Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k "Aktualizace Krajinářka 17.03.2015"

16

Komentáře

  • mamuse (CZ1)mamuse (CZ1) Komentářů: 38
    upraveno 20.03.2015
    Ahojky,mne se tato aktualizace moc líbí,mohou ji využít všichni i ti,co nemají na zlatky.děkuji a jen tak dál.koníci jsou povedení...
  • PlayaPrcek666 (CZ1)PlayaPrcek666 (CZ1) CZ1 Komentářů: 6
    upraveno 20.03.2015
    Ahojky, prosím Vás. Ta dekorace při vylepšení krajinářkou zůstane nastálo nebo jen dočasně?
  • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
    upraveno 20.03.2015
    Ahojky, prosím Vás. Ta dekorace při vylepšení krajinářkou zůstane nastálo nebo jen dočasně?

    Ahoj, pokud dekoraci vylepšíš, zůstane ti již její spokojenost nastálo :)
  • dazing (CZ1)dazing (CZ1) Komentářů: 68
    upraveno 20.03.2015
    Takže teď, když můžu "beztrestně" sešrotovat cokoliv, aniž bych ohrozila sbírku, tak po dlouhé době jsem z aktualizace nadšená. :cool:
  • trathen (CZ1)trathen (CZ1) CZ1 Komentářů: 5,597
    upraveno 20.03.2015
    ..já byl taky nadšenej, sešrotoval jsem kdeco a teď koukám na prázdnou farmu :D:D:D ale teď mám dekorace jaké chci mít, a ne šest pand s ručníkem vedle sebe... pandy a zmrzlinářské vozíky jsou mé nejméně oblíbené dekorace... vždycky když jsem stavěl zmrzlinářský vozík vedle prasečáku, tak mi to bylo trochu proti srsti :D:D
  • The Lonely FarmThe Lonely Farm Komentářů: 205
    upraveno 20.03.2015
    Bomba, to byl úklid. Prázdný mezisklad, prázdný inventáři, zvedla se spokojenost a ještě zbylo místo na nové budovy. Aktualizace me gusta. :D
  • Kajula5 (CZ1)Kajula5 (CZ1) CZ1 Komentářů: 677
    upraveno 21.03.2015
    Bomba, to byl úklid. Prázdný mezisklad, prázdný inventáři, zvedla se spokojenost a ještě zbylo místo na nové budovy. Aktualizace me gusta. :D

    Naprosto souhlasím, tak čisto (včetně dolarového konta) jsem už dlouho neměl. :D
    VELKÁ POCHVALA za tuto aktualizaci a událost.
  • BIBIKA.12BIBIKA.12 Komentářů: 18
    upraveno 21.03.2015
    nenašla by se dobrá dušička, která by spočítala, jaká deko se nejvíce vyplatí vylepšovat? jestli třeba deko z asie 78 nebo oáza nicnedělání, podle toho, jak tu někdo psal, že na oáze je hodně vysoko a stále není na 6stce a má furt kam stoupat, ty deko z akcí, když jsou na 6stce, už asi moc vylepšovat nepujdou, že? Vylepšila jsem si vodopád ze 78 na 111, tak nevím, jestli se příště nezaměřit na oázu, nebo třeba na traktor, o něm už tu také někdo psal, že je na 78 ale spadá stále jen do 4ky, takže tam může stoupat o hodně víc, než třeba u toho vodopádu, který je už od začátku na 6stce. Děkuji
  • Naftak (CZ1)Naftak (CZ1) CZ1 Komentářů: 3,421
    upraveno 21.03.2015
    BIBIKA.12 napsal: »
    nenašla by se dobrá dušička, která by spočítala, jaká deko se nejvíce vyplatí vylepšovat? jestli třeba deko z asie 78 nebo oáza nicnedělání, podle toho, jak tu někdo psal, že na oáze je hodně vysoko a stále není na 6stce a má furt kam stoupat, ty deko z akcí, když jsou na 6stce, už asi moc vylepšovat nepujdou, že? Vylepšila jsem si vodopád ze 78 na 111, tak nevím, jestli se příště nezaměřit na oázu, nebo třeba na traktor, o něm už tu také někdo psal, že je na 78 ale spadá stále jen do 4ky, takže tam může stoupat o hodně víc, než třeba u toho vodopádu, který je už od začátku na 6stce. Děkuji

    Ahoj
    Je to jen osobní názor (a mohu se i plést)
    Nejvíc se mi vyplatilo vylepšovat dekorace z událostí s +74 a +78 cca na +100
    Zdá se mi to asi nejvýhodnější ohledně konta (5 dekorací z +78 na +100 bude asi levnější než vylepšit jednu z +135 na třeba +300)

    Ps: jen si to myslím a nikomu to nenutím
  • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
    upraveno 21.03.2015
    BIBIKA.12 napsal: »
    nenašla by se dobrá dušička, která by spočítala, jaká deko se nejvíce vyplatí vylepšovat? jestli třeba deko z asie 78 nebo oáza nicnedělání, podle toho, jak tu někdo psal, že na oáze je hodně vysoko a stále není na 6stce a má furt kam stoupat, ty deko z akcí, když jsou na 6stce, už asi moc vylepšovat nepujdou, že? Vylepšila jsem si vodopád ze 78 na 111, tak nevím, jestli se příště nezaměřit na oázu, nebo třeba na traktor, o něm už tu také někdo psal, že je na 78 ale spadá stále jen do 4ky, takže tam může stoupat o hodně víc, než třeba u toho vodopádu, který je už od začátku na 6stce. Děkuji

    Podle mně by bylo dobré nejdříve zjistit, na jaké maxima se dají dekorace vylepšit :) Třeba perla motivace nejde více jak na 32 spokojenosti. Teprve potom budeme moci říct, která dekorace se nejvíce vyplatí vylepšovat.

    Názorů na to tu bude asi hodně. Každý má jinou taktiku a každý bude mít pravdu. Záležet bude i hodně na tom, jak velké dolarové konto má každý hráč (nebo zlata, či dekorací v inventáři). Nebo zda se jim bude jednat hlavně o krásnou farmu, nebo o farmu, která bude co nejvíce vydělávat. Jsem opravdu zvědavá na názory hráčů :)

    Já třeba začala vylepšovat ty, co zabírají méně místa, nebo ty, co se mi líbí.

    Každopádně musím říci, za mně palec nahoru, za tuto aktualizaci :)
  • Naftak (CZ1)Naftak (CZ1) CZ1 Komentářů: 3,421
    upraveno 21.03.2015
    hanah napsal: »
    Já třeba začala vylepšovat ty, co zabírají méně místa, nebo ty, co se mi líbí.

    Každopádně musím říci, za mně palec nahoru, za tuto aktualizaci :)

    100% s tímto souhlasím a taky jsem vylepšoval ty co se líbí anebo ty u kterých se to vyplatí hodně (malé s dobrou spokojeností)
  • The Lonely FarmThe Lonely Farm Komentářů: 205
    upraveno 21.03.2015
    Ono je asi třeba taky zvážit, kolik bodů spokojenosti ti ta dekorace dává na jeden čtverec plochy, který zabírá... a o kolik / za kolik si vylepšením pomůžeš. Třeba oázy nicnedělání, přestože na první pohled jsou bomba, tak dávají asi jenom 2,75 bodů spokojenosti na čtverec, cože třeba u dekorací 5*5 je spokojenost cca 68. A to není nic moc.

    Když jenom lehce zvedneš dekorace 5*5 z tématických akcí ze 78 na 90, tak si pomůžeš z cca 3,1 spokojenosti na čtverec na 3,6. Tzn. o půl bodu. Kdybys o stejného půl bodu na čtverec chtěl vylepšit oázu, tak ji musíš zvednou na cca 160, což podle mě vyjde dráž. A to dokonce i ve srovnání jedná oáza vs. dvě dekorace 5*5, aby to bylo srovnatelné, protože chceš ten půlbod zvednout opravdu na 49, respektive 50 čtvercích. (Protože co jsem koukal a vylepšoval, tak ta cena vylepšování rozhodně nerostla lineárně, ale s každým dalším bodem to nabíralo obrátky, tzn lépe vylepšit dvě dekorace o tři body spokojenosti, než jednu o šest.)

    Dodatek: Z toho důvodu jsem všechny oázy rozemlel a sázím právě na 5*5 dekorace z akcí (plus samozřejmě doplněné o rozlohou menší dekorace, abych účelně pokryl celou plochu).
  • romisek5romisek5 Komentářů: 273
    upraveno 21.03.2015
    i já volila tuto cestu dostat co nejmenší dekorace co nejvýš za přijatelnou cenu :-)
  • alpakaaalpakaa Komentářů: 37
    upraveno 21.03.2015
    Já zase zkusil právě tu oázu, jelikož dolarů jsem měl hodně a k ničemu. Nyní mám oázu na 368 bodech spokojenosti, tedy 7,5 bodu na pole a ještě to půjde výš, uvidím příště kam až.
  • alpakaaalpakaa Komentářů: 37
    upraveno 21.03.2015
    Horší jsou teleskopy, jestli jsem se správně díval nešly ani rozbít ani navýšit.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 21.03.2015
    alpakaa napsal: »
    Oáza nicnedělání se z kvality 4 zvýšila na kvalitu 5 až při spokojenosti 244 :) na kvalitu 6 při spokojenosti 313 :). Nyní mám úroveň 368 a ještě to není konec. Stálo to stovky miliónů, ale to zvýšení jde opravdu hodně vysoko. Možné by to chtělo vytvořit nějakou tabulku, u jaké dekorace, při jaké spokojenosti se to zvedá .....

    Ano, to bych taky ráda a mám ji předpřipravenou, ale k jejímu sestavení by bylo fajn, kdyby se tu o své zkušenosti podělilo více hráčů. Čím víc info, tím lépe :)

    Já bohužel na krajinářku čas neměla, takže jsem skončila jen u vylepšování jedné +78 dekorky, tu mám momentálně na +95, kvalita je stále 6, cena vylepšení byla cca 3,5 milionů a lze ji vylepšovat dále.
    dazing napsal: »
    Mě by docela zajímalo, při takovém zvýšení, o kolik to je znát na spokojenosti celé farmy? :)

    To záleží, kolik dekorací, resp. bodů spokojenosti na farmě máš, pokud málo, každé vylepšení se v procentu snížení výrobních nákladů projeví více, než pokud máš farmu plnou dekorací, tam to velmi pravděpodobně už se snížením výrobních nákladů ani nehne. Čili na tohle nelze přímo odpovědět :) Každopádně pokud už máš dekorací tolik, že další dekorace nebo vylepšení stávajících ti náklady nesníží, je rozumné nějakou dekorku vyhodit a postavit tam nějakou výrobní budovu. Dekorka totiž vlastně už v takovém případě ztrácí význam, už má maximálně tak ten estetický :o
    sharkmann2 napsal: »
    ještě by mě zajímalo zda má vliv kvalita dekorace
    budu mít dekoraci kvality 5 a dekoraci kvality 4 - obě s hodnotou+74 (nebo kvalita 2 s toutéž hodnotou) stejnou váhu ? (spokojenost,náklady..)

    Ano, kvalita je spíš takový ukazatel, jak je dekorka dobrá, jak obtížně ji lze získat, bere se v potaz také její velikost, tj. spokojenost na čtvereček, což je u spokojenosti zcela zásadní. Takže máš-li dvě dekorace stejného počtu bodů spokojenosti, ale jiné kvality, na výrobní náklady to vliv nemá, obě na jejich snížení působí stejně. Ale pokud je jedna z nich větší, "přebytečné" čtverečky zbytečně zabírají místo na farmě, pro maximální efektivní využití je lepší mít co nejvíce bodů spokojenosti na čtvereček.
    alpakaa napsal: »
    Horší jsou teleskopy, jestli jsem se správně díval nešly ani rozbít ani navýšit.

    Teleskopy mají kvalitu unikátní, označenou písmenem S. Dekorace této kvality není možné vylepšit ani rozložit.
  • kaprouš (CZ1)kaprouš (CZ1) Komentářů: 3
    upraveno 21.03.2015
    Souhlasím naprosto, začal jsem vylepšovat také nejmenší dekorace a díky tomu mohl postavit další budovy ...
  • BIBIKA.12BIBIKA.12 Komentářů: 18
    upraveno 21.03.2015
    Díky za názory :)
  • Sargana (SK1)Sargana (SK1) Komentářů: 135
    upraveno 21.03.2015
    Mňa krajinárka stála 62mil (v mojom leveli už doláre neriešim) ale mám miesto na 2-3 jabloňové sady a to je super :) .... za mňa táto aktualizácia bola na 100% zvládnutá ... potešujúce je že sa dá vylepšovať aj za doláre aj za bordel z iných dekorácií .... moja stratégia bolo vylepšiť včetko na hlavnej farme do 700tis dolárov (ak vylepšenie stálo viac už som nevylepšovala) ale na druhej strane ja tie dekorácie meniť nebudem keďže miesta už na farme moc nie je :)
  • sharkmann (CZ1)sharkmann (CZ1) Komentářů: 18
    upraveno 22.03.2015
    úroveň dekorace
    když budu vylepšovat dekoraci úrovně 2 třeba na +1000 (příklad :-) ) zůstane pořád dekorací úrovně 2 nebo bude vyšší ?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 22.03.2015
    sharkmann2 napsal: »
    úroveň dekorace
    když budu vylepšovat dekoraci úrovně 2 třeba na +1000 (příklad :-) ) zůstane pořád dekorací úrovně 2 nebo bude vyšší ?

    Kvalita dekorace se postupně zvyšuje, základních úrovní kvality je 6.
  • brddlinka66 (CZ1)brddlinka66 (CZ1) Komentářů: 23
    upraveno 22.03.2015
    Zjistil jste někdo, jestli díly z rozebrání dekorace třeba balíku slámy jsou stejné jako díly z rozebrání vodopádu, nebo jestli rozebrané díly mají hodnotu podle kvality dekorací?
    Nebo jestli je z vodopádu více dílu než z balíku sena?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 22.03.2015
    brddlinka66 napsal: »
    Zjistil jste někdo, jestli díly z rozebrání dekorace třeba balíku slámy jsou stejné jako díly z rozebrání vodopádu, nebo jestli rozebrané díly mají hodnotu podle kvality dekorací?
    Nebo jestli je z vodopádu více dílu než z balíku sena?

    Rozebrané díly jsou stejné, jejich počet se ale liší podle dekorací. Např. u balíků sena jsou to jen 2 díly, z vodopádu +54 BS to je 148 dílů, z +64 BS 323 dílů, z +74 BS 589 dílů a z +78 BS to je 854 dílů.
  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    upraveno 22.03.2015
    Svou troškou přispěju do mlýna - zkusila jsem povylepšovat tři druhy dekorací:

    Deko z akcí +78 (5x5) - vylepšení na +100 stálo 6.531.231 dolarů.
    Deko z akcí +74 (5x5) - vylepšení na +90 bylo za 2.538.304 dolarů, ze +74 až na +100 to bylo 9.186.569.
    Deko z ostrova +30 (3x3) - vylepšení na +50 vyšlo na 11.858.358 dolarů.
  • Naftak (CZ1)Naftak (CZ1) CZ1 Komentářů: 3,421
    upraveno 22.03.2015
    wolfka napsal: »
    Svou troškou přispěju do mlýna - zkusila jsem povylepšovat tři druhy dekorací:

    Deko z akcí +78 (5x5) - vylepšení na +100 stálo 6.531.231 dolarů.
    Deko z akcí +74 (5x5) - vylepšení na +90 bylo za 2.538.304 dolarů, ze +74 až na +100 to bylo 9.186.569.
    Deko z ostrova +30 (3x3) - vylepšení na +50 vyšlo na 11.858.358 dolarů.

    Díky alespoň vím kolik jsem do toho dal :D (nějak jsem to nesledovat)
  • Corco (CZ1)Corco (CZ1) Komentářů: 1,956
    upraveno 23.03.2015
    Přijde mi, že navýšení dekorace o jeden bod je u všech deko stejně drahé, cena se odvíjí od toho, pokolikáté tu kterou dekoraci navyšuji.

    Z hlediska spokojenosti (a nákladů) je úplně jedno, jestli navýším dvě dekorace o 10 nebo jednu o 20. Jedno to není z finančního hlediska, protože druhá varianta bude MNOHEM dražší.

    Já plánuju některé dekorace shodit, abych získal místo na nějaké užitečné budovy. Z mého úhlu pohledu tedy bude vhodné pro navyšování vybírat ty dekorace, které na mé farmě zůstanou. Lhostejno, zda nějaké malé použité na vycpávání děr nebo 5x5 z akcí.

    Hranice, kdy dochází ke zvýšení hodnoty (..., 5, 6, S) jsou sice zajímavé, ale pro praxi nepříliš důležité. To už bych musel mít kdovíkolik miliard, abych začal narážet na tyhle hranice. Svoje stamiliony :D rozdělím raději mezi více dekorací, dosáhnu na celkovou vyšší spokojenost.
  • sharkmann (CZ1)sharkmann (CZ1) Komentářů: 18
    upraveno 23.03.2015
    zajímalo by mě zda to co do dekorace vložím - se mi vrátí při jejím sešrotování :-)
    myslím počet těch fragmentů
  • tojejedno (CZ1)tojejedno (CZ1) Komentářů: 4,260
    upraveno 23.03.2015
    Mám dojem, že moc ne.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 23.03.2015
    sharkmann2 napsal: »
    zajímalo by mě zda to co do dekorace vložím - se mi vrátí při jejím sešrotování :-)
    myslím počet těch fragmentů

    Nemyslím si. V základu třeba dekorace +78 hodila při rozebrání 854 částí. Vylepšení na +95 by to v částech dekorací vyšlo na 2 561 částí, takže nepoměr tam určitě bude. Bohužel počet dílů při rozebrání nemám, to už jsem fakt usnula :D Ale moc nevidím důvod, proč by se to mělo takovýmto způsobem "vyplatit"...
  • berunaza (CZ1)berunaza (CZ1) Komentářů: 19
    upraveno 23.03.2015
    nikdo zatím nekomentuje aktualizaci s denními úkoly, já tedy spokojená nejsem, každý den stejné dva úkoly....akorát nás nutíte ztrácet čas souboji v soutěži, která je nudná a taky pořád dokola......
    když tyto úkoly nebudu plnit, budu mít za chvíli celý panel modrý za nesplněný úkol????
    ahoj Zdenka
Sign In to comment.