Domů Představení spolků farmářů CS server

Animagie (cs)

2»

Komentáře

 • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
  upraveno 04.07.2017
  Další výzkum posil máme za sebou a díky němu a odchodu dvou neaktivních hráčů můžeme přijmout 4 hráče.

  Od posledka jsme poskočili o další 2 příčky ve vesnické lize, takže uvítáme hlavně hráče, které baví soutěžit a pracují na svých farmách, klidně od 12. úrovně. Pokud získáme 3 členy, budeme mít v příští spolkovce odměny už pro několik prvních hráčů, snad se povede. A když bude aktivita dobrá, máme v plánu vylepšit dobrodruha na 2. stupeň, už máme 26% (schází jen spousta hřebíků, ale počítám, že to ještě bude tak na 2 měsíce, pokud se nerozhodneme to uspíšit za vesnické dolary).

  Upozorňuji, že nemáme pracovní centrum, aby nováček nebyl zklamaný, a v dohledné době neplánujeme stavět.
  (Ne)spokojenost spolkové vesnice daná stavbami je teď na úrovni -90, a nějakou dobu tam ještě zůstane.
  Post edited by Mineas (CZ1) on
  Spolek Animagie (cs)
  Aurea via media.
 • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
  upraveno 05.07.2017
  Povedlo se nám získat za 9. místo trofej. Další soutěživý hráč by nám mohl pomoci uspět ještě lépe.
  Kdopak se přidáte?

  Jinak kvůli celosvětovému mistrovství asi postavíme i pastvinu.

  PS: pastvina už stojí, ale spolková spokojenost nám spadla na -117. Ještě asi klesne o 8 bodů až vylepšíme továrnu na minerály a kovy tak, abychom mohli vyrábět věci pro koně.
  Post edited by Mineas (CZ1) on
  Spolek Animagie (cs)
  Aurea via media.
 • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
  upraveno 15.07.2017
  Ve spolku nám zbývá 1 volné místo. Rádi uvítáme hráče, kteří ocení spolek bez povinných vkladů, ale očekávající alespoň trochu pravidelnou aktivitu :)

  PS: vylepšení továrny na kovy kvůli koním nám trochu srazilo spolkovou spokojenost, máme teď v součtu -125. V nejbližší době se pravděpodobně hýbat nebude, další výstavba není v současnosti v plánu.

  Oprava: po 4 dnech se nám povedlo stav naplnit, jsme komplet
  Post edited by Mineas (CZ1) on
  Spolek Animagie (cs)
  Aurea via media.
 • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
  Ahoj. Hledám posily na místo 2 neaktivních hráčů.
  Značka: nejsou povinné vklady, ale očekává se alespoň trochu pravidelná aktivita

  Co od hráčů chceme? Účast ve spolkovce, výzkumech a pomoc při výzvách
  Co nabízíme? Rady a pomoc, ochota přispět zkušenostmi i dárkem, každodenní společná bedna u dobrodruha (sice jej máme jen na 1. úrovni, ale téměř vždy opravujeme na 100%, takže bednu mají všichni),pastvinu na 1. úrovni a možnost vyrábět pro ni vše po háček na kopyta a flétnu :) Navíc také odměny ze spolkovky, vždy získáme alespoň 55 odměn, ale občas se prokoušeme až k té 63. :)

  PS: spolek má dobrou kolektivní vesnickou spokojenost, takže melancholická nálada nehrozí
  Spolek Animagie (cs)
  Aurea via media.
 • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
  upraveno 27.11.2017
  Krásný den přeju. Zítra v podvečer dokončíme výzkum posil a získáme 2 místa pro nové hráče, proto mi přijde tato chvíle vhodná k malému shrnutí uplynulého času v našem malém spolku.


  Je to už rok a půl, co jsme spolek založili. V prvním půlroce rostl pomalu a hráči se hodně střídali, spolehlivá byla v podstatě jen dvojice zakladatelů. Hráli jsme v té době spíš sólově a zaměřovali se na vyhledávání a získávání nováčků.


  Zlom přichází v září 2016, kdy se podařilo vybudovat stabilní základnu 6 hráčů (bylo nás 11) a spolek začal růst. Už se k nám přidávají nejen začátečníci, kteří zas brzo odpadli, ale také zkušení veteráni, hledající klidnější spolek. Výzkumy začaly fungovat a na přelomu roku (už nás bylo 15, z toho 10 aktivních) se dařilo získávat v soutěži spolků většinu odměn.


  Se zavedením spolkové vesnice jsme začali stavět jen nesměle. Byli jsme sice v rámci spolku na vrcholu aktivity (v této době se vedení zaměřovalo hodně na vedení a vysvětlování herních mechanik, aby se víc hráčů vypracovalo a pomohlo s budováním spolku), ale teprve v květnu jsme se vrhli na pěstování remízkových plodin a první krůčky při stavbě továren. Dobrodruha s koňskou pastvinou jsme vybudovali až v červenci. To už měl spolek 21 členů a díky velmi slušné aktivitě a nadšení nováčků se nám od dubna, kdy jsme byli na 335. místě vesnické ligy povedlo vyškrábat se do září až na 303. místo a ve spolkovkách jsme často získávali všechny odměny včetně dekorací (jsme v bronzové lize). Na sklonku září a řijna aktivita ve spolku trochu klesla a v listopadu jsme už výzvu ani nepodávali. Propadli jsme se o dvě příčky a držíme 305., bez většího zájmu o další postup.

  Když opadalo nadšení vesnickou ligou a na začátku zimy došlo k útlumu tahounů spolku, uvědomili jsme si, že další postup nebude v našich silách, a vrhli jsme se místo toho na budování spolkové vesnice. V současnosti máme továrnu na minerály a kovy na 24. úrovni, továrnu na dřevo a textil na 30., vesnickou banku na 6., a na 1. pastvinu, dobrodruha a nově i jezírko. V plánu je postupně vybudovat "kovárnu" na 30., kde je termoska, "dřevárnu" na 35, později až na 40., tedy k dřevěné krabičce a pak k dalším potřebám pro koně. Pracovat se bude i na vesnické bance a chtělo by to pastvinu o úroveň výš. Prioritou je teď vesnické jezírko, nejlépe dřív, než skončí akce se zlatými rybkami, v které si vedeme docela pěkně (viz obrázek).


  V současnosti má spolek plný stav 23. členů, přičemž nabíráme převážně nováčky (od 12., vzácně od 11. úrovně), a čerstvě dokončujeme další výzkum posil. Neaktivní hráče vyhazujeme dle jejich (ne)účasti ve výzkumech - s nulovou účastí jak začnou být červení, výzkumníkům tolerujeme několik týdnů, veteránům měsíců. Ve spolku jsou aktuálně 2 neomluvení veteráni s delší než měsíční absencí, jinak jsou hráči aktivní (poslední dvě spolkovky 18, rsp 19 zapojených hráčů, z toho 8, rsp 9 hráčů překročilo hranici 100 000 bodů na spolkovku). V současnosti jsou mezi členy 2 omluvení hráči (omluva se připouští při úředchozí účasti ve výzkumu).

  Pravidelně děláme výzkumy a ve spolkovce se snažíme doškrábat alespoň k 55. odměně. Projekty se dělají tak každé 1-2 týdny, výzkumy probíhají kontinuálně s četností cca 2 za měsíc. Prioritou je mít funkčního dobrodruha - jeho loď stále opravenou tak, aby byla všem k dispozici společná odměna. Vedení je budováno na komunikaci, radách a sdílení dat a nápadů. Také si ve spolku díky dobrodruhovi, který nás zásobuje, rádi dáváme dárky. Nesnažíme se o žádné vrcholové výkony, ale nějaký ten bonus ve spolkovce či spolkové práci se občas připlatí (i na desítky hodin). Čerstvou změnou je bojovat v každé druhé spolkovce a v těch nebojových nechat na každém, zda se zapojí nebo nikoliv (jsou prostě moc často). Výzkumy jsou povinné od 40. úrovně hráče, příspěvky do spolku jsou čistě na uvážení každého, žádná povinnost se v dolarech ani ve zlatě nekoná.

  Koho by cokoliv zajímalo, ať mi napíše, a rád se podělím o postřehy a zkušenosti. Mějte se hezky, a pokud máte zájem o vstup do spolku, dejte vědět.
  Spolek Animagie (cs)
  Aurea via media.
 • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
  upraveno 17.03.2018

  Na cestu se snášejí vločky a tvůj kabát není zrovna ideální na dlouhou zimní procházku. Jenže, co naplat, parní kotel občas vypoví poslušnost, to se stává. Zůstat v přístavu, kde jinovatka udělala z jediné lavičky umělecké dílo a výlohu "První kouzelné přepravní a obchodní společnosti" (alespoň to stálo na vývěsním štítu, vyzdobené třpytkami) zdobila jen cedulka: "Jsem na tancovačce, vrátím se po půlnoci"? Byl by z tebe rampouch, než by loď opravili. A ani to nevypadalo, že by s opravou nějak pospíchali, když kapitán Barnacle po hodině klení vynadal všem a všemu okolo, a houpavou chůzí se vydal k blízké vesnici. Zapátráš pohledem před sebou, ale jeho kapitánská čapka není nikde v dohledu. Jen stopy těžkých bot naznačují, že tudy v poslední hodině někdo šel. Přidáš do kroku, zahalíš se těsněji do tenkého kabátu a jektaje zuby, doufáš, že na té tancovačce bude pořádně horko.

   

  Spěšně míjíš farmu, označenou na nezdobené bráně krátkým názvem Mia. V dohledu ani noha, jen pes za plotem po tobě vrhne váhavý pohled, snad z povinnosti krátce štěkne, a pak se zas rychle uklidí do tepla a sucha boudy skryté pod štítem jednoho z domečků hned vedle řady tichých včelínů. Lešení okolo mohutné stavby palírny napovídá, že jak opadne mráz, bude tady spousta práce. Ale v tomhle nečase, kdy se slabé odpolední slunce ztrácí mezi mraky, slibujícími další sněhovou nadílku, panuje ledový klid.

   

  Za hradbou olivových sadů zahlédneš vzdálený ranč. Ani mráz, ani sníh tamnější život nezastavil a kdosi prohání skupinku závodních koní na cvičišti. Jindy by tě to i zlákalo - přijít blíž, prohodit pár slov a pozorovat, ale v tuto chvíli tě mnohem víc upoutá tichá hudba, zaznívající od vzdálené vesnice.

   

  Lhostejně přejdeš skupinku barevně vyzdobených vozů s vlaječkami Vesnické ligy. Však je vidět, že tady se nic neděje. Zarazíš se jen u nástěnky, vyvěšené vedle velké cedule "Vítáme vás ve vesnici Animagie". Přelétneš vývěsku, aniž by tě upoutalo oznámení, že výzva k boji o 305. místo ligy se opět nezdařila. Jako by si dnes někdo dělal s ligou těžkou hlavu. Hned vedle je vystřižený novinový článek, ve kterém starosta slibuje, že vesnická pastvina se z jara bude opět rozšiřovat. Uprostřed celé vývěsky dominuje prohlášení vesnické banky, že díky mimořádným ziskům budou rozšířeny bankovní služby a každému farmáři, který se zapojí do vyhlášené brigády, jsou slíbeny mimořádné lístky do tomboly na vesnické slavnosti, kterou vesnice během léta pod patronaci bankovního domu pořádá. V rohu nástěnky se krčí výzva, aby farmáři neskládali materiál k pracovnímu centru, protože jeho současná druhá přestavba je na nejbližší rok poslední, a ani vesnický přístav není v plánu v dohledné době rozšiřovat. Kdo chce pomoci s rozvojem vesnice, ať se zapojí do sbírky k dalšímu zkrášlování vesnického jezírka a pastviny. Nad rozpisem směn ve vesnických továrnách pro výrobu dřevěných krabiček a termosek už se nezastavíš a spěšně pokračuješ dál. Však už se pěkně klepeš zimou.

   

  Na návsi ani noha, ale smích a hlahol tě neomylně vedou správným směrem. Míříš k velkému stanu za vesnicí, od kterého zaznívá hudba a hlasy. Když se konečně dostaneš na dohled, zrovna ze stanu za cinkání rozbíjeného nádobí a skla se smíchem i křikem a výskáním vyrazí do všech stran zmatený dav. Vzápětí se ze dveří vyřítí dvě mohutná prasata pronásledovaná pobavenými farmáři v jejich nejlepších šatech. Nad vším kvíkáním a povykem zaznívají vzteklé výkřiky: "Jime, Jacku? Kde jste, vy zatracení rošťáci? Já vás přerazím!"

   

  Konečně také zahlédneš kapitána, který vše sleduje přes svoji dýmku, v ruce dva pohárky něčeho horkého, a když si tě všimne, zamává a vykročí ti vstříc. "Copak vás zdrželo? Přijdete o tu nejlepší zábavu. Pojďte. Snad jsme ještě vše nevypili. Představte si, Monty, ten podvodník a šejdíř, vyznal Rose, místní krasavici, lásku. Než mu stihla dát odpověď, vyřítila se skrz zadní stěnu stanu ta dvě splašená prasata a zlikvidovala celou slavnostní tabuli. To byl pohled… Neuvěříte, co všechno…

   

  A tak za doprovodu halasného námořníka konečně míříš do tepla, hřeješ si zkřehlé ruce o pohárek svařeného vína a možná to nakonec nebude úplně špatný den.


        Spolek animagie - stručná charakteristika

  • produkční budovy: 34. úroveň továrny na minerály a kovy, 35. úroveň továrny na dřevo a textil
  • užitkové budovy: 1. úroveň dobrodruha, 2. úroveň pastviny, 3. úroveň pracovního centra
  • ostatní budovy: 11. úroveň banky, 4. úroveň jezírka, 12. (základní) skladu
  • úspěšnost v soutěži spolků: získáno všech 63 odměn během spolkovek posledních 3 měsíců
  • úspěšnost ve vesnické lize: 3 porážky za poslední 3 měsíce (nebojujeme, nesnažíme se)
  • plánované stavby: vesnické jezírko, banka a pastvina
  • další informace viz předchozí příspěvek z 27.11.
  Post edited by Mineas (CZ1) on
  Spolek Animagie (cs)
  Aurea via media.
 • rial (CZ1)rial (CZ1) CZ1 Komentářů: 36
  Ahoj Mineasi, když narazím v diskuzích na nějaký tvůj příspěvek, většinou si ho se zájmem přečtu. Tentokrát musím i reagovat.  A to : obdivuji tě, že se ti chce tak psát, to už by bylo na malou brožuru, tenhle příspěvek, ale líbí se mi to ;-) Už aby nám zapli TEST, těším se na tebe a na ostatní. Tak se měj fajn a piš, piš, ať mám co číst :-)
  rial @ cs 1
 • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
  upraveno 23.08.2018
  Tak jsme se zase jednou prokousali do stříbrné ligy v soutěži spolků a hodilo by se pár posil (a třeba se v ní udržíme). Od posledka jsme na spolkové vesnici trochu zapracovali.

     Spolek animagie - stručná charakteristika

  • produkční budovy: 36. úroveň továrny na minerály a kovy, 37. úroveň továrny na dřevo a textil
  • užitkové budovy: 1. úroveň dobrodruha, 3. úroveň pastviny, 3. úroveň pracovního centra
  • ostatní budovy: 13. úroveň banky (vylepšuje se na 14.), 5. úroveň jezírka, 12. (základní) skladu
  • úspěšnost v soutěži spolků: čerstvě jsme se probojovali do stříbrné, uvidíme, zda se udržíme
   - poznámka: první spolkovku jsme přežili, stále ve stříbrné :)
  • úspěšnost ve vesnické lize: 3 porážky, 1 vyhraná protivýzva za poslední 3 měsíce
   (nepodáváme výzvy)
  • plánované stavby: vesnické jezírko, banka a továrny
  • další informace viz předchozí příspěvek ze 17.3.

  V současnosti táhnou spolek 2 velmi aktivní nováčci, mají víc energie než veteráni, proto také postup ve spolkovce. Aktivních hráčů je 15 z 21, 3 omluvení, 3 v řešení. Ve spolku se najde místo jak pro hráče hrající relax, tak i pro soutěživé, kteří nemají moc rádi nařízený boj a povinné aktivity, protože spolek se sice nikam nežene, ale diskuse je aktivní a v soutěžích se celkem daří.

  Poznámka: a změnila se vedoucí spolku, odteď nás organizuje Jajulda :)
  Poznámka 2: nepřijímáme hráče s více než jedním účtem na stejném serveru, pokud něco takového zjistíme, vyhazujeme

  Tak, a jsme plní :) Další nábor až vedoucí dorazí z dovolené a vyhází červená kolečka.
  Post edited by Mineas (CZ1) on
  Spolek Animagie (cs)
  Aurea via media.
 • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
  upraveno 27.08.2018
  Hladina se zavlnila, jak na ní přistál kousek suchého rohlíku. Okamžik tančil na vlnkách, ale pak se mihl zlatý stín, mávl ploutví a jen kruhy bloudí po opět čistém hladkém zrcadle. George se zamračil na odraz slunečné oblohy, a aby jej zahnal, hodil na vodu další rohlík.

  "Co tak smutně, drahý příteli?" Ozval se za ním srdečný hlas. George se překvapeně otočil a poztrácel při tom všechno pečivo, které měl v ubrousku na klíně.

  "Matildo! Rád tě vidím. Už je to dlouho, co jsem měl možnost ochutnat tvůj báječný guláš."

  "Lichotníku. Není to ani měsíc, co jsem ti jej po dvojčatech poslala," postavila se nad něj statná kuchařka se založenýma rukama. "Že jej nesnědli sami? To bych je pěkně prohnala rákoskou!"

  George se zamračil a zakroutil hlavou. "Přinesli. Jenže bez krásné hostitelky je to jen poloviční požitek."

  "Tak mě nenapínej, lišáku. Co se stalo?" Posadila se na kraj lavičky a zadívala se na rybí jezírko.

  "To ty novinky," povzdechl si smutně George a sehnul se vedle lavičky, aby posbíral roztroušené pečivo. "Všichni se honí za nějakými výzvami. Ze zábavných hříček a žertů se stává vyčerpávající boj, všichni jsou nervní a protivný. A ta vesnická slavnost? Co to jako mělo být? Další honička? Jen si vzpomeň na slavnosti, které bývaly za nás. Kolik večerů jsme spolu protančili? Kolikrát jsme utekli od stolů s dobrým pitím a jídlem a toulali se sadem..."

  "A nebo skončili na seníku," uculí se Matilda zasněně.

  "A nebo," přitaká s křivým úsměvem George a posadí se k Matildě, která zatím obsadila jeho místo, a dají se do krmení ryb. "Ale teď je to samé nejlepší, první, nejrychlejší. Samé novinky, ale to dobré jako by se vytrácelo. Za farmou se z malé vísky stává rušná manufaktura, a k farmám nechodí rodiny na pár slov, jezdí sem teď náklaďáky, pro ryby a kosmetiku. To není ta farma, o kterou jsem se starával."

  "Ale snad není tak zle. Nějaká ta zásluha se najde, ne? Máme tu to jezírko, a krásnou pastvinu. A viděl jsi ty pěkné ozdoby, které se objevily? Opravdu se ti tolik nelíbí?"

  "Není tu klid. Pořád se něco děje, schází čas vydechnout, popovídat si." George si sundal klobouk a nešťastně se podrbal na hlavě.

  Matilda se zarazila a chvíli sledovala hladové ryby. Pak se natáhla a sebrala mu klobouk z ruky. "Víš co? Tak pojeď se mnou. Do mého domku na kraji lesa. Hoď za hlavu všechny ty soutěže, závody, povinnosti a práci. Pomůžeš mi hledat houby a já tě naoplátku každý den pohostím."

  "Myslíš to vážně?" překvapeně se na ni zahleděl starý farmář.

  "To si piš! A jdeme hned." Narazila mu klobouk na hlavu a postavila se.

  A když se George zvedl a rozhodil všechno zbylé pečivo po hladině, nabídla mu rámě. Spolu pak bez ohlédnutí zamířili k vzdálenému lesu.

    Spolek animagie - stručná charakteristika:
  • 25 z 27 členů, z toho 4 nováčci
  • produkční budovy: 38. úroveň továrny na minerály a kovy, 38. úroveň továrny na dřevo a textil
   (pracuje se na vylepšení)
  • užitkové budovy: 1. úroveň dobrodruha, 4. úroveň pastviny, 3. úroveň pracovního centra
  • ostatní budovy: 14. úroveň banky, 5. úroveň jezírka, 12. (základní) skladu
  • úspěšnost v soutěži spolků: držíme se ve stříbrné už 3 spolkovky, vypadá to slibně
   - aktuálně jesme den před koncem na 6 milionech bodů reputace

  • ve vesnické slavnosti jsme se umístili na 5. místě v jedné z diamantových lig
   (čert aby se v tom systému vyznal)
  • plánované stavby: vesnické jezírko, banka a továrny
  • další informace viz 27.11.2017 
  Post edited by Mineas (CZ1) on
  Spolek Animagie (cs)
  Aurea via media.
 • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
  upraveno 07.09.2018
  Tak to zkusím trochu konvenčněji, třeba to oceníte :)

  Opustila nás slibná hráčka. Čas, ten věčný černokněžník, který řídí naše životy, ji neúprosně zavál jiným směrem. A jelikož s dalším neaktivním nováčkem jsme se rozloučili sami, uvítáme společnost dvou nových hráčů, které by lákal středně velký spolek (27) s asi polovinou hráčů se slušnou denní aktivitou, který stepuje kdesi uprostřed stříbrné spolkové ligy a pomaličku, krůček po krůčku, buduje spolkovou vesnici (ještě dvakrát vylepšit továrnu na minerály a kovy a budeme moci vyrábět Flakóny na Námořnickou vůni). Skvadra pestrá, věk od 15 po 65, ale v diskusi si povídají hlavně ti mladší (3-6 hráčů ve věku 18-35). Více o nás viz předchozí příspěvky.

  • Poznámka 4.9.: Tak 1 místo obsazeno začínajícím hráčem, 2. ještě volné.
  • Poznámka 7.9.: včera a dnes jsme obsadili místa poslední, ale vyhodili jsme dvě novačky, které se za celý měsíc nezapojily do žádných spolkových aktivit (výzkumy, spolkovka), tak máme další 2 volná místa už jen 1.
  Post edited by Mineas (CZ1) on
  Spolek Animagie (cs)
  Aurea via media.
 • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
  upraveno 18.09.2018
  Úspěšně splněny posily, tak máme opět pár míst. A trošku přehodnocen plán na výzkumy. Rádi bychom získali pro členy ve spolkovce pár odměn navíc, tak budeme dělat posily ještě 4x v řadě, abychom počet členů vytáhli na 36. Pak bude odměna za pořadí pro prvních 7 hráčů (nyní máme pro první 4). Pokud je takový cíl pro někoho z vás zajímavý, může nám pomoci toho dosáhnout :)
  Spolek animagie - stručná charakteristika:
  •     26 hráčů z 29 možných, v současnosti 2 červená kolečka (omluvení hráči)
  •     produkční budovy: 38. úroveň továrny na minerály a kovy, 39. úroveň továrny na dřevo a textil
       (pracuje se na vylepšení, v plánu je obojí 40)
  •     užitkové budovy: 1. úroveň dobrodruha, 4. úroveň pastviny, 3. úroveň pracovního centra
  •     ostatní budovy: 15. úroveň banky, 5. úroveň jezírka (vylepšuje se), 12. (základní) skladu
  •     úspěšnost v soutěži spolků: držíme se ve stříbrné už 4 spolkovky v řadě
  •     ve vesnické slavnosti jsme se umístili 2x na 5. místě v jedné z diamantových lig
  •     plánované stavby: vesnické jezírko, banka a továrny
  •     více o nás viz 27.11.2017 
  Hra k smíchu, hra k pláči, ale hlavně pro pobavení, Farma!

  Jak snadné by se mohlo zdát
  tu krásnou farmu denně hrát
  však novinek k ní přidej pár
  a z pohádky je velký žal
  tu se ti ztrácí odměny
  tam příbory odcizeny
  snad něco chceš? tak nejdřív plať
  pak vyhrané nám zpátky vrať
  tvrdě se poť bez oddechu
  a než vše sklidíš pod střechu
  zanotovat si píseň smíš
  po rybářích vše uklidíš
  odmítni ještě zakázky
  kde platit chtějí oblázky
  a nakrm psa, kočičku též
  jež línější je nežli veš
  do pekárny své plody dej
  v obchodě dlouho nemeškej
  mlýn zase chybu hlásí ti
  že myši pšenku sežraly
  co semlýt není, nové kup
  u trhu krouží jenom sup
  a až sluníčko zapadne
  na sladké farmě překrásné
  perník, bonbóny odnosíš
  vždyť je to hra, kde lenošíš?

  Hlavně ji neber moc vážně :)


  ps: vybehzlesa (CZ1) je taky ze spolku, holt emoce s hrou, poslední dobou je to takové... však víte ;-)

  ps2: tak po 7 dnech jsme dokázali obsadit 28 z 29 míst ve spolku a spouštíme další výzkum posil, takže za 3 dny budeme mít zase o 2 místa víc :)
  Post edited by Mineas (CZ1) on
  Spolek Animagie (cs)
  Aurea via media.
 • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
  upraveno 23.09.2018
  Výzkum posil splněn (a už se pracuje na dalších posilách), takže máme opět volná místa.

  Nálada ve spolku je trochu rozpačitá. HTML5 části hráčů komplikuje život (a já se jen děsím, až skončí podpora pro flash, v čem budu hrát). Snažíme si navzájem radit, pomáhat, ale ne vždy to jde. Zrušení obchodu s dárky nás také rozladilo, jelikož jsme byli zvyklí dávat si štěstíčka denně a teď bude daleko obtížnější jich získat dost. Člověk si neuvědomí, jak běžným se mu něco stalo, dokud o to nepřijde. Do toho hektický styl hry nejen kvůli mistrovství (začalo to už před půl rokem a GGS nás nenechá vydechnout). Hráči jsou aktivní, ale ztrácejí chuť se o hře bavit (a těžko se jim divit) a podepisuje se to na jejich náladě. Trochu se děsíme dalších novinek, s kterými GGS nejspíš na sklonku roku přijde.

  Uvidíme, co udělají se spolkem a s hrou nejbližší změny - Oktoberfest, definitivní přechod na HTML5, nová podoba vesnické slavnosti (ta úplně původní našemu spolku vyhovovala, snad bude i ta nová). Co provedou s Haloweenem, a jaká pohroma nás čeká před Vánoci (že by konec světa, jak ho v BigFarm známe? farmokalypsa?) Současný stav hry je pro malé spolky tak nepříznivý, že se soustředíme na posílení týmu, abychom se vytáhli mezi středně velké spolky dřív, než nám GGS zasadí další ránu.

  Spolek animagie - stručná charakteristika:
  • 28 hráčů z 31 možných, v současnosti 2 červená kolečka (omluvení hráči)
  • povinné vklady: žádné, povinná účast: spolkovka (alespoň trochu), výzkumy (od levelu 30)
  • tovarna na mineraly a kovy38., tovarna na drevo a textil39.; (v plánu je obojí 40)
   koním: ,pekárně:
  • dobrodruhuv clun1., pastvina4., pracovni centrum3.
  • vesnicka banka15., jezirko6., skladiste12. (vylepšuje se)
  •     úspěšnost v soutěži spolků: držíme se ve stříbrné, naposledy získána předposlední odměna
  •     ve vesnické slavnosti jsme se umístili 2x na 5. místě v jedné z diamantových lig
  •     plánované stavby: sklad, banka a továrny
  •     více o nás viz 27.11.2017 
  A co říkáme na kombinaci Spolkovka + Oktoberfest? (zpráva spolku)
  Ahoj. GGS nám toho hodilo hodně naráz - mistrovství, spolkovka, a také jedna celkem výjimečná akce. Oktoberfest se koná 1x za rok. Proto tuhle spolkovku nebudeme řešit kolektivně. Kdo se chce zapojit, může, ale kdo se chce naplno věnovat Oktoberfestu, a nechce se věnovat spolkovce, ať si užije akci. Podobně asi budeme řešit i Vesnickou slavnost. Netrapte se tím, jak spolkovka dopadne. Oktoberfest není snadná událost, tak vám přeju hodně štěstí :)
  Post edited by Mineas (CZ1) on
  Spolek Animagie (cs)
  Aurea via media.
 • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
  upraveno 03.10.2018
  Tak jak zatím přežíváme Oktoberfest? Držíme se kupodivu v první desítce spolků. Je to zvláštní. Náš stále relativně menší spolek obklopený "obry", vytrvale udržuje 9. příčku.

  Cena za to byla spolkovka totálně projetá. Skončili jsme poslední a propadli se o ligu níž. Ale, na tom jsme se ve spolku dohodli předem, že tu cenu jsme ochotní zaplatit, abychom z Oktoberfestu něco měli. Vynahradili jsme si to ve Slavnosti. V předchozích dvou jsme byli po dvakráte na páté příčce. To není zlé, ale tentokrát jsme zabojovali a uhájili až nečekaně druhé místo.

  Aktivita spolku šla nahoru spíš lehce, nálada ale rozhodně výborná. Také se trochu zlepšila komunikace, což mě těší. A jedna maličkost, která mi dělá radost - pravděpodobně už během týdne začneme vylepšovat továrnu na dřevo a textil na 40. úroveň. To byl v rámci spolku dlouhodobý cíl, pak bude chybět totéž pro druhou továrnu :) Asi si budeme muset zase jednou zvednout laťku o trošku výš.

  Spolek animagie - stručná charakteristika:
  • 28 hráčů z 31 možných, v současnosti 4 červená kolečka (z toho 2 omluvení hráči)
  • povinné vklady: žádné, povinná účast: spolkovka (alespoň trochu), výzkumy (od levelu 30)
  • tovarna na mineraly a kovy39., tovarna na drevo a textil39.; (v plánu je obojí 40)
   koním: ,pekárně:
  • dobrodruhuv clun1., pastvina4., pracovni centrum3.
  • vesnicka banka15., jezirko6., skladiste12. (vylepšuje se)
  •     úspěšnost v soutěži spolků: po 5 spolkovkách ve stříbrné se vracíme do bronzové
  •     ve vesnické slavnosti jsme se umístili 2x na 5. a 1x na 2. místě v jedné z diamantových lig
  •     plánované stavby: sklad, banka a továrny
  •     více o nás viz 27.11.2017 
  Spolek Animagie (cs)
  Aurea via media.
 • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
  upraveno 12.10.2018
  Oktoberfest pomalu končí a my udrželi 9. místo s 24 miliony bodů, 10 milionů náskok před následujícím spolkem. Není to špatný výsledek. Konec konců, do první desítky se dostaly pouze dva spolky s levelem pod 100. Jsme tak trochu jako dva Davidové mezi obrovskými Goliáši. Ale tak když mohl hobit zastavit válku a zničit pána zla, tak proč ne :)

  Sice jsme se ve spolkovce propadli do bronzové, ale zdá se, že nám to svědčí. Držíme se na prvním místě ve skupině. Domluvili jsme se, že během Oktoberfestu je účast na spolkovce čistě dobrovolná a nikoho nebudeme přemlouvat, takže mě to opravdu překvapilo. Jsem zvědav, zda to zvládneme až do konce.

  Oznámení o zrušení Vánočních příprav je pro nás zklamáním. Tahle akce se nám vždy povedla. Občas to bylo sice trochu náročné, ale bavila nás. Škoda. Doufám, že za ni dají něco jiného, a ne že prostě akci odpískali a slavte svátky, na farmě není co dělat. O Vánocích má člověk trochu víc času a farma je dobrý způsob, jak utéct od svátečního shonu a chaosu (naše rodina má ve zvyku se celá sejít, a to prostě stojí za to, když se 10 lidí nasáčkuje na dva dny do dvou místností).

  Ve vesnici jsme konečně vybudovali 40. level továrny na dřevo a textil a můžeme vyrábět kartáče.  Při použití na koně jsou asi 3x účinnější než háček na kopyta nebo hřeben, ale po pravdě jsem v pokušení vyrábět je čistě na prodej za vesnické dolary, je za ně o polovinu víc jak za koňské pamlsky, ale vyrobí se jich za stejný čas mnohonásobně víc. Ještě to chce ten flakón z továrny na minerály a kovy (aby se dala v obchodě květinky vyrábět námořnická vůně) a budu se stavem továren spokojený.

  A ta spolkovka... stále máme odměnu jen pro první 4 členy spolku za pořadí. Takže nás čekají ještě dva výzkumy posil, aby se to zvýšilo na 7 (ty humusy z řas po každou spolkovku prostě musíme získat). Teda a ještě shánění hráčů, ale to se dá. Pracujeme na tom. :) Hádám, že původní plán, zvýšit počet členů spolku do Vánoc na 36 by se mohl v pohodě zvládnout. Pokud to dáme, tak se počet hráčů spolku za 3 měsíce zvýší o 1/3.

  Spolek animagie - stručná charakteristika:
  • 29 hráčů z 33 možných, v současnosti 3 červená kolečka (z toho 2 omluvení hráči)
  • povinné vklady: žádné, povinná účast: spolkovka (alespoň trochu), výzkumy (od levelu 30)
  • tovarna na mineraly a kovy39.(v plánu 40), tovarna na drevo a textil40.
   koním: ,pekárně:
  • dobrodruhuv clun1., pastvina4., pracovni centrum3.
  • vesnicka banka15., jezirko6., 13.
  •     úspěšnost v soutěži spolků: po 5 spolkovkách ve stříbrné jsme spadli do bronzové, a hned se zas vrátili do stříbrné z prvního místa :)
  •     ve vesnické slavnosti jsme se umístili 2x na 5. a 1x na 2. místě v jedné z diamantových lig
  •     plánované stavby: sklad, banka a továrna na minerály a kovy
  •     více o nás viz 27.11.2017 
  Post edited by Mineas (CZ1) on
  Spolek Animagie (cs)
  Aurea via media.
 • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
  Tak, to byl poslední, zkontrolovali jsme všechno, Danieli.
  Takže můžeme zítra rozjet výrobu, Steve? Už mám objednávky od Bennyho i kapitána B.
  Děláš si legraci? Do zítra přece čekat nebudeme, rozjedeme to hned!
  Neblbni. Vzbudíme půlku vesnice, když linku pustíme teď. Starosta nás přerazí.
  Ale houby, ten je už hodinu pod parou. A já slíbil Lilly, že dostane první flakon hned, jak to bude možné, aby mohla udělat podle starého receptu vůni, co vyráběla její prababička pro pašeráky.
  Prosím tě, to do zítra počká.
  Nikdo nebude tvrdit, že Steve Screwdriver porušil slovo! Alespoň jednu várku!
  Tak teda dobře, ale na tvou zodpovědnost. Jestli z toho bude malér, já to žehlit nebudu.

  ***

  Vysaď mě výš, dělej!
  To se ti řekne. Vážíš alespoň tunu! Pohni!
  Stejně to okno bude zavřený.
  Neremcej a lez. Nechává ho otevřený od té doby, co jsme mu schovali klíče od maringotky, jak nám tenkrát napráskal za ty falešný žetony.
  Sakra, jestli nás zase chytí, tak nás zabije.
  Nechytí, jsi tam?
  Jo, už tam skoro dosáhnu, mám to! Fakt je otevřený! Dej to sem!
  Neupusť to. Jestli to rozbijem, tak nám Indiánka dá místo bonbonů leda výprask.
  Nejsem levej. Sakra, slyšel jsi to? Už jde. Je to tam. Mizíme!

  ***

  A když se kolo roztočííí.
  Monty, sklapni! My tu cvičíme!
  Abyste se nezbláznili pro trochu zpěvu. Kruci, co to? Že bych nechal okno pootevřený? A nebo snad, ale, ale lahvička? Copak to je?
  A kruci, to je smrad! Kdo sem tu pekelnou věc dal! To se musí vyvětrat!

  Montgomery Goldwine, naposledy tě, eh, co to je za vůni?
  Sáro, to opravdu netuším, já jsem...
  Neměl bys trochu kafe?
  No asi by se nějaké našlo, počkej chvilku, a já ti ho hned... No tak si teda udělej pohodlí, když už jsi tady, cože to?
  Monty, co je to za vůni?
  Já opravdu netuším. Ale neměla bys...
  Moc mluvíš.
  Já jsem ale jen...
  Pššš, přijdu na něco, co tě zbaví slov.

  Spolek animagie - stručná charakteristika:
  • 34 hráčů z 35 možných (pozítří už 37), v současnosti 4 červená kolečka (2 omluvení)
  • povinné vklady: žádné, povinná účast: spolkovka (alespoň trochu), výzkumy (od levelu 30)
  • tovarna na mineraly a kovy40, tovarna na drevo a textil40.
   koním: ,pekárně:, obchodu
  • dobrodruhuv clun1., pastvina4., pracovni centrum3.
  • vesnicka banka16., jezirko6., 13.
  • spolkovka : držíme se ve stříbrné
  • vesnická slavnost: v posledním běhu jsme se probojovali zpět do diamantové z 2. místa
  • plánované stavby: sklad, banka a časem i jezírko
  • více o nás viz 27.11.2017
  Spolek Animagie (cs)
  Aurea via media.
 • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
  Trošku opožděně přeje Animágský spolek všem krásné Vánoční svátky. Při té příležitosti bychom se rádi ohlédli a maličko zavzpomínali na to, co se poslední rok ve hře a ve spolku odehrálo...

  Poslední rok byl z pohledu GGS zaměřen především na vývoj HTML5. Většina slibovaných prvků, na které se hráči těšili, musela ustoupit a nedočkali jsme se přepracování rybolovu, zámku na zlaťáky, ani stálé farmy. Byli jsme zasypáni náročnými akcemi: několik mistrovství, vysoká četnost spolkovek, oktoberfest. Tématické akce byly rozšířeny o náročné rychlostní výzvy. V létě přišla konečně nová akce - Fotbalová horečka, a na podzim přibyla do páru k soutěži spolků vesnická slavnost, která nahradila nepopulární vesnickou ligu. Místo nové stálé farmy jsme dostali údolí dekorací bez smysluplného herního významu.

  Animagie v listopadu slavila dva a půl roku od založení, a jako malý dárek jsme si nadělili navýšení počtu členů na 37 hráčů. Splnili jsme tak poslední z dlouhodobých cílů, které spolek měl: dříve to už byla možnost vyrábět dřevěné krabičky a flakony, potřebné pro námořnickou vůni, a nyní i odměny pro prvních 7 hráčů ve spolkovce (při počtu 36 hráčů). Oproti roku 2017 stoupla ke konci letošního roku aktivní základná hráčů na 12 členů, tedy asi 1/3 spolku. Během roku se nám 2x povedlo získat ve stříbrné lize spolkovky všechny odměny, pravidelně se dostáváme k 75. odměně a výš. Ve vesnické slavnosti se zatím držíme mezi 5 nejlepšími spolky ve své lize. Výzkumy děláme přibližně tempem 1 za měsíc.

  Aktivita vedení spolku z osobních důvodů (škola, rodina) trochu klesla, ale členové komunikují natolik aktivně, že se to na atmosféře a spolupráci hráčů podstatně neprojevilo. Abychom to kompenzovali, byl jmenován nový zástupce s velmi dobrou osobní aktivitou v soutěžích i komunikaci. Hráči si v současnosti i bez pomoci vedení radí víc než dřív. V prosinci spolek opustilo několik méně aktivních hráčů (rozloučili se s tím, že hra je už nebaví). Kvůli pomalému náboru členů se proto počet hráčů snížil.

  Prioritou spolku stále zůstává udržovat dobrodruha opraveného. Se změnou koncepce dárků už nejsme tak štědří, každý však stále najde někoho, kdo jej rád obdaruje. Stačí napsat do diskuse. Méně v současnosti lpíme na povinnosti výzkumů (ty základní už máme v podstatě všechny) a příspěvky do spolku jsou čistě na uvážení každého, žádná povinnost v dolarech ani ve zlatě.

  Koho by cokoliv zajímalo, ať mi napíše, a rád se podělím o postřehy a zkušenosti. Mějte se hezky, a pokud máte zájem o vstup do spolku, dejte vědět

  Spolek animagie - stručná charakteristika:
  • 34 hráčů z 37 možných, v současnosti 8 červených koleček (holt Vánoce, z toho 3 omluvení)
  • povinné vklady: žádné, povinná účast: spolkovka (alespoň trochu)
  • tovarna na mineraly a kovy41, tovarna na drevo a textil41. (skládáme se na vylepšení)
   koním: ,pekárně:, obchodu
  • dobrodruhuv clun1., pastvina4., pracovni centrum3.
  • vesnicka banka16., jezirko6., 14.
  • spolkovka : držíme se ve stříbrné
  • vesnická slavnost: držíme se v diamantové
  • plánované stavby: továrna na dřevo, banka, sklad a časem i jezírko
  • předchozí rok viz 27.11.2017
  Spolek Animagie (cs)
  Aurea via media.
 • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
  upraveno 27.01.2019

   Daniel zamyšleně vykročil ze dveří obchodního centra, ruce plné účetních výkazů a zpráv. Mračil se na ně a málem sletěl ze schodů, neschopný odtrhnout od čísel oči. „Tak nízké výnosy u stánků nikdy nebyly. To přece není možné. Vždyť soustředěním nákupů na jedno místo se měl obrat zvýšit, a ne naopak. Copak farmáři nemají rádi moderní obchodní centra?“ mumlal nešťastně. „Takových peněz to stálo a muselo se kvůli tomu bourat posezení, zrušit nástupiště, odklonit dopravní trasu…“

   „Stálo to za to?!“ Vzteklý výkřik zazněl do ticha jako výstřel. Daniel uskočil a upustil všechny papíry.

   „Proboha, Georgi, co blázníš! Víš, jak jsi mě vyděsil?“ ohlédl se mladý podnikatel s výčitkou na staříka, sedícího smutně na krajnici, a dřepl si, aby vše posbíral. „Co tu vlastně děláš, čekáš na někoho? Proč si nesedneš v obchoďáku? Je tam pěkný bar, a zeje prázdnotou...“

   „Prý tam od otevření nebyl jediný zákazník,“ odpoví kysele George, zvedne se a také se dá do sbírání. „Že jste kvůli tomu monstru zbourali altánky a lavičky, a já teď musím sedět tady, to bych ti odpustil. Ale opravdu jste museli zrušit tu autobusovou zastávku?!“ Podá mu sebrané papíry a šáhne do kapsy. „Podívej,“ vytáhne několik dopisů a strčí je mladíkovi pod nos. „Jen se na to podívej! Píšou mi kamarádi, že když sem teď nejede autobus, a jediná cesta je vlastní lodí nebo letadlem s tou vaší novou superluxusní dopravní společností, tak se k nám nedostanou! Jezdívali levným a možná trošku pomalejším spojem, ale na drahé výkonné letadlo prostě peníze nemají a cesta po vodě je za trest! Copak jste se zbláznili? Stará linka flashových busů byla oblíbená fungovala spolehlivě. Co jste s ní udělali?“

   „My, totiž, my jsme nakoupili nová osobní letadla, a… Nedívej se na mě tak! Já za to nemůžu. Tohle jsem já nerozhodl. Prostě aby se ta investice zaplatila, musí ji cestující používat. Dotovat nespolehlivou autobusovou linku už nebylo možné. Musíme být moderní!“

   „Strčte si tu modernu někam. Nikdo vám na ni není zvědavý. Ptal se nás někdo, zda souhlasíme se zrušením autobusu? Neptal! Víš, kolik farem v okolí je teď opuštěných? Kolik lidí se sem nemůže dostat? A to celé jen proto, abyste si mohli postavit nové sídlo? Doufám, že na tom proděláte tolik, že budete rádi, když nepřijdete o práci! Zvorali jste Vánoční slavnosti, teď odřízli kamarády, a navíc mršíte i Nový rok. Viděl jsi ohňostroj? Já ne. Byl ve tři ráno! A druhý pár minut dopoledne. Samozřejmě v tu nejhorší možnou chvíli, jakou jste si mohli vybrat. Já už vám vůbec nerozumím. O co vám vlastně jde?“

   „Víš, Georgi, to je pokrok. Dej tomu čas. Uvidíš, všichni si zvykneme. A já už musím běžet, mám spoustu práce.“

   „No, jen utíkej, Dany. Ale dej pozor, aby ses nesekl. Někteří si možná zvykat nechtějí…“ George se znovu usadil na kraj cesty a zahleděl se do dálky, odkud tak dlouho přicházeli přátelé. Už nepřijdou.


  Spolek animagie - stručná charakteristika:
  • 22 hráčů z 37 možných, poslední 3 měsíce hráči odpadají jak mouchy
  • povinné vklady: žádné, povinná účast: spolkovka (alespoň trochu)
  • tovarna na mineraly a kovy41, tovarna na drevo a textil41. (vylepší se po mistrovství)
   koním: ,pekárně:, obchodu
  • dobrodruhuv clun1., pastvina4., pracovni centrum3.
  • vesnicka banka17., jezirko6., 15.
  • spolkovka : v poslední jsme se propadli do bronzové, hráči mají v HTML5 velké potíže se sklízením i podáváním soutěží
  • vesnická slavnost: držíme se v diamantové
  • plánované stavby: banka, jezírko
  • předchozí rok viz 26.12.2018
  Post edited by Mineas (CZ1) on
  Spolek Animagie (cs)
  Aurea via media.
 • Mineas (CZ1)Mineas (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,232
  Změna fungování spolku: Po mém odstoupení z vedení spolku před několika měsící se ve vedení spolku vystřídalo několik hráčů. Nepodařilo se ale spolek probrat a vedení opakovaně spolek opustilo. Z původního počtu 34 hráčů nás zůstalo 11. Spolek v tomto okamžiku v podstatě spí. Pokud stojíte o místo ve spolku s vybudovanou spolkovou vesnicí, kde lze najít radu nebo tip, ale aktivně se nesoutěží ani nic neorganizuje, můžete se ozvat.

  Co se ve spolku dělá: udržuje se funkční dobrodruh, dobrovolně spolkovka, slavnost, dál lze najít radu
  Co bylo zastaveno a nedělá se: projekty, výzkumy, výstavba ve vesnici, spolková pastvina (jsou v ní 2 koně, což při levelu 4 v podstatě znemožňuje úspěšné šlechtění)

  Plány do budoucna: nejsou, nepodařilo se najít nikoho, kdo by správu spolku zvládl a já na ni následující 3 měsíce nebudu mít kvůli škole a dalším starostem čas. O spojení s jiným spolkem se neuvažuje, jelikož členové tuto možnost opakovaně zamítli, nechtěli opustit vše, co jsme vybudovali (a pak stejně většina z nich odešla, těch pár, co zbylo, nemá moc smysl převádět jinam, část spolku je omluvená na několik měsíců dopředu).
  Spolek Animagie (cs)
  Aurea via media.
Sign In to comment.