Domů Otázky ke hře Oficiální návody
MODERATOR WANTED

image
Are you a fan of Big Farm? Do you enjoy helping out your fellow players and community? Do you have regular time you can spend speaking directly with the Community and Game teams to help support your community? Then red through the recruitment form and apply HERE to be considered to join the team :)

Nákup zlaťáků - návod

black-.-angelblack-.-angel Moderator, Announcement_Rights_CS, ModDarkGreen Komentářů: 19,045
upraveno 19.03.2017 v Oficiální návody

Ve hře Big Farm jsou dvě základní měny – dolary a zlaťáky. Zlaťáky jsou prémiovou měnou - umožňují ti ve hře postupovat rychleji a dávají ti mnohé výhody. Tento návod by ti měl krok za krokem pomoci při nákupu zlatých – za reálné peníze.

Pokládat dotazy k nákupu zlatek můžete v tomto vlákně: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/13417/nakup-zlatych.


Kde zlaté koupit?

Ve hře klikni na tlačítko „Přidat zlaťáky“ – najdeš ho nahoře na liště, kde se nachází informace o tvé farmě.Následně se dostaneš na stránku, kde si můžeš vybrat, kolik zlaťáků chceš zakoupit a jakým způsobem za ně zaplatíš.Existuje mnoho způsobů platby – některé jsou výhodnější, jiné méně. V případě internetových plateb doporučuji službu PayPal nebo paysafecard. Platba je uskutečněna velmi rychle a bezpečně. Problémem převodu z účtu (metoda TrustPay) je, že může trvat až 3 pracovní dny. A vůbec nejméně výhodným je nákup zlatých pomocí SMS – stejný balíček zlatých lze koupit přes internet výrazně levněji. Níže však uvádím podrobnosti o všech dostupných způsobech platby.


Platební metody

Nákup platební kartou, převodem z účtu a alternativními metodami internetových plateb

V horní části stránky (na obrázku vyznačena zeleně) vidíš několik nabídek, které jsou ti k dispozici. Pomocí šipek můžeš mezi stránkami listovat. Čím větší balíček, tím vyšší bonus zlaťáků zdarma také dostaneš. Kliknutím na danou nabídku potvrdíš její výběr a tato nabídka se ti objeví v „nákupním košíku“ níže. Dále zvolíš způsob bezhotovostní platby a celý výběr potvrdíš tlačítkem „K pokladně“.

Kreditní karta

Metoda pro karty MasterCard a VISA. Zde je třeba vyplnit jméno, číslo, datum expirace a ověřovací kód kreditní karty. Vlevo najdeš informace o kupovaném balíčku. Po vyplnění formuláře zadané údaje potvrď.
Při platbě kreditní kartou nepoužívej háčky, čárky nebo speciální znaky, ale pouze standardní písmena. Také se ujisti, že kreditní karta, kterou používáš, má povolené on-line platby.Trustpay

Trustpay je služba, která umožňuje online platby na internetu. Převod z účtu s využitím této metody však může trvat až 5 dní.
Na obrazovce vidíš informace o platbě včetně potvrzení kupovaného balíčku zlatých. Zkontroluj všechny údaje a ve druhém kroku vyber svou banku kliknutím na její logo. Následně budou zobrazeny instrukce pro zadání platby bankovním převodem – ty se dle jednotlivých bank liší, proto dodržuj tobě zobrazené kroky k dokončení nákupu a klikni na tlačítko „Platit“. Budeš přesměrován/a na příslušnou stránku tvé banky, kde je třeba se přihlásit do internetového bankovnictví a celou transakci dokončit.paysafecard

Pro využití této služby je nutné si nejprve pořídit kartu paysafecard – prodejní místo si můžeš vyhledat pro Česko zde, resp. pro Slovensko zde. Karty jsou dostupné v různých hodnotách: 100, 300, 1 000 nebo 2 000 Kč. Jedná se o velmi bezpečnou platební metodu, protože není vyžadována žádná registrace ani žádné osobní údaje či údaje o tvé platební kartě, pouze PIN kód z předplacené karty paysafecard. Pokud ti limit karty nestačí pro nákup zlatých, můžeš ho zaplatit více kartami najednou – lze kombinovat až 10 těchto předplacených karet.

Pro nákup jednoduše stačí opsat 16místný PIN kód ze zakoupené karty a potvrdit stisknutím tlačítka „Zaplatit“. Nalevo je opět přehled informací o vybraném balíčku.PayPal

Pro platbu přes PayPal je třeba mít u PayPal vytvořený účet. Ten pak funguje jako jakási elektronická peněženka. Jedná se o velmi rozšířenou a rychlou platební metodu. Lze se jednoduše zaregistrovat při provádění platby, na kterou budeš z obchodu se zlaťáky přesměrován/a. Nahoře vidíš cenu vybraného balíčku. Stránky bohužel prozatím nejsou v českém ani slovenském jazyce.Skrill

Skrill je velmi podobnou metodou PayPalu. Při platbě rovněž stačí po předchozí registraci zadat pouze emailovou adresu a heslo – žádné vypisování čísel kreditní karty apod. Pro registraci stačí kliknout na „Pay by Skrill“, kde najdeš také odkaz pro otevření registračního formuláře. Samozřejmě je možné platit i bez registrace zadáním informací o platební kartě. Nahoře opět vidíš informace o vybraném balíčku.Maestro

Pro placení kartou Maestro zvol tuto možnost. Zde je třeba vyplnit jméno, číslo, datum expirace a kontrolní kód karty. Vlevo najdeš informace o kupovaném balíčku. Po vyplnění formuláře zadané údaje potvrď. Opět je třeba mít povolené online platby.Bitcoin

Bitcoin je další forma internetové peněženky, k jejímu používání je třeba mít nainstalovanou aplikaci BitPay. Jedná se o velmi rychlou a bezpečnou metodu. Více se dočtete na https://bitpay.com/pay-with-bitcoin.

JCB / Diners Club / Discover Network

Pro placení s kartou JCB, Diners Club nebo Discover Network využij této možnosti. Vyplň požadované informace a platbu potvrď tlačítkem „Zaplatit nyní“. Vlevo opět vidíš informace o kupovaném balíčku zlaťáků.rixty

U rixty je možné si založit účet a platit bez použití kreditní karty. Účet vytvoříš zde: https://www.rixty.com/signup?src=sp04. I na tento účet můžeš dobíjet kredit – např. v pobočkách Western Union nebo zakoupením předplacených karet a voucherů. Kde všude si svůj Rixty účet dobít, najdeš zde: https://www.rixty.com/wheretobuy. Máš tedy dvě možnosti – za hotovost si zakoupit předplacenou kartu, voucher nebo provést hotovostní vklad v bance, nebo můžeš využít online prodejců (např. i PayPal). Seznam online prodejců najdeš na https://www.rixty.com/promo/resellers. Na základě výběru konkrétního způsobu platby dokonči transakci. Vlevo si zkontroluj údaje o vybraném balíčku.
Nákup přes telefon

Ve spodní části úvodní stránky pro nákup zlatých vidíš 3 nabídky k nákupu přes SMS zprávu a 1 nabídku k nákupu přes telefonický hovor. Jsou pouze tyto zobrazené varianty, bez bonusových zlaťáků za vyšší nákup. Kliknutím vybranou nabídku potvrdíš a otevře se ti další okno:

Nákup přes SMSJe třeba zadat telefonní číslo a stisknout „ZAPLATIT POMOCÍ SMS“. Nadále se řiď pokyny na obrazovce – ty se mohou v závislosti na částce, operátorovi a typu telefonního účtu lišit.

Přesný výpis zúčtování a informace o proběhlých platbách najdeš na adrese http://www.platmobilem.cz/. Může se také stát, že máš u operátora blokovány nákupy pomocí SMS (tzv. Premium SMS) nebo máš nastaven limit pro nákup pomocí SMS – v tom případě je třeba kontaktovat operátora a požádat ho o změnu nastavení služeb. Máš-li předplacenou kartu, částka ti bude po zaplacení stržena z kreditu, máš-li paušál, nákup se ti projeví ve vyúčtování.

Nákup přes telefonní hovorZa jednu minutu hovoru nakoupíš 4 800 zlatých (pokud není aktuální výhodná nabídka pro nákup zlatých). Počet koupených zlatých tedy závisí na době hovoru a cena na konkrétním operátorovi. Můžeš mít také blokované hovory pro placená telefonní čísla – v případě, že se ti nebude dařit kontaktovat platební linku, je třeba nastavení ověřit u operátora.


Výhodné akce při nákupu zlaťáků

Nakupuj zlaté v době, kdy probíhá časově omezená nabídka Prime Time (nabízí 50, 100 i 200 % zlatých k nákupu zdarma jako bonus) nebo Prime Time spolku farmářů (při nákupu zlatých putuje bonus na konto tvého spolku). Částky zlatých jsou v nabídkách uvedeny včetně bonusu.Nakupuj zlaté v době, kdy probíhá časově omezená akce Prime Day, exkluzivní nabídka či výhodná nabídka – k nákupu zlatých dostaneš odměnu, která se ti může na tvé farmě hodit (dekorace, XP, dolary, krmiva, osivo, certifikáty, žetony, zlaté licence atd.).


Problémy při nákupu zlaťáků

Nepřipsání zlata
Nepřipíše-li se zlato na tvůj herní účet do dvou dnů (resp. do 5 dnů při platbě převodem), kontaktuj platební podporu. Návod, jak psát na podporu, najdeš zde: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/16082/jak-kontaktovat-podporu-navod.

Nepřipsání bonusové odměny za nákup
V případě, že jsi k nákupu zlatek v době prime akce či jiné výhodné nabídky nezískal/a slibovaný bonus, napiš také na podporu a ta tvůj problém vyřeší.

Zmizení nabídky z výběru
Pokud ti z výběru balíčků zlatých zmizí nějaká nabídka, kterou jsi dříve využíval/a, kontaktuj podporu a oni ti nabídku vrátí zpět.


Post edited by black-.-angel on

black-.-angel @ cs 1
Tato diskuze je zavřená.