Начало Bulgarian Технически проблеми и бъгове

Как да си изчистим кеша на компютъра след актуализация или проблем с играта.

zaikovcizaikovci Публикации: 104
Здравейте фермери и фермерки, :)
след като прочетох в много форуми, че много хора се оплакват от бъгове, проблеми с играта, неработещи неща след актуализация и др., реших да обясня за тези които не са наясно какво да направят в такъв случай.

1. Уверете се, че не е имало прекъсване на интернета ви и за това да ви е изхвърлила играта.
2. Много често срещан проблем е когато отворите сайтове, които използват флаш плеър (flash player) да се получи така нареченото спиране на плеъра и се появява една удивителна. Това значи, че програмата FLASH PLAYER е спряла да работи по един или друг проблем. В повече случаи спира защото така и харесва на нея. :)
3. Проверете от настройките на браузъра, който ползвате дали не ви е пълна кеш паметта. Ако е пълна или не сте я чистили след актуализацията е хубаво да го направите защото браузъра ви пази стари и нови данни на едно място и става голяма боза.
Сега ще покажа как се изтрива кеша на Internet Explorer и Mozilla Firefox.
3а.Internet Explorer - Отивате горе на лентата в меню TOOLS След това отивате на Internet Options Влизате в меню GENERAL и пред вас ще видите Browsing History, след което има бутон Delete.
След като изпълните стъпките поне 2 пъти (защото Internet Explorer е малко тъп броузер и не разбира от първият път), затворете браузъра и го пуснете отново. Вие вече трябва да сте с изчистена кеш и всичко да ви работи нормално. Ако има проблем значи не сте направили нещо както хората и повторете стъпките отново.
4. Mozilla Firefox - Отивате на Tools, след което отивате на Options, след това ви се отваря един панел на който има много менюта. Отивате на Network и пред вас ще се покаже друг прозорец в който има надпис Cached Web Content. От дясната му страна има бутон Clear. След неговото натискане се изтрива кеш паметта на броузера.

Google Chrome

Изтриване на всичките ви данни

1. Кликнете върху менюто на Chrome SNP_2696434_en_v1 в лентата с инструменти на браузъра.
2. Изберете Инструменти.
3. Изберете Изчистване на данните за сърфирането.
4. В диалоговия прозорец, който се показва, поставете отметка в квадратчетата за типовете информация, които искате да премахнете.
5. Използвайте менюто най-отгоре, за да изберете количеството данни, които искате да изтриете. Изберете самото начало, за да изтриете всичко.
6. Кликнете върху Изчистване на данните за сърфирането.

Е това е голямата философия отностно изтриването на кеша. Искам да подчертая, че рестартирането на компютъра изчиства кеша Ви, само при положение, че не сте направили нито една от стъпките по-горе. Ако сте направили стъпките НЕ Е НУЖНО ОТ РЕСТАРТ. Само губене на време и нерви е.

За тези който не могат да се оправят и от написаното могат да свалят програмата ATF-Cleaner, която е много лесна за ползване и ефективна.От този линк може да я свалите - http://download.cnet.com/ATF-Cleaner/3000-18512_4-89432.html

Успех на всички и дано съм ви бил полезен.


Както казва eser1987 - Също става и с комбинацията Ctr ( control) + Shf ( shift) + Del ( delete), НО искам да подчертая, че тя е за по-напреднали в IT технилогиите.
Post edited by zaikovci on

Коментари

  • eser1987eser1987 Публикации: 190
    редактирано 09.09.2013
    да приятел, така е... но има по лесен начин Ctr ( control) + Shf ( shift) + Del ( delete) и си готов :)
  • zaikovcizaikovci Публикации: 104
    редактирано 09.09.2013
    Съгласен съм с теб,ако става за въпрос има е много по-лесен начин Ctrl (Control) + F5 както ти е отворен броузера и всичко си идва на мястото :) без много шум и паника :)
    Това го написах за тези който не са запознати толкова с тази материя както останалите.
  • eser1987eser1987 Публикации: 190
    редактирано 09.09.2013
    не е вярно -контрол и Ф5 дава рефреш ( презареждане на страницата) , не трие нищо. кешът си остава същия
  • zaikovcizaikovci Публикации: 104
    редактирано 09.09.2013
    eser1987 написа: »
    не е вярно -контрол и Ф5 дава рефреш ( презареждане на страницата) , не трие нищо. кешът си остава същия

    Щом казваш така да е,не ми се спори :) Нека който както сметне за добре да си трие кеша.Исках да помогна,а не да отварям тема за спорове.

    Have nice day :)
  • eser1987eser1987 Публикации: 190
    редактирано 09.09.2013
    къде съм ти дал повод за спор бре.. :) Радвам се, че се опитваш да помагаш на другите играчи , само ти направих една лека забележка относно последния ти комент(затова дето не е точно така) , нищи лично. недей така! недей изкарва от нищо нещо :) ей недей да ми се сърдиш сега, извини ме ако съм ти дал повод за това ( не знаех, че ще реагираш по този начин - и пак ти се извинявам)
  • zaikovcizaikovci Публикации: 104
    редактирано 09.09.2013
    eser1987 написа: »
    къде съм ти дал повод за спор бре.. :) Радвам се, че се опитваш да помагаш на другите играчи , само ти направих една лека забележка относно последния ти комент(затова дето не е точно така) , нищи лично. недей така! недей изкарва от нищо нещо :) ей недей да ми се сърдиш сега, извини ме ако съм ти дал повод за това ( не знаех, че ще реагираш по този начин - и пак ти се извинявам)
    Приятел много трудно се засягам или обиждам.Просто съм се нагледал на какви ли не неща в интернет пространството за това се изказах така.Нищо лично и към теб раздвам се че някой е влезнал и е прочел това което съм написал.Нали знаеш по-добре туширай нещата в ранна фаза за да не се стига до разправии. :)
    Надявам се да ме разбереш правилно имам доста години практика в тази среди и за това така.
  • eser1987eser1987 Публикации: 190
    редактирано 09.09.2013
    айде наздраве тогава!!! :)
  • zaikovcizaikovci Публикации: 104
    редактирано 09.09.2013
    Наздраве :) Живи и здрави и много парички във Фермите :):):)
  • borko fermerborko fermer Публикации: 16
    редактирано 09.09.2013
    eser1987 написа: »
    не е вярно -контрол и Ф5 дава рефреш ( презареждане на страницата) , не трие нищо. кешът си остава същия

    само f5 дава рефреш, без ctrl
  • maraton (BG1)maraton (BG1) BG1 Публикации: 55
    редактирано 10.09.2013
    ctrl+shift и delete става за всички браузъри (IE, Mozilla, Chrome) и е най лесния начин, никаква hi IT култура не е нужна. Три бутона и... Успех !
  • zaikovcizaikovci Публикации: 104
    редактирано 11.09.2013
    maraton2 написа: »
    ctrl+shift и delete става за всички браузъри (IE, Mozilla, Chrome) и е най лесния начин, никаква hi IT култура не е нужна. Три бутона и... Успех !
    Това го знаем повечето,но има хора който са боси с компютрите и не се оправят.Така че колкото и да се правим на разбирачи е редно да напишем начините как да им помогнем,а те да си изберат кой да ползват.НЕ мисля че тук става дума за мерене на знания ;)

    Успех на всички
  • f123f123 Публикации: 4
    редактирано 16.09.2013
    zaikovci написа: »
    Това го знаем повечето,но има хора който са боси с компютрите и не се оправят.Така че колкото и да се правим на разбирачи е редно да напишем начините как да им помогнем,а те да си изберат кой да ползват.НЕ мисля че тук става дума за мерене на знания ;)

    Успех на всички


    Много Благодаря за полезната информация ;) Радвам се, че някой мисли да тези които не знаят всичко !
  • Gamen (BG1)Gamen (BG1) BG1 Публикации: 1,146
    редактирано 16.09.2013
    maraton2 написа: »
    ctrl+shift и delete става за всички браузъри (IE, Mozilla, Chrome) и е най лесния начин, никаква hi IT култура не е нужна. Три бутона и... Успех !
    Да,но по този начин има опастност покрай кеша да заминат паролите и историята.
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 16.09.2013
    Gamen2 написа: »
    Да,но по този начин има опастност покрай кеша да заминат паролите и историята.

    Да точно и за хора, които не знаят какво правят не е препоръчителен!
  • zaikovcizaikovci Публикации: 104
    редактирано 17.09.2013
    За това сме написали начините така,че да не им заминат паролите :).Всичко което превите е на ваша отговорност.Никой от този форум не носи отговорност за направените от вас действия.Ние помагаме с знания,а не го правим ние за да гарантираме 100% безопастност.Така че внимавайте при работа какво правите!
    Успех
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 26.02.2014
    Добавила съм информация за Google Chrome .
  • КМЕТИЦА (BG1)КМЕТИЦА (BG1) Публикации: 471
    редактирано 27.02.2014
    zaikovci написа: »
    За това сме написали начините така,че да не им заминат паролите :).Всичко което превите е на ваша отговорност.Никой от този форум не носи отговорност за направените от вас действия.Ние помагаме с знания,а не го правим ние за да гарантираме 100% безопастност.Така че внимавайте при работа какво правите!
    Успех
    Поддържам това мнение на 100 %
    Internet Explorer 8
    1. След като вашия браузър е отворен, щракнете варху менюто "Tools (инструменти)" и изберете "Internet Options(интернет опции)".
    2. Убедете се че раздела "General(Общи)" е избран.
    3. Под "Browsing History(хронология на браузъра)" щракнете варху "Delete(изтрий)".
    4. В новия прозорец, бъдете сигурни че има отметка на "Temporary Internet Files". Всичко останало е по ваше желание също може да бъде премахнато като се сложи отметка.
    5. Щракнете върху "Delete(Изтрий)"
    Internet Explorer 7
    1. След като вашия браузър е отворен, щракнете варху менюто "Tools (инструменти)" и изберете "Internet Options(интернет опции)".
    2. Убедете се че раздела "General(Общи)" е избран.
    3. Щракнете варху "Delete(изтрий)" във"Temporary Internet Files"раздел и щракнете "OK".
    4. В новия прозорец, бъдете сигурни че има отметка на "Temporary Internet Files".Ако желаете също така от тук може да изтирете"Cookies(бисквитките)" и "Browsing history(историята на сърфирането)".
    5. Като алтерната, изчистете кеш паметта само за текущата страница която посещавате: Натиснете и задръжте [Ctrl] на клавиатурата, след което натиснете [F5] или бутона Refresh(квадратен бутон в лентата с инструменти с противоположни-облицовъчни стрелки).
    Internet Explorer 6
    1. След като вашия браузър е отворен, щракнете варху менюто "Tools (инструменти)" и изберете "Internet Options(интернет опции)".
    2. Убедете се че раздела "General(Общи)" е избран.
    3. Щракнете варху "Delete(изтрий)" във"Temporary Internet Files"раздел и щракнете "OK".
    4. Ако искате браузъра автоматично да истрива кеш паметта когато го затворите, кликнете варху раздела"Advanced(разширени)".Кликнете за да сложите отметка на"Empty Temporary internet Files Folder when browser is closed"вариант (в секцията Security-сигурност ).Кликнете варху"OK".Това ще изтрие всичко с изключение на"Cookies(бисквитките)".
    Firefox 1.5/2.0/3
    1. По надоло е описан пълния метод на операцията макар да е възможно просто да отидете на "Tools(инструменти)" и изберете"Clear private Data" или просто натиснете Ctrl+Shift+DELETE. Но бъдете внимателни понеже този начин на чистене може да изтрие всички запомени пароли история на браузъра и други нужни за вас неща и така да преминем към по дългия и сигурен начин
    2. Отидете в "Tools(инструменти)" и кликнете на "Options(опции)"
    3. Отидете в раздела "Security(защита)" и кликнете варху"Settings(настройки)"
    4. Изберете какво искате да се изчисти.
    5. Връщате се в менюто "Settings(настройки)". Ако искате да се изчиства кеша автоматично при затваряне на браузъра, щракнете варху съответната отметка.
    6. Натиснете бутона "Clear now(изчисти сега)" под бутона"Settings(настройки)".
    Firefox 1.0


    1. След като вашия браузър е отворен:
    2. Кликнете варху менюто "Tools(инструменти)" и изберете"Options(опции)".
    3. Щракнете варху бутона "Security(защита)" и изберете"Cache(кеш)".
    4. Щракнете варху бутона "Clear Chache Now(изчисти кеша сега)".
    Mozila SeaMonkey


    1. След като вашият браузър е отворен кликнете на менюто"Edit(редактиране)" и изберете "Preferences(преференции".
    2. В лявата страна има списък , кликнете "Advanced(разширени)" и изберете "Cache(Кеш)".
    3. Щракнете ваху бутона "Clear Cache(изчисти кеша)"
    Chrome
    1. След като вашият браузър е отворен, изберете менюто"Tools(опции)".
    2. Изберете "Clear Browsing Data(изчистване на браузър данни)".
    3. Изберете "Empty the Cache(изчистване на кеш)".
    4. Ако не искате да изтривате "Cookies(бисквитките)" и други , просто махнете отметките пред тях.
    5. Изберете период от време за който искате да изтриете кешираната информацията, използвайки "Clear data from this period(изчистване на данните от този период)": падащо меню. (Ако се съмнявате изберете всичко).
    6. Щракнете варху бутона "Clear Browsing Data(изчистване на браузър данни)".
    Opera


    1. След като вашия браузър е отворен изберете "Tools(опции)"менюто и кликнете варху "Clear Private Data(изтриване на лични данни)".
    2. Щракнете варху бутона "Details(детайли)".
    3. Ако не искате да изтриете бисквитките , запазените пароли и други, просто махнете отметките им.
    4. Натиснете "Delete(Изтриване)".
    Safari


    1. След като вашия браузър е отворен, щракнете ватху менюто"Safari" и изберете "Emty Cache".
    2. Потвърждавате действиете като кликнете във изкачащия прозорец.
    Konqueror


    1. След като вашия браузър е отворен щракнете варху "Setting menu(настройки на меню)" и изберете "Configure Konqueror(koнфигуриране на Konqueror)".
    2. Превъртете надоло и изберете "Cache(Кеш)"
    3. Кликнете "Clear Cache(изчисти кеша)".
  • petko80petko80 Публикации: 3
    редактирано 11.04.2014
    Цял ден не мога да вляза в играта. Само ми излиза "Ами сега"? Изчистих кеша. Не става и не става, какво да правя, моля ви помагайте, че много изтървах :(
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 11.04.2014
    petko80 написа: »
    Цял ден не мога да вляза в играта. Само ми излиза "Ами сега"? Изчистих кеша. Не става и не става, какво да правя, моля ви помагайте, че много изтървах :(

    Погледни тази тема http://bg.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?1712-%D0%A2%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B2%D1%85%D0%BE%D0%B4-%D0%B2-%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0&p=66449#post66449 да не би и ти да си на същия доставчик?
    Моля те пиши там, ако имаш допълнителни въпроси, защото тук не е мястото.
  • sonja gosp (BG1)sonja gosp (BG1) Публикации: 1
    petko80 said:
    Цял ден не мога да вляза в играта. Само ми излиза "Ами сега"? Изчистих кеша. Не става и не става, какво да правя, моля ви помагайте, че много изтървах :(

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл