Начало Bulgarian Място за обсъждане на официалните съобщения

Дискусия 24.05 - Корабостроителница и Дълбоководен риболов

138

Коментари

  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Аз някак успях да открия скариди. Събрах цели две.  :D
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    rumi14 (BG1) каза:
    КЪДЕ БИХ МОГЛА ДА НАМЕРЯ МИНИ ЗАДАЧИТЕ,С КОИТО ДА АКТИВИРАМ КОРАБОСТРОИТЕЛНИЦАТА?
    Здравей, @rumi14 (BG1)
    Преместих въпроса ти в темата, където има най-много информация. Просто прочети постовете.
    А ето ТУК е официалното съобщение, където съм описала всичко, подадено като информация.
  • Tigrain (BG1)Tigrain (BG1) BG1 Публикации: 170
    редактирано 25.05.2017
    Freyja каза:
    Ето малко инфо, с което допълних Официалното съобщение.
    Споделям го и тук, за да съм сигурна, че ще го видите:

    • Може да има до 4 лодки на едно място за риболов
    • Местата за риболов имат 24 часа живот. Ако тези 24 часа преминат, мястото ще изчезне и ще се зареди ново място за риболов. Ако една лодка е на мястото при изтичане на тези 24 часа, мястото за риболов ще изчезне веднага щом вече няма лодка там.
    • Винаги ще има 6 местоположения, съдържащи изчислено количество риби (може да варира).
    Добър вечер :) Моите места не се рестартират,същите 6 от вчера...тези 24 часа кога точно изтичат?
    Освен това излових всичко от едно място и то си седи празно вече няколко часа,като го посоча с мишката не изскача прозорец,просто празна дупка

    edit:рестартирах ,изчистих кеша и същото,празен гьол :) Не мога и нова лодка да изпратя там понеже ми дава грешка
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравей.
    Доколкото знам, отчита 24 часа след стартиране на събитието, т.е. след като изпълниш въвеждащите задачи.
    Моля те да ми снимаш празните места за риболов, както и грешката, която ти дава.



    Истината е, че за пореден път стартираха нетествано и недоизпипано събитие. А най-лошото е, че го направиха в момент, в който никой от екипа не е на работа- днес е някакъв празник в Германия и хората почиват.
    Единственото хубаво е, че част от екипа са на линия, за да могат поне да отговарят на въпросите ни.
    Работа по проблемите ще започне чак утре. А резултат от тази работа предполагам, че ще видим чак другата седмица. :(
  • Tigrain (BG1)Tigrain (BG1) BG1 Публикации: 170
    Mоже да се види горе над лодката че няма никаква риба останала ,а празното място е само едно,другите се използат в момента и разбрах че заради това не се рестартират,не ги оставям празни:)


  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Благодаря за снимките. :)
  • desita80 (BG1)desita80 (BG1) Публикации: 1
    здравейте.
    на събитето усърдни работници, трябва да събирам миди. 
    не намерих къде са.
    къде да ги търся
    Благодаря
  • vardo (BG1)vardo (BG1) Публикации: 1
    Freyja каза:
    Здравейте.
    Ето официалният час за старт на новото тематично събитие Дълбоководен риболов:

    Моля, имайте предвид, че ние сме с час напред, така че при нас ще стартира в 12:59 сутринта.
    пуснали сте фунията ,обаче немога да построя лодка да събирам стриди и т.н помагайте

  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    vardo (BG1) каза:
    пуснали сте фунията ,обаче немога да построя лодка да събирам стриди и т.н помагайте

    Здравей.
    Моля, прочети постовете по-нагоре и ще разбереш какво трябва да направиш, за да построиш лодка.
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    desita80 (BG1) каза:
    здравейте.
    на събитето усърдни работници, трябва да събирам миди. 
    не намерих къде са.
    къде да ги търся
    Благодаря
    Здравей и на теб.
    Преместих поста ти в правилната тема. Просто я прочети и ще разбереш всичко, което ти е нужно.
  • kuku ruku vafla (BG1)kuku ruku vafla (BG1) Публикации: 14
    Здравейте, коя е последната риболовна задача?Мисля, че ги минах, но не ми се отключва корабостроителницата.
  • ТаняП (BG1)ТаняП (BG1) BG1 Публикации: 181
    И при мене няма такива мини задачи
    Или аз поне не мога да ги намеря ;
  • veronika55 (BG1)veronika55 (BG1) BG1 Публикации: 413
    Здравейте. Искам да попитам защо не ми се показват рибките в морето?

    Нито пък мога надграждам лодката или да купувам други?

  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    редактирано 10.06.2017
    OlegИзпратете Олег да лови риба 
    OlegСпечелете 
    MonicaУловете 150 
    LesterДарете 20 
    DanielДарете 80 
    DanielУловете 150
    RitaДарете 48 , дарете 20
    VickyДарете 75 , дарете 150 
    RitaДарете 84 
    GeorgeДарете 250 
    TessaДарете 32 
    DanielСъберете 150 , съберете 230 , съберете 150 
    OlegКупете 1 стръв , използвайте една стръв 
    TessaСъберете 150, Съберете 210 
    GeorgeСъберете 230 
    RitaСъберете 140 , Дарете 140 
    RitaСъберете 
    RitaСъберете 150 
    RitaСъберете 150 , дарете 150 
    OlegИмайте 1 бр стръв , използвайте стръв 
    OlegИмайте 1 бр макара, Имайте 1 бр конец 
    GeorgeДарете 640 , Дарете 240 
    TessaДарете 64 , дарете 690
    OlegИмайте 1 голяма кофа , една въдица 
    ДаниелКупете 1 бр кука , Използвайте 1 бр кука

    Отпред е фермата, в която се появява задачата, след това е името на персонажа, който ви поставя задачата (не винаги е Олег) и след това е самата задача.
    Извинявам се за състоянието на поста, но малко не ми достига време за по-прилично изглеждащ. ;)
    Post edited by Loki137 on
  • ivka (BG1)ivka (BG1) Публикации: 1
    На 63 ниво съм и на корабостроителницата има само инфо.Нищо не мога да строя,та камо ли да ловя нещо.
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    редактирано 26.05.2017
    Здравейте. Искам да попитам защо не ми се показват рибките в морето?

    Нито пък мога надграждам лодката или да купувам други?

    Здравей.
    А стартира ли събитието? Би трябвало да си прочела, че първо трябва да изпълниш докрай старите задачи, свързани с Олег, за да се отключи новият тип риболов.

    ivka (BG1) каза:
    На 63 ниво съм и на корабостроителницата има само инфо.Нищо не мога да строя,та камо ли да ловя нещо.
    Много моля, четете, преди да задавате едни и същи въпроси.
    Малко обидно започва да ми става, когато не цените труда ми. Отговарям на едни и същи питания вече втори ден.
  • ТаняП (BG1)ТаняП (BG1) BG1 Публикации: 181
    Благодаря за информацията - намерих я задачата ,но се оказа че трябва да даря лефер ,а аз не мога да го ловя - поне никъде не ми излиза лефер

  • ТаняП (BG1)ТаняП (BG1) BG1 Публикации: 181
    Такаа -успях да го пратя за  лефер(надявам се че повече няма да имам пречки 
  • acho5 (BG1)acho5 (BG1) Публикации: 18
    Здравейте,от какво зависи времетраенето на пътуванията на лодките,когато ги пратим за риба.
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    acho5 (BG1) каза:
    Здравейте,от какво зависи времетраенето на пътуванията на лодките,когато ги пратим за риба.
    Здравей.
    От оборудването със сигурност, а педполагам и от отдалечеността на терена.
    В официалното съобщение е упоменато, че ако изберем погрешно оборудване, ще има "наказание"- по-дълго време, по-малко продукция.
    Ето пример:

  • vessyy (BG1)vessyy (BG1) BG1 Публикации: 11
    Имам същият проблем като 

    acho5 

    освен информация няма нищо друго ,задачи няма ,лодки няма нищо няма ,само инфо какво може да се прави.По принцип къде са задачите за изпълняване?!
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    vessyy (BG1) каза:
    Имам същият проблем като 

    acho5 

    освен информация няма нищо друго ,задачи няма ,лодки няма нищо няма ,само инфо какво може да се прави.По принцип къде са задачите за изпълняване?!
    Много моля, прочети темата. Поне 3 пъти вече обясних къде и какви са задачите. Дори списък ви направих. Какво друго да направя? Да дойда да ви ги намеря и изпълня, може би?
  • Julia_arhondis (BG1)Julia_arhondis (BG1) Публикации: 1
    редактирано 26.05.2017
    Здравейте,

    не можах да разбера как точно става риболовът сега? Например, как да наловя стриди с лодката, която ми подарихте? Виждам, че има прозорец за оборудване/екипаж на самата лодка, но как да я пратя на риболов?
    Благодаря. :smile:
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравейте,

    не можах да разбера как точно става риболовът сега? Например, как да наловя стриди с лодката, която ми подарихте? Виждам, че има прозорец за оборудване/екипаж на самата лодка, но как да я пратя на риболов?
    Благодаря. :smile:
    Здравей.
    Първо трябва да си закупиш оборудване и после да го заредиш на лодката. След това си избираш мястото за риболов и като кликнеш на него, от кръговото меню избираш Идете за риба. Отваря се прозорче, от което си избираш коя лодка да иде до мястото. И готово- вече ловиш риба. :)

    Купуване на лодка:


    Оборудване на лодка:



    Риболов:


  • ChampionManuela (BG1)ChampionManuela (BG1) Публикации: 18
    ЗДРАВЕЙТЕ,КАК  И ,ЗАЩО НЕ МОГА ДА СИ ПОСТРОЯ ЛОДКА С ПЛАТНО..?
  • mariana66 (BG1)mariana66 (BG1) BG1 Публикации: 16
    аз я построих , но не мога да я кача на 2 ниво
    изписа ми , че склада е пълен,когато продадох това което е повече ми продаде храна за кокошки
  • DianaGamer6 (BG1)DianaGamer6 (BG1) Публикации: 7
    здравейте
    Не намирам сьомгата къде е за риболов

  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    редактирано 27.05.2017
    ЗДРАВЕЙТЕ,КАК  И ,ЗАЩО НЕ МОГА ДА СИ ПОСТРОЯ ЛОДКА С ПЛАТНО..?
    Здравей.
    Да разбирам, че си стартирала успешно събитието, но не можеш да си построиш лодка? Би трябвало да ти дава някаква грешка в такъв случай. Ще помоля за снимка, за да знам за какво точно иде реч. А ако получа и малко повече информация, би било стахотно.

    Допълнение: лодката с платно изисква лодкостроителница 4 ниво. Предполагам затова не можеш да я построиш.

    mariana66 (BG1) каза:
    аз я построих , но не мога да я кача на 2 ниво
    изписа ми , че склада е пълен,когато продадох това което е повече ми продаде храна за кокошки
    Здравей.
    Това с храната за кокошки е бъг (не изненадвам никого с тези си думи, предполагам). Ще бъде отстранен, но кога- не мога да кажа.

    здравейте
    Не намирам сьомгата къде е за риболов

    Здравей.
    Не винаги рибата, която ни е необходима, е налична. В такава ситуация трябва да си избереш едно риболовно място, да изловиш всичката риба там и то автоматично ще зареди друга риба. Но дали ще е сьомга... въпрос на късмет.
    Другият вариант е да изчакаш 24 часа (отчита ги от предишното променяне), за да се смени видът риба автоматично. И отново е въпрос на късмет дали ще има рибата, която ти е необходима.
    Стръвта при това събитие май не действа като при Олег- не "вика" рибите, а само увеличава количеството улов. Но не съм 100% сигурна в това. Ако някой има наблюдения върху употребата на стръв, може да сподели.
    Post edited by Freyja on
  • ivi3 (BG1)ivi3 (BG1) BG1 Публикации: 240
    За стръвта не зная, но като се изпразни дадено място, не се зарежда автоматично :) При мен си стои празно и чак на 24 час се напълва. Вчера имах случай да подскача риба, а не я показва като вид, нито позволява да се лови. За жалост нямам фото ;) забравих!
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    ivi3 (BG1) каза:
    За стръвта не зная, но като се изпразни дадено място, не се зарежда автоматично :) При мен си стои празно и чак на 24 час се напълва. Вчера имах случай да подскача риба, а не я показва като вид, нито позволява да се лови. За жалост нямам фото ;) забравих!
    Мисля, че трябва да "обереш" лодките, за да се напълни наново.
    Моля, опитай, за да знам дали е така.

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл