat a sadů, takže když třeba potřebuji  tohle, také mi to hlavu zamotá :-)
    Pokud jde  o SS, vím o čem hovoříš, ale myslím, že chytit architekta mimo ni , by se podařit mohlo. Teď tu bývá docela často.:-)
    Vůbec se Ti nechci do ničeho plést. Každý má svůj styl a strategii. Jen mi přijde divné, že za takovou dobu, co popisuješ, se nenašla chvilka, aby sis mohl něco zvelebit.
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    Podařilo se zvelebit 2 jablečný sady spolků a to díky tomu, že jsem je k akci nepotřeboval :-)))
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    A to už ale vůbec nijak s funkčností obyč/úrodných polí nesouvisí, že?

    Pardon, ale ty do každého vlákna musíš tahat, jak tě štve támhleta a támhleta událost a že nevíš, co kde a kdy vylepšovat dřív. Fajn, může se stát, ale nemusí to být v každém vlákně, díky ;)

    Ptal ses na výhody úrodných polí oproti normálních. Několik odpovědí a názorů jsi dostal. To, co sis vylepšil na farmě a proč, už s tím skutečně nesouvisí.
  • Ijmeno (CZ1)Ijmeno (CZ1) Komentářů: 295
    JZDmane, souhlasím, že pro méně zkušené hráče může být užitečné upozornit na to, že ta malá pole se jim nepovede vylepšit tak, jak si na začátku mohli představovat. Takže Tvůj úvodní příspěvek nerozporuji a nepovažuji ho za zbytečný.
     Na druhou stranu, kdyby tu zůstal samotný a nereagovali jsme na něj, tak by to na někoho mohlo působit dojmem, že malá pole jsou pro nezlatiče na nic a tak to není, zaznělo tu hodně užitečných tipů, jak je využít.
    Takže myslím, že nikdo nejsme v opozici, jen jsme se v tomhle vlákně vhodně doplnili a kdo ho najde, bude obohacen.

    K tomu co psal Mineas, že dvě malá pole se produkcí plusmínus rovnají produkci silnějšího pole - to je pravda, jen je potřeba zmínit, že ta samá produkce na dvou malých polích bude udělaná s většími náklady.
    Na druhou stranu, je možné, že ty dodatečné náklady jsou zanedbatelné. Nikdy se mi to nechtělo počítat.

    Na malých polích sázím bežná osiva a modrá osiva v průběhu akcí, zato spešly si nechávám jen na velká pole a když pěstuju spešly třeba kvůli kontraktu, tak mi ta produkce z velkých polí stačí, necítím se tím omezená.

  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    BA, já jen odpovídal Farmářce Alče :-)
    Ijmeno, o produkci se zmiňiji v úvodu tohoto vlákna. A hlavně je to o dojnásobnm počtu potřebných lidí oproti normálníhu poli.
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    On hlavní důvod, proč jsem třeba já začal stavět malá pole byl dán tím, že se výrazně snížila pravděpodobnost padání padátek z polí. Nevím, jestli to pozorujete také, ale abych dosahoval výsledků, které jsem měl u padátek před rokem, musel jsem počet polí zdvojnásobit. Což je dost hloupé, ale nešlo to jinak, když se chci účastnit akcí, kde o padátka jde a jejich vypadávání není 100%.
  • mojda_micka (CZ1)mojda_micka (CZ1) Komentářů: 394
    upraveno 28.04.2018
    Dokonce si myslím, že jsem to byl já kdo tu zveřejnil doporučení - místo jednoho velkého dvě malá... Proč tvrdím, že se to vyplatí? Protože:
    jedna velká 8čka: 25 lidí
    dvě malé dvojky: 24 lidí
    produkce: kuku 22 vers. 16+16; kvítí dtto, vojtěch 37 vers. 31+31; tuřín 76 vers. 51+51; zelí 70 vers. 41+41; pšenice 130 vers. 65+65 (jediná komodita, kde to vyjde stejně)
    Takže se stejné plochy dostanu při stejném počtu alokovaných lidí výrazně větší produkci, přičemž se to ještě víc rozevře ve chvíli, kdy se k tomu začnou přidávat příručky. Už jedničková příručka na kytky z toho udělá 32 vers. 26+26...
    Argument o "vyšší ceně produkce, díky větší potřebě osiva" je samozřejmě správný, ale jen do té míry nakolik má cenu se zabývat tím, že osetí pole kuku stojí okolo $50,- Takže naopak, pokud jde o rychlost - co nejvíc produkce v definovaném čase - malá pole jsou cesta. VYsvětloval jsem to tu, když @jZDMAn nadával na to, jak mu farma kolabuje při TP.
    A že to pomůže se všemi padátky? Ano, samozřejmě pmůže, to je bonus navíc :-)
Sign In to comment.