Domů Otázky ke hře Oficiální návody

Záchrana zlatých rybek (pouze pro čtení)

Milí hráči,

do hry byla přidána nová 10denní událost, kde budete mít za úkol zachraňovat zlaté rybky! Nakonec je dokonce budete chovat společně se spolkem ve vesnickém jezírku. Oficiální oznámení k události najdete ZDE.

 Diskuzi k události najdete ZDE.

 Dotazy k události můžete pokládat ZDE.


black-.-angel @ cs 1

Komentáře

 • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Komentářů: 19,045
  Informace o události

  Na tržišti za farmou se objeví Lana se svým autem:  Co tě v této události čeká? Kliknutím na stánek události se dozvíš víc:  Zde vidíš akvárko, ve kterém zatím nemáš žádnou rybku. Získáš také první náhled, že ti rybky budou přidávat spokojenost a že za postup můžeš získat řadu odměn.

  Podržením myši nad počtem dnů v pravém horním rohu uvidíš přesný odpočet do konce události.

  Bližší fungování si tedy postupně vysvětlíme dále, chov zlatých rybek totiž není vůbec snadný a vyžaduje určité úsilí!

  black-.-angel @ cs 1
 • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Komentářů: 19,045
  upraveno 21.11.2017
  Lov zlatých rybek

  Je několik možností, jak zlaté rybky ulovit:

   

  1.) Ruční lov

  Rybky můžeš chytat skrze rybářskou minihru. Nejprve však budeš muset vyrobit návnady. K tomu budeš potřebovat blechy:  Ty padají náhodně z chovů na hlavní a gurmánské farmě:  Kolik máš blech, zjistíš ve vybavení v inventáři:  Z nachytaných blech pak můžeš ve větrném mlýně vyrobit nástrahu pro zlatou rybku. Po otevření mlýna vyber druhou záložku a klikni na výrobu nástrahy:  Poznámka: Počet potřebných blech se liší dle úrovně hráče, mlýna a dílny. Úroveň mlýna ovlivňuje dobu výroby.

  Vyrobenou nástrahu je nyní třeba přidat do rybářského kufříku, ten vyber v kruhové nabídce po kliknutí na Olega:  Vyber záložku návnady, klikni na nástrahu na zlaté rybky a myší ji přetáhni na volné místo v kufříku. Pokud volné místo nemáš, bude třeba kufřík nejprve vylepšit:  Teď už můžeš kufřík zavřít a vyrazit na ryby skrze Olegovu kruhovou nabídku:  V levé části okna máš nabídku s vybavením, které máš v kufříku, klikni na návnady a vyber tu pro zlatou rybku. Následně klikni na zelené plus, čímž zlatou rybku vypustíš. Jedna návnada přivolá jednu zlatou rybku.  Pak už jen stačí správně nahodit vlasec a jakmile se ryba chytí, klikat pod hladinou. Je třeba, aby se kurzor změnil na naviják. Po lehkém boji s rybkou se ti podaří ji ulovit, gratuluji! Sama se automaticky přidá do akvárka.


  2.) Vyslání Olega

  Druhou možností je vyslat Olega. V jeho kruhové nabídce zvol "Poslat Olega na ryby":  V jeho nabídce máš krátkou i dlouhou možnost, za dolary i za zlaté:  Poznámka: Náklady na poslání Olega se liší dle úrovně hráče.


  TIP: Na ruční lov i na sběr od Olega lze použít stroj obojživelník z garáže, je třeba, aby byl aktivní v době sběru produkce.
  Post edited by black-.-angel (FormerMod) on

  black-.-angel @ cs 1
 • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Komentářů: 19,045
  upraveno 30.11.2017
  Krmení zlatých rybek

  Hurá, podařilo se ti zachránit několik zlatých rybek, zde ale tvá práce nekončí, je třeba se o ně také starat. Otevři si stánek s událostí, kde uvidíš stav akvárka:  Každá ulovená ryba generuje záchranné body, dostaneš je jak za samotnou záchranu, tak za pečování o rybky. Podle bodů pak dostaneš odměny, k tomu se ale dostaneme později. Aby se body stále generovaly, je třeba rybky krmit. Jakmile potrava dojde, počet rybek se začne pomalu snižovat, pak máš až 24 hodin na to rybky nakrmit, jinak přijdeš o všechny.

  Aktuální počet bodů vidíš zcela nahoře, čas, který máš na nakrmení rybek, vidíš na ukazateli vpravo. Teď tedy přichází na řadu výroba krmiva pro rybky. Krmení se vyrábí ve větrném mlýně, opět zvol ve výrobním dialogu záložku ryby a dej vyrábět vločkové krmivo:  Jakmile sklidíš vyrobené krmivo, automaticky se jím nakrmí rybky v akvárku, není třeba ho nijak přidávat. Nakrmením se prodlouží doba nutná pro další krmení, více informací uvidíš podržením myši nad ukazatelem časomíry, kde uvidíš kromě zbývajícího času i stav krmiva a jeho spotřebu:
  Záchranné body a odměna

  Po celou tuto dobu ti zlaté rybky přidávají body. Ze začátku je to poměr 1 ku 1, postupně se snižuje, čím více nachytáš do akvárka rybek, tím více jich bude potřeba k posunutí rychlosti na další bod za sekundu. Stav vidíš zcela nahoře:
  K čemu potřebuješ záchranné body?

  A nyní zlatý hřeb akce zlatých rybek :) Záchranné body přidávají body spokojenosti a vesnické body spokojenosti dekoraci Akvárium, kterou na konci události dostaneš, stav bodů vidíš na ukazatelích pod akvárkem:  Horní ukazatele informují o parametrech tvé osobní dekorace.

  Spodní ukazatel se k váže k možnému bonusu pro vesnické jezírko, o kterém si opět povíme až později :) Tam totiž po konci události zachráněné rybky vypustíte a za jejich chov bude dostávat ve vesnici vesnické body spokojenosti.

  Více detailů uvidíš kliknutím na modré íčko hned vedle ukazatelů se spokojeností:  Dekorace Akvárium může maximálně dosáhnout 80 BS, 20 VBS a 9. úrovně kvality.


  Odměny za tvrdou práci

  Za sbírané záchranné body budeš kromě spokojenosti pro dekoraci dostávat také odměny za aktivitu, ty najdeš v pravé části okna s událostí:  Pomocí šipek můžeš krokovat a podívat se, jaké odměny tě čekají a kolik budou vyžadovat záchranných bodů.

  Odměny i potřebný počet bodů se liší dle levelu hráče.


  Odměny za umístění v žebříčku

  Pokud se na konci události ocitneš mezi nejlepším 1 000 hráčů dle počtu nasbíraných záchranných bodů, odměna tě nemine:

  1. místo:

  Kočičí kouzla pro hlavní/gurmánskou/květinovou farmu / dolary:


  Vzhled mechanický větrný mlýn / vzhled anglický městský obytný dům:


  Balíček užitečností: Krmivo z mořských řas, hnojivo z mořských řas, tekuté superhnojivo, humus z mořských řas, skleníkový chaluhový humus


  Zlatá tajemná bedna 3x:


  Zkrácení doby výstavby a produkce o 50 % na 48 hodin (vztahuje se na procesy zahájené v době aktivního bonusu, mimo dočasné farmy):  1. - 5. místo:

  Vzhled olympské pole / vzhled rustikální třešňový sad / vzhled zasněžená ledová chata:  1. - 1 000. místo:

  Kočičí kouzla pro hlavní/gurmánskou/květinovou farmu / dolary:  2. - 5. místo:

  Stříbrná tajemná bedna 10x:


  Kočičí kouzla pro hlavní/gurmánskou/květinovou farmu / dolary:


  Zkrácení doby výstavby a produkce o 50 % na 24 hodin (vztahuje se na procesy zahájené v době aktivního bonusu, mimo dočasné farmy):


  Zlatá tajemná bedna 2x:  6. - 20. místo:

  Stříbrná tajemná bedna 5x:


  Kočičí kouzla pro hlavní/gurmánskou/květinovou farmu / dolary:


  Zkrácení doby výstavby a produkce o 50 % na 12 hodin (vztahuje se na procesy zahájené v době aktivního bonusu, mimo dočasné farmy):


  Zlatá tajemná bedna 1x:  21. - 50. místo:

  Bronzová tajemná bedna 10x:


  Zkrácení doby výstavby a produkce o 50 % na 6 hodin (vztahuje se na procesy zahájené v době aktivního bonusu, mimo dočasné farmy):


  Zlatá tajemná bedna 1x:  51. - 200. místo:

  Bronzová tajemná bedna 8x:


  Zkrácení doby výstavby a produkce o 50 % na 3 hodiny (vztahuje se na procesy zahájené v době aktivního bonusu, mimo dočasné farmy):  201. - 1 000. místo:

  Bronzová tajemná bedna 5x:


  Zkrácení doby výstavby a produkce o 50 % na 1,5 hodiny (vztahuje se na procesy zahájené v době aktivního bonusu, mimo dočasné farmy):

  Post edited by black-.-angel (FormerMod) on

  black-.-angel @ cs 1
 • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Komentářů: 19,045
  upraveno 21.11.2017
  Vesnické jezírko

  Ve spolkové vesnici je odemčena další plocha, vesnické jezírko. Tam se po konci události záchrany zlatých rybek budete o rybky starat. Najdete ho poblíž návsi:  Jezírko můžete stejně jako ostatní vesnické budovy vylepšovat dodáním materiálu.

  Čím vyšší je úroveň jezírka, tím více krmení pro zlaté rybky se do něj vejde, tím vyšší bude dávat vesnickou spokojenost, tím nižší bude spotřeba granulek pro rybky.


  Krmení rybek v jezírku

  Až sem po konci události zlaté rybky vypustíte, budete je muset krmit. Krmivo pro ně můžete vyrábět ve větrném a vodním mlýně výběrem druhé záložky, kde spustíte výrobu granulovaného krmiva:  Přehled o stavu krmiva zjistíte ve správě farmy na záložce farmářské potřeby:
  Tato část návodu bude ještě doplněna.
  Post edited by black-.-angel (FormerMod) on

  black-.-angel @ cs 1
Tato diskuze je zavřená.