Domů Otázky ke hře Oficiální návody
MODERATOR WANTED

image
Are you a fan of Big Farm? Do you enjoy helping out your fellow players and community? Do you have regular time you can spend speaking directly with the Community and Game teams to help support your community? Then red through the recruitment form and apply HERE to be considered to join the team :)

spolek - vše o spolku :)

hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
upraveno 07.11.2014 v Oficiální návody
Co je to spolek?

Spolek ve hře, je skupina lidí, která společně hraje, chatuje, plní projekty a výzkumy.

Jak založit spolek?

Založení spolku stojí 375 zlatých a založit si ho může kdokoliv, kdo má dostatek zlatých a dosáhl 6 levelu ve hře. Viz obrázky

Attachment not found.Attachment not found.Attachment not found.

Jak poznám, že jsem ve spolku, nebo že se mi spolek povedlo založit?


Nad hlavním panelem se objeví okénko chatu.

Attachment not found.
Post edited by hanah (CZ1) on

Komentáře

 • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
  upraveno 30.03.2013
  Jak se stát členem spolku /spoločenstva/?

  1. Založit nový spolek /spoločenstvo/.

  2. Jak vstoupit do spolku?

  Spolek můžu hledat zde na fóru : http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/forumdisplay.php?580-Goodgame-Big-Farm-%E2%80%93-Spolky-farm%C3%A1%C5%99%C5%AF

  K tomu potřebuji ale vědět, na jakém serveru hraji : http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?17917-jak-zjistit-server-na-kter%C3%A9m-hraji

  Stejně tak může hledat i spolek členy :)

  Nebo je druhá možnost, hledat spolek, či členy do spolku ve hře:

  Klikni na “Funkce pro více hráčů” (dole uprostřed), poté na “Žebříček” /”Klasifikácia”/ (první ikonka v roletce shora) a překlikni z jednotlivců na “Spolek farmářů” /”Spoločenstvo”/ (záložka nahoře). Napiš do vyhledávače jméno spolku, kam se chceš přidat, a potvrď, poté klikni na jméno toho spolku a pošli žádost o přijetí /ucházať sa/ (tlačítko vlevo dole).

  Attachment not found.  Spolek musí tvoji žádost potvrdit, a to tak, že klikne na funkce pro více hráčů, poté na spolek a na červenýho panduláka (žádosti o přijetí), tam najde tvé jméno a potvrdí. Taktéž to jde i obráceně, akorát spolek nebude hledat spolek, ale jméno v žebříčku a pošle pozvánku. Tobě pak dojde zpráva, kterou potvrdíš.

  Attachment not found.
  Poslal jsem žádost o přijetí do několika spolků a nikdo neodpověděl. Proč?


  Je možné, že již spolek přijal jiné hráče a nemá volné místo, nebo nemá zájem, z nějakého důvodu o tebe.

  Pro přijetí do spolku je optimální level kolem 25, o hráče nižších levelů obvykle není velký zájem. Je potřeba vydržet, zájemců o spolky je spousta, takže jen málokterý vedoucí nebo náborář odpovídá na pouhé žádosti. K žádosti je vhodné doplnit zprávu, ve které se představíme a slušně požádáme o přijetí.

  Jaké výhody a nevýhody získám vstupem do spolku?

  Ve spolku se plní projekty a dělají výzkumy. Výzkumy ti zvednou cenu prodeje různých produktů. Také můžeš komunikovat (chatovat) z členy spolku. Je to oživení hry.
  Nevýhody - snad jen nutnost přispívat do spolku a výzkumů. Přispívat se může (dle pokynů vedení spolku) dolary, zlatem a sbírkovými předměty.

  Proč se do spolku vkládají peníze a zlato?


  Dolary a zlaťáky ze spolkové pokladny slouží k odstartování výzkumů.

  K čemu jsou a jak se získávají body solidarity?

  Body solidarity /body za súdržnosť/ získáváte za úspěšné splnění projektu spolku. Určují úroveň spolku, která dále umožňuje provádět určité projekty a výzkumy.

  Jak opustit spolek?

  Spolek lze opustit dvěma způsoby. Můžu dostat vyloučení od vedoucího spolku, nebo odejít sám.
  Attachment not found.

  Funkce vedoucí, zástupce, člen

  Vedoucím se stane zakladatel spolku a určí svého zástupce. ( ve spolku musí být zástupce, protože při 30 denní neaktivitě vedoucího, přejdou pravomoci vedoucího ne něho. Je -li ve spolku zástupců více, přejdou pravomoci na zástupce s nejvyšším levelem.)

  Vedoucí smí, vyhazovat neaktivní členy (tuto pravomoc má pouze on), dále společně se zástupcem můžou posílat pozvánky hráčům o vstup do spolku, přijímat nové členy, spouštět výzkumy a projekty, vkládat sbírkové předměty.
  Člen pouze hraje a vkládá sbírkové předměty.

  Zástupce lze měnit v tabulce členů spolku, po najetí na jméno.
  Attachment not found.


  Co se stane s mými výhodami a příspěvky, když opustím spolek?

  Výhody spolku náležejí hráči jen po dobu, kdy je členem spolku. Získává je okamžitě se vstupem do spolku a ztrácí je okamžitě při opuštění spolku. Vložené dolary a zlaťáky se při opuštění spolku nevracejí.
 • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
  upraveno 30.03.2013
  Výzkumy a druhy výzkumů ve spolku.

  Výzkumy jsou ve spolku trojího zaměření.

  1) Projekt spolku farmářů ( - je zaměření na projekty, které se ve spolku plní).
  Patří sem: Optimalizace postupů ( snižuje o % množství sbírkových předmětů, potřebných k zaplnění sbírky v projektu) a schopnost vyjednáván( prodlužuje čas, za který je nutné po spuštění projekt dokončit.

  pro otevření obrázku klikni na V:
  Attachment not found.

  2) spolek farmářů
  ( - je zaměřený na rozšíření spolku a zvýšení příjmů do spolku)
  Patří sem: Posily ( zvětšení počtů členů ve spolku) a dotace( o % zvýší vklad dolarů do společného účtu ve spolku)

  pro otevření obrázku klikni na V:

  Attachment not found.

  3) Správa farmy ( zde se výzkumy týkají produktů farmy - výzkumem se zvedne prodejní cena)

  pro otevření obrázku klikni na V:

  Attachment not found.
  Zápis do výzkumů a spuštění. (klikni na název a otevře se ti návod )


  Pokud chceme výzkum spustit, je nutné, aby se jako výzkumníci zapsali členové spolku. Můžeme se zapsat za dolary, nebo za zlaté. Za dolary lze zaplatit pouze jednoho výzkumníka ve výzkumu. Máme -li málo členů, musíme nejdříve vyzkoumat rozšíření spolku, nebo výzkumníky doplatit za zlaté.Výzkumníky platí každý člen ze svého účtu ve hře

  Výzkumy se spouští ze společného konta spolku, buď za dolary, nebo za zlaté.

  pro otevření obrázku klikni na V:

  Attachment not found. Attachment not found.

  Proč nemám otevřený výzkum?

  Do výzkumů se dá zapisovat pokud jsou odemčené. K odemčení výzkumů potřebuji mít splněné podmínky dané pro každý výzkum, jako jsou - úroveň spolku ( ta se zvýší body solidarity, které získáš plněním projektů) a také musím mít hotové výzkumy, které předchází tomu, který chci spustit ( nejdou spustit posily 2, pokud nejdříve nevyzkoumám posily 1 ).
 • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
  upraveno 30.03.2013
  Projekty spolků farmářů

  Projekty slouží k pobavení spolků a zvyšování úrovně spolku, díky bodům solidarity, které při úspěšném splnění získáme.

  Čím máme více bodů solidarity, tím se nám otevírá více projektů. Projekt, které máme k dispozic, lze plnit pořád dokola. Pozor, jejich splněním, se dostáváme do vyšších úrovní projektů, tzn, že musíme splnit větší požadavky, při jejich plnění.

  Attachment not found.

  Spuštění projektů


  Projekt lze spustit, pokud zaplníme sbírku sbírkovými předměty.
  Jak vložit: Musíš si ve čtvrté záložce okna spolku zvolit projekt v levé části okna, v pravé části se zobrazí podrobnosti. Pak klikneš na zelenou šipku s krabicí přibližně uprostřed pravé části. V dalším dialogovém okně pak zvolíš požadovaný druh sbírkového předmětu a sbírka se naplní z tvé zásobárny. Tak to zopakuješ pro všechny tři sbírky a je hotovo.

  Kupuješ - li předměty za zlaté, odečte se ti z tvého herního účtu.


  Attachment not found.
  Spuštění projektu a plnění :)


  Je -li zaplněná sbírka, můžeme projekt spustit. U každého projektu je napsané, co se má plnit a jaký je na to časový interval.
  Dříve než spustíte, prosím domluvte se ve spolku. Pokud se vám nepovede projekt udělat, propadnou vám sbírkové předměty do něho vložené.

  klikni na spuštěn, pro otevření obrázku:

  Attachment not found.


  Jak získám a kde se ukládají sbírkové předměty?


  Sbírkové předměty /predmety do sbierky/ se ukládají v inventáři (padají náhodně při sklizni a sběru produktů) a slouží k naplnění sbírek projektů spolku. Než je projekt spuštěn, musí některý z hráčů naplnit sbírky. Sbírky jsou u projektu celkem tři, každou může naplnit jiný hráč, ale musí vždy vložit plný počet předmětů nebo sbírku zaplatit zlaťáky.  Jak vložím produkt do projektu spolku?

  Produkty (kukuřici, jablka, vejce, mléko apod.) nutné pro splnění projektu spolku není potřeba do projektu nijak vkládat, stačí je sklízet nebo sbírat (a je možné je potom normálně prodat nebo použít ve výrobě). Započítávají se všechny produkty posbírané všemi členy spolku ve vymezeném čase trvání projektu.
 • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
  upraveno 30.03.2013
  Ahoj, pokud máte otázky, které zde nejsou zodpovězeny, prosím pište je sem : http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?17781-%C5%BD%C3%A1dosti-o-dopln%C4%9Bn%C3%AD-informac%C3%AD-o-spolku&p=138288#post138288

  Ráda je doplním.
 • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
  upraveno 27.12.2013
  kolik co stojí, se prozatím píše zde :)

  http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?28424-V%C3%BDzkum-kolik-kter%C3%BD-stoj%C3%AD-a-kolik-je-na-n%C4%9Bj-pot%C5%99eba-lid%C3%AD&highlight=v%C3%BDzkum


  Přehled cen a počtu potřebných výzkumníků pro jednotlivé výzkumy:

  Pro zvětšení klikněte na obrázek:

  ibruXpbzLrD608.png
 • Naftak (CZ1)Naftak (CZ1) CZ1 Komentářů: 3,421
  upraveno 07.11.2014
  Ahojky

  Protože jsem na Forumu nenašel podrobnější návod jak se připojit k výzkumu snad nebude vadit když jej vytvořím (hlavně pro nové hráče ve spolcích kteří neví jak na to)

  1)
  Attachment not found.

  2)
  tady se vybírají výzkumy - vlevo nahoře si rozklikneme nabídku a vybereme např. Gurmánské recepty, kde je výzkum, který chceme spustit

  (automaticky se jako první zobrazí výzkum, ve kterém je nejnižší počet požadovaných pracovníků ke spuštění výzkumu, proto je třeba mnohdy nejprve správný výzkum vybrat pomocí nabídky)

  Attachment not found.

  3)
  tady lze už listovat a vybrat si jestli bude výzkumník za dolary (zelený) nebo za zlato (modrý)
  Attachment not found.

  Snad je to dostatečně přehledné a pomůže to

  Ps: na ty obrázky si klikněte pravým tlačítkem myši a dejte otevřít v dalším okně
  Naftak @ cs 1 -- -- -- -- -- -- -- -- Vedení spolku Pálava :D
Tato diskuze je zavřená.