Domů Otázky ke hře Oficiální návody
MODERATOR WANTED

image
Are you a fan of Big Farm? Do you enjoy helping out your fellow players and community? Do you have regular time you can spend speaking directly with the Community and Game teams to help support your community? Then red through the recruitment form and apply HERE to be considered to join the team :)

Pracovní centrum (pouze pro čtení)

black-.-angelblack-.-angel Moderator, Announcement_Rights_CS, ModDarkGreen Komentářů: 19,045
upraveno 18.10.2017 v Oficiální návody
Milí hráči,

do hry byla přidána další novinka, kterou využijí všichni členové spolků - Pracovní centrum. S jeho pomocí můžete najímat pracovníky, kteří vám pomohou na vašich farmách zkrátit časy penalizace z pěstovaných remízků a zvýšit výnosy materiálu na výstavbu ve spolkové vesnici.


 Oficiální oznámení najdete ZDE.

 Diskuzi najdete ZDE

 Dotazy můžete pokládat ZDE.

Post edited by black-.-angel on

black-.-angel @ cs 1

Komentáře

 • black-.-angelblack-.-angel Moderator, Announcement_Rights_CS, ModDarkGreen Komentářů: 19,045
  upraveno 18.10.2017
  Výstavba pracovního centra

  Pracovní centrum najdete na náměstí ve vesnici:  V kruhové nabídce centra klikněte na tlačítko Vylepšit:  Otevře se okno pro darování materiálu pro výstavbu, stejně jako v případě ostatních budov ve vesnici. Pro výstavbu pracovního centra je potřeba úroveň vesnice 15.
  Najímání specialistů
  (tato část bude obsahovat screeny v angličtině, na českém serveru ještě centrum nemám, doplním, jakmile to bude možné)

  Specialisté vám pomohou odstraňovat jíl z rozmáčených polí, bílý písek ze suchých polí a valouny z kamenitých polí. V jednu chvíli můžete mít pronajaty až 3 pracovníky pro každý typ penalizovaného pole.

  V kruhové nabídce pracovního centra klikněte na najmutí pracovníků:  Posléze si vyberete správnou záložku podle typu pole, na které chcete pracovníka najmout:  Kliknutím na konkrétního pracovníka se otevřou bližší informace o něm:
  • 1. sloupec: Pořadí sezóny
   Specialistovi můžete prodlužovat kontrakt, tím se urychlí jeho práce i zvýší výnosy. Můžete ho najmout až desetkrát v řadě.
  • 2. sloupec: Doba práce za jednu zakázku
   Tento čas udává, jak dlouho pracovník stráví na poli. Během této doby není možné pole využívat, tj. nelze na něm nic sázet. Po skončení této doby bude penalizace za sázení remízků odstraněna. Lze tak tedy i zkrátit penalizace z plodin, které rostou delší dobu (např. pšenice apod.).
  • 3. sloupec: Výnos z práce za jednu zakázku
   Zde je uveden počet materiálu (jílu/bílého písku/valounů), který po skončení zakázky dostanete.
  • 4. sloupec: Počet zakázek v jedné sezóně
   Pracovník je pronajat na jednu sezónu, za tu může splnit více zakázek. Tj. znamená to počet, kolikrát ho můžete vyslat na pole.
  • 5. sloupec: Náklady za pronajmutí na jednu sezónu
   Za pronajmutí pracovníka na jednu sezónu (tj. více zakázek) platíte vesnickými dolary nebo zlatými z osobního konta. Výše těchto nákladů je ovlivněna vaší osobní vesnickou spokojeností.

  Výběrem pracovníka si ho můžete na jednu sezónu pronajmout, můžete tak učinit i přímo z kruhové nabídky pole, jakmile na poli běží penalizace, tj. byly sklizeny remízky:  Opět se otevře tabulka s dostupnými pracovníky pro daný typ půdy, kde pracovníka pronajmeme. Následně je třeba ho na pole přiřadit, opět skrze kruhovou nabídku:  V informacích je vidět, kolik zakázek ještě může splnit, jak dlouho bude pracovat a jaký bude výnos materiálu.

  Jakmile je specialista přiřazen, je zobrazen na poli i s informacemi o jeho práci:  Po dobu, kdy pracuje na poli, není možné na poli nic sázet. Jakmile práci dokončí, penalizace za vysazení remízků je odstraněna. Sklizením zakázku ukončíte a získáte výnos posbíraného materiálu:
  Správa specialistů

  V pracovním centru získáte také přehled aktuálně pronajatých specialistů:  Vidíte zde seznam pracovníků včetně odpracovaných zakázek a sezón:  Po odpracování alespoň jedné zakázky můžete specialistu propustit a uvolnit tak například místo lepšímu - mějte na paměti, že na jeden typ znehodnocených polí lze mít 3 specialisty (kdy ale zároveň každý z nich plní v jedné sezóně více zakázek). Zároveň se pracovníci liší i svým zaměřením, někteří pracují rychleji, jiní získávají více materiálu.

  Čím vyšší je úroveň pracovního centra, tím vyšší je i úroveň specialistů, které budete mít k dispozici.


  Druhou možností je prodloužení kontraktu - tím zahájíte další sezónu. V té je kratší doba práce a vyšší výnosy ze zakázky, viz informace v tabulce.
  Post edited by black-.-angel on

  black-.-angel @ cs 1
Tato diskuze je zavřená.