Domů Otázky ke hře Návody od hráčů

Spolky - Otázky a odpovědi

graywolff4graywolff4 Komentářů: 46
upraveno 18.02.2013 v Návody od hráčů
Tento soupis otázek a odpovědí jsem připravil podle nedávných dotazů a odpovědí v příslušné sekci našeho fóra. Dovolil jsem si tedy použít i odpovědi jiných zkušených farmářů a moderátorů a doufám, že se na mě proto nebudou zlobit. Příspěvek je psán česky, ale v lomených závorkách se sem tam objeví odpovídající slovenský termín.

Chtěl jsem toto vlákno vložit do FAQ sekce, ale nemám k tomu oprávnění. Proto o tuto akci poprosím moderátory. Děkuji.

Spolky

Jak se stát členem spolku /spoločenstva/?
1. Založit nový spolek /spoločenstvo/. Spolek můžete založit v ikonce “Funkce pro více hráčů” (dole uprostřed) - “Spolek farmářů” /”Spoločenstvo”/ (první ikonka v roletce zdola), a to od 6. levelu. Potřeba je 375 zlaťáků. Více zde: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?13928-spolok
2. Jak vstoupit do spolku? Klikni na “Funkce pro více hráčů” (dole uprostřed), poté na “Žebříček” /”Klasifikácia”/ (první ikonka v roletce shora) a překlikni z jednotlivců na “Spolek farmářů” /”Spoločenstvo”/ (záložka nahoře). Napiš do vyhledávače jméno spolku, kam se chceš přidat, a potvrď, poté klikni na jméno toho spolku a pošli žádost o přijetí /ucházať sa/ (tlačítko vlevo dole). Spolek musí tvoji žádost potvrdit, a to tak, že klikne na funkce pro více hráčů, poté na spolek a na červenýho panduláka (žádosti o přijetí), tam najde tvé jméno a potvrdí. Taktéž to jde i obráceně, akorát spolek nebude hledat spolek, ale jméno v žebříčku a pošle pozvánku. Tobě pak dojde zpráva, kterou potvrdíš.

Poslal jsem žádost o přijetí do několika spolků a nikdo neodpověděl. Proč?
Pro přijetí do spolku je optimální level kolem 25, o hráče nižších levelů obvykle není velký zájem. Je potřeba vydržet, zájemců o spolky je spousta, takže jen málokterý vedoucí nebo náborář odpovídá na pouhé žádosti. K žádosti je vhodné doplnit zprávu, ve které se představíme a slušně požádáme o přijetí.

Jaké výhody a nevýhody získám vstupem do spolku?
Ve spolku se plní projekty a dělají výzkumy /prieskumy/. Výzkumy ti zvednou cenu prodeje různých produktů. Také můžeš komunikovat (chatovat) z členy spolku. Je to oživení hry. Nevýhody - snad jen nutnost přispívat do spolku a výzkumů. Přispívat se může (dle pokynů vedení spolku) dolary, zlatem a sbírkovými předměty.

Proč se do spolku vkládají peníze a zlato?
Dolary a zlaťáky ze spolkové pokladny slouží k odstartování výzkumů /prieskumú/.

K čemu jsou a jak se získávají body solidarity?
Body solidarity /body za súdržnosť/ získáváte za úspěšné splnění projektu spolku. Určují úroveň spolku, která dále umožňuje provádět určité projekty a výzkumy.

K čemu jsou sbírkové předměty?
Sbírkové předměty /položky do sbierky/ se ukládají v inventáři (padají náhodně při sklizni a sběru produktů) a slouží k naplnění sbírek projektů spolku. Než je projekt spuštěn, musí některý z hráčů naplnit sbírky. Sbírky jsou u projektu celkem tři, každou může naplnit jiný hráč, ale musí vždy vložit plný počet předmětů nebo sbírku zaplatit zlaťáky.
Jak vložit: Musíš si ve čtvrté záložce okna spolku zvolit projekt v levé části okna, v pravé části se zobrazí podrobnosti. Pak klikneš na zelenou šipku s krabicí přibližně uprostřed pravé části. V dalším dialogovém okně pak zvolíš požadovaný druh sbírkového předmětu a sbírka se naplní z tvé zásobárny. Tak to zopakuješ pro všechny tři sbírky a je hotovo.

Jak vložím produkt do projektu spolku?
Produkty (kukuřici, jablka, vejce, mléko apod.) nutné pro splnění projektu spolku není potřeba do projektu nijak vkládat, stačí je sklízet nebo sbírat (a je možné je potom normálně prodat nebo použít ve výrobě). Započítávají se všechny produkty posbírané všemi členy spolku ve vymezeném čase trvání projektu.

Co se stane s mými výhodami a příspěvky, když opustím spolek?
Výhody spolku náležejí hráči jen po dobu, kdy je členem spolku. Získává je okamžitě se vstupem do spolku a ztrácí je okamžitě při opuštění spolku. Vložené dolary a zlaťáky se při opuštění spolku nevracejí.

Chci do spolku pozvat více než pět hráčů a nemohu. Co s tím?
Základní maximum počtu členů spolků je pět. Další místa je možné získat výzkumem posil. Každý výzkum přidá dvě nová místa.

Proč není možné splnit projekt spolku Slepice nebo vejce?
U tohoto projektu je specifické, že kromě sběru produktu (tedy vajec) je potřeba v době plnění projektu (72 hodiny) dodat ještě 300 bodů reputace /body za reputáciu/. Ty se získají účastí v soutěžích /misiach/ v době plnění projektu. Započítávají se body reputace získané všemi členy spolku. Pokud se na soutěže ve spolku necítíte, tento projekt nemusíte plnit. Žádný projekt není povinný a všechny se dají opakovat.

Stavby, pozemky, pole, dekorace

Jaké jsou ceny staveb a pozemků?
Podrobné tabulky cen staveb a pozemků najdete zde: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?14357-Ceny-staveb-a-pozemk%C5%AF

Chci postavit budovu a vypíše se hláška “dosáhl jsi limitu”. Co s tím?
Obvykle jde o případ, kdy se snažíš postavit budovu, kterou můžeš mít jen jednou, a/nebo jsi opravdu překročil maximální počet tohoto typu budov. Pokud máš dojem, že je něco v nepořádku, odhlas se a znovu přihlas, případně můžeš zkusit vymazat mezipaměť a cookies prohlížeče. Když to nepomůže, pravdu má bohužel hra a stavět danou další budovu nelze.

Jak vylepšit stavbu na vyšší úroveň?
Klikneš na stavbu a úplně vlevo v nabídkovém kruhu je šipka nahoru. Podmínkou je, abys měl dost peněz a zrovna neprobíhala produkce. Pokud jsou podmínky splněny, klikneš na tu šipku nahoru a zahájí se stavba vyšší úrovně.

Jak otočit dekoraci vkládanou z inventáře?
Dekorace (ale i jiné budovy) je možné otáčet šipkami na klávesnici ještě ve vzduchu.

Produkce

Jak získám hnojivo?
Postavíš silo, z chlívků posbíráš hnůj a ten v silu přeměníš na hnojivo.

Proč nemůžu pohnojit třešňový sad?
Třešňový sad /čerešňový sad/ vyžaduje na rozdíl od jablečného sadu (10 hnojiv) celkem 30 kousků hnojiva. Takže pohnojit lze, až se potřebná dávka nashromáždí.

Co dělat, když mám nedostatek pracovníků?
V takovém případě je potřeba postavit nový domek nebo vylepšit některý stávající na vyšší úroveň (doporučeno). Podotýkám, že se v takovém případě zhorší spokojenost pracovníků a je proto vhodné přistavět nějakou dekoraci /ozdobný predmet/.

Jak použít humus?
Humus využiješ tak, když klikneš na pole na kterém vyrábíš nějakou surovinu, tak vybereš ikonu humusu (50% z normální úrody) či prémiového humusu (60%). Zachyceno na animaci v tomto vlákně: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?11878-humus

Soutěže

Kdo vyhrává v soutěžích /misiach/?
Každý účastník něco vyhraje, výše odměny se odvíjí od toho, za kolik reputace ses zapsal a kolik hráčů se soutěže /misie/ účastní. Pouze na prvních místech ale získáš reputaci.

K čemu slouží body reputace?
Body reputace /body za reputáciu/ slouží k hodnocení soutěží /misií/. Určitý počet bodů reputace do soutěže vložíš a určitý počet můžeš vyhrát. Nebo taky nemusíš, záleží na umístění a počtu soutěžících. Kromě toho existuje žebříček /klasifikácia/ podle bodů reputace. No a taky je můžeš použít ve spolku - konkrétně v projektu Slepice nebo vejce, kde se právě účast v soutěžích a sbírání bodů reputace započítává.

Světy a servery

Mám dvě farmy a jedna mi najednou přestala fungovat...
Patrně došlo k odhalení přestupku multiaccountingu. Na jednom serveru smí mít každý hráč pouze jednu farmu.

Co je to hrací svět?
Každý hráč hraje na některém světě (serveru). Obvykle lze svět určit na přihlašovací stránce - úplně dole jsou dvě pole - vlaječka země hráče a hrací svět. Svět, na kterém hrajete, poznáte také z neupraveného podpisu na fóru - za jménem hráče a zavináčem je zkratka hracího světa. Obvyklé světy pro hráče z našeho regionu jsou cs 1 (Česko), sk 1 (Slovensko), www 1 (mezinárodní server) a díky registrační chybě bohužel také de 1 (německo).

Proč hraji na německém serveru, když jsou ostatní na českém nebo slovenském?
V jednu dobu docházelo k chybě registrace. Podrobnosti najdeš zde: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?14615-Probl%C3%A9m-s-hrou-z-%C4%8De%C5%A1tiny-do-nem%C4%8Diny

Ostatní

Jak nejlépe získat XP (body zkušeností)?
Body zkušeností /body za skúsenosti/ můžeme získat jako odměnu za splněný úkol, při výrobě produktů (krmiva, hnojiva, humusu), při soutěžích, použitím speciálních produktů a superproduktů a pěstováním růží.

Kolik je vlastně v této hře levelů?
To nikdo neví - hodně (na českém serveru je momentálně v popředí hráč s levelem 80).

Jak zrušit účet?
Napište na herní podporu, přímý odkaz: http://support.goodgamestudios.com/ a vyplňte nabízený formulář.

Získal jsem bonusový kupón, jak jej uplatním?
Poukázku na zlato uplatníš v obchodě. Obchod najdeš vedle zlata pod tlačítkem “+”.
Klikneš na plus, dostaneš se do obchodu. Úplně dole (vpravo) pod rámečkem nabídky obchodu najdeš tlačítko Poukaz /Poukážka/. Klikneš na toto tlačítko a tam poukázku uplatníš.

Jak mohu někomu dát dárek?
Dárky v této hře zatím posílat nelze.

Jak se dá změnit jméno účtu na farmě?
Změna jména farmy je za zlaté a změníš ji kliknutím na jméno farmy. Přihlašovací jméno změnit nejde, pouze zkusit zaslat žádost na podporu hru.

Chci hrát hru na tabletu, co mám udělat?
Tato hra bohužel zatím není optimalizována pro tablety a mobilní telefony. Lze ji na nich spustit jen na chvilku, pak se ukončí pro nedostatek paměti v zařízení.

Ve fóru mám jméno doplněné nějakým číslem. Proč?
Pokud hrajete více her od GGS, společný systém diskusních fór indexuje každý další přístup pořadovým číslem. Není to chyba, ale vlastnost systému. Ve hře nadále platí vámi zvolené jméno (nick), fórum je uvádí v neupraveném podpisu před zavináčem.
graywolff @ cs 1 (Akademie) ; graywolff @ sk 1 (Akadémia)
zakladatel Projektu Akademie

Odkazy: Hra Big Farm, Diskusní fórum, FAQ, Pravidla fóra, Herni podpora

Komentáře

 • iriskikiris (CZ1)iriskikiris (CZ1) CZ1 Komentářů: 2
  jak změnit název spolku ?
 • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,807
  jak změnit název spolku ?
  Ahoj.
  Změnit název může vedoucí. Stojí to 2 000 zlaťáků ze spolkového účtu. A pro příště, prosím, stačí se zeptat v jednom vlákně. Nejsou potřeba 2. Tím to nijak neurychlíš.
  pexi @ cs 1
 • zahradnicka37 (CZ1)zahradnicka37 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1
  mam problem kamarad stratil heslo k big farm a je zaregistrovany ale email je zrusen jak si muze zmenit nebo zaregistrovat novy email k vuli heslu 
 • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Komentářů: 28,807
  mam problem kamarad stratil heslo k big farm a je zaregistrovany ale email je zrusen jak si muze zmenit nebo zaregistrovat novy email k vuli heslu 
  Ahoj
  Musí napsat na podporu, domluvit se na novém emailu a na heslo pak může použít tlačítko zapomněli jste heslo.
  pexi @ cs 1
Sign In to comment.