Domů Otázky ke hře Oficiální návody
MODERATOR WANTED

image
Are you a fan of Big Farm? Do you enjoy helping out your fellow players and community? Do you have regular time you can spend speaking directly with the Community and Game teams to help support your community? Then red through the recruitment form and apply HERE to be considered to join the team :)

Čas pohádek (pouze pro čtení)

black-.-angelblack-.-angel Moderator, Announcement_Rights_CS, ModDarkGreen Komentářů: 19,045
upraveno 29.06.2018 v Oficiální návody
Čas pohádek je týdenní událost, ve které tě čeká sada úkolů pro získání odměny.


 Oficiální oznámení k události najdete ZDE.

 Dotazy k události můžete pokládat ZDE.Čas pohádek

Při spuštění události uvidíš za plotem farmy Ritin stan:


  * Stan vpravo je zobrazen, pokud je k dispozici rychlostní výzva, více viz dále.

Kliknutím na něj událost otevřeš a budeš se moci dát do plnění úkolů.


Výběr obtížnosti

V této události můžeš jako odměnu získat speciální dekoraci - dle toho je událost rozdělena na několik úrovní. Obtížnost následně určuje náročnost úkolů. Některé úrovně mají ještě podúrovně, aby lépe odpovídaly možnostem hráčů na daných levelech. 

1. obtížnost: level 12-17 a level 18-26
2. obtížnost: level 27-35
3. obtížnost: level 36-46 a od levelu 47
4. obtížnost: tu je možné odemknout od 47. levelu pouze po předchozím dokončení události ve 3. obtížnosti
5. obtížnost: tu je možné odemknout od 47. levelu pouze po předchozím dokončení události ve 4. obtížnosti
6. obtížnost: tu je možné odemknout od 47. levelu pouze po předchozím dokončení události v 5. obtížnosti
7. obtížnost: tu je možné odemknout od 47. levelu pouze po předchozím dokončení události v 6. obtížnosti

Primárně se výběr obtížnosti automaticky řídí levelem hráče, rovnou je dle své úrovně přiřazen do příslušné kategorie - toto platí pouze pro první tři obtížnosti. Jakmile poprvé hráč tuto událost dokončí ve třetí obtížnosti v těžší podúrovni, příště se mu při kliknutí na stan události zobrazí okno pro výběr obtížnosti:V případě zvolení 1. a 3. obtížnosti bude náročnost úkolů odpovídat těžší podúrovni.
Pokud vybereš 5. až 7. obtížnost, budeš mít po splnění základních 6 úkolů ještě možnost zúčastnit se rychlostní výzvy.

Výběr potvrdíš tlačítkem "Ok". Volba je nevratná a během jedné probíhající události je možné obtížnost vybrat pouze jednou. V pravém sloupci vidíš odměny za dokončení události, ze kterých si budeš moci po konci události vybrat (detaily zjistíš kliknutím na modré i). Tím akci zahájíš a otevřou se ti úkoly.

Když klikneš na stan, otevře se ti přehled události, kde zjistíš přesný časový odpočet (podržením myši nad počtem dnů), odměnu, úroveň obtížnosti (reprezentovanou počtem knížek dole), splněné úkoly a počet hráčů, kteří se mohou dostat do rychlostní výzvy:
1. úkol: Posbírej zelí, kukuřici a dodej vejceTvým úkolem je posbírat zelí a kukuřici. Pro rychlejší splnění je výhodné použít speciální osiva a humus. Další částí je dodání vajec - ta dodáš kliknutím na tlačítko s rukou. Nezapomínej také využít kachní výběhy na gurmánské farmě, nemáš-li dostatečné skladové zásoby.

Počet, který máš sesbírat a dodat, a odměna závisí na úrovni obtížnosti, kterou sis zvolil/a, nebo do které jsi byl/a přiřazen/a:
2. úkol: Najdi stránky z knihy pohádekTvým úkolem je najít stránky z knihy pohádek - padají náhodně z chovů na tvé hlavní farmě.

(Počty za lomítkem padají méně často. Předměty z psí boudy padají i na gurmánské a květinové farmě.)


3. úkol: Dodej luční kvítí a posbírej listíKliknutím na ruku dodáš luční kvítí. Pro rychlejší splnění využij speciálního osiva a humusu.

Druhou částí úkolu je sběr listí - do úkolu se počítá listí ze sadů na hlavní i gurmánské farmě.

Odměnou je speciální akční osivo - kouzelné fazole. Můžeš ho také nakoupit za zlaté, pouze v době trvání události. Kromě přímého prodeje přes správu farmy nebo zákazníkům na organickém trhu nemá žádné další využití:


4. úkol: Najdi drobečkyDrobečky padají náhodně z polí a sadů na hlavní farmě.


5. úkol: Dodej jablkaKliknutím na ruku dodáš jablka. Pozor, je opravdu nutné jablka dodat jen tímto způsobem, sklízení či prodej jablek se zde nepočítá.
6. úkol: Najdi světluškySvětlušky padají ze všeho na hlavní farmě. Doporučuji zaměřit se obzvláště na výrobu v mlýně, silu a na kompostu - zde se světluškám vcelku daří.


Odměna

Podaří-li se ti událost dokončit včas, získáš speciální dekoraci dle splněné úrovně obtížnosti:1. obtížnost: Okouzlující pohádková věž (5×5, 54 BS, 1 VBS) nebo Dítě vln (5×5, 58 BS, 1 VBS)
2. obtížnost: Majestátní pohádková věž (5×5, 64 BS, 2 VBS) nebo Dcera vln (5×5, 67 BS, 2 VBS)
3. obtížnost: Impozantní pohádková věž (5×5, 74 BS, 3 VBS) nebo Panna z vln (5×5, 77 BS, 3 VBS)
4. obtížnost: Očarovaná pohádková věž (5×5, 78 BS, 4 VBS) nebo Princezna z vln (5×5, 83 BS, 4 VBS)
5. obtížnost: Mystická pohádková věž (5×5, 85 BS, 6 VBS) nebo Královna vln (5×5, 87 BS, 6 VBS)
6. obtížnost: Majestátní pohádková věž (5×5, 95 BS, 8 VBS) nebo Vládkyně vln (5×5, 98 BS, 8 VBS)
7. obtížnost: Královna sirén (5×5, 112 BS, 15 VBS)

(V případě, že událost dokončit nestihneš, budeš mít po jejím konci také možnost dokoupit dekoraci za zlaté.)

Pokud se ti podařilo splnit událost v 5., 6. nebo 7. obtížnosti, dostaneš také kromě dekorace nový vzhled pro obytný dům:Rychlostní výzva

Pokud dokončíš událost v 5.-7. obtížnosti jako jeden z nejrychlejších hráčů, otevře se ti další část události, tzv. rychlostní výzva. Počet hráčů, kteří si ji budou moci zahrát, je uveden na hlavní mapě události. Tento počet se liší dle serveru a je oddělený pro všechny tři stupně obtížnosti:V rychlostní výzvě tě čeká až 7 úkolů, do každého dalšího úkolu však postupují jen ti nejrychlejší a tento počet se stále snižuje, informace získáš na nové mapě této části události:Během plnění úkolu nevíš, jak se ti v porovnání s ostatními hráči na daném úkolu daří, zda se ti povede dosáhnout odemčení dalšího úkolu, se dozvíš až po jeho splnění. Pak vidíš, jako kolikátá/ý v pořadí jsi úkol splnil/a a kolik hráčů může postoupit do následujícího úkolu:

obrázek bude doplněn


1. úkol: Posbírej jablka a najdi stránky z knihy pohádekTvým úkolem je posbírat jablka a najít stránky z knihy pohádek - ty padají náhodně z chovů na tvé hlavní farmě.

Počet, který máš sesbírat a najít, a odměna závisí na úrovni obtížnosti, kterou sis zvolil/a před začátkem události:


v odměně jsou uvedeny také akční body - ty jsou jako odměna dostupné pouze během celosvětového mistrovství

Kolik z čeho padá stránek, zjistíš kliknutím na spoiler:


2. úkol: Najdi drobečky a posbírej vejcePrvní částí úkolů je hledání drobečků - ty padají náhodně z polí a sadů na hlavní farmě.

Druhou částí úkolu je sběr vajec - počítají se vejce z kurníků i kachních výběhů.Kolik z čeho padá drobečků, zjistíš kliknutím na spoiler:


3. úkol: Posbírej mandleDalším úkolem je sběr mandlí z mandloňových sadů na gurmánské farmě. Pro rychlejší dokončení úkolu nezapomeň použít hnojivo z mořských řas.
4. úkol: Posbírej medový krémTvým úkolem je posbírat medový krém, který vyrobíš v obchodě na květinové farmě.
5. úkol: Posbírej jasmínDalším úkolem je sběr jasmínu z luk na květinové farmě. Pro rychlejší dokončení úkolu nezapomeň využít speciálních semen ze zahradnictví.
6. úkol: Posbírej jasmínovou esenciZde máš za úkol posbírat jasmínovou esenci - tu vyrobíš v palírně na květinové farmě.
7. úkol: Posbírej med a najdi světluškyPosledním úkolem je sběr medu ze včelínů na květinové farmě a hledání světlušek - ty padají náhodně ze všeho na hlavní farmě.Kolik z čeho padá světlušek, zjistíš kliknutím na spoiler:


Odměna:

Pokud se ti podaří splnit alespoň jeden úkol, získáš za splnění dekoraci:

obrázek bude doplněn

Podle toho, kolikátý úkol v rychlostní výzvě zvládneš dokončit, získáš konkrétní unikátní dekoraci. 

Celkem je 7 stupňů vzhledu: Zahrada fantazie, magie, okouzlení, víl, čarodějnictví, iluzí a zakletá zahrada.

Vzhled dekorace, body spokojenosti a vesnické body spokojenosti se liší dle obtížnosti: 
Dekorace

V době události máš k dispozici tematické dekorace. Najdeš je ve stavebním menu na spodní liště (označené žlutou helmou). Jsou dostupné pouze během doby trvání události.Dekorace z událostí je výhodné stavět, protože za daných cen mají mnohem více bodů spokojenosti než běžně dostupné dekorace.

Zlatou dekoraci je možné během časově omezené akce Prime Prodej zakoupit se slevou (např. 10 %, 20 %).

Post edited by black-.-angel on

black-.-angel @ cs 1
Tato diskuze je zavřená.