Domů Otázky ke hře Oficiální návody

Kolo štěstí (pouze pro čtení)

black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Komentářů: 19,044
upraveno 15.02.2018 v Oficiální návody
Milí hráči, do hry byla dne 19.8.2013 zavedena nová událost - Kolo štěstí! Můžete na něm vyhrát spoustu zajímavých odměn :)

Jedná se o krátkodobou událost, která je dostupná pro hráče od 10. levelu.


 Oficiální oznámení k události najdete ZDE.

 Dotazy k události můžete pokládat ZDE.


Kromě kola štěstí na stálých farmách existuje také několik tematických variant kola štěstí během těchto událostí:

Post edited by black-.-angel (FormerMod) on

black-.-angel @ cs 1

Komentáře

 • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Komentářů: 19,044
  upraveno 08.05.2018
  V době události se za tvou farmou objeví Montyho auto:  Kliknutím na něj se ti otevře kolo, kde můžeš točit o zajímavé odměny:  Jedna otáčka kolem stojí jeden žeton. Za každou otáčku získáš nějakou odměnu - dolary, tajemné truhly, prvotřídní farmářské potřeby, semena fialek, podkovy, žetony či dekoraci (altánek, ohrádka pro želvy, papoušci).

  Jakmile otočíš osmkrát, získáš šanci na prémiovou otáčku, tzv. jackpot, kde jsou hodnotnější výhry. Proto je vždy vhodné s točením počkat, jakmile máš na kontě alespoň 8 žetonů - dříve získané žetony se uchovávají do další návštěvy Montyho a nepřijdeš o ně. Naopak přijdeš o počty otáček, při každém začátku události tedy začínáš od nuly.

  V jackpotu můžeš vyhrát dekoraci houpací síť, vzhledy, speciální semena, humus z mořských řas nebo povolení k těžbě zlata:  Zde jsou ty nejcennější odměny, které si můžeš vytočit:
  Jak je možné žetony získat?
  • za zlaté si je můžeš koupit přímo u kola štěstí (1 žeton za 360 zlatých a můžeš si koupit i různé výhodné balíčky) - stačí kliknout na modrý košík u kola štěstí:
  • žetony ti můžou vypadnout z polí na tvé hlavní farmě
  • můžeš si je vytočit na kole štěstí
  • můžeš je vyrobit ve farmářské laboratoři (od 25. úrovně budovy)
  • můžeš je získat v denním přihlašování za 5. po sobě jdoucí den
  • můžeš je získat od prodavače na organickém trhu
  • může ti ho přinést pes od 5. úrovně psí boudy na kterékoli z farem
  • můžeš si je koupit u Omara (nabízí je samostatně i v balíčku společně se zlatou licencí)
  • můžeš je získat jako odměnu v těchto událostech:
   Akce těžce pracujících
   Farma sladkostí
   Matildino slavné dušené na houbách
   Soutěž pro spolky farmářů
   Trh už je skoro tady
   a těchto příležitostných událostech: Adventní kalendář, Rudé růže, Tichý návštěvník, To už je zase Halloween
  • mohou vypadnout při bourání houští
  • můžeš je získat jako odměnu za splnění úkolů na koňském ranči
  • mohou být i v tajemné truhle
  • můžeš je dostat jako bonus v prime nákupech
  • můžeš si je koupit v různých výhodných nabídkách
  • můžeš je získat v exkluzivní nabídce
  Post edited by black-.-angel (FormerMod) on

  black-.-angel @ cs 1
 • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Komentářů: 19,044
  upraveno 10.03.2017
  Žebříček hráčů

  Žebříček hráčů je sestaven na základě počtu otáček jednotlivých hráčů. Vidíme zde naši momentální pozici v žebříčku, kterou můžeme zelenou šipkou každých 15 vteřin aktualizovat, a přehled odměn, které můžeme při dostatečné snaze obdržet. Máme však informace pouze o svém umístění, nevidíme, jak si stojí ostatní hráči a kolik otáček mají na kontě.


  ODMĚNY

  Pokud se ti podaří dosáhnout předních příček žebříčku, podle svého umístění získáš alespoň dvě z devíti speciálních cen, které nikde jinde nedostaneš. Čím více žetonů protočíš, tím více a lepších odměn tě čeká:

  1. místo:

  Rustikální luxusní obytný dům - vzhled pro tvůj obyčejný nebo luxusní obytný dům  1 odměna dle tvojí volby: Zlatá výherní vlajka / Bonus na podkovy z lodi na 48 h / Dvojnásobek rybářských XP na 48 h

   nebo  nebo 


  1. – 5. místo:

  Rustikální obyčejný obytný dům - vzhled pro tvůj obyčejný nebo luxusní obytný dům  Kočovné divadlo - dekorace, kterou lze získat pouze v této události. Můžeš si ji postavit na kterékoli ze stálých farem. Dává 100 bodů spokojenosti, její velikost je 5x5.
  1. – 500. místo:

  Dvojnásobek bodů zkušeností – za produkci i výstavbu, trvá 48 hodin
  2. - 5. místo:

  1 odměna dle tvojí volby: Zlatá výherní vlajka / Bonus na podkovy z lodi na 24 h / Dvojnásobek rybářských XP na 24 h

   nebo  nebo 


  6. - 50. místo:

  Fontána dobročinnosti - dekorace, kterou lze získat pouze v této události. Můžeš si ji postavit na kterékoli ze stálých farem. Dává 90 bodů spokojenosti, její velikost je 5x5.  1 odměna dle tvojí volby: Stříbrná výherní vlajka / Bonus na podkovy z lodi na 12 h / Dvojnásobek rybářských XP na 12 h

   nebo  nebo 


  51. - 500. místo

  1 odměna dle tvojí volby: Bronzová výherní vlajka / Bonus na podkovy z lodi na 8 h / Dvojnásobek rybářských XP na 8 h

   nebo  nebo   Gratulace

  Pokud se ti na konci události povedlo probojovat mezi prvních pět set hráčů, získáváš zaslouženou odměnu. Není rozhodující, zda se v určitý moment události nacházíš na prvním nebo posledním místě, odměnu obdržíš pouze na základě výsledků po skončení události.

  Objeví se tabulka, ve které se dozvíš, na jakou odměnu jsi dosáhl/a, a můžeš se také podívat na žebříček hráčů, kde najdeš i výsledky svých konkurentů. Gratulujeme!
  Post edited by black-.-angel (FormerMod) on

  black-.-angel @ cs 1
 • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Komentářů: 19,044
  upraveno 19.04.2017
  Kolo štěstí na ostrovní farmě

  Aktualizací dne 22.9.2015 bylo kolo štěstí zavedeno také na ostrovní farmu.

  Oficiální oznámení k aktualizaci je zde: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/107862/22-09-2015-aktualizace-nova-udalost-dusene-na-houbach.

  Diskuze k aktualizaci probíhá zde: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/107863/diskuze-k-aktualizace-nova-udalost-dusene-na-houbach-22-09-2015.


  Jakmile se na břehu tvé ostrovní farmy objeví kocábka s Montym, můžeš u něj točit o odměny, které využiješ na ostrovní farmě:  Kliknutím na loď se ti otevře kolo štěstí:  Kolo funguje stejně jako na hlavní farmě. I žetony pro použití jsou stejné.

  Kola se však liší v odměnách. Za běžnou otáčku můžeš získat žetony, ostrovní dolary, farmářské potřeby, plodiny a krmivo pro použití na ostrovní farmě.

  Otočíš-li kolem osmkrát, máš opět k dispozici prémiovou otáčku, na kterou nepotřebuješ žádný žeton a můžeš v ní získat zajímavější výhry:  Zde můžeš vyhrát speciální semena tropického ovoce pro použití ve skleníku nebo dekorace, které si můžeš postavit pouze na ostrovní farmě:
  Žebříček hráčů

  I v ostrovní verzi kola štěstí je žebříček hráčů, který sleduje pořadí hráčů dle počtu utracených žetonů. Rozhodující je pořadí v době ukončení události.

  Odměny jsou následující:

  1. - 5. místo: Tropický kurník

  Tropický kurník můžeš postavit na své hlavní farmě. Oproti běžnému kurníku dává více vajec a hnoje.

  1. - 5. místo: Tropická vlajka  Vlajku si můžeš vystavit vedle své hlavní farmy.

  1. - 50. místo: Dřevěné kolo od vozu  Tuto dekoraci si můžeš postavit na kterékoli ze stálých farem. Dává 31 bodů spokojenosti, její velikost je 3x3.

  1. - 500. místo: Dvojnásobek bodů zkušeností  Bonus se vztahuje na produkci, výstavbu a vylepšování na stálých farmách. Působí 48 hodin.


  Post edited by black-.-angel (FormerMod) on

  black-.-angel @ cs 1
 • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Komentářů: 19,044
  upraveno 13.03.2017
  Balíček kola štěstí - Kolo štěstí na farmě sladkostí

  Aktualizací dne 20.10.2015 bylo kolo štěstí zavedeno také na farmu sladkostí.

  Oficiální oznámení k aktualizaci je zde: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/110750/aktualizace-kolo-stesti-a-farma-na-sladkosti-20-10-2015.

  Diskuze k aktualizaci probíhá zde: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/110753/diskuze-k-aktualizace-kolo-stesti-a-farma-na-sladkosti-20-10-2015.


  Jakmile se na parkovišti tvé farmy farmy objeví růžové auto s Montym, můžeš u něj točit o odměny, které využiješ na farmě sladkostí:  Kliknutím na auto se ti otevře kolo štěstí:  Kolo funguje stejně jako na hlavní farmě. I žetony pro použití jsou stejné.

  Kola se však liší v odměnách. Za běžnou otáčku můžeš získat žetony, cukrové dolary, farmářské potřeby, plodiny a krmivo pro použití na farmě sladkostí.

  Otočíš-li kolem osmkrát, máš opět k dispozici prémiovou otáčku, na kterou nepotřebuješ žádný žeton a můžeš v ní získat zajímavější výhry:  Zde můžeš vyhrát speciální semena sladkého ovoce pro použití ve skleníku nebo dekorace, které si můžeš postavit pouze na farmě sladkostí:
  Žebříček hráčů

  I ve sladké verzi kola štěstí je žebříček hráčů, který sleduje pořadí hráčů dle počtu utracených žetonů. Rozhodující je pořadí v době ukončení události.

  Odměny jsou následující:

  1. - 5. místo:

  Cukrový včelín - produkuje více medu a vosku než obyčejný včelín
  * Doba výstavby se dále snižuje v závislosti na úrovni chatky.

  Cukrová vlajka - vlajku si můžeš vystavit vedle své hlavní farmy.
  1. - 50. místo:

  Ptačí hřiště - tuto dekoraci si můžeš postavit na kterékoli ze stálých farem. Dává 31 bodů spokojenosti, její velikost je 3x3.
  1. - 500. místo:

  Dvojnásobek bodů zkušeností - za produkci i výstavbu, trvá 48 hodin


  Post edited by black-.-angel (FormerMod) on

  black-.-angel @ cs 1
 • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Komentářů: 19,044
  upraveno 16.02.2018
  Vikingské kolo štěstí

  Aktualizací dne 23.2.2016 bylo kolo štěstí zavedeno také na vikingskou farmu.

  Oficiální oznámení k aktualizaci je zde: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/119589/aktualizace-utok-kobylek-23-02-2016.

  Diskuze k aktualizaci probíhá zde: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/119588/diskuze-k-aktualizace-utok-kobylek-23-02-2016.


  Jakmile se na břehu tvé vikingské farmy objeví kocábka s Montym, můžeš u něj točit o odměny, které využiješ na vikingské farmě:  Kliknutím na loď se ti otevře kolo štěstí:  Kolo funguje stejně jako na hlavní farmě. I žetony pro použití jsou stejné.

  Kola se však liší v odměnách. Za běžnou otáčku můžeš získat žetony, sněžné dolary, farmářské potřeby, plodiny a krmivo pro použití na vikingské farmě.

  Otočíš-li kolem osmkrát, máš opět k dispozici prémiovou otáčku, na kterou nepotřebuješ žádný žeton a můžeš v ní získat zajímavější výhry:  Zde můžeš vyhrát speciální semena severského ovoce pro použití ve skleníku nebo dekorace, které si můžeš postavit pouze na vikingské farmě - vikingský pracovní stůl a vikingská vyhlídka:
  Žebříček hráčů

  I ve vikingské verzi kola štěstí je žebříček hráčů, který sleduje pořadí hráčů dle počtu utracených žetonů. Rozhodující je pořadí v době ukončení události.

  Odměny jsou následující:

  1. - 5. místo: Vikingský kozí chlév  Vikingský kozí chlév můžeš postavit na své gurmánské farmě. Oproti běžnému chlévu dává více mléka a hnoje.  1. - 5. místo: Vikingská vlajka  Vlajku si můžeš vystavit vedle své hlavní farmy.

  1. - 50. místo: Útulný táborák  Tuto dekoraci si můžeš postavit na kterékoli ze stálých farem. Dává 31 bodů spokojenosti, její velikost je 3x3.

  1. - 500. místo: Dvojnásobek bodů zkušeností  Bonus se vztahuje na produkci, výstavbu a vylepšování na stálých farmách. Působí 48 hodin.
  Post edited by black-.-angel (FormerMod) on

  black-.-angel @ cs 1
 • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Komentářů: 19,044
  upraveno 19.03.2018
  Kolo štěstí soutěže spolků farmářů

  Aktualizací dne 31.3.2016 bylo kolo štěstí přidáno také k soutěži pro spolky farmářů.

  Oficiální oznámení k aktualizaci je zde: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/122101/aktualizace-informace-o-novem-turnaji-spolku-ii-31-03-2016.

  Diskuze k aktualizaci probíhá zde: http://https//community.goodgamestudios.com/bigfarm/cs/discussion/122100/diskuze-k-aktualizace-informace-o-novem-turnaji-spolku-ii-31-03-2016.


  Jakmile se za branami tvé farmy objeví Montyho nový stánek, můžeš u něj točit o odměny, které využiješ během soutěže pro spolky farmářů:  Kliknutím na stánek se ti otevře kolo štěstí:  Kolo funguje stejně jako na hlavní farmě. I žetony pro použití jsou stejné.

  Kola se však liší v odměnách. Za běžnou otáčku můžeš získat žetony, speciální osivo plodin do soutěží, dárky pro jiné hráče a body reputace.

  Otočíš-li kolem osmkrát, máš opět k dispozici prémiovou otáčku, na kterou nepotřebuješ žádný žeton a můžeš v ní získat zajímavější výhry:  Zde můžeš vyhrát body reputace, sbírkové předměty, žetony, prvotřídní humus a humus z mořských řas:  Počty kusů budou rovněž náhodně nalosovány.


  Žebříček hráčů

  I ve verzi kola štěstí pro soutěže spolků farmářů je žebříček hráčů, který sleduje pořadí hráčů dle počtu utracených žetonů. Rozhodující je pořadí v době ukončení události.

  Odměny jsou následující:

  1. - 5. místo: Body reputace - 1 000 000×  1. - 5. místo: Vlajka - Prapor spolupráce  Vlajku si můžeš vystavit vedle své hlavní farmy.

  1. - 5. místo: Části dekorace - 20 000×  Části dekorace můžeš využít pro vylepšení dekorací během události Zahradní architektka.

  6. - 50. místo: Body reputace - 200 000×  1. - 500. místo: Dvojnásobek bodů zkušeností  Bonus se vztahuje na produkci, výstavbu a vylepšování na stálých farmách. Působí 48 hodin.
  Post edited by black-.-angel (FormerMod) on

  black-.-angel @ cs 1
 • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Komentářů: 19,044
  Kolo štěstí polární záře

  Jakmile se na břehu tvé farmy polární záře vynoří ze tmy kocábka s Montym, můžeš u něj točit o odměny, které využiješ na farmě polární záře:  Kliknutím na loď se ti otevře kolo štěstí:  Kolo funguje stejně jako na hlavní farmě. I žetony pro použití jsou stejné.

  Kola se však liší v odměnách. Za běžnou otáčku můžeš získat žetony, sněžné dolary, farmářské potřeby a farmářské produkty pro použití na farmě polární záře.

  Otočíš-li kolem osmkrát, máš opět k dispozici prémiovou otáčku, na kterou nepotřebuješ žádný žeton a můžeš v ní získat zajímavější výhry:  Zde můžeš vyhrát speciální semena severského ovoce pro použití ve skleníku nebo dekorace, které si můžeš postavit pouze na farmě polární záře:

  Pracovní stůl polární záře - dává 42 bodů spokojenosti, její velikost je 5×5  Vyhlídka polární záře - dává 56 bodů spokojenosti, její velikost je 5×4

  Žebříček hráčů

  I ve verzi kola štěstí pro farmu polární záře je žebříček hráčů, který sleduje pořadí hráčů dle počtu utracených žetonů. Rozhodující je pořadí v době ukončení události.

  Odměny jsou následující:

  1. - 5. místo:

  Kozí chlév polární záře - produkuje více mléka a hnoje než obyčejný kozí chlév
  * Doba výstavby se dále snižuje v závislosti na úrovni chatky.

  Vlajka polární záře
  1. - 50. místo:

  Útulný táborák - tuto dekoraci si můžeš postavit na kterékoli ze stálých farem. Dává 31 bodů spokojenosti, její velikost je 3x3.
  1. - 500. místo:

  Dvojnásobek bodů zkušeností - za produkci i výstavbu, trvá 48 hodin  black-.-angel @ cs 1
 • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Komentářů: 19,044
  Kolo štěstí světového šampionátu

  Jakmile se na parkovišti tvé farmy farmy objeví žluté auto s Montym, můžeš u něj točit o odměny, které využiješ na své farmě a pro nákup u obchodníka v době mistrovství:  Kliknutím na auto se ti otevře kolo štěstí:  Kolo funguje stejně jako běžné kolo na hlavní farmě. I žetony pro použití jsou stejné.

  Kola se však liší v odměnách. Za běžnou otáčku můžeš získat žetony, farmářské potřeby z mořských řas, akční a speciální osivo, tajemné truhly a zejména mince mistrovství.

  Otočíš-li kolem osmkrát, máš opět k dispozici prémiovou otáčku, na kterou nepotřebuješ žádný žeton a můžeš v ní získat zajímavější výhry:  Zde můžeš vyhrát semena slunečnice, humusy z mořských řas, povolení k těžbě zlata, bonus na body reputace (+ 5 % nebo 10 % na 30 minut) a mince mistrovství.


  Žebříček hráčů

  I ve mistrovské verzi kola štěstí je žebříček hráčů, který sleduje pořadí hráčů dle počtu utracených žetonů. Rozhodující je pořadí v době ukončení události.

  Odměny jsou následující:  black-.-angel @ cs 1
Tato diskuze je zavřená.