Domů Czech Otázky ke hře

Otázky a odpovědi: Koňský ranč

11225

Komentáře

  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 18.03.2015
    Kajula5 napsal: »
    Uznávám tvoje daleko širší zkušenosti se šlechtěním. Já vycházím z toho, jak to dělám - tedy jeden max. trénink (vychází hodnota 12) a šlechtit. Teď tak mám rozdělané dva základní koně, oba mají 12 na síle a když bych je šlechtil, vychází mi to na -79%. Proto se mi nezdá to co píšeš. Ale schválně se na to zkusím zaměřit.:)

    Tak já nevycházím čistě z mých zkušeností, ale také z informací mně podaných ;-)
  • JaneXL3JaneXL3 Komentářů: 36
    upraveno 18.03.2015
    to je vyloženě věda.. :) sem myslela,že čím větší -% tím lepší bude hříbě... dalo by se tedy všeobecně říct, že koně šlechtit na + - 10 urovni, aby získalo nějakou výhodu a trénovat jen do te doby dokud rychle přibívaji lvl. Jak se to zpomalí dát šlechtit na nové hříbě s koněm pokud možno stejné urovně? Jsem v tom úplně ztracená :)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 18.03.2015
    JaneXL3 napsal: »
    to je vyloženě věda.. :) sem myslela,že čím větší -% tím lepší bude hříbě... dalo by se tedy všeobecně říct, že koně šlechtit na + - 10 urovni, aby získalo nějakou výhodu a trénovat jen do te doby dokud rychle přibívaji lvl. Jak se to zpomalí dát šlechtit na nové hříbě s koněm pokud možno stejné urovně? Jsem v tom úplně ztracená :)

    Přesně tak, já šlechtím zhruba na těch hodnotách 10, 20, 30... Jestli to je nejepší cesta, taky nevím, mám odchováno teprve 57 koní, takže stále je ještě prostor pro další zkoumání :)
  • AlenkaP (CZ1)AlenkaP (CZ1) Komentářů: 32
    upraveno 19.03.2015
    hanah napsal: »
    Ahoj, zkus prohodit koně v okýnkách při šlechtění. Mně se běžně stává, že když dávám šlechtit koně, tak při stejných koních, jen prohozených okýnkách mám jiný výsledek šlechtění, jednou tam chovná úroveň je, jednou není :)

    Attachment not found.

    Attachment not found.

    Jen můj postřeh k tomuto tématu: U prvního případu je sice napsáno šance na NOVOU úroveň chovné kvality a u druhého případu ne, ale v rámečku s novým koněm je ta úroveň u obou (to červené kolečko). Šlechtila jsem koně s úrovní 2 a koně bez úrovně a podařila se mi získat úroveň 2, i když dole v tom rámečku šance nebyla, ale u výsledného koně mi to ukazovala. Myslím, že v prvním případě je druhý kůň na 0, proto má šanci na novou úroveň, ale v druhém případě je druhý kůň na 1, proto nová úroveň není, je stejná.

    Aspoň tak mi to připadá :-)
    AlenkaP napsal: »
    Jen můj postřeh k tomuto tématu: U prvního případu je sice napsáno šance na NOVOU úroveň chovné kvality a u druhého případu ne, ale v rámečku s novým koněm je ta úroveň u obou (to červené kolečko). Šlechtila jsem koně s úrovní 2 a koně bez úrovně a podařila se mi získat úroveň 2, i když dole v tom rámečku šance nebyla, ale u výsledného koně mi to ukazovala. Myslím, že v prvním případě je druhý kůň na 0, proto má šanci na novou úroveň, ale v druhém případě je druhý kůň na 1, proto nová úroveň není, je stejná.

    Aspoň tak mi to připadá :-)

    Se omlouvám, nějak se mi neobjevily obrázky z původního textu, kde dne 5.3.2015 Hanah odpovídala na dotaz ohledně šlechtění, ale dají se rozkliknout :-)
  • lenka18012lenka18012 Komentářů: 3
    upraveno 21.03.2015
    ahoj jak můžu získat normální podkovy na cvičení s koňěm. Děkuju za odpověď :D
    Post edited by lenka18012 on
  • Jindra 112 (CZ1)Jindra 112 (CZ1) Komentářů: 2,753
    upraveno 21.03.2015
    Ahoj..získáš je po naplnění slotů v lodi
  • sharkmann (CZ1)sharkmann (CZ1) Komentářů: 18
    upraveno 26.03.2015
    když mám dráhu na úrovni 6 tak mi píše u tréninku +6
    znamená to za každý trénink se mi přičte +6
    ať dám do tréninku podkova 10 či 1000 ?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 26.03.2015
    sharkmann2 napsal: »
    když mám dráhu na úrovni 6 tak mi píše u tréninku +6
    znamená to za každý trénink se mi přičte +6
    ať dám do tréninku podkova 10 či 1000 ?

    Přesně tak :), každá nová úroveň tréninkové dráhy dává 1 tréninkový bod navíc k tréninkovému kolu za jakýkoli počet podkov.
  • cipsacipsa (SK1)cipsacipsa (SK1) Komentářů: 33
    upraveno 02.04.2015
    chcem sa opytam,preco mi uz nejde vyzyvat Lestera
  • roxeteroxete Komentářů: 22
    upraveno 02.04.2015
    ahoj ja mam ten isty problem co cipsacipsa
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 02.04.2015
    cipsacipsa napsal: »
    chcem sa opytam,preco mi uz nejde vyzyvat Lestera

    Ahoj, jakmile postava dosáhne úrovně 120 (ta modrá hvězdička), nelze ji už vyzvat. Zvýšení této hranice zatím není v plánu.
  • roxeteroxete Komentářů: 22
    upraveno 02.04.2015
    dobre..........
  • 269lucka (SK1)269lucka (SK1) SK1 Komentářů: 9
    upraveno 14.04.2015
    Ahoj!Chcela by som sa spýtať ako získam koňa s úrovňou kvality chovu 2
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 14.04.2015
    269lucka2 napsal: »
    Ahoj!Chcela by som sa spýtať ako získam koňa s úrovňou kvality chovu 2

    Tak nejprve jednodušší možnost - koupit koně se vzácnou kvalitou (tj. úroveň 2) na koňském trhu.

    A teď ta složitější možnost, kde na rozdíl od možnosti první není výsledek zaručen :) Vyšší chovnou úroveň získáš při šlechtění koní, rodiče musí být chovnou úroveň 1, aby bylo možné ji navýšit. Nicméně proces získání nové úrovně je spíše založen na náhodě a na štěstí - při šlechtění můžeš mít určitou šanci, ta se u hříběte zobrazí související ikonkou (více se dočteš v návodu).

    Čím vyšší chovnou hodnotu budou rodiče mít, tím bude šance větší. Osobně se mi to povedlo s koňmi hodnot 56 a 54. Samozřejmě se to může povést i na nižších hodnotách, stejně tak jako na vyšších.

    Hodně štěstí! :)
  • mase (CZ1)mase (CZ1) Komentářů: 10
    upraveno 18.04.2015
    Moc se omlouvám, určitě to tu někde je, ale nenašla jsem... Jak vyšlechtím koně na 2. úroveň? Skřížila jsem 2 s 1. chovnou úrovní, byli na úrovni 40 a nemám 2. chovnou úroveň...
  • Jindra 112 (CZ1)Jindra 112 (CZ1) Komentářů: 2,753
    upraveno 18.04.2015
    Tak nejprve jednodušší možnost - koupit koně se vzácnou kvalitou (tj. úroveň 2) na koňském trhu.

    A teď ta složitější možnost, kde na rozdíl od možnosti první není výsledek zaručen :) Vyšší chovnou úroveň získáš při šlechtění koní, rodiče musí být chovnou úroveň 1, aby bylo možné ji navýšit. Nicméně proces získání nové úrovně je spíše založen na náhodě a na štěstí - při šlechtění můžeš mít určitou šanci, ta se u hříběte zobrazí související ikonkou (více se dočteš v návodu).

    Čím vyšší chovnou hodnotu budou rodiče mít, tím bude šance větší. Osobně se mi to povedlo s koňmi hodnot 56 a 54. Samozřejmě se to může povést i na nižších hodnotách, stejně tak jako na vyšších.

    Hodně štěstí! :)
    mase napsal: »
    Moc se omlouvám, určitě to tu někde je, ale nenašla jsem... Jak vyšlechtím koně na 2. úroveň? Skřížila jsem 2 s 1. chovnou úrovní, byli na úrovni 40 a nemám 2. chovnou úroveň...


    mělo by to být to co hledáš :)
  • mase (CZ1)mase (CZ1) Komentářů: 10
    upraveno 18.04.2015
    Děkuji mnohokrát...
    Tak to bude na dlouho. Než vyšlechtím 2 koně do takové úrovně....
  • Jindra 112 (CZ1)Jindra 112 (CZ1) Komentářů: 2,753
    upraveno 18.04.2015
    doporučím ti si natrenovat dva koně kolem 20 a pak je vyšlechtit a takhle pak i dalším koněm - tyto dva pak prošlechit dle potřeby (spotřeby podkov) a došlechtit stejným způsobem dalšího koně...šlechtění koně potřebují méně podkov na trenink po určitou dobu
  • -rika1974- (SK1)-rika1974- (SK1) SK1 Komentářů: 546
    upraveno 21.04.2015
    ahojte. chcem nahlásiť chybu u seba v súťaži : http://prntscr.com/6wef0l

    všetko som prečistila, aj skúsila v iných prehliadačoch a nič. mám to tak druhý deň.
  • Gamas (CZ1)Gamas (CZ1) Komentářů: 2,918
    upraveno 21.04.2015
    -rika1974- napsal: »
    ahojte. chcem nahlásiť chybu u seba v súťaži : http://prntscr.com/6wef0l

    všetko som prečistila, aj skúsila v iných prehliadačoch a nič. mám to tak druhý deň.

    Myslím, že tohle chyba není, to už je konec. Jde to jen 120. :D
  • -rika1974- (SK1)-rika1974- (SK1) SK1 Komentářů: 546
    upraveno 21.04.2015
    važne? :D toto som nejak prehliadla :D:D sa tu teraz zo seba rehlim :D tak ďakujem veľmi pekne :D:D
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 21.04.2015
    Já jen tedy potvrdím, že si to Gamas myslí správně, je to tak, úrovně postav jsou omezeny do 120, dále už závodit nejde, jen během probíhající turnajové sezóny proti jiným hráčům. Prý zatím není v plánu tuto hranici zvyšovat.

    Takže já už si třeba odvykla vůbec na ranč klikat, protože mimo sezónu nebylo proti komu závodit, a teď si na to pořád nemůžu zvyknout, takže neustále zapomínám :D
  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    upraveno 24.04.2015
    Ahoj, pořád nějak tápu ve šlechtění - jak se určuje, kdy se koně vyplatí šlechtit, kdy už je to míň výhodný. Návod jsem pročetla hned několikrát (a musím uznat, že jsem z něj hodně pochytila :)), ale... některý věci mi přesto pořád zůstávají záhadou.
    Je třeba zmíněný, že se hodí šlechtit koně, když mají stejnou nebo skoro stejnou úroveň. Většinou to dokonce skutečně zabírá (narazím třeba na odchylku -4%). Teď se ale potýkám s koňma, kteří mají okolo úr. 40. Když mám dva naprosto stejné úrovně (ve všech 3 disciplínách), píše mi to při křížení -74% (ve všech 3 disciplínách). Když bych vzala ke křížení jen jednoho z nich a druhýho o celý 4 úrovně nižšího (opět ve všech disciplínách), mám u mláděte psaný, že bude mít jen -37%. Čekala bych, že ti dva totožní koně na tom budou líp, ale o tolik rozdíl? Nevěděl by někdo znalejší křížení, proč to tak je? Záleží snad při křížení i na jednotlivých bonusech u koní (=efektech šlechtění).
    Budu vděčná za jakýkoliv rady. Vím, že šlechtit je dobrý, když jsou procenta co nejnižší, ale... jak zabránit tomu, aby po přiblížení na hodnoty, co očekávám, že budou nejblíž nule, to (=procenta) najednou všechno děsně spadne a trénink na případnej další level už nejsu moc ochotná sponzorovat podkovama...?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 24.04.2015
    wolfka napsal: »
    Ahoj, pořád nějak tápu ve šlechtění - jak se určuje, kdy se koně vyplatí šlechtit, kdy už je to míň výhodný. Návod jsem pročetla hned několikrát (a musím uznat, že jsem z něj hodně pochytila :)), ale... některý věci mi přesto pořád zůstávají záhadou.
    Je třeba zmíněný, že se hodí šlechtit koně, když mají stejnou nebo skoro stejnou úroveň. Většinou to dokonce skutečně zabírá (narazím třeba na odchylku -4%). Teď se ale potýkám s koňma, kteří mají okolo úr. 40. Když mám dva naprosto stejné úrovně (ve všech 3 disciplínách), píše mi to při křížení -74% (ve všech 3 disciplínách). Když bych vzala ke křížení jen jednoho z nich a druhýho o celý 4 úrovně nižšího (opět ve všech disciplínách), mám u mláděte psaný, že bude mít jen -37%. Čekala bych, že ti dva totožní koně na tom budou líp, ale o tolik rozdíl? Nevěděl by někdo znalejší křížení, proč to tak je? Záleží snad při křížení i na jednotlivých bonusech u koní (=efektech šlechtění).
    Budu vděčná za jakýkoliv rady. Vím, že šlechtit je dobrý, když jsou procenta co nejnižší, ale... jak zabránit tomu, aby po přiblížení na hodnoty, co očekávám, že budou nejblíž nule, to (=procenta) najednou všechno děsně spadne a trénink na případnej další level už nejsu moc ochotná sponzorovat podkovama...?

    Ona ta procenta nezáleží jen na tom, jak podobné úrovně koně mají, ale i na tom, jak "přesluhují". Třeba kůň chovné hodnoty 30, který nikdy šlechtěn nebyl, bude mít tato procenta hodně vysoká. Proč? Protože dotrénovat koně na tyto úrovně vlastností vyžadovalo zbytečně velké množství podkov, než kdyby byl šlechtěn. Já osobně se těmi procenty tolik neřídím, prostě kdy už cítím, že trénink začíná být fakt drahý a dosáhnout další úrovně stojí hodně a trvá dlouho, jdu rychle hledat nějakého vhodného spářing partnera, aby se mi vyjuchalo nové hříbátko. Kdyby se šlechtilo pokaždé, jakmile jsou nějaká ta -4 %, vyžadovalo by to fakt velkou zásobu koní "do salámu". Třeba k tomu někdy dojdu, ale osobně zatím šlechtím cca po těch desítkách chovných hodnot (u těch nad 40 už méně pravidelně).

    Efekty by při šlechtění dle mého roli hrát neměli, protože hříbě je nemusí zdědit.

    Snad jsem aspoň trochu odpověděla...
  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    upraveno 24.04.2015
    Ona ta procenta nezáleží jen na tom, jak podobné úrovně koně mají, ale i na tom, jak "přesluhují".

    To je právě to - všichni 3 jsou šlechtění na úr. 30, pokud se nepletu... :(
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 24.04.2015
    wolfka napsal: »
    To je právě to - všichni 3 jsou šlechtění na úr. 30, pokud se nepletu... :(

    Jakože 3 koně mají všechny 3 úrovně stejné a přesto se v % při různých kombinacích rodičů liší?
  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    upraveno 24.04.2015
    2 maj stejný úrovně, 1 je o 4 úrovně níž.

    I když on vlastně 1 byl možná koupenej z trhu, takže nemá ve šlechtění úplně stejnej náběh. To by moh být ten rozdíl, proč mi to dělá takovou neplechu.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 24.04.2015
    wolfka napsal: »
    2 maj stejný úrovně, 1 je o 4 úrovně níž.

    I když on vlastně 1 byl možná koupenej z trhu, takže nemá ve šlechtění úplně stejnej náběh. To by moh být ten rozdíl, proč mi to dělá takovou neplechu.

    To by mohlo být ono :) Protože jinak by bylo něco špatně :)
  • Slovánek (CZ1)Slovánek (CZ1) CZ1 Komentářů: 78
    upraveno 24.04.2015
    Poslední dva dny se mi stává, že když závodím s koněm proti těm třem (George...) a závod vyhraju, tak mi ikona VÝZVA zešedne a nejde znovu závodit. Ani odhlášení ze hry nepomáhá. Neví někdo co s tím?
  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    upraveno 24.04.2015
    Slovánek2 napsal: »
    Poslední dva dny se mi stává, že když závodím s koněm proti těm třem (George...) a závod vyhraju, tak mi ikona VÝZVA zešedne a nejde znovu závodit. Ani odhlášení ze hry nepomáhá. Neví někdo co s tím?

    A nemáš u něj už v modrý hvězdě 120? 120 je strop, pak už by výzvy neměly jít vůbec (jen ostatní koně), ale... taky mi to někdy zazlobí, nechá mě to zasoutěžit, ale jen právě jednou a pak to zešedne. Šedý by to mělo být správně hnedka.
    Pokud u tebe nemá protivníkův kůň ještě 120, napiš na podporu.
Sign In to comment.