Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k "Aktualizace 27.2.2018: Celosvětové mistrovství IV a změna cookies"

24

Komentáře

  • Helena123 (CZ1)Helena123 (CZ1) CZ1 Komentářů: 133
    Tak teď budeme my bez draků koukat stejně na ty, kteří si je pořídili. Propast se stejně bude zvyšovat. Nemůžu se ubránit dojmu, že je tu obhajována každá změna, takovým způsobem, aby z nás udělala blbce. Jsem fakt naštvaná. Klidně jsem malé děcko, co si šetřilo na bonbon. Ano je to tak a teď se jako malé děcko vztekám.

  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    Zaškrtnutí možnosti "Uložit heslo" na přihlašovací stránce vás ponechá přihlášené ve hře po dobu 30 dní, pokud nestisknete tlačítko pro odhlášení dříve přímo ze hry. Kliknutí na tlačítko pro odhlášení nyní také odebere uložené detaily k vašemu účtu a budete je muset pro přihlášení zadat znovu.
    Pokud to dobře chápu, tak po každém odhlášení ze hry přijdu o veškerá nastavení jako:
    - oddálení farmy, vypnutí zvuků a hudby, nezobrazování rybářských hlášení ?
  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    už se tady kompezovalo kdeco ,což takhle kompenzace dráček a můžeme být všichni štastní ?
  • Bojenka (CZ1)Bojenka (CZ1) CZ1 Komentářů: 109
    Dobrý den.To,že si nebudu moci koupit prvního draka,na kterého šetřím a konečně bych si ho mohla pořídit,to mne opravdu rozladilo.Slovo rozladilo,je dost slabé na to,co bych tu raději napsala.Ve spolku má draka jen jedna farma.Teď přemýšlíme,jestli má vůbec cenu se za něčím honit.Tohle je pěkná podpásovka.Doufám,že se Ti,co to vymysleli dozví,jak jsme naštvaní a bez chuti ve hře pokračovat.
  • LenkaBodka (SK1)LenkaBodka (SK1) SK1 Komentářů: 317

    ja myslim, ze uvedene dekoracie, nakolko ich vyhodnost je obrovska, by mali byt ako odmena ponechana v nejakej udalosti, ktora bude zavisiet nie od toho, kto kolko zlata da, ale kto vydrzi zbierat alebo dobre zataktizovat. Cize dostupna sice tazko ale pre kazdeho, kto bude mat dost trpezlivosti. Dopracovat sa k nej bude narocne bez ohladu na zlatenie, cize nehorzi ze dakto nakupi 100 ks, ale stale bude k dispozicii aby sa k nej clovek dajak prepracoval. 

  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    ... akrobatický drak, automat na žvýkačky a bedny slavnostní žně byly odebrány. Bonusy z těchto dekorací od jejich uvedení nebyly nijak limitovány (což je něco, co mělo být bráno v potaz, když byly tyto položky zavedeny, za což se omlouváme). Vzhledem k době trvání celosvětového mistrovství a neomezené povaze těchto položek by v budoucnu mohla nastat situace, kdy by se události staly výrazně nevyváženými a nefér kvůli hráčům, kteří mají obrovská množství těchto předmětů. Toho bychom se rádi vyvarovali a zároveň se omlouváme, že tyto předměty nebyly důkladněji promyšleny již původně.

    Není to tak dlouho, co GGS zablokovalo mnoha hráčům farmy (i neprávem) jen z důvodu, že díky chybě samotného GGS přišli k výdělkům. Následně jim s blokací sebrali co sebrat šlo a byl jim odebrán výdělek
    - z důvodů nevyváženosti hry
    To už taky GGS mohlo odebrat draky a ponechat jen jednoho a vrátit jim také jejich utracené mince
    + přidat limit na nákup jen jednoho draka - stejně tak i bedny řešit obdobným způsobem.
     :p 
  • 8WHISKY8 (CZ1)8WHISKY8 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,366
    Za chvilku tu máme ohňostroj, aktualizace na spadnutí a ... Začne v čase ohňostroje??? >:)
  • Ijmeno (CZ1)Ijmeno (CZ1) Komentářů: 295
    upraveno 27.02.2018
    Huhouš (CZ1) napsal(a):
    ... akrobatický drak, automat na žvýkačky a bedny slavnostní žně byly odebrány. Bonusy z těchto dekorací od jejich uvedení nebyly nijak limitovány (což je něco, co mělo být bráno v potaz, když byly tyto položky zavedeny, za což se omlouváme). Vzhledem k době trvání celosvětového mistrovství a neomezené povaze těchto položek by v budoucnu mohla nastat situace, kdy by se události staly výrazně nevyváženými a nefér kvůli hráčům, kteří mají obrovská množství těchto předmětů. Toho bychom se rádi vyvarovali a zároveň se omlouváme, že tyto předměty nebyly důkladněji promyšleny již původně.

    Není to tak dlouho, co GGS zablokovalo mnoha hráčům farmy (i neprávem) jen z důvodu, že díky chybě samotného GGS přišli k výdělkům. Následně jim s blokací sebrali co sebrat šlo a byl jim odebrán výdělek
    - z důvodů nevyváženosti hry
    To už taky GGS mohlo odebrat draky a ponechat jen jednoho a vrátit jim také jejich utracené mince
    + přidat limit na nákup jen jednoho draka - stejně tak i bedny řešit obdobným způsobem.
     :p 
    Oni jim tenkrát sebrali vydělané peníze, ale těm, kdo to stihli utratit třeba za pozemky, těm ty pozemky nechali a tak jim výhoda zůstala. A teď je to vlastně to samé. A zlobí mě, že je to už druhý takovýto případ v poměrně krátkém časovém rozestupu.
  • sona26 (CZ1)sona26 (CZ1) CZ1 Komentářů: 271
    Huhouš (CZ1) napsal(a):
    ... akrobatický drak, automat na žvýkačky a bedny slavnostní žně byly odebrány. Bonusy z těchto dekorací od jejich uvedení nebyly nijak limitovány (což je něco, co mělo být bráno v potaz, když byly tyto položky zavedeny, za což se omlouváme). Vzhledem k době trvání celosvětového mistrovství a neomezené povaze těchto položek by v budoucnu mohla nastat situace, kdy by se události staly výrazně nevyváženými a nefér kvůli hráčům, kteří mají obrovská množství těchto předmětů. Toho bychom se rádi vyvarovali a zároveň se omlouváme, že tyto předměty nebyly důkladněji promyšleny již původně.

    Není to tak dlouho, co GGS zablokovalo mnoha hráčům farmy (i neprávem) jen z důvodu, že díky chybě samotného GGS přišli k výdělkům. Následně jim s blokací sebrali co sebrat šlo a byl jim odebrán výdělek
    - z důvodů nevyváženosti hry
    To už taky GGS mohlo odebrat draky a ponechat jen jednoho a vrátit jim také jejich utracené mince
    + přidat limit na nákup jen jednoho draka - stejně tak i bedny řešit obdobným způsobem.
     :p 

    tady rozhodně nejde jen o mince,že by vrátili,já třeba draka mám a abych ho měla,protočila sem na kole,ale 500 žetonů,abych měla zbývající mince a mohla si draka koupit,takže by to rozhodně nijak vyvážený nebylo a protestovali by zas Ti co toho draka mají.
    Jinak ten drak žádný terno zas není,ano kdo jich má třeba 5 a víc ten rozdíl na reputech pozná,ale kdo má jednoho tak nikoliv ;)
  • BebaPlayer (SK1)BebaPlayer (SK1) SK1 Komentářů: 124
    kedy bude aktualizácia?
  • novokol (CZ1)novokol (CZ1) CZ1 Komentářů: 170
    Ahoj,tak to je  zase něco neuvěřitelného také jsem šetřila na draka a nemyslím,že to je jen výhoda pro TOP spolky když ano, tak ať drak ztratí svou funkci a jé z něj obyčejný at pak ukážou jak umí i oni hrát bez nich.Proč by nemohli také si máknout jako druzí.Když jsou nejlepší, tak nepotřebují žádného draka k tomu, ;) aby to dokázali.To se pak dobře sbírají body a druzí se nadřou,proč nemohou být na tom všichni stejně bud 1 pro každého nebo nic.
  • Farmářka Alča (CZ1)Farmářka Alča (CZ1) CZ1 Komentářů: 982
    samby2 (CZ1) napsal(a):
    S tím drakem je to nespravedlivé.Ti co ho mají mohou jeho výhodu nadále využívat nebylo by spravedlivější když se zrušil ho sebrat i těm co ho již mají a vrátit jim mince za nákup.Budou nadále pořád zvýhodněný a ostatní jsou o to ochuzený.Vůbec se mi to nelíbí když se do hry něco dá a pak se to sebere.Při dodávání prvků do hry by to chtělo více přemýšlet a ne to řešit takto.
    samby2 (CZ1) napsal(a):
    Podle mého názoru když se do hry dává nějaký prvek tak je pro všechny a když se ze hry odebírá tak by se měl odebrat všem a ne ty co ho již mají tak těm zůstane se všemi výhodami.Psalo se tu,že draka kupovali a kupovali top spolky.Takže jsou zase jen a jen zvýhodněný a to mě připadá více nespravedlivé vůči ostatním a zase ve spolkovkách  jsou jen znevýhodněný ostatní spolky a to se vývojářům nezdá nespravedlivý?Draka by měli nechat a dát k němu limit aby měl možnost si aspoň jednoho každý pořídit a ne aby někdo jich měl plno a ostatní neměli už možnost si pořídit ani jednoho.
    Tak to je velká paráda. A máme tady známý příběh o sousedovic koze. Když mě koza chcípla, tak jí otrávíme také sousedovi. To nevadí, že já stejně nebudu mít nic, ale hlavně že na tom budeme oba stejně.

    Souhlasím s Tvým výrokem, že by to chtělo víc přemýšlet.
    Nerozumím Tvému výroku " nelíbí se mi, když se do hry něco dá a pak se to sebere", když jedním dechem po tomtéž voláš.

    Ráda bych jen upozornila na skutečnost, že k pořízení více draků a mnohdy i jen jednoho, bylo třeba do hry investovat a to i nemalé peníze na koupi mincí v potřebném množství, protože, jak mnozí dobře vědí, mincí, které dostáváme odměnou je poskrovnu. Každý měl a stále má možnost se rozhodnout, zda do hry investovat chce, či nikoliv a pokud ano, pak je myslím zcela v pořádku, že za své peníze získá jakoukoliv odměnu, či výhodu. A ti co se rozhodli, že do hry investovat nebudou, pak by se asi měli vyrovnat s tím, že některé odměny, či výhody mít také nebudou.  Pokud by snad chtěl někdo někomu něco odebrat asi by se také musel vypořádat nikoliv s nějakými mincemi, ale se skutečně investovanými penězi. Pokud by tak neučinil, byla by to jen obyčejná krádež a toho si doufám jsou tvůrci hry plně vědomi. Věřím, že i po té, co opadne prvotní rozčilení a zklamání, si to uvědomí i hráči, kteří se nad tím ještě nezamysleli.

    Mezi skupinu hráčů, která do hry investuje a skupinu hráčů, která investovat nechce není prostě možné postavit znaménko "rovná se" ať už jde o draky, či cokoliv jiného.

    Pokud jsou zde zmiňovány propastné rozdíly mezi spolky, tak myslím, že jestli je propast hluboká  100 metrů nebo 1000 metrů je úplně jedno. Pořád je to propast. Rozdíly mezi spolky se skrývají v úplně něčem jiném, než v počtu nějakých draků. Je to jistě množství hráčů, ale ani množství nic neznamená, pokud tito hrají vlažně nebo vůbec, je to v kvalitě a vybavenosti farem. Můžu hrát jak pánbůh a třeba ve dne v noci, když ze své farmy vymáčnu jen to , co mi její kvalita dovolí. Je to v časových možnostech hráčů a v neposlední řadě i v ochotě zaplatit, či nezaplatit třeba za žetony do kola štěstí , bonusy nebo prima nákupy atd. atd.

    Já osobně věřím, že se draci do hry opět vrátí po té, co budou přepracováni co do nějakých limitů. A že tato hurá akce byl jen krok z nouze. Věřím, že i Ti co trpělivě střádali se svého draka dočkají.
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    Musím ale říct, že je vtipné, jak se tu neplatící hráč (rozuměj, ti, kdo nekupují zlato) navážejí do platících. Protože pro platící nebyl vůbec žádný problém pořídit draků více, zatímco kdo zlato nekupuje neměl na toto prakticky šanci. Opravdu si myslíte, že odebráním jakékoliv výhody hráčům, co hru financují za peníze z vlastní kapsy, se něco vyřeší? Pokud by k tomu došlo, poškodí to všechny, jelikož pokud ti, kdo kupují zlato, kupovat přestanou, dopad za ztráty GGS odnese hra jako celek. A to GGS velmi dobře ví.
  • helimajda (CZ1)helimajda (CZ1) CZ1 Komentářů: 328
    To je jak v politice a nasem state...celkem shrnuto-dostali jsme moznost,bylo na nas,jak ji vyuzit,at uz to byl vysoky vynos z ryb,ci kupovani mistrovskych minci a podobne.Kdo byl chytry ci bohaty,vyuzil.

    Nelincujte hrace,ze neco vyuzili :*
  • GoodStenly2 (CZ1)GoodStenly2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 9,495
    Kvůli syslení mincí pro draka při mistroství..., potažmo hraní týden co týden spolkovek, jsem se rozhodl, že se přidám k "vyšším" hráčům (rozuměj - platícím...  :lol:), abych si urychlil přísun mincí o pár měsíců a teď "buším hlavou do zdi"...  :lol:
    Pro příště, musím reagovat jak "fretka" (rychle nakup co se ti líbí a teprve potom řeš, kde sebereš zlaťáky na provoz farmy...). Už se jen chechtám...  :)

  • novokol (CZ1)novokol (CZ1) CZ1 Komentářů: 170
    Nejsem hráč,co by nekupoval zlatky,ale si myslím,že tohle je jen o tom kdo nakoupí více zlatek ,aby měl vše,tak když někdo nekoupí spoustu zlatek nemá šanci ve hře uspět,tohle se mi už nezdá jako hra,jen boj kdo bude lepší pouze za zlatky ,se omlouvám pokud se to někoho dotklo,ale tohle mi už jako hra nepřipadá.Lidé hrají pro potěšení,zábavu ,někdo z nudy, ale i tak chtějí být dobří. ;)
  • Selmak (CZ1)Selmak (CZ1) Komentářů: 14
    Já naopak jsem hráč co zlatky nekupuje, ve spolku je nás takových většina. Hra se dá dobře hrát i bez toho. Hrajem to, co chceme, bez ohledu na obrovské množství akcí, které jsou nám nabízeny. Přesto v pohodě třeba ve spolkovkách posbíráme všechny odměny. Vyhrát ligu nepotřebujeme a předhánět se s ostatními spolky kdo do toho nacpe víc taky ne. Chápu, že neustálé změny pravidel naštvou, ale když si řeknu, že hraji to na co mám tak je to nakonec docela zábava :-).
  • Borgia (SK1)Borgia (SK1) SK1 Komentářů: 455
    aktualizácia už vraj prebehla, ale je nevidím žiadnu zmenu(toto nie je sťažnosť) čo sa týka cookies. hrám na tom samostatnom flashi, možno je to tým, ale pokojne môžem prehadzovať medzi cz a sk serverom a meno aj heslo mám stále uložené. (opakujem: toto nie je sťažnosť)
  • Bobby2 (CZ1)Bobby2 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1,664
    Však oni se časem opět "upřímně " omluví a vesele vymyslí další blbost. Proč se ještě rozčilovat. :-)))
  • jarka1953 (CZ1)jarka1953 (CZ1) CZ1 Komentářů: 594
    ahoj jsem hráčka co zlatky nekupuje a hráčům co kupují jsem vděčná že hrát můžu a co si koupí za zlaté které nakupují za reálné peníze jim ,ale opravdu nezávidím , spíš mě zaráží že dráček a bedny šli koupit za mince s mistrovství a ten kdo na ně šetří jako třeba já si je teď koupit nemůže je přece logické že ten kdo zlatky kupuje a muže si za ně koupit cokoli jim hra  umožní ,že koupí a co se týče dráčka s výhodou reputů?  spolková Soutěž je tak neférová že nás přece pár reputů u TOP SPOLKŮ  nemůže rozhodit tak se na to povzneste nestojí to za to 
                          Jarka
  • natalka juhy (CZ1)natalka juhy (CZ1) CZ1 Komentářů: 3
    Ijmeno (CZ1) napsal(a):
    Mám ve zprávách ještě nevyplněnou tu anketu... teď nastal ideální čas ji vyplnit.
    ta je taky na draka

  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Musím ale říct, že je vtipné, jak se tu neplatící hráč (rozuměj, ti, kdo nekupují zlato) navážejí do platících. Protože pro platící nebyl vůbec žádný problém pořídit draků více, zatímco kdo zlato nekupuje neměl na toto prakticky šanci. Opravdu si myslíte, že odebráním jakékoliv výhody hráčům, co hru financují za peníze z vlastní kapsy, se něco vyřeší? Pokud by k tomu došlo, poškodí to všechny, jelikož pokud ti, kdo kupují zlato, kupovat přestanou, dopad za ztráty GGS odnese hra jako celek. A to GGS velmi dobře ví.
    Jsem platící hráč celkem slušně a pravidelně , nepídím se po cizích dracích , chci si koupit svého, ve hře byl a já na něj šetřím ,tak se pořád nesnaž dělat obhájce GGS  ,nejsi v tom dobrej .Ale věřím ,že bude ve výhodných nabídkách  za 600 000 zlatek ve slevě :smiley: takže závěr , drak se líbil tož ho zdražíme  už je to trapné
  • Ijmeno (CZ1)Ijmeno (CZ1) Komentářů: 295
    upraveno 28.02.2018
    Dlouho jsem šetřila na bedny. Nakonec se mi je povedlo získat, ale přiznávám, že jsem chtěla další bedny. Ne proto, aby se mi dobře plnily týdenní události nebo časově omezené kontrakty. To mě moc nepálí. Ale proto, že málo co mě v poslední době ve hře otravuje tolik, jako NEDOSTATEČNÝ SKLAD - že jsem nemohla sklidit produkt najednou, ale musela sklidit půlku budov, hledat kontrakt, do kterého to složím, a pak teprve dosklidit druhou půlku. A to mám Cestáře i Stodoly i hl. budovu na max, respektive na max pro svůj level.

    Kdyby Stodoly dávaly dost místa na to, aby se mi tam vešla celá sklizeň včetně rezervy pro odeslání lodě, po bednách bych netoužila.

    BA někde psala, že tým, který v létě udělal nevyvážený rybolov je jiný, než který je tam teď. Z toho mi vychází, že nabídku s bednami a drakem tedy asi taky dělal předchozí tým. Moc doufám, že do budoucna budou všechny novinky lépe posuzované z hlediska vyváženosti hry, aby to pak nemuseli najednou rušit a my nebyli zbytečně navnadění a pak zklamaní.


    Post edited by Ijmeno (CZ1) on
  • isabel12 (CZ1)isabel12 (CZ1) CZ1 Komentářů: 112
    upraveno 27.02.2018
    henriette (CZ1) napsal(a):
    Nebudu šetřit na nic  a ta hra je taky na nic , jedině mě upokojí když  se ztratí všechny draci  nebo chci svého draka :neutral:

    Přesně. Buď nikdo nebo limit. 

    "Protože tak teď bylo rozhodnuto, nastavit limit není tak rychlá záležitost, proto byla zvoleno toto řešení".

    Jistě velké klany a velcí hráči se "nažrali" sehnali si co potřebovali a zajistili si neotřesitelnou pozici a po vás ostatních je nám... houby.
    Nesouhlasím s tím, že ve hře bylo několik přehmatů náhodou, byly to záměrné "podpory" platícím ... řekněme donate bonusy??!!!  Osobně beru nemožnost mít bedny žní jako velkou nespravedlnost a to říkám narovinu jako někdo kdo vlastní "modré" stodoly.  Draky akrobaty ať si narvou do... špic.
    Určitě by hratelnosti neublížilo, kdyby měl každý.. KAŽDÝ....možnost získat určitý počet prémiových výhod. Nejen zase jen ti jedni a ti samí. I kdyby to tady zase hájila ta co bude do roztrhání těla hájit neobhajitelné.
    Osobně si nemyslím, že to nový , nebo starý nebo vůbec jaký tým vede dobře.
    Je to jako ve špatném obchodě. Špatné vedení nikdy nebude mít dobré prodavačky. A mezi špatné prodavačky zapadnou jen stejně špatné, co se neumějí chovat, podvádějí a kradou ....... Dobré tam neudržíte ani omylem.

    Mineas (CZ1) napsal(a):
    Musím ale říct, že je vtipné, jak se tu neplatící hráč (rozuměj, ti, kdo nekupují zlato) navážejí do platících. Protože pro platící nebyl vůbec žádný problém pořídit draků více, zatímco kdo zlato nekupuje neměl na toto prakticky šanci. Opravdu si myslíte, že odebráním jakékoliv výhody hráčům, co hru financují za peníze z vlastní kapsy, se něco vyřeší? Pokud by k tomu došlo, poškodí to všechny, jelikož pokud ti, kdo kupují zlato, kupovat přestanou, dopad za ztráty GGS odnese hra jako celek. A to GGS velmi dobře ví.
    A to nám neplatícím je jedno. Klidně ať si jdou do fronty, rozumněj Německé fronty na ÚP.
    Bedny žní nebyly za zlato, ale za hru a snahu a hlavně za to že jsem si už tři kola celosvětového mistrovství nic nekoupily a šetřily.
    O příspěvku Alči ani nehodlám diskutovat. To by byl "Festival mezi ploty".

    edit: sloučení příspěvků (black-.-angel)
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    tak mě napadlo :  . asi přestaly padat zlatky u spolkovek, tak hledali viníka a ejhle - dráček :_)) chudák a přitom je v tom nevinně :wink:
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Huhouš (CZ1) napsal(a):
    Kliknutí na tlačítko pro odhlášení nyní také odebere uložené detaily k vašemu účtu a budete je muset pro přihlášení zadat znovu.
    Pokud to dobře chápu, tak po každém odhlášení ze hry přijdu o veškerá nastavení jako:
    - oddálení farmy, vypnutí zvuků a hudby, nezobrazování rybářských hlášení ?
    Na toto už jsem se také ptala, odpověď zatím nemám.

    henriette (CZ1) napsal(a):
    už se tady kompezovalo kdeco ,což takhle kompenzace dráček a můžeme být všichni štastní ?
    Kompenzace za co? :flushed: Já třeba draka nechci, bedny pro mě osobně měly větší hodnotu. Ale je zajímavé, že nikomu nechybí automat na žvýkačky :(:D 

    Ijmeno (CZ1) napsal(a):
    BA někde psala, že tým, který v létě udělal nevyvážený rybolov je jiný, než který je tam teď. Z toho mi vychází, že nabídku s bednami a drakem tedy asi taky dělal předchozí tým. Moc doufám, že do budoucna budou všechny novinky lépe posuzované z hlediska vyváženosti hry, aby to pak nemuseli najednou rušit a my nebyli zbytečně navnadění a pak zklamaní.
    Pochopila jsi to zcela správně.


    Jinak jak už jsem tady psala, přesto se to ve vašich příspěvcích objevuje znovu a znovu. Zaprvé limit nemohl být nastaven z technických důvodů, ve hře nemáme žádnou dekoraci, která by byla množstvím limitována, nefunguje to stejně jako např. u zpracovatelských budov. Kdyby to šlo vyřešit takto jednoduše, tým by to udělal. Jenže cesta je poněkud složitější. Zadruhé již zakoupení draci nikomu odebráni nebudou, víme moc dobře, že nestáli jen mince z mistrovství, ale i zlaté a žetony, není reálné náklady na jejich pořízení vyčíslit.

    Přirovnám to ke změně v kole štěstí, delší čas zpátky býval top odměnou irský kurník, který nebylo možné nikde jinde získat. Když byly odměny změněny a kurník odebrán, také je nikdo nikomu nebral. A jo, taky jsem tehdy litovala, že jsem za tu dobu z našetřených žetonů zatočila jen jednou a víc kurníků nestihla. Ale to je hra, "pracujeme" s tím, co je momentálně k dispozici. Upřímně po prvním mistrovství, kolik z vás si šetřilo mince dál? Předpokládám, že moc hráčů ne, protože bylo řečeno, že ani není jasné, jestli a kdy se událost případně vrátí. Teď si na to najednou někdo zvykne, že už jsme ji párkrát měli, ačkoli netuší, jaký je osud této události. Je to samozřejmě risk, ale je to na rozhodnutí hráče - buď si teď koupím, na co mám, i když bych radši něco lepšího, nebo si budu šetřit dál, ale za toho rizika, že možná příště už nekoupím vůbec nic, protože nějaké příště už vůbec nebude. Je to na mně, jak se rozhodnu. Hra se může změnit ze dne na den, nikdo nikdy neslíbil, že se ve hře nic měnit nebude a že vše bude věčně. Kdyby to tak bylo, tak pořád máme jen pole, kurník, vepřín, mlýn, silo, kompostér a jablka na třech základních úrovních (aspoň pokud se nepletu kravíny a třešně určitě přišly o kapku později). Vyvíjí se jak systém hospodaření na farmách, tak události a odměny v nich, je to docela přirozený proces. Takže se taky jednoho dne může stát, že se někdo rozhodne, že ukončí dočasky, a mně ty desítky milionů mušlí apod. vyletí do luftu :D Ale ze současných odměn mě tam taky nic extra nebere, ale proto ani dočasky nehraju, prostě mě baví, až tentokrát ji poprvé prakticky vypouštím, kdy hraju jen na dokončení první kapitoly. Stejně tak ale hraju mistrovství, prostě mě ta událost baví v tom, že jsou do ní zapojeny všechny prvky farmy a je dost komplexní. Že za to dostanu stovky odměn zadarmo a navrch možnost získat něco hodně spešl, jako tematické budovy, tak je to rozhodně příjemné. Ale ani kdyby mistrovství nebylo povýšeno na mezinárodní úroveň a žádné mince tam nebyly, můj přístup k hraní této události by to nijak nezměnilo. Obchodnici beru jako příjemný bonus, kdy můžu něco hodně super dostat úplně zadarmo. A to si troufám hádat, že bude případ většiny lidí, kteří si na odebrání draků stěžují, protože jde jen o našetřené mince, které dostali zadarmo. Protože hráč, který se rozhodne si mince koupit nebo vytočit na kole, tak dělá s konkrétním cílem, vidinou konkrétní odměny a ne že si bude střádat mince na nějaké příště. Takový hráč tomu obětuje zlaté apod. právě proto, že chce výhodu hned. A tu taky dostane. Ale kompenzovat někomu něco, co dostal zadarmo, jen nevyužil, tak jak si přál, protože šanci promarnil? To přece nejde :) Mince pořád má a příště je může využít na něco jiného, nebo třeba až popříště, když si troufne šetřit dál. Já třeba šetřím pořád, ale taky vím, že z toho dost možná nikdy nic mít nebudu. Ale já se tak rozhodla - zkusím riskovat a šetřit na jednu dobrou budovu, než si koupit sice tři, ale horší. Pokud jsem se rozhodla špatně, tak ale taky můžu odejít s prázdnými kapsami, odpovědnost za tohle rozhodnutí ale nesu sama. Tak jen budu doufat, že ty (zadarmo našetřené) mince stihnu někdy za něco utratit :D 
  • JZDman (CZ1)JZDman (CZ1) CZ1 Komentářů: 683
    Bedny žní byla jediná možnost, jak uskadnit rozumně velké množství produktů požadované na trhu, zvláště které nelze sklidit během dvou produkcí, ale musíte si je nejdřív nasyslit. Pokud nebude rozšířena kapacita stodol, tak kapacita  hlavní budovy, byť lv 10 to opravdu nevytrhne ani náhodou. Bedny to alespoň částečně kompenzovaly. Když si k tomu připočtete kvanta vypěstované během TP, kdy vycouráte spešl semena(a tím pádem vodu),  a jste výpěstky nuceni obratem prodávat, protože sklady praskají, aniž by se nějak rozumně daly  zužitkovat, no pardon, ale to je poněkud na hlavu. Připomíná mi to něco o perlorodkách, hodu ve volném stylu a Sus scrofa f. domestica. Takže jsem sprořil mince na další bedny, točil kolem a pod. A nic.(potlééééésk)
    Tím jsem chtěl říct, že by se měl někdo zamyslet nad požadavky na trhu vs.možnost reálného uskladnění.(55 tis.mlíka nebo 60tis. prasat do stodoly nenarveš),jelikož se tu ocitáme na samé hraně hratelnosti a bedny byly tou jedinou možnou rozumnou kompenzací.
  • mojda_micka (CZ1)mojda_micka (CZ1) Komentářů: 394
    upraveno 27.02.2018
    Už toho tu zaznělo hodně, ale dvě podstatné věci ne.
    Zaprvé - drak není pryč kvůli vyváženosti, to jsou kecy v kleci. Ani není pryč protože je potřeba neprohlubovat propast mezi malými a velkými spolky. Je pryč jen a jen proto, že GGS došlo, že pokud nechají lidi pořídit si draky, tak i když je tito zaplatí zlatem, bude to pro GGS příjem jednorázový. Následné investice do spolkovky nutně zásadně poklesnou. Kdo bude paltit zlatem za 70% bonus, když má z draků 500%.....
    Zadruhé - ač na výše popsanou úvahu má GGS plné právo - konekonců jen brání zdroj svých příjmů - je to jen a jen další potvrzení toho, jak diletantsky je tato hra vyvíjena. Za poslední rok je to minimálně čtvrtý prvek (volné moře, vesnická liga, nové události na gurmě a kytce, teď toto), který někdo geniálně vymyslel a následně čelí zjištění, že jeho dopad do hry je buď natolik zásadní, že mění celý její koncept nebo je tam naopak úplně k ničemu a hráči ho ignorují.
     A to není o chybách, to je o naprostém nepochopení mentality hráčů a jejich přístupu ke hře. O celkovém nepochopení toho, kdo, jak a proč tu hru hraje.Tohle je na tom to nejstrašnější....a (jak jsem psal mockrát dříve) zároveň to nejsmutnější. :/


  • henriette (CZ1)henriette (CZ1) CZ1 Komentářů: 338
    milá Andělko tvůj příspěvek si přečtu na dobrou noc , je uspávácí :smiley:  ocenuji tvojí loajalitu  je bez hranic ,ale..... mě jako hráči je jedno co by udělal moderátor ,spíš čekám ,že předáš naše reakce ,to je tvoje role 
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    henriette (CZ1) napsal(a):
    milá Andělko tvůj příspěvek si přečtu na dobrou noc , je uspávácí :smiley:  ocenuji tvojí loajalitu  je bez hranic ,ale..... mě jako hráči je jedno co by udělal moderátor ,spíš čekám ,že předáš naše reakce ,to je tvoje role 
    Mou loajalitu? Mně jsou jako hráči nějací draci ale fakt někde, nevím, proč bych se nad tím měla čertit, tato změna na mě nemá vůbec žádný vliv (tedy krom zasypané schránky vzkazy od naštvaných hráčů, ale to je tím, že jsem pomalu jediná hráčka, která moderuje pod stejným jménem, ale s tím už opravdu nic nenadělám :D ). Tady není moc co předávat, tyto reakce jsme očekávali ještě před zveřejněním oznámení, opravdu si nikdo nemyslel, že změna bude ihned pochopena a přijata pozitivně, to si fakt nemysli ;) Já vím velmi dobře, jaká je má role, děkuji, henriette ;) Mám sem psát: 16:38 předána reakce od xxx, že se mu/jí nelíbí toto, 16:54 předána reakce od yyy, že by se mu/jí líbila změna v tomto? Ne, fakt netřeba připomínat, že předávání zpětné vazby je úkolem moderátora, to děláme všichni automaticky a neustále. Jenže nejsme kouzelníci a neznamená to, že to něco, nebo alespoň ihned změní. Což si evidentně mnozí z vás myslí.
Sign In to comment.