Domů Czech Otázky ke hře Návody od hráčů

Výnosy a zisky z remízků dle úrovně a času

Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
upraveno 14.05.2017 v Návody od hráčů
Nějakou dobu jsem pátral, které remízky se vyplatí pěstovat, pokud je chci prodat za vesnické dolary. Tyto tabulky zobrazují sklizně remízků pro pole, louky i zahrady podle úrovně, jak jsem je zjistil metodou pokus omyl a při objevení systému dopočítal. V tabulce odpovídající úrovni vybraného pole, zahrady nebo louky si najděte řádek s časem, po který bude remízek růst, a uvidíte, kolik jej získáte, za kolik se dá toto množství prodat a také přibližně, kolik vesnických dolarů na tom vyděláte.

  • sklizeň = kolik kusů remízku se sklidí (bez použití humusu, množství nutno násobit pro obyčejný humus 1,5x, pro prvotřídní 1,6x, pro superhumus 2x a pro humus z mořských řas 2,2x)
  • tržba = za kolik vesnických dolarů se toto množstí dá prodat
  • zisk/ztráta = kolik vesnických dolarů zůstane po odečtení nákladů na osivo a setí (každý má jinou spokojenost, a ta ovlivňuje náklady na setí, tabulky předpokládají spokojenost = 0)
Plodiny napsané KAPITÁLKAMI představují osiva ze zahradnictví (zelí, ječmen). Nejsou zde uvedeny všechny plodiny, vyjmenované jsou jen pro ilustraci, směrodatné jsou časy :)



















Komentáře

  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Pardon, po vysvětlení svůj příspěvek smažu.... ale jsem já jediný jantar, který se v těch tabulkách vůbec nevyzná? :D Jakože vůbec vůbec? :D:D 
  • Mandril (CZ1)Mandril (CZ1) CZ1 Komentářů: 136
    black-.-angel napsal(a):
    Pardon, po vysvětlení svůj příspěvek smažu.... ale jsem já jediný jantar, který se v těch tabulkách vůbec nevyzná? :D Jakože vůbec vůbec? :D:D 
    Ahoj, mně přijde naprosto přehledná. Najdeš si tabulku s levlem pole, které máš na farmě. Vlevo máš čas růstu rostlin např. 0 - 5 min. to budou kukuřice, vojtěška, kvítí. Najdeš si čas růstu, který jsi zasadila např. jasmín 2 hodiny ... 120 minut a vidíš kolik kterých remízků sklidíš kusů, pod tím za kolik je můžeš prodat a poslední řádek je zisk po odečtení nákladů.
    Zjednodušeně, nejlepší je mít co nejvyšší lvl pole, a sázet na ty nejdelší plodiny. Pak je zisk vždy. :-D
  • Bastet (CZ1)Bastet (CZ1) CZ1 Komentářů: 443
    No tak já jsem sice tabulky pochopila, ale upřímně řečeno - tohle není nic pro mě. Za sebe přiznávám, že tohle už by pro mě nebyla hra - jasně, trochu strategie to chce, ale já osobně k ní přidávám i trochu intuice. prostě aby to pořád byl víc relax než výpočty. 
    Nic ve zlým, nechápejte to, prosím, jako útok - naopak, klobouk dolů před Mineasem, muselo mu to dát strašnou spoustu práce a je od něj moc hezký, že se o to s námi všemi podělí. 
    Ale - já osobně remízkový rostlinky neprodávám, ale používám na vylepšení, opravu kapitánovy lodi a výrobu ve vesnických továrnách. Mám pocit, že se ty rostlinky ani prodávat nevyplatí - příjmy z nich u krátkodobých plodin nejsou zas tak vysoké a u těch několika hodinových je riziko, že mi na dlouho zaneřádí pole. Takže k pšenici, slunečnici nebo polníčku je dávám opravdu výjimečně, když potřebuju doplnit sklad.
    No a z čeho že tedy získávám ty vesnický dolary? No výměnou v bance to není nic moc - to by musela mít podstatně vyšší úroveň. Můj tip je - na gurmánský farmě vyrábím koňský pamlsky (jedna várka trvá dvě hodiny), no a když mám plnej sklad, tak je prodám, výtěžek je přes 500 tisíc vesnických dolarů. Takže mám přísun docela pravidelnej a bez námahy.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 14.05.2017
    Pro mě osobně by bylo směrodatnější, kolik tratím oproti prodeji klasických plodin, proti čemu se mi remízky vůbec nějak vyplatí pěstovat, když už teda mám prodávat. Což u remízků stejně nedělám.

    Dostatečně matoucí je taky motat všechny (resp. vybrané!) plodiny ze všech tří farem dohromady. A proč tam není bavlník? Je konkrétní důvod jeho ignorace? A hranice od do se překrývají? Prostě nevím no... Ale díky za snahu, jen u mě jaksi nepadla na úrodnou půdu :blush:
  • Bastet (CZ1)Bastet (CZ1) CZ1 Komentářů: 443
    Andílku, tipla bych si, že bavlník tam není proto, že jeho pěstování je strašně - ale strašně drahý. No a zatím ho moc nepotřebujeme - možná časem, ve vyšších levlech vesnice, až se odemknou další suroviny, až bude hodně vylepšené molo, až ....  Ale zatím je skoro k ničemu, tak asi proto z tabulky vypadl. 
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Hádat můžu taky, ale právě proto byl dotaz směřovaný na Minease, která na to jediný může odpovědět ;)
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 14.05.2017
    Tak budu reagovat :)

    Mandril (CZ1) napsal(a):
    Ahoj, mně přijde naprosto přehledná. Najdeš si tabulku s levlem pole, které máš na farmě. Vlevo máš čas růstu rostlin např. 0 - 5 min. to budou kukuřice, vojtěška, kvítí. Najdeš si čas růstu, který jsi zasadila např. jasmín 2 hodiny ... 120 minut a vidíš kolik kterých remízků sklidíš kusů, pod tím za kolik je můžeš prodat a poslední řádek je zisk po odečtení nákladů.
    Zjednodušeně, nejlepší je mít co nejvyšší lvl pole, a sázet na ty nejdelší plodiny. Pak je zisk vždy. :-D

    Máš úplnou pravdu ve všem, co píšeš, i když využití tabulek je různorodější než jen ukázka toho, co se vyplatí nejvíc, třeba prosté zjištění, že pokud chceš dávat remízek na zelí, tak nedávej dub ani topol, proděláš na tom :)

    Bastet (CZ1) napsal(a):
    Ale - já osobně remízkový rostlinky neprodávám, ale používám na vylepšení, opravu kapitánovy lodi a výrobu ve vesnických továrnách. Mám pocit, že se ty rostlinky ani prodávat nevyplatí - příjmy z nich u krátkodobých plodin nejsou zas tak vysoké a u těch několika hodinových je riziko, že mi na dlouho zaneřádí pole. Takže k pšenici, slunečnici nebo polníčku je dávám opravdu výjimečně, když potřebuju doplnit sklad.
    No a z čeho že tedy získávám ty vesnický dolary? No výměnou v bance to není nic moc - to by musela mít podstatně vyšší úroveň. Můj tip je - na gurmánský farmě vyrábím koňský pamlsky (jedna várka trvá dvě hodiny), no a když mám plnej sklad, tak je prodám, výtěžek je přes 500 tisíc vesnických dolarů. Takže mám přísun docela pravidelnej a bez námahy.
    Hele, takhle: já mám sklady remízkových plodin celkem dost plný. Čili pěstovat je nemusím. Jenže - utrácím vesnické dolary na výrobu věcí, za které se opravuje loď a staví budovy. Vkládám je do spolku. Něco mě stojí také změna produktů ve výzvě. Můj cíl, a důvod, proč jsem s prodejem remízků začal, byl, aby se remízky "samofinancovaly" - nebylo nutné vesnické dolary kupovat vůbec. A začal jsem tím, že když jsem nepotřeboval na polích nic jiného, pěstoval jsem na zelí smrk a přebytky prodal. Získal jsem nejen vesnické dolary, ale taky valouny, kterých jsem měl nedostatek. Pak mi začalo vrtat hlavou, jestli by nebylo výhodnější pěstovat něco jiného. A tak začala vznikat ta tabulka... Jinak ty koňské pamlsky vyžadují jablka a na ty mám zrovna spoustu zakázek v trhu :D
    black-.-angel napsal(a):
    Pro mě osobně by bylo směrodatnější, kolik tratím oproti prodeji klasických plodin, proti čemu se mi remízky vůbec nějak vyplatí pěstovat, když už teda mám prodávat. Což u remízků stejně nedělám.

    Dostatečně matoucí je taky motat všechny (resp. vybrané!) plodiny ze všech tří farem dohromady. A proč tam není bavlník? Je konkrétní důvod jeho ignorace? A hranice od do se překrývají? Prostě nevím no... Ale díky za snahu, jen u mě jaksi nepadla na úrodnou půdu :blush:
    Klasické plodiny - myslíš to, že vypěstuješ méně zelí po pěstování remízků, tak jaká je ztráta na zelí? Zelí pro mě není zdroj financování, takže to jsem neřešil. Nebo jsem dotaz pochopil špatně?

    Ty zmotané plodiny myslíš příklady toho, co se v daném intervalu pěstuje? Ty tam jsou přece jen pro ilustraci. Nejsou vůbec podstatné a původně jsem je tam nedával, ale říkal jsem si, že s nimi bude mnoha hráčům tabulka srozumitelnější - líp si pod těmi intervaly minut představí konkrétní pojmy. Míchám je proto, že stejná tabulka platí pro všechny farmy, takže z hlediska remízků je úplně jedno, na které farmě jsi, podstatné je jen, jak dlouho je na poli.

    Bavlník ani kaučuk tam nejsou, jelikož bez ohledu na to, jak dlouho jsou na poli jsou vždy ztrátové. Ty se za vesnické dolary prostě prodávat nevyplatí.

    Jinak ta překrytí hranic - přechod je dlouhý 1 sekundu a uvedené časy jsou v minutách. Čili jinak to napsat nešlo, leda bych uváděl pouze časy začátků (nebo konců) intervalu a mně se líbí vidět vždy interval od do rovnou, nemuset jeho konec hledat v jiném řádku. Uvědomte si - pokud zasadíte zelí, tak když na něj dáte remízek o 19 minut později, už sklidíte jinak, než kdybyste jej tam dali 20 minut později. Rád vidím jasně oba konce časového limitu naráz, menší riziko, že si najdu špatnou hodnotu :)



    A abych víc objasnil využití té tabulky: Pro mě odpovídá na 3 základní otázky:
    1. Mám málo vesnických dolarů a mám zasazené zelí/pšenici/kukuřici - co za remízek k němu dát, když už tam nějaký budu sázet?
    2. Mám zasazené zelí, ale chci sklidit co nejvíc remízku a přitom mít na poli postih co nejkratší dobu. Jak dlouho má smysl čekat, než tam ten remízek dám, aniž bych sklidil míň?
    3. Jaký remízek se mi na dané plodině vyplatí víc, pokud mi nejde o remízek, ale potřebuju jíl, nebo třeba valouny? Když už budu nějaký pěstovat, tak přece na něm nebudu zbytečně prodělávat, ne?
    A mimochodem, celá podstata té tabulky stojí na principu nákladů ztracené příležitosti :D Je to ekonomický princip, který říká, že pokud něco dělám, měl bych to dělat tím nejefektivnějším způsobem. Udělat to jinak mi způsobí škodu úměrnou rozdílu mezi nejvýhodnější a použitou variantou :) (holt jsem ovlivněný tím, že už 3 týdny bojuju se zkouškou z ekonomiky podniků, to se pak nedivte, že člověk vidí zisk a náklady úplně ve všem)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 14.05.2017
    Tak ale když z toho něco vypustíš, tak hned na začátku objasni proč. Ne "zkuste hádat". Ale gratuluju, že máš všeho tak obrovské přebytky, že vše vyrábíš jen pro čistý prodej, to mně se asi jen tak nestane, výroba a vylepšování ve vesnici toho sežerou docela dost. Takže osobně se neřídím tím vytřískat vesnické dolary (o které nouzi nemám), ale pěstovat podle toho, co potřebuju.

    PS: Jinak OT, pardon, ale ekonomika a ekonomie jsou něco diametrálně odlišného. To jen tak na okraj. Ale hodně štěstí u zkoušky :D 

    edit: aha tzv. edit Šmudlo, hledej... tedy ty intervaly. Cituji: "Rád vidím jasně oba konce časového limitu naráz, menší riziko, že si najdu špatnou hodnotu". Jasně a proč nevidět pro dané číslo rovnou dvě hodnoty, některá z nich snad platit bude :D Promiň, ale tady se intervaly prostě fakt nepřekrývají ;)
  • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
    upraveno 14.05.2017
    Základ je stručně vysvětlen už v úvodu před tabulkami. Dával jsem je sem mimo jiné právě proto, abych zjistil, jak jsou srozumitelné a na co se v souvislosti s nimi budete ptát. To mi pomůže je případně doladit nebo členům spolku lépe vysvětlit nějaký herní aspekt, když bude třeba :) Jinak přebytky mám hlavně, protože jsme stavbu ve vsi zastavili, jelikož jsme dospěli k závěru, že vylepšování nám momentálně nic užitečného nepřinese.

    A díky, zkoušku mám, teď mě z ekonomie čekají státnice.
  • mojda_micka (CZ1)mojda_micka (CZ1) Komentářů: 394

    Mockrát jsem tu s Mineasem nesouhlasil, na mnoho věcí máme diametrálně odlišný názor, ale tohle - to je NAPROSTÁ BOMBA! Chlape, smekám (můj oblíbený výraz) a děkuji. Potkává se to dokonale s mými pozorováními a pocity, neměl jsem jen koule a čas na to si tohle sepisovat. Takže díky ještě jednou!!!

Sign In to comment.