Domů Oficiální oznámení
MODERATOR WANTED

image
Are you a fan of Big Farm? Do you enjoy helping out your fellow players and community? Do you have regular time you can spend speaking directly with the Community and Game teams to help support your community? Then red through the recruitment form and apply HERE to be considered to join the team :)

Oznámení: Budoucnost

black-.-angelblack-.-angel Moderator, Announcement_Rights_CS, ModDarkGreen Komentářů: 19,045

V posledních měsících se v Big Farm vyskytly různé problémy, které měly velký dopad na hru samotnou, její komunitu i vývojářský tým. Kvůli těmto problémům jsme se rozhodli zapracovat na způsobu vývoje hry a na komunikaci s vámi. Chtěli bychom vám touto cestou sdělit, jak se změny promítnou do dalšího vývoje.

Jak někteří z vás vědí, pracujeme na přepracování hry pro HTML5. To mělo dopad na naši produkci, protože se někteří členové týmu musí plně soustředit na tento úkol, abychom byli připraveni na chvíli, kdy podpora rozhraní Flash již nebude v moderních prohlížečích standardem. Chtěli bychom vám připomenout, že toto vylepšení je stále ještě daleko. Termín sice bez problémů stihneme, ale čím lépe se připravíme, tím lepší bude i konečný výsledek. Zatím žádné konkrétní oznámení ohledně přechodu na HTML5 nemáme. Chtěli jsme vám jenom říct, že na tom pracujeme a že bližší informace zveřejníme již brzy. Protože část týmu pracuje na přepracování hry pro HTML5, nemůžeme věnovat tolik zdrojů opravám a vývoji nových funkcí. Zavádíme ale nový proces, díky kterému bychom měli získat čas na to, abychom vám byli schopni v tomto ohledu přinášet vyšší kvalitu. Rozhodně nemáme v úmyslu Big Farm opouštět a jsme přesvědčeni, že hru po přechodu na HTML5 čeká zářná budoucnost!

Jak jsme říkali, měníme celý produkční proces, který používáme k vývoji hry. Dříve byla na tým kladena časová omezení, kvůli kterým neměl tým jinou možnost než vydávat funkce dříve, než na to byly opravdu připraveny. Cílem bylo hlavně stihnout termín. To mělo negativní dopad na všechny, ale hlavně na vás, na hráče. Dostávali jste nefunkční obsah nebo obsah s velkými chybami v návrhu. Objevovaly se i události, které byly příliš obtížné i na nižší obtížnosti. Myslíme si (a víme, že si myslíte totéž), že se řadě těchto problémů dalo předejít, kdyby měl tým na práci více času. Do budoucna chceme výskyt podobných problémů co nejvíce omezit.

Náš nový proces věnuje více času návrhové fázi a vytváření prototypů nápadů, propracovávání myšlenek a změnám. Proces by nám měl dát více času na vychytání problémů v návrhu a chyb v kódu, které lze opravit. Zároveň bychom měli získat trochu více prostoru na zapracování zpětné vazby. A to se netýká jen týmu pracujícího na hře, ale také všech hráčů! Máme v úmyslu sbírat více zpětné vazby o klíčových tématech, využívání fór a testovacích serverů, na kterých si můžete všechny funkce osahat, než se dostanou na živé servery. Úplná implementace systému zabere nějaký čas, a tak neočekáváme, že na testovacím serveru budeme prověřovat všechny nové funkce. Menší úpravy, které jsou již ve vývoji, nemusí projít stejným iterativním procesem jako budoucí funkce. Stále máme plán, který se musíme pokusit dodržet. Od této chvíle ale budeme počítat se zaváděním funkcí dle nového produkčního cyklu.

Kromě změn ve způsobu vytváření hry a v získávání zpětné vazby chceme také trochu změnit naše zaměření. Strávili jsme trochu času s moderátory sběrem zpětné vazby z fór. Nešlo pouze o nedávné problémy a návrhy, ale šli jsme hlouběji do minulosti. Víme o několika problémech a řadě dobrých nápadů, které jsme zatím nestačili do hry z různých důvodů zapracovat. Společně s moderátory jsme odhalili několik bolestivých míst a návrhů od vás, hráčů, které byste rádi viděli ve hře. Svými návrhy přispěl samozřejmě i náš tým. Zaměříme se proto na funkce, které považujeme za trochu ploché a procesy, které nám podle nás znemožňovaly pracovat efektivně a s důrazem na kvalitu. Bolavá místa bychom teď podrobně rozebírat nechtěli, ale rádi vám představíme pár věcí, které se podle nás musí změnit:

  • Nové tematické události - Víme, že řada hráčů tyto nové události považuje za příliš obtížné. Přestože mají tyto události představovat výzvu, chtěli bychom je vyvážit tak, aby byly pro hráče o něco snazší a aby hráči neměli pocit, že mají na výběr pouze 3. úroveň, která je i tak dost těžká.

  • Rybolov na volném moři - Toto byla na začátku vzrušující nová výzva, ale po několika drastických změnách, které jsme nezvládli zrovna nejlépe, tato funkce o část svého lesku přišla. Chtěli bychom tuto funkci určitým způsobem přepracovat. Například chceme změnit úkoly, které funkci představují hráčům tak, aby byly jasnější. Funkci navážeme zpět na hlavní farmy, aby byly tyto farmy více propojené. Využijeme systém nebezpečí a souvisejících předmětů tak, aby byla funkce zábavnější a aby zároveň představovala výzvu! V tuto chvíli sbíráme vaše nápady a myšlenky, tak prosím klikněte SEM a mrkněte do vlákna Vaše nápady k mořskému rybolovu, napište nám, co si myslíte a hlasujte o nápadech ostatních.

  • Zámek na zlaťáky - Tohle je klasika, ale pořád je to důležité. V průběhu let nás hráči žádali o zámek na zlaťáky nebo jiný mechanismus, který by zabraňoval v nechtěném utracení zlaťáků. S vydáním naší malé sestřičky pro mobilní zařízení Big Farm: Mobile Harvest přišla funkce zámku na zlaťáky, kterou tým hry BF:MH přidal do své hry. Tým webového Big Farm je přesvědčen, že tato funkce měla být zavedena už dávno, a tak by to rád napravil.

  • V poslední době nám chodí zpětná vazba, že se hra s každou novou aktualizací stává o něco více soutěživou. Někteří hráči dávají přednost jednodušším a méně hektickým funkcím z minulosti. Není to sice věc, kterou bychom mohli vyřešit rychle nebo snadno, ale tuto zpětnou vazbu vezmeme při budoucích návrzích v potaz.

Seznam je mnohem, mnohem delší, ale každá změna chce čas. Chceme nabízet lepší zážitky, které budou v souladu se zpětnou vazbou hráčů k naší hře. Ve hře je spousta oblastí, které bychom chtěli trochu oživit nebo změnit, například vesnická liga, kočičí strom a řada dalších funkcí a událostí. Tyto změny přineseme v rámci budoucích aktualizací v průběhu roku. Sice nemůžeme opravit a aktualizovat všechno najednou, ale máme v úmyslu dostat hru do daleko přívětivějšího stavu.

A konečně trocha informací o nové sopečné farmě, na kterou všichni trpělivě čekáte. Naše 4. farma bude do hry zavedena po dlouhém čekání ještě letos, ale nechceme nic uspěchat! V rámci toho, že chceme čerpat zpětnou vazbu, zavedeme sopečnou farmu ve druhé části roku na testovací server (který chceme používat o něco více než v minulosti), kde chceme funkci řádně otestovat. Další zprávy vám přineseme, až budou data o něco jasnější, ale rozhodně sledujte další zprávy od našeho komunitního týmu nebo od našich přátelských moderátorů.

Komunitní tým by vám zatím rád poděkoval za nadšení, které naší hře projevujete. Je pro nás opravdovou ctí, že máme komunitu hráčů, kteří jsou do Big Farm hluboce zapálení. Těšíme se na letošní rok, na lepší budoucnost a na to, že společně zapracujeme vaše myšlenky a nápady do vývojového procesu.

Šťastné farmaření a mějte se!

Váš tým Big Farmblack-.-angel @ cs 1
Sign In to comment.