Domů Czech Podněty, pochvala a kritika

Více funkcí ve spolku [BUDE ZVÁŽENO]

Dadika (SK1)Dadika (SK1) Komentářů: 561
S ohľadom na predchádzajúcu diskusiu TU vytváram k danej téme hlasovanie.
Ide o to, aby jeden zo zástupcov mal okrem bežne dostupných možností navyše možnosť vylúčiť člena zo spolku. Môže nastať situácia, že vedúci vypadne a ak má v danej chvíli spolok neaktívneho člena a nájde zaň náhradu, nemohol by výmenu uskutočniť vzhľadom na neprítomnosť vedúceho. Určite by sa našlo i viac dôvodov, ale každý spolok funguje inak, takže tie dôvody by boli asi rôzne.
Ešte jedna vec. Momentálne hra funguje tak, že ak si vedúci nestanoví zástupcov sám, systém automaticky pridelí funkciu dvom hráčom v spolku (aspoň tak to bolo, keď som spolok vytvárala ja), táto funkcia špeciálneho zástupcu by mala byť výlučne na stanovení vedúcim spolku a nie systémom, zároveň, aby nedochádzalo k zmätkom, by táto funkcia bola v spolku len pre jedného člena. Ešte dodám, že vedúci by mal možnosť výberu, či na tú funkciu niekoho dosadí, alebo nie.
Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
«1

Komentáře

  • Beba2 (CZ1)Beba2 (CZ1) Komentářů: 476
    upraveno 18.12.2013
    ak toto prejde tak konečne niečo rozumné a nápomocné vo vedení spolkov.i keď tomu neverím lebo sa ozvú hráči s otázkou a čo ak bude neprítomný aj ten zástupca ktorý má možnosť vyhadzovať.mne sa toto zdá ako dobrý návrh a vo väčšine spolkov sa komunikuje o tom či niekoho vylúčiť alebo nie.to či sa ozvú spoluhráči alebo nie je vedlajšie lebo tú možnosť mali do toho kecať.takže toho hráča nevylučuje vedúci,či zástupca na vyhadzov ale spolok ako taký
  • simon00752simon00752 Komentářů: 1,308
    upraveno 18.12.2013
    Ahoj sem proti aby zástupce mohl vyhazovat členy mohla by nastat situace že by zástupce vyhodil všechny členy třeba ze spolku kde jich bylo 40 a co pak?? Já jsem pro aby si mohl vedoucí nastavit ""dobu vyhazování"", vedoucí by nastavil dobu např 10 dnu a pokud by se někdo nepřihlásil po dobu 10 dnů tak by ho to automaticky vyhodilo ale vedoucí by to taky mohl zrušit. ;):)
  • joudaboudajoudabouda Komentářů: 171
    upraveno 18.12.2013
    Proste kdyz muzou zastupci prijimat hrace tak by meli mit moznost i vyhazovat, prijde mi to divne, ze nemuzou, teda mohli by vyhazovat jen obycejne hrace, ostatni zastupce samozrejme ne.
  • tojejedno (CZ1)tojejedno (CZ1) Komentářů: 4,260
    upraveno 18.12.2013
    A co když zástupce vyhodí vedoucího, stane se vedoucím a spolek převezme?
  • simon00752simon00752 Komentářů: 1,308
    upraveno 18.12.2013
    tojejedno2 napsal: »
    A co když zástupce vyhodí vedoucího, stane se vedoucím a spolek převezme?


    ups, to mě nenapadlo :D

    PS: návrh sem pozměnil
  • Petr S.2Petr S.2 Komentářů: 1,101
    upraveno 18.12.2013
    Dadika2 napsal: »
    Ešte jedna vec. Ak si vedúci nestanoví zástupcov sám, systém automaticky pridelí funkciu dvom hráčom v spolku...

    Zase něco automaticky... Takže systém tuto funkci automaticky přidělí dvěma hráčům, kteří jednou "omylem" našli počítač a od té doby ho neviděli, aj e to pro kočku. A nebo to trefí zrovna nějakého zakomplexovaného trotla, který jen tak z nudy vyháže členy.
    Nechci nic automaticky!
  • tojejedno (CZ1)tojejedno (CZ1) Komentářů: 4,260
    upraveno 18.12.2013
    Petr: Ale to jsi špatně pochopil. V té větě Dadika nepopisuje, jak by to mělo být, ale jaký je současný stav (ohledně zástupců). Naopak říká, že ten "privilegovaný zástupce" by nebyl vybrán automaticky, ale pouze výběrem vedoucího.
  • Petr S.2Petr S.2 Komentářů: 1,101
    upraveno 18.12.2013
    Tak to jo. Jsem pro manuální nastavení :) A možná, že u velkých spolků by tito zástupci mohli být i dva. Protože kdo ukočíruje čtyřicet rozzlobených farmářů s vidlema? :D
  • Dadika (SK1)Dadika (SK1) Komentářů: 561
    upraveno 18.12.2013
    Trocha som tú vetu o automatickom pridelení zástupcov upravila, mohlo to vyznievať i inak ako bolo myslené. Tojejedno to ale vysvetlila správne, takže vďaka:)
  • Petr S.2Petr S.2 Komentářů: 1,101
    upraveno 18.12.2013
    Souhlasím s možností pravomoci zástupců vylučovat členy i s tím, že vedoucí rozhodne, kolik a zda vůbec nějaké zástupce chce mít :)
  • helaras (CZ1)helaras (CZ1) CZ1 Komentářů: 966
    upraveno 18.12.2013
    Nesouhlasím.
    V případě, že vedoucí spolku bude třeba na delší dovolené, může svoji funkci dočasně předat některému zástupci, o kterém ví, že toho nezneužije. Jinak, pokud jsem správně pochopila, tak je to nastavené tak, že když se vedoucí spolku delší dobu (nevím přesně jak dlouho) nepřihlásí do hry, přechází jeho funkce na zástupce. Ale nevím, jestli je to zástupce s nejvyšším levelem.
    Tam by to asi chtělo vyřešit, protože to nemusí být vždycky zrovna ta pravá osoba.
    V případě, že se přeci jen prosadí zástupce s větší pravomocí (nevím, zda to bude zastupující vedoucí nebo první zástupce nebo jaký název této funkci přidělit), mělo by se vymezit co vlastně má za pravomoce. Rozhodně by neměl mít právo vyhodit vedoucího.
  • Petr S.2Petr S.2 Komentářů: 1,101
    upraveno 19.12.2013
    Předpokládám, že takovýto zástupce by mohl vyloučit pouze hráče organizačně pod sebou, čili nemůže vyloučit sobě rovné ani vedoucího :) (Pro Petrushu : vyloučit ve smyslu členství, nikoliv z hlediska biologického :D)
  • joudaboudajoudabouda Komentářů: 171
    upraveno 19.12.2013
    Nevim, ale podle mne jakekoliv slozitosti co vymyslite, nebude chtit nikdo programovat a navic melo by to byt promyslene. Ono asi jde jen o jedno vyresit situaci, kdy nahodou vedouci spolku skonci ve spitale a spolek pak ma treba problem, takze proste, zastupce bude mit moznost vylucovat obycejne hrace a tim by se to melo vyresit.
    Automaticky se urcuji zastupci jen pri zalozeni a pak uz si to urcuje sef, jen by mne zajimalo, jako je to s tim automatickym prerazenim sefovske funkce pri neaktivite.
  • tomkr3tomkr3 Komentářů: 445
    upraveno 19.12.2013
    pro joudabouda : Pokud není vedoucí vkuse přítomen jeden měsíc, přejde automaticky funkce vedoucího na zástupce z nejvyšším levlem.
  • Kacirek (CZ1)Kacirek (CZ1) CZ1 Komentářů: 413
    upraveno 19.12.2013
    Ono vyloučit farmáře ze spolku není opravdu jen tak.
    Na jedné straně jsou farmáři, kteří vstoupí, nedají nic do kasy, neúčastní se projektů, nekomunikují a i přes výzvy si nekupují výzkumníky - jsou jasnými adepty na vyhazov.
    Na druhé straně jsou ale farmáři, u niž vím, jak mají čas. Hlásí mi delší nepřítomnost. Napíší mi, jestli mají možnost se účastnit projektů - u nás stačí většina farmářů -, na chatu se připomenou že je na nich řada se sbírkovými předměty, bez řečí si kupují výzkumníky a přispívají do kasy.
    Padne návrh, že se bude projektovat a farmář X mi napíše, že se nemůže projektu účastnit. Po zkončení projektu se jeho počet lopatiček zmenší. Na víc bude červený třeba dva dny. Ale jen já vím, že jel na dovolenou. Po skončení projektu odejdu s farmy a po návratu zjistím, že už ve spolku není, protože ho některý ze zástupců vyloučil, protože se mu nelíbilo, že se nezúčastnil? ...
    Ano. V každém spolku to chodí jinak. A taky vím, že se může stát, že už nebudu moci chodit na farmu každý den...
    Nevím.... je možné, že jednou funci "podvedoucího" či "správce" někdy v budoucnu využiji....
    V tuto chvíly bych ji ale nevyužila.
  • Naftak (CZ1)Naftak (CZ1) CZ1 Komentářů: 3,421
    upraveno 20.12.2013
    jsem zasadně PROTI

    funkce vedoucího je o tom že má kočírovat spolek, dle možností a vědět o všech co nejvíc (kdy a jak můžou hrát apod)
    funkce zastupce je od toho aby pomáhal ostatnim se zlepšovat a byl nápomocen vedoucímu s kočírováním
    členové jsou ostatní co rádi hrají ale nechtějí nic navíc

    máme ve spolku dva hodně aktivní hrače - členy, jeden nijak nekomunikuje s okolim ale přispívá na konto, učastní se výzkumu (nepamatu ji se že by v nějakem nebyl), učastní se projektu -- super ale chce jinak hrat sám, druhý je aktivní ve všem ale hodně zbrklí, pořád chce projekty (na některé si netroufnem) agresivní hráč ale jinak je super

    jako zastupce jsou farmáři kteří chápou jak to chodí a sami navrhují co by bylo potřeba a co radši ne

    jsou u nas členové kteří prostě nechtějí dělat zastupce, tak je nenutíme

    vedoucím jsem se stal když mě vedoucí dal jako zastupce a potom celá velká čtveřice hlavních hráču přestala hrat - po třech tydnech se exvedoucí přihlasil, hodil mě jako vedoucího a plav v tom jak můžeš
  • Moncici23Moncici23 Komentářů: 39
    upraveno 29.12.2013
    a co takhle? dát zástupcům možnost vyhazovat hráče, ale musí to odsouhlasit minimálně 2-3 zástupci? něco jako hlasování. jeden zadá vyhodit hráče, ale dokud to další dva neodsouhlasí, hráč vyhozen není..
  • medrinka2medrinka2 Komentářů: 4,674
    upraveno 30.12.2013
    Podle mého by měl mít vedoucí spolku možnost určit člověka, který ho v případě neaktivity zastoupí, bez toho že by mu musel předávat funkci vedoucího. V reálném životě se může stát cokoliv nečekaného. Ale pouze jednoho jediného člena, protože pokud tuhle funkci dáte deseti zástupcům je to holá katastrofa a spolek se brzy rozpadne. Sedmihlavá saň by potom nebyla jen bájné zvíře :D
  • Dadika (SK1)Dadika (SK1) Komentářů: 561
    upraveno 30.12.2013
    medrinka2 napsal: »
    Podle mého by měl mít vedoucí spolku možnost určit člověka, který ho v případě neaktivity zastoupí, bez toho že by mu musel předávat funkci vedoucího. V reálném životě se může stát cokoliv nečekaného. Ale pouze jednoho jediného člena, protože pokud tuhle funkci dáte deseti zástupcům je to holá katastrofa a spolek se brzy rozpadne. Sedmihlavá saň by potom nebyla jen bájné zvíře :D
    S týmto sa nedá nič iné, ako súhlasiť:)
  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    upraveno 13.03.2014
    Díky za připomenutí návrhu; předávám k posouzení.
  • SystemSystem Komentářů: 106,969
    upraveno 27.05.2014
    Ahoj,

    tento návrh byl nedávno předán. Uvažuje se o této možnosti. V současnosti však je soustředěna pozornost převážně na nové okolí farmy, proto tým zatím nedokáže říct, zda a kdy dojde k nějakým změnám v tomto směru.
  • kamil.k (CZ1)kamil.k (CZ1) Komentářů: 2
    upraveno 06.08.2014
    Ahoj,
    dostal jsem nápad, že by bylo dobré, aby bylo více hodností ve spolku jako je to na Goodgame Empire :).Například:
    Pokladník-stará se o věnování dolarů a zlata
    Příjmatel-stará se o přijmání nových hráčů do spolku a vyhazování členů ze spolku
    Projektář-zahajuje projekty a stará se o zbírkové předměty
  • tojejedno (CZ1)tojejedno (CZ1) Komentářů: 4,260
    upraveno 06.08.2014
    Aby to byl návrh, musíš ho víc rozpracovat - jaké hodnosti by to měly být, jaké pravomoci by měly, ... ... ...
  • Hadak (CZ1)Hadak (CZ1) CZ1 Komentářů: 4,342
    upraveno 06.08.2014
    Jaké "hodnosti" máš na mysli?
    Tady neválčíš, nýbrž buduješ!
    Napadá mě třeba podhrábník, lopaťák, nadrýčník...
    Attachment not found.!


    Attachment not found.....podhrábník v akci... :D
  • Desidia2Desidia2 Komentářů: 469
    upraveno 06.08.2014
    kamil.k3 napsal: »
    Ahoj,
    dostal jsem nápad, že by bylo dobré, aby bylo více hodností ve spolku jako je to na Goodgame Empire :).
    Nevysvětlil jsi k čemu by to bylo dobré, vysvětli blíž jak to myslíš.
  • bobo.marcel2bobo.marcel2 Komentářů: 134
    upraveno 11.08.2014
    Tak mě by se zase líbila jedna funkce-už vícekrát projednávaná,avšak ne nijak nadějná:
    Urgentně bych chtěl pro svůj spolek zástupce s možností vyhazovat.
    Není to nijak důležité,pouze odpovídám na úvodní otázku:D

    jinač nápady s:
    žebříčkem s označením hráčů bez spolku-super!!!:D
    Oznámení o přistáni lodi- mě přijde zbytečné:p
    tlačítko: zalít spolk. strom všem- asi nemá naději na úspěch(u vedení):confused:
  • Hadak (CZ1)Hadak (CZ1) CZ1 Komentářů: 4,342
    upraveno 11.08.2014
    Jako volitelná funkce, řešená třebas zaškrtávacím políčkem, by mohla být celkem přijatelným kompromisem pro souhlasící i nesouhlasící hráče.
    Já bych proti nebyl... :)
  • teodorek2teodorek2 Komentářů: 0
    upraveno 10.05.2015
    Spolek by mohl mít klidně i dva vedoucí


    V některých spolcích se stane, že i vedoucí jede na dovolenou a v tom vstoupí do Spolku farmářů nějaký sprostý provokativní hráč, který i přes opakované výzvy zástupce(zástupců) nehodlá opustit S. Farmářů a v tom by se mohl hodit můj návrh.Byl by druhý vedoucí spolku farmářů, který by mohl vyhodit neukázněného člena tím by se omezily hádky ve spolcích.V některých případech se stává, že jen kvůli jednomu hráči se rozpadne spolek.Je pravda, že velitel to na tu dobu může předat svou funkci, ale co když se už nemusí vedoucí vrátit do spolku.Vím že od toho,aby se člena nahlásilo je support, ale proč Vás vedení GS obtěžovat, když to můžeme vyřešit jednoduše.
    Děkuji všem za přečtení
    Hráč teodorek
    Na foru teodorek2
    Post edited by teodorek2 on
  • Hadak (CZ1)Hadak (CZ1) CZ1 Komentářů: 4,342
    upraveno 10.05.2015
    Částečně si i odpovídáš.
    Institut druhého vedoucího je zbytečný.
    Pokud vedoucí odjíždí na víkend, případně na delší dobu (například na dovolenou),
    má možnost předat pravomoci jinému hráči.
    Delší nepřítomnost vedoucího (měsíc) bez předání pravomocí je řešena automatickým převodem jeho pravomocí na zástupce s nejvyšším dosaženým levem...
    Miki :)
  • Alčazv (CZ1)Alčazv (CZ1) CZ1 Komentářů: 106
    Uvítala bych kdyby byl jeden hlavní zástupce který by měl stejné pravomoci jako vedoucí spolku . Když dojde k tomu , že vedoucí není delší dobu nepřítomen aby ho mohl hlavní zástupce ve všem zastoupit. Některé úkony teď může dělat jen vedoucí spolku. Děkuji a s pozdravem  farmářka Alča.
Tato diskuze je zavřená.