MODERATOR WANTED

Are you a fan of Big Farm? Do you enjoy helping out your fellow players and community? Do you have regular time you can spend speaking directly with the Community and Game teams to help support your community? Then red through the recruitment form and apply HERE to be considered to join the team :)

Rozběhnutí farmy s ročním odstupem...

wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
upraveno 03.06.2014 v Vše ostatní mimo téma
Po nedávných krutých změnách na farmě (hlavně vzorec spokojenosti a gurmánská farma) jsem si řekla, že vyzkouším, jak těžký rozjezdy mají nynější nováčci. A tak jsem založila farmu na sk a vydala se na průzkum... Varuju před ty, kdo neradi čtou jen takový plky... bude to dlouhý a čistě jen postřehy a srovnání před a potom. Pokud tu hledáte něco extra podstatnýho, radši tohle vlákno ignorujte... ;-)

Oproti klasickýmu nováčkovi mám samozřejmě výhody v podobně lepší znalosti hry a toho, do čeho se skutečně vyplatí investovat penízky (dekorace)... ale i mě samotnou překvapilo, jak rozdílnej ten rozjezd vlastně je. Teď už má moje malá farma úroveň 38 a je vidět, že... si na sebe vydělat dokáže. Pomalu, ale jistě... Nicméně rozdíly oproti nově vznikající farmě před rokem tu jsou. A to nemalý. A právě pro ty, koho by zajímalo jak moc je to teď pro malý farmy likvidační (jak se kolikrát na fóru ozývalo) jsem se rozhodla pár postřehů sepsat... A postupně budu přidávat (možná :D) postřehy další.
Post edited by wolfka (CZ1) on
Hloupý vlčátko

Komentáře

 • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
  upraveno 29.05.2014
  První den na farmě

  Kdo zažil rozjíždění farmy za starých časů, má možná stejnou představu, jakou jsem donedávna měla i já... Za první den s velkou farmou (tedy mou první) jsem se dostala - bez problémů - do 17. levelu. Proto mě vždycky rozesmály hlášky nováčků hledajících spolek větičky typu Jsem v 13. levelu, hraji každý den.
  S nově nastolenýma podmínkama jsem se za první den (s hlavou plnou vzpomínek na to, co jak dělat) dostala jen tuším do 13. úrovně (a že sem se - narozdíl od tý první farmy před rokem - tentokrát fakt snažila...!). Víc mi peníze zkrátka nedaly... Vzhledem k jiné spokojenosti, byla mnohem větší potřeba nejdřív zlepšit podmínky pro stavby... Dokonce 20. level (kterej postaru padl druhej nebo třetí den, mi teď dal zabrat týden.
  Hloupý vlčátko

 • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
  upraveno 29.05.2014
  Spokojenost

  Ano, dekorace se skutečně vyplatí - zvlášť v nízkých úrovních hry - řešit. Bez nákladů aspoň -50% je to dost těžký šetřit. S první farmou jsem náklady (jako asi většina hráčů) moc neřešila. Až někde okolo 30. úrovně jsem se dočetla (na fóru, kde jinde), že se to vážně vyplatí a začla farmičku pomalu zastavovat těma rádoby okrasnýma krámama... A nákladů -50% a lepší jsem dosáhla možná tak s 50. - 60. levelem.
  S farmou novou to byla prostě nutnost! Cokoli pod -50% mi přišlo nehratelný. I pouhý pěstování kukuřice, zelí a podobně (nemluvě o krmení zvířat a výrobě v mlýnu) šlo strašně do peněz a z konta se penízky ztrácely ani člověk nevěděl jak. A tak krásných nákladů, co udržuju striktně mezi -50% a -80% (někdy víc, jindy míň - podle potřeby dalších staveb) jsem dosáhla už s úrovní cca 15...!
  Hloupý vlčátko

 • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
  upraveno 29.05.2014
  Soutěže

  Je to zdánlivě blbinka, ale druhou farmu jsem přivedla na svět jen krátce po změně soutěží. Někdo, kdo soutěže nikdy moc neřešil, tento rozdíl ani nepostřehne, ale já měla na český farmě vždycky minimálně jednu soutěž denně... a jak ví každej, kdo starý soutěže zažil, odměna (dolary a xp) byla za jakejkoli výsledek v soutěži. Bez ohledu na umístění, bez ohledu na (ne)zapojení se do soutěže. Byla to jistá finanční injekce.
  S novou farmou jsem šla do soutěží taky; mám je spuštěný pomalu tahem. Jenže... není soutěž jako soutěž. Odměna v podobě reputace a čertíků je pro rozvoj farmy (v momentně, kdy ani netušíte, co za ty záhadný čertíky bude a kdy) naprosto zbytečná...
  Nezdá se to, ale těch pár tisíc (řekněme 3-20 - záleželo kdysi na tom, jak moc vážně jsem to zrovna brala a kolik těch soutěží jsem stihla pustit) je docela znát, že najednou chybí... Za den je to něco málo, co se dá oželet. Ale už třeba jen suma-sumárum za týden to je třeba $100.000. A to by se maličké farmě fakt hodilo...!
  Hloupý vlčátko

 • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
  upraveno 29.05.2014
  Úspěchy

  Ale není všechno tak černý. Ztráta peněz ze soutěží se alespoň trochu vyvažuje úspěchama, který před rokem ve hře vůbec nebyly. Ze začátku to tak nová farma nepostřehne, ale.. jak začnou odměny v desítkách tisíc dolarů nebo krásných dekoracích, na kterých hráč ještě dlouho nebude mít level, je to dobrý. Není to úplná kompenzace za peněžní ztráty ze soutěží, ale... je to nepopiratelně dobrej bonus, kterej příjde sice jen čas od času, ale... rozhodně pomůže. :-)
  Hloupý vlčátko

 • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
  upraveno 29.05.2014
  Týdenní akce

  To je asi největší rozdíl, co se mi povedlo zaregistrovat. S první farmou jsem si o hezkých (a navíc levných) dekoracích mohla nechat leda tak zdát. Každej druhej týden je tu akce, ve které se dají pořídit za prima dekošky za lidový ceny. Jasně, budu si muset ještě pár úrovní počkat na ty nejlepší (lesík, draka a spol.), ale... má malá hlavní farma se ještě teď pyšní desítkou kládových mostů z mé první akce. Dekorace 4x4 za 9.000, co přidává +18 spokojenosti je neskutečný terno v době, kdy máte v obchodě maximum Hromadu zboží 3x6 za 45.000 +20. Ano, celková spokojenost je o trošku menší, ale... cena je pětinová! Takže za těch 45.000 můžu mít klidně +100 spokojenosti. Zabere to místo, a brzo ty dekorky budu muset změnit, to je jasný. Ale v začátku hry je to neskutečný! To za mý velký farmy vážně nebylo...
  A ten, kdo tvrdí, že se akce s malou farmou nedá uhrát, tak... já su důkazem, že dá. Už první akci (po 2 týdnech mý slovenský farmy) jsem šla do toho a získala dekoraci, co dává +54! Nepadla ani jedna zlatka a měla jsem tuším 10 hodin časovou rezervu na dokončení...! Druhá akce (o další 2 týdny pozděj) mi už přinesla dekoraci +64 a měla jsem akci hotovou dokonce snad o den dřív...
  Hloupý vlčátko

 • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
  upraveno 29.05.2014
  Charita a ostatní

  Nejen týdenní akce se podepisují na postupu a rozvoji farmy. I miniakce jako Charita (o dalekohled) nebo Nehoda (xp navíc za zvířata) umí do dění zasáhnout. Tyhle miniakce ale nejsou takovým rozdílem - byly (třebaže v jiné podobě) i před rokem, proto se tu o nich nebudu dlouze rozepisovat.
  Snad jen poznámečka pro mě samotnou (kdybych si to někdy za rok, za dva, sama po sobě četla): poprvé za dobu hraní farmy se mi podařilo vyzkoušet si, jaký to je nepolapit všechny včelky. Myslím ale, že to bylo způsobený spíš tím, že 2 z těch 3 dnů jsem nebyla skoro online a žádný pecky typu slunečnice jsem neměla. A proti velké farmě jsem měla k dispozici polovinu polí. Takže 6 včel bylo vlastně víc, než jsem sama očekávala.
  Hloupý vlčátko

 • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
  upraveno 29.05.2014
  Pejsek, Omar, Spolkovej strom a Kolo štěstí

  Daly by se tyto kratochvíle zastrčit sice do některýho z předchozích odstavců, ale... jsou to atrakce, který jsou opět velmi nápomocný.
  Pes přináší spokojenost a je zárukou každodenního bonusu v podobě XP. Rozhodně doporučuju navýšit úroveň, jak jen je to možný! (Zrovna šetřím 200.000 a bude na posledním dolarovým levelu).
  Omar je pro nezlatkáře dost nepotřebnej, ale... jeho penízky zdarma tam na mě vypadávaj častěj než na velký farmě. Je zajímavý sledovat, jak ta jeho částka roste. Nejdřív rozdával 2.000, pak 5.000. Čekám, že příště už by to mmohlo být třeba 10.000.. No, když vám to padne za den jeho návštěvy dvakrát, je to milý. :-)
  Spolkovej strom - taky malá finanční injekce - tato se ale opakuje denně. Jen je jasný, že těch dvoustovek nepadá zatím moc. Rozjíždět spolek a shánět do něj aktivní lidi je náročný. Ale tak těch 7.000 za týden se zkrátka zatím hoděj. Za chvílu to přestane být zajímavý (no dobře, to už asi je už teď...), ale... začátky byly fakt dobrým bonusem, kterej před rokem samozřejmě taky nexistoval.
  Kolo štěstí - zatím jsem na slovákách točila jen jenou (osmici, čili o jackpot). Ale bylo fajn považovat taky někdy za přínos i ceny z klasických 8 zatočení. Spousta krmení, dolarů, panda, která z Kola štěstí poprvé ve farmářským životě fakt potěšila a vykouzlila mi na tváři úsměv. :D Jackpot byl ve stejným duchu jako na CS - 2 růžičky. Tedy nic moc, ale neber to, když je to zadara... :D
  Hloupý vlčátko

 • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
  upraveno 29.05.2014
  Gurmán

  Tááák, a dostáváme se k největšímu zádrhelu a největšímu trnu v oku spousty farmářů... :D

  Musím uznat, že oproti rozjezdu s českou farmou (kdy mi bylo několik úrovní předem přislibovaný, že počkej, až si koupíš gurmána, to teprv budeš vydělávat, tentokrát jsem se do koupě vůbec nehnala. Když jsem měla patřičnej level na koupi, začla jsem okukovat farmy jiných hráčů, co si ho už koupili. A bylo jasný, že tam tentokrát skutečně nic nečeká (teda.. čekala tam jedna zahrada a pokud se nepletu i kozí chlívek). Žádná restaurace, co bude pracovat dalších 10 levelů, než si tam půjdu něco postavit... :D
  K zakoupení gurmána mě vlastně popohnal postranní úkol, kterej je na několik etap, a já byla moc zvědavá, co bude následovat (nepamatovala jsem si to, pochopitelně). Ale pořád beru gurmána tak nějak.... druhořadě. Mám na něm už něco málo postavený, ale... nepřeháním to a víc se věnuju zatím hlavní farmě. Nicméně ani teď, v začátku, nemůžu říct, že by byl gurmán prodělečnej. Rozhodně mi penízky vydělává. Takže dobrý. :-)
  Hloupý vlčátko

 • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
  upraveno 29.05.2014
  Celkový shrnutí po 37 dokončených levelech (resp. 38. započatým)

  To hraní je úplně jiný. Je spousta věcí, který se mi líbily víc postaru. Celkově jsem - podle mě - postupovala rychlejc. Hodně prvků je ale nových, a snaží se kompenzovat ztráty ze zaniklých prvků (hlavně asi ta spokojenost a restaurace z gurmána). Hra je celkově pestřejší; skoro pořád stojí vedle farmy nějaký auto s akcí, což vloni v dubnu prostě neexistovalo. Potkat auto byl pomalu důvod k oslavě... ;-)

  Su docela zvědavá, co se stane, až se rozhodnu koupit pekárnu a ... hlavně... kytičkovou farmu. :-) Tu jsem na první farmě dlouho odkládala a nechala prosperovat pouze obchod (v základu)... Teď už vím, že to byla blbost a rozhodně do ní půjdu tvrdě a nesmlouvavě. (Chudák gurmán, ten se velkýho rozvoje asi hned tak nedočká. Je sice - v mým pojetí výdělečnej, ale ne tak, jako květinová farma...)

  Po měsíci hraní si ale nemyslím, že s nově nastavenýma pravidlama hry je to likvidační, že malý farmy nemaj šanci rozvíjet se, že zákonitě dřív nebo pozděj zkrachujou. V cíli mě samotnou překvapuje, že už teď je ta farma vcelku dobře rozběhlá a že už je jen na mě, co zvolím jako nejdůležitější nač našetřit. :-) Čekala jsem (jen tak z oficiálních oznámení o aktualizacích a následných diskuzích na fóru), že farmu v tomto stádiu budu mít podstatně po delší herní době. uvidíme, co příjde dál... teď už se ale zkrachování bát nemusím. :-)
  Hloupý vlčátko

 • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
  upraveno 30.05.2014
  Screenshoty ze hry - 30. 5. 2014

  Byla jsem požádaná o dodání obrázků mý slovenský farmy, aby si lidi, co nemají na sk serveru účet, mohli udělat obrázek o tom, kolik místa mi zabírají dekorace a kolik užitkový budovy.

  Dám sem jen odkazy, klidně si poklikejte. ;-)

  Hlavní farma: http://jpeg.cz/images/2014/05/30/3Pvyq.png
  náklady: http://jpeg.cz/images/2014/05/30/9MPxe.png

  Gurmánská farma: http://jpeg.cz/images/2014/05/30/IEN5.png
  náklady: http://jpeg.cz/images/2014/05/30/SlNp.png
  Hloupý vlčátko

 • ivan2011 (CZ1)ivan2011 (CZ1) Komentářů: 57
  upraveno 03.06.2014
  Ono se může mít 2farmy?
  ivan2011 @ cs 1
 • tojejedno (CZ1)tojejedno (CZ1) Komentářů: 4,260
  upraveno 03.06.2014
  Můžeš mít kolik chceš farem, ale každá musí být na jiném serveru.
  tojejedno @ cs 1
 • jana2016 (SK1)jana2016 (SK1) Komentářů: 47
  upraveno 03.06.2014
  som zvedava na postrehy ked nam doničia aj kvetinovu farmu
  sylvia1975 @ WWW 1
 • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
  upraveno 03.06.2014
  sylvia1975 napsal: »
  som zvedava na postrehy ked nam doničia aj kvetinovu farmu

  To bude až kdovíkdy... to bude zas na někom jiným, jestli ho/ji bude bavit rozbíhat farmu od nuly. Já mám svých časožroutů už dostatek. :-)
  Hloupý vlčátko

Sign In to comment.