Начало Bulgarian Място за обсъждане на официалните съобщения

Дискусия 12.04 - Конна поляна

Конна поляна

Вече има нова опция за размножаване на конете за по-кратки периоди от време! Няма нужда да губите 2 от конете си, за да получите нов. Сега можете да размножавате конете си с конете на вашите съкооператори.



Основна информация:

  • Какво ви трябва, за да използвате тази функция:
    • Един кон с поне един ефект на развъждане

    • Селски долари

    • Конни продукти

    • Достъп до всички 3 постоянни ферми- не е задължително, но е добре, за да получите по-добри резултати в дейността си.

  • Ще има конна поляна в кооперативното село, където всеки играч може да има кон.

  • Трябва да се грижите добре за вашия кон и да го правите щастлив. Колкото по-щастлив е конят ви, толкова по-атрактивен ще е за другите коне из поляната..

  • За тази цел вие ще трябва да произвеждате 10 различни продукта:

    • Конска захар и медени пелети в пекарната.

    • Концентрирани пелети в мелницата

    • Чесало, гребен, одеяло и бамбукова флейта във фабриките за текстил и дървен материал

    • Подкови и турнирни препятствия във фабриката за преработка на минерали и метали

  • Дръжте новия си "любовен метър" зареден чрез извършване на различни дейности по поддръжката на конете. След като този "метър" е напълно зареден, можете да изберете партньор за своя кон. Тези дейности по поддръжка ще имат различни времена на почивка, които ще могат да се прескачат със злато.

  • Ако не успеете да се погрижите за вашия кон, таймер за обратно броене ще започне след една седмица и ако нищо не се промени, конят ще се върне към своите конюшни.

  • От време на време ще бъдат предоставяни възможности за разплод. Ако решите да се възползвате от тях, ще получите нов кон (предишният ви кон ще бъде пуснат на свобода, но конят на съкооператора ви ще остане в ливадата).

  • Новият кон автоматично ще се появи в конюшнята ви.

  • Новият ви кон може да има по-добри характеристики или нови случайни такива. Това зависи от оригиналните качества на коня ви, от качествата на партньора, с който се размножава, както и от личните ви усилия.

  • Процесът на отглеждане също може да се провали. Ако решите да опитате отново, вашият "любовен метър" ще спадне малко като последствие.

  • Ако решите да изпратите кон, който току що сте развъдили на поляната, обратно там , то следващия кон, който ще получите, ще иска допълнително време за всички дейности по поддръжката.


Поляната:

  • По подразбиране вашата кооперация ще има място за 20 коне до ниво 30 / ниво на рядкост 1.

  • Чрез ъпгрейд, ще може да имате коне с по-високо ниво и рядкост в него.

  • Колкото повече поляната се модернизира, толкова по-малко ще са елементите, от които се нуждаете, за да заредите "любовния метър" по време на поддръжката.


Система за развъждане:

  • След като стигнете до избора на друг кон за размножаване, ще ви бъдат представени 3 различни коня. Но вие ще можете да платите със селски долари, за да получите нови варианта или да платите със злато, за да помолите Роуз МакЛънди за див кон.
  • След като изберете партньор за вашия кон, системата автоматично ще създаде нов кон с статистиката въз основа на генетичните показатели на двамата родители.

  • Всички коне ще имат основните си атрибути (сила, пъргавост и издръжливост).

  • Ефектите на развъждане (отскок, елегантност, пъргавост, издръжливост и т.н.) също могат да варират в зависимост от ефектите за разплод от двата коня. Примери:
    • Ако и двата коня имат един и същ ефект на развъждане, новият кон може да получи до 100% от този ефект.

    • Ако само единият от конете има специфичен ефект на развъждане, новият кон може да получи до 50% от него.

  • За да увеличите вероятността за получаване на по-добри качества и ефекти на развъждане, можете да заредите "любовния метър" повече от веднъж.

    • С всяко презареждане вие ще отключвате нов кръг с качества, независимо от коня на партньора ви.
    • Всеки новоотключен кръг с качества ще ви дава допълнителни генни точки за случайно избран attribute или ефект на развъждане.



Дейности по поддръжка и "любовен метър"

  • Можете да избирате между 10 различни дейности. Всяка от тях ще има различни периоди от време (краткосрочен, средносрочен и дългосрочен) и всяка от тях ще зарежда "любовния метър" с различни темпове.

  • Има 3 вида на дейност: хранене, почистване и забавление.
  • Ако изберете една и съща дейност няколко пъти подред, ефектът ѝ ще бъде намален.

  • Вие също така ще получите различни резултати за всяка дейност, в зависимост от момента, в който решите да я активирате. Например през деня някои дейности дават по-добри резултати, докато други са по-силни през нощта, а други дори по време на хранене.

  • Опитайте се да разберете коя е най-добрата комбинация от различни дейности, за да се зарежда "любовния метър" с минимален брой дейности. Поляната ще осигурява история, която ще показва последните 5 дейности.


Коментари

  • ElenaElena (BG1)ElenaElena (BG1) BG1 Публикации: 59
    Три пъти се опитвам да развъдя коня и всеки път излиза неуспешно развъждане. Не знам до кога ще я карам така, ама всички усилия стават излишни.
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Три пъти се опитвам да развъдя коня и всеки път излиза неуспешно развъждане. Не знам до кога ще я карам така, ама всички усилия стават излишни.
    Процесът на отглеждане също може да се провали. Ако решите да опитате отново, вашият "любовен метър" ще спадне малко като последствие.

    Съвсем откровено си признавам, че съм много зле с конете като цяло, а с Конната поляна изобщо не съм запозната. Утре ще потърся съвет и помощ от някой от колегите.
  • raeva (BG1)raeva (BG1) Публикации: 25
    Дръжте новия си "любовен метър" зареден чрез извършване на различни дейности по поддръжката на конете. След като този "метър" е напълно зареден, можете да изберете партньор за своя кон
    Така.Избрах  партньор за моя кон и до там.Не можах да го развъдя.Никъде не видях опция Развъждане.

  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    редактирано 02.05.2017
    raeva (BG1) каза:
    Дръжте новия си "любовен метър" зареден чрез извършване на различни дейности по поддръжката на конете. След като този "метър" е напълно зареден, можете да изберете партньор за своя кон
    Така.Избрах  партньор за моя кон и до там.Не можах да го развъдя.Никъде не видях опция Развъждане.

    Здравей.
    Доколкото разбрах, когато кончето ти е готово за развъждане, някъде отдолу в ляво се появява едно сърце, което натискаш след като избереш партньор и качества за новото си конче. Това сърце всъщност е бутончето Развъждане.
    Благодаря на @Veki User (BG1), че беше така любезна да ме консултира и помогна с информация. :)
  • Veki User (BG1)Veki User (BG1) BG1 Публикации: 98
    Опцията за развъждане е червеното сърце долу в ляво.
  • raeva (BG1)raeva (BG1) Публикации: 25
    Благодаря,избрах партньор и качества за новия кон, натиснах червеното сърце, но ми изписа развъждането неуспешно.
    Нещо друго ли се прави,какво пропускам?
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    raeva (BG1) каза:
    Благодаря,избрах партньор и качества за новия кон, натиснах червеното сърце, но ми изписа развъждането неуспешно.
    Нещо друго ли се прави,какво пропускам?
    Здравей. В механиката е заложен произволен брой неуспешни развъждания. Явно ти си уцелила такова от първия път.
  • raeva (BG1)raeva (BG1) Публикации: 25
    Благодаря Фрейя,ще опитам пак.Хубав ден.
  • ElenaElena (BG1)ElenaElena (BG1) BG1 Публикации: 59
    А аз съм го уцелила 3 пъти явно. На това се казва карък.
    Сега пробвам друга тактика: вместо да правя опити за кръстосване, продължавам да се грижа за коня и измервателя на любовта продължава да се пълни. Така се подобряват гените на коня. Да видим до какво ще доведе този експеримент. Ако след цялата тази процедура не се получи нищо си прибирам коня от поляната и ще си го гледам вкъщи.
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    А аз съм го уцелила 3 пъти явно. На това се казва карък.
    Сега пробвам друга тактика: вместо да правя опити за кръстосване, продължавам да се грижа за коня и измервателя на любовта продължава да се пълни. Така се подобряват гените на коня. Да видим до какво ще доведе този експеримент. Ако след цялата тази процедура не се получи нищо си прибирам коня от поляната и ще си го гледам вкъщи.
    Здравей.
    Мисля, че всички ще бъдат щастливи да научат резултата от експеримента ти. Би било чудесно, ако накрая споделиш наученото с нас. :)
  • ivanfudulski (BG1)ivanfudulski (BG1) BG1 Публикации: 381
    :)
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравейте.
    Ето малко информация относно развъждането:

    Ако имате само 50 генни точки за даден атрибут, имате само 50% шанс да го подобрите. Ако не успеете да проверите и трите атрибута, цялото развъждане се брои като неуспешно.
    За да получите повече генни точки, можете да:
    - Намерите по-съвместим партньор за разплод
    - Завъртете колелото на атрибутите така, че числата да са по-високи
    - Напълнете брояча на любовта няколко пъти
  • ElenaElena (BG1)ElenaElena (BG1) BG1 Публикации: 59
    Най-накрая имам успешно развъждане. Превъртях любовния метър 7 пъти и накрая кръстосах коня. Резултата е: от кон 49 ниво, получих нов с ниво 50 (49, 49, 53). Новият кон получи и +1 точка за два ефекта на развъждане. Това е. Аз лично съм разочарована.
  • ElenaElena (BG1)ElenaElena (BG1) BG1 Публикации: 59
    И сега поредната неприятна изненада. След като рестартирах играта, коня от ливадата е загубил всички нови придобивки. Явно е поредния бъг. Единствено жълтото сърчице има цифра 1.

  • Veki User (BG1)Veki User (BG1) BG1 Публикации: 98
    Провери ли където пише кооперативна ливада за коне?         http://clip2net.com/s/3KbleI1

  • ivanfudulski (BG1)ivanfudulski (BG1) BG1 Публикации: 381
    вдигам си аз кончета на ливадата
  • ElenaElena (BG1)ElenaElena (BG1) BG1 Публикации: 59
    Veki User (BG1) каза:
    Провери ли където пише кооперативна ливада за коне?         http://clip2net.com/s/3KbleI1

    Точно там бяха ефектите на развъждане. Не бях обърнала внимание, че е добавено ново меню. Колкото до нивата, май се оказва, че е грешка в изписването при самото кръстосване и всъщност вярното ниво на коня се вижда чак като се прибере в конюшнята.
  • ElenaElena (BG1)ElenaElena (BG1) BG1 Публикации: 59
    От цялото връткане на любовния метър, стигнах до заключение, че успешно кръстосване се получава, само когато и трите стрелки при кръстосването, сочат в сектори, които са оцветени в зелено. За целта е важно или да си намерите подходящ партньор, независимо какво ниво е той, или да продължите да зареждате любовния метър, докато не се появи подходящ партньор. Често ми се налага да превъртам любовния метър по три или четири пъти, но със всяко превъртане, броя на възможните партньори се увеличава с 3, т.е. първия път са три, след това 6 и т.н.
  • Veki User (BG1)Veki User (BG1) BG1 Публикации: 98
    редактирано 10.05.2017
    Ми не знам, аз кръстосах успешно и когато едната стрелка сочеше сектор в сиво.
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Има заложени много случайни елементи. Явно при всеки е различно.
  • ivanfudulski (BG1)ivanfudulski (BG1) BG1 Публикации: 381
    >:)
  • vez96 (BG1)vez96 (BG1) BG1 Публикации: 35
    При  клониране на равни коне с по 2 сърца резултат нов кон с 0 сърце...
  • vez96 (BG1)vez96 (BG1) BG1 Публикации: 35
    т.с. сърцата предават ли се...или...пълни метъра залудо...:))

  • ivanfudulski (BG1)ivanfudulski (BG1) BG1 Публикации: 381

    всичко е мн добре измислено и мн полезно но точно на теб никога съвет съжалявам

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл