Domů Czech Otázky ke hře

Otázky a odpovědi: Koňský ranč

hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
upraveno 02.01.2017 v Otázky ke hře
Prosím dodržujte to, že toto vlákno slouží pouze k otázkám a odpovědím. Diskuze bude mazaná.
Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
«1325

Komentáře

  • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
    upraveno 23.10.2014
    Pokud chceme začít s koňmi, je důležité splnit první 3 úkoly. První úkol je dodat 10 podkov, druhý je pojmenovat koně a 3 je začít trénink.

    Pozor, pokud probíhá trénink, není možno soutěžit.


    Trénovat můžeme ve 3 aktivitách:
    1 - trénink síly (skoková dráha)

    2) vytrvalost (cvalová dráha)

    3) obratnost (kruhová dráha)

    Pokud chcete soutěžit, musíte kliknout na turnajový přepravník a tam si také vyberete, v čem chcete soutěži.



    Trénink je za podkovy, které získáme z lodě.
    Pozor, ale vylepšení tréninkových ploch je za zlaté podkovy a ty získáme soutěžením.
  • MinkoSedemsto (INT1)MinkoSedemsto (INT1) Komentářů: 1,112
    upraveno 23.10.2014
    Ja by som jednu otázku mal...
    viem, že ranč máme každý prvý deň, ale.. Akú výhodu prináša vylepšovanie objektov na ranči (cvalová dráha, auto, stáj atp.) ?

    Tým myslím napr. - pre ujasnenie - Vylepšenie dráhy na cval, skok aj dráhy kruhovej, ma stojí 20 zlatých -(turnajových)- podkov, čiže keď ich utratím a vylepším si jednu z dráh, akú výhodu to prinesie?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 23.10.2014
    Minko 700 napsal: »
    Ja by som jednu otázku mal...
    viem, že ranč máme každý prvý deň, ale.. Akú výhodu prináša vylepšovanie objektov na ranči (cvalová dráha, auto, stáj atp.) ?

    Tým myslím napr. - pre ujasnenie - Vylepšenie dráhy na cval, skok aj dráhy kruhovej, ma stojí 20 zlatých -(turnajových)- podkov, čiže keď ich utratím a vylepším si jednu z dráh, akú výhodu to prinesie?

    Viz tento můj příspěvek:
    K tréninku koně jsou potřeba podkovy, které získáme na lodi. Můžeme určit intenzitu tréninku - od běžného (zelené pole) po intenzivní (oranžové). Čím intenzivnější trénink a více utracených podkov, tím méně efektivní je trénink (v přepočtu získaných tréninkových bodů na jednu podkovu, tj. vyplatí se hráčům s velkým množstvím nasbíraných podkov), ale zato rychlejší.

    Každý kůň má 3 vlastnosti - sílu, vytrvalost a obratnost (jak si náš kůň stojí, zjistíme ve stáji). Tyto vlastnosti se pak trénují (tzn. vylepšují) tréninkem. Na každou vlastnost je zaměřená jedna z drah (skoková pro sílu, cvalová pro vytrvalost, kruhová pro obratnost), na které svého koně trénujeme. Za trénink získáme tréninkové body - ty zvyšují trénovanou vlastnost u koně - např. sílu. Každá ze tří vlastností má zatím 10 úrovní. Trénink vyžaduje určitý čas a okamžitě po jeho dokončení lze trénovat znovu.

    Teď se znovu vrátím k intenzitě tréninku. Oranžové pole (tedy kdy je trénink méně efektivní) se bude s vyšší úrovní dané dráhy zmenšovat - každá dráha má 5 úrovní. Pro odemčení vyšší úrovně budou třeba podkovy získané ze soutěží s koňmi (kde se soutěží ne proti hráčům navzájem, ale proti postavám Big Farm).

    Snad netřeba říkat, že se tohle všechno můžeš dočíst v oficiálním oznámení.
  • DarkWolf (SK1)DarkWolf (SK1) Komentářů: 1,314
    upraveno 24.10.2014
    na dostihy potřebuješ mít 2 koně?
  • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
    upraveno 24.10.2014
    blanka.p napsal: »
    na dostihy potřebuješ mít 2 koně?

    Ahoj, zatím není možné mít dva koně. Ty si vytrénuješ jednoho a pak s ním soutěžíš, zatím pouze v Turnajovým přepravníku s imaginárními postavami hry :)
    Minko 700 napsal: »
    Ja by som jednu otázku mal...
    viem, že ranč máme každý prvý deň, ale.. Akú výhodu prináša vylepšovanie objektov na ranči (cvalová dráha, auto, stáj atp.) ?

    Tým myslím napr. - pre ujasnenie - Vylepšenie dráhy na cval, skok aj dráhy kruhovej, ma stojí 20 zlatých -(turnajových)- podkov, čiže keď ich utratím a vylepším si jednu z dráh, akú výhodu to prinesie?

    Vylepšením získáš při tréninku více tréninkových bodů. Takže vylepšíš -li třeba skokovou dráhu na druhou úroveň, při tréninku se ti objeví +2 při získání tréninkových bodů :)

    Attachment not found.
  • joudaboudajoudabouda Komentářů: 171
    upraveno 24.10.2014
    Jen pro sichr jestli to nekdo zkousel, ta trenovanost kone asi nema vliv na velikost odmeny ze?
    Viz pokud je to jen takhle:
    Odměny

    Když vyhraješ soutěž, obdržíš novou měnu - soutěžní podkovy. Pokud v soutěži prohraješ, žádné tyto soutěžní podkovy neztratíš. Čím vyšší úroveň tvého soupěře, tím vyšší počet soutěžních podkov můžeš získat.
  • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
    upraveno 24.10.2014
    joudabouda napsal: »
    Jen pro sichr jestli to nekdo zkousel, ta trenovanost kone asi nema vliv na velikost odmeny ze?
    Viz pokud je to jen takhle:
    Odměny

    Když vyhraješ soutěž, obdržíš novou měnu - soutěžní podkovy. Pokud v soutěži prohraješ, žádné tyto soutěžní podkovy neztratíš. Čím vyšší úroveň tvého soupěře, tím vyšší počet soutěžních podkov můžeš získat.

    Pokud koně nebudeš trénovat, nebudeš vyhrávat, tak nezískáš zlaté podkovy :) Počet získaných zlatých podkov se zvyšuje o jednu každou vyhranou soutěž :)
  • joudaboudajoudabouda Komentářů: 171
    upraveno 24.10.2014
    hanah napsal: »
    Pokud koně nebudeš trénovat, nebudeš vyhrávat, tak nezískáš zlaté podkovy :) Počet získaných zlatých podkov se zvyšuje o jednu každou vyhranou soutěž :)
    Mno já to myslel, tak že jsem teď vytrénoval koně na úroveň 5 a že dostanu asi odměnu stejnou pokud kůň je úroveň 5 nebo 10, že to prostě asi na tom závislé nebude, ale chtěl bych mít jistotu no :-).
  • Zadoticka2Zadoticka2 Komentářů: 1
    upraveno 24.10.2014
    Mohu se zeptat, kde a za kolik podkov si mohu koně koupit?? Protože na hlavní farmě sice mám stáje a dráhy, ale nic z toho mi nejde otevřít.. Všude mi to píše ještě nedostupné..:/ děkuji
  • chury692chury692 Komentářů: 16
    upraveno 24.10.2014
    Ahoj, k čemu jsou ty hvězdy za splnění úkolu?
  • joudaboudajoudabouda Komentářů: 171
    upraveno 24.10.2014
    chury692 napsal: »
    Ahoj, k čemu jsou ty hvězdy za splnění úkolu?
    Za ne se ti kun vytrenuje hned po odkliknuti prece.
  • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
    upraveno 24.10.2014
    Zadoticka2 napsal: »
    Mohu se zeptat, kde a za kolik podkov si mohu koně koupit?? Protože na hlavní farmě sice mám stáje a dráhy, ale nic z toho mi nejde otevřít.. Všude mi to píše ještě nedostupné..:/ děkuji

    Ahoj, hrála jsi ostrovní farmu? máš ji odemčenou? Pokud máš koně zavřené, znamená to, žes nesplnila podmínku pro otevření, teď je jen otázkou, jakou :(
    chury692 napsal: »
    Ahoj, k čemu jsou ty hvězdy za splnění úkolu?
    Ty hvězdy se nazývají tréninkové body a zvyšují ti výkonnost koníčka :)
    joudabouda napsal: »
    Mno já to myslel, tak že jsem teď vytrénoval koně na úroveň 5 a že dostanu asi odměnu stejnou pokud kůň je úroveň 5 nebo 10, že to prostě asi na tom závislé nebude, ale chtěl bych mít jistotu no :-).

    To není tak docela pravda, pokud nebudeš koně trénovat, tak za chvilku nebudeš vyhrávat a tím nezískáš žádné zlaté podkovy a tím ani možnost budovat stáje :)
  • jesterka74 (CZ1)jesterka74 (CZ1) Komentářů: 54
    upraveno 24.10.2014
    U imaginárních soupeřů se objevují čísilka v zelené hvězdičce.Mám dojem,že za každou moji výhru v závodu se přičte +1,ale proč je tedy zobrazen počet u soupeře?Nebo je to snad síla soupeřova koně?Viz.: obr. v červeném kroužku

    Attachment not found.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 24.10.2014
    jesterka742 napsal: »
    U imaginárních soupeřů se objevují čísilka v zelené hvězdičce.Mám dojem,že za každou moji výhru v závodu se přičte +1,ale proč je tedy zobrazen počet u soupeře?Nebo je to snad síla soupeřova koně?Viz.: obr. v červeném kroužku

    Postavy BigFarm, resp. jejich koně, totiž sbírají zkušenosti - to je označeno tou hvězdičkou. Čím vyšší úroveň zkušenosti, tím vyšší odměnu dostaneš (tím myslím turnajové podkovy).
  • jesterka74 (CZ1)jesterka74 (CZ1) Komentářů: 54
    upraveno 24.10.2014
    black-.-angel
    s každým dalším závodem získám +1 zlatou podkovu.Jenomže např. včera,když jsem závodila prvně,tak jsem vyhrála snad 8-10x za sebou.Při každém dalším pokusu závodit (mezi tím trénuju) prohrávám i na 1.pokus.Jestli je to náhoda,nebo potřebuju silnějšího koně?Cvičiště samozřejmě podle úkolů upgraduju,pokud mám goldpodkovy...Akorát podkov nemám zatím tolik,tak budu už dávat méně...

    Tzn. ,že sice získám u závodu více zl.podkov,ale soupeř je teda asi silnější,tím,že se s ním utkám-sílí?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 24.10.2014
    jesterka742 napsal: »
    black-.-angel
    s každým dalším závodem získám +1 zlatou podkovu.Jenomže např. včera,když jsem závodila prvně,tak jsem vyhrála snad 8-10x za sebou.Při každém dalším pokusu závodit (mezi tím trénuju) prohrávám i na 1.pokus.Jestli je to náhoda,nebo potřebuju silnějšího koně?Cvičiště samozřejmě podle úkolů upgraduju,pokud mám goldpodkovy...Akorát podkov nemám zatím tolik,tak budu už dávat méně...

    Tzn. ,že sice získám u závodu více zl.podkov,ale soupeř je teda asi silnější,tím,že se s ním utkám-sílí?

    Přesně tak, v ofiku bylo řečeno, že pokud proti němu budeš opakovaně vyhrávat, on se poučí z chyb a bude těžší ho porazit, když ho ale porazíš, získáš větší odměnu. Pokud se ti momentálně nedaří vyhrávat, nezbyde než konízka trénovat :)
  • Nazgul21 (CZ1)Nazgul21 (CZ1) CZ1 Komentářů: 27
    upraveno 25.10.2014
    Zdravím, chci se zeptat jestli má nějaký smysl dávat INTENZIVNÍ TRÉNINK, nebo ne. Chcou za to totiž dvojásobný počet podkov. Díky
  • katik126katik126 Komentářů: 7
    upraveno 25.10.2014
    Ahoj, také jako Angii jsem se chtěla zeptat jaký význam má při trénování modrá čára a jaký oranžová-intenzivní trénink? Co je pro trénování výhodnější
  • Elis359 (CZ1)Elis359 (CZ1) Komentářů: 1,984
    upraveno 25.10.2014
    pokud nemáte velké zásoby podkov, tak je výhodnější trénovat v modrém, respektive v prvním oranžovém políčku.. při úrovni 1 je to například za 400 podkov.. v tom případě je to v poměru 1:10 (jedna zkušenost, 10 podkov) při intenzivním výcviku se získá víc podkov, ale už je to více znevýhodněné.. záleží taky na úrovni budovy, ale při cvičišti na úroveň tři za 4000 podkov to je v poměru 1:15,4 a samozřejmě pokud je cvičiště na nižší úrovni, je to ještě víc nevýhodné
  • sylvia140178 (SK1)sylvia140178 (SK1) SK1 Komentářů: 437
    upraveno 25.10.2014
    jesterka742 napsal: »
    black-.-angel
    s každým dalším závodem získám +1 zlatou podkovu.Jenomže např. včera,když jsem závodila prvně,tak jsem vyhrála snad 8-10x za sebou.Při každém dalším pokusu závodit (mezi tím trénuju) prohrávám i na 1.pokus.Jestli je to náhoda,nebo potřebuju silnějšího koně?Cvičiště samozřejmě podle úkolů upgraduju,pokud mám goldpodkovy...Akorát podkov nemám zatím tolik,tak budu už dávat méně...

    Tzn. ,že sice získám u závodu více zl.podkov,ale soupeř je teda asi silnější,tím,že se s ním utkám-sílí?


    ja som dnes vyhrala iba jeden zavod s jednym konom, ostatne hnde prehra, ked to takto pojde dalej, baviť ma to veru nebude
    trenujem stále
  • joudaboudajoudabouda Komentářů: 171
    upraveno 25.10.2014
    Poznatek, ktery nikde neni!! Kdyz zvednu budovu o uroven tak se zvedne pocet max bodu zkusenostnich, ale ne jen o ten bonus +2 napriklad, ale i celkovy na druhe urovni 240 a na 3ti to je 260, takze se urcite vyplati zvedat urovne treningovych budov pokud jedete na max podkov.
  • vlasta11 (CZ1)vlasta11 (CZ1) Komentářů: 24
    upraveno 25.10.2014
    ještě zde nebylo řečeno nic o návratnosti financí, které jsme investovali do ostrova a to nejsou částky zanedbatelné díky
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 25.10.2014
    vlasta11 napsal: »
    ještě zde nebylo řečeno nic o návratnosti financí, které jsme investovali do ostrova a to nejsou částky zanedbatelné díky

    Stejně jako nebylo nikdy řečeno, že vůbec nějaká návratnost bude :) Ranč navíc ještě zdaleka není ve své finální podobě, ve výsledku bude mít nějaký vliv i na běh stálých farem, jaký, to je zatím přísně tajné, třeba se nám finance nějak vrátí, třeba taky ne :)
  • ManagerKytkaManagerKytka Komentářů: 15
    upraveno 26.10.2014
    Můj kůň se při souteži o zlatou podkůvku jmenuje stejně jako já(ManagerKytka) a jezdec má jméno které jsem dala koníkovi.Docela mi to vadí!...Pojmenovala jsem ho tak aby se mi to líbilo a ted to nemá vůbec žádný význam....máte to také někdo tak nebo jste si zatím nevšimli...od kolegů ze spolku mám hlášky o tom samém...Prosím prosím o nápravu nebo podnět k nápravě...díky.
  • skoumal (CZ 1)skoumal (CZ 1) Komentářů: 1,548
    upraveno 26.10.2014
    Jo jo, a ta zrzka, co komentuje závody, o sobě mluví v mužském rodě, to by se taky mohlo opravit.
  • Hookyho farmaHookyho farma Komentářů: 21
    upraveno 29.10.2014
    Ahoj, doplnil bych tu první odpověd, podkovy můžeš získat i na lodi. Ty zlaté podkovy získáš pouze na závodišti, když vyhraješ souboj.
  • igorandrisek38igorandrisek38 Komentářů: 8
    upraveno 29.10.2014
    ahoj chtěla jsem se zeptat jak dlouho budu cvičit koníka na 10 úroven. Dráhy mám vylepšený na 3 a dvě na 4 úrovni denně konika dám cvičit 6x a stále na maximum intenzity tréninku a jsem stále na 9 úrovni. Po vycvičeni kone na všech drahách hraju ty soutěžě a vyhraju max jeden zavod takze se mi nedari vylepsovat dalsi drahy.
  • lugilzýhgndlolů (CZ1)lugilzýhgndlolů (CZ1) Komentářů: 172
    upraveno 29.10.2014
    mám otázku ze spolku, ty hvězdičky se ukládají na nebe nebo kde se dá najít kolik jich má, nikde ji to nemůžu najít
  • marpanmarpan Komentářů: 2,241
    upraveno 29.10.2014
    játu napsal: »
    mám otázku ze spolku, ty hvězdičky se ukládají na nebe nebo kde se dá najít kolik jich má, nikde ji to nemůžu najít

    Podle mého nepotřebuješ vědět, kolik máš hvězdiček, proto se asi ani nikam neukládají. Před zahájením tréninku máš v řádku napsáno, kolik jich ještě potřebuješ do další úrovně. Jakmile se trenink dokončí, hvězdičky se tam přičtou a máš tam automaticky nový údaj. Takže si to tam můžeš kontrolovat, kolik jich vždy potřebuješ :)
  • Ferdas.h (CZ1)Ferdas.h (CZ1) Komentářů: 2
    upraveno 29.10.2014
    ahojte, nikde jsem se nedočetl co je lepší. Až pod utracení dosti podkov zjišťuji, že dávát intenzivní trenink nemá žádnou výhodu naopak nevýhodu. Odečítá se více podkov a přičítá méně bodu.

    Jedinou výhodu kterou v tom vidím, je ta, že za 4 hodiny udělám při intenzivním treninku více zkušeností ale za mnohem více podkov.

    Chápu li to správně? Poraďte jakou máte zkušenost.

    Ve finále větší vytrenovanosti se dosáhne normálním treninkem za delší dobu.

    No oni vždycky ví jak lidi oškubat :D
Sign In to comment.